Заміна ступичного підшипника Nissan Qashqai

Nissan Qashqai | Перевірка та заміна підшипників маточини заднього колеса

Перевірка та заміна підшипників маточини заднього колеса

Дворядний роликовий або кульковий підшипник заповнений мастилом та герметично закупорений, і не потребує обслуговування. Не знімайте підшипник без крайньої необхідності, оскільки це призведе до його пошкодження. Не перетягуйте гайку приводного валу у спробі “відрегулювати” підшипник.

Заблокуйте передні колеса та оберіть задній хід (або положення “Р”). Піддомкратьте задню частину автомобіля та встановіть її на осьові підпірки. Зніміть заднє колесо і повністю звільніть ручне гальмо. 2. Щоб перевірити підшипник переднього колеса на зношування, виміряти бічний люфт маточини. Встановіть мікрометр так, щоб його зонд упирався у зовнішній бік фланця маточини. Люфт не повинен перевищувати 0.03 мм. Якщо це не так, підшипник зношений надмірно і його слід замінити.

МОДЕЛІ ІЗ ЗАДНІЙ ОСЬЮ ЗАКРИТОГО ТИПУ

Зніміть барабан заднього гальма як описано у Розділі Гальмівна система.

Використовуючи спеціальні плоскогубці, зніміть стопорне кільце підшипника із зовнішнього боку маточини (зверніться до супровідної ілюстрації).

Надійно підімкніть зовнішню сторону маточини і витісніть або вибийте підшипник, використовуючи трубчасту виколотку. Виколотка має спиратися тільки на зовнішнє кільце підшипника.

МОДЕЛІ ІЗ ЗАДНІЙ ОСЬЮ ВІДКРИТОГО ТИПУ

На цих моделях зустрічаються два типи складання ступиці. На автомобілях, де маточина і гальмівний барабан представляють єдиний нерозбірний блок, процедура заміни підшипника аналогічна описаної вище. На автомобілях, де гальмівний знімний барабан (Scenic), підшипник вмонтований з маточини і не може бути знятий окремо. На цих моделях заміна підшипника тягне за собою заміну повного складання ступиці, що описано нижче. 2. Зніміть барабан заднього гальмівного механізму, як описано в Главі Гальмівна система. 3. Акуратно відіжміть викруткою кришку з центру маточини. Якщо кришка пошкоджено, замініть її. 4. Використовуючи голівку та довгий стрижень, відверніть гайку маточини колеса. Викиньте гайку вона підлягає заміні. 5. Вийміть складання маточини та підшипника з поворотного кулака. Якщо зробити це не вдається, постукайте по периферії фланця маточини киянкою або використовуйте універсальний знімач. 6. Встановіть складання маточини і прикріпіть її новою гайкою. Затягніть гайку наведеним у Специфікаціях зусиллям, та встановіть ковпачок ступиці. 7. Встановіть гальмівний барабан як описано в Розділі Гальмівна система.

Заміна переднього ступичного підшипника Nissan Qashqai

На Nissan Qashqai конструктивно встановлена ​​нерозбірна маточина (підшипники окремо завод не випускає) і, при зносі підшипника, проводиться заміна передньої колісної маточини в зборі з підшипником.

Заміна переднього ступичного підшипника Nissan Qashqai

Якщо виникла потреба в такому ремонті, як заміна маточини Nissan Qashqai для переднього колеса, процедуру неважко виконати своїми руками, заощадивши при цьому чималу суму грошей, не вдаючись до послуг автосервісів.

Перш ніж приступити до роботи, закуповуємо оригінальну маточину Nissan 40202-JG000 для переднього колеса. Ступовий підшипник тримається на великій гайці на 32, на якій може стояти стопор, що не дає викрутити її. Тому автомобіль ставиться на домкрат і необхідне переднє колесо знімається. Датчик ABS при цьому не виймається.

Якщо у вас захрумтить підшипник і ззаду, то дивіться фото інструкцію як поміняти задню маточину автомобіля Qashqai.

Підпишись на наш канал у Я ндекс.Дзені

Ще більше корисних порад у зручному форматі

Скільки підшипників у задній ступиці Nissan Qashqai 2?

Чи можна змастити підшипник задньої маточини Nissan Qashqai?

Після заміни маточини шум залишився в Nissan Qashqai

можна не знімати весь важіль. все робиться так само, відкручується кульова опора, рульовий наконечник, датчик АВС я теж знімав (щоб не зламати при демонтажі). потім стягується пружина і можна вийняти ШРУС із маточини (заморочено правда, постаратися довелося), потім за допомогою зубила та молотка вибивав маточину

Заміна переднього ступичного підшипника Nissan Qashqai

Проводити заміну ступичного підшипника Nissan Qashqai 2012 потрібно в наступному порядку:

Nissan Qashqai заміна передньої маточини НІССАН КАШКАЙ 2012

 • Для початку слід встановити автомобіль на рівній поверхні та зафіксувати його за допомогою упорів під задні колеса.
 • Потім передню частину транспорту піднімають домкратом, знімають колесо.

Переробка маточини Ніссан Х. трейл, Кашкай.

Для зняття підшипника потрібно використовувати лише спеціалізований інструмент

Місця для посадки потрібно очищати від мастила, іржі та забруднень перед тим, як встановлювати на них нову деталь

Не варто віддавати перевагу дешевим деталям. у них короткий термін служби

Далі встановлюють новий підшипник і збирають у зворотному порядку весь вузол.

ЗАМІНА ПЕРЕДНІЙ СТУПИЦІ Nissan Qashqai

Гул підшипників маточини на Nissan Qashkai Заміна елементів задньої маточини Ступіца — це хворе місце всіх Ніссанів, питання далеко не обмежується тільки Qashqai або Екстрйлами, на Теанах 32 люди і роки не встигають проїхати, а маточина йде вже під заміну.

NISSAN ЗАМІНА ПЕРЕДНІЙ СТУПИЦІ Nissan КШКАЙ САМОСТІЙНО Nissan Qashqai

Заміна ступичного підшипника Nissan Qashqai

Заміна маточини на Nissan Quasqui не витягуючи датчик ABS

Заміна підшипника передньої маточини на Nissan Qashqai 2,0 Nissan Qashqai 2012 року

Заміна задньої маточини на Nissan Qashqai 2,0 Nissan Qashqai 2012 року

Nissan Qashqai. заміна маточини, практика

Проста заміна передньої маточини Nissan. Ремонт авто. Гараж

NISSAN ЗАМІНА ПЕРЕДНІЙ СТУПИЦІ Nissan КШКАЙ САМОСТІЙНО Nissan Qashqai. Заміна переднього ступичного підшипника Nissan Qashqai не становить особливих труднощів, тому що не знадобляться ні знімники, ні пресувальне обладнання. СТУПИЦЯ ТА ПОВОРОТНИЙ КУЛАК ПЕРЕДНЬОГО КОЛІСА Nissan Qashqai. АВТОМОБІЛЕМ. СТУПИЦЯ ТА ПОВОРОТНИЙ КУЛАК ПЕРЕДНЬОГО КОЛІСА Nissan Qashqai. Заміна чохла приводного валу. З боку колеса. 1. Зніміть колеса з автомобіля.

7/14/ Інструкція із заміни підшипника маточини на Nissan Qashqai (J10, J11). Як вибрати ступичний підшипник переднього колеса за артикулом та ціною для Nissan Qashqai Заміна передньої маточини з /5. Для прикладу, датчиками abs комплектуються маточини на автомобілі Nissan Pathfinder, Opel Astra та інші. Ступиця на Nissan Qashqai датчиком ABS не комплектується в принципі.

Тривалість: Відгук власника Nissan Qashqai (1st generation). своїми руками. Приблизно на тис. км. з’явився гул під час руху. Поступово він став.

Заміна передньої маточини Nissan Qashqai

Передня підвіска Nissan Qashqai має ряд конструктивних особливостей та недоліків, що в кінцевому підсумку призводить до виходу з ладу переднього ступичного вузла. Після 50 тис. км. пробігу нерідкі випадки прояву несправності передньої маточини. Такий швидкий вихід з ладу підшипника можна пояснити поганим захистом ступичного вузла від попадання води. Волога разом з частинками бруду та піску, що проникли в підшипник, вимивають мастило і призводять до прискореного зносу маточини. Частинки піску та бруду є своєрідним абразивом, які також прискорюють зношування ступичного підшипника.

READ  Заміна паливного фільтра Kia Sportage

На автомобілях японської марки Nissan Qashqai ступичний підшипник передньої осі є нерозбірним. При виході з ладу підшипника маточини, заміні підлягає вся маточина в зборі. При такому компонуванні ступичного вузла передньої осі виявлення несправності підшипника ускладнюється. Поширений спосіб перевірки люфта колеса у фронтальній осі не завжди приносить дієвий результат такого люфту може просто не виявитися. Основною ознакою зношеності ступичного підшипника є поява гуркоту в передній осі під час руху автомобіля понад 60 км/год. З огляду на своєрідність конструкції кузовних панелей і гарного шумового захисту, часто буває складно визначити, який зі ступичних підшипників несправний. Для визначення дефекту конкретної маточини, необхідно зробити такі роботи:

 • Вивішування одного з передніх коліс.
 • Увімкнення двигуна та увімкнення передачі. При вивішеному ведучому колесі буде працювати міжосьовий диференціал воно обертатиметься, а друге колесо залишиться нерухомим. При такому положенні необхідно розігнатися до швидкості, що перевищує 60 км/год, при цьому необхідно перебувати поблизу вивішеного колеса та слухати шуми колеса.
 • Таку ж процедуру провести з другим ведучим колесом, а потім порівняти шуми. Досвідчений фахівець однозначно визначить, який із ступичних підшипників є дефектним.

Після діагностування несправного ступичного підшипника можна переходити до ремонтних робіт. Етапи заміни маточини передньої осі автомобіля Nissan Qashqai наступні:

Цей етап включає піддомкрачування передньої осі автомобіля або встановлення на підйомник.

Знімається колесо з несправної маточини

Датчик системи ABS гальмівної системи автомобіля підлягає зняттю разом з елементами кріплення та кронштейнами

Знімається гальмівний супорт зі маточини. На цьому етапі важливо не перегинати гальмівні шланги, щоб уникнути їх пошкодження.

Насамперед знімається гальмівний диск. Перед відкручуванням гайки необхідно її розшплінтувати.

За допомогою спеціального зйомника необхідно зняти кульові опори маточини. Потім знімається поперечна рульова тяга з поворотного кулака. Необхідно запобігти зайвим перегинам приводного валу, щоб уникнути пошкодження гумового захисного кожуха ШРУСа.

Ступиця переднього колеса стягується зі шліців приводного валу.

Далі проводиться установка нового ступичного вузла. Складання проводиться у зворотному порядку.

Крім оригінальних запасних частин для автомобілів Nissan Qashqai пропонуються аналоги для заміни:

Аналоги дещо дешевші від оригінальних запасних частин і, нерідкий випадок, можна порівняти за надійністю та довговічністю. При застосуванні неоригінальних запасних частин перевагою є вартість та короткий термін доставки. Великою популярністю серед власників Nissan Qashqai користуються запасні частини SKF. Ступові вузли цього виробника випускаються в нижчому ціновому сегменті і не поступаються як і надійність оригінальним запасним частинам японського автогіганта.

Загальні відомості

Ступиця призначена для фіксації колеса транспортного засобу на осі обертання (цапфі) або на балці мосту. Цей елемент кріпиться до поворотного кулака, який з’єднаний з амортизаційною стійкою. Стійка, у свою чергу, кріпиться до кузова автомобіля.

Ступиця забезпечує не тільки кріплення коліс, а й їхнє обертання. Через неї передається обертальний момент осі колінвалу на колесо. Якщо колеса є провідними, вона є елементом трансмісії автомобіля.

Ступовий підшипник забезпечує з’єднання колеса зі маточкою або поворотним кулаком. Крім цього, він виконує такі функції:

 • мінімізує сили тертя під час передачі обертального моменту;
 • розподіляє радіальні та осьові навантаження, що йдуть від колеса на вісь та підвіску автомобіля (і назад);
 • розвантажує півосі провідного мосту.

У автомобілях Nissan Qashqai середній термін служби підшипників варіюється від 60 до 100 тисяч кілометрів пробігу.

Експлуатація автомобіля з несправним ступичним підшипником є ​​досить небезпечною. У таких випадках зростає ризик втрати контролю та керованості транспортного засобу на трасі.

Очевидно, що маточина в Nissan Qashqai з нерозбірним вузлом замінюється набагато легше, і виконати таку роботу можна самостійно. Численні відео в Мережі допоможуть у цьому. Заміна ступичного підшипника Nissan Qashqai – більш трудомісткий та складний процес. Щоб бути впевненим у безпеці свого автомобіля, довірте цю роботу майстрам СТО.

Заміну підшипника задньої маточини проводять при появі ознак виходу з ладу. На автомобілі NISSAN Qashqai 1,2 л. 2017 року, який перебував ще на гарантійному обслуговуванні, з’явилися сторонні шуми при русі автомобіля. У процесі діагностики авто було виявлено несправність підшипника задньої маточини. Знадобилася заміна ступичного підшипника заднього колеса.

Проведена робота включатиме наступні етапи:

 • Знімаючи старі хрестовини, рекомендую притиснути (у жодному разі не ламаються як хрести із запобіжними кільцями, водії класичних Жигулів та газелей мене зрозуміють)
 • Очищення посадкових місць під чашею (гольчастий підшипник), очищення металу щіткою обробка розгорткою 24 діаметра n. 1 H7 (H8) позначення жорсткості інструменту (у жодному разі не використовуйте інший номер розгортки, вони відрізняються на 100 і видно лише при вимірі мікрометра).
 • Ми досліджуємо кожен відбиток пальця до завершення сканування.
 • Вдавлювання чашок крейцкопфа в їх гнізда та пропускання вузла крейцкопфа через чашки.
 • Пробивання хрестовин (пробивний верстат повинен бути хоча б приводним або, точніше, гідравлічним) неможливо «пробити вручну» з певним зусиллям.
 • Балансування гребного валу. Так як обрані виробником поперечки обрані для пеорації, навіть на професійному СТО не вдасться поставити поперечки в одні й ті самі місця, внаслідок чого з’явиться осьовий дисбаланс карданного валу, балансування гирі, вони використовуються для врівноважування дисбалансу (вони йдуть на приводний вал із заводу). до ста заводських гир, як правило, розрізаються і знову приварюються, щоб зменшити дисбаланс.

По суті, це все рекомендації щодо заміни хрестовин.

Ознаки зношування ступичного підшипника Nissan

Зношування підшипника маточини може виникнути через неправильне його змащення, забруднень або неправильний монтаж суміжних деталей. У результаті водій чує шум, схожий на тертя деталей. Також можлива поява металевого писку та клацань, а також гулу в салоні.

Зазвичай ступичні підшипники Nissan виходять з ладу після 130 тисяч кілометрів пробігу. Саме в цей час слід розпочати перевірки щодо їх справності.

Якщо не зробити своєчасну заміну зазначеного підшипника, насамперед водій відчує погану керованість автомобілем через сильне бовтання коліс. У технічному аспекті це може призвести до руйнування маточини або перегріву гальмівного диска.

підшипника, nissan, qashqai

Ступиця та ступичний підшипник Nissan Qashqai

Від справності кожної деталі ходової частини автомобіля залежить не тільки безаварійність його експлуатації, а й безпека водія. Навіть такий непомітний елемент, як ступичний підшипник, багато в чому визначає працездатність та керованість транспортного засобу. На автомобілях Nissan Qashqai використовуються радіально-упорні підшипники, які по суті є одним цілим зі ступичним механізмом. Примітно, що до 2007 року цей вузол на Qashqai був розбірним.е. підшипник можна було замінити окремо від маточини.

Загальні відомості

Ступиця призначена для фіксації колеса транспортного засобу на осі обертання (цапфі) або на балці мосту. Цей елемент кріпиться до поворотного кулака, який з’єднаний з амортизаційною стійкою. Стійка, у свою чергу, кріпиться до кузова автомобіля.

Ступиця забезпечує не тільки кріплення коліс, а й їхнє обертання. Через неї передається обертальний момент осі колінвалу на колесо. Якщо колеса є провідними, вона є елементом трансмісії автомобіля.

READ  Як скинути помилки на Kalina

Ступовий підшипник забезпечує з’єднання колеса зі маточкою або поворотним кулаком. Крім цього, він виконує такі функції:

 • мінімізує сили тертя під час передачі обертального моменту;
 • розподіляє радіальні та осьові навантаження, що йдуть від колеса на вісь та підвіску автомобіля (і назад);
 • розвантажує півосі провідного мосту.

У автомобілях Nissan Qashqai середній термін служби підшипників варіюється від 60 до 100 тисяч кілометрів пробігу.

Експлуатація автомобіля з несправним ступичним підшипником є ​​досить небезпечною. У таких випадках зростає ризик втрати контролю та керованості транспортного засобу на трасі.

Ознаки несправності вузла

Про те, що автовласника незабаром очікує заміна ступичного підшипника Nissan Qashqai, можуть вказувати такі ознаки як:

 • виразний гул при швидкості 40-80 км/год із боку несправності;
 • вібрація керма, педалі газу та кузова без об’єктивних на те причин;
 • сторонні стуки у підвісці;
 • відхід машину в бік під час руху (приблизно так само, як при неправильному схід-розвалі);
 • хрускіт, «булькання», інші сторонні звуки з несправного боку.

Найголовніший і найчастіший симптом, що свідчить про несправність підшипника. монотонний гул, що наростає при наборі швидкості. Деякі автовласники порівнюють його з ревом двигуна реактивного літака.

Діагностика

Встановити, з якого боку лунає неприємний звук, можна під час руху авто, періодично змінюючи швидкість, повертаючи та пригальмовуючи. Досвідчені власники Nissan Qashqai стверджують, що визначити несправну сторону можна на поворотах. Вважається, що при повороті на “проблемну” сторону, гул зазвичай стає тихіше або зникає.

Оцінити ступінь і характер проблеми вручну можна так:

Відчутний люфт колеса і дивний хрускіт майже завжди вказують на зношування ступичного підшипника.

Отримати більш точну інформацію про стан вузла можна й у такий спосіб:

Якщо під час обертання з боку колеса буде чутно хрускіт або інші сторонні звуки, це свідчить про несправність або зношування підшипника.

Передньопривідні автомобілі можна діагностувати на підйомнику. Для цього після підняття машини заводять мотор, включають передачу та розганяють колеса до 3500-4000 оборотів. Після заглушки двигуна з несправного боку почується монотонний гул, скрип або хрускіт. Також на наявність проблеми вкаже помітний люфт при розгойдуванні та розхитуванні колеса.

Деталі на заміну

При виході з ладу даного вузла ходової частини рекомендується використовувати на заміну оригінальні деталі Nissan. В якості альтернативи також можуть підійти вироби від японських брендів Justdrive та YNXauto, німецького Optimal або шведського SKF. Популярністю у власників Nissan Qashqai користуються маточини SKF VKBA 6996, GH 32960.

Процедура заміни передньої маточини

Заміна передньої маточини передбачає виконання наступних дій, а саме таких як:

 • задні колеса автомобіля фіксують противідкатними упорами;
 • піднімають передню частину машини домкратом, знімають колесо;
 • блокують гальмівний диск викруткою;
 • відвертають ступичну гайку;
 • відкручують стійку від поворотного кулака;
 • відкручують гайку ШРУС і виймають його з маточини;
 • послаблюють кульовий палець, знімають поворотний кулак;
 • вибивають стару маточину;
 • закріплюють кулак для затягування кріпильних болтів маточини.

Установку нової маточини проводять у зворотній послідовності. Рекомендується шліци ШРУС і всі різьбові з’єднання обробити мастилом («Літолом»).

Заміна задньої маточини

Для заміни задньої маточини фіксують передні колеса автомобіля противідкатними упорами та знімають колесо.

 • розгинають і витягають шплінт гайки маточини колеса;
 • відвертають гайку кріплення;
 • знімають гальмівний диск;
 • відкручують маточину від важеля підвіски;
 • постукуючи по осі приводу, трохи зрушують її назад;
 • знімають маточину разом з механізмом гальма стоянки і розділяють їх;
 • встановлюють нову деталь.

Складання вузла виконують у зворотній послідовності.

Щоб замінити ступичний підшипник Nissan Qashqai, виконують ті самі дії з розбирання вузла. За допомогою оправки, молотка або кувалди підшипник вибивають (випресовують), після чого встановлюють новий.

Для заміни рекомендується використовувати фірмові підшипники Nissan. Якщо такої можливості немає, досвідчені автолюбителі рекомендують скористатися комплектуючими від компаній SNR, KOYO, NTN.

Корисне відео

Розбираючи вузл з метою заміни зношених або поламаних деталей, слід враховувати стан інших елементів. Фахівці сервісних центрів стверджують, що після заміни однієї маточини або підшипника на нові комплектуючі сусідніх вузлів часто виходять з ладу всього через кілька місяців. З цієї причини рекомендується здійснювати заміну комплектуючих всіх вузлів одночасно з ремонтом несправного.

Передня підвіска Nissan Qashqai має ряд конструктивних особливостей та недоліків, що в кінцевому підсумку призводить до виходу з ладу переднього ступичного вузла. Після 50 тис. км. пробігу нерідкі випадки прояву несправності передньої маточини. Такий швидкий вихід з ладу підшипника можна пояснити поганим захистом ступичного вузла від попадання води. Волога разом з частинками бруду та піску, що проникли в підшипник, вимивають мастило і призводять до прискореного зносу маточини. Частинки піску та бруду є своєрідним абразивом, які також прискорюють зношування ступичного підшипника.

На автомобілях японської марки Nissan Qashqai ступичний підшипник передньої осі є нерозбірним. При виході з ладу підшипника маточини, заміні підлягає вся маточина в зборі. При такому компонуванні ступичного вузла передньої осі виявлення несправності підшипника ускладнюється. Поширений спосіб перевірки люфта колеса у фронтальній осі не завжди приносить дієвий результат такого люфту може просто не виявитися. Основною ознакою зношеності ступичного підшипника є поява гуркоту в передній осі під час руху автомобіля понад 60 км/год. З огляду на своєрідність конструкції кузовних панелей і гарного шумового захисту, часто буває складно визначити, який зі ступичних підшипників несправний. Для визначення дефекту конкретної маточини, необхідно зробити такі роботи:

 • Вивішування одного з передніх коліс.
 • Увімкнення двигуна та увімкнення передачі. При вивішеному ведучому колесі буде працювати міжосьовий диференціал воно обертатиметься, а друге колесо залишиться нерухомим. При такому положенні необхідно розігнатися до швидкості, що перевищує 60 км/год, при цьому необхідно знаходитись поблизу вивішеного колеса та слухати шуми колеса.
 • Таку ж процедуру провести з другим ведучим колесом, а потім порівняти шуми. Досвідчений фахівець однозначно визначить, який із ступичних підшипників є дефектним.

Після діагностування несправного ступичного підшипника можна переходити до ремонтних робіт. Етапи заміни маточини передньої осі автомобіля Nissan Qashqai наступні:

Цей етап включає піддомкрачування передньої осі автомобіля або встановлення на підйомник.

Знімається колесо з несправної маточини

Датчик системи ABS гальмівної системи автомобіля підлягає зняттю разом з елементами кріплення та кронштейнами

Знімається гальмівний супорт зі маточини. На цьому етапі важливо не перегинати гальмівні шланги, щоб уникнути їх пошкодження.

Насамперед знімається гальмівний диск. Перед відкручуванням гайки необхідно її розшплінтувати.

За допомогою спеціального зйомника необхідно зняти кульові опори маточини. Потім знімається поперечна рульова тяга з поворотного кулака. Необхідно запобігти зайвим перегинам приводного валу, щоб уникнути пошкодження гумового захисного кожуха ШРУСа.

Ступиця переднього колеса стягується зі шліців приводного валу.

Далі проводиться установка нового ступичного вузла. Складання проводиться у зворотному порядку.

Крім оригінальних запасних частин для автомобілів Nissan Qashqai пропонуються аналоги для заміни:

Аналоги дещо дешевші від оригінальних запасних частин і, нерідкий випадок, можна порівняти за надійністю та довговічністю. При застосуванні неоригінальних запасних частин перевагою є вартість та короткий термін доставки. Великою популярністю серед власників Nissan Qashqai користуються запасні частини SKF. Ступові вузли цього виробника випускаються в нижчому ціновому сегменті і не поступаються як і надійність оригінальним запасним частинам японського автогіганта.

READ  Nissan Almera як відкрити капот

Загудів підшипник маточини з боку водія, сильний гул віддавав у підлогу. Замінив на станції за 1000 р. 3500р. підшипник Optimal. Спочатку хотів сам змінити потім виявив, що немає відповідного інструмента головки на 32 (300р. в магазині) та й важелів різних теж немає. Недарма все зробив на станції, тому що всі гайки були сильно прикипілими, майстер дуже довго порався зі ступичною гайкою, кілька різних головок пробував з різними важелями, навіть трубу довгу приніс із привареною на кінці головкою під гайку маточини, в результаті переміг її

Змінюємо ступичний підшипник на Nissan Qashqai, використовуючи компоненти Febest

Сучасний вітчизняний автолюбитель вважає за краще не замислюватися над ремонтом свого залізного коня, а надавати ініціативу фахівцям сервісних центрів. Проте загальний рівень знання базових принципів ремонту у наших водіїв досить високий: адже тільки так можна зрозуміти, що тебе не обманюють, і зберегти свої кошти, яких середньостатистичного росіянина традиційно не вистачає. Але бувають такі вузли, які виходять з ладу вкрай рідко, і пересічний автоаматор просто не знає, як реагувати на таку поломку. До таких агрегатів, без сумніву, відноситься і ступичний підшипник. Фахівці компанії Febest розповіли Руху, як визначити, що час міняти маточину, а також пояснили, як правильно це зробити, на прикладі популярного японського кросовера.

Для початку варто відзначити, що загалом маточина досить надійний вузол, який хоч і має різні конструктивні особливості, але в основі своїй завжди складається зі ступичного підшипника. Цей елемент досить довгограючий, але періодично і його доводиться міняти.

Як правило, на легкових автомобілях ступичні підшипники експлуатуються аж до 200 тис. км пробігу. Просто так вони практично не виходять із ладу. Найчастіше причиною поломки є сильний удар колеса об перешкоду або ДТП. У разі пошкодження пробіг машини практично не має значення. Наприклад, якщо автомобіль потрапив у глибоку яму навіть на 10 тис. км пробігу, у підшипнику можуть з’явитися внутрішні ушкодження і він почне руйнуватися.

Зношування ступичного підшипника можна визначити або по люфту колеса, який діагностується під час регламентного техогляду, або по характерному гулу, який, у свою чергу, може виникати як при колесі, що люфтить, так і без нього. Явний гул має тенденцію до зміни тональності зі збільшенням швидкості автомобіля, а також при поворотах.

При зносі ступичного підшипника бажано міняти маточину цілком. Во­перше, згідно з регламентом багатьох автовиробників, вона змінюється, коли на її поверхні утворюється іржа, а в наших кліматичних умовах це трапляється набагато раніше природного зношування підшипника. Во­друге, далеко не в кожному автосервісі є необхідний інструмент для запресування підшипника.

підшипника, nissan, qashqai

Варто уважно ставитися до відповідних маркувань та інших способів автентифікації продукту

Дуже часто гаражні сервіси переконують автовласника, що зможуть якісно запресувати підшипник за допомогою лещат. Однак на практиці такий спосіб гарантовано призведе до пошкодження елемента. Звичайними лещатами можна зіпсувати підшипник, а ось спецінструмент забезпечує правильний розподіл навантаження і не ушкоджує ролики. Крім того, важливий момент затягування центральної гайки, якщо вона є в підшипнику. Якщо підшипник стяжний, необхідно дотримуватися зусилля затягування. Якщо цього не зробити підшипник вийде з ладу. Також, хоч це і дуже непросто, можна перетягнути гайку, що теж негативно позначиться на роботі вузла.

Ступиці іменитих брендів часто підробляють. Є непрямі ознаки, за якими можна визначити якість запчастини. Наприклад, з маточини або підшипника не повинно витікати масло. Якщо є калюжа олії і воно явно не консерваційне такий елемент встановлювати не варто. Якісна маточина має гідний вигляд.

Загальні відомості

Ступиця призначена для фіксації колеса транспортного засобу на осі обертання (цапфі) або на балці мосту. Цей елемент кріпиться до поворотного кулака, який з’єднаний з амортизаційною стійкою. Стійка, у свою чергу, кріпиться до кузова автомобіля.

Ступиця забезпечує не тільки кріплення коліс, а й їхнє обертання. Через неї передається обертальний момент осі колінвалу на колесо. Якщо колеса є провідними, вона є елементом трансмісії автомобіля.

Ступовий підшипник забезпечує з’єднання колеса зі маточкою або поворотним кулаком. Крім цього, він виконує такі функції:

 • мінімізує сили тертя під час передачі обертального моменту;
 • розподіляє радіальні та осьові навантаження, що йдуть від колеса на вісь та підвіску автомобіля (і назад);
 • розвантажує півосі провідного мосту.

У автомобілях Nissan Qashqai середній термін служби підшипників варіюється від 60 до 100 тисяч кілометрів пробігу.

Nissan Qashqai 2.0 CVT, ЗАМІНА ПІДШИПНИКА ПЕРЕДНІЙ СТУПИТЦІ.

Експлуатація автомобіля з несправним ступичним підшипником є ​​досить небезпечною. У таких випадках зростає ризик втрати контролю та керованості транспортного засобу на трасі.

Найкращим рішенням при виході з експлуатації такого вузла ходової частини є придбання оригінальної деталі виробництва фірми Nissan.

Але якщо немає у продажу таких комплектуючих, рекомендуємо вироби японських фірм YNXauto та Justdrive, німецького виробника Optimal та шведської фірми SKF.

Заміну передньої маточини робимо в такому порядку:

 • Підставляємо упори під задні колеса.
 • Піднімаємо передок автомобіля домкратом та знімаємо колесо.
 • Плоскогубцями розгинаємо вусики і виймаємо з отвору осі шплінт ступичної гайки колеса.
 • Знову ставимо колесо, опускаємо домкрат та послаблюємо затяжку гайки.
 • Домкратом піднімаємо переднє колесо машини, знімаємо його та ставимо надійну підставку.
 • Відвертаємо та прибираємо ступичну гайку.
 • Гальмовий супорт знімаємо разом зі шлангом і прикріплюємо дротом на пружині передньої стійки.
 • Потім прибираємо гальмівний диск.
 • Акуратно вивертаємо чотири болти, що з’єднують маточину і поворотний кулак і виймаємо ступичний вузол.
 • Ставимо нову деталь і збираємо все у зворотній послідовності.

На Nissan Qashqai заміна вузла задньої маточини відбувається в такому порядку:

 • Встановлюємо упори під передні колеса, утримуємо машину на гальмі стоянки і піднімаємо домкратом.
 • Знімаємо заднє колесо, підставляємо надійний упор.
 • Виймаємо шплінт із осьового отвору цапфи.
 • Вставляємо монтаж між двома шпильками гальмівного барабана заднього колеса і, не даючи йому провернутися, вивертаємо ступичну гайку.
 • Виймаємо зі шпильок диск гальм.
 • Відвертаємо кріплення датчика частоти обертання та виймаємо його зі ступичного вузла.
 • Міцні болти акуратно відвертаємо і видаляємо стару маточину.
 • Нову деталь ставимо на місце і збираємо все назад.

Така заміна маточини, як передньої, так і задньої, дійсна для нерозбірних ступичних вузлів машин, що випускаються з 2008 року.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS