Заміна олії в коробці LADA Largus

Іноді багато автовласників стикаються з тим, що масло в коробці потрібно замінити. Строго кажучи, офіційно підприємство «АвтоВАЗ» у принципі не передбачає заміни олії у коробці передач у цьому автомобілі.

Тим не менш, це може вимагатися, якщо настав час регламентного обслуговування або трансмісійна олія перестала відповідати своїм експлуатаційним характеристикам.

Щодо першого випадку – строго кажучи, офіційно підприємство «АвтоВАЗ» у принципі не передбачає заміни олії в коробці передач у цьому автомобілі, тобто регламент заміни просто відсутній. Однак ми таки радимо замінювати його через кожні 100 000 км шляху, а також рекомендуємо перевіряти рівень масла не рідше, ніж через кожні 15 000 км.

Другий випадок передбачає заміну олії, не чекаючи настання раніше вказаного пробігу. Якщо ви помітили, що перемикання передач стало здійснюватися без колишньої плавності ходу ручки КПП, або що з боку коробки стали з’являтися сторонні звуки – це другий варіант.

 • Часте стояння в автомобільних пробках (надмірне нагрівання масла)
 • Часті переїзди на невеликі відстані (коли система не встигає до ладу розігрітися, утворюючи в результаті конденсат. особливо таке трапляється в зимовий період).

У будь-якому випадку, якщо ви запідозрили якісь проблеми з КПП, не зайвим буде перевірити рівень олії. Безумовно, ви можете відігнати свій автомобіль на станцію технічного обслуговування або звернутися до офіційного дилера, де вам, зрозуміло, зроблять таку заміну. Вартість такої процедури коштуватиме вам від 2 тис. руб. Однак не поспішайте витрачати гроші. процедуру заміни масла в КПП ви можете здійснити самі, вона не представляє ніяких надскладних маніпуляцій.

 • Яма або витяг
 • Спеціальний ключ (4-гранний) для відкручування зливної пробки
 • Ключ на 10 для зняття піддону
 • Таз або відро (або інша відповідна ємність для зливу відпрацьованого масла)
 • Шланг з лійкою (для затоки нової олії)
 • Кільце ущільнювача для пробки зливу
 • Власне, каністра нової трансмісійної олії

Злив відпрацьованого масла із коробки передач

Встановіть машину на підйомник або заведіть на яму. Використовуючи ключ на 10, зніміть піддон. Усього доведеться відкрутити 6 болтів.

largus, олії, коробці

Замена масла в кпп 21809 Ларгус, 129 дв.

Приготуйте ємність для зливу олії, далі починайте відкручувати пробку зливу олії ключем-квадратом. Коли пробку можна буде крутити легше, продовжуйте відкручувати її рукою і будьте готові до того, щоб швидко підставити ємність, щоб масло несподівано не почало виливатися на землю з коробки.

Дочекайтеся, поки олія повністю стіче в ємність.

Під пробкою знаходиться кільце ущільнювача. Швидше за все, воно сильно зношене або зім’яте. поставте нове кільце.

Потім поставте пробку на місце, далі закрутіть її ключем-чотирьохгранником.

Заливання нової олії

Викрутіть пробку затоки масла. Закріпіть вирву на одному кінці шланга, підніміть його, другий кінець опустіть у горловину.

Акуратно починайте лити масло з каністри через лійку.

Як тільки ви помітите, що масло починає текти із заливного отвору, витягніть шланг із горловини. Зачекайте, поки з горловини не припиниться текти залишків надлишків олії. Рівень залитої олії повинен бути трохи нижче краю заливної горловини.

На цьому процедуру заміни олії варто вважати закінченою.

Заміна олії в коробці передач

Примітка: роботи з перевірки рівня та заміни масла не мають відмінності в залежності від модифікації КПП.

Як часто міняти масло в КПП

Раніше завод-виробник не наказував заміну масла в коробці передач протягом усього терміну служби автомобіля. Однак пізніше АвтоВАЗ став вносити до керівництва такі приписи:

“У механічну коробку передач заливається трансмісійна олія, яка розрахована на термін служби 180 000 км пробігу автомобіля або 5 років експлуатації (залежно від того, що настане раніше)”

Крім того, внаслідок різного роду причин, заміна буває неможлива (ремонт, забруднення, витікання, або заміна на олію з іншими характеристиками). Також не можна забувати про необхідність постійно (не рідше ніж через кожні 15 тис.км) перевіряти рівень олії у КПП. (див. нижче)

READ  Заміна прокладки ГБЦ ВАЗ 2107 карбюратор

Трансмісійні олії: класу якості API: GL-4; GL-5 та рівнем в’язкості SAE: 75W80 Наприклад олія марки TRANSELF TRJ 75W-80.

Проверка уровня масла в коробке передач на Лада Ларгус.

Коробка JH3. 2,8 л. Коробка JR5. 2,2 л. Коробка 21809. 2,25 л.

Зніміть захист двигуна (центральний щиток бруду) (див. тут)

На бічній поверхні КПП розташована заливний отвір, воно служить для контролю рівня масла. Закрито пластмасовою пробкою.

Протріть ганчіркою картер КПП навколо заливного (контрольного) отвору.

Відкрутіть пластмасову пробку (проти годинникової стрілки)

Корок має гумову кільцеву прокладку. Якщо вона сильно обжата. замініть її.

Рівень олії перевіряється пальцем. Він повинен знаходитися біля кромки отвору (або трохи нижче, можна дістати легко)

Увага: заборонено заливати масло через отвір сапуна

Підставте ємність під КПП щонайменше 3,5 л. Послабте пробку зливного отвору (чотиригранник “на 8”)

Якщо у вас немає відповідного чотиригранного ключа, то можна обточити болт М10

Поверніть пробку повністю і злийте олію

Зливна пробка має мідне кільце ущільнювача. Якщо воно сильно обтиснуте. замініть його.

Дочекайтеся доки старе масло повністю стіче. Закрутіть корок.

Відкрутіть пластмасову заливну пробку і за допомогою шприца залийте нове масло, доки воно не почне витікати. (Орієнтовні обсяги вказані на початку)

Якщо у вас немає заправного шприца, можна скористатися шматком чистого шланга відповідного діаметра. Вставити один кінець у заливний отвір, інший кінець протягнути нагору в моторний відсік і за допомогою лійки залити олію.

Заміна олії в КПП Largus

Модель Lada Largus є популярною та затребуваною на території РФ та СНД. Цей універсал вважається надійним і перевіреним рішенням, а також має непогані технічні характеристики серед аналогів подібного класу.

При цьому, навіть з урахуванням надійності та невибагливості, даний автомобіль також потребує регулярного обслуговування, яке передбачає своєчасну заміну «витратників» та технічних рідин.

Якщо з моторним маслом, гальмівними колодками і фільтрами все зрозуміло, то питання заміни олії в КПП Largus багато автовласників приділяють набагато менше уваги. При цьому важливо розуміти, що коробку передач також необхідно обслуговувати.

Олія в коробку Largus: часткова та повна заміна

Почнемо з того, що виробник у мануалі вказує про відсутність необхідності змінювати масло в КПП LADA Largus, тобто коробка вважається необслуговуваною. Іншими словами, мастило в ньому залите на весь термін служби автомобіля, а заміна трансмісійної олії може знадобитися тільки у разі ремонту КПП.

З урахуванням рекомендацій фахівців та досвідчених автолюбителів, оптимально проводити заміну кожні 60-80 тис.км. Якщо автомобіль постійно експлуатується у важких умовах, тоді заміна масла в коробці може знадобитися через 50 тис. км. пробігу.

 • Отже, на LADA Largus в КПП із заводу заливають олію Elf 75W80 Tranself TRJ. Що стосується рівня та стану трансмісійної олії, оптимально виконувати перевірки кожні 15-20 тис. км. При цьому у випадку з доливом потрібно використовувати тільки ту олію, яка вже залита в КПП.

Це означає, що навіть якщо було підібрано аналогічне за властивостями мастило, між пакетами присадок може статися небажана реакція, що призведе до значного погіршення або втрати корисних властивостей всього об’єму мастильного матеріалу.

Якщо ж виконується повна заміна, старе змащення попередньо повинно зливатися, після чого заливається трансмісійна олія, яка відповідає всім допускам виробника.

 • Перейдемо до перевірки рівня олії в КПП LADA Largus та доливання мастила в коробку передач за такої необхідності. Щоб перевірити рівень і долити олію в коробку, необхідно підготувати: шприц, ємність, ключ із квадратною головкою на 8, потрібна олія.
 • Щоб перевірити рівень, спочатку слід зняти захист ДВС, після чого заливну пробку КПП потрібно викрутити ключем. При цьому перед відкручуванням пробки слід підставити ємність, щоб олія не проливалася на підлогу.
 • У нормі рівень олії в КПП повинен бути трохи нижчим від краю заливного отвору. Якщо олії недостатньо, її потрібно долити. Для цього в заливну горловину потрібно вставити шприц, наповнений мастильною рідиною.
 • Рідина доливається доти, доки не почне витікати через контрольний отвір. При цьому потрібно дочекатися, поки олія не припинить витікати. Тільки після цього можна закручувати пробку, попередньо обтерши місце її встановлення чистим ганчір’ям.
 • Ще додамо, що на пробці є кільце ущільнювача. Якщо його стан чи цілісність викликає сумніви, тоді таке кільце краще одразу замінити. В іншому випадку можлива текти олії з-під пробки.
READ  Скільки масла в коробці ВАЗ 2109

Також бажано, щоб зберігся невеликий запас, оскільки існує ймовірність, що під час подальшої експлуатації може знадобитися доливання олії в коробку.

Зверніть увагу, що в коробку може поміститися менше 3л. олії, так як зберігаються певні залишки старого мастила в порожнинах коробки. Також заливати свіжу олію в заливний отвір потрібно повільно та поступово.

Це дозволить розподілити масло по коробці. У деяких випадках після цієї процедури двигун глушать, після чого перевірку рівня мастила в КПП проводять повторно.

Підведемо підсумки

Як видно, у ряді випадків заміна масла в коробці може знадобитися набагато раніше того терміну, який визначає завод-виробник автомобіля. Більше того, для збільшення терміну служби досвідчені автовласники рекомендують міняти олію у КПП кожні 60 тис. км. пробігу або один раз на 3-4 роки (залежно від того, що настане раніше). Перевірку рівня олії в КПП краще здійснювати на кожному ТО або один раз на 10-15 тис. км.

Насамкінець відзначимо, що якщо проводиться часткова заміна масла в КПП, важливо доливати таку ж рідину, як і вже залиту в агрегат спочатку. Як і у випадку з моторними оліями, не рекомендується змішувати трансмісійні рідини, які мають різну масляну основу, пакети присадок, продукцію різних виробників і т.д.

Правильне перемикання передач на автомобілі з механічною коробкою: коли включати ту чи іншу передачу на МКПП, робота з педаллю зчеплення, помилки.

Передачі включаються туго або не включаються швидкості на механічній коробці: основні причини несправності та можливі неполадки.

Права на “автомат”: особливості та відмінності. Їзда на АКПП та МКПП, отримання посвідчення водія з правом управління ТЗ з автоматичною коробкою.

Коробка передач АМТ: будова та робота роботизованої коробки передач, види коробок-робот. Переваги та недоліки роботизованої трансмісії.

Коробка передач “механіка”: основні плюси та мінуси даного типу КПП, принцип роботи механічної трансмісії автомобіля (МКПП).

Чому коробка-автомат штовхається, смикається АКПП при перемиканні передач, в автоматичній коробці виникають поштовхи ривки та удари: основні причини.

Вибір олії

На «Ладу Largus» із заводу встановлюють коробки перемикання передач із залитим у них відповідним складом. КПП цих автомобілів спочатку працюють на трансмісійній олії, яка має маркування 75 W80. З підбором масла для двигуна все трохи інакше, оскільки тут враховується кількість клапанів на силовому агрегаті. Згідно з заводським мануалом з обслуговування автомобілів «LADA Largus», перевірку рівня та стану змащувальної рідини в КПП проводять у міру необхідності, але не рідше ніж раз на 15000 кілометрів пробігу. На заводі коробки заливають маслом Tranself TRJ виробництва фірми Elf. Якщо виконується долив рідини, використовувати слід тільки його.

При повній заміні олії обов’язково зливається старе мастило, і коробка заповнюється новим, відповідним необхідним заводом маркуванню.

Рекомендації щодо заміни масла в КПП автомобіля «Lada Largus»

Автомобіль «Lada Largus» користується заслуженою популярністю в Росії та за її межами. Це універсальна машина з хорошими технічними характеристиками, місткістю та досить надійними комплектуючими. Щоб підтримувати авто в оптимальному стані, при експлуатації слід дотримуватись деяких правил та рекомендацій, вчасно змінювати розхідники. Однією з таких обов’язкових завдань є заміна масла в КПП.

Згідно з рекомендаціями заводу-виробника, у «Ладі Largus» заміну олії в коробці передач не слід проводити до того, як речовина повністю вичерпає свій ресурс. Але іноді ситуація вимагає втручання у КПП до цього терміну. Зазвичай це пов’язано з необхідністю заміни масла через передчасне знос коробки, або в процесі ремонту КПП.

Перевірка рівня та доливання

Перш ніж змінювати або доливати рідину, що змащує, слід перевірити рівень масла в коробці. Робиться це не так складно, як багатьом може здатися. За наявності мінімального досвіду та навичок ви легко власноруч впораєтеся з поставленим завданням. У випадку з автомобілем «LADA Largus» вам доведеться взяти:

 • шприц, який буде використовуватися для доливання рідини, що бракує;
 • ганчір’я;
 • порожню ємність на кілька літрів;
 • ключ-квадрат на 8;
 • олія, аналогічна тому, що знаходиться в коробці.
READ  Куди залити гальмівну рідину Ford Focus 2

Робота проводиться згідно з наступним алгоритмом дій:

 • Зніміть з двигуна захист. У народі її часто називають центральним бризковиком. Від назви суть не змінюється.
 • Знайдіть заливну пробку, яку найчастіше легко вдається відкрутити ключем-квадратом.
 • Перш ніж відкривати пробку, підставте під неї порожню підготовлену ємність, щоб уникнути пролитих калюж олії.
 • Відповідно до норм, рівень має розташовуватися трохи нижче заливного отвору. Якщо він менший, тоді потрібно долити недостатню кількість трансмісійного мастила.
 • У заливну горловину вставляється шприц, попередньо наповнений олією. Поступово вливайте в’язку рідину.
 • Якоїсь миті мастило почне текти через отвір. Дочекайтеся, коли вона повністю припинить бігти, після чого обітріть все ганчір’ям і закрутіть на місце пробку.
 • У процесі перевірки та доливки зверніть увагу на те, в якому стані знаходиться гумове кільце ущільнювача на пробці. Якщо машина експлуатується досить давно та активно, кільце може зноситися. Його краще відразу замінити, оскільки зношений ущільнювач порушить герметичність, і масло поступово витікатиме. Коштує таке кільце близько 5 – 10 рублів, тому серйозних витрат на подібний ремонт не потрібно.

Якщо ви все зробили правильно, масло ніде не підтікає і коробка функціонує нормально, то рівень трансмісійної рідини достатній, і можна далі експлуатувати свій автомобіль.

Процедура заміни

Якщо простою доливкою не обійтися, тоді потрібно буде виконати повноцінну заміну олії в КПП «Ларгуса». Процедура не найскладніша, тому її можна здійснити самотужки. Набір інструментів є аналогічним. Тільки потрібно взяти повністю нову ємність зі змащувальною рідиною, яка відповідає вимогам коробки передач автомобіля «LADA Largus». У КПП автомобілів «Largus» вітчизняного бренду «LADA» при заміні змащувальної рідини використовується олія певного маркування, що відповідає заводським вимогам. Якщо говорити про обсяг олії, то вона становить приблизно 3 літри.

Беріть завжди із запасом, оскільки надалі може знадобитися доливання.

Замена МАСЛА В КОРОБКЕ ПЕРЕДАЧ, Лада ЛАРГУС 1,6 8v, ГУЛ в МКПП

Коли всі інструменти у вашому розпорядженні, підготуйте до процедури сам автомобіль. Для цього:

 • встановіть машину над ямою або підніміть за допомогою підйомника;
 • підготуйте ємність достатнього об’єму, щоб злити всю стару трансмісійну рідину;
 • дістаньтеся до заливної горловини і відкрутіть її кришку (це дозволить маслу швидше зливатися з коробки);
 • знайдіть зливний отвір і обережно відкрутіть пробку (руками не вийде, використовуйте спеціальні знімники для маслозаливних пробок);
 • коли змащувальна рідина повністю стіче у підготовлену ємність, можна повернути пробки на місце;
 • на зливному отворі є мідне кільце ущільнювача, яке слід змінювати після кожної процедури оновлення масла в коробці (воно перетискається, тому надалі погано виконує свої функції);
 • закривши зливний отвір, вже через заливну горловину починайте поступово заливати свіжу олію;
 • у коробку «Ларгуса» вміщується приблизно 3 літри трансмісійної рідини, але через залишки старої олії може поміститися трохи менше;
 • лийте поступово до тих пір, поки із заливного отвору не почне витікати в’язка рідина, що вказує на правильне заповнення коробки;
 • ретельно витріть все масло ганчіркою і поверніть пробку на місце;
 • запустіть двигун, пропрацюйте ручкою КПП, щоб повноцінно поширити олію за системою коробки.

Практика показує, що для заміни трансмісійних масел у «Ларгусі» не потрібно великого досвіду чи особливих знань. Процедура проводиться з використанням мінімального набору інструментів і потрібна невелика кількість часу. Враховуйте, що завод рекомендує змінювати в КПП рідину, що змащує, один раз на кожні 200 тисяч кілометрів пробігу. Але потрібно відштовхуватися від умов експлуатації та поточного стану. 200 тисяч кілометрів є терміном, коли змащувальна рідина втрачає технічні та хімічні властивості.

Тому регулярно перевіряйте рівень і якість мастила в коробці, доливайте або змінюйте раніше рекомендованого терміну, якщо рідина помітно зносилася і вже не виконує своїх функцій.

Всім дякую за увагу! Підписуйтесь на наш сайт, залишайте коментарі, ставте запитання та запрошуйте до нас своїх друзів!