Заміна оливи у двигуні ВАЗ 2115

ВАЗ 2115: заміна олії в двигуні власноруч

Для справної роботи автомобіля повинна виконуватись регулярна заміна олії у двигуні ВАЗ 2115. Процедура проведення заміни не вимагає спеціальних знань та навичок, тому може бути виконана своїми руками. У статті наведено рекомендації щодо вибору моторного масла, скільки його слід лити, дано докладну інструкцію щодо заміни.

Як зрозуміти необхідність заміни олії

Для визначення стану олії звертаємо увагу на такі ознаки – колір і запах олії, а також рівень рідини, що залишилася. Якщо в ході перевірки мірним щупом виявилося, масло знаходиться нижче мітки Min на мірному щупі, то доведеться долити трохи нового масла. Але якщо рідина має темний колір, містить металеву стружку або смердить горілим, тоді заміна олії неминуча.

Через що ще масло приходить у непридатність

Крім суворих кліматичних факторів, моторне масло псується через агресивну манеру водіння. Справа в тому, що ВАЗ-2115 – відносно застарілий автомобіль, не пристосований для швидкої їзди. Однак багато власників цього авто так не вважають, і піддають його високим навантаженням. На високих швидкостях, а також при різких маневрах у моторному маслі відбуваються незворотні зміни, і це позначається на надійності силової установки. Внаслідок чого потужність двигуна зменшується, збільшується споживання палива, періодично зникає чіткість передачі, шуму та вібрації.

Заміна оливи у двигуні ВАЗ 2115

ВАЗ-2115 – популярний російський автомобіль, що має родовід від радянської моделі ВАЗ-2108. Машина конструктивно проста і невибаглива в обслуговуванні. Більшість ремонтних робіт з ВАЗ-2115 може бути зроблено самостійно, і одним з найважливіших процедур є двигун може бути замінений. У цій статті докладно розглянемо весь процес заміни масла.

Заміна оливи у двигуні ВАЗ 2115

Отже, для заміни своїми руками знадобиться певний набір інструментів:

Заміна масла в двигуні на ВАЗ 2113, ВАЗ 2114, ВАЗ 2115

Ласкаво просимо! Моторне масло Час від часу вимагає його заміни, тому що через певний період часу нафта втрачає свої властивості, і, таким чином, починає дуже приголомшливо впливати на двигун автомобіля, через це руховий ресурс погіршується, тому моторне масло Потрібно змінити після певного пробігу, або після того, як він відбудеться під час розливу нафти, в основному цей період становить 1 або 2 роки, більш детально з цим періодом ви можете прочитати у статті, яка має право: “Частота Заміна нафти, його вибір та інструкція заміни “.

Примітка! Для заміни моторного масла вам потрібно буде запастися: Основним набором гайкових ключів, а також воронкою, можливо ще знадобитися а може і немає спеціальний ключ для відвертання масляного фільтра, і ще потрібно буде запастися якоюсь ємністю наприклад відром або ще чим не будь, а також запасіться ганчіркою!

READ  Який обсяг бака у Kia Sportage

Коли потрібно міняти масло у двигуні? Раніше вже були сказані терміни, а так само було дане посилання на більш докладну інформацію про періодичність заміни масла, але все ж таки не всі люди її відкриють, тому на додаток ми все-таки вкажемо терміни заміни масла.

Моторне масло потрібно міняти після проходження 10.000-15.000 тис. кілометрів автомобіля, але в основному це все залежатиме від того яке масло було залито в двигун, тобто якщо масло хороше то його потрібно міняти кожні 15.000 тис, а якщо масло не дуже дороге так скажемо дешеве, тоді кожні 10.000 тис.

Заміна оливи у двигуні ВАЗ 2115

А також масло підлягає заміні після проходження певного терміну який повинен бути вказаний на офіційному сайті того чи іншого виробника, ось наприклад якщо вам потрібно буде купити масло «Castrol», тоді вам потрібно буде зайти на офіційний сайт даного виробника і знайти там своє обране масло та переглянути інформацію про нього, там має бути вказаний період заміни того чи іншого моторного масла, наприклад масло CASTROL EDGE 5W-30 потрібно міняти кожні 2 роки, тому що після цього він втрачає свої властивості і вже не може належним чином застосовувати в автомобілі. (Олія змінюють в залежності від того, що настане раніше, тобто або після певного пробігу, або після проходження деякого часу)

Примітка! Останнім часом вже мало хто пише рекомендації щодо періодичності заміни олії, тому як таку періодичність вже проблематично знайти навіть в інтернеті!

оливи, двигуні, 2115

Об’єм автомастила в двигуні

Відомо, що кожна модель автомобіля та кожного мотора, зокрема, вимагає використання різних обсягів змащення. З обсягами двигуна в різних модифікаціях 1499 см³ і 1596 см³, необхідно залити 3,5 літра змащувальної рідини. Рекомендації щодо того факту, скільки літрів нафти повинна відповідати двигуну “ВАЗ-2115“, не залежать від типу паливної системи. Здебільшого автомобілі «LADA Самара» комплектуються інжекторними моторами. В інжектор олії потрібно заливати 3,5 літра, ця сама рекомендація підходить і для карбюратора. Слід також враховувати той факт, що при заміні мастила частина рідини залишається. З цієї причини ви не повинні нехтувати перевірки рівня нафти після його заміни.

Як замінити масло в двигуні ВАЗ 2113, 2114, 2115

Міняти масло на автомобілі ВАЗ 2114 рекомендується кожні 15000 км. або після капітального ремонту двигуна. Найкраще приурочити заміну масла до початку зими, щоб у морози було менше проблем із запуском двигуна.

Для полегшення зливу старої олії з двигуна, найкраще прогріти його до робочої температури

Процес заміщення масла та масляного фільтра

 • Відкручуємо кришку маслозаливної горловини;
 • Встановлюємо під місце зливу ємність;
 • За допомогою ключа на 17 відкручуємо пробку зі зливного отвору та зливаємо масло в ємність. Олія може зливатися від 5 до 15 хвилин;
 • Відкручуємо масляний фільтр. Якщо не вдається зробити це рукою, використовуйте знімач;
 • Чистою ганчіркою протираємо місце установки масляного фільтра;
 • Затягніть заглушку.
READ  Заміна рідини ГУР Nissan Almera Classic

Тепер давайте почнемо встановлення фільтра та наповнення нової масла.

 • Перед встановленням нового фільтра на місці потрібно вилити в масло на 2/3 і зачекати, поки повітря не вийде.
 • Після цього змащуємо новим маслом кільце ущільнювача фільтра і прикручуємо його. Затягуємо новий фільтр лише руками.
 • Заливаємо 3 літри нової олії у двигун. Перевіряємо рівень олії на щупі. Якщо потрібно, доливаємо масло.
 • Закручуємо назад кришку маслозаливної горловини.
 • Запускаємо двигун і перевіряємо його на предмет протікання масла з-під кільця ущільнювача фільтра і пробки зливного отвору
 • Після того, як двигун попрацює, заглушіть машину, зачекайте хвилин 20 і ще раз перевірте рівень масла. При необхідності долийте.

Самостійне ТО на Samara 21154 1.6 і 8v

Іноді хочеться мати під рукою шпаргалку для проведення планового ТО на своїй машині, щоб не бігати по магазинах у пошуках того чи іншого інструменту, що знову не опинився у вас в “бардачку”. Тут я намагатимусь максимально докладно описати весь процес проведення рядового ТО на прикладі своєї ВАЗ 2115 2012 року. Фотографій мінімум, просто перелік необхідних запчастин та інструментів. У ТО буде входити заміна масла двигунамасляного фільтра, повітряний фільтр, паливний фільтр, свічок запалювання та ремінь генератора.

Важливий! Перед початком робіт я вимив моторний відсік на автомийці, це полегшить заміну деяких витратних матеріалів у рази та заощадить ваші нерви.

Заміна оливи двигуна масляний фільтр.(зі зняттям сталевого захисту картера двигуна). Це буде необхідно: моторне масло в обсязі 3,5 літра та масляного фільтра.Я використовував 4-літрову каністру олії SHELL HELIX HX-7 в’язкістю 10W-40 та масляний фільтр німецької фірми SCT (№ SM101). З інструменту вам знадобиться: Торцеві головки на 17,19 і велика тріска (для зняття захисту двигуна). Ємність для збору відпрацьованого масла (можна використовувати металевий таз, або будь-яку іншу відповідну ємність). Шестигранник на 12 (для відкручування пробки масляного піддону, для зливу масла, що відпрацювало). Знімач масляного фільтра (все одно візьмете викрутку і пробиватимете, так що не пошкодуйте фінансів на придбання потрібного інструменту масло не останній раз міняєте). Ну і вирву для заливання свіжої олії в двигун (воронку можна самостійно вирізати з будь-якої пластмасової бутлі з-під газування) ну і нарешті трохи ганчір’я для видалення відпрацьованого масла з півосі правого приводу, і посадкового місця нового масляного фільтра. ЗИ. Ущільнювальну гумку нового фільтруючого елемента не забудьте змастити новим моторним маслом.2. Заміна повітряного фільтруючого елемента. Вам потрібно: Я застосував повітряний фільтр тієї ж фірми SCT (№ SB201). З інструменту буде потрібно хрестова викрутка.3. Заміна паливного фільтра. Вам потрібно: Фільтруючий елемент, я взяв знову таки SCT (№ ST342). Інстумент: маленька тріска без подовжувача з торцевою головкою на 10. І завісу, щоб видалити трубки і старий бензиновий фільтр з пластику. З.Ы. Під час заміни паливного фільтра вогню не допускається!4. Свічки запалювання. Я брав BOSH Платинум, а ви вибирайте на свій смак. Інструмент: Свічковий ключ на 21.5. Ремінь приводу генератора. Я купив фірми Contitech, вибір за вами. Інструмент: накидний ключ на 10, 13.Початківцям, які не бажають віддавати свій новий автомобіль в руки нинішніх сервісменів, сподіваюся, мій запис стане в нагоді, удачі!

READ  Яка повинна компресія в двигуні 2107

Як самостійно здійснити заміну олії

Процедура проводиться після розігріву двигуна, тому що для максимального виведення забруднень разом з відпрацьованим маслом, його необхідно трохи сколихнути. Доцільно відразу ж змінити і масляний фільтр через те, що на старому за певний період експлуатації накопичується досить багато бруду, який може проникати в мастильний матеріал. Після ретельної підготовки необхідних інструментів і матеріалів, ви можете остаточно почати роботу. Заміну мастила та фільтра для двигуна «ВАЗ-2115» нескладно здійснити своїми руками без допомоги фахівців. Процес проходить у кілька етапів:

 • Попередньо прогрівши двигун, заженіть автомобіль на яму або встановіть на опори за допомогою домкрата.
 • Відкрутіть зливну пробку ключем (крутити необхідно проти годинникової стрілки).
 • Далі, злийте масло в заздалегідь підготовлену контейнер для витраченого матеріалу. Вся процедура займає близько 10 – 15 хвилин, чекаємо, доки не стічуть залишки старої олії.
 • Ви можете, не втрачаючи час, зробіть заміну фільтра. Відкрутіть старий елемент вручну або за допомогою інструментів. Потім залийте корпус нового фільтра маслом, змастіть кільце ущільнювача і прикрутіть його від руки.
 • Поверніть на місце зливний затор.
 • Якщо є необхідність мити двигун (ви вирішите змінити вигляд нафти або придбав машину з рук), то ми наливаємо миючий агент або масло, яке планує використовувати, а потім надати машину працювати протягом декількох хвилин при простолі, після чого ми знову ривка рідини.
 • Залийте нове масло в горловину, закрутіть пробку і заведіть мотор на 5. 7 хвилин. Відстежуйте рівень мастила за допомогою зонду, результат, при необхідності.
 • Зачекавши 2 – 3 хвилини, перевіряють рівень мастила. Оптимальний показник – між мінімальним та максимальним позначеннями. Заводять двигун, дають попрацювати кілька хвилин, щоб згасла лампочка тиску масла. Після зупинки двигуна проводять повторну перевірку рівня мастила.

Якість роботи вашого двигуна безпосередньо залежить від правильності догляду за ним. Зайва економія або експерименти з різними видами масел можуть призвести до серйозних наслідків та необхідності ремонту. Тоді як на подяку за застосування якісних продуктів ваш автомобіль порадує вас відмінними ходовими характеристиками і не вимагатиме позапланового візиту на СТО ще дуже довго.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS