Чи не працює генератор ВАЗ 2107

причини чому не працює генератор на ВАЗ 2107

Всім привіт сьогодні хочеться поговорити про можливі причини, чому перестав працювати генератор на автомобілі ВАЗ 2107. Давайте спочатку розберемося для чого ж, потрібен генератор? А генератор на ВАЗ 2107 потрібен для того, щоб постачати електроенергію всі споживачі автомобіля ну, звичайно ж, за умови працюючого двигуна. Але, а якщо генератор, по яким, то причин перестане працювати, то на акумуляторі довго проїздити не вийде.

Водій може спостерігати справність генератора за допомогою контрольної лампи, яка знаходиться в щитку приладів, дана лампочка після запуску двигуна повинна згаснути. А ось якщо контрольна лампа акумулятора після запуску не гасне то це вже привід бити на сполох, тому що генератор, можливо, видає мало заряду, або взагалі не виробляє енергію.

Насамперед в такій ситуації потрібно відкрити капот і перевірити чи живий ремінь генератора.

Якщо ремінь порваний, або взагалі пропав, таке буває, втрачається по дорозі, то це означає що рухатися далі не можна, так як ремінь генератора ВАЗ 2107 передає крутний момент не тільки на генератор але і на водяний насос (помпу), а як ви розумієте без насоса двигун сімки просто, напросто закипить.

Наступна причина це ослаблення натяжки ременя генератора в такому випадку він починає працювати з перебоями, і напруга буде видаватися нижче 12 вольт, про це ви відразу зрозумієте, побачивши палаючу лампочку акумулятора на панелі.

При появі такої неприємності потрібно підтягнути ремінь, але пам’ятайте перетягувати теж не можна, так як це веде до зносу підшипників ротора.

Третя причина, чому генератор не працює це запобіжник F10. У разі необхідності потрібно замінити запобіжник на новий дотримуючись ампераж. І обов’язково перевірити контакти, куди вставляється запобіжник, так як вони можуть бути окислені.

Якщо в монтажному блоці все в порядку, то потрібно заміряти напругу. Якщо воно маленьке, то потрібно буде знімати генератор з двигуна, а потім дивитися і перевіряти на генераторі реле-регулятор, випрямний блок, обмотку статора, і обмотку збудження ротора.

Ось чому не працює генератор і не дає заряд ВАЗ 2107

Ну, ось і все ми розглянули основні причини, чому не працює генератор на автомобілі ВАЗ 2107.

Зниження продуктивності електрообладнання

Зрозуміти, що генератор працює не в штатному режимі, допоможуть і деякі електроприлади. При виникненні підозр на збої в роботі генераторної установки можна, наприклад, запустити мотор, включити фари (якщо в них встановлені звичайні лампи розжарення або галогенки) і подивитися, як вони світять. У разі несправності генератора їх яскравість буде на порядок нижче, адже лампи також розраховані на певний номінальний струм. Зниження продуктивності може спостерігатися і у вентилятора обігрівача. Він буде крутити лопаті помітно гірше. При його включенні світло у фар буде ще слабкіше.

поломка регулятора

Несправність стабілізатора характеризується зміною характеристик надходить на АКБ струму. Іншими словами, напруга зарядки на акумулятор надходить, але воно вище або нижче, ніж треба. Регулятор також не ремонтується і підлягає заміні в разі виходу з ладу.

працює, генератор, 2107

Діагностика та ремонтні роботи

Якщо виникли підозри на відсутність зарядки АКБ, потрібно провести ряд діагностичних і ремонтних робіт в такому порядку:

 • Зупинити автомобіль, вимкнути двигун.
 • Підняти капот, перевірити цілісність приводного ременя. Якщо він цілий, перевірити його натяг шляхом натискання викруткою або іншим інструментом на гілку ременя посередині між шківами генератора і коленвала. Прогин в цьому місці повинен складати 12-17 мм.

Якщо напруга нижче, причину потрібно шукати в випрямлячі, стабілізаторі або обмотках генератора. У будь-якому випадку подальша діагностика вимагає демонтажу генератора.

Як працює генераторна установка ВАЗ 2107 і ланцюг генератора

Якщо не заглиблюватися в теорію електротехніки, генератор функціонує наступним чином. При повороті ключа в замку запалювання струм з акумулятора через реле і сигнальну лампу заряду подається на збудливу обмотку статора. Одночасно з цим колінвал починає крутити ротор. Під час обертання якоря в фазових обмотках утворюється електромагнітне поле, яке індукує змінний струм. Оскільки всі споживачі електричного струму бортової мережі розраховані на постійний струм, в конструкції установки передбачений напівпровідниковий випрямний модуль. Величина видається генератором напруги змінюється в залежності від оборотів колінчастого вала. Для його стабілізації використовується спеціальний регулятор, згладжує скачки і падіння і подає в бортову мережу машини напруга, максимально близьке до номінального.

Таким чином, при працюючому двигуні генератор перетворює обертальний момент колінчастого вала в постійний струм величиною в 55 або 80 А (в залежності від типу пристрою) і напругою 13,9-14,5 В, необхідний для роботи електричних приладів і зарядки акумулятора. Струм надходить на плюсову клему акумулятора через висновок «30» і окремий провід, а «маса» установки з’єднана з мінусовою клемою АКБ.

Швидка розрядка акумулятора

При несправності генератора або його ланцюга акумуляторна батарея не отримуватиме того напруги, яка необхідна для її зарядки. Крім того, їй доведеться живити частина електроустаткування автомобіля, витрачаючи свою електроенергію. У такій ситуації акумулятор швидко сяде. Ви зможете це зрозуміти, коли з’являться труднощі в процесі запуску двигуна. Отримуючи недостатньо енергії, стартер буде мляво крутити маховик коленвала або тільки «клацати» тяговим реле.

трохи теорії

В процесі експлуатації підсів акумулятор заряджається постійною напругою в 13,6-14,2 В бортової мережі автомобіля. Для правильної роботи автомобіля і його систем це напруга підтримується самим акумулятором до того, як ротор генератора не почне обертатися з частотою 800-900 об. / Хв. Тоді він виробляє електроенергію, достатню для нормальної роботи автомобіля і зарядки АКБ. При різних режимах роботи двигуна, коли частота обертів колінчастого вала двигуна змінюється, змінюється і частота обертів ротора генератора, що призводить до підвищення напруги на виході генератора. Для підтримки в бортовій мережі напруги 13,6-14,2 В в ланцюг збудження генератора включено реле-регулятор напруги (РР), яке при підвищенні напруги в мережі вище номінального зменшує струм, що йде на обмотку збудження генератора. Намагнічення полюсів ротора зменшується, що призводить до зниження його вихідної напруги.

Причини того, що генератор не дає зарядку на акумулятор, пов’язані з елементами ланцюга збудження або ж ланцюга вихідної напруги від генератора до АКБ, включаючи і частини генератора.

Коли включається запалювання, замок включає і реле запалювання. При цьому 12 В проходять через контакти реле і запобіжник 0 монтажного блоку, потім подаються в бортову мережу і на висновок контрольної лампи заряду акумулятора і датчика зарядки. Після вони йдуть через діод, монтажний блок (штекери Ш5-Ш10), подаються на штекер «61» генератора 37.3701, які встановлюються на ВАЗ 2107 з 1988 р Далі 12 В потрапляють на клему вбудованого РР і через щітку і контактна кільце на обмотку збудження. проводиться стартове збудження генератора. При збільшенні частоти обертів двигуна, а з ним і ротора генератора, фазовий напруга зростає, і воно через блок додаткових діодів підвищує напругу на обмотці збудження і на вихідному діоді контрольної лампочки зарядки акумулятора. При досягненні вихідного фазового напруги до 12 В на обох висновках лампи АКБ напруга вирівнюється, і через відсутність різниці напруг вона гасне. При цьому генератор ВАЗ 2107 виробляє напругу більше 12 В, яке заряджає АКБ.

Схема електрообладнання автомобіля ВАЗ 2107 інжектор відрізняється від схеми автомобіля ВАЗ 2107 карбюратор лише наявністю частини обладнання, що забезпечує управління системою харчування, і на заряд акумулятора не впливає. Швидше навпаки. несправності в системі заряду АКБ можуть вплинути на роботу ЕБУ інжекторного двигуна.

Управління потужними споживачами електроенергії здійснюється за допомогою електромагнітних реле, включених в мережу. Розглянемо способи усунення несправностей заряду акумуляторної батареї як для інжекторного, так і для карбюраторного двигуна.

Генератор: чому не йде зарядка на ВАЗ 2107

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line тисячі триста шістьдесят чотири

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1 364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line тисячу триста шістьдесят чотири

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line тисячі триста шістьдесят-чотири

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line тисяча триста шістьдесят чотири

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match_all: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 684

Warning: Invalid argument supplied for foreach in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 691

Warning: preg_match_all: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 684

Warning: Invalid argument supplied for foreach in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 691

У цій статті ви дізнаєтеся, чому не йде зарядка на ВАЗ 2107, а також як виправити цю прикрість. Причин для такої поведінки електрообладнання автомобіля досить багато, тому доведеться шукати поломку, використовуючи метод виключення. І не має значення, чи працює правильно генератор. Він може функціонувати в нормальному режимі, але зарядка при цьому не йде. Тепер спробуємо з’ясувати всі можливі причини.

Принцип роботи системи зарядки

Акумулятор в будь-якому автомобілі, зокрема, в ВАЗ 2107, необхідний тільки для функціонування системи електропостачання в той час, коли двигун заглушений. А ось коли мотор працює, все електрообладнання працює від генератора. Він забезпечує харчуванням інжектор. форсунки, бензонасос, електронний блок управління. Але основне навантаження. це акумулятор. Відбувається його зарядка при працюючому двигуні.

І термін експлуатації АКБ безпосередньо залежить від того, наскільки якісно відбувається зарядка. Генератор. це всього лише один з джерел електроенергії. Але він може бути в робочому стані, а зарядка не йде на АКБ. Причин для такої поведінки може бути маса, потрібно досконально вивчити електросхему ланцюга зарядки автомобіля ВАЗ 2107.

Схема зарядки акумулятора

Цю ж схему використовують не тільки на ВАЗ 2107, аналогічна застосовується і в будь-якому іншому автомобілі. Відмінність лише в складових елементах. вони розраховані на різний струм і режими роботи. Ланцюг зарядки:

 • негативний висновок акумуляторної батареї з’єднаний з металевим кузовом товстої мідної шиною;
 • до позитивного висновку підключена вся електросистема автомобіля. йде дві шини: до стартера і генератора ( «30» клема);
 • від позитивного висновку генератора напруга йде до блоку запобіжників і замку запалювання;
 • від замка запалювання напруга йде в монтажний блок з запобіжниками;
 • лише після нього підключений до джерела живлення (з захистом запобіжником F10) на контрольну лампу, що сигналізує про недостатній зарядці, а також на вольтметр. прилад, що вимірює напругу;
 • після цього харчування надходить на блок запобіжників і йде до «61» клеми генераторної установки. до щітковому вузлу.

Схема непроста, в ній дуже багато елементів, які можуть вийти з ладу. Може навіть зруйнуватися контакт, що призведе до того, що генератор погано заряджає акумуляторну батарею. І все це позначається на ваших нервах. відразу починається паніка.

АКБ; 2. Крильчатка генератора; 3. Діоди захисту; 4. Шків приводу; 5. Випрямні діоди; 6. Обмотка статора; 7. Регулятор напруги; 8. Обмотка збудження; 9. Фільтруючий конденсатор; 10. Блок запобіжників; 11. Контрольна лампа на приладовій панелі; 12. Вольтметр; 13. Реле включення запалювання; 14. Замок запалювання.

Ремонт генератора Ваз 2107

Алгоритм пошуку несправності

Не потрібно думати, що зарядка не йде з якоїсь дуже серйозної причини. Відразу ж перевіряйте стан запобіжника F10, який відповідає за харчування обмотки збудження генератора ВАЗ 2107. Але краще перед цим переконатися в тому, що приводний ремінь цілий і його натяжка нормальна. Але також зверніть увагу на те, що не можна його надмірно натягувати. перезарядки акумулятора не буде (за умови, що регулятор працює в призначеному режимі), але підшипники вийдуть з ладу набагато швидше.

Якщо погано йде зарядка, лампа, наприклад, горить в половину розжарення, то несправність потрібно шукати в проводці. А саме. в з’єднаннях акумулятора і кузова автомобіля. Дуже часто з’являється окислення, яке перешкоджає нормальному контакту. Викриття гайку, ретельно зачистите клему і поверхня кузова, після чого встановіть провід на місце.

 • Окремим блоком. встановлюється на кузові автомобіля ВАЗ 2107.
 • Поєднаний з щітками. монтується безпосередньо в генераторі.

Про те, як перевірити регулятор, буде розказано в окремій статті. Якщо він справний, але зарядка все одно не йде, або ж вона є, але надходить на акумулятор погано, шукайте несправність в щітковому вузлі. Цілком можливо, що стався обрив проводів, які з’єднують щітки з контактами. Але найчастіше. це надмірний знос або засмічення щіток.

ПРИЧИНЫ ОТСУТСТВИЯ ЗАРЯДКИ АККУМУЛЯТОРА. ЧТО ДЕЛАТЬ? ТОП 5 ПРИЧИН! ВАЗ 2101-2106.

Дещо рідше трапляється вихід з ладу діодного моста, руйнування обмотки або роторної обмоток. Щоб визначити ці поломки, вам буде потрібно повністю розбирати генератор і за допомогою тестера і мегомметра проводити діагностику. Попутно, звичайно ж, краще всього замінити і підшипники в генераторі ВАЗ 2107.

Як визначити, чому немає зарядки АКБ на ВАЗ-2107

Фахівці рекомендують кілька ефективних кроків виявити несправності в токопроводящей ланцюга зарядки акумулятора транспортного засобу.

По-перше, провести діагностику всіх запобіжників, особливо з маркуванням «F10». Саме цей запобіжний елемент відповідає за підживлення обмотки збудження генератора.

По-друге, перевірити приводний ремінь: чи немає на ньому розривів, правильність його натяжки. Якщо доведеться регулювати натяг приводного ременя, слід враховувати важливий нюанс: не слід допускати його надмірного натягу. Це може відбитися на підшипниках (вони здатні зіпсуватися значно швидше, ніж наказано по терміну їх експлуатації), а акумулятор заряджатися НЕ буде.

По-третє, звернути увагу на лампу контролю рівня зарядки АКБ. Якщо вона горить в половину розжарення, значить, акумуляторна батарея заряджається погано, і в цьому винна саме проводка. Тобто несправність необхідно шукати в струмопровідних з’єднаннях, що йдуть від АКБ до кузова машини. Причиною поломки може бути окислення контактів. Щоб це перевірити, слід:

Как проверить генератор ВАЗ

 • викрутити гайку;
 • зачистити контакт-клему;
 • зачистити поверхню кузова;
 • встановити провід на колишнє місце.

Четвертим кроком пошуку несправності може бути перевірка регулятора напруги. У його функції відноситься стабілізація напруги при виході з генератора. При порушенні його прямих функцій акумулятор перестає нормально заряджатися. На жаль, дана деталь ремонту не підлягає, її просто замінюють на нову.

Якщо регулятор напруги справний, то потрібно шукати причину несправності в іншому місці. в щітковому вузлі. Акумулятор не буде заряджатися від генератора, в разі обриву проводів, що з’єднують контакти з цими щітками. Хоча причина може критися або в засміченні самих щіток, або в їх надмірному зносі.

Якщо і щітковий вузол виявився в повній справності, а зарядки акумулятора немає, то вихід залишається один: повністю розібрати автомобільний генератор. Після його демонтажу і розбору доведеться провести його діагностику за допомогою тестера і мегомметра, це допоможе вивіть можливу причину несправності генератора.

Причини відсутності зарядки

При включенні запалювання на реле-регулятор заряду АКБ подається напруга, а обертовий генератор виробляє струм. У вазі напруга в мережі підтримується в рівні 13,6-14,1 вольт. Незалежно від кількості оборотів двигуна, напруга на виході залишається незмінним, за цю функцію відповідає реле зарядки ВАЗ 2107. Пристрій контролює збудження обмотки якоря тим самим змінюючи рівень вихідної напруги.

Виходячи з цього, причини відсутності зарядки можуть бути наступними:

 • Обірвався ремінь генератора;
 • Слабкий ремінь;
 • Обірвана ланцюг генератора, збудження або між ними поганий контакт;
 • Проблема в реле-регуляторі;
 • Несправний якір (ротор) генератора.

Підготовка до усунення несправностей

При виявленні проблеми, приступаємо до діагностики. Для початку приготуємо інструменти.

 • Мультиметр (вольтметр);
 • Наждачний шкурка або надфіль;
 • ножик;
 • пасатижі;
 • 12-ти вольтна контрольна лампа (контролька).

Схема ланцюга зарядки АКБ на ВАЗ-2107

Як бачимо, несправність в даному колі зарядки акумулятора може з’явитися практично в будь-якому її місці. Наприклад, зруйнуватися контакт, в результаті цього генератор перестане якісно заряджати АКБ транспортного засобу.

Як визначити рівень зарядки?

Первинний контроль про рівень зарядки на ВАЗ 2107 здійснюється приладами на панелі: контрольної лампи і вольтметра. Якщо заряд в нормі, вказівний стрілка буде знаходитися в області зеленого кольору, а лампа контролю при працюючому двигуні повинна гаснути.

Щоб більш точно перевірити рівень напруги потрібен вольтметр. Як вже було сказано раніше, правильний заряд. 13,6. 14,1 вольт.

Можна придбати спеціальний автомобільний електронний вольтметр або поєднаний з годинником. Встановлюваний як замість штатних годин так і на торпеді.

Причини несправності генератора на ВАЗ-2107 (інжектор)

Фахівці нагадують, що на ВАЗ-2107 з інжектором стандартно стоїть генератор 5142.3771 (восьмерочний). У нього є одна дуже важлива особливість: він видає більше струму. НЕ 55А на годину, як інші генератори, а близько 80-90 А. Це пов’язано з властивостями інжектора, якому потрібно електроенергії більше (але й питома потужність у нього вище).

Перевіряти генератор на несправності фахівці радять в такому порядку:

 • оглянути діоди, які підводять електрику до обмотці збудження генератора (якщо вони перегоріли, їх слід замінити новими);
 • заміряти приладом-тестером рівень напруги в токопроводящей ланцюга (якщо його показник менше 12 В, то можлива наявність короткого замикання, значить, проводка перегрівається).

Якщо самому автолюбителю важко провести подібну діагностику, він може звернутися в найближчий автосервіс за допомогою до кваліфікованих фахівців.

Для без проблемної роботи автомобіля потрібно стежити щоб батарея повинна бути повністю зарядженою. Якщо ви помітили, що на ВАЗ 2107 немає зарядки акумулятора, проблему необхідно усунути максимально оперативно. Особливо, якщо водити машину доводиться часто в нічний час доби і взимку. В цей час розрядка відбувається значно швидше. Інакше після точно доведеться скористатися допомогою евакуатора або буксира.

Особливості роботи системи зарядки АКБ на ВАЗ-2107

На ВАЗ-2107 АКБ або акумуляторна батарея виконує ті ж функції, що і на інших транспортних засобах. Акумулятор повинен підтримувати систему електропостачання транспортного засобу в момент, коли двигун знаходиться в заглушеному стані. Якщо автомобіль перебуває в працюючому стані, то все його електрообладнання отримує живлення від автомобільного генератора. У його функції входить забезпечувати електрикою наступне обладнання:

 • ЕБУ (електронний блок управління) двигуна;
 • форсунки;
 • насос для подачі палива (бензонасос);
 • АКБ (акумуляторна батарея).

Справа в тому, що при працюючому двигуні автомобільний акумулятор повинен заряджатися від генератора, який є джерелом енергії для зарядки АКБ транспортного засобу. Але трапляються збої, коли немає зарядки на ВАЗ-2107 (інжектор).

Причини цього можуть бути самі різні, і щоб з’ясувати їх потрібно розібратися в схемі зарядки АКБ.

В’ячеслав

Якого року машина? Номер генератора? Я думаю що тут або проблема в шині або не збігається ID code генератор і машини

Сергій

Перевір всі діоди на «підкові» генератора і продзвонив обмотки і ротор гени і зрозуміло буде.

Чому генератор на ВАЗ 2107 перестав давати зарядку?

Вітаю! Авто. ВАЗ 2107. Поставив пів року назад приборку від п’ятірки. Все підключив, все працювало до вчорашнього дня, перестав генератор давати зарядку. Зняв генератор поміняв регулятор. ніфіга. Перевірив генератор на іншій машині. працює. Почав дивитися дроти. візуально все норм.

Зняв монтажний блок. схема чиста, нагару і т.п не виявлено. Поставив назад і тут все почалося. З ключа не заводиться, а заводиться з кнопки габаритів і тут я зрозумів. нахрен я туди поліз. Проводку всю зняв, продзвонив. все норм. Запобіжники і реле робочі. В чому причина??

Diablo

Лампочку в приборке подивися, яка під значком акумулятора. Якщо згоріла, справа в ній

Макаров Дмитро (Експерт)

Судячи з вашого опису всі елементи ланцюга справні: генератор працює на іншій машині, дроти в цілості, монтажний блок справний, запобіжники цілі, реле в нормі. На жаль, якщо є будь-які неполадки в роботі електричної частини вашого автомобіля, це означає, що несправність все ж десь присутня, ви просто її не виявили.

З того, що перше кидається в очі:

 • Акумулятор. можливо батарея вже зносилася і потребує ремонту або повної заміни, тому і робочий генератор не робить бажаного ефекту в частині підзарядки.
 • Поганий контакт на клемах. потрібно перевірити як клеми акумулятора, так і клеми на самому генераторі, в ході руху вони могли розхитатися, окислюватися або ослабнути.
 • Слабке натяг ременя обертання. при ослабленні він прослизає на валу і напруга до акумулятора не надходить, встановивши на іншу машину генератор, ви спостерігаєте, що він працює справно.
 • Пошкодження ізоляції проводки. можливо в якійсь точці заряд перетікає на корпус, через що до акумулятора він просто не доходить.

Це перелік несправностей, які могли вплинути на взаємодію генератора і акумулятора в автомобілі. З описаного вище видно, що комплекс проблем на цьому не закінчується, тому всю електропроводку в автомобілі бажано перебрати. Можливо, доцільно звернутися за допомогою до хорошого автоелектрика або самостійно зайнятися капремонтом електричної частини.

У генератор входить окремий провід, це його зовнішнє збудження з ключа запалювання, якщо ген перестав працювати саме з такими симптомами, перевір наявність 12в при повернутому ключі запалювання на цьому дроті. За включення стартера з поворотников, роз’єми перевір на правильність, може сплутав. Реле стартера зараз живиться з іншого вимикача.

Як знайти причину відсутності зарядки акумулятора

Першою ознакою відсутності зарядки. це загоряння контрольної лампи на приладовому щитку або якщо стрілка вольтметра не перебуває у зеленій зоні при працюючому двигуні. Більш точно можна перевірити напругу на акумуляторі за допомогою мультиметра.

При працюючому двигуні напруга на акумуляторі має бути. 13,9 ± 0,3 В. Якщо зарядка акумулятора немає, напруга буде складати приблизно 12 В.

Попередження: щоб уникнути виходу з ладу ЕБУ і реле регулятора, забороняється при працюючому двигуні знімати клеми АКБ.

Підвищений або знижений напруга бортової мережі шкодить акумулятора. У першому випадку википає електроліт, у другому. він розряджається, що призводить до виходу з ладу АКБ.

Щоб знайти несправність і усунути її, знадобляться наступні інструменти і прилади:

 • контрольна лампа 12 В;
 • мультиметр;
 • ніж;
 • плоска викрутка;
 • пасатижі;
 • наждачний папір.

Пропала зарядка на ВАЗ 2107?

Якщо ви раптом помітили, що на вашому автомобілі ВАЗ 2107 пропала зарядка акумулятора, дану несправність негайно треба усунути. Якщо експлуатувати автомобіль без зарядки, то акумулятор дуже швидко сяде і вам доведеться скористатися евакуатором або буксиром.

Щоб знайти причину відсутності зарядки акумулятора і як усунути цю проблему необхідно почати з теорії.

Причини відсутності зарядки акумулятора

Для правильної роботи системи запалювання та інших електричних схем ВАЗ 2107 напруги в бортовій мережі мають бути виконані нерухомими. При непрацюючому двигуни, постійна напруга підтримує акумулятор. Після запуску двигуна, вступає в роботу генератор автомобіля, він забезпечує зарядку акумулятора і підтримує напруги бортової мережі в межах 13,6-14,2 вольт.

Незалежно від оборотів напруга на генераторі має залишатися постійним. Це забезпечується реле-регулятором, яке в залежності від оборотів змінює напругу ланцюга генератора. Якщо напруга падає нижче допустимого рівня, ток обмотки підвищується, підвищуючи вихідну напругу і навпаки.

Якщо немає зарядки на ВАЗ 2107, можливі причини можуть бути наступними:

 • поганий контакт або обрив в мережі порушення вихідної напруги генератора;
 • несправне реле-регулятор;
 • обрив ременя генератора.

Усунення несправності роботи генератора слід, перш за все, почати з виявлення причини відсутності заряду АКБ.

Усунення відсутності зарядки акумулятора

Насамперед варто перевірити натяг ременя генератора. саме він пускає в хід генератор і помпу охолоджуючої рідини, тому дана несправність може проявляється ще й перегрівом двигуна.

Якщо не горить лампа зарядки акумулятора ВАЗ 2107, а по вольтметру показується нормальне напруга бортової мережі і при цьому акумулятор більше не заряджається, очевидно причина в контактах на клемах.

Потрібно зняти клеми з акумулятора і зачистити їх наждачним папером. Якщо заряджання не з’явилася, необхідно зробити вимір напруга на виході “30” генератора при працюючому двигуні. Якщо показання напруга на даному виході і акумуляторі мають сильне відміну, треба зачистити контакти і перевірити провід, що йде від генератора до АКБ. Якщо провід несправний, то він підлягає заміні.

Якщо напруга в бортовій мережі в межах при працюючому двигуні, але при включенні фар воно падає, причина в слабкому натягу ременя генератора. При підвищеного навантаження слабкий ремінь пробуксовує. Правильна натяжка ременя, це коли при зусиллі 10 кгс він повинен прогинатися на 12-17 мм.

Ще однією причиною відсутності зарядки може бути замикання або обрив обмотки статора або ротора, а так само пробитий діод випрямляча на генераторі.

Діоди можна перевірити за допомогою контрольної лампи або мультиметра, щоб перевірити їх опір. Для перевірки діодів за допомогою контрольної лампою треба зняти клему «» з акумулятора і під’єднати контрольну лампу одним кінцем до плюсової клеми, а іншим потрібно послідовно торкнутися трьох болтів, показаних на малюнку нижче. Потім виконати ту ж саму операцію, тільки з клемою «-». Якщо контрольна лампа загоряється, значить перевіряється діод пробитий.

При виході з ладу одного з діодів необхідна замінити діодний міст в зборі.

Несправність обмотки статора можна визначити мультиметром, заміривши опору між болтами кріплення випрямного блоку. Якщо контакт між ними відсутній, значить є обрив обмотки. В даному випадку змінюється обмотка або генератор в зборі.

Напевно найпоширеніша причина поломки генератора. це знос щіток. Для їх перевірки, необхідно зняти щітковий вузол. Довжина щіток повинна становити більше 5 мм, в іншому випадки їх потрібно замінити. Також щітки можуть заклинити або перекоситися в колодязях.

Примітка: генератор инжекторной нічим не відрізняється від генератора карбюраторної версії ВАЗ 2107. Всі поради по ремонту та перевірці генератора актуальні для обох модифікацій автомобіля.