Заміна задніх амортизаторів на Ford Focus (Ford Focus II)

Коли міняти амортизатори на Ford Focus II?

У середньому амортизатори на Ford Focus II служать близько 90-100 тис.км. пробігу. Однак, необхідно враховувати, що ці терміни актуальні для середньої інтенсивності експлуатації автомобіля, при більш екстремальному керуванні автомобілем, при їзді по неякісному дорожньому покриттю, ресурс амортизатора може помітно знизитися.

Точну діагностику стану амортизаторів можна провести тільки на СТО, проте є ознаки, які досить точно можуть вказати на проблему зносу або некоректної роботи амортизатора:

  наявність патьоків олії (якщо у вас стоїть масляний амортизатор)

наявність сторонніх стуків у підвісці при роботі автомобіля

 • неможливість тримати траєкторію при різкому проходженні поворотів
 • Всі ці ознаки можуть говорити про необхідність заміни амортизаторів.

  Етапи заміни задніх амортизаторів на Ford Focus 2

  Замінити задні амортизатори на Ford Focus II можна самостійно без звернення на СТО. Для цього дотримуйтесь наших рекомендацій:

  Зніміть заднє колесо з необхідної сторони, щоб отримати доступ до амортизатора.

  Відкрутіть болт кріплення амортизатора ключем або головкою “на 15”.

  Відкрутіть два болта, що кріплять кронштейн амортизатора за допомогою головки “на 10”.

  Відкрутіть гайку кріплення кронштейна за допомогою ключа “на 13”. Утримуйте шток від повороту за допомогою розвідного ключа.

  задніх, амортизатор, ford, focus, седан

  Перед встановленням новий амортизатор треба прокачати. Цю процедуру ви також зможете здійснити самостійно. Для цього необхідно повернути амортизатор штоком донизу, повільно стиснути та зафіксувати в такому положенні на 2-3 секунди. Після цього, не розтискаючи, поверніть амортизатор штоком нагору і зафіксуйте на 3-6 секунд. Після цього необхідно висунути шток остаточно, утримуючи амортизатор вертикально. Повторіть процедуру 5-8 разів, зберігаючи послідовність дій. Щоб процірити ступінь прокачування амортизатора, вдавіть шток кілька разів різкими рухами, якщо прокачування виконане правильно, поршень повинен рухатися без провалів. Зверніть увагу, що прокачаний амортизатор слід тримати вертикально і штоком до самої установки на автомобіль.

  Заміна задніх амортизаторів Ford Focus 2

  Для початку вирішив розібрати обшивку в багажнику, щоб дістатися місця кріплення штока амортизатора на кузові, почав з лівого боку.

  Як потім з’ясувалося, це було зовсім не обов’язково. Далі зняв колесо, подивився, щоб дістатися кріплення опори амортизатора до кузова потрібно знімати підкрилок, що було зроблено. Після цього відкритий доступ до болтів, що кріплять опору до кузова, торцевою головкою на 10 відкручуємо їх

  Далі переходимо в яму під машину і відкручуємо болт кріплення аморту до підвіски. Зручно це робити великою тріскачкою з головкою на 15

  Треба сказати, що болт відкручувався не дуже охоче, довелося сильніше присмачити його WDшкой і докласти великих зусиль, але в результаті він був викручений. Далі виймаємо амортизатор з колісної арки, несемо на верстат. Скручуємо гайку на 12 зверху, знімаємо опору та відбійник зі штока та пластиковий кожух (не подобається мені слово “пильник”) Опору та кожух почистив, відбійник у топку

  Аморт виявився вже не заводський, а міняний, Чеський. Новий амортизатор перед установкою прокачуємо разів 10-15, але в жодному разі не “вниз головою”, краще вертикально, як і ставиться. Після цього одягаємо на нього кожух, відбійник, опору і встановлюємо у зворотному порядку. Це все було з лівого боку, з правого було складніше. Проблема виникла при відкручуванні нижнього болта, спочатку він ніби пішов, але з кожним рухом тріскачки він йшов все тугіше, в результаті зовсім не хотів провертатися. І лише сила російського характеру, відповідна фізпідготовка, та якісний міцний інструмент зрештою змусили його здатися. Напевно, з півгодини порався з ним, але в результаті викрутив, не зламав і різьблення не зірвало.

  READ  Заміна опорного підшипника Ford Focus 3

  Почистив я його від бруду, почав розглядати і що я побачив:

  Ось чому болт кріплення ніяк не хотів викручуватися по-хорошому, він же давній, як говно мамонта.

  Ну і далі, все збираємо у зворотному порядку. При встановленні нового болт вже закручувався без проблем.

  Ну і в кінці ще додам, що якщо ліворуч амортизатор ще хоч якось працював, то правий був просто мертвий. Я спробував утопити на ньому шток і коли він зайшов до упору, то з нього потекло масло і він забулькав, зашипів, а після цього шток так і залишився в потопленому положенні.

  Тут порівняння руху штока на новому і старому KYB, швидше за все, теж не відпрацьовував на 100%, занадто повільно виходить шток

  Замена задних амортизаторов форд фокус 2

  задніх, амортизатор, ford, focus, седан

  Заміна задніх амортизаторів FORD Фокусу 2 зробити самому своїми руками

  Як відомо, будь-яка деталь має власний термін служби. І якою б надійною машина не була, згодом вона потребує ремонту та обслуговування. Не є винятком і Ford Focus 2 хетчбек. Заміна задніх амортизаторів – процедура, з якою стикається кожен «фордовод». Отже, давайте розглянемо, що являють собою амортизатори, коли і як їх міняти.

  Змінюємо опору

  Після виконаних операцій у нас звільниться доступ до амортизатора. Його можна сміливо витягувати назовні. Але на цьому наша робота не закінчується. Також нам знадобиться заміна опори заднього амортизатора на Ford Focus 2. Вона не йде в комплекті до нового, тому розуміємо її зі старого «аморту». Як це зробити?

  Знадобиться розвідний ключ. За допомогою нього утримуємо верхній елемент штока. Z-подібним ключем “на 13” відкручуємо кріпильну гайку. Тепер можна сміливо витягувати опору з буфером та захисним чохлом. Якщо ці елементи перебувають у хорошому стані, їх можна «перекинути» на новий амортизатор разом із опорою.

  Приступаємо до роботи

  Отже, як здійснюється самостійна заміна задніх амортизаторів на «FORD Фокусі 2» (рестайлінг)? Автомобіль необхідно встановити на рівний майданчик. В ідеалі це має бути оглядова яма – вона суттєво полегшить роботу. Але за відсутності такої цілком можна здійснити заміну елемента своїми руками.

  Отже, спершу зриваємо гайки колеса балонником. Далі піддомкрачуємо частину кузова автомобіля. Остаточно відкручуємо болти та знімаємо колісний диск. Потім нам потрібно підібгати пружину на задній підвісці. Для цього підставляємо гідравлічний домкрат під нижній важіль і трохи піднімаємо елемент до потрібного положення.

  Далі за допомогою щітки по металу очищаємо болт на 15 (за допомогою нього низ амортизатора закріплюється на поздовжньому важелі підвіски) від бруду та обробляємо його мастилом у вигляді спрею. Потім беремо до рук відповідний ключ (ріжковий або головку) і відкручуємо цей болт. Як далі відбувається заміна задніх амортизаторів «FORD Фокусу 2»? Потім нам потрібно відкрутити гайку, що зміцнює верхню опору елемента до кузовної арки. Для цього слід скористатися ключем “на 10”. Тріскачка може не поміститися, тому краще взяти звичайний ріжковий або накидний ключ.

  Характеристика

  Амортизатор – це невід’ємний елемент підвіски будь-якого автомобіля. Даний механізм служить зниження амплітуди коливань кузова шляхом роботи пружного елемента. Принцип дії амортизатора ґрунтується на гідравлічному опорі. Причому неважливо, який тип елемента – газовий, масляний чи комбінований. У всіх випадках використовується гідравлічна рідина. Однак в одних амортизаторах її більше, в інших менше. Гасіння коливань проводиться шляхом перетікання робочої рідини з однієї порожнини циліндра в іншу. Олія проходить крізь спеціалізовані клапани.

  READ  Заміна колодок ручного гальма Chevrolet Lacetti

  Ознаки несправності

  Визначити, що потрібно автомобілю Ford Focus 2 заміна задніх амортизаторів, досить просто. Оскільки елементи виконують гасіння коливань, то у разі несправності всі удари будуть проводитись безпосередньо на підвіску. При цьому водій почує характерний глухий стукіт у задній частині салону. Цікаво, що ці удари практично не чути на вулиці. А ось усередині відчуваються одразу після початку руху. Стук настільки гучний, що перебити його не в змозі навіть хороша музика. Тому такий симптом почує кожен автовласник.

  Додатково амортизатор може протікати. Це відбувається з причини пробою клапана в циліндрі. При цьому на його зовнішній стороні чітко видно масляні патьоки. Подібні ознаки несправності амортизатора “FORD Фокусу” показані на фото нижче. При цьому водій помічатиме зміну в управлінні. Машина на ямах жорстко поводитиметься. А на великій швидкості зад буде нестійким. Автомобіль постійно шукає собі дорогу, “ризика” з боку в бік. Це і є основною ознакою несправності. Машині терміново потрібна заміна задніх амортизаторів. Ford Focus 2 універсал комплектується тими ж елементами, що і хетчбек. Тому розбіжностей при заміні не виникає.

  Встановлення

  Аналогічно монтуємо відбійник і опору на новий елемент, скориставшись такими ж інструментами. Так амортизатор буде готовий до встановлення. Але перш ніж помістити його на місце потрібно прокачати циліндр. Як це зробити?

  Спочатку амортизатор перевертаємо штоком донизу. Далі повільно та без ривків починаємо його стискати. У такому положенні фіксуємо циліндр на дві-три секунди. Перевертаємо амортизатор штоком догори (увага – сам шток не відпускаємо). Фіксуємо в положенні елемент на п’ять-шість секунд. Після цього плавно висуваємо шток до упору. Але це ще не все. Потім маємо амортизатор штоком вниз. Знову витримуємо двосекундну паузу і робимо вищеописані етапи ще раз. Вся процедура повторюється 5-6 разів на кожному новому амортизаторі перед встановленням. Подальший монтаж проводиться у зворотній послідовності.

  Важливо встановлювати цілий пильовик і неушкоджений буфер. В іншому випадку весь бруд потраплятиме на шток. Це може порушити цілісність амортизатора та викликати його пробій.

  Установка амортизатора провадиться за схемою «знизу-вгору». Спочатку закріплюється нижня частина штока (важливо при цьому витягнути його до упору в арці). Далі на автомобіль встановлюється колесо, і він забирається з домкрата. У міру опускання кузова верхня частина елемента зіткнеться з опорою. За допомогою ключа затягуємо обидва болти і переходимо до сусіднього амортизатора. Подальші операції здійснюються аналогічним чином.

  Чому потрібно прокачувати амортизатор перед встановленням?

  Багато хто не дотримується цієї поради. Однак прокачування дозволяє збільшити ресурс амортизатора вдвічі-втричі. Адже після здійснених операцій поршень рухатиметься плавно та без провалів. Те саме стосується і передніх стійок. Їх також прокачують перед встановленням.

  Причини виходу з ладу амортизатора Ford Focus 2

  Найуразливішими частинами амортизатора є сальники, клапани, пружини та шарнірні з’єднання. Проблема будь-якої з них призводить до погіршення роботи деталі та появи витоку рідини. Полагодити амортизатор на Ford Focus 2 неможливо, і все, що залишається власнику. це заміна пошкодженого елемента. Але чому так відбувається? Що основною причиною проблем амортизаторів Ford Focus 2? Насамперед, негативно позначається погана якість доріг, оскільки ями та волога призводять до поломок набагато раніше заявленого виробником терміну. Також не можна не враховувати і можливість низької якості самих деталей, особливо якщо вам доводилося встановлювати неоригінальні елементи.

  READ  Ford Focus 3 заміна масла в роботі

  Як би там не було, а несправні амортизатори (на будь-якому автомобілі) – це завжди ризик. Крени, замети, збільшення гальмівної колії та несподівані стрибки знижують контроль над дорожньою обстановкою, що в результаті може закінчитися аварією.

  Більше того, несправне функціонування амортизаторів і верхніх опор, безсумнівно, призведе до зносу інших деталей – здебільшого елементів гальмівної системи та покришок. Чим довше ви відкладаєте вирішення проблеми, тим більше неприємностей вам додається. У результаті може знадобитися заміна стійок амортизатора Ford Focus 2.

  Газомасляні амортизатори

  Газомасні амортизатори, які можуть встановлюватися і на Ford Focus 2 складаються з двох циліндрів, верхня частина яких наповнюється азотом. Це явище сприяє появі оптимального тиску та збільшенню працездатності вузла. Принцип роботи цього виду амортизаторів полягає в наступному: що вище піднімається тиск, то швидше відбувається реакція на вібрацію. Хоча не можна не відзначити і той факт, що підвіска в цьому випадку буде жорсткішою.

  Автомобіль з газомасляними амортизаторами має високу стійкість на великих швидкостях та в умовах серйозних навантажень.

  Коли потрібна заміна заднього амортизатора

  Необхідність заміни задніх амортизаторів Ford Focus 2 виникає тоді, коли за результатами діагностики вони вже не можуть справлятися зі своїми функціональними обов’язками. Крім того, в ході проведення огляду деталей ви можете помітити сліди критичного зношування на нижньому сайлентблоці кріплення стійки та на верхньому пильнику.

  Не варто забувати і про ресурсну норму амортизаторів. Якщо автомобіль експлуатується при середніх навантаженнях, задні амортизатори Ford Focus здатні прослужити до 90-100 тис. кілометрів. Будь-які екстремальні умови, агресивний стиль водіння та перевантаження сприяють зниженню терміну служби амортизаторів, а основними симптомами їх несправностей на задній осі Ford Focus 2 є погіршення плавності ходу транспортного засобу, стукіт при роботі механізму та «пробою» задньої підвіски.

  Як замінити амортизатор задньої підвіски Ford Focus 2

  Якщо вам необхідно замінити амортизатори, що вийшли з ладу, і в попередньому варіанті вас все влаштовувало, то має сенс встановити деталі такого ж виду, як і зношені. Що ж до заміни амортизаторів на Ford Focus 2 своїми руками, то підготувавши необхідний інструментарій та дотримуючись певної етапності роботи, цей процес не займе у вас багато часу.

  Як замінити амортизатор задньої підвіски Ford Focus?

  Замена задних амортизаторов Форд Фокус 2

  Автомобілі марки Ford завжди відрізнялися гарною динамікою, що багато в чому є заслугою якісних підвісок. Серед різних компонентів цієї частини транспортного засобу важливу роль відіграють амортизатори, від справної роботи яких безпосередньо залежить безпека водія та пасажирів. Але як визначити несправність амортизаторів, скажімо, на Ford Focus 2, які змінні деталі краще вибрати і як зробити заміну? Відповіді на ці питання ви знайдете у цій статті.

  Газові амортизатори

  Конструкція газових амортизаторів передбачає наявність поршня, що розділяє олію та газ. Перебуваючи під впливом великого тиску газу, поршень не дозволяє маслу спінюватись або змішуватися. В результаті, при їзді по нерівних ділянках дороги автомобіль отримує відмінну керованість і стійкість.

  Необхідний інструмент

  Конструкція задньої підвіски автомобілів Ford Focus 2 з кузовом седан і кузовом універсал дещо відрізняється, тому нижче буде описано два можливі варіанти заміни амортизатора. Однак в обох випадках для виконання роботи використовуються практично одні й ті самі інструменти. До них відносять: торцеві головки на 10 і на 15, накидний ключ на 13 і зварювальний затискач, домкрат.