Коди помилок ВАЗ 2110

Коди несправностей ВАЗ 2110 на сучасних європанелях дозволили відмовитися від необхідності стежити за кількістю миготінь лампи чека.

ВАЗ 2110: помилка 511

Проблеми у системі управління оборотами на холостому ходу. Можливість витоку вакууму або несправності РСМ.

Коды ошибок ВАЗ

Поломка Р0172

У циліндри подається перезбагачена суміш. Відбувається через неповне згоряння палива. Причини поганої роботи свічок, датчика кисню або контролера витрати повітря.

Помилка Р1514

Можна побачити, якщо в ланцюзі регулятора холостого ходу стався урвище. Потрібні такі самі заходи, як і вище.

Як подивитися помилки на ВАЗ 2110 на бортовому комп’ютері

Існує два основних способи дізнатися номер поломки на машині. Один із них дозволяє дізнатися код самостійно, а для його перевірки другим знадобиться використання спеціального діагностичного обладнання.

 • вимикають запалення;
 • затискають клавішу скидання пробігу за добу;
 • не відпускаючи кнопки, включають запалювання і чекають, коли на дисплеї панелі приладів загоряються осередки для цифр;
 • натискають двічі будь-яку кнопку керування модулем.

У результаті дисплей БК показує номер помилки.

Якщо прочитати код не вдалося, використовують можливість діагностики через спеціальний сканер, що підключається до гнізда. Устаткування перевіряє більше варіантів кодів і читає кілька із них за раз.

Поломка 0328

Свідчить про підвищений сигнал датчика детонації. Причини появи коду часто такі самі, як у попередньому випадку.

Поломка 0501

Неправильні показання датчика швидкості:

 • поломки в CAN шині;
 • несправності проводки;
 • несправність приводу датчика швидкості.

Привід у зламаному спідометрі – саме з нього варто розпочати перевірку.

READ  Як поміняти внутрішню гранату на ВАЗ 2110

Електроніка

Розглянемо деякі, особливо дратівливі коди помилок, які, хіба що швидкість не впливають, але постійно нагадують у тому, що з ВАЗ 2110, можливо, щось негаразд. До таких відносяться:

 • помилка 1621, що попереджає водія про те, що ОЗУ відключено, тобто код 1621 вказує на те, що якраз контролер не працює, значить. помилки не зчитуються, ви залишаєтеся в невіданні про те, що відбувається з системами вашого автомобіля. Найчастіше, побачивши цифри 1621 року, водії їх ігнорують, скидають помилку ОЗУ (знімають з АКБ клему на пару хвилин, потім знову одягають) і їдуть далі. Але, заглушивши машину, і заводячи її знову, бачать той же злощасний код 1621. Можна спробувати ретельно оглянути скручування біля ЕБУ (на масу), можливо додатково пропаяти заводський обтиск. Однак найчастіше навіть звернення до фахівців не допомагають, код 1621 горить доти, доки не поміняти пам’ять ОЗУ;
 • іноді трапляється, що світиться лампочка інжектора. Особливо це спостерігається взимку, а коли двигун добре прогріється, лампочка гасне. Хоча це не так страшно, але дещо нервує, до того ж лампочка при тривалому горінні виходить з ладу. Краще звернутися до сервісу, де можуть зробити прошивку, тоді лампочка перестане турбувати.

Холостий хід

Код 0505 вказує на несправність регулятора холостого ходу. Причому 0505 найчастіше видається, коли запуск двигуна здійснюється при натиснутій педалі газі. Цим найчастіше страждають водії, що пересіли з карбюраторного ВАЗ 2110 на інжекторний.

Однак 0505 виникає також у тому випадку, якщо несправні модуль запалювання, свічки, є обриви дротів або обертів двигуна не ті, які задає регулятор ХХ.

Якщо ви відзначаєте бавовну в глушник, це може свідчити також про зміщення зубчастого вінця коленвала. Код 0505 може висвічувати як один, так і з 0300 (перепустки в циліндрах).

Електроустаткування

На проблеми електрообладнання ВАЗ 2110 слід реагувати по можливості швидко. До речі, про це може сигналізувати код 1602, хоча його розшифровка звучить як пропадання напруги бортової мережі в ОЗП.

READ  Заміна салонного фільтра Фрілендер 2

Іноді буває достатньо скинути помилку 1602 року, і вона більше не з’явиться. Дехто називає ці цифри «добрими», 1602 може з’явитися після відключення АКБ через стрибок напруги при запуску двигуна (наприклад, в холод). Однак якщо 1602 “вискакує” постійно, потрібно шукати обрив мережі.

коди, помилок, ваза, 2110

Спочатку спробуйте зачистити акумуляторні клеми, добре закріпити їх. Не допомогло? Перевірте ланцюг, починаючи від «» АКБ, обов’язково – запобіжник, плавку вставку.

А також огляньте масу ЕБУ, ДПДЗ. Трапляються випадки, коли код 1602 з’являється через те, що охоронна сигналізація блокує ланцюг контролера, а він щоразу видає це як помилку. Слід звернутися до установника саме вашої сигналізації.

Дросельна заслінка

Дві неприємні помилки – 0122 та 0123 бортовий комп’ютер видає, коли є неполадки датчика дросельної заслінки. Причому 0122 висвітиться, якщо цей датчик рівень сигналу низький, а 0123 – якщо високий.

коди, помилок, ваза, 2110

Як одне, так і інше, природно, немає добре. Особливо якщо показання бортового комп’ютера супроводжуються підвищеними оборотами на холостому ходу, ривками на малих оборотах та провалами. У такому разі заміна датчика не завжди допомагає.

Якщо видаються коди 0122, 0123, перевірте обов’язково сигнальний та живильний дроти на обрив, а також зверніть увагу – чи немає підсмоктування через кільця форсунок. Пам’ятайте: головні вороги ДПЗД. це миття двигуна і завод-виробник, оскільки шлюбу тут видають дуже багато.

Поширеним несправностям датчика положення дросельної заслінки присвячено наступний матеріал: https://vazweb.ru/desyatka/pitanie/drosselnaya-zaslonka.html

Колінчастий і розподільний вал

 • код 0335 говорить про несправність датчика положення колінвалу. Тому, побачивши на комп’ютері 0335, потрібно перевірити, чи йдеться сигнал від цього датчика. Виявивши, що сигнал слабкий, можна допомогти зміною витрати повітря, якщо він надмірний (вище за максимум). Після цього помилка 0335 має зникнути;
 • побачивши помилку 0340, знайте, що, швидше за все, несправний датчик положення розподільного валу. Хоча насправді, якщо навіть висвічує 0340, сам розподільний вал може бути справним, автомобіль працює, як завжди. А от коли цифри 0340 не зникають під час роботи двигуна, слід ретельно оглянути цей вузол.
READ  Заміна підшипника ВАЗ 2110 переднього колеса

Розшифровка кодів помилок ВАЗ 2110 та заходи для їх усунення

Багато автовласників ВАЗ 2110, особливо ті, хто ще без напрацьованого досвіду водіння та ремонту «десятки» впадають у легку паніку, якщо на, здавалося б, справній машині раптом спалахує «CHECK», бортовий комп’ютер починає видавати помилку.

Зазвичай вони виражаються за допомогою літери Р та цифрового чотиризначного коду. Звичайно, коди помилок для ВАЗ 2110 не складно знайти в спеціальних таблицях, щоб зрозуміти, в якій із систем слід шукати причину. Однак часто розшифровка дуже туманна, незрозуміло, що робити далі?

Кисневий датчик

Досить складно чомусь знайти в таблицях-розшифрування код 0525, а це просто помилка датчика кисню, по-іншому званого лямбда-зондом. І якщо у вас на дисплеї знову 0525, значить, не все гаразд з м кисню у вихлопі.

Цей датчик встановлюється не всі моделі ВАЗа, він подає сигнал на двигун щодо того, скільки має бути кисню в паливній системі. Що цей датчик не справляється зі своїми обов’язками, свідчать:

 • збільшення витрати палива;
 • нестабільна робота на ХХ;
 • втрата потужності, відсутність «прийнятості».

Коды неисправностей. Как их расшифровать.

У принципі, лямбда-зонд слід змінювати через приблизно 60 тисяч пробігу, але це може статися і раніше, особливо з огляду на якість нашого бензину. Тому може висвічувати 0525, попереджаючи про те, що настав час замінити кисневий датчик.