Як працює роздатка на Chevrolet Niva

Как работает полный привод автомобиля Нива Шевроле

Як користуватися роздаткою на Niva (ВАЗ 2121), пристрій коробки

Відносно складна схема розподілу моменту від ДВС на колеса пояснюється універсальним призначенням Niva 2121 – при грамотному використанні на ній комфортно пересуватися в місті і по розкисному путівцю.

Забезпечуються подібні властивості наявністю роздавальної коробки з блокуванням міжосьового диференціалу, що доповнюють 4- або 5-ступінчасту «механіку», залежно від року випуску.

Важіль, що знаходиться ближче до торпедо, відповідає за відключення/включення міжосьового диференціала, другий «малий» важіль керує демультиплікатором і має 3 положення: підвищений та знижений ряди, а також нейтраль.

Як користуватися роздаткою з демультиплікатором на Niva 2121

Нормальне положення для ручок РК, що забезпечує адекватну поведінку на дорозі гарної якості:

 • передня – від себе;
 • задня – до себе.

працює, роздатка, chevrolet, niva

Включення спеціального режиму роботи трансмісії здійснюється недовго до того, як автомобіль почне долати перешкоду (колію, бруд, брід або підйом). Перехід на нижчий ряд слід виконувати, зупинившись. Повернення на вищу передачу допускається на ходу, хоч і викликає проблеми у новачків через відсутність звичного синхронізатора.

Дещо складніше правильно поводитися з примусовим ручним блокуванням міжосьового диференціала. Вона, навпаки, включається при невеликому (до 20 км/год) русі машини через розбіжність пазів на блокуючій муфті, сателітах і зубчастому вінці.

Для спрощеного включення важеля в потрібне положення, враховуючи пристрій роздатки Niva 2121, наберіть невелику швидкість, після чого, похитуючи кермо, потягніть рукоятку на себе.

Проблеми можуть виникнути при відключенні блокування, оскільки зуби муфти буквально зачіплюються за вінець. Увімкніть задній хід і, розгойдуючи кермо, натисніть на важіль від себе. Ця дія проводиться відразу після подолання складного відрізка, щоб уникнути перевантаження КПП.

Найефективніше відключати диференціал разом із переходом на понижуючі щаблі. Зупинити Niva 4х4 зможе при цьому тільки діагональне вивішування коліс, оскільки штатне міжколісне блокування не передбачене.

Виконуючи перелічені операції, не можна давати волю фізичній силі. Спроба проштовхнути передачу з високою ймовірністю обернеться дорогим ремонтом.

Пристрій і принцип дії Niva 2121

Механізм роздавальної коробки включає понад 60 самостійних деталей, що підтверджує представлений креслення. Тому цілком розсудливо назвати основні елементи та їх призначення:

 • корпус;
 • корпус диференціалу;
 • вали;
 • муфти;
 • сальники;
 • сателіти;
 • шестерні;
 • фланці;
 • важелі.

Пара шестерень щільно посаджені на провідному валу, одна з них (велика) призначена для вищої передачі, друга (маленька) відповідає за знижену. На них виточені зубці з прямим та косим профілем. Перші – контактують із муфтою, другі – із проміжним валом. Включення того чи іншого ряду приводить у рух по маточині в горизонтальному напрямку муфти, після чого вона з’єднується з шестернею на провідному валу роздатки.

Проміжне положення відключає коробку (редуктор розімкнуто), пересування авто в цьому режимі неможливе. Для керування диференціалом призначена передня косозуба шестерня на проміжному валу.

Увімкнення блокування, або жорстке зчеплення валів приводів обох осей здійснюється через муфту. Конструкція характерна для модифікацій 21213 та 21214, причому остання додатково комплектується приводом датчика швидкості.

У діючому стані (при підключеній понижувальній передачі роздатки) передатне число на першому ступені змінюється з 4,4 до 7,83, другого – з 2,52 до 4,58, третього – з 1,63 до 2,9, на четвертому – з 1,2 до 2,14, п’ятий. з 0,98 до 1,75, що виявляється у збільшенні тягового зусилля на колесах.

Можливі проблеми

Жорстка експлуатація, недостатня увага, як користуватись роздаткою на Niva 2121, призводять до появи:

 • вібрації по кузову у русі;
 • вібрації при старті;
 • гулу;
 • шуму при маневруванні;
 • тугого включення режимів.

Досвід показує, що виною служать: недостатній рівень олії, неправильне центрування РК, розкручування кріплення опор та пошкодження гумок. Додатковий вплив має стан кардану і самого двигуна.

як користуватися роздаткою

Друзі підкажіть як че включати не розумію, Niva струм один день! Малюнки на рк намальовані ну не пойфму нічим.

Chevrolet Niva 2004. інше

Коментарі 18

Якщо на 3D кермував, а не катався пасажиром, то принцип той самий, тільки важіль на РК один.

У мене було 2 ВАЗ 2121 потім багато чого тепер шнг, і в бж багато записів що сам робив доки не звик

Использование раздатки на ниве шевроле.

Ну з одним важелем на РК навіть простіше.

з права назад. підвищена передача, крутить одне з чотирьох коліс! з права в перед. знижена передача (для великої гірки, піску, болота, і т.д.) і так само одне з чотирьох! Деференціал крутять обидва мости (але по одному колесу з кожного) вліво в перед- знижена та й хрень як і рядком вище! Раду блокування включати тільки коли застряг! або впевнений, що можеш застрягти! для повсякденної їзди не включай навіть узимку!

З нейтралі положення вліво вниз включена підвищена передача з блокуванням МД, положення вліво вперед включена знижена передача і блокування МД, положення вправо вгору включена знижена, вправо вниз включена підвищена передача( дорожні умови повсякденні )

Між осьовий диференціал, включати і вимикати його блокування, як і написали важко.

млинець все ж таки не зрозумію по трасі вправо вниз по грязі вправо вгору а решта навіщо

Тому що за тією схемою що ти написав у бруді машина перетвориться на недопривід, момент не перекидатиметься на передню вісь! У роздаванні стоїть такий же диференціал як і в мостах, тому якщо задню колеса почнуть буксувати то весь момент, що крутить, піде на них а перед ок буде мовчати. Щоб цього не було, існує блокування цього диференціала і тоді буде 4х4

боже мій ніби я не дурний їздив на Niva 3D а ось у цій так і не зрозумію зрозумів що вправо назад траса вправо вперед бруд а решта не хера не зрозумів

Дивись, на 3D там це рознесено на два важелі, малий важіль блокування МД, великий важіль знижений підвищений. Ти якими користувався з них?

млинець все ж таки не зрозумію по трасі вправо вниз по грязі вправо вгору а решта навіщо

Якщо бруд серйозний то включай вліво вгору, якщо все не серйозно то й так поїде)

ВПРАВО(ВІД СЕБЕ) І НАЗАД — ПІДВИЩЕНА, ВПРАВО І ВПЕРЕД — ЗНИЖЕНА, ВІДПОВІДНО. Посередині між ними нейтральне положення, а якщо з нейтрального положення перевернути вліво (на себе) і назад. підвищена з блоківкою і відповідно. ЗВИЧАЙНО ПІДВИЩЕНА. зниження ВКЛЮЧАЄТЬСЯ ЛЕГКО, А ОСЬ ЩОБ ПЕРЕЙТИ З нейтрали НА ПІДВИЩЕНУ. зниження з блокуванням, ТО ТРЕБА ЗУПИНИТИСЯ І, ЯКЩО НЕ ВКЛЮЧАЄТЬСЯ, ТО ВКЛЮЧИТИ ЗАДНЮ І трохи ослабів зачеплення зубів шестерень, ТОБТО. ЛЕДЬ ПОСЛАБИТИ СЦЕПЛЕНИЕ, ЩОБ шестерні ПРОСЛАБЛІ, ПОТІМ ВИЖИМАЄМО ЗЧЕПЛЕННЯ І ВКЛЮЧАТИ ВЖЕ БЛОКУВАННЯ.

спасибі ну жах така інформація не вміститься а просто по трасі виходить треба ВПРАВО(ВІД СЕБЕ) І НАЗАД а по бруду ВПРАВО І ВПЕРЕД — ЗНИЖЕНА

ТАК ТОЧНО, НУ В ПРИНЦИПІ, ДАЛІ штовхає ВАЖІЛЬ ВІД СЕБЕ НЕ ТРЕБА, ВІН І ТАК В ПРАВОЇ СТОРОНІ, А ОСЬ ЯКЩО ДЕСЬ ПОТРІБНА БЛОКИРОВКА, ТО ТО Ж САМЕ, лише то ЧЕРЕЗ НЕЙТРАЛЬ До себе- підвищення-зниження з блокуванням.

а як із блокуванням вибачте туплю перший день купив шниву ну бж буде повний інформації

ЯКЩО ДЕ-ТО ПОТРІБНЕ БЛОКУВАННЯ, ТО ТЕ Ж САМОЕ, ТІЛЬКИ ДО ЧЕРЕЗ НЕЙТРАЛЬ ДО СЕБЕ- ПІДВИЩЕНА — ЗНИЖЕНА З БЛОКУВАННЯМ. 1 ВИЖИМАЄМО ЗЧЕПЛЕННЯ, СТАВИМО ВАЖЕЛ РОЗДАТКИ В НЕЙТРАЛЬНЕ ПОЛОЖЕННЯ. 2 ВІДВІДІМО ВАЖЕЛ НА СЕБЕ (ВЛІВО) І ВКЛЮЧАЄМО: НАЗАД — ПІДВИЩЕНА З БЛОКУВАННЯМ АБО ВПЕРЕД — ЗНИЖЕНА З БЛОКУВАННЯМ. КОЛИ БЛОКУВАННЯ ВЖЕ НЕ ПОТРІБНА(ВИЇХАЛИ З ВЕЛИЧЕЗНОЇ ГРУЗОВОЇ КОЛУЖІ), ТО В ЗВОРОТНОМУ ПОРЯДКУ. 1 ВИЖИМАЄМО ЗЧЕПЛЕННЯ, СТАВИМО ВАЖЕЛ РОЗДАТКИ В НЕЙТРАЛЬНЕ ПОЛОЖЕННЯ. 2 ВІДВІДІМО ВАЖЕЛ ВІД СЕБЕ (ВПРАВО) І ВКЛЮЧАЄМО: НАЗАД — ПІДВИЩЕНА БЕЗ БЛОКУВАННЯ (ПО ТРАСІ АБО МІСТО — ЗВИЧАЙНА ЇЗДА) АБО ВПЕРЕД — ЗНИЖЕНА БЕЗ БЛОКИРО

Пару слів про роздаток ВАЗ 2121 Chevrolet

Думаю, час уже розповісти про роздатку Шеві ВАЗ 2121, бо ті, хто тільки купив цей автомобіль, на самому початку використання не особливо знають, як користуватися роздаткою, які існують правила і взагалі, коли включати понижу, а коли блокування. Ось зараз і розберемо. Шкода, звичайно, що на сьогоднішньому виїзді досить розмитою дорогою відео не записав. Ну нічого, ще запишу та наочно на видосі та покажу. А поки що на словах.

Загалом роздатка перемикає на знижену передачу, а також і на блокування, причому можна і навіть потрібно робити це одночасно. На Шевику зручно – робиться це одним важелем.

Включити нижню частину — право вгору. Додати блокування – потягнути важіль вліво до кінця. Дивіться на ручці перемикача, там намальовано. Літерне позначення. L (low). знижена, N. нейтралка, H (high). підвищена, тобто звичайна.

Як працює міжосьове блокування — читайте у цій статті. Там же дізнаєтеся і про самоблоки – реальна крута штука-апгрейд ВАЗ 2121 Chevrolet, яка дозволить проїхати ще далі.

Ну а тепер ми розберемося, коли краще включати понижу, а коли ще й блокування. І як це робити правильно.

Виглядає це приблизно так — ми їдемо по полю на звичайній другій/третій передачі. Раптом попереду страшна калюжа. Зупиняємось та включаємо знижену.

Це перше правило. при включенні понижайки обов’язково потрібно зупинитися, так влаштований диференціал Шевика. А ось блокування можна вмикати та вимикати не зупиняючись. Але чи потрібно постійно вмикати блокування? Питання цікаве і ось що я вам скажу — я його використовую у виняткових випадках, коли бруд іде не на рівному місці, а присутні всякі чаклуни і де є ризик зловити «діагональ».

Ви можете запитати. а що довго включити блокування, а потім і вимкнути? Тут криється ще один нюанс. дуже часто, у багатьох власників ВАЗ 2121 Chevrolet є проблема з блокуванням. вона не вимикається. Просто заклинило і все, доводиться так і їздити трасою з блокуванням. Це, самі розумієте, дуже шкідливе для машини і в таких випадках потрібно обов’язково вимкнути її.

Як вимкнути міжосьову? Варіантів кілька. включає задній хід, трохи розганяєтеся і прямо під час руху намагаєтеся вибити блокування. Потрібно це робити саме на швидкості, спрацьовує досить часто. Причому можна і розігнатися і вперед і спробувати блокування вимкнути. У мене теж 1 раз заїдало, проте я навіть тоді помітив не одразу і це не є гуд. А тому дивіться на бортовий комп’ютер — при включеному блокуванні «горітиме» ось така комбінація:

За яскравої сонячної погоди часом не вдається розглянути. Будьте уважні. Ну так ось про вимкнення міжосьової. мені вдалося вимкнути якраз при русі заднім ходом. Чи варто говорити, що тепер я її вмикаю тільки в найстрашніших випадках. В інших інших мені цілком вистачає зниженої передачі.

Саме сьогодні їздив до озера перевірити, чи зійшов лід. Дорогу розмило, сніг уже розтанув і перетворився на рідкий бруд, на моїй АТ-шній гумі по такому бруду їхати не сказати щоб безпечно. Відчувається, що тягає на всі боки, але найголовніше — їжу, не застряваю, причому часом колія практично до самого днища бувала, коли човгаєш — завжди стає не до душі )) Після невеликих покатушок машина виглядала «по-бойовому» — вся в бруді. виїхав у місто. народ оглядається))

І ось тут ще одне моє спостереження — по багнюці краще їхати повільно, але вірно. Це стосується зниженої передачі — якщо бруд серйозний, то я їду завжди на першому, втягнувшись, намагаючись відчути прокручування коліс по бруду. Якщо трохи газонути — можна одразу «заритися», це в тому випадку, коли під рідким брудом немає твердого покриття. Таке буває при їзді весняними полями. А тому краще потихеньку, на першій. Керуйте педаллю, не газуйте, відчувайте, як машина реально «пре». на першій це відчувається чудово.

Ну і дуже багато, звичайно, залежить від гуми. Деколи, якщо гума зубаста, корисно газонути, щоб протектор самоочистився. Для Нивки та Шевика дуже рекомендую шини Кордіант Оффроад, ну і якщо грошей є трохи більше – то імпортну – Кумхо і звичайно ж Ханкук Дінапро МТ. Імпортна гума комфортніша, на ній краще пересуватися трасою, оскільки вона м’яка. Ну і по прохідності тут також все дуже класно. все-таки клас шин Mud Terrain, а значить вони просто створені для бруду.

Как работает коробка передач Нива Шевроле, Раздатка Шевроле Нива

При включенні другої зниженої машина прискорюється, але при попаданні в грязьову яму є ризик, що двигун «забуханканеться» (колеса прокручувати на другий при застряганні дуже важко) і ви заглухнете. Чи варто говорити, що заглухнути у глибокій калюжі може бути небезпечно. А тому якщо вирішили подолати калюжу або грязьову ділянку з розгону (дуже часто це має сенс), то будьте готові посередині, якщо раптом почнете провалюватися, відразу переключитися з 2 на 1 знижену, щоб не затихнути.

Всі ці знання — коли їхати на першому, а коли на другому, коли включати блокування, а коли не потрібно — все це приходить із досвідом. Покатаєтесь по бруду і вже почнете розуміти, що тут калюжу краще взяти з розгону без блокування, а он ту глиняну гірку з вибоїнами. тільки на 1 зниженою і з включеним блокуванням. Думайте насамперед головою, а не сподівайтеся на машину, що вона витягне. Niva Chevrolet. машина відмінна, якщо не тупити.

Пам’ятаю, коли пробивалися до покинутого села, доїхали до одного реально небезпечного місця, так там стояв Уазик і не наважувався проїхати. Ми розвідали та вирішили, що проїдемо. І проїхали, поспішаючи, внатяг, не газуючи особливо.

А тому ще одне правило (якого я завжди дотримуюсь) — якщо місце небезпечне, є ризик застрягти, то вийдіть з машини, потикайте гілкою, дізнайтеся про глибину калюжі, колії, намацайте тверде місце, де можна проїхати. Це робота штурмана, а тому нехай ваш напарник вилізе з машини, не полінуеться. Витратьте на розвідку 5 хвилин, щоб потім не витратити кілька годин, щоб вибиратися із засідки.

Режими передач

Давайте розберемо докладніше як користуватися роздаткою на Niva Chevrolet. Вона служить для перемикання на знижену передачу, а також блокує міжосьовий диференціал, робити це можна одночасно. Для того щоб включити знижену передачу необхідно переключити важіль вправо, для блокування важіль потрібно потягнути вліво до самого кінця. Ручка має таке позначення:

 • Low (L). зниження;
 • N-нейтральна;
 • High(H)- звичайна, підвищена.

На малюнку нижче представлена ​​схема роботи трансмісійних важелів, КПП та роздавальної коробки:

Здійснювати перемикання в роздаванні з понеженої на підвищену можна під час руху. Для цього потрібно двічі вичавити зчеплення.

Знижена передача включається на швидкості не більше 5 кілометрів на годину або після повної зупинки. Для того щоб подолати крутий підйом, або при русі, де є слабкий грунт, щоб швидкість автомобіля була мінімальна і при цьому стійка, знижену передачу потрібно включати заздалегідь. Наприклад, якщо ви їсте рівною дорогою на другій або третій передачі, і перед вами з’являється погана ділянка дороги, потрібно зупинитися і переключитися на знижену.

Міжосьовий диференціал включати на високій швидкості не рекомендується, оскільки автомобіль у момент перемикання може сильно занести. Здійснювати блокування бажано там де є слизьке покриття, і колеса починають пробуксовувати.

Правильне перемикання важелів трансмісії на Niva Chevrolet

Позашляховик Chevrolet NIVA оснащений п’ятиступінчастою КПП, а також роздавальною коробкою з демультиплікатором та блокуванням міжосьового диференціала.

Вперше купуючи цей автомобіль, автовласник не завжди знає, як правильно користуватися такою трансмісією, коли і в яких умовах необхідно включати блокування, а коли знижку.

Можливі проблеми

Досить часто автовласники не знають, як користуватися роздаткою на Niva, і можуть зіткнутися з тим, що міжосьове блокування не вимикається, і доводиться пересуватися трасою в такому режимі, що негативно позначається на машині. Для того щоб перевести трансмісію в нормальний режим, необхідно переключити на задню передачу і трохи розігнатися, і під час руху заднім ходом спробувати вибити блокування. Якщо це не спрацювало, можна спробувати зробити те саме, тільки вже під час руху вперед.

Щоб уникнути проблем з трансмісією, автовласники ВАЗ 2121 повинні дотримуватись таких правил:

 • Намагайтеся не перемикати передач під час пробуксовки;
 • Якщо блокування перемикається із труднощами, не потрібно докладати надмірних зусиль;
 • Коли важко прохідну ділянку подолано, необхідно назад розблокувати, так по рівній дорозі в цьому режимі на високих швидкостях погіршується керованість автомобілем, при цьому зменшується термін служби всієї трансмісії.

Ось основні правила дотримуючись яких ви зможете значно продовжити термін служби коробки перемикання передач на Niva Chevrolet.