Ремінь ГРМ йде в бік

Table of Contents

Обрив ременя ГРМ в автомобілі. причини, наслідки

Будь-який автовласник, який хоч раз заглядав під капот, бачив там газорозподільний механізм. Зверху силової установки розташовується кришка, яка прикриває распредвал, і кулачки, які контролюють управління клапанами. У передній частині двигуна натягнутий ремінь, розкручує вали. Він приєднується до колінчастого валу силової установки і приступає в рух, коли починають працювати поршні. Ця система може довго служити власнику без зайвого втручання. Однак, якщо автомобіліст вчасно не помітить, що з ременем ГРМ щось не так, то можна чекати біди.

У Мережі часто можна зустріти списки двигунів, які, нібито, не гнуть клапана. Такі дані можуть ввести автовласників в оману. В результаті, на дорозі з’являється така категорія водіїв, які не змінюють ремінь, вважаючи, що при обриві не відбудеться нічого страшного.

Перший мотор, який ніби як захистили від подібної проблеми, силовий агрегат, який ставився в ВАЗ 2105. Він відрізнявся наявністю поршневий групи з поглибленням. При зависанні клапана, вони допомагали сховатися голівках, коли поршень повертався. Однак, подібні поглиблення мають зовсім інше призначення. У двигунів, які мають велику ступінь стиснення і широкі фази газорозподілу, клапан залишається трохи відкритим, коли поршень доходить до максимальної точки. Щоб елементи не стикалися, робиться поглиблення. Однак, якщо станеться обрив ременя ГРМ, ніяка виїмка не принесе користі. Клапани можуть загнутися у будь-якого двигуна, буде відрізнятися тільки ступінь пошкодження.

Як працює ГРМ. Верхня частина циліндра в сучасному двигуні має дуже маленький простір. Тут розташовується 2 або 4 клапана, свічка, форсунка. Коли распредвал починає розкручуватися, він притискає ніжку клапана і відсуває його, щоб випустити відпрацьовані гази. Шток і колінвал завжди працюють синхронно. Коли поршень йде вниз, клапани пропускають суміш. Таким чином і створюється тиск в системі. Після цього за допомогою свічок підпалюється суміш, яка виштовхує поршень.

Коли ремінь ГРМ має пошкодження, розподільні вали припиняють рух. Головка клапана не йде в гніздо вчасно і поршень вдаряється об неї. Іноді це може закінчитися добре. клапани витримують дотик і після цього двигун зупиняється. А ось найгірший варіант передбачає загин клапана. Це може призводити до руйнування поршня, циліндра і інших важливих елементів.

Чому ремінь рветься. Як правило, цей елемент обривається, коли закінчується його ресурс. Він постійно працює з металевими елементами, тому з часом втрачає еластичність і міцність. Однак, на стан цього елемента може впливати неправильна робота механізмів. Наприклад, якщо зруйнується підшипник, то ремінь перекосить. Щоб пошкодився весь ремінь, досить, щоб з ладу вийшли всього 2 зуби. Таке виникає, коли автомобіліст не прогрівається силову установку в морозний день. Тому заміна ременя. найбільш важлива процедура, яку не варто відкладати на потім. Більше 100 000 км ремінь служити не може.

Підсумок. Обрив ременя ГРМ. часта проблема серед автомобілістів. Таке явище може призвести до цілого ряду поломок в транспортному засобі, тому відкладати із заміною не рекомендується.

Після заміни ГРМ ремінь пішов в сторону. Після заміни старого ременя ГРМ новий злазить в сторону двигуна і зі

всім привіт у мене ВАЗ 2115,8 клапанний 2005р, після заміни старого ременя ГРМ новий злазить в сторону двигуна і з часом рветься, міняв все зірочки і ролик з ременем кілька разів, віддавав спочатку в сервіс 3 рази потім сам міняв і безрезультатно, ременя на місяць вистачає, шпильку ролика теж менял.После заміни ГРМ ремінь пішов в сторону.

24 Коментарі та думки власників on “Після заміни ГРМ ремінь пішов в сторону. Після заміни старого ременя ГРМ новий злазить в сторону двигуна і зі “

Хріновий ролик. Немає конус зроблений. міняй його.

Була така проблема на 2112. Причина була в вигнутій шпильці натяжної ролика. Теж все попеременял, поки не підказали знаючі люди Виміряти кут обох шпильок куточком (під типу локальної лінійки).

У мене теж саме було. Шайбу під роликом переплутали, поклали трохи більше. Ремінь жер. ролик своїм ребром. (З боку движка)

Олеся, це не означає що вона рівна. І він не викрутив її чуйна на злам.

А так же брав ремені по 350р повзають як гавно. Істернул купив усілліний комплект. У тюнячке. Ролик (залізний) ремінь і все як бабка прошепотіла.

Ну по-перше я описав свою проблему, а по-друге Дмитро прав, навіть якщо і змінити шпильку, то де гарантія, що при монтажі не погнули.

Олеся, ну хз. )) Мені довелося так одного разу через «майстрів» купувати нову ГБЦ

Через люфту помпи, теж може ремінь йти.

Олеся, це так. Теж непогано перевірити б

А так чи ремені гавно. Або шпильку «майстра» зігнули або що гірше бахнули на злам різьблення. А так для перевірки жерстяна банка і вперед різати шайбочки і дивитися результат.

Дмитро, ну ось і я теж так. 5 ременів змінила за 8 тис.км. 2 рази змінювала шківи валів, 2 ролика змінила, довелося поставити нову помпу. Почалося все з-за заміни сальника колен.вала, вирішила, що якщо туди полізли, то і замінити все відразу. (Помпу і комплект ГРМ) Добре, що клапана не гне.))

ніяких шайб не треба, помпу не чіпай і т.д.купі хороший ролик по дорожче

Павло, при чому тут хороший і дорогий ролик? Якщо десь йде перекіс, то дорогою ролик не допоможе.

Олеся, при тому, що я так само як і він все міняв кілька разів, навіть помпи, і в черговий раз купив і поміняв ролик, але хороший, і все як рукою снала вже 3 роки як

Павло, я теж міняла. А підсумок був, що шайбу під ролик не ту поставили. І при кожній заміні, уваги не звернули, що шайба не та.

Олеся, це питання до того хто шайбу іншу поставив

Помпу теж міняв а через вироблення распредвала може бути таке?

Іван, проблема вирішується легко. Справа в тому, що ремінь робить собі «колію» на шестернях коленвала, распредвала і помпи причому швидко. Якщо нанести маркером штрих на шестерні валу і на сталевому ножі наприклад, то маркер в шестерню вбереться миттєво! Тому коли багато хто говорить, »що їй буде, вона ж залізна!» вони не праві, це сплав. Шпильку на ролику погнути неможливо, площини у шайби і ролика строго паралельні і притягуються до стінки ГБЦ по всій площі. Не можна затягнути ролик так, що-б один край шайби притянулся, а інший мав зазор (висів у повітрі) якщо самому під шайбу нічого не покласти. Якщо міняти деталі по черзі, тобто спочатку помпу, через деякий час шестерню, то так не вийде, тому, що «колія» на шестернях буде різна. Змінюється все в один день шестерні, помпа, ремінь. ролик. Шестерні і помпа не повинні запозичувати у знайомого як свідомо робочі, а повинні бути новими. Якщо згодом треба наприклад замінити сальники на валах, але ремінь не міняти, то його обов’язково помітити і поставити назад так-же, інакше його відразу буде викидати з «колії». Шайбу теж купи рідну.

Поспішаємо Вас порадувати

Автомобіль ВАЗ-2114, оснащувався тільки 8-ми клапанним двигуном, з об’ємом 1,5 і 1,6 літра, що може свідчити про те, що при розриві ременя ГРМ, поршні з клапанами не зустрічаються і загину останніх не відбувається. що безумовно сприятливо позначається не тільки на наступному ремонті, а й на гаманці автовласника.

READ  Погано гріє грубка на Priora

Інші способи регулювання ролика

Якщо дивитися з боку стандартної і належної роботи ременя ГРМ, то, натяжна ролик повинен перебувати рівно посередині шестернею помпи і распредвала. Однак, деякі власники ВАЗ-2114, щоб уникнути сповзання ременя, натягують ролик в сторону, ближче до розподільного валу, таким чином, ремінь, отримуючи найбільший вигин у своїй верхній частині сильніше фіксується на своєму місці.

Всі комплектуючі натяжної ролика для ВАЗ-2114.

Правила догляду за ременем

Вище ми перерахували основні причини зносу ременя ГРМ, тепер же додамо пару слів про те, як продовжити його термін служби.

 • періодично (хоча б раз на місяць) перевіряти ступінь натягу ременя і, при необхідності, коригувати її;
 • перед тим, як поставити новий ремінь. обробити всі зубці шестерень за допомогою уайт-спіриту;
 • уникати попадання бензину і технічних масел на поверхню ременя;
 • замінювати ремінь не рідше, ніж через кожні 60.000 км (відірвані зубці й краплі олії на ремені значно скорочують цю цифру);
 • періодично контролювати стан натяжної ролика (якщо після заміни ременя з’явився свист, то це означає, що ролик уже зношений і слід придбати і встановити новий).

На завершення слід також додати, що картина у вигляді двох-трьох відірваних на ремені зубців є наслідком заклинювання водяної помпи. Щоб уникнути такої ситуації в подальшому, її слід замінити, попередньо злив МОР з системи.

Корисне відео

Додаткову інформацію з даного питання ви зможете отримати з відео нижче:

ВАЗ 2114 відводить убік (від двигуна) ремінь ГРМ

Не знаю вже що і робити. Після покупки б / у машини ВАЗ 2114 зауважив з’їхав ремінь на 2 мм (в сторону від двигуна), подумав. дай зміню, пробіг по спідометрі 42000 км. Купив ремінь, ролик. Змінив. як виводила так і веде. Ну думаю. зміню шестерні коленвала і распредвала. змінив, результат той же. Пробував підігнути шпильку. результату немає. Коли порівнював старий і новий ремені. новий на 2 мм більше по ширині, тобто 2 мм було сточив. За 50 км пробігу нового ременя він став уже вже на 1 мм, причому точиться кромка ременя а в місцях зубів зносу немає. Прошу ради. що це може бути. Невже доведеться міняти ще і помпу?

Сповзає ремінь ГРМ на двигуні ВАЗ.

Сповзає ремінь ГРМ до двигуна

Багато власників передньопривідних автомобілів ВАЗ, після деякого періоду експлуатації, встигли зіткнутися з тим, що сповзає ремінь ГРМ до двигуна (що буває частіше), або навпаки від двигуна. При цьому край ременя починає стиратися про деталі двигуна, реборди натяжної ролика, кордові нитки розриватися. І якщо вчасно це не помітити, в самий невідповідний момент піде обрив ременя ГРМ. Якщо на восьми клапанному ВАЗівської двигуні наслідки обриву ременя ГРМ загрожують тільки зупинкою двигуна, то на 16-ти клапанному ремонт ГБЦ виливається в досить круглу суму. Тепер розглянемо причини викликають сповзання зубчастого ременя і способи усунення цієї несправності.

Методи усунення поломки

Тепер перерахуємо методи усунення зазначених причин. Підемо в тому ж порядку.

 • Натяжка ременя. Для початку необхідно перевірити рівень натяжки і порівняти його з тим, який рекомендує виробник автомобіля (зазвичай вказується в технічній документації до машини, також можна знайти в інтернеті). Якщо це значення вище, ніж рекомендоване, то необхідно послабити натяг. Робиться це за допомогою динамометричного ключа. Якщо у вас його немає, то краще звернутися в автосервіс. В крайньому випадку можна виконувати цю процедуру “на око”, але при першій нагоді скористатися зазначеними приладами. Також для цього можна використовувати звичайний динамометр і звичайний ключ.
 • Неякісний ремінь. Якщо на двох краях ременя різна жорсткість, то буде виникати ситуація, коли ролик ГРМ жере ремінь з більш м’якою боку. Перевірити це можна шляхом заміни його правої і лівої сторони. Якщо після заміни друга сторона не буде зношуватися, значить, винен саме ремінь. Вихід тут один, і полягає він у купівлі і установки нової, більш якісної, деталі.
 • Знос підшипників помпи. Для діагностики цієї проблеми необхідно демонтувати ремінь і перевірити наявність люфту на зубчастому шківі. Якщо люфт є, значить, необхідно провести заміну деталі. Ремонту підшипники не підлягають.
 • Помпа встановлена ​​криво. Така ситуація можлива, якщо при попередній заміні погано почистили прилеглу поверхню, і на ній залишилися дрібні частинки старої прокладки і / або шматочки бруду, але якщо так і сталося, то швидше за все ви це зрозумієте по проявився течі після заливки антифризу і запуску двигуна. При установці нової помпи (або навіть старої, якщо вона справна) обов’язково слід ретельно очистити обидві поверхні (в тому числі посадочні місця під болти), як на самій помпі, так і на корпусі двигуна і встановити нову прокладку. У деяких випадках замість прокладки під помпу закладають герметик.
 • Проблеми з роликом. Необхідно виконати ревізію ролика. У нього повинен бути мінімальний люфт і рівна робоча поверхня. Для перевірки можна скористатися лінійкою або іншим аналогічним предметом необхідної ширини. Ще має сенс перевірити наявність в підшипнику мастила. При її малій кількості слід додати її. Якщо ролик неякісний, то його необхідно обов’язково замінити. Ремонтувати підшипник, а тим більше поверхня ролика практично неможливо.
 • Пошкодження різьби шпильки. Для виправлення такої ситуації можливі два варіанти. Найпростіший полягає в використанні Мечика з відповідним діаметром для протачіванія внутрішньої різьби і / або плашки для протачіванія аналогічної різьблення на шпильці. Інший варіант більш трудомісткий і полягає в повному демонтажі блоку з метою відновлення зазначеної різьблення. Цей метод використовується якщо з яких-небудь причин неможливо застосувати мечик.

неправильне натяг

Натяг ременя ГРМ необхідно здійснювати, як рекомендує завод виробник. Дану інформацію можна знайти в спеціалізованих книжках по ремонту автомобіля ВАЗ або ж в інтернеті. Перетяжка ременя тягне за собою навантаження на підшипники і може бути причиною зносу як роликів так і помпи.

перекіс помпи

Проблема полягає в тому, що при установці нової помпи найчастіше більшість автолюбителів використовують герметик або ж не очищають поверхню від старої прокладки. Всі ці моменти можуть вплинути на щільність прилягання водяного насоса до корпусу блоку, що може позначитися на траєкторії ременя ГРМ. Слід ретельно очистити поверхню на блоці циліндрів від залишків старої прокладки і не використовувати герметик, досить лише встановити прокладку, яка йде в комплекті з помпою.

підроблений ремінь

Неякісний ремінь може бути винуватцем проблеми, для того щоб перевірити це, необхідно перевернути ремінь і спробувати запустити двигун, якщо ремінь почне сповзати в іншу сторону то найімовірніше площину ременя нерівна і має конусну форму що призводить до його сповзання і з’їданню. Лікується ця проблема заміною на новий більш якісний ремінь.

Чому йде ремінь ГРМ в сторону двигуна

Знос шестерні распредвала

При пробігу досягає 150 тисяч км, знос шестерень распредвала звичайна справа. Дана проблема зустрічається досить часто по досягненню цього пробігу.

знос роликів

Ролики ГРМ в нових модифікаціях автомобілів ВАЗ виготовляються з пластика. Даний пластик хоч і є надміцним, але все ж схильний до зносу і з часом може зноситися в форму конуса, що може привести до сповзання ременя ГРМ.

Основні 9 причин чому з’їдає ремінь ГРМ

Існує величезна кількість причин сповзання ременя і його зносу, але так само існують і основні винуватці цієї проблеми, які описані нижче.

Хлопців жере ремінь ГРМ зверху з боку мотора на дев’ятці що може бути

Хлопців жере ремінь ГРМ зверху з боку мотора на дев’ятці що може бути? Підкажіть

47 Коментарі та думки власників on “Хлопців жере ремінь ГРМ зверху з боку мотора на дев’ятці що може бути”

Причин багато, мож прокладка під помпою стара залишилася, може шпильку нятяжного ролика погнуло

Всі міняв все одно мені різьблення нарізали під ремонтну шпильку мож погано нарізали

Зараз тобі Насоветуйте, поміняєш зап.частин на 5 УРАХУВАННЯМ, і нічого не зміниться.

Як варіант кривої ремінь. ставте дайко

Там же можна нарізати поставити втулка і стандартну шпильку на 10?

Коли жере ремінь з зовні-це шпилька натяжної ролика, а якщо жере ремінь зсередини щось це помпа. Сам з цим стикався, це рішення і допомогло.

Sergei, не гне там шпильку, якщо по ній молотком не бити.

READ  Плюси і мінуси газового обладнання на автомобілі

Ремень ГРМ |Замена | Почему ползёт ремень ГРМ

Олексій, руки можуть не з плечей у майстри

Sergei, ну і з цього треба по ній молотком бити? Поясни мені, може я не наздоганяю як її можна зігнути?

Ремінь з’їв на половину майже скільки можу ще проїхати? До сервісу вистачить мож

регулюй шайбами ​​під натяжним роликом, зазвичай про ролик його с’едает.ілі шестерні вже зношені, ремінь сповзає

Виталик, в сервісі поміняєш все, вони не будуть розбиратися в проблемі.

Помпу міняй на помпі шкиф конусний.возьмі проміряти його штангельциркулем електронним

Жере ремінь і йде в бік мотора і що зжерло на ролик нятяжной залазить з боку мотора ось і не можу зрозуміти в чому справа

Міняв помпу, шестерні распредвала і коленвала, ролик старого зразка і під його шпильку поставив. І все стало добре.

Виталик, хоч помпа нова, коли його встановлюєш, потрібно ретельно почистити блок мотора, щоб все гладко було, якщо там залишок залишиться від старої прокладки, то помпа криво сяде, ось і ремінь йде в бік.

На моїй натяжна ролик кривої, вниз пішов трохи, але ремінь на місці.

На моїй натяжна ролик кривої, вниз пішов трохи, але ремінь на місці.

Регулюється Толчин шайби під натяжна ролик

Була така ж фігня і помпи міняв і шестерні і шпильки а потім взяв хомут від гранати і під ролик натяжна з одного боку підклав і затягнув але це треба пробувати і підганяти і проїхав так близько 100000 дешево і сердито

Шайбу підкласти треба під ролик натяжна!

Єгор, головне дайко щоб не кривий)))) підробок багато

Андрій, багато разів ставив, завжди відмінно. А ось Getz 2 рази ставив на кшталт як за всіма ознаками оригінал. але обидва рази кривої

Єгор, просто наражався на лівий дайко, потім дізнався з інтернета.С Гетц теж у нас не сложілось.Сейчас контітек варто начебто норм)))

Виталик, континенталь у мене теж до блоку з’їжджав! Поставив дайко і все вирівнялося

Єгор, треба спробувати він прям на ролик залазіет та сторона де зжер це з боку блоку

Виталик, спробуйте перевернути ремінь ГРМ Якщо після цього він стане сповзати в іншу сторону від блоку то значить точно вина в ремені

Єгор, спасибі спробую

Шестерня у помпи. ти на верху бачиш рваний ремінь! А жере внизу

Сповзає ремінь ГРМ на двигуні ВАЗ.

Багато власників передньопривідних автомобілів ВАЗ, після деякого періоду експлуатації, встигли зіткнутися з тим, що сповзає ремінь ГРМ до двигуна (що буває частіше), або навпаки від двигуна. При цьому край ременя починає стиратися про деталі двигуна, реборди натяжної ролика, кордові нитки розриватися. І якщо вчасно це не помітити, в самий невідповідний момент піде обрив ременя ГРМ. Якщо на восьми клапанному ВАЗівської двигуні наслідки обриву ременя ГРМ загрожують тільки зупинкою двигуна, то на 16-ти клапанному ремонт ГБЦ виливається в досить круглу суму. Тепер розглянемо причини викликають сповзання зубчастого ременя і способи усунення цієї несправності.

Про автомобілі, ремонті, тюнінгу. доступно, вільно, чесно

свіжі коментарі

 • Сергій до запису Файл з расшіреніем.h264, ніж відкрити файл h264 або конвертувати в avi
 • Світлана до запису Як відновити ламінат після попадання кислоти або електроліту
 • микола до запису Файл з расшіреніем.h264, ніж відкрити файл h264 або конвертувати в avi
 • валерий до запису Сповзає ремінь ГРМ. Причини і способи усунення
 • Анонім до запису Всяка всячина

Чому сповзає ремінь ГРМ.

Причина може бути як одна, так і декілька в сукупності. Розглянемо їх по порядку.

Може бути винен сам ремінь, вірніше, який допустив шлюб виробник. Ремінь, який має різну жорсткість по ширині, починає плисти в бік меншої жорсткості практично відразу після установки. Діагностика в цьому випадку проста, знімаємо, перевертаємо іншою стороною, встановлюємо і якщо починає повзти в той бік, то винуватець знайдений. Такий ремінь однозначно в утиль. Справедливості варто зазначити. зараз таке зустрічається набагато рідше. Порада: завжди тримайте в багажнику в запасі ремені ГРМ і генератора.

Знос підшипників водяного насоса (помпи). При знятому ремені покачайте зубчастий шків. Люфт підшипників неприпустимий, тому змінюємо, не роздумуючи, все одно скоро потече. Якщо проблеми почалися після заміни насоса, то може бути, при установці нової деталі, погано зачистили від старої прокладки привалочную поверхню блоку і корпус помпи став з перекосом. Буває ще, що сама помпа виготовлена ​​«криво», ну був токар не в дусі.

Найбільш поширеною причиною є вигин шпильки кріплення натяжної ролика, при некваліфікованої заміни. «За букварем» момент затяжки гайки ексцентрика ролика становить всього 4,2 кгс / м, а якщо затягнути «від душі», то шпилька м10 може злегка підігнутися, а навіть 0,1 мм зміщення буде цілком достатньо для сповзання ременя в сторону. Виправити шпильку практично нереально. Як варіант можна спробувати вивернути її з блоку і ввернути іншою стороною. У мене такий варіант проходив. Але є спосіб краще. Описано в журналі «За кермом». Картинки звідти ж.

З жерстяної пивної банки вирізаються регулювальні шайби, за розміром дистанційного кільця встановлюється між блоком і ексцентриком натяжної ролика. Перерізаються навпіл у вигляді півмісяця, для більш тонкої, або згинаються і складаються для більш товстої.

Після чого встановлюються згідно зі схемою. Ближче до центру блоку (1), якщо ремінь сповзає до двигуна, ближче до краю (2) якщо ремінь повзе назовні. При установці, щоб шайби не падали, рекомендую клеїти їх герметиком.

Товщина набору підбирається експериментально. Метод простий і дуже ефективний.

До речі, винуватцем найчастіше, може бути і натяжна ролик. Зараз вони виготовляються на однорядном шарикопідшипнику, та й опорна поверхня для ременя часто буває далека від ідеальної (конусність, овальність і навіть ступенчатость). Тому до вибору ролика слід підходити максимально прискіпливо і уважно. Люфт підшипника повинен бути мінімальним, робоча поверхня, хоча б «на око», повинна гладкою і рівною. Перед установкою коштує не полінуватися і перевірити в підшипнику наявність мастила. Як акуратно розкрити підшипник, скільки додати мастила і зібрати його назад описано тут. Дуже часто на цьому сильно «економлять».

Трохи повторюся. Може бути кілька неявних, практично непомітних причинок, які по одній і визначити-то важко, але в сумі вони цілком справляються зі зрушенням ременя в сторону. І ось тут регулювальні шайби стануть просто панацеєю.

Ремінь ГРМ йде в бік

Багато власників передньопривідних автомобілів ВАЗ, після деякого періоду експлуатації, встигли зіткнутися з тим, що сповзає ремінь ГРМ до двигуна (що буває частіше), або навпаки від двигуна. При цьому край ременя починає стиратися про деталі двигуна, реборди натяжної ролика, кордові нитки розриватися. І якщо вчасно це не помітити, в самий невідповідний момент піде обрив ременя ГРМ. Якщо на восьми клапанному ВАЗівської двигуні наслідки обриву ременя ГРМ загрожують тільки зупинкою двигуна, то на 16-ти клапанному ремонт ГБЦ виливається в досить круглу суму. Тепер розглянемо причини викликають сповзання зубчастого ременя і способи усунення цієї несправності.

Чому сповзає ремінь ГРМ.

Причина може бути як одна, так і декілька в сукупності. Розглянемо їх по порядку.

Може бути винен сам ремінь, вірніше, який допустив шлюб виробник. Ремінь, який має різну жорсткість по ширині, починає плисти в бік меншої жорсткості практично відразу після установки. Діагностика в цьому випадку проста, знімаємо, перевертаємо іншою стороною, встановлюємо і якщо починає повзти в той бік, то винуватець знайдений. Такий ремінь однозначно в утиль. Справедливості варто зазначити. зараз таке зустрічається набагато рідше. Порада: завжди тримайте в багажнику в запасі ремені ГРМ і генератора.

Знос підшипників водяного насоса (помпи). При знятому ремені покачайте зубчастий шків. Люфт підшипників неприпустимий, тому змінюємо, не роздумуючи, все одно скоро потече. Якщо проблеми почалися після заміни насоса, то може бути, при установці нової деталі, погано зачистили від старої прокладки привалочную поверхню блоку і корпус помпи став з перекосом. Буває ще, що сама помпа виготовлена ​​«криво», ну був токар не в дусі.

Найбільш поширеною причиною є вигин шпильки кріплення натяжної ролика, при некваліфікованої заміни. «За букварем» момент затяжки гайки ексцентрика ролика становить всього 4,2 кгс / м, а якщо затягнути «від душі», то шпилька м10 може злегка підігнутися, а навіть 0,1 мм зміщення буде цілком достатньо для сповзання ременя в сторону. Виправити шпильку практично нереально. Як варіант можна спробувати вивернути її з блоку і ввернути іншою стороною. У мене такий варіант проходив. Але є спосіб краще. Описано в журналі «За кермом». Картинки звідти ж.

READ  Заміна гальмівних колодок Ford Focus 1

З жерстяної пивної банки вирізаються регулювальні шайби, за розміром дистанційного кільця встановлюється між блоком і ексцентриком натяжної ролика. Перерізаються навпіл у вигляді півмісяця, для більш тонкої, або згинаються і складаються для більш товстої.

Після чого встановлюються згідно зі схемою. Ближче до центру блоку (1), якщо ремінь сповзає до двигуна, ближче до краю (2) якщо ремінь повзе назовні. При установці, щоб шайби не падали, рекомендую клеїти їх герметиком.

Товщина набору підбирається експериментально. Метод простий і дуже ефективний.

До речі, винуватцем найчастіше, може бути і натяжна ролик. Зараз вони виготовляються на однорядном шарикопідшипнику, та й опорна поверхня для ременя часто буває далека від ідеальної (конусність, овальність і навіть ступенчатость). Тому до вибору ролика слід підходити максимально прискіпливо і уважно. Люфт підшипника повинен бути мінімальним, робоча поверхня, хоча б «на око», повинна гладкою і рівною. Перед установкою коштує не полінуватися і перевірити в підшипнику наявність мастила. Як акуратно розкрити підшипник, скільки додати мастила і зібрати його назад описано тут. Дуже часто на цьому сильно «економлять».

Трохи повторюся. Може бути кілька неявних, практично непомітних причинок, які по одній і визначити-то важко, але в сумі вони цілком справляються зі зрушенням ременя в сторону. І ось тут регулювальні шайби стануть просто панацеєю.

Усунення проблеми сповзання ременя ГРМ ВАЗ 2109

У цій статті ми розглянемо варіанти рішень проблеми зі сповзанням ременя ГРМ ВАЗ 2109. Як відомо, всі деталі автомобіля мають властивість зношуватися з плином часу, і рано чи пізно виникає необхідність заміни тієї чи іншої зносилася деталі на нову. Власників ВАЗ 2109, а також інших передньопривідних автомобілів ВАЗ, оснащених 8-ми клапанним двигуном об’ємом 1,5 літра після чергової заміни ременя приводу газорозподільного механізму (ГРМ) найчастіше чекає одна проблема. Новий ремінь ГРМ, встановлений замість відпрацьованого свій ресурс, починає тягнути з місця його нормального розташування посередині шестерні приводу распредвала на його край невідома сила, що призводить до під’їдання кромки ременя деталями приводу. Це веде до швидкого зносу і витончення ременя приводу ГРМ, і як наслідок, швидкому його обриву і необхідності чергової заміни ременя. Добре, що на даних двигунах при обриві ременя ГРМ рассинхронизация руху клапанів і поршнів не призводить до їх взаємного зіткненню і капремонт двигуна при цьому Вам швидше за все не загрожує. Тягнути ремінь може як від двигуна, так і у зворотний бік. Автор в процесі вирішення даної проблеми (так, вона і мене не минула) поміняв 3 ременя перш ніж вирішив її, перепробувавши безліч способів. Цими способами я і поділюся з вами в цій статті.

Останнім часом якість запчастин залишає бажати кращого, тому основною причиною сповзання ременя я вважаю неякісні запчастини, в даному випадку сам ремінь ГРМ. Він може мати нерівномірну структуру, розтягуватися в різних місцях по різному, мати перекіс в разі навіть непомітною на око різниці діаметрів двох його крайок. Визначити, кривої чи знову встановлений ремінь, можна перевернувши його на приводі і перевіривши роботу в цьому положенні. Якщо тягне в іншу сторону. винен сам ремінь.

Також сповзання ременя може бути викликано люфтом вала насоса охолоджуючої рідини, в простолюдді іменованого помпою. Визначити наявність люфту нескладно: при знятому ремені ГРМ покачайте рукою шестерню помпи. Якщо є хоч найменший люфт. вузол під заміну, жити їй залишилося недовго.

Наступна деталь приводу газорозподільного механізму ВАЗ 2109. натяжна ролик ременя. Він є високоточним пристроєм, і навіть малі відхилення характеристик його деталей від заданих призводять до відхилень від його правильної роботи. Простіше кажучи, якщо ролик кривої, він буде спрямовувати ремінь в сторону від прямолінійного руху, і тим самим буде зношувати кромку ременя своїм бортиком.

Деякі автовласники відзначають усунення сповзання ременя при заміні шестерень приводу распредвала і коленвала на нові. Але подібного ступеня зносу ці шестерні можуть досягти при пробігах від 100 000 км, тому якщо у вас пробіг менше, дана заміна навряд чи призведе до позитивного результату.

Також деякі автолюбителі вказують на рішення даної проблеми з ременем ГРМ шляхом установки натяжної ролика старого зразка, який має дещо іншу конструкцію в порівнянні з роликом нового зразка.

1 ролик старого зразка 2. ролик нового зразка

Підозрюю, що подібної заміною проблема сповзання не наважується, просто ролик старого зразка має бортик іншої форми і виконаний він з металу (у нового бортик пластмасовий), що викликає менше тертя в місці зіткнення бортика з ременем і під’їдання ременя не проявляється так помітно, як в випадку з роликом нового зразка.

Можна спробувати натягнути ролик в іншу сторону, ближче до шестерні распредвала. Правда, при цьому ремінь отримає більший вигин у верхній його частині при переході з шестерні распредвала на ролик. При штатному способі його натяжки ролик знаходиться приблизно посередині між шестернями распредвала і помпи, що на мій погляд більш правильно з точки зору умов роботи ременя.

Є відмінний спосіб усунення сповзання ременя ГРМ шляхом коригування положення натяжної ролика підкладенням шматочка алюмінієвої пивної банки в формі полушайба між блоком циліндрів і дистанційним кільцем ролика. Подібна необхідність виникає, якщо дистанційне кільце має різну товщину, її можна виміряти за допомогою штангенциркуля. Підбором положення цієї полушайба можна домогтися повного усунення сповзання ременя ГРМ.

Після проведення операції по заміні ременя ГРМ рекомендується частіше спостерігати за його станом, заглядаючи під капот, є шанс помітити дефекти не чекаючи його обриву. Щоб не знімати кожен раз кожух ременя ГРМ, рекомендую доопрацювати його. Про доопрацювання кожуха читайте тут.

У себе цю проблему я вирішив, встановивши хороший комплект ременя ГРМ разом з натяжним роликом фірми Gates. Ремінь в цьому комплекті більш жорсткий ніж попередні, можливо при виборі ременя варто звернути увагу на цей факт.

Основні відомості

Зсув ременя ГРМ щодо робочого положення перш за все небезпечно тим, що при цьому відбуваються пошкодження його конструкції.

Прим сповзання ременя в сторону двигуна вона починає активно руйнуватися через зіткнення об метал двигуна. Також можливе стирання про реборди натяжної ролика. Чим загрожують такі пошкодження, довго здогадуватися не доводиться. ризик розриву ременя ГРМ зростає багаторазово.

Що робити, якщо сповзає ремінь ГРМ

При діагностиці стану ременів газорозподільного механізму (ГРМ) автолюбителі часом спостерігають неприємну ситуацію. зміщення елемента щодо робочої осі. Найчастіше воно відбувається сторону двигуна, рідше. у зворотньому напрямку. У чому причина такого явища і чим воно небезпечне. знання відповіді на це питання важливо для правильної експлуатації двигуна.

Ремень ГРМ сползает (съезжает) в сторону? Why does the timing belt slip (slides) to the side?

Причини сповзання ременя

Зсув ременя ГРМ може бути викликано цілим рядом причин:

 • Шлюб вироби. Неякісний ремінь ГРМ може мати різну жорсткість по ширині. Як наслідок, він починає зміщуватися в бік меншої жорсткості (більшої пластичності та зчеплення). Для діагностики досить поставити ремінь ГРМ іншою стороною до двигуна. Якщо почнеться зміщення в протилежний від попередньої в сторону, ремінь потрібно викинути без жалю.
 • Знос підшипників водяної помпи. Для його визначення після зняття ременя потрібно «покачати» шків. Якщо їсть люфт, підшипник або помпу змінюють: витоку рідини не змусять себе чекати. Якщо ремінь зміщується на новій помпі, потрібно перевірити якість очищення посадкового місця, будь-які дефекти якої можуть викликати перекіс.
 • Вигин шпильки кріплення натяжної ролика. Пошкодження відбуваються при неправильній затягуванні або заміні елемента (надмірному зусиллі).

Останній випадок найбільш поширений. «Вирівняти» шпильку практично нереально. Умільці пропонують викручувати її з блоку і ставити зворотною стороною. Також існують інші «кустарні» методи виготовлення регулювальних шайб і тому подібних пристосувань для «вирівнювання» напрямних шпильок. Всі вони можливі, проте краще рішення. скористатися допомогою професіоналів.

Часто сповзання ременя ГРМ викликано станом самого натяжної ролика. Будь-люфт підшипників, відсутність в ньому мастила, а також нерівності поверхонь можуть привести до неправильної натяжки і зміщення ременів ГРМ.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS