Яке масло заповнити двигун ВАЗ 2107

Що вибирати змащення

У колі досвідчених власників автомобілів “Сімки” було багато практичних даних на тему, коли потрібно змінити масло в двигуні та як це повинно бути:

 • Мінеральний. Було єдиним рішенням протягом десятків років, проте дедалі менша кількість володарів Жигулів користується ним нині. У разі настання морозів понад мінус 20 машину стає завести дуже проблематично. Тобто, доводиться примусово розріджувати мастило підігрівом, щоб провернути колінчастий вал стартером
 • синтетичне та напівсинтетика. Оптимальний вибір для цієї машини. За всіма критеріями така продукція краща за мінеральну. Вона забезпечує більш якісне змащування деталей і вузлів, що труться, дозволяє продовжити експлуатаційний ресурс двигуна. Навіть при температурі. 30 градусів і більше проблем із запуском не виникне. Незважаючи на мороз, стартер може завести двигун навіть із першої спроби за наявності добре зарядженого акумулятора

Поради щодо вибору масла

Інженери АвтоВАЗ рекомендують використовувати для силових агрегатів 2107 мастильні матеріали, що мінімум відповідають нормативам API SG/GD. Однак якщо власником сімки трапиться олія, що відповідає класифікації API SL, SH, SJ, тоді краще використовувати такі мастильні продукти.

Дуже часто при виборі власники сімки приділяють увагу класифікації олії та її індексу в’язкості. Якщо в’язкість вказує на температурні режими, при яких воно може бути використане, класифікація SAE не позначає якість продукту. Тому при виборі мастила приділіть увагу характеристикам та властивостям, вказаним на каністрі.

Моторні мастила, рекомендовані для заливання в двигун ВАЗ 2107:

Назва Індекс в’язкості
Норсі Екстра 5W30, 10W30, 5W40, 10W40, 15W40.
Esso Ultra 10W40.
Esso Uniflo 10W40, 15W40.
Лукойл-Люкс 5W40, 10W40, 15W40.
Лукойл-Супер 5W30, 5W40, 10W40, 15W40.
Shell Helix Super 10W40.
Омскіл Люкс 5W30, 5W40, 10W30, 10W40, 15W40, 20W40.
Новійл-Сінт 5W30.

Судячи з офіційних даних, а також відгуків автовласників, для ВАЗ2107 найкраще підходить напівсинтетична олія – такий собі компроміс між синтетикою та мінеральною олією. Ідеально підходить у літню погоду, або в часи теплої зими. Але в сильний мороз рекомендується заливати лише синтетику.

Найкраще моторне масло для ВАЗ класичного зразка є природною або наполовину штучною або синтетичною рідиною.Топ мастил для автомобілів ВАЗ

Масло в двигуні ВАЗ 2107, критерії відбору та топ-5 масла

масло, заповнити, двигун, 2107
 • 1 місце: Castrol Magnatec Start-Start 5W-30 C3.
 • 2-е місце: Ельф Еволюція 900 NF 5W-40.
 • 3 місце: Lukoil Suite 5W40.
 • 4-е місце: OPET FULLMAX 5W-40.
READ  Скільки масла в двигуні ВАЗ 2106

Методи визначення необхідності заміни, заправні обсяги та поради фахівців

Якщо датчик тиску нафти встановлений на двигун вашої машини, це значно полегшує визначення моменту, після чого потрібна планова заміна мастила в ВАЗ 2107. Для визначення точного моменту необхідно звернути увагу на тиск мастила у різних діапазонах роботи силового агрегату. Зазвичай при розкладанні мастила покажчик тиску масла ВАЗ 2107 (встановлювався на всіх авто, випущених до 1988) показує збільшення тиску в системі під час пуску та тривалої роботи силового агрегату.

Це відбувається через зрідження та киплячу змащення в картері блоку живлення. Якщо датчик тиску масла відсутній у вашому автомобілі, вам доведеться зосередитись на рекомендації автовиробника. Інженери АвтоВАЗу радять міняти мастило в двигуні через кожні 6000 км пробігу при їзді на малі дистанції і через кожні 10000 км пробігу при постійній їзді на великі дистанції.

Багатьох власників класичних авто цікавить питання, скільки потрібно олії заливати в систему змащення силового агрегату свого улюбленого автомобіля. За інформацією заводу-виробника, обсяг моторної олії в системі мастила мотора становить близько 4 літрів, а якщо точніше – 3750 мілілітрів, включаючи мастило у фільтрі. Поради спеціалістів.

 • При заміні масло краще заливати тієї марки, яка була залита в картер двигуна.
 • У старі силові агрегати не рекомендується заливати синтетику, оскільки вона вимиває відкладення, що прикривають мікротріщини в масляному картері.
 • У новий заводський мотор, що пройшов обкатку, краще одразу залити синтетику. У хорошому двигуні синтетика тільки вітається, вона не дасть йому перегріватись та продовжить його ресурс.

Незалежно від того, скільки проїхала ваша машина, якщо ви вчасно змінюватимете витратні матеріали та експлуатаційні рідини, ваш автомобіль довгі роки радуватиме вас своєю надійністю.

Автомобіль ВАЗ 2107 був виготовлений на території нашої країни майже 30 років, з 1982 по 2012 рік. З початку виробництва він позиціонувався як люксова версія автомобіля ВАЗ 2105 з більш потужним і надійним мотором. Крім того, цей класичний седан оснащувався комфортабельнішим салоном зі зручними передніми сидіннями, зміненою приладовою панеллю, а також трохи більш презентабельним зовнішнім виглядом з великою кількістю хрому в елементах обробки.

Багато автомобілів марки ВАЗ 2107 оснащувалися 1,5-літровими карбюраторними двигунами потужністю 77 л.З. Машини, що випускалися після 2000 року, комплектувалися інжекторними двигунами ВАЗ 21067.

Багато власників цих авто цікавляться, яке масло лити у ВАЗ 2107 інжектор або карбюратор. Для продовження терміну служби двигуна важливо міняти масло регулярно, а експерти відзначають, що і в інжекторні, і в карбюраторні мотори можна заливати однакове мастило.

МАРКУВАННЯ ЗИМОВИХ МАСЕЛ

Маркують зимові олії за в’язкістю. У ній багато інформації, важливо вибрати оптимальне значення в’язкості під діапазон температур використання. Вибираючи масло з маркування потрібно знати:

 • 0W30 – мінімальна в’язкість (практично на низьку температуру не реагує, надто рідке в робочому процесі, що недостатньо змащує);
 • 5W30 – достатня в’язкість (температурно витримана);
 • 10W30. для помірно холодних регіонів;
 • 10W40 – універсальна (літньо-зимова) олія.
READ  Заміна прокладки головки циліндрів циліндрів ВАЗ 2107

Маркування 10w40 універсальна олія, «найходове» серед напівсинтетичних. Воно і за ціною дешевше, і містить як штучні, так і натуральні, отримані з нафти, компоненти. Рекомендуються для:

 • старих авто з малопродуктивним насосом системи змащування;
 • зношених двигунів;
 • комерційної техніки з підвищеним ресурсом експлуатації;
 • низькофорсованих дизелів.

Масло в двигун ВАЗ 2107, критерії підбору та ТОП-5 масел

Популярні такі олії в Росії. Наприклад, «напівсинтетика» MobilUltra істотно знижує тертя навіть за дуже низької зовнішньої температури, збільшуючи не тільки ресурс, але й ймовірність «холодного запуску» двигуна.

Визначити, яке зимове масло краще 5w30 або 5w40 – завдання непросте, слід ціни врахувати, вони можуть дещо вагатися, як і якість після тривалого використання взимку. Якщо авто «зимує» у відкритому місці – вибираємо мастило особливо ретельно. Є сенс узимку «тримати маркування» 5W30, «серединки» відповідних варіантів.

Гарний всесезонний варіант «ЛУКОЙЛ» Люкс. Має масу корисних захисно-миючих присадок і визнано рівним конкурентом імпортним маслам. Мастило відмінно підходить для комерційної малогабаритної техніки, навіть високонавантажуваної.

Багатьох цікавить, яку зимову олію краще заливати у двигун ВАЗ 2107. Тут, при всій невибагливості “движка”, враховуємо помірну в’язкість, що дозволяє збільшити його ресурс, “холодний запуск”, лідирує швидше за Shell і ZIC.

Заливати мінеральне мастило небезпечно: вранці, у мороз, машина може не завестися без прогріву або видавити фільтр. Правильно обравши параметри масла при зимовій експлуатації, цю проблему ви не вирішуватимете.

У яких випадках потрібна заміна олії у двигуні ВАЗ-2107 (інжектор)

Моторне масло потрібно міняти через 8-10 тис. км пробігу чи щорічно. При виявленні в мастилі слідів антифризу проводиться позачергове обслуговування з перевіркою та ремонтом деталей двигуна. Після придбання використовуваної машини з двигуном ін’єкцій необхідно провести детальну діагностику електроніки та замінити технологічні рідини.

Додатковою причиною позапланової заміни мастила є ремонт автомобіля, пов’язаний із розбиранням силової установки (наприклад, при заміні вкладишів колінчастого валу).

Рекомендовані послуги для підбору автомобільних масел

Якщо у Вас вже є переваги у бренді, то все ще простіше. Достатньо зайти на будь-який сервіс підбору автомобільних масел потрібного бренду і виробник сам підбере масло, яке буде сумісне з вашим двигуном. У таблиці є найпопулярніші бренди та сервіси підбору від цих брендів. Заходимо на будь-який з сайтів у таблиці та вибираємо марку, модель авто, двигун та рік випуску.

Бренд олії Посилання на підбір
LUKOIL lukoil-masla.ru
Роснефть rosneft-lubricants.ru
G-Energy new.g-energy.org/uk
Gazpromneft gazpromneft-oil.ru
GT OIL gtoil.ru
Mobil mobiloil.com.ru
SHELL www.shell.com.ru
Motul mymotul.ru
Кастрол applications.castrol.com
Kixx kixxlube.ru
Lotos lotosrf.ru
TOTAL www.total-lub.ru
Liqui Moly liquimoly.ru
Xado xado.ru
ZIC zicoil.ru
Valvoline www.valvoline.com
TNK www.tnk-oilcity.ru

Олія для ВАЗ 2107 1 покоління

Для покупки потрібної олії потрібно назвати індекс в’язкості SAE і допустимий API якості масла для дизельного або бензинового двигуна. (Вибір виробника на власний розсуд).

З роками двигун ВАЗ 2107 старіє (втомлюється), параметри в таблиці враховують вік автомобілів та актуальні для заміни олії у 2022 році.

READ  Заміна масла в варіаторі Nissan Note Е12

Якщо автомобіль працює цілий рік у регіоні з переважанням холодного сезону, то відповідний клас в’язкості масла повинен бути взятий з зими або всіх сезонних колон.

Наприклад: для бензинового двигуна ВАЗ 2107 (1 покоління) 1982 р.в. При роботі в 2022 році всесезонний мінеральний масло 15W-20 підходить для якості SG, а також для моделей 2013 року.в. У холодний період року напівсинтетичний 0W-30 \ sm буде добре.

Якщо автомобіль експлуатується цілий рік у регіоні з переважанням теплого сезону, то відповідний клас в’язкості олії необхідно брати з колонки.

Якщо автомобіль експлуатується рідко протягом року і переважно у теплу пору року, то відповідний клас в’язкості олії необхідно брати з колонки літо.

По можливості, звірте обрану олію на відповідність вимогам специфікацій виробника автомобіля та інтервали технічного обслуговування.

нове масло допустимий стан олії олія у відпрацьованому стані відпрацьована олія з механічними домішками відпрацьована олія в середньому стані відпрацьована олія в поганому стані дуже поганий неприпустимий стан олії олія з перегрітого двигуна

Один крапля з масляним зондним двигуном, вам потрібно впасти на аркуш паперу і почекати 15 хвилин, поки вона просочена і формує чітке місце. Тепер порівнюємо отриманий зразок із таблицею. Повна інструкція.

Чому слід міняти масло у двигуні ВАЗ 2107

Двигун ВАЗ 2107 буквально нашпигований різними деталями, що труться, поверхні яких потребують постійного змащення. Якщо масло з якоїсь причини не надійде до частин, що труться, вони відразу ж почнуть перегріватися і врешті-решт зламаються. А насамперед від відсутності масла страждають клапани та поршні ВАЗ 2107.

Після такої поломки без капітального ремонту двигуна не обійтися

Відновити ці деталі після неполадок у системі мастила вдається дуже рідко. Переважна більшість випадків двигуну потрібен дуже дорогий капітальний ремонт. Саме тому водій повинен регулярно перевіряти рівень і якість мастила у двигуні, і в разі потреби – міняти її. В інструкції з експлуатації ВАЗ 2107 виробник рекомендує міняти масло через кожні 15 тис. км пробігу. Проте досвідчені власники «сімок» рекомендують міняти мастило частіше, через кожні 8 тис. км пробігу. Тільки в цьому випадку двигун ВАЗ 2107 працюватиме довго та стабільно.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS