Заміна троса склопідйомника ВАЗ 2107

Table of Contents

До відома

Натяжка троса проводиться відповідно до такої методики:

 • опустити скло до упору;
 • повернути ручку механізму до упору у напрямку опускання скла;
 • відрегулювати натяг троса, рухаючи відповідний ролик;
 • затиснути болт кріплення ролика.

Слід віддати перевагу оптимальному зусиллю натягу тросового приводу: трос не повинен бути перетягнутий, але і не повинен бовтатися.

Після встановлення нового склопідйомника може з’явитися скрип. Для його усунення необхідно:

 • послабити та вивести трос з-під роликів;
 • перехрестити верхню та нижню гілки троса, що виходять з барабана витягу;
 • повторити процедуру встановлення та натяжки троса.

Коротко про процедуру зміни

Спрощено процес заміни дефектного склопідйомника у передніх дверях ВАЗ 2107 виглядає так:

 • зняти оббивку дверей;
 • від’єднати трос від обойм, що фіксують скло;
 • послабити та зняти трос з роликів;
 • демонтувати напрямний жолоб та механізм склопідйомника;
 • встановити корпус нового механізму підйому скла;
 • заправити трос за контуром;
 • зафіксувати кронштейни скла щодо троса;
 • натягнути трос;
 • встановити оббивку дверей.

#1 MadPes

Вчора їхав, значить, з Первомайська до Києва з дружиною (ну після вихідних і таке інше). При в’їзді гальмує мене СО-шник типу мазок у машини. Я зупиняюся, з машини не виходжу, він підходить, я опускаю скло і починаємо розмовляти. Після нетривалих суперечок він репетує на мене: Здавай назад до приладу. Я йому у відповідь: Мені ніколи ваще! я врубаю першу і одночасно починаю закривати вікно. І тут ХРУСЬ. І скло падає зовсім униз. Усю дорогу, що залишилася, до будинку з мого поламано-відчиненого вікна мчав неперекладний російський фольклор у моєму виконанні. Загалом приїхавши до будинку я почав розбирати двері в надії, що просто трос зіскочив з ролика, але на жаль все виявилося набагато гіршим.

Розділ 2. РемонтЗняв я дверну карту. У низу дверей виявився ролик та шматочок болтика, яким він був приварений. Як виявилося ролик був нерухомий і тросом його перетерло, а також перетерло сам болтик. Я дуже довго намагався зрозуміти звідки ж цей ролик. Зрештою намацав вгорі огризок болта, що залишився. (помічено червоним) Здзвонився з RusLi і під’їхав до нього в гараж. Після зняття чорного банана з дверей побачив, що ролик був уже кимось приварений, т.к.е. таке вже траплялося. Вирішено було зняти ролик-натягувач зі старої машини РусЛі та прикрутити його болтом у те саме місце. Виникло питання, як же зробити ТАМ отвір? Єдине велике свердло вирішило б всю проблему, але його не було. В результаті було поламано 5 маленьких та просвердлено кілька дірок по колу. Далі, коли я почав фігачить зубилом (нехай вибачать мене власники 2108-09 за використання їх терміну) виявилося що ролик був приварений до заліза, яка кріпилася скобами до дверей. Загалом всі начинки я погнув до еб.ням, але дірку зробив. Ось тільки копирсаючись там, я зрозумів справжнє значення вираження важкодоступних місць (для особливо цікавляться зубів там не було ).до. все було погнуте дістав домкрат, узяв трос прив’язав його до погнутих частин і домкратом трохи витяг метал. Потім справу техніки, узяв новий ролик, болт, шайби, гайку і прикрутив його на те саме місце. Вже було зрадів, але рано. При установці у двері скла воно чіпляло болт і не влазило в пази. Довелося шукати інший болт, підточувати його. Загалом коли все стало на свої місця, вийшла така картина:

Розділ 3. ЗаключениеПроигрался я цілий день, зате, як результат відмінно працює склопідйомник. У процесі роботи відчував себе хірургом, т.до. всі операції проводилися в дуже обмеженому просторі через таку будову дверей (див. фото).

Дякуємо RusLi за інструмент та місце ремонту.Дякуємо Бекхему за сигарети та компанію.

#2 sss13

Слава Богу та твоїм батькам за те, що руки з потрібного місця виросли.Ну, як завжди, залік RusLi!

Пи.Си. А якого ти СО-шнику ваще зупинявся?

Ось кілька порад зі спілкування з СО-шниками (взято з инета):

Екологи гальмують? Клас! Проїдь трохи далі, на метрів 30-50. Зупинися. Почекай, доки він підійде до машини. І ти, театрально повільно, майже манірно, включай лівий поворот і милуючись у дзеркало заднього виду на здивовано-обурену фізіономію еколога, неспішно відрулюєш, бажаючи йому наостанок, у прочинене вікно, доброго здоров’я на свіжому повітрі.

Кілька тижнів тому їхав у село ця тварюка паличкою махнула типу стояти. А я щось думав своє, взяв і зупинився. Метрів через 20-25. Сиджу чекаю, документи приготував. Воно так важливо тупає сиджу матюкаюсь. Підійшов ближче дивлюся в дзеркало, опа! так це ж не мент)))) Приготувався, згрупувався. Воно підійшло і тільки мені у віконце посаду свою називати я з усією можливою силою відчинив дверцята. потрапило йому правда слабо. Вибачився, говорю мовляв не помітив, вибачте. Він посміхається, каже так, гаразд, нічого буває. Я теж усміхаючись розповів пару ідей з приводу його статевих стосунків із собаками та товаришами по службі, послав нах, ткнув у табло йому фак і поїхав. Некрасиво, звичайно, але я був засмучений тим, що задумався і вчасно не зрозумів, що це не ДАІ.

Це ще не жорстоко. Мій друг практикує чекає коли вони у вихлопну свій штуцер пхають (він же прищіпкою до труби кріпиться) і командують йому Заводи заводить і їде жваво, спостерігаючи як прилад по асфальту стрибає, це якщо не спритні і не встигають його лапами схопити.

Мене розумні люди вчили трішки по-іншому (жорстоко, млинець, але що робити)?): проїжджаєш його метрів на 20, зупиняєшся. Він іде до тебе. Ти ще метрів на 10. Він до тебе. Ще 10. І так поки що тобі чи йому не набридне.Я їздив на роботу однією і тією ж трасою і після проведення такого сеансу дресирування вони від моєї машини демонстративно відверталися!

Мене теж типу мент зупинив. грит типу Eco перевірка.Ок! міряй!Поміряв свідчення мені сподобалися, йому немає.Сказав спасибі та поїхав. Він там щось говорив про те, щоб я йому на кшталт грошей дав відповів, що гроші плачу тільки в обмін на касовий чек.Чека в нього не виявилося На тому й розійшлися

Вони всякі бувають. Пам’ятаю, коли вони тільки з’явилися, зупинив такий екол мого знайомого на новенькому Ровері. Поміряли СО, природно перевищує. Говорить давай денгі! Знайомий Просто так не дам, ось якщо ти СО відрегулюєш тоді звичайно. Еколох лізе під капот, робить вигляд, що колупається там, і каже ось тепер все нормально давай денгі!Знайомий поржав, послав його нах і поїхав.Так що інжектори вони також перевіряють і навіть регулюють!

Як робиться заміна склопідйомника на ВАЗ-2107

Склопідйомники в будь-якій машині повинні знаходитися в справному стані, навіть якщо вони використовуються дуже рідко. Із заводу на ВАЗ-2107 встановлюються тросові підйомники, що наводяться в дію вручну. Якщо ж на машині встановлено електропривод, це вже говорить про те, що було проведено доопрацювання автолюбителем. У цій статті ми розглянемо питання про те, як замінити склопідйомник на сімці самостійно.

Як проводиться заміна склопідйомника на ВАЗ-2107

Склопідйомники в будь-якій машині повинні бути у справному стані, навіть якщо вони використовуються дуже рідко. Із заводу на ВАЗ-2107 встановлюються тросові підйомники, що наводяться в дію вручну. Якщо ж на машині встановлено електропривод, це вже говорить про те, що було проведено доопрацювання автовласником. У цій статті ми розглянемо питання про те, як замінити склопідйомник на «сімці» самостійно.

READ  Заміна передньої маточини ВАЗ 2107

Особливості конструкції

Більшість власників сьомої моделі нового покоління впевнені, що процес заміни склопідйомника дещо ускладнений. Все тому, що скло з’єднане з опорами та тросом не в одному, а 2-х місцях. Таке рішення зажадало додати ще один ролик. Тепер їх використовується 4 штуки (три – для спрямування, одна – для натягу).

Здійснити заміну самостійно цілком можливо за наявності простих інструментів:

Покрокова послідовність заміни на передніх дверях

Щоб встановити новий склопідйомник, попередньо необхідно демонтувати старий механізм.

Перед демонтажем заводського витягу обв’яжіть дві гілки троса дротом.

Це потрібно для того, щоб трос не вилетів з пазів у барабані, і механізм можна було застосувати повторно.

Зняття конструкції виконується так:

 • Спустіть скло в межах одного обороту рукоятки підйомника скла, щоб через технологічні дверні прорізи можна було дістатися фіксатора троса і до опор скла.
 • Один фіксуючий гвинт потрібно викрутити повністю, а інший трохи послабити у скоби кріплення троса до несучого виступу. Виведіть його.
 • Підніміть скло у крайнє верхнє положення та закріпіть його за допомогою звичайної викрутки. Для цього можна використовувати інші підручні засоби.
 • Візьміть ключ на 10 і трохи послабте гайку, що кріпить натяжний ролик. Він знаходиться по центру знизу дверей.
 • Приберіть трос із натяжного та трьох напрямних котушок.
 • Відкрутіть три гайки, які кріплять пристрій склопідйомника до дверей.
 • Відкрутіть 2 гайки, що фіксують напрямний жолобок і відсуньте його праворуч.
 • Завершальним етапом йде демонтаж склопідйомника з дверей.

Після того, як механізм знятий, можна перевірити, як обертаються ролики.

Установка нового склопідйомника

Новий механізм повинен в обов’язковому порядку мати скобу, яка фіксує дві гілки тросиків. Її не можна знімати до того моменту, поки не буде проведено повноцінну установку.

Загалом процес монтажу виглядає так:

 • Встановлення та фіксація корпусу на «своє» місце.
 • Установка тросів навколо роликів.
 • Закріплення обойм скла з тросом. Він фіксується гвинтами за допомогою 2-х скоб.
 • Монтаж напрямного жолобка.
 • Натяжка троса.
 • Тепер забирається скоба, яка фіксує гілки троса.
 • Встановлення дверної оббивки та ручки.

Обводити трос навколо роликів можна двома шляхами через опору кочення (верхню або нижню). Якщо обведення йде через нижній ролик, тоді трос спрямовується наступним чином:

 • Лівий напрямний ролик (нижній).
 • Ліва напрямна опора (вгорі).
 • Центральна натяжна котушка (внизу).
 • Напрямний елемент праворуч угорі.

Якщо проводиться заміна фронтального склопідйомника, тоді можна обводити через верхню котушку у зворотній послідовності.

трос, склопідйомника, 2107
 • Опустіть скло у нижнє положення.
 • Поверніть ручку до упору у напрямку опускання скла.
 • Відрегулюйте натяг троса шляхом пересування необхідного ролика.
 • Затискач болта, який фіксує ролик.

Зверніть увагу на те, що натяжка має бути чутливою. Трос не повинен бути перетягнутий, але і дозволяти йому бовтатися, також не варто.

Якщо після встановлення нового механізму з’явився скрип, тоді зробіть таке:

 • Послабте та виведіть трос з-під роликів.
 • Перехрестіть нижню та верхню гілки, що виходять із барабана механізму.
 • Повторіть процедуру встановлення та натягу.

Коротка інструкція щодо заміни механізму

Загалом процедура заміни склопідйомника виглядає так:

 • Знімається дверна обшивка.
 • Від’єднується трос від обойм, що утримують скло.
 • З роликів знімається трос.
 • Далі йде зняття направляючого жолоба та механізму підйомника.
 • Установка нового склопідйомника.
 • Заправка троса.
 • Фіксація кронштейнів скла та натяжка троса.
 • Установка обшивки дверей.

Підсумовуючи, зазначимо, що процес заміни склопідйомника на ВАЗ-2107 – це цілком посильне завдання для автовласника. У процесі ремонту головне уважно виконувати всі рекомендації та встановлення нового механізму не стане для вас проблемою.

Як усунути недолік своїми руками

Якщо обладнання вимагає повної заміни, необхідно потренуватися демонтувати механізм. Схема демонтажу склопідйомника ВАЗ 2107 розповість докладно про кожен крок.

 • Здійсніть опускання скла до межі;
 • Проведіть зняття ручки, для чого потрібно зняти стопорну шайбу розрізу. Для даної процедури знадобиться викрутка, якою необхідно розсунути розрізні краї деталі і вивести її з 160 зчеплення;
 • Зніміть облицювання з дверей. Таким чином, відкриється доступ до основних складових дверей;
 • Трохи відгвинтіть кріпильний болт натяжного ролика, трохи зруште його і послабте трос;
 • Зніміть трос;
 • Відкрутіть 3 кріпильні гайки підйомного механізму;
 • Вилучіть весь механізм.

Демонтаж обладнання завершено. Тепер залишається вирішити, що робити далі. Якщо ви вирішилися на повну заміну механізму, тоді установка склопідйомника буде проходити в зворотному порядку.

При заміні склопідйомника слід зважити, що кінці троса повинні обов’язково фіксуватися дротом.

Заміна склопідйомника на ВАЗ-2107 своїми руками: покрокова інструкція

Власникам інших представників класики від Lada заміна склопідйомника на ВАЗ 2107 може здатися надмірно ускладненою. Трос пов’язаний з кронштейнами суцільного скла вже у двох місцях, що викликало необхідність застосування ще одного ролика – тут їх 4: один натяжний та три напрямні.

Ремонтна операція цілком здійснена своїми силами за наявності мінімальної кількості інструментарію:

Які бувають склопідйомники на «сімці»

За час свого існування автомобіль ВАЗ 2107 оснащувався двома видами склопідйомників:

 • Рейковими. Вони вважаються надійнішими. Установка такого типу склопідйомників зовсім виключає перекіс скла. Робота механізму полягає в передачі сили обертання шестерні, що взаємодіє з рейкою лінійного типу, до каретки скла. Основним недоліком є ​​потреба в постійному мастилі, т. до. шестері механізму виготовлялися з пластику, який досить швидко зношується і може вивести з ладу весь механізм.Рейкові склопідйомники вважаються надійнішими, але вимагають постійного змащення
 • Тросовими. за своїм пристроєм вони слабші і частіше виходять з ладу. Принциповим елементом такого типу склопідйомників є трос, приєднаний до механізму, що крутить. Пристрій працює досить повільно через низькі функціональні властивості приводу, із зусиллям долає опір ущільнювальних гумок. Може статися і таке, що воно починає перегріватися і в якийсь момент просто виходить з ладу. Плюсом такого типу механізму є його хороша ремонтопридатність, але дуже часта необхідність у ремонті практично анулює цю перевагу.Тросові склопідйомники найчастіше виходять з ладу, але відрізняються високою ремонтопридатністю

Заміна троса склопідйомника ВАЗ 2107

Всі ми розуміємо, що грошей на хороший імпортний автомобіль нам доведеться заробляти довго і дуже довго, тому рано чи пізно ми наважуємося на покупку рідного нам ВАЗу. І тут ми починаємо міняти все під себе. це стосується і електросклопідйомників. Якщо це ваш перший автомобіль, тоді постає питання, а як встановити склопідйомники на ВАЗ 2107? Для початку ми зрозуміємо, як працює склопідйомник ВАЗ 2107.

Влаштування склопідйомника ВАЗ 2107

 • Ручка склопідйомника;
 • Називається облицювальною втулкою із посадковим пазом для ручки склопідйомника;
 • Називається розеткою ручки склопідйомника;
 • Називається зірковим механізмом склопідйомника;
 • верхні ролики;
 • Болти для кріплення притискної пластини;
 • Сама притискна пластина;
 • Кронштейн, що фіксує скло;
 • Скло;
 • Сам трос;
 • Нижній ролик;
 • Гайка з болтом, які є кріпленням нижнього ролика;
 • Натяжний ролик;
трос, склопідйомника, 2107

Відмінною особливістю ВАЗ 2107 від інших попередниць є те, що в конструкції підйомника скла передбачений 4-й додатковий підшипник для натягу троса. Така зміна сталася через те, що бічне скло має цілісну конструкцію і відсутня, так звана серед водіїв «кватирка».

Тепер для вас пристрій склопідйомника ВАЗ 2107, вже більш-менш знайомий, тому ми перейдемо до демонтажу.

Як розібрати склопідйомник на ВАЗ 2107, покроково:

1) Опускаємо скло до упору донизу;

2) Потім, знімаємо ручку склопідйомника. Для цього вам потрібно, між облицювальною втулкою та ручкою, спробувати від’єднати стопорну розрізну шайбу. Виконати цю процедуру, без плоскої викрутки у вас не вдасться. В результаті ви розсунете розрізні краї шайби і виведіть її з зачеплення.

3) Після цього ви зможете зняти декоративну накладку на дверцятах автомобіля, тим самим відкрити доступ до дверного отвору.

4) Ключем R10, не до кінця відкручує болт кріплення нижнього ролика. Після чого, змістивши натяжний ролик, послаблюємо натяг троса.

5) Трос знімаємо з роликів.

6) Беремо ключ R8 і відкручуємо 3 гайки, які кріплять підйомний механізм.

7) Зрештою, вилучаємо старий механізм, через технологічний проріз у двері. На цьому ми закінчили розбирання склопідйомника на ВАЗ 2107.

Примітка: Якщо механізм має серйозні пошкодження, слід його замінити. Якщо ви вирішили зробити ремонт і встановити аналогічний, то установку робіть у зворотному порядку. Також у тих місцях, де кінці троса входять у сам механізм, необхідно закріпити дротом – це полегшить установку склопідйомника.

Як встановити електричний склопідйомник на ВАЗ 2107

Зараз ринок пропонує нам широкий асортимент від вітчизняних та зарубіжних виробників електросклопідйомників. Серед вітчизняних, на ринку автопрому, добре себе зарекомендували «Гранат», «Форвард» та «Катран».

Однак більшість власників ВАЗ 2107 стикаються з однією і тією проблемою. Проблема ця полягає в тому, що на ВАЗ 2107 відсутня поворотна кватирка і скло опускається по всій довжині дверей, в результаті встановлення вищезгаданих моделей склопідйомників дуже утруднене. через те, що залишається дуже мало місця для встановлення.

Але не переживайте, вихід є і знайти його ви можете у виробників витягів SPAL та Delux. Звичайно ціна не з дешевих, зате якість у цих виробників на 1-му місці.

READ  Скільки масла в редукторі Niva Chevrolet

Установка підйомника скла ВАЗ 2107:

1) Вивчаємо інструкцію установки;

2) Для безпеки виконання ремонтних робіт від’єднайте дроти від клеми акумулятора;

3) Потім демонтуємо старий механізм;

4) Підбираємо місце та за інструкцією робимо установку електромотора;

Заміна склопідйомника ваз 2101, як нового так і заплутаного.

5) Після цього, готуємо посадочні отвори для майбутніх кнопок увімкнення підйомника. Найвдалішим місцем буде панель приладів.

6) За схемою в інструкції, проводимо підключення електроприводу;

7) Кнопки вставляємо в отвори;

На цьому заміна звичайного на електросклопідйомник завершена. Для перевірки працездатності, підключаємо клеми акумулятора на місце та пробуємо натискати на кнопку. Також наша редакція рекомендує переглянути відео, в якому ви дізнаєтеся про можливі труднощі, які можуть виникнути під час заміни.

Коротко про процедуру зміни

Спрощено процес заміни дефектного склопідйомника у передніх дверях ВАЗ 2107 виглядає так:

 • зняти оббивку дверей;
 • від’єднати трос від обойм, що фіксують скло;
 • послабити та зняти трос з роликів;
 • демонтувати напрямний жолоб та механізм склопідйомника;
 • встановити корпус нового механізму підйому скла;
 • заправити трос за контуром;
 • зафіксувати кронштейни скла щодо троса;
 • натягнути трос;
 • встановити оббивку дверей.
трос, склопідйомника, 2107

Заміна

У будь-якому випадку будь-яка заміна склопідйомника відбувається зі зняттям ручки пристрою. Крім цього, ця частина може приходити в непридатність. Найчастіше вона виходить з ладу на місці водія, тому що нею частіше користуються.

Важливо! Багато автовласників радять відразу міняти ручку, не займаючись ремонтом. Це обійдеться дешевше і швидше, ніж постійно її лагодити.

Процес зняття чи заміни ручки відбувається так:

 • Насамперед потрібно зняти фіксатор із пластику (стопорне кільце). Для цього необхідно плоскою викруткою відсунути зовнішнє кільце від внутрішнього та зняти деталь.
 • Далі зняти саму ручку.

Процес зняття механізму

Щоб демонтувати склопідйомник, потрібно зробити наступні дії:

 • Опустити вікно в нижнє положення.
 • Зняти ручку, попередньо обкрутивши кріплення та фіксатори. з обшивкою, це дозволить дістатися до необхідного механізму.
 • Якщо пристрій потім потрібно буде повернути на місце, рекомендується прив’язати трос за допомогою дроту таким чином, щоб він не зліз з направляючих жолобів.
 • Послабити фіксатор нижнього ролика.
 • Шляхом усунення ролика послабити натяг троса.
 • Зняти трос із роликів.
 • Відкрутити механізм кріплення пристрою до дверей, який тримається на трьох болтах.
 • Дістати пристрій із дверей.

Після цього можна на знятому витягу проводити ремонт або встановити на його місце новий.

Встановлення нового

Етапи встановлення нового склопідйомника:

 • Почати потрібно з нанесення мастила на трос.
 • Встановити механізм на належне місце та закріпити за допомогою трьох кріпильних болтів.
 • Розташувати на роликах трос.
 • Натягнути трос та закріпити нижній ролик.
 • Перевірити роботу всього механізму.
 • Якщо все працює як слід, слід встановити обшивку та дверні панелі.
 • Закріпити дверну ручку.
 • Встановити ручку склопідйомника та фіксатор на місце.

Як поміняти склопідйомник на ВАЗ 2107

Заміна та ремонт склопідйомника на ВАЗ 2107 є досить простим завданням, з яким може впоратися будь-яка людина за допомогою докладної інструкції. Приступати до ремонту сімки слід у той момент, коли з’являться перші ознаки несправності. Для того, щоб поміняти старий склопідйомник на новий, потрібно підготувати лише малий набір інструментів.

Самостійна заміна склопідйомника на ВАЗ 2107 допоможе краще вивчити конструкцію свого автомобіля та заощадити свої гроші. Автовласнику не доведеться платити техцентру за легкий ремонт і витрачати час в очікуванні, якщо він упорається з цим завданням без помічників.

Заміна склопідйомника на ваз 2101-07

Встановленню нового механізму пересування скла передує операція з демонтажу зношеного склопідйомника. Перед її здійсненням слід:

Перед зняттям рідного склопідйомника рекомендується в безпосередній близькості від нього обв’язати дві гілки троса невеликим шматком дроту. Такий хід не дозволить зіскочити тросу з пазів у барабані, що уможливлює повторне використання механізму.

Демонтаж конструкції здійснюється у наступній послідовності:

 • опустити скло до моменту, коли до скоби кріплення троса до кронштейнів скла відкриється доступ через технологічні вікна двері (в межах 1 обороту ручки склопідйомника);
 • повністю викрутити один гвинт і послабити другий гвинт скоби кріплення троса до несучого кронштейна; вивести трос (проробити по черзі для однієї та другої скоб);
 • підняти скло у крайнє верхнє положення та зафіксувати з використанням підручних засобів (у процесі заміни переднього склопідйомника ВАЗ 2107 найчастіше використовується такий прийом: вставити викрутку в отвір на внутрішній панелі дверей);
 • послабити ключем на «10» гайку кріплення натяжного ролика (розташований у центрі внизу дверей);
 • зняти трос з натяжного, що направляють нижнього (у лівому нижньому кутку) та двох верхніх роликів;
 • відвернути три гайки, що фіксують механізм склопідйомника щодо дверей;
 • відвернути дві гайки кріплення направляючого жолобка та відвести його вправо;
 • зняти склопідйомник та видалити його з дверей.

Знявши механізм, слід перевірити легкість обертання кожного ролика.

Несправності склопідйомників та шляхи їх усунення

Вивчивши пристрій склопідйомника в автомобілях ВАЗ 2107, слід також дізнатися про «хвороби» системи. Причина їх появи – недоробка під час проектування та використання низькоякісних матеріалів. Ці недоліки були виявлено під час проведення випробувань на спеціальних стендах.

Крім того, ручні склопідйомники досить важко ремонтувати вручну. Розібрати їх можна за пару рухів, ось тільки для того, щоб привести деталі в робочий стан, знадобиться справжня майстерня. Є кілька видів несправностей механізму у двері ВАЗ-2107.

Скрип склопідйомника

Ця несправність супроводжується характерним звуком. Його можна переплутати зі звуками звичайної роботи механізмів «Жигулів», але на цю ознаку слід звернути особливу увагу. Він з’являється, коли у роботі склопідйомника щось йде не так. Причина поломки. нестача мастила на внутрішніх деталях.

Якщо «запустити» проблему, склопідйомник може зламатися. Також при складанні-розбиранні системи рекомендується замінити гумки «бархотки» або просто протерти їх, прибравши пил та дрібні піщинки, які дряпають дзеркало.

Склопідйомник заклинило

При такій несправності бічні стекла не виходить зрушити з місця. Клин механізму виникає у «ВАЗ» досить часто. Є кілька причин виникнення неполадки:

Падає скло

Характерною несправністю для Жигулів сьомої моделі вважається падіння бокового скла. Воно падає не до крайнього нижнього становища. Причина. натяжний трос, що послабився, через який скло просто провисає. У кращому випадку достатньо підтягнути трос або поправити його, поклавши в кріплення.

У гіршому випадку доведеться виконати монтаж нового троса та намотати його на кріплення.

Ремонт склопідйомника водія

На сайті у FAQ написано купувати механізм, а мене жаба тисне, тому обійшовся в 150 р. Тросик 1.5 мм беремо 2 метри (краще відразу 3 відрізки по 2м.) у магазині кріплення по 8 за метр. Обтискання клеми для з’єднання проводів, білий пластик, усередині мідна клема і два болтики, беремо найменший розмір, внутрішній діаметр близько 2 мм виходить. 60р.

Заміна склопідйомника ваз класика

довжину троса склопідйомника не скажу, коли й нічим було поміряти. За моїми підрахунками близько 190 см, далі лише підбирати.

При розборі головне запам’ятати де довга сорочка і де коротка (сіра, чорна). Кінці троса обов’язково пропаяти, не забути одягнути середній обтиск, при збиранні троса. Центральне обтискання має вставати на своє місце без люфтів.

У центральній частині я випилив у пластиці бормашинкою прямокутник за розмірами центрального обтискання, щоб витягнути її та поставити.

Тросик поставив натяг, т.е. щоб пружини були повністю стиснуті. Інакше трос може потрапити під ролик, у мене пружини повністю стиснуті, на мотор ролик одягається із зусиллям.

Фіксація обтискань така, спочатку підганяю розмір обтискання, затягую болт, потім повністю опускаю в каніфоль і заливаю припоєм, перед цим обов’язково добре пропаяти сам трос прямо в каніфолі. Інакше зриває на раз. Далі головка болта та зайвий припій зрізається болгаркою.

Установка проста-ставимо трос через всі ролики, крутимо намотує ролик, шукаємо середину, щоб з кожного боку було близько 2,5 оборотів. У центрі напрямної на білому пластику шукаємо середину, відзначаємо на тросі, розбираємо всю систему, знову пропаюємо потім тягнемо болт, заливаємо припоєм, збираємо, ставимо мотор і все

Процедура разом зі збором та розбором дверей займає не менше 2-х годин. я вбив 4 вечори повністю, 4 рази ставив та розбирав. Сподіваюся, комусь допоможе.

Re: Ремонт склопідйомника водія

Re: Ремонт склопідйомника водія

Хех, а сенс фоток ? Розберете, починете крутити відразу прийде розуміння як що і куди. Основна проблема була розібратися з обтисканнями, т.до. вони повинні бути певної форми і розміру це раз, т.е. плющені гайки не підходять. Алюмінієві обтискання для троса теж, по-перше дуже слабкі, по-друге форму марно надавати. Перші два рази просто зривало все, втретє зробив занадто довгий трос, при крайніх положеннях він послаблювався і його затягло в ролик.

До речі, досі дивуюся японцям спеціальна дірочка для фіксації скла у верхньому положенні. Люди кажуть, ще полешко можна поставити, але щось у мене нічого туди не влізло.

Re: Ремонт склопідйомника водія

типу так витяг виглядає, і клеми, струму мідь всередині. ролик промивати від мастила, надфілем доріжки рівняти, там ще шматки троса в пластик упресовані, теж вичищати.

READ  Заміна заднього підшипника ВАЗ 2107

трос кажуть можна ще велосипедний брати, він 1.4 мм йде начебто, повинен краще лягати. я не знайшов довгого, всі які знаходив короткі, а метражем закінчились. так що в будь-якому магазині кріплення береться 1.5 мм.

щоб кінці троса не пушились я приставляв ніж або гостру сокиру до нього і молоточком зверху, тільки так, щоб з першого разу перерубувало. а потім відразу каніфолева ванна з припоєм.

Re: Ремонт склопідйомника водія

nerby написав: типу так підйомник виглядає, і клеми, струму мідь всередині. ролик промивати від мастила, надфілем доріжки рівняти, там ще шматки троса в пластик упресовані, теж вичищати.

трос кажуть можна ще велосипедний брати, він 1.4 мм йде начебто, повинен краще лягати. я не знайшов довгого, всі які знаходив короткі, а метражем закінчились. так що в будь-якому магазині кріплення береться 1.5 мм.

щоб кінці троса не пушились я приставляв ніж або гостру сокиру до нього і молоточком зверху, тільки так, щоб з першого разу перерубувало. а потім відразу каніфолева ванна з припоєм.

Re: Ремонт склопідйомника водія

Re: Ремонт склопідйомника водія

Re: Ремонт склопідйомника водія

Re: Ремонт склопідйомника водія

Re: Ремонт склопідйомника водія

Схема організації зміни склопідйомника передніх дверей на «сімці»

сім Концепція скління бічних вікон передніх дверей на останніх моделях вазівської класики відображає почерк сучасних прийомів конструювання автомобілів. Саме при описі «сімок» інженери пішли від широко поширеного раніше компонування скла у передніх дверях – трикутник прямокутник.

Конструктивні та технологічні нюанси

Власникам інших представників класики від Lada заміна склопідйомника на ВАЗ 2107 може здатися надмірно ускладненою. Трос пов’язаний з кронштейнами суцільного скла вже у двох місцях, що викликало необхідність застосування ще одного ролика – тут їх 4: один натяжний та три напрямні.

Ремонтна операція цілком здійснена своїми силами за наявності мінімальної кількості інструментарію:

Перший етап заміни склопідйомника передніх дверей на ВАЗ 2107: зняття дефектного вузла

Встановленню нового механізму пересування скла передує операція з демонтажу зношеного склопідйомника. Перед її здійсненням слід:

Перед зняттям рідного склопідйомника рекомендується в безпосередній близькості від нього обв’язати дві гілки троса невеликим шматком дроту. Такий хід не дозволить зіскочити тросу з пазів у барабані, що уможливлює повторне використання механізму.

Демонтаж конструкції здійснюється у наступній послідовності:

 • опустити скло до моменту, коли до скоби кріплення троса до кронштейнів скла відкриється доступ через технологічні вікна двері (в межах 1 обороту ручки склопідйомника);
 • повністю викрутити один гвинт і послабити другий гвинт скоби кріплення троса до несучого кронштейна; вивести трос (проробити по черзі для однієї та другої скоб);
 • підняти скло у крайнє верхнє положення та зафіксувати з використанням підручних засобів (у процесі заміни переднього склопідйомника ВАЗ 2107 найчастіше використовується такий прийом: вставити викрутку в отвір на внутрішній панелі дверей);
 • послабити ключем на «10» гайку кріплення натяжного ролика (розташований у центрі внизу дверей);
 • зняти трос з натяжного, що направляють нижнього (у лівому нижньому кутку) та двох верхніх роликів;
 • відвернути три гайки, що фіксують механізм склопідйомника щодо дверей;
 • відвернути дві гайки кріплення направляючого жолобка та відвести його вправо;
 • зняти склопідйомник та видалити його з дверей.

Знявши механізм, слід перевірити легкість обертання кожного ролика.

Завершальний етап: встановлення нового вузла

підйомник Новий підйомник скла обов’язково має скобу, що фіксує дві гілки троса. Знімати її до моменту повноцінної установки категорично заборонено з вищезгаданої причини.

Узагальнено концепція монтажу нової складальної одиниці виглядає так:

 • встановлення та закріплення корпусу склопідйомника у посадковому місці;
 • обведення троса навколо роликів;
 • фіксація обойм скла щодо троса (закріплення троса гвинтами за допомогою двох скоб);
 • монтаж направляючого жолобка;
 • натяг троса;
 • демонтаж скоби, що фіксує гілки троса;
 • встановлення оббивки та ручки дверей.

Трос навколо роликів може обводитися двома способами – через верхню чи нижню опори кочення. При обведенні через нижній ролик, що виходить з механізму, верхній трос направляється через:

 • нижній лівий напрямний ролик;
 • верхню ліву напрямну опору;
 • нижній центральний натяжний ролик;
 • верхній правий напрямний елемент.

При заміні фронтального склопідйомника ВАЗ 2107 актуальне і обведення через верхній ролик, що проводиться у зворотній послідовності. У цьому випадку спрямовується нижній трос.

До відома

Натяжка троса проводиться відповідно до такої методики:

 • опустити скло до упору;
 • повернути ручку механізму до упору у напрямку опускання скла;
 • відрегулювати натяг троса, рухаючи відповідний ролик;
 • затиснути болт кріплення ролика.

Слід віддати перевагу оптимальному зусиллю натягу тросового приводу: трос не повинен бути перетягнутий, але і не повинен бовтатися.

Після встановлення нового склопідйомника може з’явитися скрип. Для його усунення необхідно:

 • послабити та вивести трос з-під роликів;
 • перехрестити верхню та нижню гілки троса, що виходять з барабана витягу;
 • повторити процедуру встановлення та натяжки троса.

Коротко про процедуру зміни

Спрощено процес заміни дефектного склопідйомника у передніх дверях ВАЗ 2107 виглядає так:

 • зняти оббивку дверей;
 • від’єднати трос від обойм, що фіксують скло;
 • послабити та зняти трос з роликів;
 • демонтувати напрямний жолоб та механізм склопідйомника;
 • встановити корпус нового механізму підйому скла;
 • заправити трос за контуром;
 • зафіксувати кронштейни скла щодо троса;
 • натягнути трос;
 • встановити оббивку дверей.

Коротко про процедуру зміни

Спрощено процес заміни дефектного склопідйомника у передніх дверях ВАЗ 2107 виглядає так:

 • зняти оббивку дверей;
 • від’єднати трос від обойм, що фіксують скло;
 • послабити та зняти трос з роликів;
 • демонтувати напрямний жолоб та механізм склопідйомника;
 • встановити корпус нового механізму підйому скла;
 • заправити трос за контуром;
 • зафіксувати кронштейни скла щодо троса;
 • натягнути трос;
 • встановити оббивку дверей.

Склопідйомники на ВАЗ 2107 — конструкція, ремонт та заміна

На автомобілях ВАЗ 2107 із заводу ставляться склопідйомники механічного типу, які в дію наводяться вручну за допомогою ручки та спеціального механізму. Цей механізм повинен завжди працювати справно, тому що необхідність відкрити вікно в машині виникає під час пересування виникає досить часто. Часто власники сімок тюнінгують свій автомобіль, здійснюючи заміну механічних склопідйомників ВАЗ 2107 на електричні. У матеріалі з’ясуємо основні види поломок пристроїв механічного типу, а також самостійні способи їх усунення.

Установка склопідйомника на автомобілі ВАЗ 2107

Заміна склопідйомників на автомобілі ВАЗ 2107 начебто не найскладніший захід і саме тому хочеться зробити його самостійно, а не платити не зрозумілим дядькам з сервісу, які ще можуть і нагрітися на ваших проблем. Тому ми розповімо як зробити це легко та самостійно, а є питання задавайте їх у коментах, спробуємо розібратися в місці з вами.

Слід зазначити якщо ви просто забираєте двері і вам потрібно зняти склопідйомник, без заміни, з тим щоб потім поставити його на місце, то щоб уникнути сходу троса з направляючих жолобів барабана слід підв’язати дротом обидві гілки троса в місці, показаному стрілками.

Для початку щоб встановити склопідйомники потрібно спочатку зняти старі склопідйомники на автомобілі ВАЗ 2107 потрібно підготувати машину до виконання даних операцій. (помити, встановити машину на рівному горизонтальному майданчику та інші) націлені в основному на вашу зручність у роботі, а також на безпеку виконання подальшої роботи.

Далі необхідно зняти притискні пластини троса та опустити скло до упору.

Після чого слід торцевим ключем на 10 послабити затяжку болта кріплення натяжного ролика, зрушити натяжний ролик і зняти трос з ролика.

Після цього можна вже зняти склопідйомник із решти трьох роликів.

Далі за допомогою торцевого ключа на 8 відвернем 3 гайки кріплення механізму склопідйомника

Після операції 5 слід підняти скло, (притому цю операції буде зручніше виконувати вдвох) і вийняти сам склопідйомник через технологічний отвір внутрішньої панелі двері, що знаходиться.

Тепер можна переходити біля самої установки склопідйомника на автомобілі ВАЗ 2107, для початку змащуємо трос склопідйомника пластичним мастилом

Після попередньої операції слід встановити склопідйомник у зворотній послідовності зі зняттям. Якщо ви встановлюєте старий склопідйомник, то перед початком регулювання натягу троса обов’язково відмотайте дріт, яким ми зафіксували трос.

Щоб відрегулювати натяг троса, необхідно переміщенням ролика натягувати його і після того як ви вважаєте, що він добре натягнутий, потрібно перевірити плавність роботи приводу склопідйомника.

ручка склопідйомника; 2. облицювання з фіксатором; 3. розетка; 4. механізм склопідйомника; 5. кронштейн ролика; 6. гвинт; 7. притискна пластина троса; 8. кронштейн; 9. скло; 10. трос; 11. нижній ролик; 12. болт; 13. натяжний ролик

| Denial of responsibility | Contacts |RSS