Як зняти генератор на Niva

Table of Contents

На автомобілях Niva 21214 стоїть генератор типу 9412.3701, на ВАЗ 21213 – типу 371.3701, на Niva Chevrolet встановлено генератор 2123. Всі вони являють собою електромашини змінного струму з електромагнітним збудженням, що мають вбудований випрямний блок із кремнієвими діодами та електронним регулятором напруги. Максимальний струм, який виробляє генераторний вузол типу 9412.3701, становить 80 А, напруга. 13,2. 14,7 В, обертання. праве.

Конструкція вузла 21214

Кришки вузла кріпляться зі статором за допомогою 4-болтів. У кришках встановлені підшипники. У них здійснюється обертання валу ротора. У передньому підшипнику внутрішня обойма затиснута гайкою разом із завзятим кільцем та шайбою. У задній кришці також запресований 2-й підшипник.

Статор має 3-х фазну обмотку, одні з кінців якої з’єднуються з випрямляючим блоком, що складається з 6 діодів. З них. 3 діоди негативні, 3. позитивні. Відповідно до полярності вони впресовані в пластини. Вся конструкція складає випрямний блок, розташований на тильній кришці генераторного вузла, закритого захисним кожухом.

У конструкцію вузла входять також контактні кільця, щітки. На тильній стороні задньої кришки знаходиться щіткотримач, котрий конструктивно з’єднаний з регулятором напруги. У випрямлячі знаходиться конденсатор, що забезпечує захист електромережі від стрибків напруги.

Висновок У генераторного агрегату повинен бути підключений до плюсової клеми АКБ, а мінус акумулятора до маси автомобіля. Якщо підключення буде неправильним, це призведе до пробою діодів.

Генератор Niva 21214

Генератор Niva 2121, 21213, 21214

Кожен автомобіліст знає про те, що генератор. це досить важливий елемент у конструкції будь-якого автомобіля, завдяки якому вдається привести двигун в рух і забезпечити всі системи транспортного засобу необхідною енергією.

Автомобіль російського виробництва Niva у модифікації 21214, 2121, 21213 – транспортні засоби, з якими стикався практично кожен другий автолюбитель у Росії.

Незважаючи на випуск кількох моделей, наповнення ВАЗ 2121 практично нічим не відрізняється. Так, виробники використовували як генератор в машинах агрегати з артикулами 9412.3701, 371.3701.

Заміна генератора на Niva

Якщо у вашої інжекторної ВАЗ 2121 накрився генератор і його терміново потрібно замінити, то для цього не обов’язково заїжджати в сервіс, тому що справа ця не складна і цілком під силу нормальному мужику.

Замінити генератор можна без ями та без підйомника. Навіть піддомкрачувати не обов’язково, цілком можна обійтися килимком з картону або типу того.

Перед початком роботи від’єднайте клеми акумулятора!

Генератор розташований у правій частині двигуна внизу, але його можна побачити і зверху, одразу під помпою.

А ось замінити його можна лише знизу. Для цього потрібно зняти захист картера та захист генератора. На захисті картера три болти під ключ на 13, а на захисті генератора три саморізи під ключ на 10.

Відкручувати краще голівками, на крайняк накидними і про всяк випадок приготувати ВДешку, так як місце досить забруднюване і намокається і ріжковий ключ там зазвичай марний.

Після зняття захисту генератор добре видно і повністю доступний.

Кріпитися генератор двома болтами з гайками, що самоконтрятся, під ключ на 13, один на опорну лапку і один на натяжну.

Спочатку знімається болт на верхньому натяжному кріпленні, після чого генератор треба підштовхнути вгору і зняти ремінь зі шківа. Ремінь один на генератор та на помпу.

Перед тим як зняти натяжний болт посмикуйте ремінь, щоб відчути його натяжку, і при складанні зробити таку ж.

Далі генератор відтягується вниз, і від’єднуються дроти ел. проводки мамка просто висмикується, а силові під гумовим захистом, відкручуються ключем на 10.

Потім відкручується гайка на опорній лапі, розташована з тильного боку, після чого болт виймається вперед і генератор знімається.

Установка нового генератора проходить у зворотному порядку. Єдине, що доведеться зробити додатково це натягнути ремінь. Для цього можна використовувати будь-який важіль, який вставляється між двигуном та генератором.

Коли слід міняти ремінь генератора.

Якщо ви побачите наступні пошкодження, заміну слід зробити негайно:

Якщо видніються сліди зношування, порізів або присутні тріщини.

Якщо ремінь почав шаруватись і з нього лізуть нитки.

Якщо на ньому присутня олія і він скуйовджений.

Щоб зробити його заміну, нам знадобляться наступні інструменти:

Викрутка краще мати кілька або набір викруток.

Домкрат можна стандартний який йшов у комплекті.

Бажано мати універсальний Набір ключів.

Двигун внутрішнього згоряння розрахований на роботу за певної температури. Тільки в певному діапазоні нагрівання охолоджуючої рідини дотримуються правильні температурні зазори частин, що труться, і встановлені заводом характеристики. Для прискорення прогріву, рідина, що охолоджує, спочатку проходить по малому контуру (в обхід радіатора).

Потім, у міру нагрівання, потік перенаправляється по великому контуру, через радіатор. При необхідності примусово включається ще й вентилятор охолодження. Завдяки такій триступінчастій системі, прогрів відбувається рівномірніше, і робоча температура досягається швидше.

Для перемикання антифризу між контурами охолодження передбачений спеціальний клапан. термостат. Він відкривається під впливом певної температури та є регулятором охолодження двигуна.

Цей елемент фактично є розхідником. При поломці потрібно замінити термостат, оскільки ремонту він не підлягає.Особливо важливою є коректна робота термостата на автомобілях, що експлуатуються у важких умовах: наприклад, позашляховиках. Niva 2121 відноситься до цієї категорії.

При русі бездоріжжям, двигун працює під великим навантаженням і сильно гріється. А зовнішнє охолодження припливом повітря неефективне через малу швидкість. Саме в такій ситуації, зламаний термостат може призвести до перегріву ДВС та деформації блоку циліндрів.

Несправність можна встановити самостійно, без проведення спеціальної діагностики. При нормальній роботі термостата спочатку нагрівається патрубок внутрішнього контуру. У міру зростання температури після спрацьовування клапана гарячим стає і зовнішній патрубок.

Антифриз повільно прогрівається до робочої температури. Особливо помітно за низької температури навколишнього середовища. Зовнішні ознаки: відразу після початку роботи двигуна на патрубках обох контурів охолодження температура однаково повільно зростає. Несправність. клапан постійно відкритий.

При виявленні подібних несправностей необхідно демонтувати термостат і провести перевірку працездатності в ємності з гарячою водою. У каструлю міститься термостат, вода нагрівається (необхідне постійне перемішування).

При досягненні температури відкриття клапана (перевіряється термометром) справний термостат повинен спрацювати.

В автомобілі Niva 21214 клапан розташований зручно, немає необхідності демонтувати елементи, що стоять поруч. Ніякі спеціальні інструменти не потрібні — досить хрестоподібна викрутка. Ще може знадобитися викрутка з плоским жалом для підчеплення шлангів, що прикипіли.

Зливаємо трохи охолодної рідини, до рівня нижче з’єднання трубок із клапаном.Накриваємо генератор поліетиленовою плівкою. Якщо антифриз потрапить всередину генератора, це спричинить трудомістку операцію з його очищення та просушування. Можливий навіть вихід з ладу електрообладнання, і генератор доведеться змінити.

READ  Заміна заднього сайлентблока переднього важеля Mazda 3

Далі необхідно послабити затяжку хомутів патрубків, що підводять, і перевірити їх вільний хід. При заміні не можна здригати шланги різким рухом, можна пошкодити патрубок або отримати травму.

Переконавшись, що місця з’єднань не прикипіли, відкручуємо хомути до провисання і відокремлюємо патрубки. Будьте готові до уловлювання витікаючого антифризу, можна підстелити ганчір’я.Огляньте патрубки, що підводять. За наявності тріщин або великих заломів, здійсніть їх заміну.

Якщо в патрубку залишиться сторонній предмет, вам доведеться поміняти водяну помпу.Перш ніж встановити новий термостат, ретельно протріть внутрішні поверхні патрубків від нальоту. Намагайтеся, щоб сміття не потрапило всередину системи охолодження.

Закріпіть новий клапан у зворотній послідовності. Спочатку затягніть гвинти в підлогу сили, і перевірте з’єднання на відсутність заломів гуми. Потім обтисніть хомути до кінця.Долийте антифриз до штатного рівня, і запустіть двигун. Перевірте стики щодо відсутності підтікань.Перевірте працездатність термостата, доторкнувшись до шлангів контурів.

Першорядним і найголовнішим завданням системи охолодження Niva Chevrolet є підтримання оптимального температурного режиму. Оскільки невисока температура негативним чином позначається на роботі двигуна в цілому, а висока супроводжується вигорянням мастила, збільшення зазорів у деталях, що може призвести до їх заїдання та заклинювання.

Докладніше про термостат на Chevrolet Niva

Для того, щоб температура двигуна була оптимальною, у конструкції системи передбачений термостат. Він встановлений на шляху пересування охолодної рідини. Термостати бувають двох видів, і на Niva Chevrolet він рідинного типу.

Новий термостат встановлено.

Корпус з латунного циліндра, всередині має шток та подвійний клапан, і поки рідина не досягне робочих температур, вона так і циркулює по «малому колу». Але варто лише температурі досягти межі в 90 градусів, шток розтискається, відкриваючи шлях для руху на «велике коло».

Ставимо генератор 110 ампер на Ваз 21213, замість старого на 55 Ампер.

Правильний температурний режим роботи двигуна багато в чому залежить стану термостата. Нехитра система охолодження двигуна Niva Chevrolet дозволить своїми руками зняти, перевірити чи замінити термостат своїми руками, витративши мінімум часу. Як це зробити швидко і без втрат антифризу, розберемося зараз.

Попередньо перевіряємо термостат на Niva Chevrolet

Звісно, ​​заради розваги ніхто знімати термостат не стане. Саме для попередньої перевірки проведемо кілька простих операцій для того, щоб переконатися в його непрацездатності або, навпаки, справності.

Для цього запускаємо холодний двигун і торкаємось нижнього патрубка радіатора охолодження. Він має бути холодним.

Це означає, що термостат перекритий і рідина, що охолоджує, йде по малому колу: розширювальний бачок, помпа, клапан термостата, головка блоку і блок циліндрів, система підігріву дроселя (в інжекторному моторі), радіатор обігрівача.

При такій температурі двигуна нижній шланг повинен бути гарячим.

Як тільки двигун прогріється до робочої температури (82-85 градусів), про що можна судити за показаннями вказівника температури на приладку, нижній шланг радіатора повинен починати прогріватися.

Це говорить про те, що клапан термостата відкрився і антифриз пішов великим колом через радіатор системи охолодження. Швидко та просто. Якщо шланг почав грітися на холодному моторі або не почав прогріватися на гарячому, термостат підлягає більш детальній перевірці або заміні. Почнемо із заміни.

Як зняти генератор Ваз класика.( для початківців.)

Як зняти термостат на Niva Chevrolet для заміни

Після зняття ми побачили, що клапан у термостаті заклинило.

Перед тим як зняти термостат на Chevrolet Niva, потрібно дати охолонути двигуну, якщо він був прогрітий. Після цього є два варіанти розвитку подій: знімати термостат із частковим зливом антифризу, або не зливаючи його взагалі. Принципова різниця в тому, що при частковому зливі ми в будь-якому разі втрачаємо частину рідини.

Заміна троса спідометра на Niva

Привіт шановні саморобкіни.

Якось кілька разів звертався до знайомих автомайстрів з проханням замінити на моїй Niva трос спідометра, але ентузіазму і розуміння не зустрів, мабуть дешево та марно, і після плугода життя без спідометра прийшов до невтішного висновку доведеться міняти самому.

Виявилося нічого страшно, і зараз покажу як це робиться.

Трос спідометра на Niva одним кінцем кріпиться в панелі приладів, а іншим до роздавання, тому для його заміни знадобиться яма, естакада, або підйомник.

Можна піддомкратити машину на чурбаки, що я й зробив.

Починаємо знизу, інакше неможливо буде витягнути панель приладів (я по незнанню почав зверху, але вам це вже не загрожує).

Ковпачок троса спідометра відкручується і знімається вручну, але якщо заїдатиме, можна пасатижами, але без сильного натискання.

Залишається нарізати стяжки, якими до троса притягнута ел. підведення датчика швидкості, і можна переходити на верх, тому що трос звільнений, і взагалі його вже, за бажання, можна витягнути в салон, але поки погодимо.

У салоні заглядаємо під рульову колонку і вивертаємо два саморізи якими кріпиться облицювання приладової панелі

Зверху облицювання кріпиться металевими кліпсами, так що без шурупів вона просто з зусиллям виймається, після чого вивертаються довгі пластмасові гайки болтів кріплення самої панелі, і вся вона витягується назовні.

Якщо панель не захоче вийматися, то треба підсмикнути трос знизу, оскільки він може її утримувати.

Робиться це прямо в салоні. Трос у салоні проходить ліворуч від печі, ось там і потрібно підтягнути його нагору.

Після цього панель спокійно вийде і трос можна буде легко від’єднати від спідометра.

Тепер можна висмикнути трос, але тут чекає невелика засідка. Ущільнювальну гумку, крізь яку він проходить, зняти практично неможливо, тому залишається один варіант: зламати верхній ковпачок і висмикнути трос знизу. Потім гумка легко видавиться.

Старий трос знято. тепер у зворотному порядку встановлюємо новий. Для простий ВАЗ 2121 він має такий вигляд і розмір і на авторинку його називають довгим.

Спочатку знизу просовуємо його в салон, кріпимо до спідометра, збираємо панель, кріпимо до роздавання, знизу підправляємо гуму ущільнювача і кріпимо до троса стяжками ел. підведення датчика швидкості.

Як замінити ремінь на Niva Chevrolet

Рекомендується купувати ремені відомих брендів, якість яких була перевірена часом. Схема розташування приводних механізмів показано на фото.

Спочатку слід від’єднати клеми акумуляторної батареї, щоб запобігти можливому замиканню електроланцюжка.

Якщо авто без кондиціонера

Заміна ременя генератора на Chevrolet Niva здійснюється так:

 • Бортова мережа повинна бути обов’язково знеструмлена, клеми акумулятора не повинні випадково замкнути ланцюг.
 • Від датчика положення коленвала від’єднується клемна колодка, потім відкручується болт кріплення і датчик знімається.
 • З насоса ГУР знімається привід.
 • На пластині кріплення генератора послаблюється фіксуюча гайка, після чого пристрій можна посунути до двигуна – для зручності скористайтесь монтажною лопаткою.
 • Натяг ременя ослабне, і його можна буде зняти. Для демонтажу потрібно вивісити ліву сторону за допомогою домкрата і поставити важіль КПП на п’яту передачу.
 • Відтягуючи гілка від шківа насоса охолоджуючої рідини, прокручується переднє колесо, відтяжка поступово переміщується на шків генератора та колінвала.
 • Провернути шків водяного насоса та зняти ремінь повністю.
 • Установка нової деталі починається з монтажу на шків коленвала, потім вона одягається на шків генератора і частина – на шків помпи.
 • Знову обертається колесо доти, доки ремінь не сяде на всі шківи.
 • Монтажною лопаткою генератор повертається до попереднього положення.

Залишається перевірити натяг та закрутити гайку фіксації агрегату на пластині. Датчик положення колінвалу встановлюється та підключається в останню чергу.

Якщо двигун з кондиціонером

Якщо автомобіль обладнаний кондиціонером, додається додатковий шків компресора. Для заміни потрібно встановити машину над оглядовою ямою або підняти на підйомнику, потім демонтувати захист картера двигуна:

 • Ключом на 13 мм відкручуються 4 болти кріплення захисту, після чого її можна зняти.
 • Ключем на 8 мм відкрутіть саморізи, що утримують пиляки захисту.
 • Передній бризковик знімається.
 • Відхилення сили натягу ременя між шківами компресора та колінвала не повинно перевищувати один сантиметр, для перевірки потрібно натиснути на нього рукою.
 • Для заміни послаблюються болти кріплення ролика-натягувача. Якщо ремінь кондиціонера потрібно лише підтягнути, то болт ролика повертається за годинниковою стрілкою, тим самим він затягується.
 • Якщо потрібна заміна, болт відкручується проти годинникової стрілки – ремінець ослабне, і його можна буде зняти.
READ  Установка світлодіодних фар на Niva

Подальше складання та встановлення нового ременя проводиться у зворотній послідовності. При монтажі слід враховувати, що деталь потрібно починати надягати так, щоб вона виявилася ближче до внутрішньої сторони приводного шківа.

Як правильно зняти генератор з ВАЗ 2121

Якщо у вашої інжекторної ВАЗ 2121 накрився генератор і його терміново потрібно замінити, то для цього не обов’язково заїжджати в сервіс, тому що справа ця не складна і цілком під силу нормальному мужику.

Замінити генератор можна без ями та без підйомника. Навіть піддомкрачувати не обов’язково, цілком можна обійтися килимком з картону або типу того.

Перед початком роботи від’єднайте клеми акумулятора!

Генератор розташований у правій частині двигуна внизу, але його можна побачити і зверху, одразу під помпою.

А ось замінити його можна лише знизу. Для цього потрібно зняти захист картера та захист генератора. На захисті картера три болти під ключ на 13, а на захисті генератора три саморізи під ключ на 10.

Відкручувати краще голівками, на крайняк накидними і про всяк випадок приготувати ВДешку, так як місце досить забруднюване і намокається і ріжковий ключ там зазвичай марний.

Після зняття захисту генератор добре видно і повністю доступний.

Кріпитися генератор двома болтами з гайками, що самоконтрятся, під ключ на 13, один на опорну лапку і один на натяжну.

Спочатку знімається болт на верхньому натяжному кріпленні, після чого генератор треба підштовхнути вгору і зняти ремінь зі шківа. Ремінь один. на генератор і на помпу.

Перед тим як зняти натяжний болт посмикуйте ремінь, щоб відчути його натяжку, і при складанні зробити таку ж.

Далі генератор відтягується вниз, і від’єднуються дроти ел. проводки. мамка просто висмикується, а силові під гумовим захистом, відкручуються ключем на 10.

Потім відкручується гайка на опорній лапі, розташована з тильного боку, після чого болт виймається вперед і генератор знімається.

Установка нового генератора проходить у зворотному порядку. Єдине, що доведеться зробити додатково – це натягнути ремінь. Для цього можна використовувати будь-який важіль, який вставляється між двигуном та генератором.

У наступній статті ремонтуватимемо старий генератор.

Ану, що там ще цікавенького

1 коментар

Коротко, розумно, з чудовими ілюстраціями. спасибі!

disassembler.io

Архітектура машини

ODA підтримує більше 60 машинних архітектур, включаючи x86, ARM, PowerPC, MIPS та багато інших.

Візуалізація

Графічне подання візуально показує потік керування поточною вибраною функцією.

Формати об’єктних файлів

Підтримуються всі основні формати файлів, включаючи Windows PE, ELF, COFF, SREC, Mach-O та інші.

Хмарна потужність

Використовуйте потужність хмари, щоб збивати біти.

Співробітничайте та ділитесь

Надіслати посилання на який-небудь шелл-код або повністю дизасембований файл.

Завантажити оголошення

Завантажте друк на свій локальний комп’ютер.

Зняття та встановлення генератора Niva 2121, Niva 2131

Ремонт генератора, особливості збирання та розбирання генератора Niva 2121, порядок заміни деталей генератора автомобіля Niva 2131, ВАЗ 2121. Діагностика схем електроустаткування автомобіля Niva 2121. Інструкції з ремонту електрообладнання: генератора, стартера. Схема автомобіля Niva 2131.

Від’єднуємо «мінусовий» дріт від акумуляторної батареї. Знімаємо пластину захисту піддону картера та правий бризковик двигуна Niva 2131 (див. Зняття пластини захисту піддону картера та бризковиків упорскового двигуна).

Від’єднуємо провід виведення «D» генератора.

Зсунувши гумовий чохол, ключем «на 10» відвертаємо гайку кріплення дротів до виведення «В»

Знімаємо ремінь приводу насоса рідини, що охолоджує, ВАЗ 2131 (див. Регулювання натягу та заміна ременя приводу насоса охолоджуючої рідини).

Головкою на «13» відвертаємо гайку болта кріплення генератора до натяжної планки.

Ключом «на 13» відвертаємо гайку болта нижнього кріплення генератора до кронштейна на блоці циліндрів та виймаємо болт. Генератор виймаємо з моторного відсіку вниз.

Хрестоподібною викруткою відвертаємо два гвинти

…і відводимо регулятор напруги із щіткотримачем.

Від’єднуємо провід і знімаємо регулятор напруги із щіткотримачем.

Відгорнувши хрестоподібною викруткою.

Хрестоподібною викруткою відвертаємо гвинт кріплення випрямного блоку та три гвинти кріплення кінців обмоток статора.

На гвинти кріплення кінців обмоток статора Niva 2121 одягнені ізолюючі шайби.

Накидним ключем “на 21” відвертаємо гайку кріплення шківа, утримуючи ротор шестигранником “на 8”.

Хрестоподібною викруткою відвертаємо чотири гвинти, що стягують кришки.

Гостро заточеною креслилкою або фарбою позначаємо взаємне розташування кришок та статора для подальшого збирання.

…роз’єднуємо передню кришку зі статором та задню кришку із ротором.

Виколоткою, що упирається строго в торець валу ротора (щоб не пошкодити пластмасову втулку, розташовану під контактними кільцями)

…вибиваємо ротор із підшипником із задньої кришки.

Знімач спресовуємо підшипник з валу ротора генератора Niva 2121.

Новий підшипник напресовуємо на вал відповідним відрізком труби, прикладаючи зусилля до внутрішнього кільця.

Тестером перевіряємо обмотки статора та ротора генератора Niva 2131 на обрив або замикання на корпус.

Заміна генератора своїми руками Ремонт ВАЗ 2121 ВАЗ 2121

Для більшості ремонтних робіт генератора на автомобілі Niva ВАЗ 2121 необхідно знімати цю деталь з машини і всі роботи проводити вже в зручніших умовах. Якщо ця запчастина потребує заміни, то нижче спеціально наведено інструкцію, як усе це зробити максимально швидко і не докладаючи надмірних зусиль.

Необхідний інструмент для зняття та встановлення генератора на Niva

 • Ключ на 10, а також тріскотку з головкою
 • Ключ на 19 ріжковий і головка з тріскачковою рукояткою
 • Невеликий подовжувач
 • Молоток

Хід виконання роботи із заміни

 • Насамперед необхідно зняти захист двигуна, який кріпиться на декількох болтах, щоб з під низу дістатися до болта кріплення генератора. Бризкаємо мастилом WD-40, якщо виникають проблеми, і відвертаємо гайку:
 • Далі, необхідно від’єднати всі дроти живлення від корпусу генератора ВАЗ 2121. Спочатку можна роз’єднати штекер із проводами, який від нього відходить:
 • І дроти, які затягнуті гайкою, відкрутити яку необхідно буде ключем на 10, а після того, як з’єднання ослабне, краще скористатися тріскачковою рукояткою для швидшого проведення даної процедури:
 • Далі можна приступати до відвернення верхнього кріплення з натягувачем ременя, для чого знадобиться голівка з невеликим подовжувачем. Наочно все показано на фотографії нижче:
 • А потім можна звільнитися від ременя та виймати деталь, просто опускаючи її вниз через отвір, який став вільним завдяки зняттю захисту двигуна.

Заміна нового генератора та встановлення проводиться у зворотному знятті порядку і не займе у вас більше години часу за наявності необхідного інструменту.

Після того, як всі поставили на місце, необхідно буде відрегулювати положення, за допомогою натягувача вгорі, відкручуючи його гайку і натягуємо або послаблюємо ремінь, доки зарядка акумулятора стане в норму і в той же час не буде перетяжки, щоб уникнути виходу з ладу підшипника.

При експлуатації Niva Chevrolet іноді виникають певні труднощі та несправності. У процесі поїздки або тривалого використання автомобіля виникають різні проблеми, і одна з них – вихід із ладу генератора.

Діагностувати поломку досить просто. Існує кілька ознак, які характерні для несправного генератора:

 • На приладовій панелі спалахує відповідна лампочка, що повідомляє про відсутність заряду акумулятора.
 • На працюючому двигуні світло фар стало не таким світлим. Це свідчення того, що фари садять батарею, яка не отримує підзарядки.
 • Яскравість світла збільшується при збільшенні оборотів двигуна і зменшується при скиданні газу.
 • Шуми у моторі. Коли при всьому вищесказаному ще й чуються сторонні шуми у вигляді цокоту або свисту, то слід зняти і перевірити пристрій
READ  Заміна передньої маточини Nissan Qashqai

Усі перелічені ознаки свідчать, що генератор потрібно терміново замінити чи відремонтувати.

Як зняти генератор з автомобіля

Для того щоб своїми руками провести ремонтні роботи або заміну генератора, необхідно взяти мінімальний набір інструменту, а також виконати такі дії:

 • Від’єднайте дріт від мінусової клеми акумуляторної батареї.
 • Від’єднайте колодку з дротом від виведення D генератора, а також, піднявши захисний чохол, відверніть гайку на контактному болті виведення В генератора.
 • Далі потрібно послабити натяг ременя приводу допоміжних агрегатів, скориставшись тріскачковим ключем з головками на 10 мм і на 13 мм. Спочатку послабте кронштейн (три гайки на 10), а потім обертайте регулювальний болт на 13.
 • Зніміть ремінь зі шківа генератора.
 • Відверніть дві гайки болтів на 13 верхнього та нижнього кріплення генератора. При необхідності дотримуйте капелюшки болтів другим ключем.
 • Притримуючи сам генератор, вийміть болти (не впустіть їх), і акуратно дістаньте його з підкапотного простору.
 • Встановлюйте генератор у порядку, зворотному зняття. Після установки не забудьте відрегулювати натяг ременя приводу генератора.

Заміна генератора – це ще півсправи. Важливо також правильно підключити його до ланцюга живлення. Поганий контакт на клемах веде до недозаряду акумулятора ВАЗ 2121 Chevrolet.

Під час підключення контакти мають бути чистими. Якщо було виявлено забруднення, усунути його можна за допомогою спеціальних очисників. Клеми на генераторі повинні мати добрий контакт!

 • Маленька(мама-тато) не повинна бовтатися. Якщо вона вільно бовтається зовнішню клему(маму) треба підігнути.
 • Клему під гайку, бажано змастити струмопровідним мастилом і добре закрутити (але без фанатизму).

Якщо все було виконано правильно, то при запуску двигуна лампочка на панелі приладів, що відображає низький заряд акумулятора, повинна згаснути. Проте фахівці рекомендують про всяк випадок перевірити роботу генератора за допомогою мультиметра, вимірявши напругу на клемах.

Регламент наказує міняти ремінь генератора раз на 60 тисяч кілометрів або раз на три роки. Але якщо ви виявили симптоми зношеного ременя, його можна замінити і раніше.

Перекіс ременя через одного шківа, який стоїть не паралельно іншим. Ремінь з одного боку просто зжерло.

Другий варіант ремінь взагалі порвався.

Третій на ремені є тріщини, маленькі дірочки або по краях він мохриться.

Є хоч один подібний симптом міняємо не зволікаючи.

Зняття та встановлення генератора інжекторного двигуна Niva 2121, ВАЗ 2131, LADA 4х4

Пристрій генератора Niva 2121, Niva 2131, самостійний ремонт

Від’єднайте негативний дріт від акумулятора. Зніміть захисну пластину масляного картера та праве крило двигуна Niva 2131 (див. Зняття захисної пластини масляного картера та бризковиків інжекторного двигуна).

Від’єднайте провід від клеми D генератора.

Зсунувши гумову кришку, ключем «10» відкручуємо гайку, що фіксує дроти до клеми «В»

Знімаємо ремінь приводу насоса рідини, що охолоджує, ВАЗ 2131 (див. Регулювання натягу та заміна ременя приводу насоса охолоджуючої рідини).

Головкою на «13» відкручуємо гайку болта кріплення генератора до натяжної планки.

Ключем на «13» відверніть гайку нижнього болта кріплення генератора на кронштейні на блоці циліндрів та зніміть болт. Вийміть генератор із моторного відсіку.

Хрестовою викруткою відкрутіть два гвинти

та зніміть регулятор напруги щіткотримачем.

Від’єднайте кабель і зніміть регулятор напруги із щіткотримачем.

Заміна ременя генератора Niva. Ремінь генератора через 25км на Niva 21214

Ремінь генератора на ВАЗ 21214 NIVE з ГУР замінюється після зняття ременя з ГУР

Заміна ременя гідропідсилювача керма Niva ВАЗ 21214. Натяжка ременя гідропідсилювача ВАЗ 2121

Замінити ремінь гідропідсилювача Niva на 5 хвилин. Підшипник насоса та сальник виходять з ладу швидше, якщо.

За допомогою викрутки Phillips відкрутіть гвинт, яким кріпиться випрямний блок, і три гвинти, якими кріпляться кінці обмоток статора.

На гвинти кріплення торців обмоток статора ВАЗ 2121 2121 ставляться ізолюючі шайби.

Ключем «21» відверніть гайку кріплення шківа, утримуючи ротор шестигранником «8».

За допомогою викрутки Phillips відкрутіть чотири гвинти, якими кріпляться кришки.

Гострою подряпиною або фарбою відзначаємо взаємне розташування кришок та статора для подальшого складання.

… Від’єднайте передню кришку зі статором та задню кришку з ротором.

Пробійник, розміщений суворо на кінці валу ротора (щоб не пошкодити пластикову втулку, розташовану під контактними кільцями)

… Знімаємо ротор із підшипником із задньої кришки.

Знімач видавлює підшипник з валу ротора генератора Niva 2121.

Притискаємо новий підшипник до валу відповідним відрізком трубки, прикладаючи зусилля до внутрішнього кільця.

Тестером перевіряємо обмотки статора та ротора генератора Niva 2131 на обрив або коротке замикання на корпусі.

Установка ременя генератора та кондиціонера на Niva Chevrolet

Для того щоб зробити заміну ременя кондиціонера на Niva Chevrolet, необхідно скористатися тільки одним ключем на 12. Жодних складнощів при проведенні ремонту немає, достатньо встановити автомобіль на оглядову яму або естакаду. Так набагато простіше робити ремонт, адже ремінь розташований унизу. Щоб його зняти, потрібно послабити кріплення ролика.

Після встановлення нового ременя достатньо натягнути його за допомогою болта, встановленого на ролику. Зверніть увагу на те, що при комплексній заміні всіх ременів потрібно цей ставити в останню чергу. Спочатку робіть заміну ременя приводу газорозподільного механізму, потім генератора, а в останню чергу кондиціонера.

Рекомендується купувати ремені відомих брендів, якість яких була перевірена часом. Схема розташування приводних механізмів показано на фото.

Виробник ВАЗ 2121 Chevrolet рекомендує міняти ремінь генератора кожні 50 тисяч кілометрів пробігу. Оригінальні приводні ремені можуть витримувати підвищені навантаження до 75 тисяч кілометрів пробігу. Витратники китайського походження доводиться міняти раз на 15-20 тисяч кілометрів. Додатково раз на 10-15 тисяч кілометрів слід проводити візуальний огляд.

Ознаки необхідності заміни приводного ременя:

 • Сторонній характерний свист. З’являється за максимального навантаження на електричну систему;
 • лампочка АКБ, що горить, на приладовій панелі. Говорить про його прискорену розрядку;
 • Відключення частини електричних приладів, які потребують живлення генератора.

Перед здійсненням процедури до неї необхідно підготуватися. Потрібно зібрати потрібний інструмент, матеріали та вивчити техніку безпеки.

зняття та ремонт генератора на ниві 21213 2131

 • При заміні приводного вимкнути мінусову клему акумуляторної батареї;
 • Зачекати, поки двигун охолоне (20-30 хв);
 • Процедуру заміни здійснювати у рукавичках. Це зменшить ймовірність появи опіків.
 • Набір гайкових ключів;
 • Набір голівок;
 • Дві викрутки (шліцева та хрестоподібна);
 • Монтування;
 • Домкрат;
 • Нова деталь.

Необхідно вимкнути запалення. Після цього відкриваємо капот та знімаємо пластикову накладку. Потім послаблюємо хомут повітроводу. Для цього можна використовувати звичайну викрутку.

Потім торцевим ключем на 10 потрібно відкрутити гвинт утримуючий повітряний фільтр. Після цього знімаємо повітропровід з корпусу фільтра. На цьому етап підготовки можна вважати завершеним.

За рекомендаціями виробника ремінна передача на генераторі Chevrolet Niva повинна змінюватися через 50 тис. кілометрів пробігу. Але це не є основним критерієм. Ремінь може прослужити довше, якщо цей оригінальний виріб, то виходжує 65-75 тис. кілометрів. Ремені китайського виробництва доводиться міняти через 15-20 тис. кілометрів. Тому слід регулярно проводити його візуальний огляд.

Заміна виконується при виявленні таких дефектів:

 • сліди зношування поверхні: потертості, тріщини, опуклості, нерівності;
 • відшарування матеріалу від основи;
 • масляні плями на поверхні;
 • обшарпані торці. Встановлений новий розхідник
 • поява стороннього свисту при максимальному навантаженні на електричну систему;
 • лампочка розрядки акумуляторної батареї;
 • відключення приладів, для роботи яких необхідне електроживлення.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS