Датчик швидкості Kalina 16 клапанів де знаходиться

Функції та принцип дії

Основна функція ДС. визначення швидкості обертання передніх коліс і передача цих даних контролеру. На підставі отриманої інформації контролер регулює кількість і якість паливно-повітряної суміші, яка надходить в циліндри. Ці дані відображаються на спідометрі і одометрі, які розташовані на приладовій панелі.

датчик, швидкості, kalina, клапан, знаходиться

ДС для LADA Priora

Принцип дії приладу заснований на ефекті Холла. ДС передає контролеру імпульсні сигнали певної частоти.

Замена датчика скорости на калине

висновки

Спідометр. одна з найважливіших частин автомобіля, від якої залежить безпека на дорозі. Тому в разі виникнення несправностей, слід відразу звернути на це увагу, адже усунути смужку на початковому етапі набагато простіше.

Датчик швидкості Priora відрізняється від датчиків вітчизняних машин, випущених раніше, тим, що він є електронним, в той час як подібне обладнання, наприклад, на «десятках», працює на підставі ефекту Холла, в результаті якого на контролер передається сигнал певного імпульсу і частоти. При цьому частота сигналу є прямо пропорційною швидкості руху і в кількісному вираженні дорівнює приблизно 6004 імпульсу на один кілометр шляху.

Як замінити датчик?

Перед установкою нового датчика потрібно демонтаж що стала непридатною деталі. Для виконання даної маніпуляції власнику потрібно обзавестися ключем на «6» або хрестової викруткою.

Датчики мають кілька конструктивних різновидів, причому кожному типу вироби присвоєно власний код. Це важливо при підборі аналогічного компонента.

Заміна датчика швидкості не перебуває в числі складних процедур, тому виконати її буде під силу будь-якому власникові LADA Kalina.

 • Відвертаємо гвинт хомута.
 • Прибираємо гофрований патрубок і віджимаємо фіксуючий елемент.
 • Колодку з підвідної проводкою знімаємо і відводимо убік.
 • Відкручуємо кріплення і видаляємо старий датчик.

Монтаж здійснюємо, дотримуючись зворотного алгоритму маніпуляцій.

Перевірте електричні з’єднання спідометра

Якщо в працездатності запобіжника сумнівів немає, можна приступити до перевірки електропроводки, починаючи датчиком швидкості, і закінчуючи панеллю приладів.

Машина практично постійно працює в режимі вібрації і численних ударів, особливо це актуально на вітчизняних дорогах. Систематичні впливу можуть роз’єднати контакти.

Заміна датчика швидкості lada priora (ВАЗ Priora)

При несправності спідометра обов’язково виникне безліч проблем, пов’язаних з аварійними ситуаціями. Навіть досвідчений автомобіліст не завжди може візуально визначити швидкість руху свого автомобіля, а погані погодні умови і обмежена видимість погіршують становище. Проблема з роботою спідометра. це нерідке явище на автомобілі LADA Priora. Найчастіше, відразу спідометр не відключається, якийсь час він працює періодами.

На Priora спідометр електронного типу. Вся інформація передається через датчики по дротах. Тому немає сенсу шукати тросик для огляду його на наявність зламів або інших несправностей.

У всій системі слабким елементом є датчик швидкості. Він найбільш часто виходить з ладу.

Інформація з датчика швидкості переходить відразу не на панель приладів, а на блок керування двигуном. І вже звідти на панель приладів переноситься у вигляді цифрового сигналу.

Датчик швидкості являє собою ніщо інше, як датчик Холла. до нього підключені 3 дроти. сірий провід сигнальний, коричневий. це «мінус», а рожевий з темною смужкою відповідає за «плюс». Показання опорного напруги запросто можна перевірити за допомогою вольтметра.

Заміна датчика швидкості LADA Kalina

Для того, щоб водій міг постійно контролювати швидкість руху свого автомобіля за допомогою спідометра, повинен бути присутнім датчик швидкості. Цей вимірювальний елемент розташовується на трансмісивному агрегаті. Основним призначенням даного компонента є забезпечення передачі імпульсів в електронний пристрій керування двигуном (ЕБУ). Іноді трапляються ситуації, коли зчитувач осягає несправність. Від цього також не застраховані власники практичних малолітражок LADA Kalina. Тут необхідне прийняття термінових заходів по заміні, оскільки орієнтація в швидкісному режимі є однією з першорядних завдань безпеки для будь-якого водія. Багатьох автовласників цікавить питання де знаходиться цей самий датчик.

Особливості приводу покажчика швидкості “Пріори”

Незручність старої системи механізму обертання датчика або троса було в пластмасовій шестірні, вбудованої в коробку передач. У разі поломки або зносу її зубів, доводилося демонтувати КПП і повністю розбирати.

На «Priora» цю проблему вирішили по-новому. Тепер шестерня не входить в пряме зіткнення з датчиком. Використовуючи принцип Холла, датчик зчитує частоту обертання по просвіту в шестірні.

Тому і сам зчитувач має форму відмінну від попередніх моделей.

Датчик швидкості автомобіля LADA Kalina

Контроль швидкості в кожному авто здійснюється на підставі показників спідометра. Той, в свою чергу, залежить від датчика швидкості. Технічно останній є пристроєм, що забезпечує передачу імпульсів в електронний блок керування двигуном (ЕБУ). На прикладі популярного автомобіля вітчизняного виробництва компанії Lada розглянемо основні нюанси роботи даного пристрою, а також покажемо і проілюструємо, де знаходиться датчик швидкості на Kalina, як перевірити датчик швидкості на Kalina мультиметром, як поміняти датчик швидкості на Kalina і так далі.

Де знаходиться датчик швидкості на Kalina

Для того, щоб приступити до дослідження датчика швидкості Lada Kalina, необхідно знати, де він розташований. Шукати цей елемент потрібно на корпусі КПП. він пригвинчений до неї одним болтом і з’єднаний з електронікою трьома кабелями. Доступ до нього вільний в достатній мірі, тому для огляду знімати інші деталі не обов’язково. У випадку з 16-клапанною версією двигуна усувати ймовірну поломку слід тільки після попереднього відсунення бачка з омивають сумішами, а, якщо мотор 8-клапанний, тоді до датчика можна підібратися впритул після вилучення гофрованого патрубка воздухозаборной системи, підведеної до основи фільтра.

З тим, де знаходиться датчик швидкості, розібралися, тепер перейдемо до розгляду можливих причин, у зв’язку з якими в першу чергу варто «грішити» саме на нього. У практичних малолітражки Lada Kalina, як і в багатьох інших машинах даного класу, подібні несправності, на жаль. не рідкість, проте вони досить легко визначаються за зовнішніми ознаками, серед яких:

 • повна відсутність руху стрілки спідометра при переміщенні;
 • при русі стрілки спостерігаються різкі скачки;
 • стрілка зависає в якомусь місці шкали, навіть коли машина зупинена;
 • світіння символу електропідсилювача керма на приладовій панелі;
 • лічильник пробігу перестав показувати пройдені кілометри;
 • стрілка датчика рівня палива коливається, не дозволяючи в точності визначити кількість залишився палива;
 • знизилася потужність силового агрегату, і, як наслідок. втрата мотором приемистости;
 • силовий агрегат глухне на холостому ходу (нейтральній передачі).

Заміна датчика швидкості

Перевірку мультиметром з демонтажем виконують в такій послідовності:

 • Знімають датчик (докладніше про це. відео кінці статті).
 • З’єднують перший контакт з клемою імпульсних сигналів.
 • Другим контактом підключаються до «масі» машини.
 • Прокручують датчик швидкості, попутно спостерігаючи за надходженням сигналів і рівнем вихідної напруги. Обертання осі датчика здійснюється через надіти на неї трубку. Цілком достатнім буде обертати її зі швидкістю до 5 км / год. від швидкості буде залежати величина напруги, яка відображається вольтметром.

Замена датчика скорости на Калине

Перевірку мультиметром «на місці», без вилучення пристрою, роблять так:

 • Ставлять авто на домкрат одним колесом.
 • Закріплюють щупи вольтметра на контактах датчика швидкості.
 • Обертають висить на домкраті колесо, перевіряючи показання напруги. У справного датчика, не залежно від застосовуваного методу вимірювання, напруга коливається в діапазоні 0.5-10 В.

Перевірка датчика швидкості, виявила його несправність. Значить, потрібно знайти аналогічний (з таким же номером), виконати демонтаж відпрацьованого і поміняти на придбаний. Заміна датчика швидкості на Kalina вимагає наявності певних інструментів. ключа «шістки» і хрестоподібної викрутки. Конструкції датчиків розрізняються за типом, і у кожного є особливе кодове позначення, що також вкрай важливо врахувати при пошуку підходящої нової деталі. Сама процедура відносно не складна і у Lada Kalina 8 клапанів включає п’ять етапів:

 • відкручування болта.
 • Відведення гофрованого патрубка з області дій і віджимання фіксатора.
 • Аналогічно, як з патрубком, потрібно вчинити з колодкою і підводить проводкою.
 • Відкручування кріплення і демонтаж старого пристрою.
 • Монтаж нового пристрою в порядку, зворотному вищеописаного.

Таким чином, провівши деякі не складні маніпуляції, можна не тільки повернути колишню плавність вимірювання швидкості в своїй Lada Kalina, але і домогтися звичної надійності показань спідометра нічого при цьому не змінюючи. Завдяки більш-менш зручному розташуванню під капотом машини відповідального за вимірювання швидкості елемента на практиці його лагодження / заміна виявляється посильної для власника автомобіля з будь-яким рівнем знань.

Заміна датчика швидкості на Kalina 16 клапанів

Часто від власників автомобіля LADA Kalina можна почути те, що перестав працювати спідометр. Найбільш поширеною причиною цього є несправність датчика швидкості. В результаті стрілка спідометра може стрибати по шкалі або ж просто знаходитися в нерухомому стані. Також вона може часто зависати.

На відео заміна датчика швидкості (це основна поломка):

Скільки коштує датчик швидкості на Калину

На сьогоднішній день представлені кілька видів датчика 1118-3843010 від різних виробників.

 • Датчик 1118-3843010 без кільця (Псков) ціна від 350 руб
 • Датчик 1118-3843010 без кільця (СтартВольт) ціна від 300 руб
 • Датчик 1118-3843010 з кільцем (Псков) ціна від 500 руб
 • Датчик 1118-3843010-04 (ЗАТ Рахунок Маш) ціна від 300 руб

Для того, щоб точно визначити, який датчик у вас встановлений, необхідно зняти ваш старий і подивитися на нього маркування.

Датчик швидкості

Завдяки електроніці автомобіль може сам регулювати подачу палива. Датчик працює на основі ефекту Холла. Він передає імпульси обертання від колеса на контролер. Якщо авто буде рухатися накатом, а швидкість при цьому буде не більше 20 км. годину, то система автоматично припинить подачу палива.

На Ладі Kalina можуть встановлюватися різні датчики. Вони мають однакові посадкові місця, але при цьому відрізняються один від одного. У тому випадку, коли на авто зламається датчик, то швидкість транспортного засобу неможливо буде вимірювати. Це також позначиться і на погіршенні роботи двигуна.

Ознаки несправності датчика швидкості LADA «Kalina»

Найпоширенішою причиною відмови в роботі, є хімічне окислення контактів на місці зіткнення роз’єму пристрою і контактної фішки. На другому місці. відмова працездатності самого пристрою. Тому, перш ніж робити заміну, необхідно вжити підготовчі дії і виявити причину несправності. Зазвичай, діагностика датчика швидкості на автомобілі LADA Kalina не викликає будь-яких суттєвих ускладнень, так як симптоми досить очевидні. Деякі ознаки, що свідчать про можливі неполадки:

 • перебої в роботі двигуна (некоректна робота в режимі холостого ходу);
 • періодичні, спонтанні зупинки двигуна;
 • некоректно відображення показань спідометром (або повна відсутність будь-яких даних взагалі);
 • не узгоджуються між собою дані спідометра і тахометра (наприклад, коли ви рухаєтеся на першій передачі, обороти знаходяться в межах 1500, а швидкість вказується в районі 80 кілометрів на годину);
 • в деяких випадках, помилки і відмова електропідсилювача керма.

Якщо при експлуатації вашого автомобіля, ви помітили один з перерахованих вище ознак, рекомендуємо вам витягти пристрій для його перевірки або заміни.

артикули

1118-3843010-04. найпоширеніший артикул датчика швидкості

слід врахувати!

За вимірювання швидкості автомобіля відповідає датчик швидкості. Саме він передає інформацію на ЕБУ і дякую цьому датчику ми бачимо швидкість нашого авто. Якщо ви раптом помітили, що швидкість на спідометрі нижче, ніж швидкість вашого авто, можливо датчик вийшов з ладу і потрібно його заміна.

Заміну датчика швидкості на Kalina можна зробити самостійно, без допомоги фахівців, а як це зробити ми опишемо нижче.

Заміна датчика швидкості на LADA «Kalina»

Тепер, необхідно детально розглянути всі етапи, пов’язані з заміною (зняттям) необхідного нам елемента.

 • Перше що рекомендується, це скинути мінусову клему від акумулятора.
 • Після чого, необхідно зняти пластикову кришку захищає корпус двигуна (якщо вона у вас встановлена), демонтувати повітряний патрубок, який відходить від корпусу повітряного фільтра. Зробити це досить просто. Потрібно лише послабити хрестової викруткою хомути з боку дроселя і корпусу повітряного фільтра. Після того, як патрубок видалений, необхідно розшукати область розташування коробки передач.
 • Швидко визначити необхідний нам датчик швидкості можна по приєднаному до нього проводу.
 • Акуратно від’єднуємо фішку з знайденого елемента.
 • Беремо в руку головку на 10 (при відсутності можна використовувати ключ того ж розміру).
 • Відкручуємо утримує гайку.
 • Тепер, для полегшення процесу зняття, візьмемо плоску, довгу викрутку. Вона допоможе підчепити і зручно демонтувати датчик. Деталь необхідно похитувати з боку в бік і одночасно витягати назовні.