Table of Contents

DAEWOO Nexia заміна прокладки клапанної кришки

Заміна прокладання клапанної кришки на DAEWOO Nexia

daewoo, nexia, прокладка, клапанної

Якщо ви є власником автомобіля, неважливо, новачком або з пристойним стажем, заміна прокладки клапанної кришки на DAEWOO Nexia є життєво важливою необхідністю, з якою доводиться час від часу стикатися. Підтраювання в процесі розгону в цих авто є нерідким явищем. У цій статті ми докладно розглянемо цей процес кроками, щоб надалі ваша машина працювала справно. «Дрібницям», які незначні на перший погляд, приділятиметься найпильніша увага.

Початок важливої ​​операції

Отже, приступимо до процесу заміни. Розглянемо нашу машину візуально. Коли проблему виявлено, декоративна накладка на двигун знімається. Далі береться шестигранник на 5 мм і викручуються 4 болти. Забираємо кришку горловини для затоки олії, а потім накладку знімаємо. Перед нами постають деталі машини, які раніше не було видно під кришкою.

Потім потрібно зняти високовольтні дроти з масляними підтіканнями. Якщо утворюються подібні підтікання, це не надто хороша ознака, і заміна виявиться необхідною. Демонтуємо свічки за допомогою ключа 16 мм.

Стан свічок може бути різним, але найчастіше виявляється дуже плачевним. Щодо електродів справа може бути кращою, оскільки для них ефективний метод хімічного очищення. Для того, щоб електроди служили довше, підійде засіб для чищення Sanfor для ванн. Достатньо замочити забруднені деталі в розчині з гарячою водою, а потім пройтися старою зубною щіткою, і вони будуть, як новенькі. Це позбавить вас, автолюбителі, від багатьох неприємностей.

Демонтуйте шланг, розташований ліворуч і має певний контур. За допомогою пасатижів зніміть шланг, пов’язаний із основним контуром картерних газів. Після того, як шланги буде знято, переходимо до наступного кроку. Віджавши фіксатор вліво, видаліть колодку джгута проводів фазових датчиків. Візьміть головку на 10 і зніміть 15 болтів, якими закріплюється кришка ГБЦ.

Заміна прокладання клапанної кришки на автомобілі Nexia 16 клапанів: продовження

За допомогою тонкої шліцевої викрутки піднімаємо і знімаємо кришку горловини, через яку заливається олія. Її потрібно ретельно закрутити, щоб не потрапило нічого зайвого та не сталося подальших неприємностей у ході експлуатації. Зате тепер починається найцікавіше!

Нашим поглядом постає зворотний бік багатостраждальної кришки. Прокладка з часом побіліла від масла і практично стала непридатною. Тому відміряємо щонайменше 1 годину часу і приступаємо до справи. Точний час, який ми витратимо на чищення та відмивання, залежатиме від ступеня шкідливого впливу олії на ГБЦ.

Далі поверхню добре миємо, видаляємо засохлий герметик і знежирюємо. Видаляємо масляний нагар від свічкових доріжок до місця розташування розподільників і очищаємо доріжки за допомогою шліцевої викрутки. Ступінь забруднення може вражати уяву, і нагар від олії може очищатися практично ніякими способами. Кришку зсередини також слід очистити та знежирити.

Після закінчення роботи можна підбивати певні підсумки. У вас може вийти далеко не ідеальне очищення, але головне дотримуватися технології. Якщо до цього внутрішня частина пристрою була неакуратною і вся в старому олії, що засохла від часу, то тепер поверхня засяє ідеальною чистотою. Якщо ви щось ненароком подряпали, то це вже, як кажуть, робочий момент. Головне. прибрати нагар, і ви з цим успішно впоралися.

Після того, як ви звільнили поверхню деталей від застарілого нагару, бік кришки зсередини слід очистити та знежирити.

При виконанні операції можна використовувати якісні матеріали: сірий термостійкий герметик DoneDeal (США) з розфасовкою 42,5 г для формування прокладок по 240 рублів. Цінність герметика в тому, що він здатний виконувати свої функції в межах діапазону температур від.70 до 345°С. Він підходить для ремонту автомобілів будь-яких марок, незалежно від гарантії. Відрізняється низькою летючістю розчинників, що входять до його складу. Ну і, звичайно, вибирайте прокладки для клапанних кришок. Можна зупинитись на марці DOHC

Повертаємо прокладку на колишнє місце і намагаємося робити це максимально акуратно. Після цього змащуємо герметиком по периметру. Якщо не хочете даремно витрачати герметик або бажаєте заощадити його витрати, змащуйте в зазначених місцях по краях. Як це зробити точніше, можна переглянути в спеціалізованих книгах. Під час роботи, головне, не перестаратися, і туго не закручувати болти.

READ  Який газ використовують при зварюванні напівавтоматом

Встановлюємо кришку назад і прикручуємо 15 болтів у зазначеному порядку. Слідкуйте за тим, щоб болти не надломилися. Замість свічок, що були встановлені до цього, ви можете встановити у своєму авто, припустимо, комплект NGK, який до цього мирно очікував своєї долі в багажнику. Прокладки клапанної кришки в цих машинах взагалі належать до розряду витратного матеріалу. У результаті все має завестися на ура!

Якщо виникає проблема, що автомобіль не заводиться, змащуємо кільця всередині прокладки за допомогою герметика для того, щоб нічого не текло. Коли міняєте прокладку, не забувайте змащувати її герметиком з обох боків. При необхідності замінюємо промаслені дроти та свічки, якщо їх заллє олією. Якщо дроти промаслилися, то й починає троїти. Це відомо ще з часів курсу фізики у школі. Не завадить і промивання гасом у ванні з ультразвуком. Так ми досягнемо того, чого прагнули: наша DAEWOO Nexia буде заводитися буквально з напівобороту.

Таким чином, витративши не більше 590 рублів для нескладного ремонту свого авто, ми простим способом надовго продовжуємо термін служби. Різні дрібниці, що ускладнюють їзду, відтепер не докучатимуть вам. Заміна прокладки клапанної кришки на DAEWOO Nexia 8 клапанів відбувається аналогічним чином. Вдалої вам подорожі! Стаття має ознайомлювальний характер. За будь-яких складнощів, рекомендую звертатися до спеціалізованих автосервісів.

Заміна клапанної прокладки DAEWOO Nexia 8 та 16 клапанів

Заміна клапанної прокладки DAEWOO Nexia може знадобитися, якщо ви помітили замаслювання головки блоку циліндрів. Власне прокладання клапанної кришки на DAEWOO Nexia є одним із найслабших місць, тому заміну доводиться проводити регулярно. Ця проблема є, як у 8-клапанного двигуна A15SMS, так і у 16-клапанного мотора F16D3, не кажучи вже про пізніші версії дорестайлінгових двигунів. Заміну клапанної прокладки на DAEWOO Nexia виробник рекомендує робити при кожному знятті кришки головки блоку циліндрів. Заміну прокладки проводимо з появою течі олії по стику кришки з головкою блоку циліндрів. Далі інструкція із заміни на 8- та 16-клапанних версіях двигуна.

Заміна клапанної прокладки DAEWOO Nexia 8 клапанів

Заміну прокладки проводимо лише на холодному двигуні. Пасатижами стискаємо кінці хомута кріплення шланга вентиляції картера двигуна та знімаємо шланг. Дивимося фото далі.

Відкручуємо 8 болтів головкою на 10. Розташування болтів позначені стрілочками.

Перевертаємо кришку та витягуємо клапанну прокладку.

Щоб відразу після установки нової прокладки текти масла не відновилася важливо правильно прикрутити клапанну кришку. Болти рівномірно прикручуємо хрест на хрест.

Заміна клапанної прокладки DAEWOO Nexia 16 клапанів

Як і у випадку з 8-клапанним двигуном заміну прокладки проводимо тільки на холодному двигуні. Насамперед знімаємо верхню передню кришку приводу ГРМ. Від’єднуємо колодку джгута дротів від датчика фаз і відводимо джгут дротів убік. Знімаємо наконечники високовольтних дротів зі свічок запалювання та відводимо дроти убік від кришки.

Пасатижами стискаємо кінці хомута кріплення шланга основного контуру системи вентиляції картера і, зсунувши хомут по шлангу, знімаємо шланг з патрубка кришки головки блоку циліндрів, дивимося фото далі.

Знімаємо з іншого патрубка кришки шланг контуру холостого ходу системи вентиляції картера.

Головкою «на 10» відвертаємо п’ятнадцять болтів кріплення кришки головки блоку циліндрів.

З’єднання болтів із кришкою ущільнюється гумовими кільцями, встановленими у заглибленнях кришки. Не втратите їх, а краще замініть на нові.

Підчепивши шліцевою викруткою кришку головки блоку циліндрів знімаємо клапанну кришку DAEWOO Nexia.

Виймаємо прокладку із паз кришки головки блоку циліндрів.

Очищаємо від залишків герметика та олії та знежирюємо ущільнювані поверхні кришки та головки блоку циліндрів. Встановлюємо нову прокладку в пази кришки і наносимо тонкий шар герметика на поверхні прокладки в зоні напівкільцевих поверхонь 1 (див. фото нижче), що контактують з кришками підшипників розподільних валів, і в зоні заглушок 2 головки блоку циліндрів.

Щоб уникнути пошкодження датчиків концентрації кисню системи керування двигуном при ремонті, можна застосовувати лише спеціальний герметик, рекомендований для автомобілів, оснащених такими датчиками.

Місця нанесення герметика на прокладку на наступному фото.

Подальше складання проводимо у зворотній послідовності.

Заміна прокладання клапанної кришки DAEWOO Nexia

Багато водіїв DAEWOO Nexia скаржаться на ефект запотівання клапанної кришки та корпуси ГБЦ. Тобто зовнішня частина двигуна покривається олійним нальотом. Таке зазвичай відбувається через розгерметизацію сполуки, що обумовлено зносом прокладки клапанної кришки.

Прокладка клапанної кришки DAEWOO Nexia згодом дубіє, усихає і тріскається. Все це веде до протікання моторної олії.

Артикулні номери прокладки клапанної кришки DAEWOO Nexia:

Артикул кілець під болти клапанної кришки: 96353007 (двигун 1.6 та 1.5).

Артикул напівкілець (бугелів): 96144621-KAP (Двигун 1.6).

Строк служби прокладки клапанної кришки DAEWOO Nexia зазвичай не регламентується. Адже прокладка є одноразовою. Її слід міняти після кожного від’єднання кришки від головки блоку циліндрів.

У середньому прокладка клапанної кришки не живе довше за 70 000 (км) пробігу.

Як замінити прокладку клапанної кришки DAEWOO Nexia на двигуні F16D3

Варто відразу помітити, що автомобіль Дєу Nexia може оснащуватися різними варіантами двигуна. Найчастіше ця машина комплектується або 8-клапанним двигуном A15SMS, або 16-клапанним двигуном F16D3.

Як відомо, процес заміни клапанної кришки на різних моторах має деякі відмінності. Нижче буде розказано про заміну прокладки клапанної кришки на двигуні F16D3.

 • Від’єднуємо декоративну накладку двигуна. Кришка тримається на 4 болтиках з головкою під шестигранник на 5.
 • Знімаємо високовольтні дроти з головок свічок запалювання. Майстру слід просто висмикнути запальники з колодязів.
 • Від’єднуємо живлення датчика розподільного валу. Для відключення провідної колодки слід заздалегідь притиснути викруткою фіксатор.
 • Знімаємо верхню передню кришку ГРМ. Кришка тримається на 3 болтах із головкою на 10. Попередньо із тримачів кришки слід витягти шланг прогріву дроселя. Додатково якщо машина комплектується насосом ГУР, то слід перед від’єднанням кришки зняти шків. Цей шків тримається на 3 болтах з головкою під ключ на 12.
READ  Заміна передніх колодок Nissan Qashqai j11

Верхня передня захисна кришка ГРМ знімається для того, щоб вийшло швидко та безпечно демонтувати клапанну кришку. Якщо не зняти верхній захист газорозподільного механізму, то клапанна кришка чіплятиметься за неї.

 • Від’єднуємо від клапанної кришки основний шланг вентиляції картера. Шланг зафіксовано на штуцері за допомогою хомута. У ролі оригінальних затискачів на автомобілі DAEWOO Nexia використовуються самозатискні хомути. Майстру слід за допомогою плоскогубців стиснути вусики хомута. Після ослаблення затяжки хомута затискач потрібно просто зрушити вниз по шлангу.
 • Від’єднуємо від клапанної кришки шланг продування картера на холостому ходу. Даний шланг від’єднується за описаною вище схемою.
 • Відкручуємо клапанну кришку. Кришка клапанів на двигуні F16D3 тримається за допомогою 15 болтів. Всі болти мають головку на 10. Кожне з місць кріплення оснащене кільцем ущільнювача. Повторно використовувати старі кільця під болти не можна! До цих ущільнювальних елементів слід ставитись так само, як і до прокладання клапанної кришки.

Працювати із клапанною кришкою необхідно строго на холодному моторі. Кріплення слід викручувати хрест-навхрест. Досвідчені майстри відкручують болти за 3 підходи. Цей прийом дозволить уникнути деформації клапанної кришки.

 • Знімаємо клапанну кришку. На цьому етапі майстру необхідно виявляти обережність. Адже ГБЦ DAEWOO Nexia буде стояти оголеним, дуже легко впустити всередину якийсь предмет. Маленька гайка, що впала всередину, може стати причиною заклинювання клапанного механізму! Найкраще накрити оголений мотор чистим ганчір’ям.
 • Ретельно чистимо привалювальні поверхні на ГБЦ та клапанній кришці. На даному етапі необхідно прибрати частинки старої прокладки та герметика. Контактні поверхні повинні в буквальному значенні слова блищати.
 • Ставимо місце нову прокладку клапанної кришки. Попередньо необхідно промазати герметиком місця під півкільця і на заглушках. Місця нанесення герметика відмічені на фото нижче.

Не слід змазувати герметиком повністю всю контактну поверхню прокладки з кришкою та ГБЦ DAEWOO Nexia. Нова прокладка клапанної кришки повинна сама по собі добре утримувати компресію. Якщо нова прокладка відразу ж дала текти, то є сенс провести заміну самої клапанної кришки.

Клапанна кришка з часом набуває деформації та різних мікроушкоджень. Додатково в клапанній кришці зношується маслоотделитель.

Для економії деякі майстри садять стару прокладку клапанної кришки на герметик цілком. Це зазвичай робиться, якщо прокладка відпрацювала порівняно недовго, до 15000. 20000 (км) пробігу, а майстер зіткнувся з необхідністю демонтувати клапанну кришку. У такому разі застосування герметика дозволяє заощадити на купівлі нової прокладки.

Як замінити прокладку клапанної кришки DAEWOO Nexia на двигуні A15SMS

Дещо за іншою схемою змінюється прокладка на 8-клапанному моторі. На таких двигунах клапанна кришка від’єднується більш просто та швидко.

 • Від’єднуємо шланг продування картерних газів. Цей шланг зафіксований самозатискним хомутом. Для ослаблення затиску необхідно стиснути вусики хомута. Найкраще це робити за допомогою плоскогубців.
 • Відкручуємо болти клапанної кришки. Усього 8 точок фіксації. Головки болтів під ключ на 10. Ці болти зазвичай відкручуються на холодному моторі DAEWOO Nexia. Кріплення слід викручувати за схемою хрест-навхрест, за 2-3 підходи.
 • Знімаємо клапанну кришку.
 • Забираємо стару прокладку і добре вичищаємо привалочні поверхні від залишків старої прокладки, герметика та масла.
 • Ставимо нову прокладку і збираємо вузол у зворотній послідовності.

додаткова інформація

Якщо все зроблено правильно, то з’єднання клапанної кришки та ГБЦ на автомобілі DAEWOO Nexia знаходить герметичність на довгий час, мінімум 50 000 (км) пробігу, або поки не виникне необхідність демонтувати клапанну кришку. Деякі водії відзначають, що після встановлення нової прокладки олія все одно тече зі з’єднання. У таких випадках слід звернути увагу на такі моменти:

 • Прокладка може не відповідати типу клапанної кришки
 • Може бути зношена сама клапанна кришка

Досвідчені водії DAEWOO Nexia знають, що є різні види прокладання клапанної кришки. Існують прокладки під пластикові, так і алюмінієві кришки. Є прокладки з різним профілем посадкової частини. Прокладки можуть бути виготовлені з різних матеріалів.

При виборі прокладки клапанної кришки майстру слід врахувати безліч факторів: тип кришки, наявність у посадковому місці паза, матеріал минулої прокладки та ін. Лише в цьому випадку можна розраховувати, що прокладка забезпечить належний рівень герметичності.

Заміна прокладання кришки клапанів самотужки за 10 хвилин! Без герметики! Nexia.

Сама кришка зворотний бік з бідною трухлявенькою від масла прокладкою. А далі саме час запастися терпінням, годиною вільного часу, звичайно, все залежить від ступеня запальності ГБЦ маслом і почати все відмивати, прибирати старий герметик і знежирювати поверхню.

Так вийшло, що у мене доріжки від свічкових колодязів до розподільних валів були в масляному нагарі нагарі! Тому довелося акуратно попрацювати шліцевою викруткою, щоб зчистити нагар, що утворився.

READ  Де знаходиться реле двірників ВАЗ 2109

Підсумок моєї чистки не був ідеальним, але час наближався до вечора і треба було прискорюватися. Результат чищення, можна побачити що біля другого колодязя біля верхньої доріжки трохи подряпана поверхню, думаю нічого страшного, треба ж було якось прибирати нагар. Потім чистимо і знежирюємо внутрішній бік кришки.

Як я усунув текти масла з-під прокладки клапанної кришки Lanos 1.6

Після зняття я побачив що на них олійні патьоки, що не їсти добре. Далі свічковим ключем на 16 мм знімаємо свічки, у мене вони були в дуже плачевному стані самі електроди більш-менш, чистив їх хімічним методом не так давно.

Далі знімаємо шланг контуру хх він зліва, просто знімаємо його і шланг основного контуру картерних газів він справа, пасатижами стискаємо кінці хомута, відводимо його вище і знімаємо сам шланг.

Шланги вже зняті Наступним кроком від’єднуємо колодку джгута проводів датчика фаз віджимаємо фіксатор ліворуч і знімаємо колодку. Потім головкою на 10 відкручуємо 15 болтів кріплення кришки ГБЦ.

Окрему фотографію не робив, так що продемонструю на цій фотці. Ну і нарешті тонкою шліцевою викруткою піддіваємо кришку і акуратно піднімаємо її не забудьте зняти кришку маслозаливної горловини, я її закрутив щоб усяка шняга не потрапила.

Як я усунув текти масла з-під прокладки клапанної кришки Lanos 1.6

Для початку потрібно ретельно очистити кромки кришки, що сполучаються, і головки блоку від бруду і смол — протерти чистою м’якою ганчірочкою, змоченою в бензині, а краще злегка пройтися аерозолью для очищення карбюраторів.

Так як за заміну цієї прокладки з вас візьмуть стільки ж, скільки коштує ще дві

Чи потрібно його реально використовувати, який саме і, найголовніше, в яких місцях та на яких етапах встановлення прокладки?

Потім головкою на 10 відкручуємо 15 болтів кріплення кришки ГБЦ.

Насамперед знімаємо декоративну накладку двигуна. Відкручуємо 4 болти шестигранником на 5 мм, відкручуємо кришку маслозаливної горловини та знімаємо накладку. Далі знімаємо високовольтні дроти.

Заміна прокладки кришки — DAEWOO Nexia Клуб

Окрему фотографію не робив, так що продемонструю на цій фотці Ну і нарешті тонкою шліцевою викруткою піддіваємо кришку і акуратно піднімаємо її не забудьте зняти кришку маслозаливної горловини, я її закрутив щоб усяка шняга не потрапила.

DAEWOO Nexia 2010, 109 к. с. с Самостійний ремонт

Чи потрібно його реально використовувати, який саме і, найголовніше, у яких місцях та на яких етапах встановлення прокладки? Як я розумію, він не повинен потрапити у всередину двигуна. Також дізнався, що необхідно обробити поверхні. до яких прилягатиме прокладка — кришку та борт двигуна.

У багатьох FAQ написано, що необхідно відкручувати болти кріплення клапанної кришки в певній послідовності, і закручувати теж.

Заміна прокладки кришки головки блоку циліндрів двигуна F16D3 DAEWOO Nexia N150

 • Гайковий ключ ріжковий на 10 мм.
 • Ключ тріскачковий
 • Подовжувач
 • Головка на 10 мм
 • Шестигранний ключ на 5 мм
 • Динамометричний ключ
 • Викрутка плоска середня
 • Плоскогубці
 • Ніж (або скребок)
 • Прокладка кришки головки блока циліндрів 96353002
 • Кільця ущільнювальні болтів кришки головки блоку циліндрів 96353007

Заміну прокладки проводимо з появою течі олії по стику кришки з головкою блоку циліндрів. Роботу виконуйте на холодному двигуні.

Замена прокладки клапанной крышки Nexia.

Зніміть верхню передню кришку приводу ГРМ, як описано тут.

Зніміть наконечники високовольтних дротів зі свічок запалювання, як описано тут, і відведіть дроти убік від кришки.

Від’єднайте колодку джгута проводів від датчика фаз, як описано тут, і відведіть джгут проводів убік.

Плоскогубцями стисніть кінці хомута кріплення шланга основного контуру системи вентиляції картера і, зсунувши хомут по шлангу, зніміть шланг із патрубка кришки головки блоку циліндрів.

Зніміть з іншого патрубка кришки шланг контуру холостого ходу системи вентиляції картера.

Головкою на 10 мм відверніть п’ятнадцять болтів кріплення кришки головки блоку циліндрів.

З’єднання болтів з кришкою ущільнюється гумовими кільцями, встановленими у заглибленнях кришки.

Підчепивши шліцевою викруткою кришку головки блоку циліндрів, зніміть кришку.

Вийміть прокладку із пазів кришки головки блоку циліндрів.

Замена прокладки крышки клапанов ДЭУ НЕКСИЯ 8 клапанов

Очистіть від залишків герметика та олії та знежирте ущільнювані поверхні кришки та головки блоку циліндрів.

Встановіть нову прокладку у пази кришки

Нанесіть тонкий шар герметика на поверхні прокладки в зоні напівкільцевих поверхонь, що контактують з кришками підшипників розподільчих валів, та в зоні заглушок головки блоку циліндрів.

Щоб уникнути пошкодження датчиків концентрації кисню системи керування двигуном при ремонті, можна застосовувати лише спеціальний герметик, рекомендований для автомобілів, оснащених такими датчиками.

Подальше збирання проводите у зворотній послідовності. Поступово затягніть болти кріплення кришки вказаним моментом.

Послідовність затягування болтів клапанної кришки двигуна F16D3

 • Фото інструменту
 • Фото деталей та розхідників