Заміна салонного фільтра Chevrolet Aveo Т250

процес заміни

Фільтр салону на Chevrolet Aveo розташовується всередині панелі за бардачком. Отже, для того, щоб замінити фільтр салону буде потрібно якийсь інструментарій та знання місця розташування вироби в автомобілі. З інструментів необхідно:

фільтра, chevrolet, aveo, т250

 • Відповідно сам новий фільтр.
 • Викрутка Т-20, яка є майже в кожному наборі інструментів.
 • Викрутки хрестоподібна і плоска.
 • ганчірочка.

Коли вже запаслися інструментарієм, можна приступати безпосередньо до процесу заміни. Розглянемо, покроково, як можна провести зміну фільтра салону:

  Відкриваємо бардачок, знімаємо його з засувок і тягнемо на себе.

Демонтуємо бардачок, щоб дістатися до фільтра салону.

Якщо дивитися на панель під бардачком, то корпус фільтра знаходиться зліва.

Знаходимо корпус фільтра, і відповідно сам фільтр.

Знизу кришки фільтра є засувка, яку необхідно отщёлкнуть.

Взявшись за фіксатор, тягнемо фільтр на себе.

Коли старий фільтр знаходиться на відстані, можна приступити до установки нового.

Вставялем в паз новий фільтр і замикається його.

Як поміняти салонний фільтр на Chevrolet Aveo своїми руками

Дана операція не відноситься до числа складних, що вимагають наявності великого досвіду і володіння спеціалізованим інструментом. Процедуру цілком можна виконати самостійно в звичайних гаражних умовах, для чого вам буде потрібно тільки викрутка з хрестоподібним наконечником. Порядок дій наступний:

 • демонтуємо бардачок, щоб отримати вільний доступ до ніші, де знаходиться фільтр салону Chevrolet Aveo. Для цього звільняємо речовий ящик від його вмісту, і акуратно натискаємо на бічні пластини бардачка в районі розташування упорів-обмежувачів. Це дозволить трохи опустити бардачок, після чого вдасться зняти його з гаків. Робити це потрібно дуже обережно, щоб не зламати обмежувач. Особливо це актуально для холодної пори року: на морозі пластик стає крихким, тому попередньо бажано прогріти салон, включивши піч;
 • після демонтажу ящика рукавички можна побачити кришку, що закриває доступ до салонному фільтру. Щоб до неї дістатися, необхідно зняти нижню фіксуючу планку, до якої кріпиться речовий ящик. Для цього потрібно викрутити два самореза;
 • сама кришка знімається легким натисканням на пластикові фіксатори, розташування зверху і знизу. Витягати її потрібно, злегка вивернувши убік і потягнувши вниз;
 • власне салонний фільтр витягується без проблем, але може знадобитися додаток чималих зусиль (бажано витягувати його, злегка похитуючись);
 • перед тим, як замінити салонний фільтр на Chevrolet Aveo на новий, бажано обробити спеціальним антисептиком випарник системи кондиціонування, благо, що він розташований безпосередньо за фільтрувальним елементом. Особливо актуальна така обробка, якщо при включенні автокондиціонера неприємні запахи в салоні посилюються. Обробку випарника потрібно намагатися проводити, розбризкуючи склад рівномірно по всій його поверхні;
 • вставляємо новий салонний фільтр (переплутати сторони не вдасться, хоча на оригінальному виробі і присутній напрямна стрілка, яка повинна дивитися вгору), закриваємо його кришкою;
 • включаємо вентилятор обігрівача на максимальну потужність при повністю закритих дефлекторах. це дозволить продути внутрішність дефлектора, а вся грязь буде виведена назовні через дренажну трубку;
 • виконуємо збірку ящика рукавички в зворотному порядку.

Навіть якщо ви виконуєте цю операцію вперше, навряд чи вона займе багато часу. від сили 30-40 хвилин. Зате ви заощадите достатньо коштів, щоб придбати якісний вугільний фільтр замість штатного паперового.

Заміна фільтра салону Chevrolet Aveo своїми руками

Седан Aveo деякий час випускався під брендом DAEWOO Kalos, і тільки з 2005 року американський концерн General Motors презентував версію Chevrolet Aveo з індексом Т250, яка лягла в основу і подальшої модифікації (Т300). Втім, на ринках різних країн цей автомобіль вироблявся і до сих пір сходить з конвеєра під різними іменами (Pontiac Wave. в Канаді, Chevrolet Lova. в Піднебесній, Holden Barina. в Австралії). Симпатичний седан популярний в Росії, адже його інтер’єром займалося знамените бюро Italdesign. Втім, і експлуатаційні якості «американця» виявилися на висоті. Можна не сумніватися, що наявність салонного фільтра в комплектаціях з автокондиціонер тільки збільшили рівень комфортності перебування в салоні, що в останні роки є важливим фактором.

Фільтр салону: призначення і функції

Власникам вазовской класики не варто згадувати про те, наскільки безперешкодно проникали в моторний відсік, повітроводи і салон пил, комахи і навіть листя, осідаючи на торпеді і інших поверхнях автомобіля. Щоб дихати таким повітрям в розпал літа, потрібна велика мужність. Як не дивно, виробники додумалися очищати надходить в систему вентиляції повітря відносно пізно. в 90-х минулого століття, але сьогодні більшість моделей різних марок оснащуються фільтром салону, в обов’язки якого і входить фільтрація зовнішнього повітря з певною ефективністю.

Ступінь фільтрації залежить від конструкції пристрою. Бюджетний варіант. це протипиловий фільтруючий елемент, що складається з одного або двох шарів. В останньому випадку перший шар відповідає за грубу очистку, другий перешкоджає проникненню в салон мікрочастинок. Як правило, такі фільтри виробляють із спеціального паперу або синтетичного волоконного матеріалу (лавсану, синтепону).

Додавання активованого вугілля дозволяє різко поліпшити захисні властивості виробу, оскільки вугільний шар є сорбентом, прекрасно адсорбуючим (поглинає) багато шкідливих речовин, в тому числі леткі і знаходяться в газоподібному стані. Такі вугільні салонні фільтри здатні перешкоджати проникненню в салон гару, сажі і навіть неприємних запахів. Правда, розплатою за це є погіршення пропускної здатності і зменшення ресурсу, але заради збереження здоров’я багато автовласників готові йти на подібні жертви і більш часту заміну салонного фільтра Chevrolet Aveo (навіть незважаючи на те, що вартість виробу з вугільним шаром приблизно вдвічі вище).

Замена салонного фильтра Chevrolet Aveo Т250

Ознаки засмічення фільтра салону Chevrolet Aveo T250:

Не завжди «шуму багато, а толку мало» означає забитий салонний фільтр. Іноді шум йде від зношеного двигуна вентилятора, а іноді в область крильчатки потрапляють сторонні предмети. Для точного з’ясування, що є причиною появи сторонніх звуків, необхідно пройти діагностику.

Салонні фільтри на Chevrolet Aveo Т250 бувають оригінальні і аналоги. Розкид цін дуже великий навіть серед аналогів. Якість фільтра безпосередньо залежить від якості використаного паперу. Низька якість паперу, або її мала площа (папір складена гармошкою якраз для збільшення площі фільтрації) і салонний фільтр вже не виконує свої функції або різко знижується його ресурс. Якщо волокно пройшло обробку хлором, то фільтр здатний протистояти і окремим видам бактерій. Синтетичне волокно, крім того, притягує дрібні частинки за рахунок електростатичної напруги. Ми рекомендуємо при виборі салонного фільтра на Chevrolet Aveo T250 вибирати фільтр відомого виробника.

Поява стороннього запаху на Chevrolet Aveo Т250 з кондиціонером часто не пов’язано з салонним фільтром. У більшості випадків неприємні запахи з’являються через які живуть на стінках випарника бактерій. Для вирішення цієї проблеми необхідно провести антибактеріальну обробку кондиціонера.

Призначення салонного фільтра

Екологічні організації наводять дані досліджень, як забруднене повітря впливає на стан здоров’я рухомих в автомобілі людей.

Концентрація шкідливих викидів на автомобільній дорозі перевищує гранично допустимі норми. Повітря на дорогах складається з пилу, піску, продуктів спалювання палива. Це чадний газ, формальдегід та інші токсичні речовини. Дороги. найбрудніше місце в населених пунктах.

Тривогу викликає те, що дорожній повітря містить потрійну гранично допустиму норму шкідливих для людини речовин. А під час руху по трасі в автомобілі ця концентрація збільшується в сім разів. З асфальту в салон з потоками повітря вриваються частинки згорілої гуми, кіптява, солі з дорожнього покриття, вихлопи іншого транспорту.

Дихати таким повітрям неприпустимо. Людина, часто знаходиться за кермом, скоро починає відчувати втому, роздратування, різь в очах, головний біль. Розвиваються алергія і хронічні захворювання.

Нерідко погане самопочуття водіїв стає причиною серйозних аварій. З наслідками впливу забруднень повітря на людей бореться салонний фільтр.

Заміна салонного фільтра Chevrolet Aveo Т250

Home »Заміна салонного фільтра Chevrolet Aveo Т250

Покрокова технологія заміни фільтра на Chevrolet Aveo

Щоб дістатися до фільтру, спочатку знадобиться відкрити бардачок і зняти його з місця посадки. Для цього, використовуючи викрутку, необхідно підчепити два стопора і стільки ж засувок. Їх розміщення відмінно видно на фото.

Виконавши демонтаж бардачка, ви можете знайти перед собою блок системи воздухооборота автомобіля.

Після чого ви можете без зусиль дістати салонний фільтр. Огляньте його, якщо необхідно, зробіть заміну на новий, але перед цим відмінно очистіть місце посадки. Ви зможете сміливо пишатися собою і проведеною роботою і сповна насолоджуватися свіжим повітрям в салоні власного автомобіля.

Фільтр салону: призначення і функції

Власникам вазовской класики не варто згадувати про те, наскільки безперешкодно проникали в моторний відсік, повітроводи і салон пил, комахи і навіть листя, осідаючи на торпеді і інших поверхнях автомобіля. Щоб дихати таким повітрям в розпал літа, потрібна велика мужність. Як не дивно, виробники додумалися очищати надходить в систему вентиляції повітря відносно пізно. в 90-х минулого століття, але сьогодні більшість моделей різних марок оснащуються фільтром салону, в обов’язки якого і входить фільтрація зовнішнього повітря з певною ефективністю.

Ступінь фільтрації залежить від конструкції пристрою. Бюджетний варіант. це протипиловий фільтруючий елемент, що складається з одного або двох шарів. В останньому випадку перший шар відповідає за грубу очистку, другий перешкоджає проникненню в салон мікрочастинок. Як правило, такі фільтри виробляють із спеціального паперу або синтетичного волоконного матеріалу (лавсану, синтепону).

Додавання активованого вугілля дозволяє різко поліпшити захисні властивості виробу, оскільки вугільний шар є сорбентом, прекрасно адсорбуючим (поглинає) багато шкідливих речовин, в тому числі леткі і знаходяться в газоподібному стані. Такі вугільні салонні фільтри здатні перешкоджати проникненню в салон гару, сажі і навіть неприємних запахів. Правда, розплатою за це є погіршення пропускної здатності і зменшення ресурсу, але заради збереження здоров’я багато автовласників готові йти на подібні жертви і більш часту заміну салонного фільтра Chevrolet Aveo (навіть незважаючи на те, що вартість виробу з вугільним шаром приблизно вдвічі вище).

Терміни заміни фільтруючого елемента

Втім, і звичайний протипиловий фільтр при певних умовах засмічується досить швидко, погіршуючи роботу кліматичної системи (включаючи кондиціонер і обігрівач), частиною якої він є. Рекомендована виробником частота заміни салонного фільтра Aveo Т250 і Т300. 10000 км. пробігу або раз / рік (тобто при кожному проведенні планового ТО). Однак в ряді випадків регламентний термін необхідно суттєво скоротити:

 • якщо автомобіль експлуатується переважно в місцевості з грунтовими дорогами, де кількість пилу і бруду, що потрапляє в повітрозабірники, в рази вище;
 • в літню пору року, коли навіть в міських умовах забрудненість повітря на автомагістралях істотно зростає;
 • весна і осінь також не є сприятливим часом для салонного фільтра: волога, пилок рослин і падаючі листя здатні перетворити фільтруючий елемент в непереборну перешкоду для повітря, позначаючись на роботі системи вентиляції;
 • тривала їзда в міських заторах, а також повз промислових зон. ще один дестабілізуючий фактор, котрий простежується на ефективності функціонування протипилового бар’єру.

ЗАМЕНА ФИЛЬТРА САЛОНА НА АВТО, ЗА 5 МИНУТ AVEO Т250

Нюанси, при яких потрібно міняти фільтр

Для будь-якої марки автомобіля, в тому числі Chevrolet Aveo, рекомендується поміняти фільтр салону двічі на рік: восени і навесні. Чому так?

Так як він змінюється після зимового періоду, коли в ньому зібралася бруд упереміш з водою і він забутий і погано пропускає повітря. Перед зимою, так як влітку багато пилу і бруду на дорогах і фільтр мимоволі забивається.

Фільтр салону змінюється так як пил і сторонні предмети, які потрапляють в салон автомобіля, автоматом вдихає людина, а це може негативно позначитися на здоров’ї. Це повітря може викликати досить багато хвороб, в тому числі рак і пневмонію, тому не варто економити на власному подвір’ї і здоров’я пасажирів.

Заміна салонного фільтра Chevrolet Aveo Т250

Однією з найпростіших ремонтних операцій на Chevrolet Aveo. вважається заміна фільтра салону. Як правило, виробник скупиться на такі речі і спочатку самим власникам доводиться його встановлювати. Як написано в мануалах з обслуговування та ремонту, заміну салонного фільтра варто проводити кожні 10 тис. Км пробігу, а в ідеалі 2 рази в рік.

Нюанси, при яких потрібно міняти фільтр

Для будь-якої марки автомобіля, в тому числі Chevrolet Aveo, рекомендується міняти фільтр салону два рази в рік: восени і навесні. Чому так?

Тому, що він змінюється після зимового періоду, коли в ньому зібралася бруд упереміш з водою і він забутий і погано пропускає повітря. Перед зимою, оскільки влітку багато пилу і бруду на дорогах і фільтр мимоволі забивається.

Фільтр салону змінюється тому, що пил і сторонні предмети, які потрапляють в салон автомобіля, автоматично вдихає людина, а це може згубно позначитися на здоров’ї. Це повітря може викликати досить багато захворювань, в тому числі рак і пневмонію, тому не варто економити на своєму і здоров’я пасажирів.

процес заміни

Фільтр салону на Chevrolet Aveo розташовується всередині панелі за бардачком. Отже, для того, щоб замінити фільтр салону буде потрібно якийсь інструментарій та знання місця розташування вироби в автомобілі. З інструментів необхідно:

 • Відповідно сам новий фільтр.
 • Викрутка Т-20, яка є майже в кожному наборі інструментів.
 • Викрутки хрестоподібна і плоска.
 • ганчірочка.

Коли вже запаслися інструментарієм, можна приступати безпосередньо до процесу заміни. Розглянемо, покроково, як можна провести зміну фільтра салону:

  Відкриваємо бардачок, знімаємо його з засувок і тягнемо на себе.

Демонтуємо бардачок, щоб дістатися до фільтра салону.

Якщо дивитися на панель під бардачком, то корпус фільтра знаходиться зліва.

Знаходимо корпус фільтра, і відповідно сам фільтр.

Знизу кришки фільтра є засувка, яку необхідно отщёлкнуть.

Взявшись за фіксатор, тягнемо фільтр на себе.

Замена фильтра салона в Шевроле Авео т250 седан. Все получилось быстро и легко!

Коли старий фільтр знаходиться на відстані, можна приступити до установки нового.

Вставялем в паз новий фільтр і замикається його.

Заміна салонного фільтра Chevrolet Aveo Т250

Однією з найпростіших ремонтних операцій на Chevrolet Aveo. вважається заміна фільтра салону. Як правило, виробник скупиться на такі речі і спочатку самим власникам доводиться його встановлювати. Як написано в мануалах з обслуговування та ремонту, заміну салонного фільтра варто проводити кожні 10 тис. Км пробігу, а в ідеалі 2 рази в рік.

вибір фільтра

це оригінальний каталожний номер фільтра салону виробництва GM. Середня

аналоги

Крім оригінальної деталі існує досить багато аналогів, які можна застосовувати. Розглянемо, основні з них:

Найменування Каталоговий номер вартість
Filtron K1234 500
Profit 1521-2167 500
Toko cars T1402026C 350
Hexen FS 8191 600
AMC Filters DC-7114 650
WIX WP2028 700
Toko cars T1402026 600

Нюанси, при яких потрібно міняти фільтр

Для будь-якої марки автомобіля, в тому числі Chevrolet Aveo, рекомендується міняти фільтр салону два рази в рік: восени і навесні. Чому так?

Тому, що він змінюється після зимового періоду, коли в ньому зібралася бруд упереміш з водою і він забутий і погано пропускає повітря. Перед зимою, оскільки влітку багато пилу і бруду на дорогах і фільтр мимоволі забивається.

Фільтр салону змінюється тому, що пил і сторонні предмети, які потрапляють в салон автомобіля, автоматично вдихає людина, а це може згубно позначитися на здоров’ї. Це повітря може викликати досить багато захворювань, в тому числі рак і пневмонію, тому не варто економити на своєму і здоров’я пасажирів.

Заміна фільтра салону на Chevrolet Aveo Т250 проводиться досить легко і просто. Кожен автолюбитель зможе без праці провести цю операцію, яка не вимагає особливих знань і умінь.

Терміни заміни фільтруючого елемента

Основна маса виробників автомобілів рекомендують здійснювати заміну салонного фільтра через кожні 20-30 тис. Км пробігу, проте ці показники варіюються. Дізнатися про ресурс даного агрегату для конкретного автомобіля можна з технічної документації на транспортний засіб.

На частоту заміни салонного фільтра велике значення надає середовище, в якому функціонує авто. При роботі в умовах підвищеної забрудненості повітря заміна деталі може знадобитися через кожні 10-15 тис. Км.

Повітряний фільтр доведеться міняти набагато частіше, ніж прописано в інструкції за умови експлуатації авто:

 • в великих містах;
 • в частих міських заторах;
 • в промислових зонах;
 • в місцевості з дорогами з ґрунтовим покриттям;
 • в весняний і осінній період, коли додатковим джерелом забруднення протипилового бар’єру стають волога, пилок і листя рослин.

Багато власників автомобілів практикують робити заміну цього агрегату при кожній заміні масла. Для того, щоб дізнатися, коли знадобиться міняти повітряний фільтр, можна провести його візуальний огляд.

Також крім наявності видимих ​​забруднень фільтра про необхідність його заміни кажуть:

 • погіршилася тяга повітря з дефлекторів;
 • поява в салоні неприємних запахів;
 • наявність в салоні пилу, яка особливо впадає в очі на пластикових панелях;
 • постійне запотівання скла всередині автомобіля.

вибір розхідники

Спочатку при випуску Chevrolet Aveo його салонний фільтр являє собою просте Протипиловий пристрій на паперовій основі. Ціна на подібний расходник цілком адекватна. Тому економія на придбанні неоригінального агрегату буде незначною.

Якщо ж дозволяють кошти і хвилює питання захисту водія і пасажирів від шкідливих домішок і продуктів горіння, які неминуче потрапляють в салон із зовнішнім повітрям, можна придбати вугільний фільтр.

Висока ціна на вугільні фільтри обумовлена ​​тим, що вони складаються з декількох шарів. А ще вони оснащені допоміжними речовинами, які сприяють поліпшенню ступеня фільтрації. При цьому матеріал повітряним потокам не чинить опір менше.

Як своїми руками поміняти салонний фільтр на Chevrolet Aveo

Різні агрегати і вузли будь-якого автомобіля мають певний термін служби. Для одних такий термін обчислюється роками, а ось іншим для підтримки функціональності і працездатності всього механізму потрібна регулярна заміна. До останніх агрегатів відноситься салонний фільтр, основне завдання якого полягає в очищенні потрапляє в салон повітря. У Chevrolet Aveo заміна відпрацювало свій термін салонного фільтра не представляє складності навіть для початківця автомобіліста.

Де знаходиться салонний фільтр на Chevrolet Aveo

Повітряний фільтр в Chevrolet Aveo седан Т250 розташований праворуч, за бардачком.

Тому, перш ніж виконувати будь-які маніпуляції з ним, доведеться очистити бардачок від вмісту і зняти його кришку.

У Chevrolet Aveo Т300 розташування фільтра над вентилятором праворуч дає можливість провести його заміну без зняття перегородки, яка кріпиться на саморезах за бардачком.

Як поміняти салонний фільтр на Chevrolet Aveo

Операція по заміні фільтруючого елемента в Chevrolet Aveo не вимагає спеціальних знань і особливих навичок. Досить знати, де розташовується агрегат і як він виглядає, а також виконати роботи в правильній послідовності.

Замінити салонний фільтр можна в звичайних гаражних умовах, а з інструментів знадобиться всього лише хрестоподібна викрутка. Перед тим, як приступити безпосередньо до заміни фільтра салону, знадобиться зняти бардачок.

При проведенні робіт з демонтажу бардачка в холодну пору року бажано провести прогрів салону, так як при мінусових температурах зростає ймовірність поломки пластмасових обмежувачів.

 • Після того, як демонтований речовий ящик, стане видно кришка, що закриває Протипиловий пристрій. Для зручності роботи знімають фіксуючу планку, до якої кріпиться бардачок.
 • Кришку знімають, натискаючи без особливих зусиль на пластмасові фіксатори. вони розташовуються зверху і знизу. При цьому її потрібно трохи загорнути убік і потягнути донизу.
 • Витяг власне самого агрегату проходить без особливих проблем, проте краще його трохи похитувати.
 • Для усунення неприємних запахів, що з’являються в салоні, бажано провести обробку випарника системи кондиціонування, який знаходиться за знятим фільтром. Для обробки застосовують спеціальний антисептик, який акуратно і рівномірно розпилюють по всій поверхні системи.
 • Встановлюють нове Протипиловий пристрій і пригвинчують на місце кришку. На оригінальному агрегаті є напрямна стрілка, яка повинна розташовуватися на верхній стороні фільтру. Хоча навіть при установці неоригінального вироби не вийде встановити його не тим боком.
 • Проводять продування нутрощів дефлектора для того, щоб знаходиться в ньому бруд вивести назовні через дренажну трубку. Для цього вентилятор обігрівача слід включити на максимум. При цьому дефлектори повинні бути повністю закриті.
 • Монтаж бардачка виробляють у зворотній послідовності.

Навіть в тому випадку, якщо заміна фільтра салону самостійно проводиться вперше, особливих проблем виникнути не повинно. Повністю вся процедура займе не більше 30-40 хвилин. Зате зекономлені на послуги станції техобслуговування кошти можна використовувати для покупки більш ефективного і якісно очищає повітря вугільного фільтра.

Не варто нехтувати своїм здоров’ям і економити на недорогих агрегатах, які вимагають регулярної заміни. До того ж засмічений фільтруючий елемент негативно позначається на роботі автомобіля і може навіть призвести до його поломки.