Тормозна рідина dot 4 яка краще

кращих гальмівних рідин

Гальмівна рідина більше впливає на стан та ефективність гальмівної системи, ніж це прийнято вважати часто в автосервісі можна побачити автомобіль із заклинившим супортом, власник якого на запитання: Коли Ви міняли гальмівну рідину? Здивовані відповіді: чому?

Що ж, перед обговоренням найкращих представників свого класу розглянемо, що таке сучасна гальмівна рідина.

Рейтинг гальмівної рідини

Рейтинг складено з урахуванням думки експертів та покупців. Номінанти пройшли тестування, яке допомогло визначити найкращі гальмівні рідини цього року. При відборі кандидатів у рейтинг було враховано такі критерії:

 • Температура кипіння;
 • Антикорозійні властивості;
 • Захист вузлів та механізмів;
 • Стійкість до окиснення;
 • Чи не агресивність до гумових деталей;
 • Змащувальні властивості;
 • Присадки, що використовуються;
 • Упаковка;
 • Об `єм;
 • Гарантії виробника;
 • Колір.

Ціна під час відбору також мала важливе значення, експерти простежили, щоб вона відповідала якості. Усі кошти поділені на класифікацію DOT (транспортний департамент). У центрі кожного продукту, за винятком DOT 5, задіяні поліетиленгліколеві та борнові кислотні поліефіри, а силікон береться як основа для DOT 5. З кількох десятків претендентів відібрано лише найкращі за сукупністю показники, внаслідок чого вони були згруповані за призначенням.

Робота гідравліки в автомобілі

Гідросистема в автомобілі керується головним циліндром. Натискання на педаль гальма супроводжується переміщенням рідини з бачка трубопроводами до робочих циліндрів на колесах.

Для збільшення зусилля використовується вакуумний підсилювач гальм. Вони допомагають збільшити тиск у гальмівній рідині автомобілісту при працюючому двигуні. Якщо ДВЗ не працює, то доводиться додавати значну силу, щоб привести поршні робочих циліндрів у рух.

ТОП 14 найкращих гальмівних рідин рейтинг 2022

огляд кращих відгуки. ТОП 14 найкращих гальмівних рідин рейтинг 2022 в Росії список 2019. 2020.

Гальмівна рідина – важливий атрибут гальмівної системи, що дозволяє виконувати свою основну функцію. Вона повинна мати властивості корозійної стійкості, щоб захистити елементи гальмівної магістралі від іржі, а також високою температурою кипіння, щоб отримати кращу чуйність педалі гальма.

тормозна, рідина, краще

Оскільки цей технічний склад необхідний всім автомобілям, а питання його вибору в поточному стані ринку дуже тяжке, журнал CreativPortal.ru підготував рейтинг 11 найкращих гальмівних рідин силіконового та гліколевого типів, вибраних на підставі оцінки користувачів та експертів.

Топ-10 найкращих гальмівних рідин для легкової машини

Кожен автомобіліст повинен регулярно стежити за станом власного транспортного засобу, оскільки це безпосередньо впливає не лише на безпеку його самого та пасажирів, а й інших учасників дорожнього руху. Необхідно час від часу перевіряти рівень та стан основних рідин – моторної олії, охолоджуючої рідини. Особливу увагу слід приділити гальмівній рідині, оскільки вона несе відповідальність за те, наскільки швидко та ефективно керує гальмами, на тривалість гальмівного шляху тощо.

READ  Заміна протитуманних фар Ford Focus 2 рестайлінг

Вибір цього складу є непростим і надзвичайно важливим заняттям. Досвідчені автомобілісти точно знають, чим саме така продукція відрізняється один від одного. Для водіїв-початківців ми розробили рейтинг кращих гальмівних рідин року. У ньому ми докладно розповімо про характеристики та відмінні якості найбільш популярних речовин. Крім цього, ми дамо кілька корисних порад щодо вибору даної продукції – ці корисні поради допоможуть підібрати найбільш ефективну і підходящу для конкретно взятого автомобіля рідину.

Тормозна рідина DOT 4

Найпоширеніша на сьогоднішній день гальмівна рідина. DOT 4. Гальмівна система є важливою для безпеки водія. Завдання гальм полягає саме в тому, щоб уникнути зіткнення. Надійна робота гальмівної системи залежить від багатьох факторів, у тому числі від якісної та правильно підібраної гальмівної рідини.

Яку гальмівну рідину залити в автомобіль!!

Як завжди, першими класифікацією спантеличилися американці, саме Міністерство транспорту (Department of Transportation), перші літери цих трьох слів утворили абревіатуру DOT.

У Радянському Союзі не стали вигадувати свою назву, просто записали це позначення кирилицею ДОТ.

Саме DOT визначає, якими мають бути оптимальні показники базових характеристик гальмівних рідин.

Види гальмівних рідин.

При виборі рідини необхідно насамперед звернути увагу на її тип (клас). Це дозволить вам оптимально підібрати ТЖ для типу, марки та моделі нашого автомобіля. Це надзвичайно важливе питання, оскільки воно гарантує надійність гальмівної системи.

Ось основні типи гальмівних рідин, доступних на ринку, що відрізняються, перш за все, точками кипіння:

 • DOT 3 зазвичай її основа є простий ефір гліколю, а її температура кипіння досягає 205 ° С.
 • Точка 4 гальмівна рідина на додаток до гліколевого ефіру, він містить суміш ефірів боратних ефірів, завдяки чому його фізичні властивості краще порівнюються з точками 3 гальмівної рідини, включаючи температуру кипіння до 230 градусів за Цельсієм. При використанні цієї рідини варто пам’ятати, що вона має більш високу та стабільну температуру кипіння на початкових етапах використання продукту. У ситуації, коли починається процес поглинання води, температура кипіння рідини DOT 4 зазвичай падає швидше, ніж у порівнянні з рідиною DOT 3. Якщо вам потрібна найкраща гальмівна рідина дот 4, вибирайте продукт із вищого цінового діапазону.
 • Гальмівна рідина Dot 5.1 це не що інше, як рідина класу DOT 4, що відповідає вимогам рідин DOT 5, для яких силікон використовується для отримання оптимальної в’язкості та температури кипіння. Поряд із технічним прогресом виявилося, що ті ж характеристики можуть бути отримані з використанням боратних ефірів. Для гальмівних рідин 5.1 температура кипіння становить 260 градусів.
 • Гальмівна рідина R3 використовується в старих типах автомобілів, оснащених дисковим та барабанним гальмом. При виборі цього типу продукту ви повинні вибрати рідину R3, яка може змішуватися з рідинами DOT 3 і DOT 4.
READ  ВАЗ 2110 заводиться та глухне на холодну

95% світового ринку становлять продукти на основі простих ефірів та похідних гліколю, тому, якщо ми шукаємо автомобільні рідини для BMW, VW, Audi, Peugeot, Opel, Ford або Toyota, ми зазвичай вибираємо рідини DOT 3, DOT 4 та DOT 5.1. Варто пам’ятати, що мінеральна гальмівна рідина також існує. В основному вона використовується для Rolls Royce або Citroen.

Якщо ви не впевнені, яка гальмівна рідина використовується у вашому автомобілі, ви можете скористатися Інтернетом. Тоді потрібно пам’ятати, що важливо правильно запровадити рік випуску автомобіля. Інформація про тип гальмівної рідини також знаходиться на кришці розширювального бачка в автомобілі.

Гальмівна рідина DOT-4 на 98% складається з полігліколей. Інші 2%. присадки.

Важливо розуміти, що існує стандарт, що регламентує склад гальмівних рідин. Цей стандарт створено та підтримується американським департаментом транспорту. І будь-яка рідина, незалежно від виробника, теоретично повинна відповідати прописаним у стандарті характеристикам, якщо відносить себе до сімейства DOT. Насправді це майже завжди так, як мінімум для відомих брендів.

Регламентованих характеристик кілька. По-перше, це база. База гальмівної рідини ДОТ-4 складається із складних спиртів, так званих полігліколей. Ці спирти мають хорошу змащувальну здатність, абсолютно стисливі, зберігають працездатність в середньому до.42°C і закипають при температурі не нижче 230°C. Також усім спиртам гліколевої групи властива гігроскопічність – здатність поглинати з навколишнього середовища та розчиняти у своєму обсязі без осаду воду.

По-друге, це пакет присадок. Добавки підвищують експлуатаційні властивості рідини. Склад присадок також регламентований. Причому як у якісному, так і кількісному відношенні.

Це означає, що якщо ви купуєте гальмівну рідину, марковану DOT-4, то в ній гарантовано буде мінімальний набір тих компонентів, які забезпечує її роботу в зазначених стандартом межах.

Однак регламент допускає добавку сторонніх компонентів або збільшення пропорції (не зменшення), що може змінювати деякі характеристики гальмівної рідини. Як правило, на краще. Наприклад, зменшують низькотемпературну в’язкість, підвищують температуру кипіння або роблять рідину менш сприйнятливою до процесу поглинання вологи з атмосфери.

READ  Яке масло краще заливати в Niva Chevrolet

Історія компанії та продукція

Є сенс сказати кілька слів про саму компанію. Заснована компанія ATE була у 1906 році у місті Франкфурт, Німеччина. Спочатку все виробництво зводилося виготовлення аксесуарів для авто та окремих деталей на замовлення великих на той момент автовиробників.

Переломним став 1926 рік. У цей час на розробках компанії ATE була створена та впроваджена у серійне виробництво перша у світі гідравлічна гальмівна система.

Сьогодні АТЕ – це компанія не лише зі світовим ім’ям, але й з величезним багажем досвіду у виробництві елементів гальмівних систем. Усі рідини, що випускаються під цим брендом, засновані на гліколях та полігліколях. В даний час силіконові склади ця фірма не робить.

Є кілька загальних рис, властивих гальмівним рідинам ATE.

 • Стабільна якість та однорідність складу. Незалежно від партії, всі гальмівні рідини ATE однієї номенклатури будуть ідентичні за складом, і їх можна без побоювання змішувати між собою.
 • Відсутність на ринку підробок. Залізна банка та система захисних елементів (фірмова голограма з QR-кодом, особлива форма пробки та клапана на горловині) роблять підробку продукції цієї фірми недоцільною для виробників контрафакту.
 • Ціна трохи вища за середню. За якість та стабільність доводиться платити. Небрендовані рідини в загальному випадку коштують дешевше, ніж аналогічні продукти від ATE.
 • Дефіцит на ринку. Їли гальмівні рідини в основному розходяться на європейських ринках. У країни митного союзу та СНД постачання обмежені.

Є один тонкий момент, який святкується деякими водіями. Офіційно компанія у своїх буклетах вказує, що гальмівні рідини АТЕ працюють від 1 до 3 років, залежно від конкретного складу. Немає цих гучних заяв, як від деяких інших виробників гліколевих складів, що їхня рідина здатна відпрацьовувати по 5 років.

Може здатися, що гальмівні рідини ATE менш якісні і менше служать. Проте насправді 3 роки – це граничний термін служби для будь-якої гліколевої гальмівної рідини. Як би не запевняли виробники у зворотному, на сьогоднішній день немає присадок, здатних повністю придушити або значно нівелювати властивість гігроскопічності спиртів. Усі гліколеві рідини вбирають воду з навколишнього середовища.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS