Заміна олії АКПП через скільки міняти

Яка частота необхідно змінити масло в передачі?

Якщо автоматична трансмісія передбачає обслуговування, виробники вказують 2 значення:

З огляду на те, що другий випадок практично є нормою для російської експлуатації, рекомендується орієнтуватися на нього.

 • У старих автомобілях з роком випуску 2000 і раніше термін заміни в середньому дорівнює 60 тис. км.
 • У нових машинах – приблизно 80 тис. км.
 • За важких умов термін скорочується вдвічі, відповідно – 30 та 40 тис. км.

При цьому важливо враховувати ключові вимоги, на основі яких приймається рішення – варто змінювати трансмісійну рідину раніше зазначеного часу

 • немає різких гальмувань чи розгонів;
 • рух плавний, рівномірний;
 • задовільне дорожнє покриття;
 • заправка гарним пальним.

З порушенням кожного з перерахованих правил пробіг до заміни скорочується на чверть.

Також відомий ще один важливий критерій, що впливає на періодичність заміни олії. Це його вид – консистенція, колір та запах.

Нова рідина зазвичай малинова або рожева. У нормальному робочому стані – коричневого кольору. Якщо ж масло занадто темне, витікає прогірклий запах – потрібна негайна заміна.

Заміна олії в АКПП: коли міняти, як це зробити самому та які є нюанси

Ми навмисне написали заголовок з помилкою – більшість її все одно не помітять. І все тому, що рідина для автоматичної передачі російських власників автомобілів уперто називаються маслом. Хоча те, що залито в автомат називається ATF – якщо розшифрувати абревіатуру, то вийде Automatic Transmission Fluid. Останнє слово перекладається саме як рідина. І це правильно: вона не лише змащує, а ще й передає момент. Втім, зараз цікавіше інше: як цю рідину поміняти і чи взагалі треба цим займатися.

Існує міф, згідно з яким АКП – повністю необслуговуваний агрегат, в який заправлена ​​рідина на весь термін служби. Однак це стосується тільки тих власників, які звикли їздити на нових машинах, іноді купуючи щось нове. Іншим нагадуємо: зазвичай йдеться про термін до 5 років і пробіг до 100 000 км. Вічних рідин не буває: вони старіють під дією високої температури та кисню з повітря, забруднюються продуктами зношування і, в результаті, втрачають властивості. Тому ATF треба міняти – тут і починаються різні варіанти підходу до цього процесу.

В автоматичних коробках передач приблизно половина рідини хлюпається в піддоні. Великий обсяг знаходиться в гідротрансформаторі та в теплообміннику, а також у гідроблоці та насосі. Тому повнота її заміни за різних підходів буде неоднаковою. При частковій заміні рідину зливають через штатний отвір – двигун при цьому вимкнено, але агрегати прогріті. Так можна злити приблизно половину вмісту. Однак у згаданих вище гідротрансформаторах, теплообмінниках та інших місцях рідина залишиться колишньою. Що ж, додаємо таку ж кількість нової рідини. За бажання можна зняти піддон і замінити фільтр, почистити магніти та видалити всілякі відкладення. Але збільшити обсяг рідини, що зливається, все одно не вдасться.

READ  Скільки ременів на Kia RIO 3

Ви можете спробувати подолати коробку, витрачаючи вказану процедуру кілька разів. При цьому частину старої рідини все-таки вдасться замінити на нову, а тому після кількох процедур вдасться заповнити коробку свіжою рідиною більшою мірою. Недолік способу очевидний: доведеться розоритися на велику кількість ATF. Та й часу шкода. Крім того, потрібно розуміти, що ніякі відкладення з потаємних засіків коробки при цьому все одно не видалити. Однак є і додаткова перевага: не буде потрібно так звана адаптація коробки, яку зазвичай проводять на спеціалізованих сервісах. Йдеться про корекцію тиску в контурі включення кожної з передач. З різкою зміною в’язкості ATF коробка не встигає адаптуватися до нових умов праці, але в описаному випадку він не загрожує неприємностям.

Повна зміна рідини. це пригода. Потрібно підключитися до розриву трубки, що надходить від ACP до радіатора. До трубки, з якої рідина при працюючому моторі витікає, потрібно приєднати ємність для рідини, що відпрацювала, а в іншу подавати нову. На спеціалізованих автосервісі це, як правило, займається машиною. При цьому рідина проходить по всіх агрегатах коробки, включаючи радіатор та гідротрансформатор. Щоправда, і в цьому випадку абсолютно повної заміни все-таки не відбувається, бо нову рідину треба заощаджувати. Витрата і так становить приблизно подвоєну ємність системи, а тому заміну припиняють, орієнтуючись на колір рідини, що виходить: вона повинна бути світлою.

На практиці зазвичай досить часткових замін ATF приблизно раз на 50 000 км пробігу. Якщо машина експлуатується у спокійному режимі, то можна проводити повну заміну приблизно раз на 100 000 км. Зрозуміло, що за важких умов експлуатації інтервали потрібно скоротити. Варто пам’ятати про те, що рідина, що замінюється, не повинна мати характерного запаху гару і не бути занадто темною. Зазвичай такі ознаки є наслідком підгоряння фрикційних накладок, тому, як кажуть, пізно пити «Боржомі» – коробку треба показувати фахівцям на сервісі.

Зона ризику

Втім, виробник застерігає, що якщо автомобіль експлуатується у важких умовах, то АКП вимагає обслуговування. До таких відносяться:

 • часте рух у ритмі мегаполісу – рушив-зупинився;
 • їзда з різкими прискореннями та гальмуваннями;
 • експлуатація у гірських умовах;
 • поїздки із причепом;
 • Дорога від дороги. Раскі пісок, пісок і т.д.
олії, акпп, скільки, міняти

У цьому випадку першу зміну олії проводять при пробігу 60 тис. км. і надалі повторюють кожні 40-60 тис. Якщо автомобіль переважно їздить на шосе, то експерти рекомендують змінювати масло в автоматичну передачу на пробіг 80-100 тисяч. км. Тоді “автомат” прослужить 250-300 тис.

Заміна олії в АКПП

Заміна масла в автоматичній трансмісії є досить широкою темою для спорів та обговорень. Нижче розглянемо два типи міркувань та дамо оцінку тій чи іншій ситуації, коли на кону стоять життя АКПП та гроші власника.

У цьому питанні автомобілісти діляться на два типи: за заміну олії з певним інтервалом, і проти заміни олії взагалі. Кожне з суджень має право на існування, і нижче поговоримо про це, хто має рацію, а хто ні.

READ  Як правильно перевірити масло в АКПП

Цілком логічно припустити, що масло в АКПП такий же змащувальний елемент рухомих деталей, як і моторне масло. Воно має свої відмінні від моторного масла характеристики (в’язкість, стійкість до впливу температур), і воно все ще є елементом, що змащує.

Як і масло в двигуні, масло в АКПП схильне до перегріву, і чим більше інтервал заміни, тим вище ймовірність того, що перегріта олія заб’є канали соленоїдів, і потрапить туди, куди йому не слід потрапляти в перегрітому вигляді.

Перегрів можна отримати різними способами. Можна застрягти взимку в кучугурі, можна крутити п’ятаки, так само спорт-режим навантажує коробку, коли АКПП працює на високих оборотах. Все це негативно позначається на стані олії, і воно старіє швидше.

Ви можете подивитися корекції АКПП, щоб зрозуміти, що відбуваємося в даний момент з коробкою.

Чи можна змінити саму масло?

Поміняти масло самостійно за наявності інструментів та досвіду можливо, але ми не рекомендуємо робити цього. Краще звернутися до спеціалізованої автомайстерні, де нададуть професійну допомогу. Проводити маніпуляції самостійно ризиковано з низки причин:

 • Заміна робочої рідини передбачає заміну фільтра та прокладання піддону. Для самостійного виконання потрібен інвентар, який не в усіх;
 • На СТО проведуть профілактичну діагностику з виявленням потенційних поломок АКПП, які можна усунути, не давши розвинутися;
 • Самостійно злити всю відпрацьовану АТФ неможливо без спеціального агрегату;
 • Використання олії іншого сорту, яким буде розведена рідина, що вже знаходиться в системі, призведе до серйозних негативних наслідків.

Як змінити масло в автоматичній передачі

Якщо ж ви все-таки вирішили провести роботу своїми руками, але не знаєте, як поміняти масло в АКПП, почніть з його аналізу. Для початку потрібно перевірити об’єм масла в АКПП за допомогою щупа, який передбачений у комплектації.

Далі необхідно проаналізувати якість олії, злив її в чисту посудину. Якщо олія чорного кольору. це говорить про те, що воно потребує заміни.

Заміна олії в АКПП. Коли і як міняти масло в коробці-автомат?

Якщо ж ви відчули запах гару, що походить від масла, або в рідині побачили стружку. це привід звернутися до фахівців. Стружка і запах гару говорить про те, що масло вже давно втратило свої змащувальні характеристики, наслідком чого стало посилене тертя металевих компонентів та їх повне зношування. У такому разі необхідно провести діагностику з повним оглядом кожної деталі. Якщо ж поставитися до цього недбало, то металева стружка з часом неминуче потрапить в електрогідравліку, що призведе до серйозних поломок та дорогого ремонту.

Як часто потрібно міняти масло в АКПП

Багато автомобілістів мають питання при зміні масла в автоматичній передачі? І взагалі, чи варто його міняти (багато виробників заявляють, що їх трансмісії взагалі не варто обслуговувати, мовляв, масло, залите в коробку, служить весь термін експлуатації автомобіля)?

У нашій статті ми розберемося в цьому, насправді, досить складному питанні, з’ясуємо, що впливає на інтервал заміни, як експлуатувати коробку, щоби подовжити її термін життя. Для того, щоб зрозуміти, чи потрібно міняти масло в автоматичній коробці передач (і якщо так, то через скільки), варто спочатку розібратися, навіщо воно взагалі в автоматичній коробці, які його функції.

олії, акпп, скільки, міняти

Інтервал заміни

У загальному випадку масло в АКПП потрібно міняти, після того, як автомобіль долає кожні наступні 60 тисяч км шляху. Ця цифра може бути підкоригована з урахуванням умов експлуатації та віку машини. Так, якщо автомобіль випущений після 2000 року, експлуатується в помірному кліматі, а водій віддає перевагу акуратній їзді без холодних і різких стартів, трансмісійну рідину достатньо міняти через 100 тисяч км пробігу. Для машини, випущеної до 2000 року і використовуваної за таких самих умов, інтервал заміни становить 5080 тис. кілометрів. Якщо ж авто експлуатується в країні зі спекотним літом і морозною зимою або в сирому кліматі, а режим роботи коробки перемикання передач часто близький до екстремального, оновлення виконують через, тис. км:

READ  Заміна ГРМ Priora 16 клапанів без кондиціонера

Вплив відпрацьованої олії на коробку передач

Будь-яка технічна рідина в авто з часом втрачає первинні властивості. Що стосується трансмісійної олії, то ATF втрачає характеристики від регулярних перегрівів, жорсткої експлуатації автомобіля. Плюс брудний радіатор разом із продуктами зносу (стружка з фрикціонів та накладок ГДТ) робить свій внесок. Зазвичай у СТО роблять краплинну пробу: зливають невелику кількість ATF для оцінки. Матеріал не повинен втратити прозорість, не повинен пінитися і пахнути горілим. Однак навіть якщо олія абсолютно чиста і прозора, це не говорить про її придатність. З пробігом втрачає властивості основа, виробляється пакет присадок.

Основні ознаки, що вказують на необхідність заміни ATF:

Заміна олії в АКПП. Коли і як міняти масло в коробці-автомат?

 • автомат штовхається;
 • ривки авто на початку руху;
 • на високих передач коробка гуде;
 • не включається одна з передач;
 • автомат переходить в аварійний режим роботи.

Це основні симптоми, взявши до уваги які, можна зрозуміти, коли міняти масло в коробці автомат. Але заміна олії профілактичний захід. Якщо вже є поломка АКПП, агрегат доведеться ремонтувати. У запущених випадках, коли водій ігнорував будь-які сигнали з боку автомата, продукти зношування з’їдають гідроблок. Частинки металу вигризають каверни в алюмінії гідроплити та клапанах коробок передач. Коли автовласник приїжджає до СТО, то ремонтувати вже нічого. Стару коробку знімають та встановлюють нову.

Що станеться, якщо не змінювати масло:

Коли заміна масла може зашкодити АКПП

Коробка-автомат влаштована таким чином, що іноді, змінюючи мастильний матеріал, можна зашкодити її роботі. Це з тим, що у процесі експлуатації АКПП у її порожнинах утворюються продукти зносу деталей, які у дотик. Металева стружка з часом накопичується та осідає на внутрішніх поверхнях агрегату. Порівняно з відпрацьованим, нове масло більш активно вимиває такий осад, і він незабаром виявляється у гідроблоці, викликаючи засмічення. У зоні подібного ризику – коробки автомобілів з великим пробігом, у яких жодного разу не міняли олію (або робили це дуже давно). Тому для оновлення мастильного матеріалу в автоматичній передачі необхідно підходити до уважно та вибрати метод, який найкраще підходить для конкретного випадку.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS