У чому вимірюється газ на заправках

Додатково по даній категорії

Через спеціальних добавок в разі витоку газу не відчути його запах просто неможливо. А ось витік бензину можна й не помітити. При аварії та пошкодження газових трубопроводів мультиклапан моментально припинить подачу газу, а зруйнувати газовий балон дуже складно. Таким чином, що випливає після аварії бензин представляє набагато серйознішу небезпеку.

У тому, що власникам транспортних засобів, що працюють на газі, необхідно їх заправляти, засумніватися не можна. Серед багатьох автолюбителів і навіть працівників автосервісів побутує хибна думка, що газова система харчування небезпечна, може пошкодити двигун, знизити його потужність, моторесурс і збільшити витрату палива. Подібні страхи не мають під собою жодної підстави, але переконати людину в зворотному буває просто неможливо.

На даний момент існує досить велика кількість виробників газового обладнання. Обмежень за обсягом двигуна немає, однаково добре ставиться і працює газове обладнання як на двигунах об’ємом 1,6 L, так і на 2,8 L і вище. Серйозною проблемою може стати відсутність вільного місця в багажнику в разі установки стандартного балона великого обсягу. Такий балон об’ємом 48-50 літрів за розміром відповідає колесу 195 / 65R15, але коштує дорожче, ніж звичайний. Не слід забувати, що корисний об’єм на 15-20% менше реального.

Слід відрізняти скраплений та стиснутий газ. Стиснутий газ. це, в основному, метан, який зберігає свій газоподібний стан майже при будь-якій температурі і при будь-якому підвищенні тиску.

Звертався за установкою 2го покоління восени минулого року. А ось написати свою думку про можу тільки зараз. Питання про перехід на ГБО став переді мною після чергового підвищення ціни на бензин. Цю компанію мені порадив один знайомий, сказав, що по місту тут вартість установки виходить найдешевшою. Хлопці швидко взяли в роботу мою машину. Роботою їх задоволений цілком.

Словничок скорочень (АЗС, ПБС, ЗВГ і т.д.)

Також недолив може траплятися і без злого умислу. просто «нелегали» економлять на своєчасному обслуговуванні колонок. В кінцевому підсумку, споживач незначно виграє в ціні, але проїжджає меншу кількість кілометрів. В лабораторії.

Заправка газом. Преимущества и недостатки

Основне правило безпеки полягає в тому, що балон повинен бути заповнений не більше ніж на 80% свого об’єму, решта простору заповнить утворюється парова подушка, за рахунок якої при нагріванні об’єм рідкого газу збільшується, не викликаючи небезпечного збільшення тиску в балоні. На практиці тиск газу в балоні при (-40 °). (45) ° С знаходиться в межах 0,2. 1 МПа.

Чим більше на вашій АЗС заправних колонок, тим більше буде потрібно службовців, щоб не створювати чергу що чекали на клієнтів.

LPG або скраплений газ, побічний продукт очищеної сирої нафти, є газом в кімнатній температурі і тиску, і рідиною в тиску 2Па. Щільність рідкої фази газу залежить від температури, зі збільшенням якої щільність зменшується. При нормальному атмосферному тиску і температурі 15 ° С, щільність рідкої фази пропану складає 0,51 кг / л, бутану. 0,58 кг / л.

Друге: природний газ. найдешевше моторне паливо з усіх наявних на ринку. І ось це друга перевага природного газу для автомобілістів є найголовнішим. Вивчення цін на паливо по регіонах Росії дозволило зробити наступні відкриття, якими ми зобов’язані поділитися з побратимами по керму. Газ згорає трохи повільніше, ніж бензин. Використання газу в якості моторного палива знижує навантаження на поршневу групу і колінчастий вал, двигун працює «м’якше». Однак це викликає погіршення динаміки розгону приблизно на 2-5% (залежно від ступеня стиснення).

Російський автопром поки що не реагує на нові тенденції. Виняток становить тільки КамАЗ, який створив-таки газовий двигун. А ось їх американські, німецькі, італійські колеги не просто розробили метанові автомобілі, але поставили їх на виробництво і активно просувають на ринок. У тому числі і на російський.

Якщо ви задумалися про те, як відкрити газову заправку без ризику марно втратити вкладені гроші, то зверніть увагу на ключовий фактор. розташування земельної ділянки.

При нормальних атмосферних умовах і температурі 15 ° С щільність пропану в рідкому стані становить 510 кг / м3, а бутану 580 кг / м3. Пропану в газовому стані при атмосферному тиску і температурі 15 ° С дорівнює 1,9 кг / м3, а бутану. 2,55 кг / м3. При нормальних атмосферних умовах і температурі 15 ° С з 1 кг рідкого бутану утворюється 0,392 м3 газу, а з 1 кг пропану 0,526 м3.

Контрольный замер заправки “задувки” баллона Газа (LPG)

Установка комплекту газобалонного обладнання на автомобіль в сервісному центрі займає до одного дня.

При нормальних атмосферних умовах і температурі 15 ° С щільність пропану в рідкому стані становить 510 кг / м3, а бутану 580 кг / м3. Пропану в газовому стані при атмосферному тиску і температурі 15 ° С дорівнює 1,9 кг / м3, а бутану. 2,55 кг / м3. При нормальних атмосферних умовах і температурі 15 ° С з 1 кг рідкого бутану утворюється 0,392 м3 газу, а з 1 кг пропану 0,526 м3.

Установка комплекту газобалонного обладнання на автомобіль в сервісному центрі займає до одного дня.

Підставляємо в дану формулу шукану масу розміром в 1 кг. Ділимо її на щільність газу, що дорівнює 0,567 т / м3.

У чому вимірюється газ на заправках

Привіт, в цій статті ми постараємося відповісти на питання: «В чому вимірюється газ на заправках». Також Ви можете безкоштовно проконсультуватися у юристів онлайн прямо на сайті.

Вони подають газ через змішувач, вбудований у впускний повітропровід (газові установки 3-го покоління), або через спеціальні газові форсунки (газові установки 4-го покоління) автомобіля. Бензинові форсунки при цьому відключаються ЕБУ.

Тому основна увага експерти приділили ряду всеукраїнських мереж АЗС (Shell, Okko, WOG, БРСМ і інші), великим мережам столиці і регіону (КЛО, Luxwen) і декільком «бочок», тобто незаконним заправкам. Експерти відбирали проби в спеціальний пробовідбірник, після чого зразки доставлялися в лабораторію.

Види і характеристики газоподібних палив

Зріджений газ користується найбільшою популярністю у власників легкових автомобілів. Переобладнати автомобіль для роботи на зрідженому газі простіше і дешевше, ніж для роботи на стиснутому. Зріджений газ знаходиться в балоні під відносно невеликим тиском. 16 атмосфер, а високий ступінь розрідженості стисненого газу вимагає збільшити цей показник в 12-15 разів.

Сьогодні більшість автомобілістів віддають перевагу бензинове паливо. Альтернативою є газове паливо, яке більш екологічно, економить кошти і сприятливо позначається на ресурсах автомобіля. АЗС на сьогоднішній день пропонують в наявності і за доступною ціною два види газу: пропан, що входить в пропан-бутановую суміш, і метан.

Також як і у дизельного палива є кілька сортів СПБТ, що відрізняються за складом суміші пропану і бутану. Зимова суміш, річна і арктична. Зимова суміш на 65% складається з пропану, на 30% з бутану і 5% газових домішок. Літня суміш складається на 45% з пропану, 50% з бутану, 5% газових домішок. Арктична суміш. 95% пропану і 5% домішок. І ще один важливий параметр. щільність газу. Чим вона більше, тим більше при інших рівних пробіг на одній заправці. У цьому параметрі найвищі показники продемонстрували зразки мереж Luxwen і Shell. У сухому залишку. В цілому, ситуація з якістю автомобільного газу виявилася не такою критичною, чого не скажеш про цінові коливання.

Порівняння з іншими видами пального

У різних ситуаціях співвідношення пропану до бутану буде різним, відповідно і різна щільність, але в наведених прикладах.

Для літнього палива температура помутніння рівна. 5 ° С, а для зимового составляет.25 ° С. Важливий показник, обов’язково вказується в паспорті на дизпаливо, температура граничної фильтруемости. Помутніла солярка може використовуватися, до температури фильтруемости, а далі. забитий фільтр і припинення подачі палива. Зимова солярка не відрізняється від літньої ні кольором, ні запахом.

Пропан вимірюють літрами, а метан метрами кубічними. Це відмінність пов’язана з технічними характеристиками газів. Балони ж і циліндричні і тороїдальні мають вимір тільки в літрах, не залежно від того, що заправляється газу.

Перша спроба поставити газову систему самостійно була безуспішною. Повторно вирішив не ризикувати і довірив установку фахівцям. Задоволений цілком, виконали хлопці все швидко і без неприємних нюансів. Вартість після закінчення робіт не змінилася. Як було сказано перед початком роботи, стільки і заплатив.

У Москві проблем з газовими заправками немає. Присутні найбільші основні мережі. Це ГУП Контора АГНС, Мосавтогаз. а також всюдисущий Гапромнефть. Не оминають увагою водіїв такі мережі як Інтеройл і МНГК. Газозаправки. Практично в кожному районі є затишна АГНС де вас привітно обслужать і запропонують чашку чаю або кави.

На жаль, багато прихильників пропану не знають або ігнорують той факт, що для заміщення одного літра бензину потрібно, в залежності від об’єму двигуна, не один, а 1,2. 1,3 літра пропану. На АГЗС Росії пропан вимірюють літрами. Якщо водій купує 60 л пропану (540 руб. В цінах червня 2006 року), то платить він, звичайно, на 35% менше, ніж за 60 л бензину (840 руб.).

Один кубічний метр дорівнює обсягу куба зі стороною 1 метр. Ця одиниця є похідною одиницею системи СІ метр, який визначається як «відстань, яку проходить світло у вакуумі за проміжок часу, рівний 1/299 792 458 секунди».

Однак в балонах рідкий газ, і знаходиться він там при високому тиску і низькій температурі. Для використання речовина необхідно привести в газоподібну фазу, при цьому його обсяг багаторазово збільшується.

На тиск газу в балоні впливає температура навколишнього середовища. Тому треба стежити, щоб машина не перегрівалася. При повному заповненні балона (парова подушка відсутня) навіть незначне підвищення температури може привести до різкого збільшення тиску.

Одним з головних моментів є також марки скрапленого газу. Основних дві. ПБА (пропан-бутан автомобільний) і СПБТ (суміш пропану бутану технічна). В чому різниця? Перша марка. очищений газ, адаптований під використання в автомобілях, друга. більш «брудний», призначений для побутових потреб (наприклад, опалення). І тут виявилися неприємні сюрпризи.

Для метану потрібні міцні балони, здатні витримати такий тиск. Щоб полегшити масу балонів, їх роблять металопластиковими. Тепер про запас ходу. У стандартний (50-ти літровий) пропановий балон входить 40 літрів зрідженого газу, витрата пропану трохи вище витрат на бензин (на 10-20%). Метан вимірюється не в літрах, а в кубометрах.

Газові заправки. Як вибрати заправку і не бути обдуреним? Де заправляти ГБО?

Різниця в ціні 1 квт тепла, отриманого від згорання дизеля і ЗВГ вийшла 29%. Наведені цифри показують, що з перерахованих джерел тепла більш економічним є зріджений газ. Щоб отримати більш точний розрахунок, треба поставити поточні ціни на енергоносії.

Позначення, V. це обсяг (у літрах), М. це безпосередньо маса (кілограми), ну а Р. це щільність газу (0,567 т / м3). Наприклад, в Італії) В Україні 1 літр. ДТ стоїть на російські рублі 55 рублів за літр.

У чому вимірюється газ на заправках

Привіт, в цій статті ми постараємося відповісти на питання: «В чому вимірюється газ на заправках». Також Ви можете безкоштовно проконсультуватися у юристів онлайн прямо на сайті.

Газове обладнання автомобіля буває двох типів ІНЖЕКТОРНЕ і ЕЖЕКТОРНЕ. Відмінність у них принципове: у інжекторного газового обладнання газ подається в двигун автомобіля під тиском, а у ежекторного обладнання газ «засмоктується» в двигун розрядженням (як бензин в карбюраторі).

Тому основна увага експерти приділили ряду всеукраїнських мереж АЗС (Shell, Okko, WOG, БРСМ і інші), великим мережам столиці і регіону (КЛО, Luxwen) і декільком «бочок», тобто незаконним заправкам. Експерти відбирали проби в спеціальний пробовідбірник, після чого зразки доставлялися в лабораторію.

Характеристика гасу як палива

Тільки мені незрозуміло, як можна скраплений газ відпускати в літрах? Адже він же під тиском, а якщо скинути тиск, то він буде кипіти. І як вимірюється обсяг заправленого в балон газу? Масу визначити легко, а як обсяг?

Для літнього палива температура помутніння рівна. 5 ° С, а для зимового составляет.25 ° С. Важливий показник, обов’язково вказується в паспорті на дизпаливо, температура граничної фильтруемости. Помутніла солярка може використовуватися, до температури фильтруемости, а далі. забитий фільтр і припинення подачі палива. Зимова солярка не відрізняється від літньої ні кольором, ні запахом.

Пропан вимірюють літрами, а метан метрами кубічними. Це відмінність пов’язана з технічними характеристиками газів. Балони ж і циліндричні і тороїдальні мають вимір тільки в літрах, не залежно від того, що заправляється газу.

Ідея бізнесу. переробка використаних автошин

Працівники компанії досить ввічливі, виконали всі вчасно. Ставив газове вперше, але ніяких проблем в установці у працівників цієї компанії не відбулося. Все чітко, швидко і сподіваюся, що надійно. Звертався в цю компанію 2 місяці тому, не шкодую. Машина стала більш жвавою і економною. Загалом не шкодую, що звернувся за встановленням саме сюди.

У Москві проблем з газовими заправками немає. Присутні найбільші основні мережі. Це ГУП Контора АГНС, Мосавтогаз. а також всюдисущий Гапромнефть. Не оминають увагою водіїв такі мережі як Інтеройл і МНГК. Газозаправки. Практично в кожному районі є затишна АГНС де вас привітно обслужать і запропонують чашку чаю або кави.

Цены 2017 АЗС ГАЗ Заправках LPG в Европе GAZ

На жаль, багато прихильників пропану не знають або ігнорують той факт, що для заміщення одного літра бензину потрібно, в залежності від об’єму двигуна, не один, а 1,2. 1,3 літра пропану. На АГЗС Росії пропан вимірюють літрами. Якщо водій купує 60 л пропану (540 руб. В цінах червня 2006 року), то платить він, звичайно, на 35% менше, ніж за 60 л бензину (840 руб.).

Щільністю називають кількісне значення маси в кілограмах, що розміщується в метрі кубічному. Дуже неоднозначна величина і залежить від безлічі факторів. Основний з них є температура. Отже, щільність пропан-бутану може варіюватися від 490 до 619 кг / м3.

Таким чином, одному літру бензину відповідає 1,19 л пропан-бутанової річної суміші або 1,25 л пропан-бутанової зимової суміші.

Одним з головних моментів є також марки скрапленого газу. Основних дві. ПБА (пропан-бутан автомобільний) і СПБТ (суміш пропану бутану технічна). В чому різниця? Перша марка. очищений газ, адаптований під використання в автомобілях, друга. більш «брудний», призначений для побутових потреб (наприклад, опалення). І тут виявилися неприємні сюрпризи.

Існують два типи газового палива. пропан і метан. Пропан. це зріджений нафтовий газ (транспортується під тиском 10-15 атмосфер). Метан. це природний газ (в машині під тиском 200-250 атмосфер). Через таку різницю тиску цих двох палив потрібні різні балони. Для пропану достатньо буде металевого балона з товщиною стінок 4-5 мм, а для метану балони потрібні набагато товщі.

Приклад: Відомо, що в балоні 50 літрів залито 21 кілограм газу, у якого випробувальна щільність дорівнює 0,567. Щоб порахувати літри потрібно 21 розділити на 0,567. Вийде 37,04 літра газу.

Для зберігання автомобіля з газом в закритому приміщенні на кожному трубопроводі, що виходить з балона, передбачено не менше трьох незалежних один від одного запірних пристроїв. На заправну трубопроводі: вентиль на блоці арматури, зворотний клапан блоку арматури, заглушка заправного пристрою.

У тому, що власникам транспортних засобів, що працюють на газі, необхідно їх заправляти, засумніватися не можна. Досвід експлуатації газобалонних автомобілів показує, що ці автомобілі в аварійних ситуаціях менш пожежо- та вибухонебезпечні, ніж оснащені бензиновими двигунами.

Види і характеристики газоподібних палив

Крім собівартості, у стисненого газу є й інші позитивні відмінності: він менш вибухонебезпечний, ніж скраплений, так як дуже легкий і при витоку не скупчується на відкритому просторі; стиснений газ, згоряючи, утворює більш чистий вихлоп; при використанні стисненого газу не потрібно зливати періодично утворюється конденсат, що володіє неприємним запахом.

Стаття безглузда, в тому плані, що ресурс двигуна зменшується де порівняльні показники? або це з теми один мужик сказав сам їжджу на газу вже 8 років. Щодо ресурсу движка. він не зменшується в камері згоряння не утворюється плівка як від роботи на бензині, що не засмічуються форсунки. Двигло ходить більше.

Також як і у дизельного палива є кілька сортів СПБТ, що відрізняються за складом суміші пропану і бутану. Зимова суміш, річна і арктична. Зимова суміш на 65% складається з пропану, на 30% з бутану і 5% газових домішок. Літня суміш складається на 45% з пропану, 50% з бутану, 5% газових домішок. Арктична суміш. 95% пропану і 5% домішок. Залишається побажати, щоб поставки були ритмічними, і ринок не відчував дефіциту. Тоді і ціни підуть вниз, адже конкуренція в цьому сегмента дуже висока. Олександр Бабенко. Матеріал надано Інститутом споживчих експертиз.

Зараз у всьому світі скраплений газ виробляють і використовують як високоякісне побутове і промислове паливо, що є наслідком основних його переваг. А саме.

Також недолив може траплятися і без злого умислу. просто «нелегали» економлять на своєчасному обслуговуванні колонок. В кінцевому підсумку, споживач незначно виграє в ціні, але проїжджає меншу кількість кілометрів. В лабораторії.

Основне правило безпеки полягає в тому, що балон повинен бути заповнений не більше ніж на 80% свого об’єму, решта простору заповнить утворюється парова подушка, за рахунок якої при нагріванні об’єм рідкого газу збільшується, не викликаючи небезпечного збільшення тиску в балоні. На практиці тиск газу в балоні при (-40 °). (45) ° С знаходиться в межах 0,2. 1 МПа.

Чим більше на вашій АЗС заправних колонок, тим більше буде потрібно службовців, щоб не створювати чергу що чекали на клієнтів.

LPG або скраплений газ, побічний продукт очищеної сирої нафти, є газом в кімнатній температурі і тиску, і рідиною в тиску 2Па. Щільність рідкої фази газу залежить від температури, зі збільшенням якої щільність зменшується. При нормальному атмосферному тиску і температурі 15 ° С, щільність рідкої фази пропану складає 0,51 кг / л, бутану. 0,58 кг / л.

Друге: природний газ. найдешевше моторне паливо з усіх наявних на ринку. І ось це друга перевага природного газу для автомобілістів є найголовнішим. Вивчення цін на паливо по регіонах Росії дозволило зробити наступні відкриття, якими ми зобов’язані поділитися з побратимами по керму. За численному досвіду і за описом безлічі установок прийнято вважати, що нормальний витрата газу становить від 100 до 110% витрат на бензин, тобто якщо у вас витрата газу більше витрати бензину більш ніж на 10%. треба шукати причину такого явища. Іноді (на просунутих системах) витрата газу дорівнює витраті бензину.

Російський автопром поки що не реагує на нові тенденції. Виняток становить тільки КамАЗ, який створив-таки газовий двигун. А ось їх американські, німецькі, італійські колеги не просто розробили метанові автомобілі, але поставили їх на виробництво і активно просувають на ринок. У тому числі і на російський.

Цей різновид бізнесу вигідно відрізняється тим, що приносить прибуток цілий рік, однак повністю самодостатньою бути не може ніколи. хоча б тому, що неможливо самостійно добути або зробити газ.

При нормальних атмосферних умовах і температурі 15 ° С щільність пропану в рідкому стані становить 510 кг / м3, а бутану 580 кг / м3. Пропану в газовому стані при атмосферному тиску і температурі 15 ° С дорівнює 1,9 кг / м3, а бутану. 2,55 кг / м3. При нормальних атмосферних умовах і температурі 15 ° С з 1 кг рідкого бутану утворюється 0,392 м3 газу, а з 1 кг пропану 0,526 м3.

Самостійна установка газового обладнання автомобіля загрожує помилками, що негативно позначиться на деталях Вашого автомобіля і складністю отримання техогляду.

Користуючись довідковими даними і простими формулами можна легко здійснювати розрахунки допомагають в складанні кошторисів.

Самостійна установка газового обладнання автомобіля загрожує помилками, що негативно позначиться на деталях Вашого автомобіля і складністю отримання техогляду.

Наприклад, в тих країнах, де в якості зрідженого газу використовують пропан, 1 кг зрідженого газу має об’єм 1.96 л, тобто 1 л зрідженого газу важить 0.51 кг.

Вибір ГБО на автомобіль: метан або пропан, що краще?

На даний момент існує досить велика кількість виробників газового обладнання. Обмежень за обсягом двигуна немає, однаково добре ставиться і працює газове обладнання як на двигунах об’ємом 1,6 L, так і на 2,8 L і вище. Серйозною проблемою може стати відсутність вільного місця в багажнику в разі установки стандартного балона великого обсягу.

На практиці при правильному встановленні та регулюванні витрата газу може або відповідати витраті бензину, або перевищувати витрата бензину на 10-20% в залежності від умов (зима, активне водіння і т. Д.), Типу двигуна і газового обладнання.

В якості автомобільного пального використовуються два види газового палива. скраплений нафтовий, або вуглеводневий, газ і стиснений компримированні газ.

Установка газової системи працівниками компанії була виконана швидко, претензій немає. Співробітники компанії відповіли на всі мої допитливі питання. Вперше вирішила перейти на газ. Раніше їздила тільки на бензині, але ціни на нього стали занадто швидко рости. Після довгих зважувань за і проти, все ж вирішила вкластися в свій автомобіль.

Різниця в ціні 1 квт тепла, отриманого від згорання дизеля і ЗВГ вийшла 29%. Наведені цифри показують, що з перерахованих джерел тепла більш економічним є зріджений газ. Щоб отримати більш точний розрахунок, треба поставити поточні ціни на енергоносії.

Якщо взяти за приклад щільність газової суміші (пропан / бутан) 0,567 т / м3, то вийде наступне: 21кг ділимо на 0,567 і отримуємо 37,04 літра газу.

Наприклад, в Італії) В Україні 1 літр. ДТ стоїть на російські рублі 55 рублів за літр.

Властивості ЗВГ і одиниці вимірювання

при температурі 20 ° C і при тиску 101,325 кРа

Для заправки резервуарів застосовуються різні суміші вуглеводнів в різні пори року.

Співвідношення в суміші пропану до бутану різне в зимовий і літній час:

Щільність газової фази при нормальних умовах, 2,019 кг / м3Плотность рідкої фази при нормальних умовах, 510 кг / м3

Таким чином виходить, що із одиниці об’єму рідкого газу виходить в 252,6 разів більше газоподібного газу.

Співвідношення обсягу та весаСоотношеніе обсягу і веса1 кілограмм1 літр1 м. Куб.
Зріджений кг. 1 0.53 2.1
Зріджений літр. 1.9 1 3.99
газоподібний м.3 0.48 0.25 1

Співвідношення між одиницями тиску газу

Вимірювання температури. При нагріванні тіла розширюються і збільшуються в обсязі. Найбільше розширюються газоподібні тіла, менше. тверді. Наприклад, газопровід довжиною 100 м при нагріванні до 100 ° С збільшить свою довжину тільки на 12 см; 100 л води при нагріванні до 100 “З збільшать свій обсяг на 4 л. При нагріванні газу від 0 до 273 ° С його обсяг збільшується в два рази.

Температуру газу вимірюють рідинними термометрами, шкала яких має дві постійні точки: танення льоду (0 ° С) і кипіння води (100 ° С). Найбільш точні і прості у використанні ртутні термометри. Застосовують також і шкалу Кельвіна, в якій точка 0 відповідає абсолютного нуля, тобто такої міри охолодження тіла, при якій припиняється всякий рух молекул будь-якої речовини. Абсолютний нуль, приймається за початок відліку температур в системі СІ, в технічній системі дорівнює 273,16 ° С. Таким чином, показання абсолютної шкали більше на 273,2 ° С.

Приклад. Якщо продукти згоряння газу мають температуру за Цельсієм 200 ° С, то за абсолютною шкалою Кельвіна та ж температура дорівнює 200 273,16 = 473,16 К.

Вимірювання кількості теплоти. В якості основної одиниці виміру кількості теплоти раніше приймалася калорія (кал). це кількість теплоти, яку необхідно повідомити 1 г дистильованої води для підвищення її температури з 19,5 до 20,5 ° С при тиску 101,325 кПа.

У теплотехніки застосовується укрупнена одиниця виміру. кілокалорія (ккал), що дорівнює ніж 1000 кал. Кілокалорія. це кількість теплоти, яку необхідно повідомити 1 кг дистильованої води для підвищення її температури на 1 ° С.

В системі одиниць СІ теплота виражається універсальної одиницею. Джоулем (Дж). Джоуль. це робота, яку здійснює сила в 1 Н на шляху в 1 м. Можна застосувати і більш велику і зручну одиницю (кілоджоуль, кДж), дорівнює 1000 Дж, 1 Дж = 0,239 кал.

Кількість теплоти, що виділяється при повному згорянні 1 м3 газу, називається питомою теплотою згоряння газового палива. Теплоту згоряння газу вимірюють в ккал / м3 при температурі 20 ° С і тиску 760 мм рт. ст. Розрізняють нижчу теплоту згоряння QH і вищу QB.

Вищу і нижчу теплоту згоряння природного газу підраховують за такими формулами:

QH = 85,5Ch5 152C2H6 218C3H8 284С4Н10 ,

де Ch5, C2H6, С3Н8, C4h20. в природному газі метану, етану, пропану і бутану в процентах за обсягом. Цифрові значення позначають нижчі і вищі теплоти згорання метану, етану і т. Д., Перелічені на 1% пального компонента.

Переклад фізичних одиниць кількості теплоти в систему СІ наведено в таблиці нижче.

Одиниці виміру параметрів газу

Вимірювання тиску газу. Величину надлишкового тиску газу вимірюють манометрами, а для отримання абсолютного тиску необхідно до надлишкового тиску додати атмосферний тиск.

В системі СІ одиниця вимірювання тиску. паскаль (Па), яка позначає тиск, що викликається силою 1 ньютон (Н), рівномірно розподіленим по нормальної до неї поверхні площею 1 м2. Співвідношення між одиницями вимірювання тиску наведені в таблиці нижче.

У чому вимірюється газ на заправках

Переклад кількості теплоти, вираженої в калоріях, на джоулі

Для зручності порівняння різних видів палива введено поняття умовного палива, теплоту згоряння якого приймають рівною 7000 ккал / кг, або 29288 кДж / кг.

Щоб привести будь-яке паливо до умовного, необхідно значення його нижчої теплоти згорання розділити на цю величину. Величина, що показує, у скільки разів теплота згоряння даного палива більше теплоти згорання умовного палива, називається тепловим еквівалентом.

де QH. нижча теплота згоряння метану, ккал / м3; 7000. теплота згоряння умовного палива. 1 м3 метану еквівалентний 1,22 кг умовного палива.

Вимірювання обсягу та щільності газів. Обсяг газу вимірюють в кубічних метрах (м3). У зв’язку з тим, що обсяг газів значно змінюється при нагріванні, охолодженні і стисненні, для порівняння об’ємних кількостей газу їх приводять до нормальних і стандартних умов.

Нормальними умовами прийнято вважати температуру 0 ° С (273,2 К) і тиск 101,325 кПа. На практиці за одиницю виміру кількості газу приймають 1 м3 газу, взятого при тиску 101,325 кПа, температурі 20 ° С і нульовий вологості. Ці умови прийнято вважати стандартними. Для перерахунку параметрів, що характеризують стан газу, на нормальні або стандартні умови можна використовувати такі формули:

 • приведення газу до нормальних умов
 • приведення газу до стандартних умов

де V0. об’єм газу при нормальних умовах; Vt. обсяг газу при заданому тиску і температурі t, ° С; Рt. тиск газу в момент вимірювання об’єму газу при температурі 1 ° С; Р0. нормальний тиск газу (101,325 кПа); 273,2. нормальна температура, К; V20. обсяг газу при стандартних умовах, тобто при t = 273,2 20 = = 293,2 К і тиску Р0.

Маса газу в одиниці об’єму називається щільністю. Стосовно до газам щільність має розмірність кг / м3 і визначається зазвичай при температурі 0 ° С і тиску 101,325 кПа.

Щоб показати, наскільки 1 м3 даного газу легше чи важче 1 м3 повітря, визначають відносну щільність. Для цього необхідно щільність газу розділити на щільність повітря при нормальних умовах.

Метан як газ і моторне паливо для автомобілів

Метан (стиснений природний газ, КПГ, сompressed natural gas, CNG). горючий газ, який є основним компонентом природного газу. Газ метан практично не залишає шкідливих продуктів згоряння. Метан використовується для газозабезпечення населених пунктів, але нас цікавить його інше призначення, а саме. в якості моторного палива для автомобілів.

На жаль щільність природного метану в тисячу разів нижче щільності бензину. Тому, якщо заправляти автомобіль метаном при атмосферному тиску, то для рівного з бензином кількості палива знадобиться бак в 1000 разів більше. Щоб не возити величезний причіп з паливом, необхідно збільшити щільність газу. Це можна досягти стисненням метану до 20-25 МПа (200-250 атмосфер). Для зберігання газу в такому стані використовуються спеціальні балони, які встановлюються на автомобілях.

Заправки метану в Росії поки ще не зовсім добре розвинені, але розвиваються досить швидкими темпами. Мережа АГНКС складається вже більш ніж з 300 метанових заправок. Так що установка газу метану на автомобілі зараз не відбувається масово через 3х факторів: 1) Мережа метанових заправок ще недостатньо розвинена. 2) Газове обладнання для метану досить-таки дороге, в основному через балонів, які повинні витримувати тиск 200 атмосфер.

3) Метанові балони дещо зменшують вантажопідйомність автомобіля, тому метанове ГБО частіше встановлюється на вантажні автомобілі, такі як ЗІЛ, ГАЗон, ГАЗель.

Хімічні властивості метану Метан горить безбарвним полум’ям. З повітрям утворює вибухонебезпечні суміші. Газ метан вступає з галогенами в реакції заміщення (наприклад, Ch5 ЗС12 = СНС13 ЗНС1).

З’єднання включення Метан створює сполуки включення. газові гідрати, широко поширені в природі.

Застосування метану Сировина для отримання багатьох цінних продуктів хімічної промисловості. формальдегіду, ацетилену, сірковуглецю, хлороформу, синильної кислоти, сажі. Для отримання водяного газу (Ch5 Н2О = СО ЗН2), Метан застосовується як моторне паливо.

Використання природного газу

Область застосування природного газу досить широка: його використовують для опалення приміщень, приготування їжі, підігріву води, виробництва фарб, клею, оцтової кислоти і добрив. Крім цього природний газ в стислому або зрідженому вигляді може використовуватися в якості моторного палива на автотранспорті, спеціальної та сільськогосподарської техніки, залізничному і водному транспорті.

Природний газ. безпечне моторне паливо

Концентраційні і температурні межі займання природного газу значно вище, ніж у бензину і дизельного палива. Метан в два рази легший за повітря і при витоку швидко розчиняється в атмосфері.

Згідно «Класифікації горючих речовин за ступенем чутливості» МНС Росії, стиснений природний газ віднесений до самого безпечного, четвертого класу, а пропан-бутан. до другого.

У чому вимірюється газ на заправках

Для порівняння: роком раніше лише 13 відсотків власників важких позашляховиків замислювалися про такий тюнінгу своїх машин. Це дані опитування, які провела група компаній «АвтоСпецЦентр» серед власників позашляховиків, з року випуску яких пройшло більше 3 років, а також об’єм двигуна яких перевищує 3 літри. Зрозуміло, що нинішні ціни на бензин при витраті понад 13 літрів на 100 км пробігу стають істотним ударом по бюджету.

вимагайте доліва

Нагадаємо анекдот 90-х років. На заправці вже годину стоїть величезний позашляховик. У нього ллють паливо, а бак все не наповнюється. Заправник звертається до водія: «Може, ви двигун заглушите?» Загалом, ненажерливість транспорту при сьогоднішніх цінах на бензин стала головним болем навіть для небідних автовласників.

В середньому за літр не найбільш екологічного палива. Тому-то інтерес до газу зріс майже вдвічі.

Газ збільшує пробіг автомобіля з однієї заправки в 2 рази

Нагадаємо, ще в травні 2013 року уряд РФ випустило розпорядження «Про регулювання відносин у сфері використання газового моторного палива, в тому числі природного газу в якості моторного палива». Згідно з ним на газове паливо буде переведено не менше половини російського громадського транспорту. Плановий обсяг фінансування програми до 2020 року складе 110 мільярдів рублів коштів федерального бюджету. Однак до травневого зростання цін на бензин питання переходу на газомоторне паливо не був настільки актуальне для приватних російських автовласників.

Разом з ростом цін на традиційне паливо виникла нова проблема. На багатьох автозаправках стали шахраювати. Тобто заливати в бак стільки, скільки туди не влізе за визначенням. Якщо обсяг залитого палива реально перевищує технічні можливості автомобіля, довести це нескладно. Жодна заправка не піде на конфлікт. Але якщо водій просто знає, що у нього стільки не влізе, то це не доказ.

З газом такі махінації практично неможливі.

Освіта вибухонебезпечної концентрації відбувається при вмісті парів газу в повітрі від 5% до 15%. У відкритому просторі утворення вибухонебезпечної суміші не відбувається. Нижня межа самозаймання метану. 650 ° C.

чому, вимірюється, заправка

Природний газ. екологічне моторне паливо

90% забруднення атмосфери припадає на частку транспортних засобів.

Переклад транспорту на екологічно чисте моторне паливо. природний газ. дозволяє скоротити викиди в атмосферу сажі, високотоксичних ароматичних вуглеводнів, окису вуглецю, ненасичених вуглеводнів і окислів азоту.

При спалюванні 1000 л рідкого нафтового моторного палива в повітря разом з відпрацьованими газами викидається 180-300 кг оксиду вуглецю, 20-40 кг вуглеводнів, 25-45 кг окислів азоту. При використанні природного газу замість нафтового палива викид токсичних речовин в навколишнє середовище знижується приблизно в 2-3 рази по оксиду вуглецю, по оксиду азоту. в 2 рази, по вуглеводнях. в 3 рази, по задимленості. в 9 разів, а утворення сажі, властиве дизельних двигунів, відсутня.

Двигун стає чистішим

У газу в якості заправки для автомобілів є маса переваг. Він, в порівнянні з нафтою, не виробляє побічних продуктів горіння: це найбільш екологічний вид палива, який відповідає нормам Euro-5 і Euro-6.

Газ збільшує пробіг автомобіля з однієї заправки в 2 рази, що актуально при подоланні великих відстаней. Пропан-бутанова суміш не розріджує моторне масло, в порівнянні з бензином володіє більш низьким октановим числом, що знижує ризик детонації до нуля і мінімізує навантаження на мотор, знижує знос двигуна і продовжує термін служби за рахунок того, що на деталях двигуна не утворюються кіптява і нагар. Термін служби свічок і масла збільшується в середньому на 35 відсотків.

Природний газ. економічне моторне паливо

Природний газ. саме економічне моторне паливо. Для його переробки потрібні мінімальні витрати. По суті, все що потрібно зробити з газом перед заправкою автомобіль. це стиснути в компресорі. Сьогодні середня роздрібна Це в 2-3 рази дешевше бензину або дизельного палива.

У чому вимірюється обсяг балона і газу?

Оснащувати автомобілі обладнанням для переходу на газове паливо вже давно стало звичною справою. Існує два види газових балонів:

 • тороїдальні;
 • циліндричні;

При установці ГБО в легковика переважно ставлять тороїдальні балони, оскільки вони відповідають габаритам запасного колеса, і можуть стати на місце запаски, не займаючи вільне місце в багажнику, в той час як циліндричні, використовують значно більший вільний обсяг.

Вантажівки оснащують циліндричними балонами, винесеними на зовнішню частину рами. Якщо місця в багажнику багато, то і легкові можна оснастити циліндричним балоном, що збільшить пробіг автомобіля між заправками. Оскільки метан і пропан, різні за агрегатним станом гази, то і балони для них розрізняються. Так метанові виробляють цільними без зварного шва.

Встановлюючи газове обладнання, власники ТЗ, починають цікавитися обсягом газових балонів і тим, скільки газу вони вміщають.

Обсяг газу залежить від агрегатного стану

Пропан вимірюють літрами, а метан метрами кубічними. Це відмінність пов’язана з технічними характеристиками газів. Балони ж і циліндричні і тороїдальні мають вимір тільки в літрах, не залежно від того, що заправляється газу.

Існують певні вимоги до балонів ємністю більше 100 літрів:

 • Табличка з вихідними даними;
 • Дата випуску;
 • Дата чергової перевірки;
 • ідентифікатор;
 • Паспорт в паперовому вигляді;

Згідно з нормативними вимогами балони в яких зберігатися газ газу повинні бути червоного кольору корпусу.

Перша спроба поставити газову систему самостійно була безуспішною. Повторно вирішив не ризикувати і довірив установку фахівцям. Задоволений цілком, виконали хлопці все швидко і без неприємних нюансів. Вартість після закінчення робіт не змінилася. Як було сказано перед початком роботи, стільки і заплатив. Установку робив на ГАЗель, економія виявилася відразу, думаю, моя конячка такими темпами за півроку повністю відіб’є це вкладення

Працівники компанії досить ввічливі, виконали всі вчасно. Ставив газове вперше, але ніяких проблем в установці у працівників цієї компанії не відбулося. Все чітко, швидко і сподіваюся, що надійно. Звертався в цю компанію 2 місяці тому, не шкодую. Машина стала більш жвавою і економною. Загалом не шкодую, що звернувся за встановленням саме сюди.

Звертався за установкою 2го покоління восени минулого року. А ось написати свою думку про можу тільки зараз. Питання про перехід на ГБО став переді мною після чергового підвищення ціни на бензин. Цю компанію мені порадив один знайомий, сказав, що по місту тут вартість установки виходить найдешевшою. Хлопці швидко взяли в роботу мою машину. Роботою їх задоволений цілком.

Хотів давно перейти на більш дешеве паливо, але не міг визначитися який краще довірити компанії цю роботу. Чув, що можна і самостійно зробити, але чесно побоявся. Загалом вирішив не ризикувати і не втрачати даремно час, до того ж якщо б з’явилися проблеми з роботою машини, буде вже до кого висувати претензії. Довірив свою машину Майстер Газу. І не прогадав, виконали всі добре, машинка літає, споживання палива радує. Загалом все супер, рекомендую!

Установка газової системи працівниками компанії була виконана швидко, претензій немає. Співробітники компанії відповіли на всі мої допитливі питання. Вперше вирішила перейти на газ. Раніше їздила тільки на бензині, але ціни на нього стали занадто швидко рости. Після довгих зважувань за і проти, все ж вирішила вкластися в свій автомобіль. Якщо шукайте хороших фахівців, що відповідають на будь-які питання, які стосуються встановлення та вигоді газового обладнання, то знайдете їх тут!

location_onЄкатеринбург, вул. 8 березня, 269б

timelapseЧас роботи: ПН Зб. 9:00. 18:00 Вс. вихідний

тиск. це відношення сили до площі, на яку діє сила, Н / м2.

Молекули газів постійно знаходяться в русі по прямій, куди було можливо. Коли газ укладений в посудину, то молекули постійно соударяются об стінки судини, створюючи ті самим тиск. Таким чином, тиск. це сумарна сила зіткнення молекул на одиницю площі поверхні судини. При нагріванні швидкість руху молекул зростає, а разом з нею збільшується і тиск газу в посудині.

Робочий тиск. це тиск в посудині, при якому воно може експлуатуватися при фактичній температурі робочого середовища і навколишнього повітря.

пробний тиск. це тиск, при якому виробляються гідравлічні випробування на міцність.

абсолютний тиск. це надлишковий тиск атмосферний тиск.

надмірне тиску. якщо тиск більше атмосферного, воно називається надлишковим, якщо Вакуумметричний тиск (тиск розрядження). коли тиск менше атмосферного.

Атмосферний тиск. тиск атмосфери на все знаходяться в ній предмети і земну поверхню. Атмосферний тиск створюється гравітаційним притяганням повітря до Землі.

Природний газ. паливо для автомобілів

Атмосферний тиск вимірюється барометром. Атмосферний тиск, що дорівнює тиску стовпа ртуті висотою 760 мм. при температурі 0 ° C, називається нормальним атмосферним тиском.

Атмосферний тиск може вимірюватися не тільки висотою ртутного стовпа. наприклад:

Одна фізична атмосфера = 101325 Па, або 1, 01325 кгс / см2, або 10,1325 м.в.ст., і т.д.

Технічна ж атмосфера прирівнюється рівно до 100000 Па, тобто одна технічна атмосфера приблизно дорівнює одній фізичної атмосфері.

1 технічна атмосфера = 1кгс / см2 = 1 бар = 10 м. В. ст. = 10000 мм.в.ст. = 760 мм. р. ст. = 0,1 МПа = 1000 милі бар = 100 кПа.

густина. це відношення маси тіла до його об’єму, вимірюється в кг / м3.

Щільність газів в пароподібному стані, при нормальних умовах (температурі 0 ° С і давленіі101,325 кПа):

Для зріджених вуглеводневих газів рідкому стані відповідно:

Якщо порівнювати з щільністю води, що дорівнює 1000 кг / м3 або 1 кг / літр, вийде що гази в рідкому стані приблизно в два рази легші за воду.

Щільність газів в пароподібному стані, при стандартних умовах (температурі 20 ° С і давленіі101,325 кПа):

Отже, з підвищенням температури щільність газів зменшується!

Відносна густина. це щільність газу по відношенню до щільності повітря, яка дорівнює 1,293 кг / м3.

Отже, метан легший за повітря приблизно в два рази, а пропан і бутан важче повітря приблизно в два рази!

температура. це ступінь нагретости тіла. Температура речовини в значній мірі визначає його властивості. Наприклад, речовини в звичайних умовах є рідкими. при нагріванні переходять в газоподібний, а при охолодженні в тверде.

абсолютна температура. це температура, при якій припиняється молекулярний рух, нижче якої не може бути охолоджене жодне тіло, і вона дорівнює. 273,15 ° С.

Температура кипіння. температура, при якій відбувається перехід речовини з рідкого стану в пароподібний. У бутану (- 0,5 ° С), у пропану (- 42 ° С), у метану (-161 ° С).

температура горіння. температура, яка розвивається при повному згорянні палива. У пропану і бутану приблизно (2110 ° С), у метану (2045 ° С).

температура самозаймання. температура, до якої слід нагріти суміш, щоб подальше горіння відбувалося без джерела запалювання. У пропану (500. 590 ° С), у бутану (530. 570 ° С), у метану (550. 800 ° С).

Види захистів сталевих газопроводів від корозії. Що повинно бути зроблено під час виконання робіт із застосуванням зварювання, на діючих газопроводах, і перед проведенням робіт, пов’язаних з роз’єднанням газопроводів.

Всі сталеві газопроводи піддаються корозії. Корозія внутрішніх поверхонь труб залежить від властивостей газу. Сприяє розвитку корозії підвищений в газі кисню, вологи, сірководню та інших агресивних сполук. Боротьба з внутрішньою корозією зводиться до очищення самого газу. Корозія зовнішніх поверхонь труб, покладених в грунт, розділяється на три види. хімічна, електрохімічна, електрична.

Хімічна і електрохімічна корозія пов’язана з впливом грунту, електрична. з впливом блукаючих струмів в грунті, що стікають з рейок електрифікованої транспорту. Хімічна корозія визначається ступенем вологості грунту і присутністю в грунті солей, кислот, лугів, органічних речовин. Цей вид корозії не супроводжується електричними процесами. Товщина труби зменшується рівномірно по довжині, що виключає небезпеку наскрізних пошкоджень труби. Для запобігання труб від хімічної корозії використовується пасивний метод захисту. Трубопровід ізолюють бітумно-гумової мастикою, або полімерними стрічками. У нашому регіоні використовується ізоляція дуже посиленого типу (праймер, мастика, стеклохолст, мастика, стеклохолст, мастика, крафт-папір). Також може використовуватися ізоляція екструдованим поліетиленом.

Електрохімічна корозія є результатом взаємодії металу, що грає роль електрода, з агресивними розчинами грунту. електролітами. Метал посилає в грунт позитивно заряджені іони (катіони). Втрачаючи катіони, метал руйнується. Ділянка труби заряджається негативно, а грунт. позитивно. Електрохімічна корозія може привести до утворення наскрізних отворів в трубі. Для захисту газопроводу від електрохімічної корозії використовують катодну (активну) захист. На газопровід накладається негативний потенціал від катодного станції. Захищений ділянку азопровода стає катодного зоною. Як анода застосовують магнієві жертовні електроди, що розташовуються поблизу трубопроводу. Анод, втрачаючи катіони, які у грунт, руйнується. Катіони надходять на трубу, а потім в електричну ланцюг. Руйнування труби не відбувається, так як з неї не йдуть її катіони. Одна катодний станція захищає ділянку газопроводу довжиною 1-20 км. (В залежності від кількості жертовних електродів).

Існує протекторна захист від електрохімічної корозії. Відмінність цього виду захисту від катодного полягає в тому, що ділянка газопроводу перетворюється в катод без катодного станції. Як анода. протектора використовується металевий стрижень, поміщений в грунт поруч з газопроводом. Електричне коло така ж, як при катодного захисту. Метал анода. протектора. цинк, сплави магнію і алюмінію, мають більший негативний потенціал, ніж чорні метали. Захисна зона однієї протекторної установки до 70 метрів.

Електрична корозія, як уже зазначалося, пов’язана з блукаючими струмами, що стікають з рейок електрифікованої транспорту в грунт. Рухаючись до негативного полюса тягової підстанції, блукаючі струми потрапляють на газопровід в місцях пошкодження ізоляції. Поблизу тягової підстанції блукаючі струми виходять з газопроводу в грунт у вигляді катіонів, що веде до руйнування металу. Електрична корозія більш небезпечна, ніж електрохімічна. Для захисту від електричної корозії використовують електричний поляризований дренаж. Принцип його роботи полягає в тому, що струм, який потрапив на газопровід, відводиться назад до джерела блукаючого струму. Для захисту надземних газопроводів від корозії, на них наносять лакофарбові покриття (два шари грунтовки і два шари фарби).

При виконанні робіт, пов’язаних із застосуванням зварювальних і вогневих робіт (не проникає в газопровід. приварювання, заміна прокладок фланцевих з’єднань і т.п.), тиск газу повинен бути знижений до 40. 200 мм. в.ст. У разі відхилення тиску газу від заданих параметрів роботи повинні бути призупинені до виявлення причин і їх усунення.

При виконанні робіт, пов’язаних з роз’єднанням газопроводів. необхідно відключити активний захист (якщо така є) і встановити електроперемичку.

Дата публікування: 2015-04-10; Прочитано: 7101 | Порушення авторського права сторінки

Особливості обліку газу на АГЗС

Беручи 1 тонну скрапленого газу при 10С °, обсяг буде дорівнює. 1000 / 0,549 = 1824 літра. Для АГЗС з гарним місцем розташування, це середньодобовий обсяг газу, що продається. Видаючи паливо при температурі 25С ° ця ж маса в обсязі збільшитися до 1890 літрів.

Різниця в обсязі виходить.66 літрів. Якщо помножити на вартість продажу палива, то вийти близько 1 500р. В місяць це близько 46 500р. А в рік це вже 558 000р. недоотриманого прибутку! Оператори вміють рахувати дані цифри часто намагаються зловживати цим. Тобто зростають ризики крадіжки скрапленого газу на АГЗС.

Можлива й інша ситуація коли відпуск палива проходить при температурі нижче тієї що була при відвантаженні на ДПС. При такій ситуації однозначно виникне нестача в грошовому еквіваленті. Тут все в зворотному порядку, власник бізнесу несе збиток у сумі 558 000р. на рік. Як бачимо це досить значні суми втрат. Якщо уникати збитку у фінансовому еквіваленті, то всі погрішності списуються на клієнтів за фактом недоливу газ, але при цьому клієнти йдуть до конкурентів, які заливають більшу кількість палива, і швидше за все, як мінімум половина суми недоливу йде в кишеню операторам. Тому дуже важливо, що б система обліку газу на АГЗС мала можливість в режимі реального часу вести підрахунок палива з урахуванням зміни температури і щільності.

На жаль, не всі замислюються про те, яких сум власники не дораховуються. Вони використовують найдешевшу обладнання, яке не враховує реальний обсяг відпускається палива.

У чому вимірюється скраплений газ?

Власники АГЗС часто не замислюються або не знають способи як вони можуть додатково отримувати від свого бізнесу вагомий прибуток. Завдяки веденню точного обліку на АГЗС, запобігання злодійства і підвищенню лояльності клієнтів, сума додаткового прибутку з однієї АГЗС може перевищувати 500 000 рублів на місяць!

Давайте в цій статті розберемося, чому власники АГЗС можуть недоотримувати свій прибуток з похибки обліку ЗВГ (зрідженого вуглеводневого газу). Пов’язано це з із змінами обсягу видається газу в залежності від зміни температури, вимірювань ГРК, програми врядування та контролюючого обладнання. Адже важливо контролювати обсяг (ЗВГ) не тільки в момент приймання, але і в постійному режимі при видачі палива. Для початку розберемося, як обчислюється обсяг газу.

систематизація бухгалтерії

Облік газу за допомогою колонок Топаз

ГРК Топаз в роботі з ПЗ Топаз АЗС при наявності рівнеміра з датчиками щільності в постійному режимі збирає інформацію по щільності і програмним шляхом реєструє і зберігає в системі масу відпущеного палива. Якщо крадіжка палива відбувається до самої ГРК, то при порівнянні маси й обсягу реалізованого палива за підсумками звітного періоду програма повідомить про розбіжності.

При використанні програмного забезпечення «Топаз АЗС» крадіжка палива після ГРК буде практично неможлива. У програму закладено безліч алгоритмів щодо захисту від несанкціонованого доступу до колонки. У постійному режимі ПО реєструє відповідність контрольних апаратних лічильників (електронні сумарні лічильники в ГРК) з програмними лічильниками. У разі виявлення розбіжностей в показниках, інформація зберігається в логах програми і буде доставлена ​​власнику. При відключенні ПО від колонки, наступний запуск програми буде можливий тільки з адміністративного запуску.

Дану систему ми рекомендуємо всім нашим клієнтам. Використання її на АГЗС вирішує проблему контролю і можливого злодійства палива. ПО Топаз дозволяє отримувати максимальний прибуток від АГЗС.

Облік скрапленого газу кареолісовимі лічильниками

При використанні ГРК з кареолісовимі масоміра (наприклад, FAS або Топаз з кареолісовимі лічильниками) дані по масі палива приходять безпосередньо в ПО без застосування апаратного методу. Тобто дані приходять з метрологічної точністю. Але використання таких ГРК в системах підрахунку газу не популярно, через високу вартість даних ГРК.

Облік ЗВГ за допомогою колонок Технопроект

З АСУ Зірка колонки Технопроект працюють стабільно. У функціонал заявлено про підтримку рівнемірів. Але показання щільності приходять від рівнеміра носять інформаційний характер. Програма не розраховує масу реально відпускається палива.

Виробник ГРК Технопроект заявляє про похибки в 1,5%. Але на практиці похибка становить 5%, через те що при початку і завершення відпустки палива турбіна не обертається з необхідною швидкістю. Даний факт дозволяє розглядати можливість розкрадання неврахованого палива. Через таких високих показників похибки дані ГРК виключені з Держреєстру засобів вимірювань і не мають сертифікат Держстандарту, що дозволяє комерційний відпуск палива в РФ і країнах СНД.

Крім великої погрішності в показаннях обсягу відпущеного палива (не на користь власника АГЗС) власнику доведеться вибирати між можливими збитками і витратами на обслуговування стороннього ПО, нестабільно працюючого з ГРК Технопроект. Тому ми не рекомендуємо дану систему. Вона не є та не дає повного контролю. В результаті немає можливості отримувати максимальний прибуток.

рекомендації

Якщо ви хочете збільшити свій прибуток і підвищити лояльність клієнтів, то рекомендуємо вам встановити на АГЗС газороздавальні колонки з надійною системою обліку видачі палива. Для більш докладної консультації щодо збільшення прибутку і зменшення можливих втрат звертайтеся до досвідчених фахівців нашої компанії.

Формула підрахунку обсягу ЗВГ

 • V. об’єм газу,
 • m. маса газу в тоннах,
 • p. щільність.

Щоб дізнатися, скільки літрів в тонні пропан-бутану, потрібно знати щільність суміші. Щільність є величиною непостійною і залежить від температури пропан-бутану. Щільність палива можна заміряти за допомогою рівнемірів. Нижче наведена таблиця залежності щільності від температури повітря для пропан бутанової суміші (в співвідношенні 50/50):

У верхньому рядку наведена температура навколишнього повітря, а в нижньому рядку відповідна щільність, вимірювана в кг / л.

З підвищенням температури щільність пропан бутану зменшується.