Заміна салонного фільтра LADA Largus з кондиціонером

Заміна салонного фільтра Лади Largus

Підходящим місцем для роботи буде рівна, досить освітлена і провітрювана майданчик. Для зручності краще заздалегідь підготувати окремий пакет, в який потім можна прибрати брудний фільтр.

Даний процес є більш легким при роботі з восьмиклапанним мотором. Достатньо всього лише:

 • відкрутити болти;
 • зняти кришку;
 • витягти брудний фільтр;
 • на місце старого встановити новий;
 • закрити кришку;
 • надійно закриття болти.

А при заміні повітряного фільтра на моторі з шістнадцятьма клапанами необхідно дотримуватися наступних дій:

 • Насамперед необхідно знайти розташування фільтра. У подібних моделях він розташований відразу за мотором по центру.
 • Відкрутіть 2 болта, які утримують корпус.
 • Після цього потрібно зняти повітряні канали. знімаються вони разом з хомутом.
 • Далі слід зняти захист.
 • Корпус обов’язково відводиться злегка в бік.
 • Дістаємо старий фільтр.
 • На його місце встановлюємо новий фільтруючий елемент.
 • Корпус необхідно повернути на місце.
 • Повертаємо повітряні канали, а також пластиковий захист.
 • Далі потрібно закрутити болти.
 • Необхідно затискання хомутів повітропроводів.
 • Обов’язково перевірте кріплення і заводите автомобіль.

Робота, дійсно, є простий і досить швидкою. Займе у будь-якої людини не більше п’ятнадцяти хвилин. Звертатися за допомогою на СТО не має сенсу, адже, вирішивши цю проблему самостійно, ви заощадите і свого часу, і свої гроші. Необхідно пам’ятати, що для функціонування автомобіля LADA Largus слід стежити за станом фільтра і вчасно проводити його заміну.

Як ви бачите робота дуже проста. За часом він може зайняти хвилин десять, від сили п’ятнадцять. Вирішувати такі проблеми на станції технічного обслуговування зайва трата часу і коштів. Але, тим не менше на гадану простоту даний процес виключно принциповий для нормального функціонування двигуна LADA Largus. Не забувайте періодично проводити перевірку стану заміненого елемента і ваш автомобіль буде радувати вас не тільки швидкою і комфортною їздою, а й малим витратою пального. Для того щоб краще розібратися в процесі заміни повітряного бар’єру подивіться пропоноване нами.

Як правильно вибрати

Розрізняють салонні фільтри з кондиціонером і без нього. Крім цього, є кілька варіантів з різною вартістю:

 • Найдешевшим варіантом є шматок губчастої тканини, швидко засмічуються під час їзди, який не витримує чистки. легко рветься.
 • За рахунок того, що другий варіант є багатошаровий фільтр, шари якого виконані з полімерного матеріалу, що з’єднуються між собою міцним клеєм, він буде більш надійним і ефективним.
 • Однак найбільш дієвим виявиться салонний фільтр, при створенні якого використовується Активоване вугілля. Такий варіант забезпечить поглинання величезної кількості забруднювачів і зажадає мінімум обслуговування. Активоване вугілля має здатність до поглинання токсинів, які містяться в вихлопних газах. А з ним ви досягнете максимальної чистоти повітря.

Після того як ви здійснили свій вибір, слід підготуватися до його встановлення або заміну. Якщо ви вирішили заощадити гроші і зайнятися цим самостійно, то вам необхідно враховувати особливості заміни фільтра на автомобілі з 8- і 16-клапанним двигуном.

Монтаж салонного фільтра в Ларгус

Заміна салонного фільтра з кондиціонером не складна, проте, досить некомфортна, оскільки місце розташування фільтруючого компонента досить недоступно, а точніше. під передньою панеллю LADA Largus, якщо дивитися з боку пасажирського крісла. Багато власників і не знають, де знаходиться цей фільтр. Перед «операцією» рекомендуємо демонтувати позначене сидіння, скориставшись відповідним ключем. Найбільш вигідною «позою» при роботі може бути лежаче розташування з закинутими ногами на подушку заднього посадкового ряду. Це зручніше в порівнянні з позицією на колінах, що передбачає неприродне згинання тіла. Голову слід «озброїти» ліхтариком, щоб не пропустити жодного значимого моменту в процесі роботи.

Вивчивши документацію, прикладену до автомобіля, виявляємо місце «дислокації» фільтра. У LADA Largus це місце закривається за допомогою прямокутної пластикової заглушки. На верхній кромці даного компонента повинен бути присутнім спеціальний опорний штифт, на який вказує відповідна позначка. Для забезпечення можливості установки фільтра позначену заглушку потрібно вирізати ножем.

Запасіться терпінням, оскільки матеріал заглушки досить в’язкий і пручається резанию. Для акуратності вирізу користуйтеся лінійкою. При появі в процесі дії невеликих задирок їх можна ліквідувати за допомогою того ж ножа

Переміщаємо свою увагу в бік раніше зазначеного штифта, який не можна вирізати, щоб мати можливість фіксації нового фільтра. При виконанні операції «озбройтеся» максимальною концентрацією і акуратністю, адже це забезпечить установку фільтра без потреби в додаткових герметизуючих маніпуляціях

Тепер власник LADA Largus стикається з несподіваним сюрпризом, адже габарити вирізаного отвору кілька малі для монтажу більшого фільтра. Для правильної установки компонент піддаємо його невеликого зім’яту по зовнішній стороні і заводимо всередину, поступово придавлюючи до далекої стінці панелі. Коли власник набуває якісний продукт, то його нижня кромка виконана у вигляді кришки, що дозволяє герметизувати утворені повітряні отвори під передньою панеллю.

Після цього включаємо вентилятор системи опалення на повну потужність і одночасно перевіряємо здатність дефлекторов безперешкодно направляти повітря всередину салону. Якщо всі рекомендації виконані правильно, то вмонтований в надра панелі фільтр прослужить досить довго.

Коли після монтажу фільтруючого компонента деякі з дефлекторів відмовляються направляти повітря в салон, то слід подбати про перевірку правильності монтажу компонента в автомобілі LADA Largus.

У даного дефекту найбільш часто зустрічаються такі причини:

 • придбаний фільтр з неякісними кондиціями;
 • під час виробництва вирізу заглушки в боці панелі відбулося утворення зайвих отворів;
 • відбулося закриття кришки не в повній мірі.

У деяких випадках маніпуляції з поправкою фільтра в посадковому місці не зможуть допомогти, тоді потрібна додаткова герметизація. З цією метою оптимально підходить малярський скотч. В якості альтернативи може поправити ситуацію ізоляційна стрічка, однак вона повинна володіти гідними якісними кондиціями.

Уникайте застосування герметика або клею, оскільки при наступній заміні від вас буде потрібно вирізання відпрацьованого компонента. Тут присутній чималий ризик пошкодити посадкове місце фільтра або зачепити ненароком розташований поруч випарник системи кондиціонування.

Виконавши потрібні маніпуляції з герметизації, не полінуйтеся перевірити функціонал системи обдування. Для цієї мети потрібно встановити максимум швидкості обертання крильчатки на час не менше 5 хвилин. Якщо ненароком в процесі установки вам по нещастю довелося виламати опорний штифт, то знадобиться виконати установку зазначеного компонента заново. Для цієї мети може стати в нагоді застосування смужок з металу, з яких потрібно спорудити відповідні скоби. заміна салонного фільтра з кондиціонером завершена.

Установка і заміна

Lada Priora hatchback Зоряна Меггі Logbook Заміна салонного фільтра пріори без кондиціонера

Так, не особливо приємно усвідомлювати той факт, що АвтоВАЗ вирішив так заощадити на споживачах, і просто заглушити короб під салонний фільтр. Але така особливість платформи, на якій створюється вітчизняний варіант французького Logan і румунської Dacia. Виробник вважав за необхідне залишити короб, але закрити його суцільний заглушкою.

Навіть якщо ви купили перші версії Largus, або вам дісталася недорога комплектація, де з заводу салонного фільтра немає, а є тільки корпус під нього, вийти з ситуації, що склалася можна.

Насамперед вам належить відшукати сам корпус під салонний фільтр. Для цього переміститеся на переднє пасажирське сидіння і загляньте в район розташування ніг. На тильній стороні центральної консолі. Якщо простіше, то біля лівої ноги переднього пасажира безпосередньо під речовим ящиком. Сам бардачок для цих цілей знімати не обов’язково. Деякі розбирають повністю вузол і виймають корпус, щоб мати можливість десь на столі розкласти кожух і акуратно звідти вирізати зайве. Але так ви витратите значно більше часу і сил.

Самостійна установка і заміна салонного фільтра виконується в такій послідовності:

 • Для роботи вам буде потрібно гострий канцелярський ніж і новий фільтр. Ніяких додаткових інструментів використовувати не потрібно, оскільки нічого не закривається і не прикривається.
 • Встановіть машину на рівному майданчику, подбайте про хороше джерело світла. Краще взяти перенесення або прихопити з собою яскравий ліхтарик.
 • Залежно від габаритів самого автовласника, декому достатньо просто зрушити крісло переднього пасажира назад до упору. Якщо відчуваєте, що так залазити під бардачок відверто незручно, можете зняти саме сидіння. Утримується воно лише на 4 кріпильних болтах, розташованих на санчатах. Їх потрібно відкрутити і крісло легко знімається.
 • Тепер переміститеся під бардачок, і знайдете з лівої від вас боку пластиковий корпус. Саме він призначений для розміщення всередині кожуха салонного фільтра. Але якщо там стоїть глуха заглушка, у вашій комплектації штатний расходник не передбачений. А попередній власник, якщо Largus брали з рук, не наважився на установку фільтра салону.
 • На пластиковому корпусі ви чітко побачите контури пластикової вставки. Це та сама заглушка, за допомогою якої корпус вирішили чомусь закрити, замість того, щоб просто поставити туди фільтр вже в базових версіях.
 • Отвір потрібно вирізати гранично акуратно, щоб не відрізати зайве, але при цьому створити оптимальний проріз для фільтруючого розхідники.
 • Коли ви вирізали заглушку по контуру, рекомендується додатково зачистити кути за допомогою наждачки або напилка. Це дозволить прибрати всі задирки, тим самим ви не будете рвати фільтр при установці.
 • Пластик тут використовується жорсткий і щільний. Тому просто вирізати навряд чи вийде. Хіба що у вас буде розпечений ніж. Але зазвичай заглушка вирізається шматками. Не поспішайте, і все обов’язково вийде.
 • Коли отвір буде готовий, візьміть новий фільтр, трохи стисніть його у вигляді гармошки, і вставте.
 • Оскільки на фільтрах під Largus передбачена пластикова накладка, саме вона і зможе закривати собою той отвір, який ви попередньо вирізали. Це забезпечить досить герметичну посадку розхідники всередині корпусу.

Найскладніше в заміні фільтра на автомобілях LADA Largus і Cross полягає саме в необхідності на деяких версіях вирізати заглушку.

Процедура подальшої заміни гранично проста. Передбачені заводом фільтри і встановлені своїми руками шляхом різання корпусу легко виймаються без необхідності щось відкручувати, знімати бардачок і проводити інші демонтажні роботи. Простягніть руку під речовий ящик з боку переднього пасажира, потягніть за пластикову накладку розхідники і витягніть його з посадкового місця. Перед установкою нового елемента слід прочистити корпус фільтра пилососом з вузькою насадкою, і так же легко поставити новий фільтруючий компонент.

Автомобілі Largus не досконала, незалежно від того, вантажний фургон перед вами, універсал або нібито Кросовер у випадку з версією Cross, але певними перевагами вони все-таки мають. Вирішити проблему відсутнього салонного фільтра досить просто своїми силами. При цьому для заміни розхідники в подальшому не потрібні ніякі інструменти або багатоетапні демонтажно-складальні роботи. Все можна виконати буквально за кілька хвилин, якщо вважати витрачений на чистку корпусу від скопилася бруду час.

Процес заміни (для 8 і 16 клапанних авто)

Заміна повітроочисного елемента на автомобілі LADA Largus з шістнадцяти клапанним і восьми клапанним двигуном трохи відрізняються. Тому для кожного типу силового агрегату процес заміни опишемо окремо.

Роботи краще проводити на рівній, добре освітленій і провітрюваній майданчику. Відразу підготуйте пакет, щоб в нього можна було покласти брудний фільтр.

Корпус повітряного фільтруючого елемента

Витягуємо старий фільтр. Ставимо новий. Закриваємо кришку. закручуємо болти.

Доступність для кожного

Якщо порівнювати, заміна салонного фільтра з кондиціонером з іншими ремонтними операціями, то відразу очевидний факт, що дана робота не вимагатиме присутності у власника певних навичок і витрат часового ресурсу. Тим більше, тепер ви знаєте, де знаходиться він, а також як поміняти його правильно. Для виконання процедури потрібно володіння мінімумом навичок і знань в області особливостей системи провітрювання салону авто. Тут на перший план виходить акуратність, оскільки видалення незнімної заглушки потребують особливої ​​старанності. Якщо на даному етапі відбудеться прикра помилка, то наслідки можуть тільки посилитися. Така обставина змушує деяких власників схилятися до допомоги сервісу, що цілком виправдано, адже правильність установки фільтра безпосередньо впливає на коректність роботи всієї системи вентиляції та опалення салонного простору моделі LADA Largus.

Тісна співпраця вітчизняної компанії АвтоВАЗ і французького автоконцерну Renault ще кілька років тому принесли свої плоди.

Одним з них стала поява моделі під назвою Largus, яка через деякий час отримала своє Crossоверное продовження у вигляді Largus Cross. Фактично це залишився той же універсал, створений на базі французького Logan MCV (він же румунський Dacia Logan MCV), але трохи поміняв зовнішній вигляд і отримав збільшений дорожній просвіт. Це дозволило вітчизняному автовиробникові додати до назви Largus приставку Cross.

При виникненні питання про заміну салонного фільтра по відношенню до цих двох автомобілів можна застосовувати однакові рекомендації та інструкції. У плані організації системи вентиляції, опалення та кондиціонування вони нічим один від одного не відрізняються.

Але у моделі Largus і Largus Cross є своя особливість, яка безпосередньо стосується саме салонного фільтра. Тому часто ставлять запитання про те, а чи є взагалі на цих машинах такі витратні матеріали.

Повітряний фільтр Lada Largus заміна своїми руками

Як поміняти повітряний фільтр на LADA Largus самому?

Автомобілі моделі Largus з’явилися на нашому ринку вже більше трьох років тому. Автомобіль комплектується двома типами силових агрегатів об’ємом 1.6 л 8 і 16 кл. Повітряний фільтр LADA Largus поставляється з заводу зазвичай має кодування 8200431051. Але іноді, в тому числі і виробник ставлять очищувач повітря від компанії Renault, маркування якого. 8201153808.

Заміна фільтруючого елемента на всіх автомобілях марки ВАЗ зазвичай виконується власними силами. Конструкція фільтра дуже проста і розробники розташували його в дуже зручному місці. Щоб його змінити не потрібно ніяких особливих знань, а також не потрібно демонтувати ніякі додаткові системи і вузли. Напередодні покупки нового очищувача потрібно зробити вимір старої, так як нерідко буває, що продадуть абсолютно не той фільтр.

В інструкції, що йде разом з транспортним засобом зазначено, що заміна необхідна через 20000 кілометрів пробігу. Але з огляду на якість наших доріг, загазованості мегаполісів, краще дотягне до цього терміну. Також більш рання заміна необхідна, якщо ви часто їздите по курних грунтових дорогах. У разі якщо запізнитися з заміною, то можна завдати серйозної шкоди силовій установці автомобіля LADA Largus.

Як кажуть водії, движок почне задихатися і збільшиться споживання масла, як наслідок вихід з циліндрів і поршнів. А далі капітальний ремонт. Сучасні фільтри для автомобілів марки ВАЗ відрізняються тим, що їх можна мити. Це дуже зручно так як термін їх служби збільшується в два рази.

ВІН ЖЕ ГОГА, ВІН ЖЕ ГОША

«LADA-Largus». копія «Дачії-Logan MСV», відомої на деяких ринках Європи під маркою «Renault». Локалізація виробництва на АВТОВАЗі торкнулася поки лише мелочовку. Найбільш помітні решітка радіатора і шильдики на дверях задка: на них красується фірмова тура і знайоме ім’я LADA. Агрегати машини запозичені в інших моделей «Renault». «Логана», «Символу», «Мегана» (ЗР, 2008,; 2010; 2012). Вони досить добре вивчені як механіками автосервісів, так і гаражними умільцями. Проте нагадаємо основні прийоми обслуговування і розповімо про відмінності.

Боже упаси затівати заміну приводу ГРМ на шестнадцатиклапанник без таких ось оправок (показані в лівій частині фото). Справа в тому, що в з’єднанні валів зі шківами немає ні шпонок, ні штифтів.

Автоматичний натягувач поліклинового ременя є тільки у версії з кондиціонером (стосується обох двигунів). Щоб зняти старий ремінь, спершу демонтуємо правий боковий щиток моторного відсіку і відводимо натягувач в сторону, вхопившись ключем «на 15» за болт ролика. Перевіряємо підшипники навісних агрегатів і самі ролики. опорний і натяжна: не повинно відчуватися перекату кульок.

На авто без кондиціонера ремінь натягуємо, зміщуючи генератор. Не варто братися за цю роботу, якщо у вас немає чуття і досвіду, оскільки при слабкому натягу привід буде прослизати, а при надмірному постраждають підшипники навісних агрегатів. Краще і тут довіритися фахівцям. Вони використовують частотомер для контролю натягу: тримаючи прилад в одній руці, а датчик в інший, «грають» на ремені, немов на струні, третьою частиною тіла і при цьому примудряються зняти показання. Частота вібрації правильно натягнутого ременя 234 ± 11 Гц. Тонка праця!

періодичність заміни

Незалежно від того, чи є на вашому Largus або Largus Cross фільтр салону з заводу, або ви будете встановлювати його самостійно, рекомендації щодо періодичності заміни залишаться для всіх однаковими.

В офіційному керівництві по експлуатації, що додається до Largus і версії Cross, вказується, що змінювати расходник рекомендується через кожні 15 тисяч пройдених кілометрів. Але цифра досить умовна і не збігається з реальною швидкістю зносу навіть найбільш якісних витратних матеріалів.

Взагалі якісні фільтри зношуються швидше, оскільки вони мають більш дрібні пори, здатні затримувати дрібні частки пилу, сміття та інших забруднень, які проникають у вентиляційну систему. А дешеві витратні матеріали пропускають великі обсяги частинок повз себе, затримуючи лише більші. Якщо ви дбаєте про власне здоров’я, використовуйте дійсно хороші фільтри очищення салонного повітря.

Ті, хто проїжджає порівняно невелика кількість кілометрів, використовуючи Largus для поїздок на роботу і додому, навіть за рік 15 тисяч кілометрів вони можуть і не проїхати. Але експлуатувати машину зі старим фільтром більше 1 року не рекомендується.

Оптимальним інтервалом заміни вважається від 7 до 10 тисяч кілометрів. Це актуально для тих, хто живе у великому місті і стикається з пробками, вихлопними газами та іншими забрудненнями в повітрі, а також для жителів передмістя, де доводиться часто їздити по курних дорогах. Все це швидко забруднює фільтр, тому він потребує заміни раніше, ніж зазначені 15 тисяч км.

Автомобіліст може сам зрозуміти, коли на його Largus або Largus Cross фільтр зносився і потребує заміни. Існує кілька ознак, що вказують на це:

 • в салоні при стоянці і їзді відчувається неприємний запах, який має гнілістие і кислуваті відтінки;
 • повітря з дефлекторів виходить слабкими потоками, або він не циркулює взагалі;
 • при закритих вікнах і включення вентиляції або грубки швидко починають пітніти скла;
 • через дефлектори всередину салону вилітають частинки сміття, листя і інших забруднень.

Якщо ви спостерігаєте хоча б один з представлених ознак, ваш салонний фільтр вже віджив своє. У самий найближчий час рекомендується замінити расходник.

ИЗДЕЛИЕ НОМЕР ДВА

Ремінь ГРМ навряд чи станете міняти самостійно, оскільки для цього треба мати оправлення для виставлення колінчастого і розподільного валів в єдино вірному положенні (більшою мірою це стосується К4М), а також вивішувати силовий агрегат і знімати праву опору. Все це нелегко, тому більшості власників простіше звернутися до фахівців.

Як вийти з ситуації з фільтром

Перш ніж замінити расходник, власникам більшої частки універсалів російсько-французького виробництва спочатку доведеться зайнятися установкою салонного фільтра на LADA Largus.

Фактично автомобілістам довелося самостійно вирішувати проблему відсутності фільтра салону при наявності глухого корпусу під нього. Взагалі ніхто не заважає залишити все як є, не використовувати фільтр і їздити, отримуючи в салон неочищений повітря. Але це шкідливо і небезпечно, тому правильно буде встановити собі повноцінний фільтруючий елемент.

Щоб поставити запчастина, можна звернутися в автосервіс, або все зробити своїми руками. У першому випадку вам доведеться заплатити мінімум 2 тисячі рублів. Хоча по факту робота виконується за 1-2 години, якщо діяти гранично акуратно, послідовно і з перервами на відпочинок. Деякі з легкістю справляються менш ніж за 1 годину.

Суть полягає в тому, щоб позбутися від пластикової заглушки, вирізавши її з місця. Тим самим розкривається корпус салонного фільтра, і його можна повноцінно використовувати для розміщення розхідники. Не можна забувати і про те, що в Largus в більшості комплектацій салонний фільтр не передбачений, а ось сам расходник від офіційного виробника випускається. Дійсно дивна політика компанії, яку складно якось пояснити або виправдати.

Особливості вибору і підготовчої процедури

Перед покупкою зазначеного вироби слід знати, що салонний фільтр можна придбати не тільки у суб’єктів діяльності, що займаються обслуговуванням авто російського походження, а й у фірмовій торговій мережі та сервісних підприємствах Renault.

Другим варіантом виступає багатошаровий елемент, ціна якого зростає приблизно до 1000 руб. Зазначені шари утворюються саме полімерним матеріалом. Між собою вони проклеюються, що позитивним чином позначається на ресурсі і надійності вироби, а також на його ефективності.

Фахівцями рекомендується встановити салонний фільтр на LADA Largus, в структурі робочого елемента якого присутній активоване вугілля. Ціна на такий варіант може досягати 1200 руб., Проте витрати будуть стовідсотково виправдані, оскільки фільтр здатний максимально ефективно забезпечувати захист і не вимагати до себе уваги протягом тривалого періоду. Також важливою перевагою такого компонента є його здатність до поглинання шкідливих токсинів, яких більш ніж достатньо в продуктах вихлопу автомобілів і викиди промислового характеру. Всі ці переваги даного варіанту дозволяють гарантовано забезпечувати присутність в салоні повітряного атмосфери виняткової чистоти.

Якщо вдатися до допомоги професіоналів по установці фільтру в LADA Largus, то буде потрібно запастися чималим фінансовим ресурсом. Фірмовий сервіс може вас схилити до придбання найбільш дорого фільтра і зажадає за послугу близько 2500 руб. Неавторизована майстерня попросить за аналогічну роботу більш демократичну суму, близько 1500 руб., А це вже прирівнюється до ціни самого фільтруючого компонента.

Такі обставини схиляють багатьох власників LADA Largus до самостійної установці фільтрів. Тепер залишилося з’ясувати, як поміняти цей фільтр. Для якісного виконання роботи вам буде потрібно дотримати деякі несуттєві рекомендації. Також знадобиться обзавестися поруч нехитрих інструментів. У числі головного «знаряддя праці» тут виступає ніж, за допомогою якого виконується велика частка операцій. Також не завадить найпростіший набір ключів, «ліхтарик на лоб» і звичайна лінійка. При деяких маніпуляціях може стати в нагоді викрутка з шліцьовим профілем.

Монтаж салонного фільтра в Ларгус

Заміна салонного фільтра з кондиціонером не складна, проте, досить некомфортна, оскільки місце розташування фільтруючого компонента досить недоступно, а точніше. під передньою панеллю LADA Largus, якщо дивитися з боку пасажирського крісла. Багато власників і не знають, де знаходиться цей фільтр. Перед «операцією» рекомендуємо демонтувати позначене сидіння, скориставшись відповідним ключем. Найбільш вигідною «позою» при роботі може бути лежаче розташування з закинутими ногами на подушку заднього посадкового ряду. Це зручніше в порівнянні з позицією на колінах, що передбачає неприродне згинання тіла. Голову слід «озброїти» ліхтариком, щоб не пропустити жодного значимого моменту в процесі роботи.

Вивчивши документацію, прикладену до автомобіля, виявляємо місце «дислокації» фільтра. У LADA Largus це місце закривається за допомогою прямокутної пластикової заглушки. На верхній кромці даного компонента повинен бути присутнім спеціальний опорний штифт, на який вказує відповідна позначка. Для забезпечення можливості установки фільтра позначену заглушку потрібно вирізати ножем.

Запасіться терпінням, оскільки матеріал заглушки досить в’язкий і пручається резанию. Для акуратності вирізу користуйтеся лінійкою. При появі в процесі дії невеликих задирок їх можна ліквідувати за допомогою того ж ножа. Переміщаємо свою увагу в бік раніше зазначеного штифта, який не можна вирізати, щоб мати можливість фіксації нового фільтра. При виконанні операції «озбройтеся» максимальною концентрацією і акуратністю, адже це забезпечить установку фільтра без потреби в додаткових герметизуючих маніпуляціях.

Тепер власник LADA Largus стикається з несподіваним сюрпризом, адже габарити вирізаного отвору кілька малі для монтажу більшого фільтра. Для правильної установки компонент піддаємо його невеликого зім’яту по зовнішній стороні і заводимо всередину, поступово придавлюючи до далекої стінці панелі. Коли власник набуває якісний продукт, то його нижня кромка виконана у вигляді кришки, що дозволяє герметизувати утворені повітряні отвори під передньою панеллю.

Після цього включаємо вентилятор системи опалення на повну потужність і одночасно перевіряємо здатність дефлекторов безперешкодно направляти повітря всередину салону. Якщо всі рекомендації виконані правильно, то вмонтований в надра панелі фільтр прослужить досить довго.

Коли після монтажу фільтруючого компонента деякі з дефлекторів відмовляються направляти повітря в салон, то слід подбати про перевірку правильності монтажу компонента в автомобілі LADA Largus.

У даного дефекту найбільш часто зустрічаються такі причини:

 • придбаний фільтр з неякісними кондиціями;
 • під час виробництва вирізу заглушки в боці панелі відбулося утворення зайвих отворів;
 • відбулося закриття кришки не в повній мірі.

У деяких випадках маніпуляції з поправкою фільтра в посадковому місці не зможуть допомогти, тоді потрібна додаткова герметизація. З цією метою оптимально підходить малярський скотч. В якості альтернативи може поправити ситуацію ізоляційна стрічка, однак вона повинна володіти гідними якісними кондиціями.

фільтра, lada, largus, кондиціонером

Уникайте застосування герметика або клею, оскільки при наступній заміні від вас буде потрібно вирізання відпрацьованого компонента. Тут присутній чималий ризик пошкодити посадкове місце фільтра або зачепити ненароком розташований поруч випарник системи кондиціонування.

Виконавши потрібні маніпуляції з герметизації, не полінуйтеся перевірити функціонал системи обдування. Для цієї мети потрібно встановити максимум швидкості обертання крильчатки на час не менше 5 хвилин. Якщо ненароком в процесі установки вам по нещастю довелося виламати опорний штифт, то знадобиться виконати установку зазначеного компонента заново. Для цієї мети може стати в нагоді застосування смужок з металу, з яких потрібно спорудити відповідні скоби. заміна салонного фільтра з кондиціонером завершена.

Заміна салонного фільтра своїми руками на Ларгус з кондиціонером

У сучасних автомобілях салонний фільтр покликаний забезпечувати чистоту надходить ззовні повітря. Таким способом всередині інтер’єру створюється комфортна атмосфера, що позитивним чином позначається не тільки на здоров’я, але і на загальному самопочутті водія і його супутників. На жаль, відзначимо, що багато вітчизняних моделі позбавлені даної приємною опції. Це викликано в першу чергу прагненням виробників до політики мінімізації. Однак серед плеяди російських авто нам вдалося виявити кілька винятків, в числі яких знайшла своє місце LADA Largus. Нагадаємо, що в основі конструктивних рішень «росіянки» покладена модель «Renault Logan MCV». «Француз», природно, має салонний фільтр.

Власнику LADA Largus залишається зробити всього трохи. придбати і гордо встановити фільтруючий елемент в свій автомобіль. А ми підкажемо. Де знаходиться в машині даний елемент, а також як поміняти його правильно.

фільтра, lada, largus, кондиціонером

Доступність для кожного

Якщо порівнювати, заміна салонного фільтра з кондиціонером з іншими ремонтними операціями, то відразу очевидний факт, що дана робота не вимагатиме присутності у власника певних навичок і витрат часового ресурсу. Тим більше, тепер ви знаєте, де знаходиться він, а також як поміняти його правильно. Для виконання процедури потрібно володіння мінімумом навичок і знань в області особливостей системи провітрювання салону авто. Тут на перший план виходить акуратність, оскільки видалення незнімної заглушки потребують особливої ​​старанності. Якщо на даному етапі відбудеться прикра помилка, то наслідки можуть тільки посилитися. Така обставина змушує деяких власників схилятися до допомоги сервісу, що цілком виправдано, адже правильність установки фільтра безпосередньо впливає на коректність роботи всієї системи вентиляції та опалення салонного простору моделі LADA Largus.

Заміна фільтра салону на LADA Largus

Заміна салонного фільтра Largus К4М і інших моделей проводиться за стандартною схемою. Опціонально слідувати інструкції від виробника і відразу зняти бардачок. Якщо є впевненість у виконанні робіт без демонтажу, можна діяти за іншою схемою. Операції не складні, але рутинні, вимагають суворого дотримання регламенту.

 • Прибрати заглушку фільтра.
 • Стиснути виступи, приклавши невелике зусилля, потягнути кришку на себе.
 • Потягнути фільтр за самі нижні ділянки, верх при цьому повинен вийти із зачеплення. Фільтруючий елемент має збільшені в порівнянні з робочим отвором параметри. Виймати фільтраційний елемент потрібно, як гармошку.
 • Коли установча порожнину буде порожній, з неї видаляють пил, інше сміття. По можливості беруть пилосос з вузькою насадкою. Існують і більш радикальні методи на кшталт включення повного обдування.
 • Встановити новий фільтраційний елемент. це роблять в зворотному зазначеному порядку. Спочатку повністю виставляють верх фільтра, після проштовхують низ. Спочатку принцип може здатися незрозумілим, але в процесі все проясниться.
 • Повернути кришку на місце, поки не пролунає характерний звук. Іноді на заглушці можуть відламуватися засувки. В такому випадку беруть пару саморізів, проводять роботи заново.
 • При установці потрібно дивитися на стрілки з будь-якої сторони елемента фільтрації.

Під час вилучення старого очищувача повітря на килимок зазвичай сиплеться великий обсяг сміття. По завершенні роботи слід пропилососити салон зсередини, обробити корпус печі. Прорізи під фільтр дозволяють виконувати операції із застосуванням вузької насадки без труднощів.

Заміну салонного фільтра на LADA Largus Крос з системою кондиціонування варто поєднати з процедурою очищення. У продажу представлений широкий асортимент аерозолів для обслуговування сот. Гнучку насадку зручної форми вводять в місце установки фільтра. Обов’язково рівномірно розподілити склад, почекати паузу 10 хвилин, поставити фільтраційний елемент.

Навіщо і коли потрібно міняти салонний фільтр

Заміна салонного фільтра LADA Largus 16 клапанів повинна проводитись мінімально кожні 10-20 тис. Км або раз на рік. Слід уважно стежити за станом елемента, своєчасно вживати заходів у разі потреби. Якщо з фільтром щось не так, не потрібно чекати серйозної поломки. На практиці термін його служби часто помітно нижче, ніж за регламентом.

Заміна салонного фільтра LADA Largus з кондиціонером в ідеалі повинна проводитися двічі на рік. взимку та перед влітку. На весну і літо рекомендовано встановлювати вугільний елемент фільтрації, оскільки він ефективніше справляється з неприємними ароматами, алергенами, забрудненнями. Взимку і восени досить простий пиловий модифікації.

 • при експлуатації машини на запилених трасах фільтруючий елемент виходить з ладу набагато швидше, оскільки сильно забивається дрібним пилом;
 • при частих стояння в пробках фільтри засмічуються частинками сажі вихлопу, візуально вони можуть виглядати чистими, але поверхня придбає характерний сірий відтінок;
 • в осінню пору року в повітроводи часто потрапляє листя. навіть її невелика кількість стає розсадником мільйонів бактерій, які викликають неприємні різкі запахи. Позбутися від листя практично нереально, потрібно встановлювати новий фільтр, прочищати короб;
 • зростання вологості в салоні. запотівають скла;
 • зменшення потужності опалювальної, вентиляційної систем;
 • поява шумів при включенні вентиляції на максимальні значення.

Це все тривожні ознаки. Чим раніше буде вжито заходів, тим краще, не варто чекати, поки все остаточно вийде з ладу.

Заміна фільтра салону на Lada Largus (LADA Largus) своїми руками

Заміна салонного фільтра на LADA Largus. планова регулярна обов’язкова процедура. Виконувати її не складно, головне слідувати рекомендаціям і строго дотримуватися інструкції. Одна з головних проблем сучасних транспортних засобів. надто щільний принцип компонування кліматичної автомобільної установки. В результаті не складна спочатку заміна фільтра ускладнюється. Гострою проблема буде в ТС компактної категорії. Для зручності процедури рекомендуємо завжди попередньо знімати бардачок.

Як правильно підібрати фільтр

Вибір між вугільним і пиловим очищувачем повітря простий. перший варіант ефективніше і надійніше, другий дешевше. Розрізнити елементи просто. фільтруюча гармошка йде з вугільної просоченням і має насичений сірий відтінок. Він очищає потоки повітря від дрібного бруду, пилу, бактерій, мікробів.

Якщо виникають проблеми з пошуком аналога, краще буде звернутися до експертів

Вугільні фільтраційні елементи коштують дорожче пилових, зате надійно очищають запахи ззовні, вловлюють органіку, інші включення. Повітря через них не завжди проходить добре, що також слід враховувати.

Іноді заводський салонний фільтр замінюють на дешеві аналоги невеликої товщини. Це не найкраще рішення. характеристики будуть далекі від оптимальних. При демонтажі старого салоннік часто знаходять листя, інше сміття великих розмірів. Щоб вирішити проблему, рекомендовано закрити жабо (впускні отвори для повітря під капотом) дрібною сіткою.

Де знаходиться салонний фільтр

Щоб виконати заміну салонного фільтра Largus 8 клапанів своїми руками, елемент спочатку потрібно знайти. Він розташовується в салоні з боку пасажира. Сам корпус знаходиться над панеллю приладів, щоб вийняти елемент, доведеться повозитися. Бардачок знімати бажано. буде простіше проводити роботи.

Якщо поставлена ​​заглушка, її рекомендовано прибрати, потім поставити елемент очищення. Після цього пил в салоні припинить накопичуватися.

Вугільні елементи гарантують максимальну якість очищення повітряних мас

Заміна салонного фільтра на LADA Largus вимагає буквально 15 хвилин часу. Бардачок при виконанні процедури краще знімати. Продути або прочистити старий очисник повітря неможливо, потрібно встановлювати новий. Багато що залежить від якості обраного елемента фільтрації. Середній інтервал заміни кожні 15 тис. Км, але нерідко його скорочують удвічі.

Як зробити заміну салонного фільтра на Ладу Largus

Салонні фільтри в автомобілі LADA Largus виробник не встановлює. Навіть комплектація машини цього не передбачає. Тому багато власників намагаються поставити подібну систему фільтрів своїми силами. А якщо, наприклад, ви купили авто, в якому вже був фільтр, і прийшов час міняти його? Як бути, якщо ніколи не стикався з цим завданням? Адже сервісний центр бере за таку роботу більше двох тисяч рублів! Для багатьох це пристойні гроші. Як зробити заміну салонного фільтра на Ладу Largus, розповімо в статті.

Ігнорувати переустановку фільтруючого елемента не рекомендується. Адже він рятує нас від забрудненого повітря під час їзди. Можна, звичайно, прибрати засмічений фільтр, а новий взагалі не ставити Але тільки подумайте, яким повітрям ми дихаємо в салоні! Бруд, пил потрапляють в наш організм, викликаючи важкі хвороби. Але все ж встановлювати фільтр чи ні. справа індивідуальна.

Чи часто його міняти

В інструкції до фільтру виробник вказує інтервал його зміни в 15 тисяч кілометрів. Але такий ресурс на практиці рідко хто дотримується. Водії намагаються міняти очисники раніше. Деякі витримують часовий період і встановлювати заново систему один раз на рік, не звертаючи уваги на інтервал пробігу. Затягувати термін заміни не рекомендується, так як це відразу відобразиться на здоров’ї. Крім бруду з повітря, несприятливі частки будуть виділятися і з засміченого фільтра.

Як зрозуміти, що фільтр пора міняти? Є кілька ознак, за якими це визначається. Навіть недосвідчений водій повинен знати про такі показники:

 • У салоні авто став проявлятися неприємний, смердючий аромат гнилого, кислого.
 • Повітряний потік з дефлектора проходить дуже слабо. Вільна циркуляція майже відсутня.
 • Вікна при русі запотівають.
 • З дефлекторів починають вилітати частинки сміття, пилу, бруду, листя, що знаходяться на дорозі.

Як вибрати хороший фільтр

Щоб деталь прослужила довго, до того ж її не довелося міняти через місяць, потрібно грамотно підійти до вибору. Власники Лади Largus повинні знати її рідний фільтруючий елемент. Його номер 7701059997. Можна вибрати аналог, якщо немає часу шукати оригінал. Серед таких пропозицій можна виділити ці:

 • Sakura. 350 рублів;
 • Starline. 350 рублів;
 • Bosch. 500 рублів;
 • GoodWill. 350 рублів.

Багато власників вважають за краще міняти фільтри в знайомих майстерень. Там же і набувають деталі. Якщо ви довіряєте обраної фірмі, то будь ласка. Такий підхід заощадити сили і час.

Як замінити салонний фільтр: інструкція

Спочатку треба визначити, де знаходиться цей елемент в салоні. На приладовій панелі потрібно визначити тильну сторону. там фільтр і встановлено. Замінити його зовсім не складно, але часу буде потрібно багато. Деякі водії навіть не справляються, кидають і звертаються до професіоналів.

Необхідно підготувати новий фільтруючий елемент, розпакувати його, оглянути, зрозуміти, конструкцію, особливо якщо ви робите це вперше. Під рукою необхідно мати ніж. Канцелярський підійде. Далі дійте так:

 • Машину встановіть на рівну площадку, щоб не було перекосів. Забезпечте вільний підхід до пасажирської дверцятах спереду.
 • Іноді власники Лади демонтують сидіння, щоб легше було підходити до потрібної області. Але простіше буде відсунути його до самого упору взад. Сидіння в такому положенні вже не завадить. Але якщо все ж сумніваєтеся, то відверніть кріпильні болти (їх 4 штуки), зніміть сидіння і вийміть його з салону.
 • У центрі на приладовій панелі (з її тильної сторони) є прямокутний пластиковий корпус. У торцевій області впаяна вставка. Вона схожа на кришку. Необхідно акуратно прорізати отвір, орієнтуючись на зовнішній контур вставки. Отвір має вийти прямокутним.
 • У нішу, що утворилася вставте фільтр. Все, тепер вмонтовуйте назад сидіння і насолоджуйтеся свіжим повітрям в салоні.

Ця інструкція підходить для першої установки очищає системи. Якщо у вашій Ладі Largus вже є фільтр, який підлягає заміні, його потрібно спочатку акуратно витягнути з ніші. Використанню він вже не підлягає, тому викидайте брудний елемент без жалю.

Важливі інструкції про заходи заміні фільтра на Ладі Largus

Фахівці рекомендують купувати багатошаровий фільтр з вугільним наповнювачем. Такий прилад обійдеться дорожче. близько 1 000 рублів. Зате функціонувати буде якісніше і довше. Отже, не доведеться часто його міняти. А це економія грошей.

В інструкції фільтра повинна бути прописана його здатність вбирати шкідливі токсини з повітря. Нікому не треба пояснювати, скільки їх накопичується в салоні через кіптяви, вихлопів, вуличного пилу.

Щоб точно визначити, куди саме в салоні встановлювати фільтр, зверніться до інструкції машини. Там повинна бути схема розташування фільтруючих елементів. У Ладі на цьому місці знаходиться прямокутна пластикова заглушка. Якщо до неї придивитися, видно верхня кромка, а на ній. своєрідний шрифт. Це і є мітка для установки фільтра.

Матеріал заглушки дуже щільний і погано піддається прорізування. Тут знадобиться сила, терпіння і гострий ніж. Щоб вирізати акуратно, візьміть лінійку. Чим якісніше буде підготовлено місце, тим швидше відбудеться установка.