Сгорает предохранитель. Не работают стоп сигналы. Ваз 2110 одна из причин.

Несправність світлодіодних стоп-покажчиків

Якщо після проведення вищезазначених заходів не вдається визначити причину, чому не горять стоп-сигнали, слід уточнити тип ламп, що застосовуються. Вони можуть бути виконані на світлодіодах. Їх установка має низку особливостей. Зазвичай світлодіодні лампи мають певну полярність підключення до бортової мережі автомобіля.

Виробники завжди враховують її під час розробки. Неправильне підключення призводить до того, що лампа не світиться. В окремих випадках це може призвести до її пошкодження. Якщо виявлено порушення полярності підключення, це говорить про те, що ремонт на автомобілі було здійснено некваліфікованою особою.

Не горить додатковий стоп-сигнал

Якщо не горить додатковий стоп-сигнал, це вказує на обрив проводів або ненадійне їх підключення. Він зазвичай підключається до одного зі штатних набоїв для ламп стоп-покажчиків. Необхідно переконатися у надійному кріпленні проводів та відсутності слідів окислення.

При наявності необхідно відрізати пошкоджений кінець дроту, заново зачистити його і підключити до патрона. Якщо кабель обірваний в іншому місці, доцільно протягнути новий. При цьому краще використовувати товстіший провід (щоб уникнути повторення несправності).

Несправність генератора автомобіля

Світлодіодні лампи дуже чутливі до кидків напруги в бортовій мережі (разом з ним відбувається збільшення струму через світлодіоди, що призводить до їхнього руйнування). Напруга може збільшуватись при несправності компонентів генератора (а саме стабілізатора). Особливо часто це проявляється на вітчизняних автомобілях через нижчу якість виробництва комплектуючих порівняно з відомішими брендами.

горять, стоп, сигнали, 2110

Тому, якщо не горить стоп-сигнал на ВАЗ 2114 або іншій моделі (за умови застосування світлодіодних ламп), слід також перевірити генератор і замінити пошкоджений елемент, потім поміняти лампу.

Така несправність може виникати періодично і пов’язана із зносом генератора. Якщо на ВАЗ 2115 не горять стоп-сигнали і часто відбуваються інші поломки, слід також подумати про його заміну на надійніший автомобіль (в окремих випадках це вигідніше, ніж постійно вкладати гроші в нескінченні ремонти).

Несправність стоп-сигналів спільно з іншими покажчиками

Досить часто лампа стоп-покажчика використовується разом із габаритним освітленням автомобіля. В одному балоні знаходиться дві нитки розжарювання, один кінець яких з’єднаний з цоколем, а два інші виведені на окремі контакти. Якщо не горять стоп-сигнали та габарити, найбільш ймовірна втрата контакту в місці їх з’єднання з кузовом (масою) автомобіля або в патроні. Це може статися через обрив дроту або окиснення. Обірваний кінець з’єднують з клемою пайкою або обтисканням. Окисли зчищають гострим інструментом (ножем або викруткою), після ремонту місце з’єднання доцільно покрити фарбою або солідолом для запобігання повторному окисленню.

READ  Заміна прокладок теплообмінника Opel Astra h z18xer

Досить рідко трапляється несправність, коли машині не горить як стоп-сигнал, а й інші покажчики. Зазвичай це спостерігається на машинах «утопленниках», які так чи інакше побували у воді (внаслідок необережного водіння чи ДТП). Навіть після ретельного просушування волога все одно залишається всередині обшивки салону та електронних блоків. Її наявність і призводить до посиленого окиснення струмопровідних поверхонь. У такому автомобілі, усунувши несправність однієї системи, не можна бути впевненим, що вона не з’явиться повторно.

Причини несправності

Основними причинами такої несправності є:

 • дефектна або лампочка, що перегоріла;
 • обрив у електропроводці або роз’ємних з’єднаннях;
 • перегорання запобіжника внаслідок короткого замикання або перевантаження в бортовій мережі;
 • несправність кінцевого вимикача;
 • неполадки в електронних системах чи блоках.
горять, стоп, сигнали, 2110

Такі несправності можуть виникнути на автомобілях з великим пробігом. Однак бувають і винятки.

Стоп-сигнали не горять повністю

Якщо на машині повністю перестали горіти стоп-сигнали, слід шукати обрив у проводах, в кінцевому вимикачі або несправний запобіжник. Пошук поломки слід розпочати з блоку запобіжників. На його кришці зазвичай вказана таблиця, яку ланцюг захищає та чи інша плавка вставка. Якщо вона відсутня або інформація в ній нечитана, можна скористатися посібником з експлуатації даного автомобіля.

Якщо потрібний запобіжник перегорів, міняти його не можна до визначення причини. Зазвичай це відбувається при короткочасному короткому замиканні або пошкодженні ізоляції проводів та торкання корпусу. Схожий ефект спостерігається під час потрапляння в електричні з’єднання води. У такому разі необхідно просушити місце, в яке потрапила волога. Для прискорення процесу можна скористатися будівельним феном (обережно, щоб не розплавити ізоляцію проводів або елементи обшивки). Потім необхідно вийняти запобіжник із утримувача та продзвонити мультиметром ланцюг після нього.

почему не горят стопы на ваз 2110-2112, поиск и устранение проблемы.

Часто дроти перетираються у місці їх переходу з кузова на кришку багажника. Як правило, для виявлення пошкодження кабелів потрібно знімати обшивку. Тому за відсутності належного досвіду цю роботу краще доручити сервісному центру. Якщо виявлено пошкодження, необхідно відновити ізоляційне покриття. Для цього можна використовувати звичайну ізоляційну стрічку.

Якщо запобіжник гаразд, можна припустити несправність кінцевого вимикача. Він знаходиться у педальному вузлі. Необхідно оглянути стан вимикача і продзвонити мультиметром при натиснутій педалі гальма. Мультиметр повинен показати опір менше 1 Ом. Якщо воно велике або вимикач має механічне пошкодження, він має бути замінений. Зважаючи на складність такої операції, її краще доручити досвідченим працівникам автосервісу.

Якщо запобіжник і кінцевий вимикач не мають пошкоджень, це вказує на обрив проводів. Для пошуку такої несправності також знадобиться розкриття обшивки. За відсутності досвіду краще доручити ці дії автосервісу.

Якщо обрив проводів виявлений, необхідно зачистити ізоляційний шар з проводу, з’єднати і заізолювати місце стику. Обрив на ділянці дроту усувається паянням. Для ізоляції з’єднання можна одягнути термозбіжну трубку і нагріти її до фіксації на дроті. При обриві клеми її вилучають із пластикового корпусу та замінюють новою, обтискаючи в ній зачищений кінець дроту, потім вставляють назад.

Варіанти усунення несправності

Як очевидно з вищевикладеного, причин може бути кілька. Але таких знань недостатньо, потрібно вміти визначати місце ушкодження, а також користуватися діагностичними приладами.

READ  Реле запалювання ВАЗ 2110 де знаходиться

Дії, створені задля усунення несправності, багато в чому залежить від її зовнішніх ознак. Вони визначають місце передбачуваного ушкодження. Нижче наведено три основні прояви несправності стоп-покажчиків.

Не горить окремий стоп-сигнал

Якщо тільки один стоп сигнал не горить, то найімовірніша несправність лампи або поганий контакт у патроні. В цьому випадку потрібно розібрати обшивку багажника з того боку автомобіля, де виявлено сигнал, що не горить. При необхідності зняти блок ламп, вийняти їх з патронів або тримачів, уважно оглянути контакти в патроні та на цоколі лампи.

Наявність іржі, слідів окислення (білий або зеленуватий наліт), закопчення, а також пилу або вологи підтверджує, що стоп-сигнал не горить через відсутність або поганий контакт у ланцюгу. Очищення вказаних місць допоможе усунути несправність. Для зняття іржі та оксидів знадобиться гострий предмет, наприклад викрутка. Також необхідно перевірити справність лампи. Для цього можна скористатися мультиметром або напругою бортової мережі, підведеним до лампи проводами через запобіжник. лампу, Що Перегоріла, замінюють аналогічною новою.

Не горят стоп сигналы. Как найти неисправность.

Поширені проблеми зі стоп-вогнями

Причин може бути кілька:

горять, стоп, сигнали, 2110
 • перегорілий запобіжник;
 • несправний датчик;
 • перетертий або перебитий провід живлення.

Найпоширеніша причина – це запобіжник, що перегорів, що відповідає за захист ланцюга сигнальних ламп. Розташований цей запобіжник на блоці, вбудованому ліворуч від кермової колонки. Витримує цей конденсатор струм 7,5 ампер, про що і свідчить напис на ньому. Розташований він у нижньому ряду четвертим від правого краю.

Якщо після заміни цього елемента ланцюга проблема не була усунена, слід розглянути інші ймовірні причини поломки.

Наступним пунктом пошуку несправності буде перевірка датчика стоп-сигналу. Для цього необхідно перевірити, чи надходить напруга на датчик і чи виходить з нього. При цьому слід використовувати контрольну лампу. Якщо лампа не спалахує при підключенні перед датчиком, то проблема, можливо, у проводах, що йдуть до датчика. Якщо до датчика лампа спрацьовує, а після вже ні, то проблема полягає саме у цій деталі. Також можна просто від’єднати вхід і вихід датчика і замкнути «безпосередньо» за допомогою мідного дроту, якщо після цих маніпуляцій лампочки в стоп-сигналах загоряться, отже, причина саме в датчику. Датчик не підлягає ремонту, і єдиний вихід. заміна цієї деталі новою.

Також причиною можуть бути пошкоджені дроти, особливо це буде помітно при перегоранні щойно заміненого плавкого запобіжника – отже, провід перетерся, і є контакт на масу. При перегоранні запобіжника без натискання на педаль гальма – пошкоджено дріт до датчика, а при перегоранні після натискання – пошкоджено дріт після датчика. За відсутності напруги, можливо, дріт просто перебитий і не замикає на масу. При пошуку несправності слід звернути особливу увагу на місця згинів і можливі ділянки пошкодження проводів.

Наступна причина неполадок – це світлодіоди, що перегоріли у ліхтарі стопового світла, бували випадки, коли перегоряли відразу обидві. Для заміни лампочок необхідно зняти плату ліхтаря, стиснувши її з боків і трохи потягнувши на себе. Далі слід візуально оглянути лампочки, можливо візуальний огляд вже відповість на запитання про причину непрацюючого стопового сигналу. Після цього слід замінити старі лампи на нові.

Чи не горять і не працюють стоп-сигнали на ВАЗ-2112, чому?

На всіх легковиках «Десятого сімейства» косильної жилки живлення ліхтарів містять багато елементів. Тут є реле справності ламп, вимикачі та запобіжники. Тому якщо на ВАЗ-2112 не горять стоп-сигнали, треба перевіряти весь ланцюжок. Але причина може виглядати просто: іноді лампи не включаються тому, що патрон не контачить з масою. Схеми аналізувати легко, знайти причину поломки важко. Розбиратимемося в деталях.

READ  Як відкрити бензобак на Polo

Якщо не горить одна із ламп, її просто замінюють. Дивіться приклад на відео – потрібен цоколь P21W.

Включаємо стоп-сигнали примусово

Реле K1 успішно замінюється майданчиком із перемичками. На рис. 1 показана її схема. Якщо ж такого майданчика немає, можна тимчасово замкнути контакти 4-5. А спочатку перевірте все, про що йшлося вище.

Нехай спостерігач стежить, що відбувається з лампами. В один дотик натисніть педаль та відпустіть її. Якщо лампи не увімкнулися, перевірте справність запобіжника. Він перегорів. значить, шукайте коротке замикання.

На що ще звернути увагу

Дуже часто поява таких несправностей трапляється з вини задніх ліхтарів, а якщо точніше, то в місцях підключення роз’ємів із проводами та патронів для ламп. Перевірте вимірювальним приладом або контрольною лампою наявність живлення на роз’ємах заднього ліхтаря при натиснутій педалі гальма або замкнутих між собою дроти на вимикачі. Якщо воно відсутнє, слід ретельно перевірити стан джгута з проводами.

Окислення контактів у роз’ємах або патронах електричних ламп видаляють доступними засобами. Небажано для цього використовувати наждачний папір, навіть дуже дрібний. Найкраще для цього підходять спиртовмісні рідини, якими і видаляють окислення, що з’явилися.

Поділіться статтею з друзями:

Штатний варіант схеми роботи стоп-сигналів

Живлення на запобіжник F17 надходить з АКБ, далі струм йде на контакт кінцевика 11, а потім, якщо кінцевик замкнутий, утворюється ланцюг з ниткою розжарювання ламп 7. Але зверніть увагу: частиною ланцюга є реле K1, точніше його контакти 5 і 4.

Базова схема бортмережі

Повна електросхема з поясненнями автомобіля ВАЗ-2112.

Якщо стопсигнали не горять, на ВАЗ-2112, як і на всіх Десятках, перевіряють один запобіжник. Він називається F17 і розташований у монтажному блоці зліва від водія.

Головний монтажний блок

Важливо знати: на одній із клем запобіжника напруга присутня завжди. Перевірте!

Пари слів про «реле справності»

Реле справності ламп називається K1, і воно в монтажному блоці найбільше. Якщо це вийняти реле, то при натисканні на педаль можна видзвонити напругу на клемі 5 (але не 4). Ще раз подивіться на схему і стане ясно, про що мова.

Найбільше реле в блоці

Усі контакти реле пронумеровані. На клемах блоку перевіряють напруги:

 • 6 – потенціал «маси»;
 • 2 – напруга «12», але після включення запалювання;
 • 5 – «12» за натисканням на педаль;
 • 4 – клема дзвониться, як відведення «маси».

Якщо на клемі «4» не дзвонить потенціал «0», значить, нитки ламп перегоріли або в проводці є розрив. Тепер розглянемо інше: потенціал маси був виявлений, але лампи не горять. Тут з’являються підозри про коротке замикання.