Заміна підшипника Skoda Octavia а5

Заміна підшипника! (Інструкція до застосування)

Чи не перестаю приводити машину до нормального стану. У минулих постах описував як поміняв стійки стабілізатора і Зробив ревізію задньої ходовойСегодня дістався до підшипника. Гудів просто пипец як. На 120 вуха закладало! При цьому він змінювався менш 15т.км назад попереднім господарем. Він ставив fenox так, що висновки робіть самі. Дешеві запчастини довго не ходять! До речі повернемося до стійок стабілізатора, вони так само не пройшли і 15 т.км

Ну і за звичаєм інструкція до застосування)

Знімаємо колесо. Будуть потрібні домкрат і баллоннік)

Відкручуємо гайку маточини. Тут нам потрібно головка зірочка на 24.

І допомога напарника, який в момент відкручування буде тримати гальма, що б колесо не прокручується. Тема поставити на швидкість не котить, так як провертає двигун на раз і авто може полетіти з домкрата!

Знімаємо супорт тут теж ні чого складного немає! Знімаємо дві заглушки під ними два болта під шестигранник!

Знімаємо гальмівний диск. Ну тут ще простіше один болтик під Торхов

Далі знімаємо з кульової. Тут є два шляхи відкрутити верхній болт кульової, але є ризик, що шарнір буде прокручувати. Я пішов другим шляхом і відкрутив три нижніх болта кріплення кульової до важеля.

Скидаємо поворотний кулак з гранати і кульової.

Відкручуємо маточину. А ось тут я прикурив) Не все так легко як здається, начебто все три болта відкрутити.

Болти ці намертво прикипіли. Відкручуватися ні в яку, не хотіли! І дійшло до того, що Торхов шестигранний почав зривати внутрішні межі, там їх 12. Справа запахло гасом і довелося їхати по автозапчастинами і шукати Торхов з 12 кінцевої зіркою.

З ним справа зрушила з мертвої точки. Всі болти облив рясно WD, потім простукав. З підручній трубки (совдепівської гардини) зробив подовжувач. І акуратно насилу все відкрутив.

Власне заміна старого на нове. Тут знову все просто і легко. Старий випав новий, спокійно поставив. Фото старого не став робити тільки нового.

Збираємо все назад в зворотній послідовності!

Як перевірити підшипник маточини на предмет справності

Спосіб перший. Перевірка підшипника не вимагає ніякого спеціального інструменту, досить просто проявити спостережливість і знати деякі моменти. Наприклад, під час їзди слід приглушити музику і на швидкості більше 80 км / год прислухатися до свого авто, чи немає гулу в області коліс.

Потім після тривалої поїздки перевірте температуру колісних дисків, з боку яка, на ваш погляд, несправна і порівняйте її з іншою стороною. Якщо температура відрізняється або диск зовсім занадто гарячий, можна зробити припущення про те, що ступичний підшипник несправний або як варіант у вас підклинюють гальмівні колодки. Якщо з колодками все в порядку, і ви впевнені, що проблема не в них, то причина, швидше за все, в підшипнику.

Спосіб другий. Домкрати колесо, яке гуде, або піднімаємо машину на підйомнику. Потім беремося руками за нижню частину колеса і намагаємося його розгойдати. Робиться це для того, щоб виявити люфт, якщо такий є ви неодмінно почуєте стукіт або шат. І те й інше свідчить про несправність підшипника, як ви розумієте, відкладати з такою поломкою можна, і, якщо маточинний вийшов з ладу його необхідно замінити. Як це зробити ви зараз дізнаєтеся.

Що таке ступичний підшипник?

Ступичний підшипник. це сполучний елемент, який дозволяє ступиці обертатися на валу. Якби не було цієї важливої ​​деталі, колесо автомобіля просто не змогло б обертатися, і їзда на такому авто була б просто неможлива.

Ознаки несправності підшипника

“Вмираючий” підшипник маточини дає про себе знати, як правило, на великій швидкості проявляється це у вигляді гулу або скрипу, також можливий стук.

Заміна підшипника Skoda Octavia своїми руками

Зриваємо гайки на ступиці, домкрати колесо, відкручуємо гайки повністю, знімаємо колесо.

Шестигранником на “5” відкручуємо два болти кріплення супорта, після чого знімаємо його.

Открученной супорт підвішуємо на дроті.

Далі викручуємо болт кріплення гальмівного диска, потім акуратно вибиваємо гальмівний диск, він, як правило, прикипають.

Знімаємо захисний щиток, який захищає “нутро” колеса від бруду.

Демонтуємо рульової наконечник. Ключем відкручуємо гайку, а саму вісь утримуємо від прокручування шестигранником.

Тепер необхідно відкрутити три кріпильні болти кріплення кульової до важеля. Щоб не порушити розвал-сходження краще помітити посадочні місця цих болтів.

Використовуючи маточинний знімач, Випрессовиваемие маточину з ШРУСа.

Після цього нам необхідно вибити саму маточину, для цього використовуємо молоток і грубу силу. Бити необхідно по внутрішній обоймі підшипника. Після того як внутрішню обойму вибили, в кулаці залишиться зовнішня обойма.

Щоб дістати обойму необхідно зняти стопорне кільце, потім або вибиваємо, або Випрессовиваемие залишки підшипника з кулака.

Коли старий ступичний підшипник Skoda Octavia витягнутий, можна приступати до установки нового ступичного. Для цього проводимо очищення посадкового місця від бруду і пилу. Змащуємо місце графітової мастилом і запресовувати новий підшипник маточини в поворотний кулак.

Skoda Octavia A5. Замена ступичного подшипника заднего колеса #skodaoctavia #skoda #заменаподшипника

Після установки нового підшипника на місце, виробляємо його фіксацію за допомогою стопорного кільця.

Подальша збірка проводиться в зворотному порядку, ступичні гайки затягується із зусиллям 300 Н. м, потім послаблюється на 1/2 обороту і повертають із зусиллям 50 Н. м.

Main Menu

 • Skoda Octavia A5
 • Технічні характеристики Skoda Octavia
 • Експлуатація Skoda Octavia
 • несправності автомобіля
 • Технічне обслуговування Skoda Octavia
 • Двигун Skoda Octavia
 • Система змазки
 • Система охолодження Skoda Octavia
 • Система харчування Skoda
 • Зчеплення Skoda Octavia
 • Трансмісія
 • Ходова
 • Рульове управління
 • Гальма Skoda Octavia
 • схема електрообладнання
 • Кузов Skoda Octavia
 • Система опалення та вентиляції
 • Система безпеки
 • колеса
 • статті

Ступиця передня. заміна

Зніміть декоративний ковпак відповідного колеса.

підшипника, skoda, octavia

Ослабте затягування болтів кріплення колеса.

Відпустіть болт кріплення шлицевого хвостовика вала приводу.

Виверніть болт кріплення шлицевого хвостовика.

Зніміть супорт гальмівного механізму переднього колеса в зборі, що не отсоединяя гальмівний шланг, і закріпіть його дротом на витках пружини.

Зніміть диск гальмівного механізму переднього колеса.

Від’єднайте колодку джгута проводів від датчика частоти обертання переднього колеса.

Виверніть болт кріплення датчика частоти обертання колеса.

і витягніть датчік.12. Виштовхніть з передньої маточини Skoda Octavia (в напрямку коробки передач), наскільки це можливо, шліцьовий хвостовик зовнішнього шарніра рівних кутових швидкостей (ШРУС) приводу переднього колеса.

При утрудненому виведенні хвостовика зовнішнього шарніра акуратно, не пошкоджуючи різьби, вибийте його з маточини молотком через вибивання або дерев’яний брусок відповідного розміру.

Для заміни маточини Skoda Octavia виверніть чотири болта кріплення маточини (для наочності показано зі знятим приводом колеса).

14 і, притримуючи вал приводу від різкого опускання, зніміть маточину переднього колеса.

ПРИМІТКА Маточини Skoda Octavia передніх коліс можна замінювати окремо по мірі їх зносу.

Встановіть всі деталі в порядку, зворотному зняттю.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ При установці нанесіть на різьблення кріплення шлицевого хвостовика вала приводу анаеробний герметик.

Кілька разів натисніть до упору на даль гальма. Це необхідно для того, щоб вибрати зазори в гальмівних механізмах з’явилися після їх снятія.18. Встановіть датчик частоти обертання колеса в порядку, зворотному зняттю. Якщо після установки датчика частоти обертання колеса не гасне сигнальна лампа несправності антиблокувальної системи гальм, зверніться на сервісну станцію для діагностики антиблокувальної системи гальм (ABS).

ПОПЕРЕДЖЕННЯ При установці датчика точно поєднає »отвір в його корпусі з різьбою в кулаці. В процесі встановлення не повертайте датчик навколо поздовжньої осі.Увеліченіе опору переміщенню датчика має відчуватися лише останні 2 мм перед його повної посадкою в кулак. Якщо датчик з самого початку установки входить в отвір кулака з великим опором, витягніть датчик і усуньте причину заїдання (бруд, задирок на корпусі і т.п.) Категорично забороняється запресовувати датчик частоти обертання колеса молотком.

При необхідності аналогічно замініть другу передню маточину Skoda Octavia.20. Перевірте і при необхідності відрегулюйте кути установки коліс. Скористайтеся послугами майстерень, які мають спеціальним обладнанням.

підшипника, skoda, octavia

Діагностика і вибір запчастин

Головним методом діагностики підшипників є ретельний огляд автомобіля на підйомнику. Як правило, більшість майстрів, піднімаючи автомобіль на підйомнику, виробляють розкрутку кожного колеса, тим самим, прислухаючись спеціальним апаратом, виявляють несправності конкретного механізму. Деталі підвищеного тертя схильні до високого зносу, а також перегріву.

При виборі запчастин необхідно керуватися певними знаннями. Ми рекомендуємо купувати деталі оригінальних виробників компанії Skoda, використовуючи спеціальний номер.

Заміна ступичні підшипників на Octavia А5 і А7 Tour

Найбільш поширеною проблемою автомобілів Skoda Octavia Tour 1.4 є вихід з ладу підшипників маточин. Багато власників цих автомобілів стикаються з даними проблемами і хочуть знати, як зробити ремонт своїми руками. Передні і задні підшипники ступиці Skoda Octavia є деталі, що дозволяють колесам обертатися з мінімальним опором. У цій статті ми поговоримо про вибір, а також заміні підшипників маточин передніх і задніх коліс на автомобілях Skoda Octavia A5 Tour.

Заміна змінного елемента на задній осі

Набір інструменту для заміни заднього підшипника дещо відрізняється від передньої сторони. Починати ремонт Skoda Octavia потрібно, маючи наступний набір інструментів.

 • Нам знадобиться веретено і молоток.
 • комплект оправок.
 • Пасатижі і кусачки.
 • Багато дрантя і високотемпературної мастила.
 • Зніміть заднє колесо, попередньо піддомкратити автомобіль.
 • Демонтувати гальмівний супорт і вилку.
 • Зніміть пилозахисний ковпак і демонтуйте стопорний шплінт.
 • Видаліть коронний стопор і відкрутіть гайку на 24 міліметра.
 • Зніміть весь механізм і встановіть його на зручному верстаті.
 • Дрантям протріть всю порожнину, після чого поставте всю збірку на велику металеву оправлення.
 • За допомогою веретена і молотка зробіть видалення обойм з внутрішньої і зовнішньої сторони.
 • Ще раз зробіть чистку порожнини установки.
 • Підготуйте обойму більшого діаметру і зробіть її запрессовку за допомогою молотка і старої обойми, не забувши встановити сальник.
 • Цю ж операцію необхідно провести із зовнішнього боку.
 • Набейте мастилом підшипники і зробіть їх установку.
 • Встановіть всю збірку на цапфу і зробіть регулювання теплового зазору.

Увага! Проводити регулювання зазору необхідно із застосуванням невеликих зусиль від руки на гайку.

Ремонт можна вважати завершеним тільки після того, як ви зберете весь агрегат у зворотному порядку.

Приступаємо до ремонту

Іншу збірку проводимо в зворотному порядку зняття, після чого можна братися за протилежну сторону.

Заміна передніх деталей на Skoda Octavia

Щоб поміняти передні підшипники ступиці своїми руками на автомобілі Skoda Octavia Tour А5 і А7, необхідно мати в наявності певний набір інструментів, завдяки якому можна відкрутити деякі болти і здійснити роз’єднання тих чи інших елементів системи поворотного кулака. Так як маточина автомобіля Skoda Octavia А5 утримується великий гайкою, що кріпить ШРУС, її необхідно відкручувати за допомогою довгого воротка і спеціальної голівки.

Серед необхідного інструменту повинні бути:

 • Набір торцевих головок і тріскачка.
 • Ключі, що володіють накидними і ріжковими наконечниками.
 • Набір викруток.
 • Кувалда і малий молоток.
 • Прес або пресує болт, а також комплект оправок.
 • Веретено, пасатижі і мале зубило.
 • Необхідна кількість мастила і велика кількість дрантя.

При володінні даними інструментарієм можна виробляти роботу по заміні вищезазначених деталей.

Як ви змогли дізнатися з нашої статті, робити заміну підшипників маточин задніх і передніх коліс на автомобілі Skoda Octavia А5 можна своїми руками. Будьте гранично уважні і використовуйте відео інструкції по ремонту Octavia з мережі Інтернет.

Небезпека заміни маточини на Skoda Octavia А5 своїми руками

Крім цього, потрібні знання і досвід проведення такої роботи. Недотримання технології ремонту викличе помилки, наслідки яких можуть бути жахливі. Наприклад, заклинювання або відрив колеса під час руху.

Таким чином, висновок про доцільність заміни маточини заднього колеса своїми руками єдиний. виконувати таку роботу можна тільки на спеціалізованому автосервісі.

Наші послуги з ремонту ходової частини Skoda Octavia А5

Нашими фахівцями добре освоєний ремонт ходової частини автомобіля Skoda Octavia А5. Заміна маточини заднього колеса є складовою частиною такого ремонту. У вирішенні цього питання ми пропонуємо клієнтам наступні послуги:

 • діагностика ходової частини машини;
 • заміна маточин коліс;
 • оригінальні запчастини для ремонту;
 • заміна гальмівної рідини в системі;
 • комплекс шиномонтажних робіт.

Професіонали автосервісу детально проконсультують клієнта по його цікавлять, дадуть поради і рекомендації, що стосуються експлуатації всієї ходової частини.

Ми позбавимо від витрат часу на пошук необхідних для ремонту запчастин. У необхідному асортименті вони постійно є на складі СТО.

Кваліфікована заміна маточини Skoda Octavia А5 і її заднього підшипника

Маточина є важливою деталлю ходової частини і одночасно гальмівної системи автомобіля. До неї прикріплюються колесо і гальмівний диск. Усередині маточини знаходиться дворядний радіально-завзятий підшипник. З різних причин він іноді виходить з ладу. У такому випадку весь маточинний вузол стає працездатним. Через що це відбувається і що в такому випадку повинен робити водій, розглянемо детально.

Чому стає необхідна заміна маточини Octavia А5?

Ступичний вузол розрахований на тривалу роботу без спеціального обслуговування. Підшипник виконаний таким чином, що в процесі експлуатації не вимагає мастила. Здавалося б, маточина повинна служити вічно. На жаль, цього не відбувається. Причин виходу її з ладу кілька:

 • перевищення вагового навантаження (перевантаження);
 • неакуратно їзда;
 • руйнування підшипника;
 • наслідки і самостійна заміна деталей.

Кожен вузол автомобіля, в тому числі і маточина, розрахований на певну ступінь навантаження. Перевищення викликає незворотні зміни міцності, в результаті чого ступичний підшипник руйнується.

Негативно впливає на маточину неакуратно їзда, особливо різкі удари об перешкоди. Грязьові ванни і пісок так само значно скорочують термін служби підшипника.

Найчастіше в гонитві за економією деякі автолюбителі змінюють маточину заднього колеса самостійно. Більш того, знаходяться «майстри», які намагаються замінити тільки підшипник. Результатом такого ремонту є повна заміна ступичного вузла в найближчому автосервісі.

Основи ціноутворення на послуги СТО

Ми керуємося прозорим ціноутворенням на виконані нами послуги. Клієнт повинен знати, від чого залежить вартість ремонту.

При здачі машини в ремонт проводиться діагностика вузла або системи, на які падає підозра в їх ненормальному функціонуванні. На основі отриманих даних оцінюється обсяг майбутніх робіт. У бесіді з клієнтом майстер-приймальник озвучує їх вартість.

Ми не приховуємо можливість зменшення ціни ремонту. Варіанти зниження загальної вартості детально обговорюється з клієнтом.

Ціноутворення на наші послуги складається з таких чинників, як:

 • трудовитрати на виконані роботи;
 • марка і модель машини;
 • вид ремонту;
 • використання запчастин клієнта.

На зниження загальної вартості ремонту впливає терміновість його виконання. Плановий (в порядку черги) буде дешевше. Значно зменшить ціну ремонт з використанням запчастин клієнта.

Постійно проводяться акції та діючі знижки часом знижують загальну вартість виконаних робіт на десятки відсотків.

Коли потрібна заміна маточини Skoda Octavia А5?

Справна маточина, як то кажуть, не подає жодних ознак життя. Водій не відчуває її присутності ні в русі, ні на стоянці. Все змінюється з точністю до навпаки при виході з ладу її підшипника. Кожен автолюбитель відразу зверне увагу на що з’явилися відхилення в русі машини.

Виникнення несправності в маточинного вузлі легко помітити за такими ознаками:

 • при русі поява в районі заднього колеса шуму, згодом переходить у вереск або скрегіт;
 • наявність люфту на вивішеному колесі;
 • підвищене нагрівання всього вузла і колісного диска;

Є ще ряд ознак, за якими можна визначити стан підшипника маточини. Але для цього потрібне спеціальне обладнання, яким оснащуються профільні СТО.

Поява хоча б одного з перерахованих ознак говорить про необхідність термінового проведення діагностики ходової частини автомобіля.

Заміна підшипника Skoda Octavia А5 з гарантією якості

Ми гарантуємо високу якість заміни маточини на автомобілі Skoda Octavia А5 кожного клієнта.

Доречно зауважити, що на всі виконані роботи ми даємо гарантію.

Приступаємо до ремонту

Іншу збірку проводимо в зворотному порядку зняття, після чого можна братися за протилежну сторону.

Ознаки несправності підшипника

«Вмираючий» підшипник маточини дає про себе знати, як правило, на великій швидкості проявляється це у вигляді гулу або скрипу, також можливий стук.

Що таке ступичний підшипник?

Ступичний підшипник. це сполучний елемент, який дозволяє ступиці обертатися на валу. Якби не було цієї важливої ​​деталі, колесо автомобіля просто не змогло б обертатися, і їзда на такому авто була б просто неможлива.

Заміна підшипника Skoda Octavia своїми руками

Зриваємо гайки на ступиці, домкрати колесо, відкручуємо гайки повністю, знімаємо колесо.

Шестигранником на «5» відкручуємо два болти кріплення супорта, після чого знімаємо його.

Открученной супорт підвішуємо на дроті.

Далі викручуємо болт кріплення гальмівного диска, потім акуратно вибиваємо гальмівний диск, він, як правило, прикипають.

Знімаємо захисний щиток, який захищає «нутро» колеса від бруду.

Демонтуємо рульової наконечник. Ключем відкручуємо гайку, а саму вісь утримуємо від прокручування шестигранником.

Skoda Octavia A5 1.6 MPi. Замена заднего ступичного подшипника (ступицы).

Тепер необхідно відкрутити три кріпильні болти кріплення кульової до важеля. Щоб не порушити розвал-сходження краще помітити посадочні місця цих болтів.

Використовуючи маточинний знімач, Випрессовиваемие маточину з ШРУСа.

Після цього нам необхідно вибити саму маточину, для цього використовуємо молоток і грубу силу. Бити необхідно по внутрішній обоймі підшипника. Після того як внутрішню обойму вибили, в кулаці залишиться зовнішня обойма.

Щоб дістати обойму необхідно зняти стопорне кільце, потім або вибиваємо, або Випрессовиваемие залишки підшипника з кулака.

Коли старий ступичний підшипник Skoda Octavia витягнутий, можна приступати до установки нового ступичного. Для цього проводимо очищення посадкового місця від бруду і пилу. Змащуємо місце графітової мастилом і запресовувати новий підшипник маточини в поворотний кулак.

Після установки нового підшипника на місце, виробляємо його фіксацію за допомогою стопорного кільця.

Подальша збірка проводиться в зворотному порядку, ступичні гайки затягується із зусиллям 300 Н. м, потім послаблюється на 1/2 обороту і повертають із зусиллям 50 Н. м.

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис в нашому суспільстві. Це дуже просто!

Діагностика і вибір запчастин

Головним методом діагностики підшипників є ретельний огляд автомобіля на підйомнику. Як правило, більшість майстрів, піднімаючи автомобіль на підйомнику, виробляють розкрутку кожного колеса, тим самим, прислухаючись спеціальним апаратом, виявляють несправності конкретного механізму. Деталі підвищеного тертя схильні до високого зносу, а також перегріву.

підшипника, skoda, octavia

При виборі запчастин необхідно керуватися певними знаннями. Ми рекомендуємо купувати деталі оригінальних виробників компанії Skoda, використовуючи спеціальний номер.