Заміна термостата на Ford Focus 2 із двигунами об’ємом 1,6/1,8/2,0 літра…

Заміна термостата на Ford Focus 2 із двигунами об’ємом 1,6/1,8/2,0 літра

Абстрактні симптоми можуть вказати на характер хвороби, яка спіткала терморегулятор:

 • Заклинювання у відкритій позиції (охолоджування постійно циркулює через радіатор). На морозці мотор гріється неважливо, і на граничних міських швидкостях температура рідини, що охолоджує, падає. Скажімо, на вулиці.15°C, ОЖ на неодружених оборотах розігрілася до 70°C, виїжджаємо на багатосмужку, рухаємося зі швидкістю 60 км/год, а стрілка температурного приладу або стоїть на місці, або йде на зниження. Витрата палива помітно збільшується (1-2 літри на 100 км).
 • Клин у закритому положенні (антифриз рухається по сорочці та радіатору пічки, минаючи основний теплообмінник). Охолодження не буде і влітку перегрів неминучий. Факт чітко прояснює стрілка термометра, що біжить вгору при включеному вентиляторі охолодження. Додатково сигналізують про проблему «мозки» у вигляді іконки, що підсвічується Check Engine.
 • Остаточна зупинка у проміжній позиції. Затяжний прогрів перегрів у спеку. Незначне збільшення апетиту (не більше 1 л/100 км).
 • Неможливість щільно закрити велике коло, при цьому шток рухається та повне відкриття відбувається. Клина немає. Перешкоджають відкладення, накопичені в результаті несвоєчасної зміни тосолу, змішування ОЖ різних класів (наприклад, на Hyundai Solaris антифриз можна заважати тільки з G11), використання дешевих чи підроблених рідин. Виявити факт у теплий час можна тільки по трубках. Взимку на забруднення вкаже неохоче зростання температури з 70 ° C до 90-95 ° C при їзді трасою, в місті ж проблем з прогріванням не буде. Побачивши подібну картину любителі закрити радіаторні грати картонкою часто схиляють власника до утеплення передка. У холоди це, безперечно, корисно.

термостат, ford, focus, двигунами
термостат, ford, focus, двигунами
термостат, ford, focus, двигунами
термостат, ford, focus, двигунами

Що знадобиться?

Особливих інструментів для проведення операції не потрібно, достатньо щоб під рукою були:

 • Набір ріжкових ключів та головок з різними подовжувачами та комірками;
 • Потужна викрутка;
 • Пасатігі;
 • Ємність для збору теплоносія;
 • Vetoshi.

Він також потребує нового термостата, який охолоджує рідину в потрібній кількості та новий привідний ремінь додаткового обладнання (поруч із приводним ременем), оскільки конструкція не передбачає системи її напруги, тому вважається, що це Пояс.це один час.

Надалі ми розглянемо деякі хитрощі, щоб не змінити пояс.

Не видаляючи з автомобіля: як перевірити термостат на наявність справності на насадки радіатора двигуна

Основний теплообмінник асоціюється з системою охолодження двигуна з двома шлангами: провідними та відволікаючими. Пряма функція термостата-підключення/відключення співвідношення тепла, відкриваючи/перекриваючи одну з труб при температурі 82-87 ° C. Який. вирішує виробник двигуна.

Який шланг доторкнутися

Перед тим як перевірити термостат, не знімаючи з двигуна, необхідно з’ясувати місце його монтажу: до радіатора або після нього. Це впливає на те, за яким патрубком вестиметься оцінка працездатності регулятора:

 • Верхній – у системах з розташуванням термоперемикача перед теплообмінником (наприклад, Lada Granta).
 • Нижній – у конструктах із терморегулятором після радіатора (наприклад, ВАЗ 2110, Hyundai Solaris, Peugeot 308).

Норма та відхилення

Діагноз ставиться за температурою шлангу. Методів її оцінки – два: приблизний (дотик руки) та точний (пірометром). Приступати до діагностики необхідно відразу після холодного пуску двигуна, досліджуючи ступінь нагріву верхньої чи нижньої трубки (залежить від схеми розташування термостата):

 • Досліджуваний шланг протягом деякого часу був холодним, а решта – гарячими, потім став теплим. У разі використання пірометра в цей момент температура патрубка різко піднімається до тієї, коли відкривається термостат. Терморегулятор переключив потік на велике коло. Справний.
 • Трубка, що перекривається, відразу почала повільно прогріватися. Термоперемикач постійно відкритий і антифриз циркулює через радіатор на холодному моторі. Несправний – заклинив у відкритій, проміжній позиції або до кінця не закривається.
 • Обстежуваний шланг постійно холодний, по датчику на панелі приладів температура силової установки досягла робочої. Термостат заклинив у закритому положенні, ОЖ постійно рухається по малому колу. Несправний.

термостат, ford, focus, двигунами
термостат, ford, focus, двигунами
термостат, ford, focus, двигунами
термостат, ford, focus, двигунами
термостат, ford, focus, двигунами

Види використовуваних термостатів

Тепер про деякі особливості самих термостатів. Практично на всіх моторах використовується звичайні теплові елементи зі спеціальним наповнювачем. У міру нагрівання цього наповнювача він розширюється, що призводить до переміщення штока, через що і відбувається відкриття каналу, що веде на радіатор.

термостат, ford, focus, двигунами

Детальніше про принцип роботи термостата читайте тут.

Такий термостат зручний тим, що функціонує повністю автономно, тобто для того, щоб він спрацював нічого.

Але оскільки корпус його виготовляється зазвичай із кольорових металів, то згодом від постійного контакту з ОЖ, шток окислюється, що спричиняє заклинювання робочого елемента в одному положенні.

У дорестайлінгової версії Focus 2 з мотором Ti-VCT, використовувався електронний термостат, управління яким здійснювалося від ЕБУ.

Завдяки такій конструкції прогрів силової установки проходив інтенсивніше, оскільки весь процес контролювався електронним блоком.

ПОПУЛЯРНЕ У ЧИТАЧІВ: Заміна салонного фільтра Ford Focus 2

Але такий термостат мав більш складну конструкцію, тому він нерідко виходив з ладу. При цьому вартість його значно вища, ніж звичайного пристрою. Але, як показала практика, електронний елемент цілком можна замінити на звичайний.

Ще одна особливість силових установок Focus 2 полягала в тому, що показання на датчику температури ОЖ і дані бортового комп’ютера в тестовому режимі далеко не завжди збігалися, що призводило до складності виявлення несправності термостата, але нижче.

Як замінити без заміни ременя на прикладі 100-сильного агрегату на 1,6 літра

Перейдемо до Ford Focus 2 зі 100-сильним двигуном, на якому спочатку використовувався звичайний тепловий термостат. Інструменти будуть потрібні ті ж.

Та й порядок особливо не відрізняється. зливається ОЖ, знімається генератор, потім корпус термостата, після чого він витягується, встановлюється новий і все збирається назад.

Але ми розглянемо, як все це зробити без зміни приводного ременя, адже за великим рахунком його міняти і не обов’язково.

Для того, щоб зробити заміну без необхідності придбання нового приводного елемента, можна піти двома шляхами:

Взагалі не чіпати генератор.

Цей спосіб дещо незручний по виконанню, але не передбачає зняття приводу допоміжного обладнання.

Щоб дістатися корпусу термостата, можна зняти з авто вентилятори радіатора, що забезпечить простір для робіт.

Після зняття вентилятора добираємося до хомутів патрубків, знімаємо їх, стягуємо трубопроводи, далі викручуємо болти кріплення корпусу та виймаємо пошкоджений елемент. Після цього все збираємо назад.

Для цього після зливу ОЖ, відкручуємо три болти кріплення шківа водяного насоса, а 4-й – відкручуємо, але не повністю.

термостат, ford, focus, двигунами

В результаті шків піде убік, що послабить натяг ременя і його можна буде зняти зі шківа генератора.

Ну а далі все як описано вище. знімаємо генератор, відкручуємо корпус, міняємо термостат, збираємо все назад.

Потім надягаємо ремінь на генератор і залишається тільки зробити так, щоб шків насоса повернувся у вихідне положення.

Для цього можна трохи провернути колінчастий вал, який потягне за собою ремінь і в місці його проходження по шківу насоса він просяде.

Робиться це за допомогою головки на 18 та болта кріплення приводу додаткових агрегатів.

Це дозволить наживити болти кріплення шківа та затягнути їх. Таким чином, термостат буде замінено, ремінь залишиться цілим і продовжуватиме свої функції.

Зниження рівня охолоджувальної рідини

З цією проблемою автомобілісти стикаються досить часто. Магістраль охолодження може розгерметизуватися у різних місцях, від патрубків до блоку циліндрів. Якщо витік знаходиться десь зовні, знайти її не важко: якщо під автомобілем плям тосолу виявити не вдасться, це місце обов’язково видасть себе наявністю вологих забруднень. Тріщини всередині двигуна візуально виявити не вийде, але в таких випадках несправність видає себе зміною кольору вихлопу на білий густий. При тріщинах на патрубках та нещільностях у місцях їх з’єднання з фланцями проблема вирішується заміною самих шлангів або хомутів. Якщо почав текти один із радіаторів – його доведеться демонтувати з метою ремонту чи заміни. Те ж саме можна сказати і про протікання через ущільнювачі помпи або термостата, що прохудилися, але найбільші неприємності доставить розгерметизація блоку циліндрів. На щастя, така неприємність трапляється досить рідко.

У будь-якому двигуні використовується два контури:

В обох знаходиться охолодна рідина. Однак, після старту двигуна, вона нагрівається лише за «малим» колом. Так мотор швидше набере свою робочу температуру, яка, як відомо, становить 80-90 градусів. Мале коло – це теплообмінник пічки та безпосередньо сам двигун. До другого контуру відносять радіатор із патрубками, який має велику площу охолодження. Цей радіатор знаходиться перед двигуном. Додатково забір повітря забезпечує спеціальна крильчатка. Це може бути віскомуфта або електровентилятор. Але робота цих елементів вже не залежить від термостата (тут задіюється температурний датчик або приводний ремінь колінчастого валу).

Деталі системи охолодження (вид з лівого боку двигуна Ford Focus 2):

підводить шланг радіатора обігрівача; 2. шланг, що відводить радіатора обігрівача; 3. патрубок головки блоку циліндрів; 4. шланг відведення рідини від головки блоку циліндрів; 5. випускний патрубок системи охолодження; 6. датчик температури охолоджуючої рідини; 7. шланг радіатора, що підводить; 8. радіатор; 9. кожух вентилятора системи охолодження; 10. електронний регулятор швидкості обертання крильчатки; 11. паровідвідний шланг радіатора; 12. вентилятор системи охолодження з крильчаткою; 13. розширювальний бачок.

Система охолодження Ford Focus 2. закритого типу, рідинна, двокільцева з примусовою циркуляцією. Включає такі елементи:

 • розширювальний бачок;
 • насос ОЖ;
 • сорочка охолодження двигуна;
 • термостат;
 • сполучні шланги;
 • датчик температури ОЖ та радіатора з електричним вентилятором.

До системи підключено радіатор обігрівача.

Антифриз рухається по малому колу, який виключає радіатор до тих пір, поки не досягне необхідної температури. Далі рідина, що охолоджує, переміщається вже по великому колу, який підключає і радіатор.

За поділ руху антифризу на малому та великому колах відповідає термостат. Він є ключовим елементом усієї системи охолодження. Термостат дозволяє силовій установці якнайшвидше вийти на потрібну робочу температуру і підтримувати її в потрібному діапазоні.

Якщо термостат виходить з ладу, нормативної температури двигуна дотримуватися не буде, а це, згодом, негативно позначиться на його роботі та на підтримці комфортної температури в салоні автомобіля.

Сам термостат як елемент ремонту не належить, і, при невиконанні своїх функцій, він просто замінюється.

Як розпізнати, що термостат настав час міняти?

Спочатку власники автомобіля зауважують, що температура охолоджуючої рідини нестабільна. Мотор може перегріватись або не набирати потрібну робочу температуру. У цих ситуаціях змінюється витрата палива, а також підвищується небезпека виходу двигуна з ладу. Варто уважно ставитись до таких проявів неполадок, щоб не довести автомобіль до серйозної поломки.

Заміна проводиться у кількох випадках:

 • після прогріву автомобіля починається помітне перегрів двигуна (термостат не відкривається на велике коло);
 • прогрів відбувається занадто довго, взимку температура і зовсім не доходить до робочої (пристрій постійно відкритий на велике коло);
 • на корпусі термостата Ford Focus 1 помітні потіки, є сліди витікання рідини, тріщини та інші ушкодження;
 • на місцях кріплення пристрою помітні течі антифризу, потрібно розібратися з характером та причинами виникнення таких течій;
 • діагностика показала поломку датчика, що відповідає за керування заслінкою в даному пристрої.

Найчастіше перші два сценарії стають приводом для заміни пристрою. Терпіти і їздити далі з неробочим термостатом неможливо. Краще відразу ж виконати його заміну або знайти іншу причину, через яку рідина не набирає робочої температури або перегрівається. Будьте уважні, така неполадка у запущеному вигляді запросто може вбити силовий агрегат.

Типи двигунів Ford Focus 2, що використовуються

Раніше цей автомобіль укомплектовували різними силовими установками, але у продажу були моделі лише з певними двигунами.

У автомобіль Ford Focus 2 був доступний з бензиновими двигунами Duratec. Усього було чотири варіанти робочого обсягу:

Що ж до 1,6-літрових моторів, їх було дві модифікації:

Також випускалася і дизельна установка – 1,8-літрова (115 л. з.). Насправді силових агрегатів Ford Focus 2 було більше, але на ринок інші версії майже не потрапляли.

Інструменти

термостат, ford, focus, двигунами

Набір ключів для будь-яких робіт авто

Перший крок із заміни термостата треба злити антифриз. Дивіться, як це зробити на (фото) знизу. АЛЕ перед цим для зручності зніміть вентилятори. Пробка зливна знаходиться знизу на радіаторі, друге від’єднайте силовий провід акумулятора.

як злити охолоджувальну рідину Ford Focus 2

Далі знімаємо блок вентиляторів і кришку повітряного фільтра з патрубком (не обов’язково, виключно для зручності). Злив антифризу виконується шляхом відкручування пробки радіатора з боку водія.

термостат, ford, focus, двигунами

знімаємо рамку з вентиляторів у зборі для злиття рідини з радіатора

Як від’єднати силовий провід Акумулятор

Клюємо-17-19, відкручуємо провід АКБ.

Як розпізнати, що термостат настав час міняти?

Спочатку власники автомобіля зауважують, що температура охолоджуючої рідини нестабільна. Мотор може перегріватись або не набирати потрібну робочу температуру. У цих ситуаціях змінюється витрата палива, а також підвищується небезпека виходу двигуна з ладу. Варто уважно ставитись до таких проявів неполадок, щоб не довести автомобіль до серйозної поломки.

Заміна проводиться у кількох випадках:

 • після прогріву автомобіля починається помітне перегрів двигуна (термостат не відкривається на велике коло);
 • прогрів відбувається занадто довго, взимку температура і зовсім не доходить до робочої (пристрій постійно відкритий на велике коло);
 • на корпусі термостата Ford Focus 1 помітні потіки, є сліди витікання рідини, тріщини та інші ушкодження;
 • на місцях кріплення пристрою помітні течі антифризу, потрібно розібратися з характером та причинами виникнення таких течій;
 • діагностика показала поломку датчика, що відповідає за керування заслінкою в даному пристрої.

Найчастіше перші два сценарії стають приводом для заміни пристрою. Терпіти і їздити далі з неробочим термостатом неможливо. Краще відразу ж виконати його заміну або знайти іншу причину, через яку рідина не набирає робочої температури або перегрівається. Будьте уважні, така неполадка у запущеному вигляді запросто може вбити силовий агрегат.

Типи двигунів Ford Focus 2, що використовуються

Раніше цей автомобіль укомплектовували різними силовими установками, але у продажу були моделі лише з певними двигунами.

У автомобіль Ford Focus 2 був доступний з бензиновими двигунами Duratec. Усього було чотири варіанти робочого обсягу:

Що ж до 1,6-літрових моторів, їх було дві модифікації:

Також випускалася і дизельна установка – 1,8-літрова (115 л. з.). Насправді силових агрегатів Ford Focus 2 було більше, але на ринок інші версії майже не потрапляли.

Інструменти

термостат, ford, focus, двигунами

Набір ключів для будь-яких робіт авто

Перший крок із заміни термостата треба злити антифриз. Дивіться, як це зробити на (фото) знизу. АЛЕ перед цим для зручності зніміть вентилятори. Пробка зливна знаходиться знизу на радіаторі, друге від’єднайте силовий провід акумулятора.

як злити охолоджувальну рідину Ford Focus 2

Далі знімаємо блок вентиляторів і кришку повітряного фільтра з патрубком (не обов’язково, виключно для зручності). Злив антифризу виконується шляхом відкручування пробки радіатора з боку водія.

термостат, ford, focus, двигунами

знімаємо рамку з вентиляторів у зборі для злиття рідини з радіатора

Як від’єднати силовий провід Акумулятор

Клюємо-17-19, відкручуємо провід АКБ.

Специфіка конструкції системи охолодження та розташування термостату на моделях Ford Focus 2

У всіх бензинових двигунів Duratec термостат стоїть у середній правій частині блоку циліндрів з боку радіатора, але практично не видно (закриває встановлене інше обладнання).

У 1,4 та 1,6-літрових моторах корпус термостата розміщений під генератором та впускним колектором. Щоб його побачити, доведеться демонтувати один із елементів.

У 1,8 та 2,0-літрових моторах генератор розміщений у нижній частині силового агрегату, а не вгорі, а доступ до корпусу термостата приховує натяжний ролик. Щоб дістатися місця, де розташований термостат, доведеться демонтувати ролик.

термостат, ford, focus, двигунами

Види термостатів

Майже на всіх двигунах Ford Focus 2 встановлені звичайні теплові елементи зі спеціальним наповнювачем. Коли наповнювач починає нагріватися, він розширюється. У процесі цього рухається шток і відкривається канал, що веде на радіатор.

Такий термостат працює самостійно, і для його функціонування важлива лише температура. Корпус елемента зазвичай роблять із кольорових металів. Якщо в процесі активної взаємодії з антифризом окислюється шток, термостат може заклинити в одному положенні.

термостат, ford, focus, двигунами

У дорестайлінговому автомобілі з двигуном Ti-VCT встановлювався електронний тип термостату. Його управління здійснювалося від електронного блоку управління. Така конструкція впливала на інтенсивніший прогрів силової установки, оскільки весь процес контролював ЕБУ.

Такий термостат мав більш важкий механізм, тому він часто виходив із ладу. До того ж, він коштує значно дорожче, ніж звичайна модель елемента. Але, як показала практика, електронний термостат цілком можна змінити на звичайний, і він теж добре працюватиме.

Інструменти

термостат, ford, focus, двигунами

Набір ключів для будь-яких робіт авто

Перший крок із заміни термостата треба злити антифриз. Дивіться, як це зробити на (фото) знизу. АЛЕ перед цим для зручності зніміть вентилятори. Пробка зливна знаходиться знизу на радіаторі, друге від’єднайте силовий провід акумулятора.

як злити охолоджувальну рідину Ford Focus 2

Далі знімаємо блок вентиляторів і кришку повітряного фільтра з патрубком (не обов’язково, виключно для зручності). Злив антифризу виконується шляхом відкручування пробки радіатора з боку водія.

термостат, ford, focus, двигунами

знімаємо рамку з вентиляторів у зборі для злиття рідини з радіатора

Як від’єднати силовий провід Акумулятор

Клюємо-17-19, відкручуємо провід АКБ.

Який термостат встановлений на Ford Focus 2

На другій Фокуси ставили цілу купу різних двигунів у Європі, але в наших краях машина зустрічається найчастіше з бензиновими атмосферними двигунами.4, 1.6, 2.0 та 1.8-літровими двигунами серії Duratec, а також 1,6-літровими бензиновими двигунами Ti-VCT.

Найбільше проблем із термостатом зазнавали саме власники Ford Focus з останнім 1,6-літровим двигуном Ti-VCT. Справа в тому, що тільки на них встановлювали термостат з електронним керуванням та сервоприводом клапана з номером за каталогом 147 30 90. Ідея хороша, але після рестайлінгу від неї відмовилися – надто часто електронно-механічний привід клапана термостата давав збої. Та й коштував такий клапан на порядок дорожчий за звичайний термостат з приводом від термоелемента, як у простих ВАЗ.

термостат, ford, focus, двигунами

На решті FORD моторах стояв термостат-вкладиш, який встановлювався в корпус і змінювався за півгодини за потреби. Так само можна вирішити проблему і в 1,6-літровому моторі Ti-VCT. Старий електронний клапан просто замінювався звичайним разом із корпусом, а щоб електроніка не лаялася, замість відсутнього термостата встановлювали звичайний опір на 430 Ом, але потужністю не менше 0,25 Вт. У цьому випадку ЕБУ не помітить втрати бійця і Check Engine не займатиметься.

Який термостат краще ставити на Ford Focus 2, розміри, характеристики

Отже, для установки на мотори Ford Focus 2 підходять термостати у зборі з корпусом з каталожним номером 147 61 10. Ціна оригінального термостату – близько 1000 гривень на 2018 рік. Вкладиш (окремо клапан термостата) можна купити за 300-400 гривень як оригінал, так і замінник. Наприклад, якісний ZETEC із номером 1001993 коштує близько 390 гривень, але вибрати є з чого:

 • Triscan 08620 5788. ціна близько 180 гривень, у комплекті ущільнювач та прокладка;
 • білоруський Fenox TS0134 із температурою спрацьовування 88 градусів, ціна 220 гривень;
 • Calorstat by Vernet TH06526.88J. Франція, 88 ˚С, ціна близько 240 гривень;
 • оригінальний термостат Ford 01001993. але коштує він 430 гривень;
 • дуже хвалять німецьку Mahle TX 012 88D. ціна 420 гривень;
 • Behr Hella TX 012 88D за ціною оригіналу.

Інструкція: і схема

Покрокова: (схема). Тут показані точні кроки з розбирання та демонтажу термостату.

термостат, ford, focus, двигунами

схема з демонтажу термостату Ford Focus 2

Термостат знаходиться у пластиковому корпусі, який розташований у передній частині під генератором. Для доступу до болтів кріплення корпусу термостата необхідно зняти генератор або впускний трубопровід. Пасатижами почергово стискаємо кінці хомутів, що підходять до корпусу термостату шланги системи охолодження, та зсуваємо хомути від корпусу термостату.

термостат, ford, focus, двигунами

спосіб як злити антифриз з термостата

необхідно відкрутити болти кришки термостата і зняти кришку, тут відкрутимо 4, болта клюємо на 8.

термостат, ford, focus, двигунами

Знімаємо термостат

Знімаємо термостат із пластикового корпусу.

Для наочності подальші роботи покажемо при знятому генераторі.

Знімаємо шланги з патрубків корпусу термостату.За допомогою Пасатижами по черзі стискаємо кінці пружинних хомутів,

термостат, ford, focus, двигунами

Як зняти термостат на Ford Focus 2 Після того, як зняли на стику кріплення блоку і термостата коштувати прогумуючи прокладка, щоб уникнути течі краще замінити, або використовувати герметик при установці,

Якщо термостат несправний, замінюємо його на новий, після чого встановлюємо двигун у зворотній послідовності.

Знімаємо та змінюємо на новий термостат

Новий термостат коштує (без корпусу) 800 , на Ford Focus 2 з двигуном 1.6.

Заміна термостату Ford Focus 2.(ВІДЕО)

Усунення показу помилки

Перший спосіб:

Підключіть до дротів резистор на 430 Ом (потужністю 0,25 Вт). Розберіть саму колодку і дістаньтеся до проводки.

Припаяйте резистор, ізолюйте та перевірте роботу мультиметром. Таке доопрацювання створить ідентичний опір, як і начинка електронного термостата. Тому електронний блок керування більше не показуватиме помилку.

Другий спосіб:

Розберіть нагрівач. Спилюйте болгаркою частину пластику. Відокремте роз’єм і нагрівач.

термостат, ford, focus, двигунами

Ознайомтеся зі схемою. Білі трубочки. силіконові, термостійкі. Потужність резистора і опір підбирається так, щоб з одного боку, при включенні нагрівача, не відбувалося нагрівання конструкції, а з іншого. високий опір резистора не приймало. мізками як обрив ланцюга нагрівача.

термостат, ford, focus, двигунами

Спаяйте зроблений пристрій і надягніть термозбіжну трубку.

Зберіть усі вузли, з’єднайте доопрацювання зі штатним роз’ємом, і прикріпіть стяжкою до джгута проводки.

Як самому замінити термостат у двигуні 1,6 л. Ford Focus 2

(Ford Фокус). легковий автомобіль міжнародної компанії Ford. З 1999 року вироблено та продано 500 000 штук. Але моногим автовласникам (і не тільки Ford Focus) доводиться стикатися з проблемами температурного режиму двигуна, основну роль в якому виконує термостат системи охолодження.

Термостат пристрій, що регулює температуру ОЖ методом перенаправлення з Малого кола СО у Велике коло СО. Принцип простий, ОЖ циркулює в Малому колі СО, якщо температура ВЖ більше температури відкриття термостата, то він починає відкриватися, висота відкриття залежить від температури ВЖ. Варто відзначити, що пічка знаходиться в Малому колі, тому якщо Ви дуже теплолюбний взимку і включаєте пічку на максимум, цей процес допомагає ОЖ охолоджуватися і якщо в авто ну дуже холодно (ви їсте з відкритим склом або за бортом за.35) термостат не відкриється, тим самим циркуляція ОЖ залишиться у Малому колі. Проблеми у термостату це гумовий ущільнювач, який згодом деформується, через агресивне середовище, і в деяких випадках центральний шток деформується і не дає термостату правильно функціонувати. Ще є фантомна аномалія, т.е. коли Ви зняли термостат і починаєте його випробовувати, занурюючи в гарячу воду, він може нормально відкриватися і закриватися, і навіть гумовий ущільнювач буде нормальним, але термостат все одно залишатиметься несправним, дана проблема дуже важко з’ясовується. Ознаки несправного термостата довге прогрівання двигуна, прохолодне повітря з дефлекторів при включеній пічці, коливання стрілки датчика температури ОЖ (датчик живе своїм життям), іноді стрілка ОЖ мало не доходить до рівня нормально прогрітого двигуна. ВАЖЛИВО.

на прогрітому двигуні стрілка повинна зафіксуватися в одному положенні.

Відмінний девайс, що вимагає не менше уваги. Помпа складається з лопаток з одного боку та шків з іншого боку і звичайно підшипники. Лопатками помпа створює примусову циркуляцію ОЖ в СО, а наводяться вони в рух, рахунок шківа при взаємодії з ременем навісних агрегатів. Проблемною частиною помпи є сальник, якщо його видавить, то ОЖ по дренажному отворі вийде з СО. При цьому природно впаде рівень ОЖ у розширювальному бочці, а на працюючому двигуні чути стукіт через люфт, що утворився, т.до. змащення підшипника вимиє ОЖ. За даними симптомами помпу на ЗАМІНУ.

Про температуру патрубків.

При закритому термостаті та прогрітому двигуні (температура ОЖ приблизно 80С) верхній патрубок (товстий патрубок знаходиться у Великому колі і веде ОЖ від двигуна до радіатора) повинен бути гарячим, тому що через перепускний клапан на термостаті частина ОЖ проходить у радіатор, а нижній патрубок (товстий патрубок знаходиться у Великому колі і веде ОЖ від радіатора до двигуна, т.е. до термостату та помпи) повинен бути холодним. Якщо нижній патрубок трохи теплий або теплий, це одна з ознак, що термостат не робочий, і він пропускає ОЖ по Великому колу. Це веде до довгого прогріву двигуна і, як правило, високі обороти ХХ. Якщо заглушити перепускний клапан на термостаті верхній патрубок повинен бути градаційним гарячим.е. приблизно 1/3 патрубка буде гарячим, а ближче до радіатора холодніше, а у радіатора холодним.

Про картонку перед радіатором у зимовий період.

Це, звичайно, персональна справа кожного, вона в основному рятує при дуже холодній зимі, особливо при далеких переїздах з великою швидкістю, потрібна для відсічення прямого надходження холодного повітря на радіатор Великого кола і далі в моторний відсік. У місті при частих пробках НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ

встановлювати картонку. У будь-якому випадку Ви при встановленні картонки повинні спостерігати температуру двигуна і спрацювання вентилятора, якщо вентилятор часто або постійно працює і температура вище норми НЕОБХІДНО прибрати картонку.

Про булькання повітря.

Коли ви чуєте булькання при увімкненому двигуні, це означає система повітря. Заповітря зазвичай відбувається при зміні ОЖ або розгерметизації СО. Повітря це головний ворог двигуна, т.до. він сприяє поганому відводу тепла, що веде до перегріву двигуна! Слід постійно контролювати температуру двигуна і не допускати її підвищення, а також контролювати рівень ОЖ у розширювальному бачку. Повітря з СО виходить через пробку радіатора або через розширювальний бачок, в термостаті є маленький отвір, що сприяє більш швидкому виведенню повітря з СО. Іноді цей отвір глушать, щоб виключити підсмоктування холодної ОЖ з Великого кола, в цьому випадку повітря виходить повільніше, т.до. як помпа своїми лопатками встигає частково подрібнити повітря і при відкритті термостата повітря вийде не в повному обсязі.

Ну а ми з вами в цій статті розберемося як самотужки замінити термостат Ford Focus 2 з двигуном 1,6 літра. спираючись на офіційний посібник з ремонту даного автомобіля.

Необхідність заміни термостата може виникнути при нестабільному температурному режимі двигуна: перегріві або недостатньому прогріві. Для перевірки термостата на автомобілі пустіть холодний двигун і поторкайте рукою правий (відвідний) шланг радіатора. він повинен бути холодним. Після того, як температура охолоджуючої рідини досягне 60 °С, шланг повинен почати швидко нагріватися, що вказує на початок циркуляції рідини за великим контуром. Якщо цього не відбувається, а датчик температури охолоджуючої рідини та блок керування двигуном справні, замініть термостат.

шланг радіатора, що відводить; 2, 6, 8 – хомути; 3 – болти кріплення корпусу термостата; 4 – ущільнювальні прокладки корпусу термостата; 5 – корпус термостата; 7 – шланг до випускного патрубка водяної сорочки; 9 – рідинний шланг розширювального бачка.

У мене старий термостат пройшов 43000 км. Перевірив його після видалення. У 20 років він залишився в частково відкритій державі через перекос робочого елемента та вільну пристосування клапана відключення до свого сідла. Після заміни швидкість нагрівання значно зросла, а також тепло в салоні.

запастися 1 літром антифризу для доливання у разі протікання, маленькою голівкою на «10» з надставкою (близько 10 см) і тріскачкою з карданчиком, широкою плоскою викруткою, переносним джерелом світла, телескопічним магнітом з дзеркальцем, розсувними пасатижами.

Інструменти

термостат, ford, focus, двигунами

Набір ключів для будь-яких робіт авто

Перший крок із заміни термостата треба злити антифриз. Дивіться, як це зробити на (фото) знизу. АЛЕ перед цим для зручності зніміть вентилятори. Пробка зливна знаходиться знизу на радіаторі, друге від’єднайте силовий провід акумулятора.

як злити охолоджувальну рідину Ford Focus 2

Далі знімаємо блок вентиляторів і кришку повітряного фільтра з патрубком (не обов’язково, виключно для зручності). Злив антифризу виконується шляхом відкручування пробки радіатора з боку водія.

термостат, ford, focus, двигунами

знімаємо рамку з вентиляторів у зборі для злиття рідини з радіатора

Як від’єднати силовий провід Акумулятор

Клюємо-17-19, відкручуємо провід АКБ.

Який термостат встановлений на Ford Focus 2

На другій Фокуси ставили цілу купу різних двигунів у Європі, але в наших краях машина зустрічається найчастіше з бензиновими атмосферними двигунами.4, 1.6, 2.0 та 1.8-літровими двигунами серії Duratec, а також 1,6-літровими бензиновими двигунами Ti-VCT.

Найбільше проблем із термостатом зазнавали саме власники Ford Focus з останнім 1,6-літровим двигуном Ti-VCT. Справа в тому, що тільки на них встановлювали термостат з електронним керуванням та сервоприводом клапана з номером за каталогом 147 30 90. Ідея хороша, але після рестайлінгу від неї відмовилися – надто часто електронно-механічний привід клапана термостата давав збої. Та й коштував такий клапан на порядок дорожчий за звичайний термостат з приводом від термоелемента, як у простих ВАЗ.

термостат, ford, focus, двигунами

На решті FORD моторах стояв термостат-вкладиш, який встановлювався в корпус і змінювався за півгодини за потреби. Так само можна вирішити проблему і в 1,6-літровому моторі Ti-VCT. Старий електронний клапан просто замінювався звичайним разом із корпусом, а щоб електроніка не лаялася, замість відсутнього термостата встановлювали звичайний опір на 430 Ом, але потужністю не менше 0,25 Вт. У цьому випадку ЕБУ не помітить втрати бійця і Check Engine не займатиметься.

Який термостат краще ставити на Ford Focus 2, розміри, характеристики

Отже, для установки на мотори Ford Focus 2 підходять термостати у зборі з корпусом з каталожним номером 147 61 10. Ціна оригінального термостату – близько 1000 гривень на 2018 рік. Вкладиш (окремо клапан термостата) можна купити за 300-400 гривень як оригінал, так і замінник. Наприклад, якісний ZETEC із номером 1001993 коштує близько 390 гривень, але вибрати є з чого:

 • Triscan 08620 5788. ціна близько 180 гривень, у комплекті ущільнювач та прокладка;
 • білоруський Fenox TS0134 із температурою спрацьовування 88 градусів, ціна 220 гривень;
 • Calorstat by Vernet TH06526.88J. Франція, 88 ˚С, ціна близько 240 гривень;
 • оригінальний термостат Ford 01001993. але коштує він 430 гривень;
 • дуже хвалять німецьку Mahle TX 012 88D. ціна 420 гривень;
 • Behr Hella TX 012 88D за ціною оригіналу.

Інструкція: і схема

Покрокова: (схема). Тут показані точні кроки з розбирання та демонтажу термостату.

термостат, ford, focus, двигунами

схема з демонтажу термостату Ford Focus 2

Термостат знаходиться у пластиковому корпусі, який розташований у передній частині під генератором. Для доступу до болтів кріплення корпусу термостата необхідно зняти генератор або впускний трубопровід. Ми по черзі стискаємо кінці затискачів, придатні для шлангів термостата системи охолодження, і переміщуємо затискачі з корпусу термостата.

термостат, ford, focus, двигунами

спосіб як злити антифриз з термостата

необхідно відкрутити болти кришки термостата і зняти кришку, тут відкрутимо 4, болта клюємо на 8.

термостат, ford, focus, двигунами

Знімаємо термостат

Знімаємо термостат із пластикового корпусу.

Для наочності подальші роботи покажемо при знятому генераторі.

Знімаємо шланги з патрубків корпусу термостату.За допомогою Пасатижами по черзі стискаємо кінці пружинних хомутів,

термостат, ford, focus, двигунами

Як зняти термостат на Ford Focus 2 Після того, як зняли на стику кріплення блоку і термостата коштувати прогумуючи прокладка, щоб уникнути течі краще замінити, або використовувати герметик при установці,

Якщо термостат несправний, замінюємо його на новий, після чого встановлюємо двигун у зворотній послідовності.

Знімаємо та змінюємо на новий термостат

Новий термостат коштує (без корпусу) 800 , на Ford Focus 2 з двигуном 1.6.

Заміна термостату Ford Focus 2.(ВІДЕО)

Усунення показу помилки

Перший спосіб:

Підключіть до дротів резистор на 430 Ом (потужністю 0,25 Вт). Розберіть саму колодку і дістаньтеся до проводки.

Припаяйте резистор, ізолюйте та перевірте роботу мультиметром. Таке доопрацювання створить ідентичний опір, як і начинка електронного термостата. Тому електронний блок керування більше не показуватиме помилку.

Другий спосіб:

Розберіть нагрівач. Спилюйте болгаркою частину пластику. Відокремте роз’єм і нагрівач.

термостат, ford, focus, двигунами

Ознайомтеся зі схемою. Білі трубочки. силіконові, термостійкі. Потужність резистора і опір підбирається так, щоб з одного боку, при включенні нагрівача, не відбувалося нагрівання конструкції, а з іншого. високий опір резистора не приймало. мізками як обрив ланцюга нагрівача.

термостат, ford, focus, двигунами

Спаяйте зроблений пристрій і надягніть термозбіжну трубку.

Зберіть усі вузли, з’єднайте доопрацювання зі штатним роз’ємом, і прикріпіть стяжкою до джгута проводки.