Mazda cx 5 заміна масла в АКПП

Mazda CX-5 заміна масла в автоматі АКПП своїми руками. Фото і відео інструкція

На плановому технічному обслуговуванні у нас знаходиться автомобіль Mazda CX-5, на якому потрібно замінити масло в автоматі АКПП. Покажемо для вас приємну фото і відео анотацію як це зробити своїми руками.

Для роботи нам знадобиться каністра масла в 4 літри, з допуском компанії Mazda, можна використовувати оригінал, але ми будемо заливати аналог, який відмінно себе показав. Заміну ми будемо створювати зі зняттям піддона, він встановлюється на герметику, тому для вас потрібно завчасно його придбати. Також потрібно буде придбати фільтр АКПП.

Відкручуємо болти кріплення захисту картера (3 болта попереду і 2 ззаду), зрушуємо трохи вперед і опускаємо. Ми зняли захист моторного відсіку, але дістатися до щупа масляного фільтра нам важко. Нам потрібно відкрутити металеву накладку, на яку кріпиться захист картера:

Ми отримали доступ до щупа, зараз головкою на 10 відвертаємо гвинтик кріплення щупа до картера коробки. Робимо ми це через те, що зверху підібратися до цього щупу дуже проблематично, доступ перекриваємо повітропровід.

Зараз нам необхідно перевірити рівень масла і упевниться що він в нормі, тому що ми будемо заливати орієнтуючись на обсяг злитого старенького масла. Витягуємо і протираємо щуп і потім знову вставляємо його в коробку, запускаємо движок і прогріваємо його до робочої температури, переводимо селектор в усі положення та повертаємо в паркінг. Знову виймаємо щуп, протираємо і вставляємо в АКПП.

Витягуємо і перевіряємо рівень, він повинен бути в нормі. Шестигранником на 8 відкручуємо зливну пробку на піддоні коробки:

Зливаємо старе масло в приготовлену ємність, потім треба зробити застиг, щоб усвідомити яку кількість пізніше потрібно буде залити. Після зливу загортаємо пробку назад. Приступаємо до зняття піддона, нам потрібно відвернути 16 болтів з головкою на 10:

Ми відвернули все болти, але піддон ще тримається за рахунок герметика, тому беремо монтажну лопатку і піддягаємо його з декількох сторін:

Завчасно готуємо широку ємність, куди поллється масло з піддона. Відкручуємо фільтр АКПП:

З нього при знятті також поллється стареньке масло. У піддоні є магніт, який приваблює крейді залізну стружку, неодмінно його знімаємо і ретельно очищаємо. Чистимо піддон і видаляємо залишки старого герметика.

Попередньо змащуємо гумові ущільнення на фільтрі рідиною ATF, встановлюємо його на місце. Наносимо на піддон тонкий шар герметика, з таким розрахунком, щоб при зіткненні він не міг потрапити у нутрощі коробки. Акуратно його прикладаємо, наживляємо все болти, потім помірно їх все затягуємо.

Зараз нам необхідно залити масло в наш автомат, тому що доступ до щупа перекриваємо корпус повітряного фільтра, тому ми знімаємо його. Відвертаємо два болти кріплення воздухозаборника:

Відстібати роз’єм з датчика масової витрати повітря. Послаблюємо хомут з ​​воздухозаборника. Знімаємо патрубок з корпусу повітряного фільтра і відводимо його в сторону. Піднімаємо корпус фільтра, відстібається збоку фіксатор кріплення джгута:

Знімаємо корпус спільно з повітряним фільтром. В отвір щупа ми вставляємо шланг відповідного розміру і на його інший кінець воронку:

Заливаємо нове масло, такий же обсяг, який ми злили, у нас вийшло майже 4 літри. Збираємо все в зворотному порядку, прогріваємо движок і перевіряємо рівень на щупі.

Запасне відео як замінити масло в автоматі АКПП Mazda CX-5:

Перевірка рівня і заміна масла в АКПП Mazda CX-5 своїми руками

Своєчасна заміна масла в АКПП Mazda CX 5 це обов’язкова процедура для авто, щоб зберегти і продовжити його працездатність. Виробники сучасних японських машин стверджують, що трансмісійна рідина не вимагає заміни протягом усього ресурсу АКПП, але потрібно враховувати особливі умови експлуатації в Росії. Різкі температурні перепади і низька якість дорожнього полотна призводять до збоїв в роботі важливих механізмів АКПП автомобіля Мазди.

Mazda CX-5 заміна масла в автоматі АКПП своїми руками. Фото і відео інструкція

На плановому технічному обслуговуванні у нас знаходиться автомобіль Mazda CX-5, на якому необхідно замінити масло в автоматі АКПП. Покажемо вам наочну фото і відео інструкцію як це зробити своїми руками.

Для роботи нам знадобиться каністра масла в 4 літри, з допуском компанії Mazda, можна використовувати оригінал, але ми будемо заливати аналог, який добре себе показав. Заміну ми будемо виробляти зі зняттям піддона, він встановлюється на герметику, тому вам необхідно заздалегідь його придбати. Також необхідно буде придбати фільтр АКПП.

Відкручуємо болти кріплення захисту картера (3 болта спереду і 2 ззаду), зрушуємо трохи вперед і опускаємо. Ми зняли захист моторного відсіку, але дістатися до щупа масляного фільтра нам важко. Нам необхідно відкрутити залізну накладку, на яку кріпиться захист картера:

Ми отримали доступ до щупа, тепер головкою на 10 відвертаємо гвинтик кріплення щупа до картера коробки. Робимо ми це через те, що зверху підібратися до цього щупу вкрай проблематично, доступ перекриваємо повітропровід.

Тепер нам потрібно перевірити рівень масла і переконається що він в нормі, так як ми будемо заливати орієнтуючись на обсяг злитого старого масла. Витягуємо і протираємо щуп і потім знову вставляємо його в коробку, запускаємо двигун і прогріваємо його до робочої температури, переводимо селектор в усі положення та повертаємо в паркінг. Знову виймаємо щуп, протираємо і вставляємо в АКПП.

Витягуємо і перевіряємо рівень, він повинен бути в нормі. Шестигранником на 8 відкручуємо зливну пробку на піддоні коробки передач:

Зливаємо старе масло в підготовлену ємність, потім необхідно зробити вимір, щоб зрозуміти скільки потім необхідно буде залити. Після зливу загортаємо пробку назад. Приступаємо до зняття піддона, нам необхідно відвернути 16 болтів з головкою на 10:

Ми відвернули все болти, але піддон ще тримається за рахунок герметика, тому беремо монтажну лопатку і піддягаємо його з декількох сторін:

Заздалегідь готуємо широку ємність, куди поллється масло з піддона. Відкручуємо фільтр АКПП:

З нього при знятті також поллється старе масло. У піддоні є магніт, який приваблює крейді металеву стружку, обов’язково його знімаємо і ретельно очищаємо. Чистимо піддон і видаляємо залишки старого герметика.

Попередньо змащуємо гумові ущільнення на фільтрі рідиною ATF, встановлюємо його на місце. Наносимо на піддон тонкий шар герметика, з таким розрахунком, щоб при зіткненні він не міг потрапити у нутрощі коробки. Акуратно його прикладаємо, наживляємо все болти, потім рівномірно їх все затягуємо.

Тепер нам потрібно залити масло в наш автомат, так як доступ до щупа перекриваємо корпус повітряного фільтра, тому ми знімаємо його. Відвертаємо два болти кріплення повітрозабірника:

Відстібати роз’єм з датчика масової витрати повітря. Послаблюємо хомут з ​​повітрозабірника. Знімаємо патрубок з корпусу повітряного фільтра і відводимо його в сторону. Піднімаємо корпус фільтра, відстібається збоку фіксатор кріплення джгута:

Знімаємо корпус разом з повітряним фільтром. В отвір щупа ми вставляємо шланг відповідного розміру і на його інший кінець воронку:

Заливаємо нове масло, такий же обсяг, який ми злили, у нас вийшло майже 4 літри. Збираємо все в зворотному порядку, прогріваємо двигун і перевіряємо рівень на щупі.

Резервне відео як замінити масло в автоматі АКПП Mazda CX-5:

Промивання піддону і видалення стружки

На дні піддона АКПП розміщений особливий магніт, який притягує до себе маленькі частинки металу, що утворилися в результаті тертя між внутрішніми механізмами коробки. Стружку з магніту потрібно видалити, сам піддон помити знежирюючим засобом.

Після кропіткої чищення піддон просушити або витерти ганчір’ям, яка не залишає після себе нитки. Старий герметик видалити з фланця піддону і з нижньої частини коробки, куди він кріпиться. Ці поверхні повинні бути дуже гладкими.

Оригінальна масло

Трансмісійне масло, яке використовується в коробці автомат на японському кросовері Mazda СХ5 називається Mazda ATF FZ Skyactiv виробництва Idemitsu з артикулом 830077994 (взаємозамінний з артикулом 830077246 попередньої версії). Продукція випускається в літрових і 4-хлітровую каністрах. Середня Купівля відразу чотирьох літрів однією ємністю дозволяє заощадити близько 10%.

Оригінальна «трансміссіонку» для Mazda CX 5 має червоний колір. Набутий флюїд з зазначеним позначенням синьо-зеленого кольору. Принципової різниці між різнокольоровими рідинами немає. Якщо в агрегаті було залито червоне АТФ, а на часткову або повну зміну придбали зелене, ефективність і робочі властивості від цього не страждають.

Часткова заміна масла в АКПП Mazda CX 5

Цікавою особливістю Коробка автомат Mazda CX-5 є конструкція фільтра. На відміну від більшості фільтрів інших автомобілів, де в якості фільтруючого елемента використана металева сітка, тут вживається волокнистий матеріал.

Це не дозволяє виконати промивку при заміні масла. Тому доведеться встановлювати новий. У комплекті поставки фільтра йдуть кільця ущільнювачів, тому брати їх окремо не треба.

Особливості роботи коробки Mazda CX-5 в цьому відео

Коробка автомат Mazda досить надійна, при дотриманні режимів експлуатації здатна відпрацювати закладений ресурс без проблем. Але в реальних умовах не варто покладатися на надійність японських авто.

Російське якість доріг, також нерідке перевищення допустимих навантажень на коробку істотно зменшують ресурс. Тому в Росії власники цих автомобілів нерідко порушують приписи виробника і роблять заміну масла своїми руками.

Вибір матеріалів та підготовка до заміни

В автоматичну коробку передач автомобіля Mazda CX-5 заливається масло Mazda ATF FZ 1. Це оригінальне масло, і його вартість вища за середню серед трансмісійних мастил. Тому багато автомобілістів використовують при заміні аналоги від сторонніх виробників.

Аналогів є кілька. Всі вони підбираються виходячи з наявності допусків. Найдоступніша на нашому ринку з замінників. трансмісійна мастило Ravenol ATF FZ1. Кількість необхідного масла залежить від того, якого рівня заміна буде проводитися.

Для розглянутого автомобіля існує 3 можливих варіанти:

 • часткове оновлення без демонтажу піддону;
 • часткова заміна зі зняттям піддона і заміною фільтра;
 • повна заміна.

При частковому освіження мастильного матеріалу без демонтажу піддону знадобиться приблизно 3,4-3,6 літра мастила. Якщо планується замінити і фільтр, то тут кількість необхідного мастильного матеріалу збільшується до 3,7-3,9 літрів.

Як замінити масло в своїми руками Mazda CX-5 відео

Повна заміна на даному автомобілі потребують близько 20 літрів масла. Звичайно, це не фактичний обсяг мастила, залитої в коробку Mazda CX-5.

Така кількість рідини необхідно для виконання повного циклу прокачування системи з використанням спеціального стенду для заміни масла в АКПП. Специфіка роботи автомата на цьому авто не дозволяє виконати повну заміну вручну без ризику заподіяння шкоди.

Друге важливе питання: через скільки виконувати заміну? Тут немає рекомендацій виробника, а думки рядових автомобілістів і фахівців розходяться. Середній пробіг між черговими ТО АКПП вказується на рівні 60 тисяч кілометрів. Це для часткової заміни.

З приводу того, на якому пробігу проводиться повна заміна масла в АКПП, також є кілька думок. Настійно рекомендується не пізніше, ніж після 150 тисяч, повністю замінити мастило.

До цього терміну критично засмічується фільтр, що збільшує опірність проходженню через нього рідини. Це призводить до збоїв в роботі АКПП.

Для виконання часткового оновлення або повної заміни з демонтажем піддону знадобляться наступні інструменти і матеріали:

 • головка на 10 і шестигранник на 8;
 • викрутка;
 • фомка або потужна плоска викрутка;
 • ключі для демонтажу захисту (способи кріплення захисту для різних авто можуть змінюватися);
 • герметик;
 • чиста безворсової ганчір’я;
 • порожня ємність, бажано з мірною шкалою для оцінки кількості злитої відпрацювання;
 • воронка або олійною шприц зі шлангом;
 • очищувач карбюраторів або інша рідина для очищення засмальцьованих поверхонь.

Бажано всі роботи проводити з помічником. Але можна впоратися і самостійно.

Mazda CX-5 заміна масла в автоматі АКПП своїми руками. Фото і відео інструкція

На плановому технічному обслуговуванні у нас знаходиться автомобіль Mazda CX-5, на якому необхідно замінити масло в автоматі АКПП. Покажемо вам наочну фото і відео інструкцію як це зробити своїми руками.

Для роботи нам знадобиться каністра масла в 4 літри, з допуском компанії Mazda, можна використовувати оригінал, але ми будемо заливати аналог, який добре себе показав. Заміну ми будемо виробляти зі зняттям піддона, він встановлюється на герметику, тому вам необхідно заздалегідь його придбати. Також необхідно буде придбати фільтр АКПП.

Відкручуємо болти кріплення захисту картера (3 болта спереду і 2 ззаду), зрушуємо трохи вперед і опускаємо. Ми зняли захист моторного відсіку, але дістатися до щупа масляного фільтра нам важко. Нам необхідно відкрутити залізну накладку, на яку кріпиться захист картера:

Ми отримали доступ до щупа, тепер головкою на 10 відвертаємо гвинтик кріплення щупа до картера коробки. Робимо ми це через те, що зверху підібратися до цього щупу вкрай проблематично, доступ перекриваємо повітропровід.

Тепер нам потрібно перевірити рівень масла і переконається що він в нормі, так як ми будемо заливати орієнтуючись на обсяг злитого старого масла. Витягуємо і протираємо щуп і потім знову вставляємо його в коробку, запускаємо двигун і прогріваємо його до робочої температури, переводимо селектор в усі положення та повертаємо в паркінг. Знову виймаємо щуп, протираємо і вставляємо в АКПП.

Витягуємо і перевіряємо рівень, він повинен бути в нормі. Шестигранником на 8 відкручуємо зливну пробку на піддоні коробки передач:

Зливаємо старе масло в підготовлену ємність, потім необхідно зробити вимір, щоб зрозуміти скільки потім необхідно буде залити. Після зливу загортаємо пробку назад. Приступаємо до зняття піддона, нам необхідно відвернути 16 болтів з головкою на 10:

Ми відвернули все болти, але піддон ще тримається за рахунок герметика, тому беремо монтажну лопатку і піддягаємо його з декількох сторін:

Заздалегідь готуємо широку ємність, куди поллється масло з піддона. Відкручуємо фільтр АКПП:

З нього при знятті також поллється старе масло. У піддоні є магніт, який приваблює крейді металеву стружку, обов’язково його знімаємо і ретельно очищаємо. Чистимо піддон і видаляємо залишки старого герметика.

Попередньо змащуємо гумові ущільнення на фільтрі рідиною ATF, встановлюємо його на місце. Наносимо на піддон тонкий шар герметика, з таким розрахунком, щоб при зіткненні він не міг потрапити у нутрощі коробки. Акуратно його прикладаємо, наживляємо все болти, потім рівномірно їх все затягуємо.

Тепер нам потрібно залити масло в наш автомат, так як доступ до щупа перекриваємо корпус повітряного фільтра, тому ми знімаємо його. Відвертаємо два болти кріплення повітрозабірника:

Відстібати роз’єм з датчика масової витрати повітря. Послаблюємо хомут з ​​повітрозабірника. Знімаємо патрубок з корпусу повітряного фільтра і відводимо його в сторону. Піднімаємо корпус фільтра, відстібається збоку фіксатор кріплення джгута:

Знімаємо корпус разом з повітряним фільтром. В отвір щупа ми вставляємо шланг відповідного розміру і на його інший кінець воронку:

Заливаємо нове масло, такий же обсяг, який ми злили, у нас вийшло майже 4 літри. Збираємо все в зворотному порядку, прогріваємо двигун і перевіряємо рівень на щупі.

Відео заміна масла в автоматі АКПП Mazda CX-5:

Резервне відео як замінити масло в автоматі АКПП Mazda CX-5:

Заміна масла в АКПП автомобіля Mazda CX-5

Багато автовиробників стверджують, що робоча рідина в автоматичних коробках передач автомобілів розрахована на весь термін служби транспортного засобу. Найчастіше це твердження має на увазі, що після певного пробігу (як правило, це 200-300 тисяч км) буде потрібно заміна АКПП цілком.

У реальних умовах експлуатації по Російським дорогах такий великий пробіг без заміни масла в АКПП Mazda CX-5 практично недосяжний. Як показала практика, проблеми починаються ще задовго до позначки в 200 тисяч км.

Щоб уникнути проблем з коробкою, які виливаються в дорогий ремонт, багато власників автомобілів Mazda CX-5 проводять заміну або часткове оновлення рідини в коробці передач. Ця операція дозволяє істотно продовжити термін служби АКПП.

Поменял масло в АКПП Mazda CX-5 на пробеге 56 тыс. Что по ценам? Стало ли лучше?

mazda, масло, акпп

Повна заміна за допомогою стенду

На автомобілі Mazda CX-5 повна заміна має на увазі звернення в автосервіс, в якому є установка для заміни масла в АКПП. Повна заміна своїми силами без розуміння, як циркулює робоча рідина в системі, або без спеціалізованого обладнання може вивести коробку з ладу.

При повній заміні встановлюється новий фільтр. Для проведення операції знадобиться від 16 до 20 літрів нового трансмісійного масла. Як показує практика, посвітлілими рідина виходить вже після прокачування по системі 10-12 літрів.

Але для повного очищення системи від старого мастила потрібно буде використовувати близько 20 літрів. Повністю оновити рідина доведеться після втручання в механічну складову АКПП або в разі промивання гидроблока.

Будь-який ремонт, вироблений з демонтажем коробки і її розбиранням, має на увазі заміну трансмісійного масла.

Вибір матеріалів та підготовка до заміни

В автоматичну коробку передач автомобіля Mazda CX-5 заливається масло Mazda ATF FZ 1. Це оригінальне масло, і його вартість вища за середню серед трансмісійних мастил. Тому багато автомобілістів використовують при заміні аналоги від сторонніх виробників.

Аналогів є кілька. Всі вони підбираються виходячи з наявності допусків. Найдоступніша на нашому ринку з замінників. трансмісійна мастило Ravenol ATF FZ1. Кількість необхідного масла залежить від того, якого рівня заміна буде проводитися.

Для розглянутого автомобіля існує 3 можливих варіанти:

 • часткове оновлення без демонтажу піддону;
 • часткова заміна зі зняттям піддона і заміною фільтра;
 • повна заміна.

При частковому освіження мастильного матеріалу без демонтажу піддону знадобиться приблизно 3,4-3,6 літра мастила. Якщо планується замінити і фільтр, то тут кількість необхідного мастильного матеріалу збільшується до 3,7-3,9 літрів.

Як замінити масло в своїми руками Mazda CX-5 відео

Повна заміна на даному автомобілі потребують близько 20 літрів масла. Звичайно, це не фактичний обсяг мастила, залитої в коробку Mazda CX-5.

Така кількість рідини необхідно для виконання повного циклу прокачування системи з використанням спеціального стенду для заміни масла в АКПП. Специфіка роботи автомата на цьому авто не дозволяє виконати повну заміну вручну без ризику заподіяння шкоди.

mazda, масло, акпп

Друге важливе питання: через скільки виконувати заміну? Тут немає рекомендацій виробника, а думки рядових автомобілістів і фахівців розходяться. Середній пробіг між черговими ТО АКПП вказується на рівні 60 тисяч кілометрів. Це для часткової заміни.

З приводу того, на якому пробігу проводиться повна заміна масла в АКПП, також є кілька думок. Настійно рекомендується не пізніше, ніж після 150 тисяч, повністю замінити мастило.

До цього терміну критично засмічується фільтр, що збільшує опірність проходженню через нього рідини. Це призводить до збоїв в роботі АКПП.

Для виконання часткового оновлення або повної заміни з демонтажем піддону знадобляться наступні інструменти і матеріали:

 • головка на 10 і шестигранник на 8;
 • викрутка;
 • фомка або потужна плоска викрутка;
 • ключі для демонтажу захисту (способи кріплення захисту для різних авто можуть змінюватися);
 • герметик;
 • чиста безворсової ганчір’я;
 • порожня ємність, бажано з мірною шкалою для оцінки кількості злитої відпрацювання;
 • воронка або олійною шприц зі шлангом;
 • очищувач карбюраторів або інша рідина для очищення засмальцьованих поверхонь.

Бажано всі роботи проводити з помічником. Але можна впоратися і самостійно.

Mazda CX-5 2,5 192 к.с. АКПП 2013 року на DRIVE2

Перелопатив багато інформації, порадився з сервисменами з приводу необхідності заміни масла в АКПП і прийшов до висновку: 1. якщо авто куплено новим і ви точно впевнені в реальному пробігу авто, то краще робити повну промивку АКПП і заливати свіже масло КОЖЕН раз при пробігу 50.60 тис км.2. якщо авто куплено з рук і РЕАЛЬНИЙ пробіг невідомий, то краще робити ЧАСТКОВУ зміну масла, інакше відкладення старі можуть забити канали в коробке.3. взагалі нічого не міняти і їздити поки не з’являться симптоми, після чого швидко продавати авто і шукати нове. Тому як лікувати вже як правило марно і затратно і нецелесообразно.Ну і вобщем, вирішив робити за пунктом 1 так як пробіг становить на сьогодні 52 тис км

Поїхав в клубний сервіс www.mazda-sto.ru де і виконані всі роботи по промивці АКПП заміні фільтра і повну заміну масла.

Масло було темно зелене і брудне (природно). Заливали поки не полилося блакитного кольору масло з шланга. Стружки на магніті було трохи і вся мелкая.ушло на промивку 18 літрів масла АТФ Mazda FZПередачі стали включатися м’якше. В іншому без ізмененіймасло Mazda ATФ FZ 1 л 8300-77-246. 18 л. 830 руб 1 літрфільтр АКПП М6 GJ / CX-5 FZ01-21-500. 1 шт. 2100 рубпромивка АКПП WINNS W64401. 1 шт. 540 рубгерметік LOCTITE чорний 5910 1126633. 1 шт. 400 рубочістітель спецсмазка 7102-136228. 1 шт. 250 руб

Повна заміна масла в АКПП із заміною фільтра. 3500 руб

Щоб не виникало питань навіщо ж промивати АКПП коли можна просто злити старе і залити нове масло читаємо і дивимося далі

Включаємо установку і спостерігаємо за проісходящем.Что робить установка: якщо спочатку масло просто циркулювало через установку, то після включення, установка розриває цю циркуляцію і починає сліватьпоступающее з коробки масло в спеціальну каністру, з іншого боку з ємності з новим маслом, рівно з таким же тиском як зливається старе масло, в коробку подається нове масло.

Таким чином, з одного боку зливаємо старе масло і одночасно з іншого заливаємо нове, при цьому рівень або кількість масла в АКПП залишається постійними коробка навіть не розуміє, що в даний момент змінюється масло.В процесі заміни візуально контролюємо колір випливає з коробки масла, наша задача отримати ось такий результат. Причому щоб повністю промити АКПП від старого масла і залити до рівня в коробку, потрібно в середньому від! 10 до 20 літрів нового масла, в залежності від стану старого масла, зносу, пробігу і тд.

в результаті промивання з зворотного шланга випливає нормальне масло блакитного кольору

Особливості роботи АКПП Mazda CX-5

Коробка-автомат на даному автомобілі спроектована за класичною для японських трансмісій схемою. У великому розбірному корпусі знаходиться гідротрансформатор, комплект планетарних механізмів і пакети фрикційних, а також керуючий гідроблок.

Коробка має знімний піддон. Незважаючи на запевнення виробника, що масло в АКПП залито на весь термін експлуатації, в піддоні передбачена зливна пробка.

Автоматична коробка CX-5

На коробках деяких інших виробників, в яких мастило заправлена ​​на весь термін служби, або відсутня пробка, або немає піддону. Замінити масло в цьому випадку можна тільки методом підключення в розрив системи охолодження або після розбирання.

Цікавою особливістю АКПП Mazda CX-5 є конструкція фільтра. На відміну від більшості фільтрів інших автомобілів, де в якості фільтруючого елемента застосована металева сітка, тут використовується волокнистий матеріал.

Це не дозволяє виконати промивку при заміні масла. Тому доведеться встановлювати новий. У комплекті поставки фільтра йдуть кільця ущільнювачів, тому купувати їх окремо не потрібно.

Особливості роботи коробки Mazda CX-5 в цьому відео

Частичная замена масла в АКПП Мазда СХ 5

АКПП Mazda досить надійна, при дотриманні режимів експлуатації здатна відпрацювати закладений ресурс без проблем. Однак в реальних умовах не варто покладатися на надійність японських авто.

Російське якість доріг, а також часте перевищення допустимих навантажень на трансмісію значно скорочують ресурс. Тому в Росії власники цих автомобілів часто порушують приписи виробника і виконують заміну масла своїми руками.

Часткова заміна покроково

Часткова заміна без демонтажу піддону проводиться досить просто. Після постановки автомобіля на естакаду або оглядову яму виконується наступний алгоритм дій:

 • Знімається захист двигуна.
 • Коробка передач прогрівається до робочої температури.
 • Відвертається зливна пробка шестигранником.
 • зливається відпрацювання.
 • Демонтується корпус повітряного фільтра і знімається повітропровід для повноцінного доступу до горловини щупа.
 • Заливається стільки ж олії, скільки було злито.
 • Коробка прогрівається до робочої температури.
 • Виконується контрольний замір з коригуванням рівня.
 • Демонтовані елементи встановлюються на свої місця.

Якщо паралельно планується заміна фільтра, після зливу масла демонтується піддон. Для цього відвертається 16 болтів під ключ на 10. У піддоні знаходиться магніт, призначений для уловлювання металевих продуктів зносу.

За кількісним та якісним складом металевих частинок можна оцінити ступінь зносу АКПП. Після демонтажу піддон ретельно очищаються від залишків олії і дрібнодисперсних частинок металу.

Фільтр кріпиться на двох болтах на 10. Після його зняття зіллється ще грам 300-400 масла.

Піддону з’єднується з картером без прокладки. Функцію ущільнювача виконує шар герметика. При установці піддона важливо акуратно нанести герметик на поверхні, що сполучаються.

Недостатня кількість може стати причиною патьоків. Надлишки можуть бути видавлені в піддон. Згодом вони потраплять в фільтр, де назавжди залишаться. При цьому пропускна здатність фільтруючого елемента знизиться.

Міняємо масло в АКПП Mazda CX-5: Обслуговуємо коробку передач

Mazda CX5 відрізняється надійністю коробки передач. Як правило, даний елемент виходить з ладу дуже рідко. У разі якщо з’явилися такі ознаки, як пробуксовка, вібрації і ривки необхідно провести діагностику АКПП.

До появи перерахованих вище проблем може привести відсутність або недостатня кількість масла в коробці передач. Виробник Mazda CX5 дає рекомендації по заміні даної рідини кожні 60 тисяч км при наявності механічної коробки, і через 3-4 роки. при автоматичній коробці передач.

Всі роботи по заміні краще довірити фахівцям, а й самостійно це також можна зробити. Використовувати необхідно рідина Mazda Dexlia Original Oil ATF M-V або MAZDA Original oil Ultra 0W-20 (SN). Часто на сервісних майстерень використовують засіб 5W-30 (SM). У будь-якому випадку витрата рідини для заміни становить в середньому 14 літрів.

аналоги

Незважаючи на рекомендації виробника Mazda, багато автолюбителів переходять на дешевші аналоги трансмісійної рідини інших марок. При покупці потрібно вибирати синтетичну продукцію з класом в’язкості 5W30, 5W40.

Найбільш популярними аналогами є:

 • Hessol;
 • ZIC ATF Multi LF;
 • Total Fluidmatic MV LV;
 • Ravenol ATF FZ;
 • Castrol Transmax Dexron-VI.

За якістю вони багато в чому не поступаються оригіналу, але виробники рекомендують використовувати тільки ті марки, які вказані в сервісній книжці.

Злив старого масла

Для того щоб замінити масло в коробці автомат автомобіля Mazda, необхідно провести кілька операцій:

 • дати охолонути автомобілю і флюїди, щоб не отримати опік при його зливі;
 • підготувати заздалегідь всі необхідні інструменти і ємності;
 • залізти під автомобіль, зняти захист двигуна;
 • відкрутити пробку зливу на піддоні, попередньо підставивши широкий таз;
 • закрутити пробку назад;
 • відкрутити 16 болтів кріплення на фланці піддону;
 • за допомогою монтажки або плоскої викрутки підчепити край піддону, посадженого на герметик, при цьому бути готовим до того, що в піддоні міститься певна кількість трансмісійної рідини;
 • зняти днище АКПП і злити залишки «трансміссіонкі» в ту ж ємність.

Злиту відпрацьовану рідину перевірити на прозорість і наявність домішок. Якщо флюїд має насичений колір і достатню прозорість, то часткового оновлення досить для продовження терміну служби АКПП Mazda СХ5. Перед тим, як вилити флюїд, його обсяг потрібно ретельно виміряти. Така кількість свіжого продукту необхідно залити в коробку назад.

Перевірка рівня і заміна масла в АКПП Mazda CX-5 своїми руками

Своєчасна заміна масла в АКПП Mazda CX 5 це обов’язкова процедура для авто, щоб зберегти і продовжити його працездатність. Виробники сучасних японських машин стверджують, що трансмісійна рідина не вимагає заміни протягом усього ресурсу АКПП, але потрібно враховувати особливі умови експлуатації в Росії. Різкі температурні перепади і низька якість дорожнього полотна призводять до збоїв в роботі важливих механізмів АКПП автомобіля Мазди.

Яке масло для АКПП Mazda CX 5 вибрати

До вибору масла в АКПП Mazda CX 5 потрібно підходити серйозно. Якщо воно не буде належної якості, коробка передач може вийти з ладу. Від того, який флюїд придбає власник японського кросовера, залежить працездатність і довговічність авто.

Оригінальна масло

Трансмісійне масло, яке використовується в коробці автомат на японському кросовері Mazda СХ5 називається Mazda ATF FZ Skyactiv виробництва Idemitsu з артикулом 830077994 (взаємозамінний з артикулом 830077246 попередньої версії). Продукція випускається в літрових і 4-хлітровую каністрах. Середня Купівля відразу чотирьох літрів однією ємністю дозволяє заощадити близько 10%.

Оригінальна «трансміссіонку» для Mazda CX 5 має червоний колір. Набутий флюїд з зазначеним позначенням синьо-зеленого кольору. Принципової різниці між різнокольоровими рідинами немає. Якщо в агрегаті було залито червоне АТФ, а на часткову або повну зміну придбали зелене, ефективність і робочі властивості від цього не страждають.

Заміна масла в АКПП Mazda CX 5 своїми руками

Заміна масла АКПП на автомобілі Mazda CX 5 своїми руками. процедура не складна, але вимагає деякої вправності і уважності від того, хто її здійснює. Якщо власник кросовера ніколи не обслуговував техніку самостійно і не впевнений в своїх силах, краще довіритися професіоналам на станції технічного обслуговування.

Замена масла в автоматической коробке передач

При частковій заміні масла в АКПП Mazda CX 5 оновлюється лише чверть від усього обсягу «трансміссіонкі» в агрегаті. Якщо процедуру повторити 3-4 рази підряд, оновлення буде більш ефективним, але витрата рідини зросте, отже, і вартість цього заходу.

Промивання піддону і видалення стружки

На дні піддона АКПП розташований спеціальний магніт, який притягує до себе дрібні частинки металу, що утворилися в результаті тертя між внутрішніми механізмами коробки передач. Стружку з магніту необхідно видалити, сам піддон промити знежирюючим засобом.

Після ретельного очищення піддон просушити або витерти ганчір’ям, яка не залишає після себе нитки. Старий герметик видалити з фланця піддону і з нижньої частини коробки, куди він кріпиться. Ці поверхні повинні бути максимально гладкими.