Установка карбюратора солекс 21083 на ВАЗ 2106

Інші варіанти

Але не варто думати, що це все, що підійде для «Класики». Якщо замислитись, який карбюратор краще поставити на ВАЗ-2106, то згадується ще «Солекс-21073». Він призначений для моторів 1,7 л – від 21053 він відрізняється великими каналами та збільшеними жиклерами.

установка, карбюратор, солекс, 21083

Після його монтажу можна отримати ще більше динаміки, а витрата палива при цьому становитиме 9-12 л. І якщо не лякає витрата та рідкісний профілактичний ремонт карбюратора «Солекс», тоді можна зупинити вибір на ньому.

Що поставити?

Іноді виникає потреба зробити повну заміну карбюратора. Тому одразу потрібно визначитися, яку модель купувати. На сьогоднішній день існує два найбільш поширені сімейства: карбюратор Солекс та Озон.

Багато власників автомобіля не знають навіть того, який саме пристрій стоїть у них. Зовнішньо відрізнити ці пристрої можна за такими ознаками.

 • Озон має прийомне прийом палива має форму довгастого трубки, у солярії це повернення
 • Озон складається з трьох частин: це вісь дросельних заслін, поплавкова камера та кришка. Солекс же складається всього з двох частин: нижня частина з камерою поплавця і верхня частина. кришка, в якій тримається поплавець.
 • Озон має вакуумний клапан, що керує відкриттям дросельної заслінки другої камери.
 • У карбюратора солекс повітряною заслінкою управляє такий великий важіль:. На озоні цей важіль виглядає зовсім інакше. Його ще називають триплечим важелем.

У 90-ті роки почалося масове захоплення заміною штатного Озона на Солекс. Особливо цим грішили таксисти. Пояснювалося це тим, що витрати пального трохи знижувалися, а динаміка двигуна ставала трохи кращою.

Якщо ви поклали датчик кисню та порівнюєте свої значення на різних моделях, то ви можете зрозуміти, яка причина цього явища. У солексу після налаштування складу суміші, розбіг за складом становить не більше одиниці. На озоні ж після налаштування суміші в моменти гальмування і розгону суміш набуває дуже сильного розкидання значення. У той же час він може збільшити або зменшити велике значення.

Це пов’язано з тим, що куртки в салекції розташовані в центрі поплавкової камери. При зміні положення автомобіля під час гострих поворотів або при прискоренні та гальмування, частина інерційного палива відхиляється до однієї з стін поплавкової камери. Центральне розташування Jackers дозволяє зменшити ймовірність зміни паливної композиції в ці моменти.

На озоні пристрій значно відрізняється. Jetgers не в центрі. Тому паливо проходить по поплавній камері в різних напрямках, що значно змінює асортимент повітряних пропорцій у паливній суміші. У різних режимах руху двигун отримує інший склад суміші.

Отже, карбюратор солекс на ВАЗ 2106 тримає склад суміші стабільнішим під час руху. Це його основна технічна перевага.

Пристрій карбюратора Солекс 21083

Характерною особливістю карбюратора 21083, пов’язаної з його призначенням для поперечного розташування двигуна, стала двосекційна камера з двома поплавцями, що дозволяє стабілізувати склад суміші при розгонах, гальмуваннях та різких поворотах зі змінними прискореннями.

Поплавкова камера

Обидва поплавці пов’язані між собою загальним кронштейном, що натискає при спливанні на кульковий підпружинений клапан подачі бензину від паливного насоса. Таким чином, рівень палива, що є базовою величиною для багатьох налаштувань, підтримується постійним. Невеликі коливання не сильно впливають на роботу та враховані при калібрування.

Надпоплавковий простір збалансований, тобто в ньому підтримується тиск після повітряного фільтра, щоб його перехідний опір не впливав на налаштування.

Система холостого ходу

Холостий хід забезпечується менш складним способом, ніж в Озоні, тут немає повністю автономної системи. Бензин надходить з емульсійного каналу головної дозуючої системи першої камери, після чого змішується з повітрям від повітряного жиклора холостого ходу, і суміш, що утворилася, підсмоктується через отвір під дроселем першої камери.

В системі також присутній електричний клапан примусового холостого ходьби, що перекриває паливо під час гальмування двигуном та перехідний отвір змінного перерізу в стінці поруч із краєм дросельної заслінки.

Головна дозувальна система

Складається з двох головних паливних жиклерів, двох повітряних та емульсійних трубок, по одному комплекту на кожну камеру. Суміш утворюється в малих дифузорах, встановлених усередині повітряного потоку через великі дифузори першої та другої камер.

Нитки пов’язані послідовно, оскільки навантаження збільшується, одним з перших відкриття обох дросельних клапанів.

Якісний склад суміші визначається співвідношенням перерізів жиклерів і рівнем палива в камері поплавця. Кількість відповідає швидкості потоку та розрідження в дифузорах.

READ  Ознаки несправності регулятора тиску палива ВАЗ 2110

Прискорювальний насос

Для збагачення суміші в момент різкого відкриття дроселів через інерційні ефекти доводиться застосовувати додатковий прискорюючий насос. Це діафрагма, що наводиться через шток від кулачка на приводі дроселів, що впорскує бензин через розпилювачі в обидві камери.

Коли друга камера все ще закрита, щоб уникнути накопичення бензину, з прискорювача дроселя, встановленого невеликим розривом відносно стін, через які виходить додатковий бензин.

Економайзер

При досить великому навантаженні дросель першої камери відкривається повністю, розрідження під ним падає, і ця зміна тиск використовується для додаткового збагачення суміші.

Це робить його пружинно-навантаженим DigraGm потужності силових режимів, відкриваючи додатковий канал потоку палива до розпилювача першої камери. При малих навантаженнях розрідження відводить діафрагму від кулькового клапана і не дає збагачувати суміш.

Еконостат

Найпростіша система карбюратора, що працює при великих навантаженнях, повному відкритті обох заслін і максимальних частот обертання колінчастого валу.

Складається з розпилювача та єдиного паливного жиклера, що забирає бензин із поплавкової камери. Починає підсмоктувати додаткове паливо при великому потоці повітря, що створює необхідне розрідження в зоні розпилювача.

Ручний регулятор заслінки (підсмоктування)

Суміш при пуску холодного двигуна треба збагачувати, тому в карбюраторі встановлена ​​повітряна заслінка з ручним приводом через трос із кабіни. При витягуванні підсмоктування повітря в першу камеру перекривається, а дросель трохи відкритий, що забезпечує необхідний склад.

Встановлення 53-го карбюратора на ВАЗ-2106 з нігтів!

Після перших спалахів, вакуумний росте, через діафрагму, що відкриває повітряний демпфер, щоб усунути надмірне збагачення та розливання свічок.

Усі механізми можуть регулюватися, забезпечуючи оптимальний пуск. На деяких модифікаціях ручний привід виключено із встановленням автоматичної пускової системи, що активується повним натисканням педалі акселератора.

Основний пристрій карбюратора

Перш ніж розбиратися в регулюванні карбюраторів, таких як солекс і озон, потрібно зрозуміти їх пристрій, з чого складається карбюратор, і навіщо, наприклад, потрібні жиклери. Спочатку ми проаналізуємо всі основні елементи:

 • Поплавча камера з поплавкою та голчастою клапаном.
 • Змішувальна камера.
 • Дифузор.
 • Дросельна заслінка.
 • Розпилювач.
 • Паливних та повітряних каналів (жиклери).

Почнемо по порядку: влаштування поплавкової камери. Поплавкова камера служить для підтримки постійного рівня палива. У камері присутній поплавок, який з’єднаний з голчастим клапаном: коли рівень палива падає, поплавок опускається вниз, тим самим відкриваючи клапан, і бензин потрапляє в поплавкову камеру. Камера заповнена, а поплив у спливаючому полиці перекриває голчастий клапан, так що бензин не потрапляє в камеру. Далі бензин тече по трубці розпилювача і потрапляє в змішувальну камеру, де відбувається його змішування з повітрям, що надходить з впускного патрубка. Як правило, в карбюраторному двигуні повітряний фільтр розташовується прямо над карбюратором. Для того, щоб бензин потрапляв у змішувальну камеру, у певних порціях застосовуються жиклери. Вони, жиклери, є пробкою з отворами різного діаметра. Дифузор має вигляд конуса з отвором на його кінці і необхідний збільшення швидкості повітряного потоку і створення ефекту розрідження. Кількість суміші регулюється за допомогою дросельної заслінки, яка, у свою чергу, керується педаллю акселератора. Пристрій заслінки зводиться до того, що вона має розмір перерізу змішувальної камери і в залежності від натискання на педаль зміняться ступінь відкриття заслінки. Тим самим змінюється кількість паливної суміші, що подається.

Солекс 083 на класику

Статейка була написана дуже давно, але колись було дописати. Заснована на власному досвіді з налаштування карбюраторів типу солекс для класичних двигунів ВАЗ. Може комусь і допоможе.Використовувані скорочення: ГТЖ – головний паливний жиклер. Цифра 1 або 2 вказують на камеру.ГВЖ. головний повітряний жиклер, він же “флейта” на авто жаргоні.ЖУН. жиклер прискорювального насоса, він же “слоник” по Травникову (ІМХО тупувата назва).ХХ. холостий хід.

Існує 4 основних типи карбюраторів типу солекси для ВАЗів:1. 21081(або 21083, вони відрізняються тільки набором жиклерів) з дифузорами 21х23. Встановлювався на передньопривідники всі.2. 21053, встановлювався на класику із заводу. Дифузори 23х24. Зустрічається рідко.3. 21073, встановлювався на ВАЗ 2121 21213, 2130, надію (не пам’ятаю за номером). Дифузори 24х244. 21041, встановлювався на москвичі 2141 із двигуном ВАЗ 2106. обсягом 1.6 літри. Має дифузори 24х26. Зустрічається вкрай рідко.

Будь-який з цих карбів можна поставити на будь-який мотор і налаштувати для активної нормальної їзди. Але тут варто розуміти, що “чим більше дифузор. тим краще” у цій ситуації не зовсім доречно. Що менше дифузор, то вище швидкість повітряного потоку проходить через дифузори карба. Ну і навпаки. Вище швидкість потоку – добре для низів, але на верхах уже відчувається нестача повітря.

Для прикладу: Візьмемо двигун 06 з об’ємом 1,6 л. Різниця в поведінці двигуна при різних карбах з різними дифузорами (жиклери під кожен карб підбираються окремо). Опишу тільки мінімум і максимум: Ставимо 21081/21083 з дифузорами 21х23. маємо хороші низи, слабкі середні та тяжкі верхи. Незважаючи на найвищу швидкість потоку повітря, проходячи через дифузорів, є обмеження максимального проходження повітря через нього. Солекс 2108 хороший по місту, але слабка динаміка по трасі. Мотор рано починає “замикатися”.

READ  Як перевірити датчик коленвала ВАЗ 2112

Ми поставили 21041 з дифузорами 24×26. у нас слабкі дні, автомобіль піднімає тільки з середніми революціями. Відмінні верхи. Авто легше виходить на обгони, на максимальні обороти виходить значно швидше. Але навколо міста накладається, тільки твіст і крутити двигун.

Тепер за принципом карбюратора. Опустимо пусковий пристрій, розглянемо коли у нас працюють системи холостого ходу (ХХ), прискорювального насоса (УН) та головної системи дозування (ГДС). І, звичайно, що впливає.

ХХ працює постійно, безпосередньо впливає на тягові характеристики, ну і на витрату звичайно ж. Ми стоїмо на холостому ходу, доторкаємося або активно прискорюємо. Відключається тільки при гальмуванні двигуном і то на двигунах, обладнаних системою ЕППГ(глючна система). Регулюється гвинтом кількості та тарировочним розміром жиклера ХХ, який розташований у верхній частині карбюратора в ЕМК(електромагнітному клапані). Відсутність ЕМК призводить до того, що при глушенні двигуна він продовжує працювати ще пару тактів.

Установка 53-го Карбюратора на ВАЗ-2106!

ООН, працює при натисканні педалей прискорювача. Його завдання. збагатити паливну суміш для надання прискорення.

GDS постійно працює, його робота залежить від наших яг.

Тепер перейдемо до підбору жиклерів.Багато розповідати не буду. Принцип такий: чим менше дифузор, тим менше тарування потрібно ставити паливні жиклери.- Повітряні жиклери підбираються експериментально, але тут варто відзначити що для поперечного розташування двигуна (зубіли) в першу камеру ставити жиклер з маркуванням “23”, а для поздовжнього розташування (класика і ВАЗ 2121) ставити тільки “ZD”. Є ще “ZC”, вони для другої камери(на відміну від ZD у більш меншому діаметрі трубки).- Чим більший калібрований розмір емульсійної трубки (повітряний гібард, або основний повітря GVZ), тим більший опір створюється для палива з поплавкової камери до дифузора через розпилювачі. У 2х словах. чим більше, тим витрата менше, чим менше, тим витрата вища.

Приклад: Для солексу 21083 під мотор 06 ставимо такі жиклери: ГТЖ1. 102,5 / ГВЖ1. 160 типу ZDГТЖ2. 97,5 / ГВЖ2. 135 типу ZCЖУН в обидві камери 35/30.Жиклер ХХ. 39Кулачок прискорювального насоса Витрата по місту 10-11, траса 7-8 на сотню. Відмінний старт з місця, гарна робота на середніх оборотах, мляві верхи, але вони є. Верхи можна підняти зменшенням ГВР2 до 125.

Для Salxes 21041 з дифузорами 24×26: GTZH1. 107 (або 110, якщо це веселіше, але 1-1,5 літра за споживання) / GLC1. 150 ZD (економіка версія 160 ZD) GTZH2. 102.5 / GLC2. 135 zju це вже краще поставити 45/40 (з 41 Cosmich, я не бачив його для продажу).Жиклер ХХ. 41 (39 і 40 не вистачає трохи, може бути провал).Кулачок для заміських поїздок (старт плавний, трохи тупуватий та 2000-2500 оборотів) або для міста (на старті низи гідні, але тільки з місця і до середніх, потім розгін тільки на ГДС, з втратою 3-5 секунд до сотні з місця).Споживання майже схоже на 83 салла, але буде трохи більше. Тяга з низів є, але не така, на оборотах вище за середні тягне бадьоріше набагато.

Після кожної заміни жиклерів необхідно коригувати якість суміші ХХ. Для зручності раджу придбати недорогий приладчик X-1, яким я і сам користуюся. Коригуванням суміші ХХ можна компенсувати посмикування машини при прискоренні. Посмикується в 2х випадках. переливає або недоливає. Не забуваймо про перевірку та налаштування запалювання перед тим як лізти в карбюратор.

починалося все коли у мене стояв озон 2107 цей карбюратор мене влаштовував а знайомі говорили постав солекс він типу краще!я поставив і в результаті я отримав-провал знизилася мах швидкість про холостий хід взагалі забув!поїхав до карбюраторника віддав 1300р пару днів порадувався і знову все як раніше(((вирішив зайнятися сам !1 почав усувати провал-прочитав в інеті що треба правильно налаштувати вусики прискор-насоса куди я їх тільки не гнув ефект 0 купив кулачок номер 4.поставив ефекту 1% зі 100 обіцяних (((купив розпилювач з одним вусиком-поставив і отримав як завжди х…й

у результаті вирішив проблему на 100% заміною гтж 1ой камери з 95 на 97.5 все інше залишилося колишнім ефектпровалу більше немає!витрата залишилася колишньою!

нерівний хх вирівняв площину впускного колектора і карба все стало чудово

тепер залишилася проблема засмічення карба…як я зрозумів це відбувається через те, що жиклери беруть паливо з самого низу поплавкової камери і засмоктують у себе весь осад вставлятиму трубки в отвори щоб паливо бралося на 2-3 мм вище

READ  Установка бампера Priora 2 на Priora 1

так як на озоні жиклери стоять з боку і беруть паливо трохи вище ніж у солексу проблем із засміченням ніколи не було при регулярній заміні паливного фільтра!

цю роботу як закінчу напишу результат та викину фотки!

Протягом 30 років, поки випускалися класичні моделі ВАЗ із заднім приводом, їх конструкції, на відміну від стилю та дизайну, виробником фактично не змінювалася. Тому власники намагаються модернізувати авто самостійно – впроваджують різні вузли від імпортних авто чи більше технологічних моделей ВАЗу.

Наприклад, багатьом власникам не подобається, як працюють карбюратори Озон і Вебер, не здатні забезпечити прийнятну динаміку розгону, рівномірного прискорення, прийнятного витрати палива. При тому, що все це вже є у Солексі. Ось чому більшість власників автомобілів прагнуть встановити ліцензовані французькі солі на класику.

Озон і Вебер під певними дорожніми умовами непотрібні допущені паливної суміші. Це траплялося через те, що поплавець при різкому входженні в поворот або підйомі на круту гору переміщався в камері поплавця. У Солексах такого мінуса немає. вони оснащені двосекційними камерами поплавця, спареними поплавцями, що переміщаються в інших площинах. Пристрій Солекс більш сучасний і досконалий.

Як підібрати жиклери?

Підбір Жиклер для Солекс 21083 проводиться з урахуванням об’єму мотора. Фахівці рекомендують починати підбір з паливного жиклера для першої камери. Вибравши потрібний зразок, підбираємо відповідний повітряний аналог. А потім у такому ж порядку вибираємо жиклери для другої камери. Попередньо потрібно пошукати заводський карбюратор, розрахований на обсяг вашого двигуна, зняти з нього жиклери і взяти їх як точку відліку. Подальший підбір жиклерів проводиться за таким принципом. Якщо вам потрібно трохи збіднити суміш, вибирайте більший жиклер на один крок. Якщо хочете збагатити, менший жиклер.

Разом з жиклером йдуть у зборі емульсійні шланги. Ці трубки призначені для регулювання складу паливної суміші відповідно до оборотів двигуна. Існує три види трубок: 23, ZC та ZD. Перші застосовуються для карбюраторів Солекс 21083, встановлених на поперечних зубильних двигунах. Для першої камери карбюраторів силових агрегатів УЗАМ використовуються трубки ZD, а для других – ZC.

Багато автолюбителів вважають за краще збільшити ефективність роботи заводського карбюратора, тим самим роблячи низку доробок.

Тюнінг карбюратора Солекс 21083 – відмінна можливість найбільш оптимально налаштувати під свої уподобання та стиль водіння систему подачі палива. Роблячи тим самим своє авто більш прийнятним і жвавим, технічні характеристики в цьому випадку покращуються, але, як правило, доводиться жертвувати економічністю.

Цей карбюратор можна впровадити і на дев’ятку, тому роблячи тюнінг двигуна ВАЗ 2109, заразом можна і подбати про тюнінг карбюратора, адже одне інше доповнює. І в результаті вийде дуже жвава машини, яка зможе потягатися з іномарками. І взагалі, тюнінг своїми руками — справа хороша і дуже корисна для автомобіля та його господаря.

Ознаки карбюраторів проблем 2106

Симптоми найпоширеніших поломок:

 • Бавовна під час натискання на педаль акселератора, ніби стріляє в карбюратор.
 • Такі ж хлопки, проте вже стріляє у глушник.
 • Автомобіль довго думає під час їзди трасою. Під час натискання на газову педаль до упору авто прискорюється надто повільно або не прискорюється зовсім.
 • Оберти на холостому ходу плавають: вони то надто низькі, то надто високі.
 • Під час перемикання на 2 або 3 передачу та натискання на педаль акселератора авто спочатку сповільнюється, а потім робить ривок вперед, різко набираючи оберти.

Поломки, зазначені в першому та другому пунктах, з’являються в результаті детонації. мікровибухів паливної суміші. Якщо детонація відбувається в глушувачеві, то паливна суміш занадто багата, в ній дуже мало повітря. Якщо ж детонація у впускному колекторі, то горюча суміш надто бідна, у ній мало бензину та надто багато повітря.

Симптом, описаний у пункті 3, вказує на несправність приводу другої камери. Усувається заміною поламаних елементів.

Ситуація, описана в 4 пунктах, вказує на необхідність регулювання простою.

Симптом, описаний у 5 точці, вказує на розрив насоса прискорювача. необхідна заміна пружини або діафрагма.

Процес установки

Все, на цю роботу над встановленням пристрою завершено. Але для роботи він ще рано. Потрібно правильно налаштувати карбюратор. Нижче ми скажемо вам, як це зробити правильно.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS