Які свічки ставити на Priora 16 клапанів

Підбір свічок на Priora

Свічка запалювання. це деталь, яку потрібно міняти на будь-якій машині у встановлений заводом-виготовлювачем час. Згідно з регламентом техобслуговування, свічки на Priora необхідно міняти кожні 30 000 км (або 60 000 км, якщо стоять іридієві) пробігу. Але іноді виникають ситуації, коли на автомобілі потрібно замінити їх раніше сервісного інтервалу. Така потреба з’являється при:

 • погану роботу двигуна (троїть, не заводиться або смикається);
 • витраті пального вище норми;
 • при поганому запуску мотора.

Провести цю просту операцію зможуть абсолютно всі, навіть водії, які не мають досвіду. Так що витрачати гроші на дороге техобслуговування не варто, адже для того щоб замінити свічки, потрібно мінімальну кількість часу і коштів.

Які краще свічки поставити на Ладу Priora

Безперебійна робота двигунів внутрішнього згоряння безпосередньо залежить від справності всіх комплектуючих, а також від якості використовуваних видаткових матеріалів і стану фільтруючих елементів. Крім того, необхідно приділити увагу і тому обладнанню, яке застосовується для запалення палива. Саме до нього ставляться свічки запалювання. Ці деталі необхідно замінювати хоча б один раз на кожні 30 кілометрів пробігу, а то й раніше. все залежить від умов експлуатації машини. Величезне значення має і правильний вибір свічок.

Штатні свічки на Priora

На автомобіль LADA Priora виробник встановлює свічки АУ17ДВРМ (на машинах з 8-клапанним двигуном) або А17ДВРМ (16-клапанний силовий агрегат). Ці деталі вітчизняного виробництва досить надійні, проте рано чи пізно їх ресурс закінчується. Це призводить до миттєвого збільшення витрат на бензин, а також до погіршення роботи двигуна.

До основних симптомів зносу або виходу з ладу свічок запалювання відносять:

 • слабшанню іскри на електродах або повне її зникнення;
 • істотна втрата потужності двигуна;
 • провали і ривки в роботі силового агрегату;
 • поява на електродах густого нальоту чорного кольору. Взагалі, в будь-якому випадку виникнення нагару на свічках краще відразу став нові деталі, щоб виключити будь-які ризики для двигуна;
 • падіння тиску загасання іскри.

При виявленні хоча б одного з цих симптомів необхідно або намагатися відновити свічки запалювання, або відразу замінювати їх.

В іншому випадку вони не зможуть забезпечувати повне згорання палива, і його залишки будуть потрапляти в картер, розріджуючи мастильну рідину. Це призведе до виходу з ладу основних компонентів двигуна.

Класифікація

До вибору необхідно підійти дуже трепетно. Розбираємося які колеса можна поставити на ВАЗ. Варто визначитися, який тип свічки краще підходить для автомобіля. Отже, дані елементи мають свою систематизацію по:

Які свічки поставити на Priora 16 клапанів

Якщо у Вас з’явилися проблеми з мотором (наприклад, двигун погано став заводитися, троит або смикається), тоді почати пошук проблеми слід зі свічок запалювання. Від їх якості буде залежати не тільки холодний пуск двигуна, але робота мотора в цілому. А Ви знаєте, які свічки ставити на Priora / Калину / Granta?

Рекомендовані свічки на Priora / Калину / Granta. Завод-виробник рекомендує застосовувати вітчизняні свічки запалювання А17ДВРМ і А15ДВРМ або їх імпортні аналоги. Залежно від моделі двигуна застосовуються різні свічки запалювання. Наприклад, свічки на Priora 16 клапанів: АУ17ДВРМ, а для 8 клапанів: А17ДВРМ. Таблиця сумісності свічок запалювання для всіх автомобілів ВАЗ:

8кл. 16кл.ОАО ЗАЗС, Росія А17ДВРМ АУ17ДВРМBERU, Німеччина 14R-7DU 14FR-7DUCHAMPION, Англія RN9YC RC9YCNGK, Японія BPR6ES BCPR6ESDENSO, Японія W20EPR Q20PR-U11BRISK, Чехія LR15YC DR15YCBOSCH, Німеччина WR7DC FR7DCU

Каталожні номери свічок запалювання ВАЗ.

LADA Priora: 21120-3707010-00, 21120-3707010-01.LADA Kalina: 21110-3707010-00, 21110-3707010-01.LADA Granta: 21110-3707010-00, 21110-3707010-03.LADA Kalina 2: 21110.3707010-00, 21110-3707010-03.Цена свічок запалювання залежить від виробника і регіону. Орієнтовна вартість 200-500р. за комплект.

Види свічок запалювання. Свічки можуть відрізнятися за кількістю електродів: одноелектродні (штатні), Багатоелектродні. А також за типом: Звичайні (штатні), Іридієві, платинові. Завод виробник рекомендує використовувати для ВАЗ звичайні одноелектродні свічки запалювання.

Термін служби свічок запалювання залежить від умов експлуатації. Відповідно до регламенту технічного обслуговування автомобілів LADA Priora, Kalina і Granta свічки запалювання слід міняти через кожні 30 000км. Однак, в ряді випадків (наприклад, при запуску двигуна в сильний мороз) можна зіпсувати і нові свічки запалювання. залити їх бензином. Порада: не викидати старі свічки, а використовувати їх в таких випадках.

До речі, власники ВАЗ десятого сімейства в опитуванні ‘які свічки поставити’ виділили кращі свічки: NGK, Denso і Brisk. А огляд / тест свічок запалювання журналу ‘за кермом’ визначив інших лідерів:

Які свічки краще на «Priora» 16 кл.: огляд, види і поради

У конструкції мотора використовується велика кількість систем. Одна з таких. система запалювання. Вона складається з котушок, бронепровода і свічок. Останні відіграють істотну роль в процесі роботи ДВС. Від їх властивості та справності залежить ресурс двигуна. Фахівці рекомендують створювати їх підміну кожні 30-40 тисяч кілометрів. Які свічки підходять на «Priora» і як поставити їх? Спробуємо розібратися в даному питанні.

Правильний вибір

Які свічки краще поставити на автомобіль «Priora»? На двигун в 16 клапанів рекомендовано ставити вітчизняні: А17ДВМР, А15ДВМР або їх іноземні аналоги. Свічки запалювання для Пріори потрібно міняти відповідно до рекомендацій заводу-виготовлювача машини. Як правило, вони вимагають техобслуговування кожні 5000 км шляху.

На які групи їх поділяють? Свічки для автомобіля «Priora» бувають трьох видів.

Існує також відмінність між одноелектродная (штатними) і багатоелектродними свічками. Заводом-виробником рекомендовано використовувати перший варіант.

Комплект свічок запалювання коштує від 200 до 600 рублів. все залежить від виробника і регіону. Ціни і фото представлені в каталогах виробників.

свічки, ставити, priora, клапан

Які свічки не варто купувати на машину «Priora»? Не рекомендується купувати продукцію невідомого виробника. При покупці необхідно обов’язково перевірити цілісність упаковки, наявність гарантії у продавця і дату виготовлення. Термін служби цих деталей становить від 3 (звичайні) до 5 (законсервовані) років. У останніх є спеціальна змазка, яку перед установкою потрібно змити бензином або розчинником.

Іридієві свічки хороші тим, що мають потребу в заміні тільки через 60 000 км пробігу. Крім цього, вони істотно економлять витрату палива (на 6-7%), збільшують потужність двигуна (на 3-4%) і знижують токсичність вихлопних газів. Оскільки вони зроблені з іридію, іскра виходить більш якісною. Мінус тільки один.

При опитуванні, які свічки встановити на машину «Priora», власники даної марки автомобіля виділяють наступні: NGK, Brisk і Denso.

Як встановлювати свічки: корисні рекомендації

Для заміни свічок запалювання в вашому розпорядженні повинен бути спеціальний свічковий ключ з гумовою втулкою і карданом, який дає можливість отримувати деталі з колодязів будь-якої глибини. При наявності інструменту всі роботи виконуються в кілька простих етапів:

 • витягаємо клеми з котушки запалювання і акуратно знімаємо цю деталь;
 • в колодязь вставляємо ключ свічки і спершу послаблюємо деталь, а потім викручуємо її з різьби. Якщо з першої спроби нічого не виходить, можна спробувати повторити процедуру на гарячому двигуні;
 • перевіряємо зазор між електродами і за допомогою все того ж свічкового ключа встановлюємо новий виріб, закручуючи його до упору;
 • монтуємо котушку запалювання і підключаємо до неї клеми.

Щоб виконати заміну свічок на Priora, потрібно також акуратно демонтувати, а потім встановити на місце декоративну панель, що закриває двигун. Після завершення робіт рекомендується запустити силовий агрегат, переконатися в тому, що він працює стабільно, без сторонніх звуків і провалів. Тільки після цього можна закривати капот і відправлятися в поїздку вже з новими свічками запалювання.

Як вибирати свічки запалювання

Які свічки поставити на Ладу Priora? Якщо штатна деталь відпрацювала свій ресурс, не потрібно замінювати її на таку ж, так як її якість буде помітно поступатися виробам імпортного виробництва. Вітчизняні автолюбителі сьогодні віддають перевагу продукції таких виробників, як Brisk, Bosh і NGK, що займають лідируючі позиції на світовому ринку.

Для правильного вибору свічок запалювання необхідно в першу чергу звертати увагу на їх маркування. Вона являє собою буквено-цифрову комбінацію, яка розшифровується таким чином:

 • буква, яка зазвичай йде першою, означає крок, тип і діаметр різьби. Дані параметри надзвичайно важливі, тому що при неправильному їх виборі ви просто не зможете встановити свічку запалювання;
 • друга буква позначає розмір шестикутника, призначеного під ключ для закручування деталі. Якщо ви шукаєте виріб для LADA Priora, вам підійдуть свічки з маркуванням У (16 міліметрів) або взагалі без другої літери (20,8 міліметра);
 • цифри в маркуванні вказують на краплинне число деталі. Це ще один важливий параметр, від якого залежить можливість використання вироби в різних умовах експлуатації. Наприклад, на двигуни з підвищеною потужністю краще встановлювати свічки з високим калильним числом, а на силові агрегати з невеликою кількістю оборотів і працюють під зниженою навантаженням (в тому числі і з газовим обладнанням ГБО). з низьким.

У маркуванні деталей може зустрічатися ще цілий ряд додаткових букв, які означають:

 • Д. довжина спідниці свічки запалювання;
 • Р. наявність в конструкції деталі спеціального резистора, який в процесі утворення іскри гасить можливі перешкоди;
 • М. використання мідного сердечника для виготовлення центрального електрода;
 • В. положення ізолятора, який може виступати над площиною корпусу свічки або повністю ховатися під нею.

На автомобіль LADA Priora краще ставити свічки запалювання від зарубіжних виробників, орієнтуючись на наступні рекомендації щодо маркування деталей:

 • Bosh: для 16-клапанного двигуна. FR7DCU, для 8-клапанного. WR7DC;
 • Champion: 14FR-7DU або 14R-7DU;
 • Brisk: DR15YC або LR15YC;
 • NGK: BCPR6ES-9 або BPR6ES-9.

Залежно від своїх фінансових можливостей, ви можете також вибирати свічки, орієнтуючись на матеріали, використовувані в їх виробництві:

 • вироби з мідними електродами, які широко поширені через доступною вартості і володіють середнім терміном служби;
 • свічки з платиновими контактами або електродами. Вони служать значно більше, але і обходяться дорожче;
 • деталі з іридієвим електродами, що витримують підвищені навантаження;
 • свічки з біметалічними електродами, в яких використовується мідний сердечник.

Керівництво по заміні

Як поміняти свічки самому на LADA Priora 16 клапанів і що для цього необхідно? Процедуру заміни опишемо нижче. Щоб зробити заміну СЗ на Денсо або будь-які інші, ніяких специфічних інструментів не потрібно. Підготуйте свічковий ключ, якщо його немає. підійде і звичайна торцева свічкова головка на 16.

Зверніть увагу, що свічковий ключ або торцева головка повинні бути оснащені спеціальною гумкою або магнітом всередині. Це важливо, оскільки магніт зможе утримати демонтовану СЗ у висячому положенні.

 • Відкрийте моторний відсік демонтувати пластмасові кожух мотора. При знятті будьте обережні, щоб не пошкодити фіксатори кріплення.
 • Вимкніть клему від котушки запалювання і викрутити фінт її фіксації. Використовуючи викрутку з плоским наконечником, подденьте котушку і витягніть її. Це робиться для зручності. При знятті котушки будьте обережні. пошкодження пристрою не допускається, так як виникнуть додаткові фінансові витрати.
 • Свічка розташовується всередині свічкового колодязя. Дістати її без подовжувача неможливо, тому використовуйте його для демонтажу, але перед зняттям, необхідно від’єднати всі високовольтні дроти. При знятті зверніть увагу на стан колодязя. якщо в роботі ГБЦ є збої, то в свічковий колодязі може знаходитися трохи моторної рідини. Якщо масло є, потрібно провести заміну прокладки головки блоку циліндрів. У домашніх умовах зробити цю процедуру правильно неможливо, тому краще звернутися до фахівців. На цьому етапі, якщо в колодязі немає масла, його рекомендується продути стисненим повітрям за допомогою компресора. це дозволить видалити всю грязь з нього. Якщо замінюйте СЗ на новому автомобілі вперше, для демонтажу елементів потрібно докласти зусилля. тут може і не підійти звичайний свічковий ключ. Тому краще використовувати торцеву головку з воротком, якщо воротка немає, то підійде потужна викрутка.
 • Викручуючи свічку будьте обережні. Ключ повинен бути оснащений магнітом або гумкою, щоб СЗ можна було утримувати на вазі. Це важливо, інакше можете розбити ізолятор СЗ, а якщо це станеться, то витягти осколки буде не легко. Особливо це буде проблемно, якщо завдяки випадку вони потраплять всередину циліндра.
 • Акуратно витягніть свічку з колодка. Якщо просто демонтувати СЗ не виходить, можна використовувати зняту раніше котушку запалювання. Котушку можна одягнути на хвостовик елемента. так його дістати буде простіше.
 • Відпрацьована СЗ демонтована. Можете зробити діагностику по нагару, який утворився на ній. Наявність червоного або оранжевого нальоту свідчить про присутність ферроценових присадок в паливі. якщо це так, то АЗС необхідно поміняти. Якщо водій використовує присадки в паливо, це може бути причиною появи нальоту. Якщо нагар чорного кольору, то це свідчить про занадто збагаченої суміші, а також збільшеним витратою бензину, білий навпаки. про збідненого суміші. Детально про квіти нагару і варіантах усунення нальоту читайте в статті. Що стосується причин збідненого або збагаченої повітряної суміші, то вони можуть бути різними. Але якщо бачили, що наконечник ізолятора в принципі чистий, при цьому нагар відсутній, можете не переживати. з двигуном автомобіля все в порядку.
 • Можна приступити до монтажу нової СЗ. Встановіть свічку в очищений свічковий колодязь. На початку закручувати елемент необхідно без воротка і особливих зусиль. Це важливо, щоб свічка щільно увійшла в різьбу, а якщо будете використовувати комірець, коли СЗ не потрапила в різьбу, зіпсуєте не тільки свічку, а й криниця. Тому даний крок необхідно виконати обережно. Після того, як СЗ буде закручена вручну і увійде до кінця, для затягування необхідно застосувати комірець. Але і в цьому випадку перестаратися не можна, є ризик зірвати різьбу.
 • Коли свічка запалювання встановлена, можна поставити на місце котушку. Закрутіть до упору гвинт фіксації і встановіть роз’єм на місце. Аналогічним чином здійснюється монтаж інших СЗ.

Особливо це стосується автолюбителів, які зупиняють вибір на СЗ від відомих виробників. Такі продукти підробляються найчастіше. Будьте обережні і купуйте автозапчастини та витратні матеріали у перевірених постачальників.

Які краще свічки поставити на Ладу Priora

Безперебійна робота двигунів внутрішнього згоряння безпосередньо залежить від справності всіх комплектуючих, а також від якості використовуваних видаткових матеріалів і стану фільтруючих елементів. Крім того, необхідно приділити увагу і тому обладнанню, яке застосовується для запалення палива. Саме до нього ставляться свічки запалювання. Ці деталі необхідно замінювати хоча б один раз на кожні 30 кілометрів пробігу, а то й раніше. все залежить від умов експлуатації машини. Величезне значення має і правильний вибір свічок.

Коли потрібно міняти свічки?

Інтервал заміни в 30 тисяч км є досить умовним. Компанія АвтоВАЗ комплектує двигуни Пріори одноелектродная свічками вітчизняного виробництва з маркуванням А17ДВРМ для 16-клапанного агрегату і АУ17ДВРМ. для 8-клапанного. Практика показує, що навіть на новому автомобілі ці свічки часто виходять з ладу задовго до закінчення міжсервісний пробігу, викликаючи нестабільну роботу мотора і підвищена витрата палива. З цієї причини багато автолюбителів віддають перевагу виробам імпортного виробництва.

Чим загрожує неправильний вибір свічок?

Свічки на Priora повинні бути якісними, інакше водій ризикує зіткнутися з наступними несправностями:

 • При спробі завести двигун буде довго крутити стартер. При цьому мотор може не запуститися або запустити через якийсь час. При тривалому старанні завести двигун є ймовірність посадити акумулятор.
 • При роботі силового агрегату з’являться нові шуми, мова йде про роботу на холостих обертах або прогріванні ДВС. Згодом нехарактерний для роботи мотора шум може стати голосніше.
 • Збільшиться витрата споживаного палива.
 • Зросте обсяг шкідливих речовин, що містяться у відпрацьованих газах.
 • Знизиться потужність двигуна, особливо при їзді в гору.

діагностика несправності

Найкращим способом визначення працездатності вважається перевірка свічки під тиском. Суть цього способу діагностики в тому, щоб перевірити іскроутворення на електродах в умовах, наближених до робітників. Для цього свічку вкручують в спеціальну камеру, забезпечену оглядовим віконцем, і пропускають через неї розряд, одночасно накачуючи в камеру повітря компресором або ручним способом.

У певний момент розряд на електродах почне затухати, а потім і зовсім зникне. Фіксують показання манометра в цей момент і порівнюють їх з тиском в циліндрі, яке попередньо заміряли компрессометром. До свідчень компрессометра слід додати плюс 2 атм. так як обороти стартера набагато менше робочих оборотів двигуна. Якщо тиск в циліндрі вище, ніж тиск загасання іскри на електроді, свічку слід міняти, тому що в робочому режимі вона не забезпечує повне спалювання палива, і його надлишки починають потрапляти в масляний картер двигуна.

Наслідки довгої їзди на автомобілі LADA Priora при несправних свічках запалювання можуть бути плачевними, адже, крім втрати потужності, частина незгорілого палива розріджує моторне масло, що завдає шкоди деталям двигуна. Потім у вигляді пари через систему вентиляції картера воно знову потрапляє в циліндри, перенасичує горючу суміш, яка знову в повному обсязі згорає на несправних свічках і потрапляє в масло.

Тому при виникненні нестабільної роботи, ривків, провалів слід відразу ж викриття і оглянути свічки. Густий чорний наліт на електродах плюс чорний вихлоп з труби при роботі мотора свідчать про перезбагаченні горючої суміші або незадовільному стані самої свічки запалювання.

Якщо ж наліт на електродах білий і пухнастий, а з вихлопної труби йде сизий дим, то це проблема потрапляння моторного масла в циліндри, тому слід міняти маслоотражающіе ковпачки або поршневі кільця. Всі ці додаткові навантаження на свічки надають на них негативний вплив, і в будь-якому випадку їх потрібно перевірити на працездатність і при необхідності замінити достроково.

ЧИМ ЗАГРОЖУЄ НЕПРАВИЛЬНИЙ ВИБІР СВІЧОК?

Правильно підібрані свічки запалювання на Priora. невід’ємна умова нормальної експлуатації двигуна. Вибір свічок залежить від того, який движок встановлений у вашому автомобілі. 8 і 16-клапанні силові агрегати вимагають наявність цього пристрою з різним діапазоном нагріву. Діапазон нагріву. це кількість теплової енергії, яку свічка здатна провести в камеру згоряння паливної суміші.

Використання свічки з невідповідним діапазоном нагріву загрожує проблемами і збоями в роботі двигуна. Наприклад, використання надмірно “теплою” сприяє тому, що вона перегрівається і не встигає охолонути до необхідної температури під час діючого циклу роботи движка. При надходженні нової порції палива в блок циліндрів може статися передчасне займання бензину через високу температуру свічки, в результаті чого зіб’ється такт роботи силового агрегату.

Надмірно “холодні” воспламенители паливної суміші, що працюють в діапазоні температур до 400 градусів, навпаки, піддаються ризику повністю втратити свої функціональні властивості через утворив на їх електродах нагару згорілого палива.

Міняємо і вибираємо свічки запалювання для 16 і 8 клапанних моторів Пріори

З даної статті ви дізнаєтеся, які свічки поставити на Priora, чим відрізняються свічки для 8-ми і 16-ти клапанних двигунів, і як виконується їх заміна.

Заміна свічок запалювання на Priora (рисунок 16 клапанного ДВС)

Лайфхак: свічки на Priora. діагностика несправностей, заміна, ціна

Купуючи свічки запалювання на Priora, з мотором 16 клапанів, зазвичай створюють для себе запас, щоб можна було поставити нову відразу ж, після того, як одна з них стане несправною. Якщо з однієї несправної свічкою вийде завести машину, то вихід з ладу інших деталей призведе до того, що машина відмовиться заводитися. Взагалі відразу розвіємо міф про те що на 8 клапанні двигуни, для автомобіля Priora потрібні якісь інші свічки. У 16 кл, як і 8 кл ставиться те ж саме. Поміняти свічки на Priora просто в цій статті ми розповімо як це зробити, сіль в друшом: Ціна комплектуючих для автомобіля LADA Priora не велика. тому раджу частіше міняти їх. Щоб уникнути більш серйозного ремонту. Тому що, придбавши нагар від поганого палива, це відіб’ється на моторі трійнят. Priora як і інші машини вимагає уваги. Заміною масел і комплектуючих.

свічки, ставити, priora, клапан

Розмірковуючи про те, які свічки запалювання краще поставити на Priora, багато хто відмовляється вірити в чудесну силу аналогів, встановлюючи тільки штатні деталі в свою машину, адже виробник клятвено запевняє, що вони не зашкодять автомобілю. Але кожен раз, коли автовласник бачить знайомий до болю колір нагару, він готується до заміни елементів запалювання. Скажу наступне. на Priora багато що залежить від бензину і навіть манери водіння. Корисніше буде заправитися на хорошій заправці, але це не все. Потрібно їздити на машині не тільки мляво, але іноді давати їй нормальне навантаження. Причому робити це краще з періодичністю.

Немає нічого складного в тому, щоб самостійно поміняти свічки в Priora. Це звичайна операци я, яка порівнянна з заміною лампочок передніх фар. Рекомендується час від часу перевіряти зазор між електродами. Свічки запалювання на Priora краще шукати заздалегідь. Купуючи комплект елементів на автомобіль Ладу Priora 16 клапанів, постарайтеся скласти його з одних моделей. щоб не було розходжень «в ряду».

ВИБІР КРАЩОГО ЕКЗЕМПЛЯРА

Розберемося, які свічки поставити на Priora 16 клапанів. Багато водіїв сходяться на думці, що дані елементи запалювання. расходник, переплачувати за який сенсу немає, так як він все одно зноситься через 20-30 тис. Км пробігу. Якщо ви дотримуєтеся аналогічної думки, АУ17ДВРМ вітчизняного виробництва. ваш вибір. Коштують вони не дорого і працюють, в принципі, непогано.

У виборі серед виробів зарубіжних виробників ми рекомендуємо віддавати перевагу таким фірмам:

 • Beru (стандарт 14FR-7DU);
 • NGK (BCPR6ES);
 • Denso (Q20PR-U11);
 • Bosch (FR7DCU);
 • BRISK (DR15YC).

Найкращі свічки для 16 клапанного двигуна, на думку власників Пріор, робить японська компанія Denso. Добре себе зарекомендували їх Іридієві свічки на Priora. Denso Iridium Power, які без проблем від’їжджають близько 50-60 тис. Км.

Взагалі наявність ірідіевоего електрода значно збільшує довговічність конструкції, більш того, Іридієві моделі зберігають первинні характеристики протягом усього експлуатаційного ресурсу.

Для наочності наводимо графік збільшення витрати палива в міру зносу різних електродів.

Графік збільшення витрати палива в міру зносу різних електродів свічок запалювання (іридієві і звичайні)

З тим, які свічки краще для 16 клапанної Пріори розібралися. переходимо до 8-ми клапанним двигунам. За виробниками тут ситуація аналогічна: кращий бюджетний варіант. А17ДВРМ від нашого заводу “ЗАЗС”.

Загостримо вашу увагу на те, що вітчизняні А17ДВРМ на порядок довговічніше і надійніше, ніж безіменні китайці за аналогічною вартості, так що йти на поводу у красивих назв і яскравих упаковок не потрібно.

Перевірені власниками Пріор варіанти якісних зарубіжний моделей. NGK BPR6ES і DENSO W20EPR. коштують вони не дешево, але свою ціну відпрацьовують сповна.

Також добре зарекомендували себе Bosch FR7DPX Platinum. Відгуки пріороводов свідчить, що з ними машина їде по іншому. пропадає вібрація в двигуні і краще набираються обертів, а з запалюванням ніяких проблем не виникає навіть при лютому морозі.

ЧИМ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ СВЕЧИ НА 8-МИ І 16-ти клапанним ПРІОР?

Як було сказано вище, для Пріор з 8 і 16 клапанними двигунами свічки потрібні різні. Згідно з рекомендаціями Авто-ВАЗу свічки для 16 клапанної Пріори повинні відповідати стандарту А17ДВРМ, а для двигунів 16v. АУ17ДВРМ.

По суті, відмінності між ними полягають виключно в особливостях конструкції. пристрій під маркуванням А17 йдуть під стандартний шестигранник, АУ17. під зменшений.

Особливості маркування виробів вітчизняного виробництва ви можете побачити на зображенні.

Особливості маркування свічок запалювання вітчизняного виробництва

Приора: замена свечей зажигания

Міняємо і вибираємо свічки запалювання для 16 і 8 клапанних моторів Пріори

З даної статті ви дізнаєтеся, які свічки поставити на Priora, чим відрізняються свічки для 8-ми і 16-ти клапанних двигунів, і як виконується їх заміна.

Заміна свічок запалювання на Priora (рисунок 16 клапанного ДВС)

Замена свечей на Приоре 16v без магнитного ключа.Как самому заменить свечи

ЧИМ ЗАГРОЖУЄ НЕПРАВИЛЬНИЙ ВИБІР СВІЧОК?

Правильно підібрані свічки запалювання на Priora. невід’ємна умова нормальної експлуатації двигуна. Вибір свічок залежить від того, який движок встановлений у вашому автомобілі. 8 і 16-клапанні силові агрегати вимагають наявність цього пристрою з різним діапазоном нагріву. Діапазон нагріву. це кількість теплової енергії, яку свічка здатна провести в камеру згоряння паливної суміші.

Використання свічки з невідповідним діапазоном нагріву загрожує проблемами і збоями в роботі двигуна. Наприклад, використання надмірно “теплою” сприяє тому, що вона перегрівається і не встигає охолонути до необхідної температури під час діючого циклу роботи движка. При надходженні нової порції палива в блок циліндрів може статися передчасне займання бензину через високу температуру свічки, в результаті чого зіб’ється такт роботи силового агрегату.

Надмірно “холодні” воспламенители паливної суміші, що працюють в діапазоні температур до 400 градусів, навпаки, піддаються ризику повністю втратити свої функціональні властивості через утворив на їх електродах нагару згорілого палива.

ПОРЯДОК ЗАМІНИ

У будь-який Мурзилке (книжці про експлуатацію) для автомобілів ВАЗ зазначено, що заміну свічок запалювання необхідно виконувати кожні 30 тисяч км. пробігу. Однак на практиці нерідко навіть найякісніші вироби рідко проїжджають 30 000 км.

Першою звісткою про те, що необхідно виконувати заміну, є зміна нормального функціонування движка. Ви помітите зміни в його роботі на холостих обертах, також будуть спостерігатися проблеми з запалюванням.

Викриття їх і візуально огляньте електроди. У нормальному стані електроди мають світло-сірий колір, допускається мінімальна кількість нальоту коричневого кольору. В процесі експлуатації електроди покриваються нальотом жовтого або коричневого кольору (це нормальний стан для середини експлуатаційного ресурсу). Коли елементи займання паливної суміші відживає своє, на ізоляторі виникають чорні металеві осадження, а електрод перегорає або розплавляється.

Також необхідно звертати увагу на зазор свічок між ізолятором і електродом (в ідеалі для Пріори він повинен становити 1.1 мм, що зазначено в сервісній книжці). Зазор збільшується в процесі експлуатації, так що якщо перевірка показала, що зазор на 2-3 міліметра більше, ніж був спочатку. свічку під заміну.

Зазор можна регулювати, просто відігнувши або притиснувши електрод до ізолятора, проте нормально зробити це можна тільки на нових свічках, при зносі електрод, як правило, стає дуже крихким, і при грубому впливі кришиться.

На наведеному нижче зображенні ви можете побачити стадії зносу свічок запалювання.

Стадії зносу свічок запалювання

При непошкодженому електроді можна спробувати реанімувати виріб, для цього потрібно отжечь наліт на електроді газовим пальником і після того як він розм’якшити прибрати його металевою щіткою. Робити це потрібно акуратно, щоб не пошкодити крихку конструкцію.

Тепер розберемося, як виконується заміна свічок на 16 клапанної Priora. Для цього вам буде потрібно ключ для свічок запалювання, викрутка і ключ з головкою на 10, щоб відкрутити котушки.

 • Відкриваємо капот і знімаємо з движка пластиковий захисний кожух;
 • Знімаємо провід живлення з котушок запалювання і викручуємо болти, які їх фіксують;
 • Піддягаємо котушки плоскою викруткою і дістаємо їх;
 • Беремо спеціальний ключ і викручуємо свічки. Зробити це може бути не так просто, оскільки через високу температуру усадочная різьблення може прикипіти до корпусу деталі. Викручуйте обережно, щоб не пошкодити конструкцію, оскільки виймати осколки ізолятора з колодязя. вкрай проблематичне заняття. Якщо у вас є під рукою компресор. продміть усадковий колодязь, щоб видалити накопичилася в ньому пил і забруднення;
 • Перевіряємо стан. Якщо вона пошкоджена або вкрай зношена. встановлюємо нову. Вставляємо свічку в магнітну головку ключа і вкручувати назад. Тут ніяких зусиль робити не потрібно. різьблення повинна йти плавно, а вже після того, як корпус тримається в посадковому гнізді щільно, потрібно дотягнути різьблення з легким зусиллям;
 • Залишилося лише встановити на місце котушки і підключити до них харчування.

Заміна свічок на 8 клапанної Priora відрізняється від вищеописаної процедури через місця їх розташування. У 16-клапанних двигунах вони втоплені в колодязь всередині блоку циліндрів, тоді як на 8-ми клапанники свічки розміщені на поверхні блоку, так що міняти їх значно простіше.

 • Знімаємо провід живлення з хвостовика;
 • Викручуємо за допомогою ключа з головкою на 21 мм;
 • Укручуємо нові і приєднуємо харчування.

Тепер ви знаєте, які свічки на Priora краще ставити і як виконувати їх заміну. Щасти вам їзди без поломок!