Підрамник на Niva своїми руками

Інші варіанти монтажу пристрою

Інший спосіб закріплення конструкції до лонжерону увазі фіксації його до нижньої поверхні лонжерона. Для цього теж робляться отвори в місцях кріплення, але тільки у верхній і в нижній поверхнях лонжерона. У цьому випадку особливо до діаметру болта кріплення чіплятися не варто, оскільки впливу на нього не буде. Але і встановити додаткові сайлентблоки для гасіння коливання буде неможливо.

Ще одним додатковим елементом, який можна встановити на конструкцію, є спеціальна еластична опора коробки. Вважається, що вона дозволяє краще виставити положення коробки щодо КПП. Але в деяких випадках обходяться і без неї. Все залежить від побажання власника.

Деякі автолюбителі всю цю конструкцію закривають листом металу, який додатково захищає роздавальну коробку від забруднення і можливого пошкодження при русі по бездоріжжю.

При всій своїй популярності найпопулярніший російський позашляховик «Niva» має ряд недоліків. Головною проблемою автомобіля є підвищений рівень вібрації в салоні, причому він значно посилюється зі збільшенням терміну експлуатації машини. Причиною появи такого ефекту фахівці вважають непродумане конструктивне рішення фіксації роздавальної коробки. Справа в тому, що вузол кріпиться безпосередньо до днища машини за допомогою сайлентблоков, а підвищена вібрація, що виникає при його роботі, безпосередньо передається в салон. Більшість власників автомобіля «Niva», борючись з цією проблемою, встановлюють під «раздатку» спеціальне металеве пристосування, яке приймає на себе все негативний вплив. Називається цей пристрій підрамником.

Інструменти і матеріали

Крім обов’язкових засобів захисту для рук і особи (міцних рукавичок, окулярів або маски), знадобиться комплект інструмента:

 • велика і мала УШМ (болгарка);
 • потужна електрична дриль;
 • кутова лінійка;
 • штангенциркуль;
 • кернер;
 • молоток.
підрамник, niva, своїми, рука

Технологія самостійного виготовлення підрамника для «раздатки» вимагає наявності наступних матеріалів:

 • сталевий лист 4 мм. 525х350 мм;
 • куточок 35х35 мм. 700 мм;
 • куточок 70х50 мм. 400 мм;
 • куточок 70х70 мм. 400 мм;
 • швелер 6. 730 мм;
 • болт М8. 10 шт.
 • болт М10. 4 шт.
 • болт М12х1,5. 4 шт.
 • болт М12х1,25. 4 шт.

Лифт Подвески Нивы 2121 Своими Руками/ Как поднять Ниву ???

Підготувавши все необхідне для роботи обладнання, слід уважно вивчити креслення основних елементів підрамника, щоб уникнути можливих конструктивних помилок, а також виключити перевитрату матеріалу.

Установка деталей і захист нижньої частини

Niva 21214 і більшість нових моделей цієї серії мають кріплення для установки захисних обважень, тому з монтажем підрамника проблем виникнути не повинно. Заводські варіанти, на кшталт каркаса Niva Comfort вже мають готові кріплення і їх потрібно тільки прикрутити в потрібне місце. Для монтажу саморобок можливо доведеться додатково робити місця кріплень. Можна, звичайно, прикрутити всі прямо до каркасу ВАЗ 2121, але робити це не рекомендується.

На Niva своїми руками можна зробити і інші захисні деталі. Наприклад, захист картера двигуна у вигляді пластини, яка розміщується недалеко від роздавальної коробки, дуже легко виготовляється навіть в домашніх умовах. Її можна зручно прикріпити до підрамника раздатки, створюючи, таким чином, цілий захисний комплект.

Якщо ви часто використовуєте Niva для поїздок по бездоріжжю, то вам знадобиться зібрати захисний комплект складної конструкції. Він забезпечує комплексний захист нижньої частини кузова і відмінно прикриває навіть кріплення раздатки. На жаль, у продажу є тільки. Niva Comfort, який не здатний забезпечити хороший захист днища від пошкоджень ззовні. Покупної підрамник легше встановити самостійно, але він легко гнеться. Якщо ви часто подорожуєте по горах або путівцях, краще використовувати армований варіант конструкції. Те ж саме стосується і покупної армованої пластини для двигуна. Якщо хочете оснастити свою Niva захисною системою, краще зробити все деталі самостійно за кресленнями.

варіанти збірки

Насамперед потрібно провести заміри відстані для деталей. Використовуючи креслення підрамника, збираємо деталі конструкції за отриманими вимірами.

 • Простий варіант каркаса по типу «Niva-Comfort», де знадобиться всього 5 основних деталей і парочка кріплень для них. Він збирається з п’яти шматків швелера в формі квадрата з додатковою армировочной планкою. Кінці чотирьох деталей загинаються всередину каркаса і в них просверливаются отвори для болтового з’єднання. Між собою частини каркаса можна зварити або з’єднати болтами. Більш складна конструкція складається майже з десятка деталей і збирається за трьома кресленнями.
 • У цьому саморобному варіанті за основу взятий один широкий швелер, в якому буде отвір рівно для раздатки. З боків від швелера розміщуються великі куточки, а на кінцях, полички з куточків поменше. Всі деталі з’єднуються виключно болтовим з’єднанням. Така конструкція добре захищає дно машини, але для виробництва вручну більш трудомістка. Великою перевагою саме цього варіанту, є установка захист картера двигуна, яку можна під’єднати до підрамника, крім того, поліпшується захист всіх деталей навколо.
 • Найпростіший варіант, який не потребує навіть схем. взяти 4 швелера і 4 куточка. Збирається підрамник на Niva таким чином:
 • дві деталі розміщується вздовж, а дві поперек, щоб в утворений квадрат вміщалася раздатка;
 • всі деталі з’єднуються між собою болтами М10 по 1 штук на кожен перетин;
 • до кінців поздовжніх деталей приварити куточки, щоб зробити місце для з’єднання з дном ВАЗ 2121, просвердлити в куточках отвори для болтів.

Технологія виготовлення і установки

Для самостійного виготовлення підрамника на роздавальну коробку автомобіля «Niva» буде потрібно певний набір інструментів і матеріалів. Ідеальним варіантом стало б виконання робіт за допомогою фрезерного верстата, але за його відсутністю доведеться використовувати всю нашу природну кмітливість і запастися великим терпінням.

Виготовлення підрамника власними силами за кресленнями

Для роботи знадобитися певний перелік інструментів. В ідеальній ситуації все робиться за допомогою фрезерного обладнання. Але якщо такої можливості немає, знадобляться кошти для захисту частин тіла (обличчя, руки). Також дриль з великою потужністю, лінійка, чернілка, крен, болгарка, штангенциркуль, молоток. Щоб виготовити підрамник будуть потрібні швелер, куточки, металевий лист. Для з’єднання знадобляться болти: 10 штук М8, 4 штуки М10, 4 штуки М121, 5, 4 штуки М121,25.

Будуть потрібні достовірні схеми виготовлення, які в інтернеті викачуються. За ним здійснюються заміри. Спочатку вимірюються всі можливі відстань від основної кромки швелера, потім вона обробляється. Товщина бокової стінки в області, де з’єднується з зовнішньої полицею дорівнює 8 міліметрів. Випилюючи довжину поперечної спрямованості, закінчиться різу повинна на аналогічному відстані (вісім міліметрів) до кромки зовнішньої полки швелера. Невеликий болгаркою здійснюється випилювання поперечних вікон, а для поздовжніх використовується болгарка великих розмірів. Як тільки вирізка вікон завершена, вирізається контур боковини, а потім знімаються фаски.

Між прорізами куточки фіксації до лонжерону, поперечині виготовляються будь-яких габаритів. Обов’язково дотримується висота фіксації до підрамника, можливе використання замість куточків фіксацій до лонжерону інших схем. Можливо виготовлення 2-х видів раздатки. основного і посиленого. У модифікації посиленого типу під кріпильними елементами власників раздатки до боків швелера підкручують кінцями, подовжені просвіти фіксації власників раздатки дублюються.

підрамник, niva, своїми, рука

Захист підрамника має з’єднанням за рахунок болтів, фіксується за допомогою куточків в низовий зоні. У низової полиці куточків виконуються різьбові отвори, також в бічних зонах підрамника. Для більшої міцності застосовується листова захист, що формує короб. Щоб зливати воду, масло, що утворюється бруд робляться просвіти між боків швелера, під кришкою для зливу. Для збільшення захисту фіксуються куточки до кріпить елементу опори коробки і до будь-якій зоні підрамника. У ситуації відсутності захисту підрамника, допустима його деформація через взаємодію з нерівностями і пеньками.

Проблема з тряскою

Багато водіїв, які в своєму розпорядженні мають ВАЗ 2121 Niva, стикалися з тим, що кабіна сильно вібрує під час їзди, особливо по бездоріжжю або на великій швидкості. Вібрації, які поширюються майже по всьому салону, доставляють безліч незручностей і постійний дискомфорт. Технічно це не виправили, тому народним умам довелося самостійно шукати вихід з ситуації, що склалася.

Після установки підрамника раздатки злегка зменшиться дорожній просвіт, але при цьому їхати в машині буде куди комфортніше.

Установка деталей і захист нижньої частини

Niva 21214 і більшість нових моделей цієї серії мають кріплення для установки захисних обважень, тому з монтажем підрамника проблем виникнути не повинно. Заводські варіанти, на кшталт каркаса Niva Comfort вже мають готові кріплення і їх потрібно тільки прикрутити в потрібне місце. Для монтажу саморобок можливо доведеться додатково робити місця кріплень. Можна, звичайно, прикрутити всі прямо до каркасу ВАЗ 2121, але робити це не рекомендується.

На Niva своїми руками можна зробити і інші захисні деталі. Наприклад, захист картера двигуна у вигляді пластини, яка розміщується недалеко від роздавальної коробки, дуже легко виготовляється навіть в домашніх умовах. Її можна зручно прикріпити до підрамника раздатки, створюючи, таким чином, цілий захисний комплект.

Якщо ви часто використовуєте Niva для поїздок по бездоріжжю, то вам знадобиться зібрати захисний комплект складної конструкції. Він забезпечує комплексний захист нижньої частини кузова і відмінно прикриває навіть кріплення раздатки. На жаль, у продажу є тільки. Niva Comfort, який не здатний забезпечити хороший захист днища від пошкоджень ззовні.

Покупної підрамник легше встановити самостійно, але він легко гнеться. Якщо ви часто подорожуєте по горах або путівцях, краще використовувати армований варіант конструкції. Те ж саме стосується і покупної армованої пластини для двигуна. Якщо хочете оснастити свою Niva захисною системою, краще зробити все деталі самостійно за кресленнями.

Креслення підрамника на Niva фото

Захист в основному використовується для моделей 21214, 2121, 21213, які мають проблеми з вібрацією. Щоб зібрати підрамник на Niva своїми руками для роздавальної коробки, вам знадобляться металеві швелера, куточки, болти і лист тонкого металу в якості основних матеріалів. Крім матеріалів, потрібно роздобути схеми або креслення підрамника. Найпростіша конструкція складається з двох поперечних деталей і двох перекладин, які їх з’єднують. З інструментів варто підготувати:

 • болгарку;
 • дриль;
 • вимірювальні прилади. штангенциркуль, лінійку;
 • крен;
 • молоток.

Для захисту від металевих тирси варто взяти захисний одяг з щільної тканини.

Існує кілька варіантів конструкції, тому кількість швелерів і куточків може змінитися в залежності від креслення.

Для усунення різних вібрацій і шумів в автомобілі Niva Chevrolet можлива установка підрамника. Підрамник знижує зусилля, що передається від раздатки на кузов автомобіля. Кріплення раздатки мінімізує кутові коливання в поздовжньо-вертикальній площині кузова. Підрамник зміщує шлях, по якому виходять вібрації і шум у кузов.

Між отворами кріплення куточки кріплення до поперечини і лонжерону можуть бути довільних розмірів по довжині і по відстані. Необхідно дотримуватися розмір висоти кріплення до підрамника, і, до речі, можна використовувати кріплення до лонжерона інших схем замість куточків. Можна зробити два типу раздатки. Основний тип і посилений.

Вид з’єднання захисту підрамника болтової, і кріпиться в нижній частині на куточки. Але при цьому, отвори повинні бути різьбові, в нижній полиці куточків і в тілі боковин підрамника. Для додання міцності і використовується листова захист, вона і утворює частина конструкції, що утворює короб. Для того, щоб була можливість зливу масла, води і потрапляє бруду необхідно зробити кілька отворів під зливною пробкою і між боковинами швелера в будь-якому зручному місці.

Давайте розглянемо посилений варіант установки підрамника на Niva своїми силами. Якщо конструкція буде більш плоска і міцна, то це забезпечить більший захист, для цього необхідно змінити профіль боковин підрамника. На рівні вирізу під раздатку, також як і в першому випадку, з куточками кріплення захисту, вваривать куточки всередину швелера на бічні панелі зовні полицею вниз.

Важливо пам’ятати! Чи не переплутайте, підрамник повинен бути встановлений асиметрично розташуванню мотора і КПП.

Як можна вдосконалити пристрій для екстремальної їзди?

В даному випадку можна поміняти профіль боковин пристрою, що зробить його більш плоским і міцним. Куточки приварюються не тільки до кронштейнів роздавальної коробки, але і на бічні полиці швелера. Ще вони кріпляться всередину останнього елемента. На виході у вас повинна вийти рамка з чотирьох куточків.

Встановлюємо на позашляховик «Niva Comfort» підрамники раздатки: куди кріпиться захист?

Вона монтується на куточки в нижній частині пристрою. Що стосується типу з’єднання, то він, аналогічно двом вищепереліченим варіантів, є болтовим. Однак отвори в тілі бічних частин пристрою і нижньої частини куточків виконані щодо загвинчування принципом. Захисний лист. частина силової конструкції, який утворює свого роду короб і надає підрамника велику міцність. Відповідно, коробка буде менш вразливою до різних механічних пошкоджень, що позитивно відобразиться на прохідності «ВАЗ 2121».

Подрамник раздатки Нивы производства Bezmotors

варіанти збірки

Насамперед потрібно провести заміри відстані для деталей. Використовуючи креслення підрамника, збираємо деталі конструкції за отриманими вимірами.

 • Простий варіант каркаса по типу «Niva-Comfort», де знадобиться всього 5 основних деталей і парочка кріплень для них. Він збирається з п’яти шматків швелера в формі квадрата з додатковою армировочной планкою. Кінці чотирьох деталей загинаються всередину каркаса і в них просверливаются отвори для болтового з’єднання. Між собою частини каркаса можна зварити або з’єднати болтами. Більш складна конструкція складається майже з десятка деталей і збирається за трьома кресленнями.
 • У цьому саморобному варіанті за основу взятий один широкий швелер, в якому буде отвір рівно для раздатки. З боків від швелера розміщуються великі куточки, а на кінцях, полички з куточків поменше. Всі деталі з’єднуються виключно болтовим з’єднанням. Така конструкція добре захищає дно машини, але для виробництва вручну більш трудомістка. Великою перевагою саме цього варіанту, є установка захист картера двигуна, яку можна під’єднати до підрамника, крім того, поліпшується захист всіх деталей навколо.

переваги використання

Таке пристосування, як підрамник, має масу переваг, головним з яких, як ми вже зазначили, є зниження шуму і вібрацій в салоні. Крім цього, даний пристрій є єдиним захистом нижньої частини роздавальної коробки.

До слова, на конвеєрі «Niva» вже забезпечується спеціальними кріпленнями до підлоги, які дозволяють монтувати опори на роздавальну коробку. Таким чином, установка підрамника раздатки на «Niva» відніме у автолюбителя не більше 30 хвилин. Інші справа. власноручне виготовлення даної деталі (в такому випадку з роботою можна провозитися і кілька діб).

Як зробити підрамник раздатки на «Niva» своїми руками

Установка готового підрамника

Всі заходи, пов’язані з монтажем підрамника на автомобіль «Niva», необхідно проводити, встановивши машину на оглядовій ямі або підйомнику. Після самостійної збірки елементів конструкції, готову деталь потрібно обробити ґрунтовкою або протикорозійного фарбою. Давши покриттю гарненько просохнути, можна приступати до установки пристрою.

 • Приміряємо конструкцію за місцем, відзначимо на лонжеронах точки її кріплення і просвердлив в них наскрізні отвори (по два з кожного боку).
 • Ослабимо штатний кріплення «раздатки», закріпимо підрамник чотирма болтами М12х1,25, вставивши підсилюють пластини з боку салону і затонув гайки до упору.
 • Демонтуємо кронштейн підвіски роздавальної коробки з одного боку, перевернемо його, встановимо на підрамник і закріпимо болтом, злегка наживи гайку. Проробимо аналогічні дії з другим кріпленням.
 • Центруємо «раздатку», переміщаючи її для пошуку положення, в якому фланці валів виявляться на одному рівні, паралельно днищу кузова і з мінімальним зазором. У процесі регулювання використовуємо раніше зняті прокладки під кронштейни кріплення агрегату.
 • Повністю затягуємо гайки на болтах кріплення підвіски роздавальної коробки.

Для повного розуміння технології виготовлення і монтажу підрамника на «раздатку» автомобіля «Niva» пропонуємо переглянути відеоогляд етапів роботи.

Підрамник на «раздатку» автомобіля «Niva». з вібрацією покінчено

При всій своїй популярності найпопулярніший російський позашляховик «Niva» має ряд недоліків. Головною проблемою автомобіля є підвищений рівень вібрації в салоні, причому він значно посилюється зі збільшенням терміну експлуатації машини. Причиною появи такого ефекту фахівці вважають непродумане конструктивне рішення фіксації роздавальної коробки. Справа в тому, що вузол кріпиться безпосередньо до днища машини за допомогою сайлентблоков, а підвищена вібрація, що виникає при його роботі, безпосередньо передається в салон. Більшість власників автомобіля «Niva», борючись з цією проблемою, встановлюють під «раздатку» спеціальне металеве пристосування, яке приймає на себе все негативний вплив. Називається цей пристрій підрамником.

Інструменти і матеріали

Крім обов’язкових засобів захисту для рук і особи (міцних рукавичок, окулярів або маски), знадобиться комплект інструмента:

 • велика і мала УШМ (болгарка);
 • потужна електрична дриль;
 • кутова лінійка;
 • штангенциркуль;
 • кернер;
 • молоток.

Технологія самостійного виготовлення підрамника для «раздатки» вимагає наявності наступних матеріалів:

 • сталевий лист 4 мм. 525х350 мм;
 • куточок 35х35 мм. 700 мм;
 • куточок 70х50 мм. 400 мм;
 • куточок 70х70 мм. 400 мм;
 • швелер 6. 730 мм;
 • болт М8. 10 шт.
 • болт М10. 4 шт.
 • болт М12х1,5. 4 шт.
 • болт М12х1,25. 4 шт.

Підготувавши все необхідне для роботи обладнання, слід уважно вивчити креслення основних елементів підрамника, щоб уникнути можливих конструктивних помилок, а також виключити перевитрату матеріалу.

Креслення для виготовлення підрамника на «раздатку» автомобіля «Niva»

Підрамник з швелера і куточка без захисної пластини

Підрамник для «раздатки» автомобіля «Niva», крім підвищення несучої здатності кузова, має ряд інших переваг:

 • збільшення міцності (монолітності) рами;
 • створення додаткових точок опори вузла;
 • зниження рівня шуму і вібрації до мінімальних значень;
 • захист картера «раздатки» від механічних пошкоджень;
 • додаткове посилення лонжеронів;
 • рівномірний розподіл навантаження на підлогу;
 • можливість регулювання зміщення осі між «раздаткой» і КПП.

Поряд з усіма перевагами ця конструкція має недоліки, які полягають в незначному зменшенні дорожнього просвіту (кліренсу) автомобіля і досить трудомісткий процес виготовлення.

Як зробити своїми руками

Згідно з кресленнями підрамника виконуємо заготовки елементів конструкції, які будуть піддаватися подальшій обробці. відрізаємо швелер, куточок і захисну пластину потрібного розміру.

  Обробляємо базову крайку швелера, від якої будуть «відштовхуватися» всі розміри. За допомогою болгарки випилюємо вікна, виконуючи надрізи великий УШМ в поздовжньому напрямку, а малої. в поперечному. Рези повинні закінчуватися за 8 мм від краю верхньої полиці деталі, так як ця відстань дорівнює товщині стінки боковини в місці з’єднання елементів. Вирізавши вікна, приступаємо до оформлення контуру боковин, обов’язково знімаючи фаски. Виконуємо отвори для болтів згідно з кресленням деталі.

Швелер, що пройшов повний цикл обробки

Приклад монтажу куточків кріплення підрамника до лонжерону

висновок

Захисний комплект на Niva найкраще збирати вручну.

Всі необхідні креслення знаходяться у вільному доступі, знадобиться лише підібрати якісні матеріали та інструмент.

Незважаючи на те що з кожним роком в Росії поступово прокладаються все нові і нові дороги, бездоріжжя в наших краях вистачає цілком. Вітчизняним автомобілістам часом доводиться їздити по таких ділянках, де в змозі проїхати тільки бронетранспортер. Саме тому в умовах пересіченій місцевості виникає потреба в наявності відповідного транспорту. Найбільш дешевим і доступним позашляховиком на сьогодні є ВАЗ 2121 «Niva».

варіанти збірки

Насамперед потрібно провести заміри відстані для деталей. Використовуючи креслення підрамника, збираємо деталі конструкції за отриманими вимірами.

 • Простий варіант каркаса по типу «Niva-Comfort», де знадобиться всього 5 основних деталей і парочка кріплень для них. Він збирається з п’яти шматків швелера в формі квадрата з додатковою армировочной планкою. Кінці чотирьох деталей загинаються всередину каркаса і в них просверливаются отвори для болтового з’єднання. Між собою частини каркаса можна зварити або з’єднати болтами. Більш складна конструкція складається майже з десятка деталей і збирається за трьома кресленнями.
 • У цьому саморобному варіанті за основу взятий один широкий швелер, в якому буде отвір рівно для раздатки. З боків від швелера розміщуються великі куточки, а на кінцях, полички з куточків поменше. Всі деталі з’єднуються виключно болтовим з’єднанням. Така конструкція добре захищає дно машини, але для виробництва вручну більш трудомістка. Великою перевагою саме цього варіанту, є установка захист картера двигуна, яку можна під’єднати до підрамника, крім того, поліпшується захист всіх деталей навколо.

доопрацювання ВАЗ 2121 | Автор топіка: Stina

але, у мене була Niva і я її намагався робити так от Niva скільки не роби, це говно)) ну не розрахована вона на тюнінг для бездоріжжя. вона не надійна, движок дохлий, рами немає і тд, коротше, моя думка-хочете кльовий джип беріть UAZ! це ппц танк у мене зараз 469 задній самоблок (саме самоблок, а не як на Niva продається диф підвищеного тертя) 35 коліс і лебідка я де на ньому проїжджав, на Niva та ж би не поїхав ось так)

Sergey (Munanire) Петро, ​​зате нам на наших нивах далеко за трактором не доведеться йти!!

Sergey (Munanire) в тому то і прикол щоб не без нічого проскочити болото або бруд а саме постаратся проїхати

Alexander (Cloone) Хлопці, давайте не будемо сравніваті UAZ і Niva, машини різні абсолютно. У кожної свої плюси і мінуси. Теж саме, що порівнювати БТР 80 і Т-90. Тут більше справа смаку і переваги.

Sergey (Munanire) це точно. і вобще то тема створена про даработках ВАЗ 2121 а не про порівняння її з іншими авто

Petr (Gonda) Вв не зовсім мене зрозуміли, панове) я до того, що якщо ви хочете зробити серйозний позашляховик, не варто робити його з ВАЗ 2121, ось і все

Siegfried (Toma) Петро, ​​дивлячись як подивитися подивися що в котлети на базі УАЗа залишається від УАЗа кузов? серйозний позашляховик це завжди прототип, а котлета це і є котлета, збіговисько запчастин з усіх позашляховиків на каркасі, закритому частинами кузова. від чого кузов, не має значення.

Petr (Gonda) Siegfried, ну котлета вже дорого)

Siegfried (Toma) Петро, ​​не дорого ла в Аркатова треба тільки захотіти давай до нас 1 го чіссла в Аркатова до 11 00 буде заміс

Petr (Gonda) Siegfried, приїжджайте завтра у села Кулицьким зліт джиперів, начебто цікаво

Petr (Gonda) У мене трабли з доками (мене все сніданками годують

Siegfried (Toma) Петро, ​​в суботу або неділю? я в неділю вихідний а в суботу працюю.

підрамник, niva, своїми, рука

Serega (Cassandre) Хлопців цікавить чи буде попит на дані речі: СРПМ за 7000р. Сталевий маятник за 1500р. Посилені кермові тяги 1000р. комплект для відв’язування штатного редуктора за 2500т.р. проставки під верхню кульову 500р.

Sergey (Munanire) Хочу балку передню іпустіть небагато. може хто в курсі як і що для цього потрібно

Petr (Gonda) Сергій, я не робив, але читав, навариваются ще одні лонжерони і немногопеределиваются важелі

Tags: Трактор з ВАЗ 2121 рама UAZ як зробити відео

Підрамник раздатки на Niva своїми руками креслення

Почалося з того, що задолбался міняти хрестовини, шприцевать шліци карданів, які потім поміняв на нові, і на них шліци теж накрилися в тельбухи. Їздив по 10-ку майстерень на правильну установку роздавальної коробки-нічого не дало. Гул, дзвін стрибає по всьому кузову раздатки привів мене на форуми. Прочитавши багато розумних статей по вивішування раздатки, поліз сам. Підсумок. 2 місяці їздив з дещо зменшеною вібрацією, і тут бах. проміжний кардан (якщо це правильна назва) в тельбухи. Поліз знову сам. Зняв РК і КПП і виявив: Варене днище (руки майстру відірвати) половина днища рівна (НЕ варена), друга під кутом градусів 60. І прогнилі місця кріплення раздатки:

В результаті поліз знову в Інет і ось воно порятунок: Підрамник раздатки

Обов’язково треба міряти по своїй машині.

Отже, намалював ескізи і по ним зробив спочатку макет з дерев’яного бруса і фанерки, потім відкоригував креслення і тільки після цього віддав на виробництво:

Віддав на місцевий завод, і мені зварили з їх матеріалу, за моїми кресленнями ось таку штуку:

Туди-сюди носив 2 рази. на примірку (головне, що б костюмчик сидів):

Висота конструкції трохи менше ніж в інших варіантах кріплення, що позитивно позначається на дорожній просвіт.

1) Дані креслення були розроблені з урахуванням застосування квадратної труби. 60х30. Під час проведення робіт було вирішено замінити матеріал на квадратну трубу 40х25 (такої міцності більш ніж достатньо), зберігаючи осьові розміри. На жаль, перечерчівать часу немає. Але на заводі все зрозуміли і так.

2) Втулки в лонжерони я виточувати не став (занадто багато), а для міцності, щоб не здавити лонжерон? поклав із зовнішнього його боку пластину по довжині підрамника, яка розподіляє навантаження на всю довжину, а не точково.

Установка деталей і захист нижньої частини

Niva 21214 і більшість нових моделей цієї серії мають кріплення для установки захисних обважень, тому з монтажем підрамника проблем виникнути не повинно. Заводські варіанти, на кшталт каркаса Niva Comfort вже мають готові кріплення і їх потрібно тільки прикрутити в потрібне місце. Для монтажу саморобок можливо доведеться додатково робити місця кріплень. Можна, звичайно, прикрутити всі прямо до каркасу ВАЗ 2121, але робити це не рекомендується.

На Niva своїми руками можна зробити і інші захисні деталі. Наприклад, захист картера двигуна у вигляді пластини, яка розміщується недалеко від роздавальної коробки, дуже легко виготовляється навіть в домашніх умовах. Її можна зручно прикріпити до підрамника раздатки, створюючи, таким чином, цілий захисний комплект.

Якщо ви часто використовуєте Niva для поїздок по бездоріжжю, то вам знадобиться зібрати захисний комплект складної конструкції. Він забезпечує комплексний захист нижньої частини кузова і відмінно прикриває навіть кріплення раздатки. На жаль, у продажу є тільки. Niva Comfort, який не здатний забезпечити хороший захист днища від пошкоджень ззовні. Покупної підрамник легше встановити самостійно, але він легко гнеться. Якщо ви часто подорожуєте по горах або путівцях, краще використовувати армований варіант конструкції. Те ж саме стосується і покупної армованої пластини для двигуна. Якщо хочете оснастити свою Niva захисною системою, краще зробити все деталі самостійно за кресленнями.

Підрамник раздатки на Niva

Під час обговорення технічних параметрів позашляховиків, нерідко порушується питання про вібрації і як наслідок про підрамниках раздаток. Маючи деякий досвід, можемо поділитися міркуваннями з цього приводу, щоб не переконати, а застерегти від непотрібних проб і помилок

Для початку рекламний текст з сайту про пропозицію підрамника (дан курсивом). З коментарями

Існує поширена думка про те, що на Niva вібрація запрограмована. Так, за сукупним факторів, які багато хто намагається виправити.

Втім, переважна більшість людей, базуючись на чутках, вважає, що швидкість вище 100 км / ч Niva недоступна. Але ми-то з Вами знаємо, що це далеко не так. Відомі випадки розгону ВАЗ 2121 до 160 без всяких підрамників. сам мчав, але Niva позашляховик, а не “гоночна” машина.

Те ж саме відбувається і в відношенні вібрації. До яких тільки шаманським хитрощів не вдаються власники вітчизняних автомобілів підвищеної прохідності, аби тільки хоч ненадовго знизити рівень цього дратівливого і шкідливого для здоров’я нестачі. Часта заміна хрестовин, трудомістка обклеювання дорогої віброізоляцією, періодичне центрування роздавальної коробки, кустарна установка третьої опори РК, балансування карданів з сумнівним результатом, шапка-вушанка на важелях і т.д. і т.п. На жаль Всі перераховані вище способи допомагають незначно і на нетривалий час. А потім все повторюється. Все це в комплексі значно допомагає, крім шапки:) Хоча центрування раздатки. як раз чисте шаманство.

Але ж чорна смуга колись має закінчитися, чи не так? Купівлею Ленд Крузер! але.

Виявляється, для цього зовсім не обов’язково розлучатися з Нивою, з цим досить вдалим (каламбур, однак) і в багатьох ситуаціях корисним “пройдисвітом”, звертаючи погляд в бік зарубіжних позашляховиків. Прощай Крузер.

Досить встановити грамотно сконструйований, що не вимагає в процесі монтажу зварювання і свердління кузова підрамник роздавальної коробки, і про набридливої ​​вібрації можна забути, як втім і про утомливих і дорогих способах боротьби з нею. Чи не потрібно спеціальних навичок і пристосувань для того, щоб встановити підрамник на свій автомобіль Niva. Треба всього лише зважитися і зробити крок назустріч мрії. Адже фрагмент. це частина цілого. Круто сказано 🙂 Знатно

Видаливши кронштейни від днища на підрамник, отримуємо значне зменшення вібрацій від трансмісії. У тому числі і за рахунок поліпшення кута роботи заднього кардана при установці РК на підрамник (у варіанті від Гасу) Звичайно можна просто посилити пластинами штатні місця кріплення і їздити далі. Але не такий допитливий розум російського умільця.

Мені відомі три варіанти підрамників, два з них візуально схожі. Перший-від Гасу, другий. від Дмитра з Зеленоградського самопригов, третій з сайту подрамнік.ру:

На жаль, всі вони більш-менш зменшують дорожній просвіт в районі РК (реалізований на бойовому «крокодила» підрамник Гасу):

А на мою думку, нижче балки переднього моста повинен бути тільки редуктор заднього. В іншому випадку може статися наведене на фотографіях.

Конаковский пень, наслідки удару для лонжеронів:

установка подрамника раздатки нива

Це може трапитися з кожним автомобілем з встановленим підрамником, необов’язково зі спарцменской машиною. Хто не намагався при виїзді на лоно природи об’їхати колію від трактора по високій некошеної траві? А де гарантія, що там немає пня від самотньої польовий берізки, яка загинула від рук жадібних дачників, або забутої іржавої чортівня від того ж тратор? Тут або нехай вперед тещу на розвідку. або лови пень, який якщо не упреться в балку переднього моста. обов’язково упреться в підрамник І навіть при швидкості не більше 15 км / год наслідки сумні. перевірено.

Вихід бачиться один. якщо вже і ставити підрамник. то тільки в комплекті з потужною сталевий захистом, що триває від балки до задньої хрестовини РК. У комплекті з не менш потужний захист картера. Тоді в Niva тихо на дорогах і спокійно на бездоріжжі