Заміна радіатора грубки Kalina 2

Table of Contents

Можливі несправності обігрівача

Ваша грубка не працює або слабко гріє. Шукайте причину несправності. Не працює вентилятор або тече радіатор обігрівача. очевидні поломки, що відбуваються будь-якої миті.

Заслінки. Відкриваються або закриваються частково. У повітроводі зіскочив гумовий ущільнювач або потрапили сторонні предмети.

Циркуляція антифризу. Заведіть двигун та перевіряйте рівень у розширювальному бачку, а також чи немає порушень нормального руху антифризу. Можливі причини:

Перевірка термостату. Прогрійте двигун до 75 ° С. Якщо верхній патрубок холодний, термостат працює неправильно, не відкриває рух ОЖ по великому колу. Замініть пристрій.

Повітряний затор. Видаліть пробку із системи охолодження двигуна автомобіля.

Температурний датчик. Постійно дме холодне або гаряче повітря. Якщо зачистка контактів не допомагає, замініть неробочий датчик температури.

Повітряний фільтр. Якщо приплив повітря слабкий і немає потрібної температури, замініть фільтр. Обов’язково перевірте резистор печі, який керує обертанням вентилятора і розміщується під бардачком.

Електричний вентилятор. Пристрій не вмикається незалежно від вибраного режиму. Перевірте запобіжник, який відповідає за функціонування. Якщо вентилятор увімкнено та його робота супроводжується сторонніми звуками, почистіть або замініть.

Заслінки. Визначити поломку складно, якщо ви не заміните самі заслінки.

Причиною несправності обігрівача може бути розгерметизація системи охолодження двигуна авто. Варіанти поломок, які описані вище, стають причиною збоїв у роботі пічки авто LADA Kalina. Такі поломки не вимагають спеціальних знань, розібратися та відремонтувати нескладно.

Заміна радіатора системи опалення

Планова заміна радіатора печі на ладі Kalina здійснюється таким чином.

 • Дати машині охолонути та злити антифриз із системи охолодження. Щоб це зробити – відкручуються пробки головного радіатора та бака розширювача. Далі видалити заглушку зливного отвору та дати рідини витекти в заздалегідь підставлену тару.
 • Від’єднати тяги коробки від самого модуля.
 • Перемістившись у салон машини рекомендується демонтувати передні сидіння – це не обов’язково, але підвищить зручність ремонту.
 • Далі зняти важіль КПП разом із панеллю та приводом. Також видалити кріплення.
 • Наступний крок – зняти центральну консоль обшивки за допомогою хрестової викрутки.
 • Потім йде видалення кожуха важеля коробки.

Заміна радіатора печі LADA Kalina без зняття панелі

Якби покупцям перед покупкою машини показували, як на Kalina поміняти радіатор печі, то власників цього автомобіля було б на порядок менше. Справа в тому, що для такої, на перший погляд, простої заміни потрібно зняти панель (торпедо), а це вимагає багато часу та сил. Однак деякі не знають, що є можливість замінити радіатор обігрівача без зняття торпедо.

Потрібно: радіатор обігрівача (каталожний номер: 11180-8101060, зразкова), пару шлангів (артикул: 2108-8101206), 4 хомути та інструмент, болгарка.

Порядок дій у моторному відсіку:

 • Злити тосол.
 • Забезпечити зручний доступ до шлангів радіатора у підкапотному просторі (зняти корпус повітряного фільтра двигуна, акумулятор та його майданчик).
 • Від’єднати шланги радіатора пічки в моторному відсіку. І виверну гайку кріплення металевого кожуха на моторному щиті, біля шлангів, що йдуть у салон.

У салоні автомобіля слідує:

 • Зняти педаль газу вивернувши 3 гайки.
 • Зняти педаль гальма не вийде, тому відводимо її наскільки можливо убік.
 • Надрізати металевий кожух та спиляти трубки радіатора (як на фото).
 • Зняти радіатор пічки з боку педалей, вивернувши гвинти кріплень.

Установка нового радіатора:

Перед встановленням нового радіатора печі його патрубки слід добре зашкурити від задирок і нерівностей. На верхній парубок радіатора одягаємо шланг із розширеним закінченням, на нижній. з вужчим. Інші їхні кінці встановлюємо у моторному відсіку на місце старих. З боку салону місце виходу шлангів у підкапотний простір бажано обробити віброізолятором (шумоізоляція).

Весь процес заміни також показаний на відео (знімати ЕУР та рульову колонку не обов’язково):

Заміна радіатора обігрівача здатна вирішити проблеми з грубкою Калини, але не завжди проблема саме у ньому.

Підготовка до заміни обігрівача

Починати роботи самостійно рекомендується лише за наявності гаража та набору інструменту. Повне розбирання та складання передньої панелі займе весь день, спрощений спосіб вимагатиме не менше 3-х годин. Інструмент для роботи:

 • гарний набір викруток та ключів;
 • набір голівок на 7,8,10,13;
 • плоскогубці;
 • ножівка по металу;
 • гострий ніж;
 • болгарка;
 • армовані шланги діаметром 20 мм;
 • ємність та шланг для зливу ОЖ;
 • новий радіатор.

На робочому місці має бути хороше освітлення, а всі дрібні деталі при розбиранні зручно складати в окремі коробочки. Після того, як двигун трохи охолонув, приступають до заміни радіатора печі. Це можливо двома способами: зі зняттям панелі повністю і з частковим розбиранням і відрізанням стінки корпусу обігрівача.

Увага! Не варто заливати в систему охолодження спеціальні герметизуючі склади. Разом із невеликою течією вони з високою ймовірністю закупорять вузькі канали радіатора печі.

Lada Granta. Заміна пічки обігрівача без зняття панелі.

Заміна радіатора печі LADA Kalina

Всі напевно знають, що одна з головних хвороб 187; автомобіля LADA Kalina це радіатор печі, які любить виходити з робочого стану.

READ  Як розібрати бічне дзеркало на Kalina

Заміна пічки на LADA Kalina своїми руками це дуже заморочена справа, якщо намагатися міняти за рекомендаціями з посібника з ремонту. Починати слід зі зливу ОЖ, а потім відкручування гайок педалі газу. Потім АКБ.

Підлізти ну ніяк не можна по нормальному, доведеться ще й відкрутити сидіння водія. Але все одно ще заважатиме ще й педаль гальма. Потім черга наздожене і зняття електроуселювача керма в зборі. І лише тепер є можливість витягти радіатор пічки. Але це лише частина роботи, попереду ще підготовка та встановлення нового радіатора. Є два способи заміни пічки на LADA Kalina.

Перший (сервісний) — пропонуємо вашій увазі фотозвіт із заміни радіатора обігрівача LADA Kalina.

Відкручуємо 3 саморізи кріплення радіатора та 3 гайки кріплення педалі газу на «10».

Два болтики які кріплять накладку на липучці (віддирати сміливо) і відкручувати ще гайки що під нею.

Болти, що на цьому фото відкручувати не треба!

Але далі крутити все, що відкручується і все, що потрапляє бод огляд.

Знімаємо ці елементи і складаємо десь окремо.

Щоб відкрутити саморіз тунелю треба спочатку послабити один болт кріплення ручника і один зовсім викрутити.

Вказаний стрілкою болт кріплення корпусу пічки відкручувати не треба, поки не зніметься панель торпеди.

Він буде набагато доступніше і підлізти до нього не складе труднощів.

Дану планку також відкручуємо тільки після зняття торпеди.

І продовжуємо крутити далі всі самонарізи, які тільки бачимо.

Ось тепер можна відсувати корпус печі і виймати радіатор.

Другий спосіб (рекомендую), яке набагато простіше, без потреби розбирати всієї торпеди. Подробиці процесу дивіться у цій відео інструкції.

Заміна радіатора печі LADA Kalina своїми руками можлива, тому не бійтеся і сміливо дійте. Також раджу ознайомитися з посібником із заміни масла в коробці передач, яке потрібно міняти раз на 5 років або через 70 тисяч пробігу.

Заміна радіатора печі на LADA Kalina: основний спосіб та без зняття панелі (фотозвіт)

Заміна радіатора обігрівача на Ладі Kalina проводиться не часто, але якщо сталася поломка, то проблемами не обібратися, оскільки він знаходиться всередині панелі приладів. Найчастіше автомобілісти довіряють цей процес автосервісу, але перебувають і ті, хто хоче зробити це самотужки.

На відео заміна радіатора грубки без зняття торпеди:

Як швидко поміняти радіатор пічки на Kalina?

Всі власники вітчизняних автомобілів LADA Kalina знають, що зняття та заміна радіатора печі в даній моделі пов’язана з деякими складнощами зважаючи на конструктивні особливості авто, але досвідчені «калиноводи» знають, як замінити основний елемент опалювальної системи своїми руками і ми готові розповісти вам про такий ремонт всіх подробицях.

Важливо! У Kalina радіатор пічки встановлений над блоком управління бортовим комп’ютером, тому текти можуть стати причиною більш серйозних і дорогих поломок.

Недовговічність радіаторів печі, що встановлюються в Kalina, викликана тим, що алюміній, з якого виготовляється дана деталь, дуже швидко стає непридатним при контакті з агресивними сучасними антифризами. Щоб процедуру заміни не доводилося повторювати часто, купуйте якісні запчастини!

Вибір якісних запчастин та необхідний інструмент

Нові деталі системи опалення для вітчизняних автомобілів представлені в широкому асортименті на ринку запчастин, але не кожен виробник постачає якісні деталі, що мають тривалий безаварійний експлуатаційний термін, тому перевагу при виборі варто віддати вузлам, що мають оригінальні артикули LADA і придбати наступні вузли:

 • радіатор пічки (ориг. арт. 11180-8101060-00);
 • набір армованих патрубків системи охолодження (арт. Ремкомплект 234РШ)
 • металеві стяжки 2шт;
 • антифриз.

Зняття радіатора пічки на LADA Kalina проводиться без застосування спеціалізованого інструменту, достатньо запастись стандартним набором автослюсарних ключів, а саме:

 • ключі ріжково-накідні (набір);
 • викрутки та плоскогубці;
 • ножівка (потрібна у разі проведення роботи без зняття торпедо);
 • ємність для зливу старої охолодної рідини;
 • рукавички для безпеки рук.

На початок 2019 року, Приватні автомайстерні оцінюють цю роботу приблизно в 5 тисяч, а уважно вивчивши наведену нижче інструкцію, можна без особливих труднощів провести весь ремонт своїми руками, що істотно допоможе заощадити бюджет власника Калини.

Заміна радіатора печі. Лада Калина 2, Лада Гранта

Етапи робіт

Досвідчені авторемонтники знають, що виконати заміну пічки на автомобілях Kalina можна як із повним зняттям центральної консолі, так і без розбирання торпедо автомобіля.

Спосіб перший: Заміна без демонтажу центральної консолі

 • Машина заганяється в приміщення, після чого необхідно дочекатися повного охолодження двигуна, що дозволить безпечно провести всі роботи. Далі з акумулятора знімається клема
 • Наступним кроком у заздалегідь підставлену ємність зливають старий антифриз, робиться це через відкручування спеціалізованої пробки внизу радіатора системи охолодження.

Важливо! Необхідно зробити позначку на карданчику, рульовій колонці і рейці, що дозволить при зворотному встановленні не змінитися правильному положенню керма, інакше його доведеться відкручувати і заново правильно встановлювати.

На цьому демонтаж закінчено. Встановивши на посадкове місце нову деталь, приступаємо до монтажу всіх знятих вузлів автомобіля у зворотному порядку.

Варіант другий: заміна з повним розбиранням торпедо

Дотримуючись наведеної інструкції, як зняти старий радіатор, необхідно повторити вищеописані перші чотири пункти етапи роботи (за винятком демонтажу педалі газу та рульової колонки). Далі виконуємо такі дії:

 • Повністю знімаємо декоративні накладки панелі приладів, на центральній консолі виймаються магнітола та блок управління клімат-контролю.
 • Демонтуємо всі повітропроводи та накладку перед лобовим склом, що відкриє доступ до дев’яти болтів кріплення торпедо. Відкручуємо болти та демонтуємо панель.
 • Знімаємо весь кожух пічки, викрутивши його кріплення (з бічних ребер жорсткості кузова). Знімаємо стару грубку і встановлюємо нову.
 • Повертаємо на місце усі зняті елементи (у зворотному порядку).

Повністю зібравши в систему охолодження заповнюємо систему новим антифризом і уважно оглядаємо всі сполуки на предмет витоків. Все, ремонт завершено, автомобіль можна експлуатувати. Також дивіться покрокову відео інструкцію щодо заміни радіатора пічки на автомобілях LADA Kalina:

Пристрій та принцип роботи системи опалення

Печка «Калини», як і більшості інших автомобілів, підключена до системи охолодження.

READ  Kalina глухне на холостих обертах причина

Пристрій є конструктивно закінченим вузолом, що складається з наступних елементів:

 • Електродвигун вентилятора.
 • Радіатор обігрівача в пластмасовому кожусі з патрубками підключення.
 • Система заслінок, повітроводів та регуляторів.

Принцип роботи печі полягає в наступному. Через радіатор обігрівача, підключений до системи охолодження двигуна, здійснюється циркуляція тосолу. Інтенсивність потоку можна змінювати відповідним регулятором. Від цього безпосередньо залежить нагрівання. Для відведення тепла від нього служить вентилятор, який розташований в окремому корпусі та з’єднаний із сусіднім кожухом повітроводом. Для більшої ефективності всі стики надійно герметизовані. Кожух обігрівача уніфікований і може використовуватись як на машинах з кондиціонером, так і без нього.

Повітря для обігрівача може надходити як із салону автомобіля, так і зовні, для цього є відповідний перемикач. Найчастіше він встановлений у друге положення, що дозволяє уникнути запотівання скла. Потік, що нагнітається вентилятором, проходить через радіатор і вже нагрітим до певної температури подається в салон. Тут він може розподілятися, відповідно до побажань водія та положення відповідних заслінок.

Підготовчий процес із попереднім розбиранням

Для забезпечення можливості проводити ремонтні роботи із заміни радіатора потрібно обзавестися інструментами такого характеру:

 • слюсарним набором, що включає широкий асортимент стандартних ключів;
 • ножівкою по металу з можливістю висування полотна;
 • ємністю у парі зі шлангом для забезпечення зливу антифризу;
 • силіконовою герметизуючою речовиною або іншим засобом для склеювання пластику;
 • ганчір’ям.

Під час процедури заміни обігрівача в моделі LADA Kalina рекомендуємо також замінити патрубки його живлення та зворотного струму. На старих шлангах висока ймовірність появи тріщин, які можуть проявити себе несподівано та негативно. Зазначений підхід позбавить необхідності повторної процедури трудомісткого розбору з метою заміни патрубків. Радимо звернути увагу на силіконові вироби.

Заміна радіатора печі LADA Kalina

Всі власники вітчизняних автомобілів LADA Kalina знають, що зняття та заміна радіатора печі в даній моделі пов’язана з деякими складнощами зважаючи на конструктивні особливості авто, але досвідчені «калиноводи» знають, як замінити основний елемент опалювальної системи своїми руками і ми готові розповісти вам про такий ремонт всіх подробицях.

Важливо! У Kalina радіатор пічки встановлений над блоком управління бортовим комп’ютером, тому текти можуть стати причиною більш серйозних і дорогих поломок.

Недовговічність радіаторів печі, що встановлюються в Kalina, викликана тим, що алюміній, з якого виготовляється дана деталь, дуже швидко стає непридатним при контакті з агресивними сучасними антифризами. Щоб процедуру заміни не доводилося повторювати часто, купуйте якісні запчастини!

Вибір якісних запчастин та необхідний інструмент

Нові деталі системи опалення для вітчизняних автомобілів представлені в широкому асортименті на ринку запчастин, але не кожен виробник постачає якісні деталі, що мають тривалий безаварійний експлуатаційний термін, тому перевагу при виборі варто віддати вузлам, що мають оригінальні артикули LADA і придбати наступні вузли:

 • радіатор пічки (ориг. арт. 11180-8101060-00);
 • набір армованих патрубків системи охолодження (арт. Ремкомплект 234РШ)
 • металеві стяжки 2шт;
 • антифриз.

Зняття радіатора пічки на LADA Kalina проводиться без застосування спеціалізованого інструменту, достатньо запастись стандартним набором автослюсарних ключів, а саме:

 • ключі ріжково-накідні (набір);
 • викрутки та плоскогубці;
 • ножівка (потрібна у разі проведення роботи без зняття торпедо);
 • ємність для зливу старої охолодної рідини;
 • рукавички для безпеки рук.

На початок 2019 року, Приватні автомайстерні оцінюють цю роботу приблизно в 5 тисяч, а уважно вивчивши наведену нижче інструкцію, можна без особливих труднощів провести весь ремонт своїми руками, що істотно допоможе заощадити бюджет власника Калини.

Етапи робіт

Досвідчені авторемонтники знають, що виконати заміну пічки на автомобілях Kalina можна як із повним зняттям центральної консолі, так і без розбирання торпедо автомобіля.

Спосіб перший: Заміна без демонтажу центральної консолі

 • Машина заганяється в приміщення, після чого необхідно дочекатися повного охолодження двигуна, що дозволить безпечно провести всі роботи. Далі з акумулятора знімається клема
 • Наступним кроком у заздалегідь підставлену ємність зливають старий антифриз, робиться це через відкручування спеціалізованої пробки внизу радіатора системи охолодження.

Важливо! Необхідно зробити позначку на карданчику, рульовій колонці і рейці, що дозволить при зворотному встановленні не змінитися правильному положенню керма, інакше його доведеться відкручувати і заново правильно встановлювати.

На цьому демонтаж закінчено. Встановивши на посадкове місце нову деталь, приступаємо до монтажу всіх знятих вузлів автомобіля у зворотному порядку.

Варіант другий: заміна з повним розбиранням торпедо

Дотримуючись наведеної інструкції, як зняти старий радіатор, необхідно повторити вищеописані перші чотири пункти етапи роботи (за винятком демонтажу педалі газу та рульової колонки). Далі виконуємо такі дії:

Лада калина2 ладу гранту як легко замінити радіатор печі та який вибрати

грубки, kalina
 • Повністю знімаємо декоративні накладки панелі приладів, на центральній консолі виймаються магнітола та блок управління клімат-контролю.
 • Демонтуємо всі повітропроводи та накладку перед лобовим склом, що відкриє доступ до дев’яти болтів кріплення торпедо. Відкручуємо болти та демонтуємо панель.
 • Знімаємо весь кожух пічки, викрутивши його кріплення (з бічних ребер жорсткості кузова). Знімаємо стару грубку і встановлюємо нову.
 • Повертаємо на місце усі зняті елементи (у зворотному порядку).

Повністю зібравши в систему охолодження заповнюємо систему новим антифризом і уважно оглядаємо всі сполуки на предмет витоків. Все, ремонт завершено, автомобіль можна експлуатувати. Також дивіться покрокову відео інструкцію щодо заміни радіатора пічки на автомобілях LADA Kalina:

LADA Kalina не гріє грубка

З приходом зимового періоду багато власників серйозно замислюються про ефективність системи опалення у своїй LADA Kalina, трапляється так, що погано гріє грубка. Піч належить до таких вузлів, які можуть раптово «обрадувати» водія виходом з ладу і тоді погано гріє пічка.

Що робити, якщо зламалася грубка, як працює заслінка печі? Де знаходиться заслінка пічки? Які причини викликали цю неприємну обставину? Про це питання і не тільки йтиметься у нашому матеріалі.

Основні методи та причини заміни деталі

Існує кілька причин того, чому проводиться заміна радіатора пічки на Ладі. Якщо з настанням холодів опалювальний прилад починає погано гріти, потрібно встановити новий. У деяких випадках замінюють вентилятор радіатора обігрівача Kalina.

READ  Заміна гальмівних колодок Renault Sandero

Існує кілька способів заміни радіатора. Ремонтні роботи можна проводити самостійно. Щоб зняти піч моделі АвтоВАЗ разом із торпедою, знадобляться такі матеріали:

грубки, kalina

Спочатку відвертають 3 саморізи, що фіксують кришку кожуха. Потім знімають каркас ущільнювача. Після демонтажу цих елементів проводиться заміна радіатора обігрівача. Демонтовані деталі встановлюються у зворотному порядку.

Оскільки вищеописана методика є трудомістким та тривалим процесом, автовласники LADA Kalina намагаються зняти радіатор без демонтажу торпедо. В цьому випадку потрібно злити в ємність тосол. Потім знімають педаль газу, відкрутивши 3 гайки за допомогою ключа на 10. Педаль знімають, відводячи її убік. Потім демонтується ЕУР. Трубки радіатора на Ладі Kalina зрізаються, а посадкове місце розрізається. Демонтаж радіатора обігрівача проводиться з боку педалі.

Установка всіх деталей проводиться у зворотній послідовності: радіатор вставляється в корпус, приєднуються патрубки, збирається посадкове місце.

Двигун LADA Kalina може перегрітися через несправний вентилятор радіатора. У аналізованому транспортному засобі застосовуються пристрої з електромотором. Через несправність мережі живлення вентилятора мотор може перегрітися під час руху автомобіля на низькій швидкості. В результаті навіть незначного перегріву двигуна пом’якшуються та руйнуються вакуумні гумові шланги, у тому числі й ущільнювальні прокладки. З останніх елементів найбільше ушкоджуються прокладки кришок ГБЦ та впускних колекторів.

В результаті виходу з ладу ущільнювачів і шлангів виникає підсмоктування повітря, що призводить до збіднення паливної суміші. При її згорянні відбувається перегрів у циліндрі та моторі. У завдання бортового комп’ютера входить компенсація незначного підсмоктування повітря. Великий витік може призвести до порушення нормального функціонування двигуна LADA Калини, у тому числі на холостому ходу. У цьому випадку бортовий комп’ютер видає спеціальний код діагностики, який сигналізує про збіднену суміш. Також може бути показаний код, що сигналізує про те, що датчик знаходиться в несправному стані або його показання не відповідають заданому діапазону.

Як швидко замінити радіатор пічки на Lada Granta/Kalina 2

Зняти корпус повітряного фільтра та гофру.

Від’єднуємо гальмо педаль від вакуумного підсилювача.

Зняти кришку радіатора печі (2 саморізи).

Зняти кронштейн під педаллю гальма (3 гвинти).

Відпиляти трубки. Нижню ближче до моторного відсіку.

Верхню. ближче до радіатора (щоб не упирався в педаль гальма).

Заводимо педаль між трубками та знімаємо радіатор печі.

Встановлюємо новий радіатор обігрівача (переконайтеся, щоб він сів у пази).

Заводимо з моторного відсіку два патрубки.

Фіксуємо шланги на трубках радіатора двома хомутами.

Виймаємо блок обігрівача

Зараз зверніть увагу на перший малюнок. Блок обігрівача кріпиться гайкою 1 до кузова, а гайка 7 притискає його до торпедо. 7-ю гайку ми вже викрутили, чого не можна сказати про гайки 1 (їх насправді дві). Отже, викручуємо всі гайки та витягуємо блок обігрівача в салон.

На останньому кроці залишиться викрутити гвинти 1 і зняти з блоку обігрівача кришку 2. Після цього, з’явиться доступ до радіатора обігрівача, який неважко витягнути з блоку. Вітаємо! Була зроблена велика робота, але як бачите, гра коштувала свічок. Втім, про заміну та підбір свічок у нас розповідається в іншому огляді.

Така деталь, як радіатор грубки Калини-2, коштує не дуже дорого, але за його заміну вимагають удвічі більшу суму. І все одно, іноді розумніше звернутися до послуг професіоналів. Не треба переоцінювати свої сили. Ліквідувати наслідки неписьменного ремонту буде ще дорожче.

Питання навіщо інженери ВАЗ зробили все так складно залишимо без відповіді. У Granta, як відомо, використовується вузол аналогічної конструкції, такий же, як і розглянуто тут. Але LADA Granta. російський автомобіль, що найбільше продається, який купують тисячі автовласників на місяць.

Два поширені способи заміни

Існує два способи, як замінити радіатор печі. При першому способі не потрібно знімати панель. Другий спосіб описаний у посібнику з експлуатації LADA Kalina. Він передбачає повний демонтаж торпеди (автор відео Gaz0014).

Перший спосіб (без зняття панелі)

При способі без демонтажу панелі необхідно виконати такі дії:

 • Насамперед знеструмлюється автомобіль шляхом зняття негативної клеми з акумулятора.
 • Викрутивши 4 болти, знімаємо кожух з керма.
 • Знімаємо накладки із педалей.
 • Витиснувши до упору педаль акселератора, необхідно відкрутити кріплення педалі гальма.
 • Тепер потрібно демонтувати патрубки радіатора.
 • Далі ножівкою по металу необхідно відпиляти нижню частину панелі.
 • Тепер можна демонтувати радіатор.
 • Перед монтажем патрубки слід укоротити на 1,5 – 2 см, щоб легше було монтувати новий пристрій.
 • Далі надягають шланги.
 • Складання проводиться у зворотному порядку. Відпиляна частина панелі повертається на місце.

Другий спосіб

Спосіб з повним демонтажем торпеди складніший і трудомісткий.

Для виконання робіт слід приготувати такі інструменти та матеріали:

Заміна радіатора печі на Kalina другим способом складається з наступних етапів:

 • Перед тим як зняти торпеду, необхідно демонтувати декоративну накладку.
 • Далі відкручуємо саморізи по обидва боки торпеди.
 • Потім демонтується накладка з панелі приладів під лобовим склом.
 • На наступному етапі демонтуються грати повітроводів.
 • Далі необхідно демонтувати накладку, яка містить органи, що керують кондиціонером та пічкою.
 • Коли буде знято накладку, можна відкрутити два шурупи, за допомогою яких кріпиться панель приладів, та демонтувати її.
 • Щоб не пошкодити, електронний блок управління потрібно відвести убік.
 • Торпеда знімається після відкручування 9 гайок кріплення до кузова LADA Kalina.
 • Після демонтажу торпеди доступний радіатор опалення.
 • На наступному кроці відкручуються шурупи кріплення кожуха печі, від’єднуються патрубки.
 • Тепер можна знімати старе та встановлювати новий пристрій опалення.
 • Встановивши новий радіатор, збирання виконують у зворотному порядку.

Найскладнішим є демонтаж панелі приладів, так як доводиться знімати дуже багато деталей і чіпати проводку. Повернувши на місце всі деталі, потрібно завести двигун, дати йому прогрітися та перевірити роботу печі.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS