Заміна вакуумного підсилювача гальм ВАЗ 2110

Діагностика вакуумного підсилювача своїми руками

Насамперед необхідно сказати, що неполадки в роботі та вихід з ладу вакуумного підсилювача не носить фатального характеру. Відбувається лише характерне утруднення при гальмуванні автомобіля та у ряді випадків порушення стабільної роботи двигуна. У будь-якому випадку, до поїздки, ви можете самостійно проводити досить ефективний і не вимагає спеціальних навичок, що перевіряє роботу вакуумного гальмового підсилювача, для цього:

 • При незаведеному двигуні натискаємо кілька разів на повний хід гальмівну педаль;
 • Утримуємо її у натиснутому стані;
 • Заводимо двигун.

Якщо при цьому педаль трохи «пішла» в підлогу, значить, з вашим вакуумним підсилювачем все гаразд, якщо ж ні, то продовжуємо подальшу діагностику системи.

Основні ознаки несправностей ВУТ (таблиця)

Ознаки Діагностика Висновок Метод усунення
Шипіння при гальмуванні Двигун працює, натискаємо на педаль гальма і одночасно фіксуємо шиплячий звук у районі педалі Порушено цілісність діафрагми Заміна діафрагми, всього ВУТ
Шипіння при працюючому двигуні Двигун працює, у підкапотному просторі прослуховується шипіння.Двигун працює нестабільно, при натисканні на педаль гальма оберти трохи коротко підвищуються Порушена цілісність патрубка, що з’єднує ВУТ та впускний колектор Пошук підсмоктування повітря, усунення, заміна патрубка
М’яка ватна педаль гальма При натисканні на педаль вона стабільно, безупинно «йде» до підлоги. При гальмуванні немає відчуття стабільного опору зусилля натискання Розгерметизація гідравлічної системи, попадання повітря Пошук підтікань, перевірка рівня рідини, прокачування гальм.
Автомобіль не «гальмує» При натисканні на педаль гальмування запізнюється, ходу педалі не вистачає для блокування коліс Великий вільний хід штока Відрегулювати холостий хід

Завантаження книги

Після успішного проходження платежу (у будь-який спосіб) та повернення в магазин KrutilVertel із сайту платіжної системи Ви потрапляєте на сторінку успішної оплати:

На цій сторінці Вам необхідно вказати свій e-mail, куди буде надіслано доступ для скачування книги.

Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті, просто перейдіть за посиланням особистий кабінет.

Куплена Вами книга перебуватиме у Вашому особистому кабінеті, звідки її завжди можна буде завантажити.

Заміна вакууму на ВАЗ 2110, 2111 та 2112

Зверніть увагу, що після здійснення оплати Вам необхідно повернутися назад з сайту платіжної системи на сайт KrutilVertel.

Якщо з якихось причин Ви не повернулися назад на сайт і закрили вкладку платіжної системи з повідомленням про успішне проходження платежу, повідомте нам про це. ми надішлемо Вам лист, в якому буде вказано доступ для скачування книги.

READ  Як поставити на автозапуск Starline А91

Пристрій та принцип роботи ВУТ

На різних авто (на вітчизняних або іномарках) підсилювач гальм має схожу конструкцію. Наприклад, вакуумний підсилювач ВАЗ 2110 або вакуумний підсилювач ВАЗ 2114, а також аналогічні рішення на багатьох інших моделях автомобілів об’єднаний з головним гальмівним циліндром (ГТЦ) і має таку конструкцію:

 • корпус;
 • діафрагма;
 • стежить клапан;
 • штовхач;
 • шток поршня головного гальмівного циліндра;
 • зворотна пружина.

Якщо коротко, ВУТ має дві камери, розділені діафрагмою. Загальний принцип дії вакуумного підсилювача гальм в основі має різницю у вакуумній та атмосферній камері. Поки водій не тисне на педаль гальма, тиск у камерах однаковий.

При натисканні педалі гальма через штовхач зусилля передається на клапан, що слідкує, який перекриває канал з’єднання атмосферної та вакуумної камери. Якщо клапан рухається далі, атмосферна камера через канал з’єднується з атмосферою та розрідження в атмосферній камері падає.

У результаті, різниця тисків впливає на діафрагму, подолавши зусилля пружини, відбувається переміщення штока поршня ГТЦ. При цьому додаткове зусилля на штоку поршня головного гальмівного циліндра пропорційне силі, з якої натискання здійснюється на гальмо педаль (чим сильніше водій тисне на педаль, тим активніше працює підсилювач).

Відпустивши педаль, атмосферна камера з’єднується з вакуумною камерою та тиск в обох камерах вирівнюється, а діафрагма повертається назад під зусиллям зворотної пружини. При цьому максимальне додаткове зусилля ВУТ до 5 разів більше, ніж зусилля, прикладене водієм на педалі.

підсилювача, гальм, 2110

Пристрій та принцип роботи ВУТ

На різних авто (на вітчизняних або іномарках) підсилювач гальм має схожу конструкцію. Наприклад, вакуумний підсилювач VAZ 2110 або вакуумний підсилювач VAZ 2114, а також аналогічні рішення на багатьох інших моделях автомобілів, у поєднанні з основним гальмівним циліндром (GTC) та має такий дизайн:

 • корпус;
 • діафрагма;
 • стежить клапан;
 • штовхач;
 • шток поршня головного гальмівного циліндра;
 • зворотна пружина.

Пристрій та принцип роботи ВУТ

Підсилювач гальм ВАЗ 2110 збільшує ступінь натискання на плунжер гальмівного циліндра. Вузол складається з кількох деталей:

 • Корпус. Виконаний із двох частин. Має кронштейни для кріплення до кузова транспортного засобу та монтажу головного гальмівного циліндра. При з’єднанні деталей корпусу утворюється герметичний шов.
 • Еластична мембрана. Необхідна для впливу вакууму на робочий шток.
 • Пружина. Служить для повернення деталі у вихідне положення.
 • Клапан. Використовується для з’єднання робочої камери з атмосферою.
 • Шток та штовхач.

При роботі двигуна внутрішнього згоряння ВАЗ 2110 у впускному колекторі утворюється розрідження. Це обумовлено рухом поршнів до нижньої мертвої точки при відкритих впускних клапанах.

Заміна вакууму на ВАЗ 2110, 2111 та 2112

Конструкція вакуумного підсилювача гальм ВАЗ 2110 передбачає наявність двох порожнин, розділених між собою еластичною мембраною. Одна з них з’єднана з впускним колектором двигуна гнучким шлангом.

READ  Chevrolet Aveo T250 Заміна фільтра палива

При роботі силової установки тиск в обох порожнинах однаковий. Зміщення мембрани перешкоджає пружина. При дії на важіль управління гальмівною системою (педаль) відкривається клапан, що повідомляє другу порожнину з атмосферою.

Під дією розрідження мембрана зміщується. Захоплюючи за собою шток, діафрагма натискає на поршень головного циліндра. Швидкість спрацьовування та інтенсивність впливу залежить від ступеня натискання на педаль.

Після того, як водій відпускає педаль, тиск в обох порожнинах стає рівним. Пружина повертає еластичну мембрану в протилежному напрямку. Притиск колодок у гальмівних механізмах припиняється.

Як зняти вакуумний підсилювач гальм ВАЗ 2110

Зняття вакуумного підсилювача та педального вузла гальма проводимо після зняття оббивки моторного відсіку, облицювання та накладки вітрового вікна.

 • Заміна вакуумного підсилювача гальм на ВАЗ 2110. Причина заміни – з’явилося шипіння при натисканні на педаль гальма, від чого двигун міг у будь-який момент затихнути, педаль гальма стала тугою. Для заміни вакуумного підсилювача необхідно розібрати задню стінку моторного відсіку; зняти гумовий ущільнювач (1), відкрутити оббивку (2) та зняти жабо (3).
 • Відключити колодку від датчика рівня гальмівної рідини, від’єднати шланг від вакуумного підсилювача, відкрутити дві гайки головного гальмівного циліндра.
 • Після чого акуратно відводимо головний гальмівний циліндр (не відкручуючи гальмівні трубки) від вакуумного підсилювача, на достатню для вилучення вакуумного підсилювача відстань.
 • У салоні автомобіля, під торпедо (під панеллю приладів), відкручуємо чотири гайки та знімаємо дроти з жаби. Найскладніше у заміні вакуумного підсилювача, це відкрутити ці чотири гайки, дуже незручно вони розташовані.
 • Виймаємо вакуумний підсилювач разом із педальним вузлом.
 • Знімаємо стопорну пластину, виштовхуємо палець кріплення вакуумного штовхача.
 • Відкручуємо вакуумний підсилювач від педального вузла.
 • Встановлюємо новий вакуумний підсилювач, зверніть увагу на правильність встановлення, педаль у низу, а штуцер шланга вгорі. Далі збираємо у зворотному порядку.

Розташований вакуумний підсилювач під капотом. він утворює цільний вузол разом із головним гальмівним циліндром. Пристрій додає зусилля при поштовху шток циліндра, у результаті в системі з’являється компресія.

Зрозуміти, що ВУТ вийшов з ладу, зможе навіть недосвідчений автомобіліст, тому що для натискання на педаль буде потрібно набагато більше зусиль. Заміна ВУТ ВАЗ 2110 потрібна в тому випадку, якщо при натисканні педалі чутно шипіння, а педаль стає тугою. Перевіряти пристрій слід на заглушеному моторі: автомобіліст слід кілька разів натиснути на педаль, а потім потримати її у вичавленому положенні. Далі необхідно завести мотор, і якщо педаль гальма опуститься до днища машину без сильного опору, агрегат працює справно.

READ  Прокачування гальм з ABS Passat б5

Якщо ж педаль прожимається насилу, то у вузлі присутній дефект. Щоб зайвий раз не проводити розбір системи, рекомендується перевірити зворотний клапан підсилювача та вакуумний шланг – це елементи мають бути герметичні та не пошкоджені. Найчастіше зустрічаються такі дефекти:

Пристрої від різних виробників можуть відрізнятися за характеристиками та якістю, також може змінюватись і ціна вакуумного підсилювача ВАЗ 2110. Оскільки функціонування його механізму відбивається на роботі інших деталей та вузлів, і насамперед двигуна автомобіля, варто не економити та уважно стежити за його справністю.

Якщо з-під капота лунає шипіння, в салоні відчувається горілий запах олії, а гальмо спрацьовує, як у заглушеної машини, лише після багаторазових качків ногою гальмівної педалі, варто негайно звернутися в автосервіс для проведення діагностики і в разі необхідності заміни цього пристрою.

Протестувати вакуумний підсилювач гальм “десятки” на предмет справності роботи можна і самостійно. Для цього потрібно при вимкненому двигуні багаторазово натиснути на гальмівну педаль. Цим способом перевіряється рівномірність тиску в порожнинах. Все нормально тоді, коли корпус клапана не заїдає.

Далі при утримуванні ноги на гальмівній педалі запускається двигун. У випадку, якщо педаль годується в той же час, підсилювач працює. В іншому випадку необхідно переконатися, що несправність полягає саме в ньому, а не у проблемі з фланцем наконечника або його кріпленням.

Ще неналагоджене функціонування педалі можливе через несправне приєднання штуцера на випускній трубі двигуна до шлангу. Це все також шкідливо впливає на працездатність гальмівної системи та її ефективність.

Як замінити вакуумний підсилювач гальм на ВАЗ 2110-ВАЗ 2112?

Видалення: 1) По-перше, відкрутіть всі гвинти, які є кріпленням шумоізоляційного матеріалу (більшість горіхів показані в червоних стрілках), потім видаляють кріпильний ремінь системи охолодження системи охолодження (резервуар показаний у синій стрілці ) І трохи піднімаючи його, видалити його звідки, де він розташований (до шлангових шлангів, ні в якому разі не відключайте їх, але інакше рідина полягає в тому, що розмивається вашим автомобілем, ви, безумовно, може мати ємність, що ні покласти і об’єднати від розширювального бака всієї рідини, але чому це зробити, якщо ви можете обійтися без нього, це буде набагато швидше), а потім покласти ретельно танк, де це було і виправити і видаліть ліворуч (вздовж руху автомобіль) частина шумоізоляційного матеріалу і відкладає його в сторону.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS