Як поміняти салонний фільтр Nissan Qashqai

Заміна салонного фільтра Nissan Qashqai входить до складу процедур регламентного технічного обслуговування. Поміняти салонний фільтр своїми руками досить просто.

самостійна заміна

Салонний фільтр змінюється після того, як автомобіль проїхав близько двадцяти або двадцяти п’яти тисяч кілометрів. Моделі Nissan Qashqai, які були випущені в 2008, 2011, 2012 роках, мають схожий алгоритм заміни фільтра салону. Нічим не відрізняється цей процес і в авто 2013, 2014, 2015 років.

 • Відсувається пластикова панель на «приборке», відщіпає кріпильні кліпси, а панель зсувається в бік, тим самим оголюючи роз’єми заслінки.
 • Ці роз’єми потрібно від’єднати, після цього знімається керуючий заслоночний блок. Варто відзначити, що він кріпиться на двох болтах.
 • Кришка фільтра салону заважатиме при заміні, тому її потрібно демонтувати.
 • Елемент для очищення повітря витягується з «паза», на його місце вставляється новий. Для того щоб безперешкодно здійснити цю операцію, його треба попередньо згорнути «гармошкою».

На Nissan Qashqai заміна салонного фільтра здійснюється протягом 30-60 хвилин. Безумовно, для проведення даної операції можна відвезти авто в сервісний центр, але крім зайвих фінансових, а також тимчасових витрат цей крок нічого не принесе.

Отже, перед тим як поміняти салонний фільтр, необхідно вивчити відео і текстову інформацію про нюанси заміни саме на Кашкай. Перед здійсненням цієї операції варто вивчити нюанси процесу заміни салонного фільтра на різних моделях, наприклад, на Nissan Qashqai моделей 2.0 і J11.

Щоб успішно поміняти фільтр на Nissan Qashqai своїми руками, треба всі операції проводити гранично точно й акуратно, так як будь-яка необережна дія може призвести до виникнення більш серйозних поломок.

Заміна салонного фільтра на Nissan Qashqai. нескладна операція, яка підвладна абсолютно кожному автомобілісту. Важливо пам’ятати про те, де розташований очищає повітря салону елемент. Штатний ресурс салонного фільтра Nissan становить близько двадцяти тисяч кілометрів автопробігу. Після закінчення цього терміну старий фільтруючий повітря елемент слід поміняти на новий. Новий фільтр-салоннік, що стоїть на місці заміненого, буде ефективніше виконувати свої функції.

Без зняття бардачка

Якщо СФ і іншого року автомобіля знаходиться у педалі акселератора, то потрібно виконати наступні дії, щоб замінити його:

 • Підготувати плоску викрутку, новий фільтруючий елемент, ліхтарик, пилосос і поліетилен для видалення бруду з салону.
 • Відсунути максимально водійське крісло назад і зафіксувати акселераторную педаль до упору. Слід проставити позначки на корпусі і валі, оскільки при зворотній установці шліци будуть зміщені і температурний режим пічного обладнання буде порушений.
 • Демонтувати пластиковий кожух, що знаходиться праворуч за допомогою отщелківанія корпусу плоскою викруткою і руками. Виконувати процедуру потрібно акуратно, щоб уникнути пошкодження просто ламаються засувок. При заміні взимку, необхідно до демонтажу кожуха, відігріти салон. Обов’язково сфотографуйте положення шестерні перемикача дроселя в салоні.
 • Після демонтажу, відкрутити блок управління. Перекласти температуру в максимальне положення, а грубку. в режим обдування скла.
 • Зняти кронштейн приводу заслінки, демонтувати кришку фільтра, витягти виріб і встановити новий салонний фільтр.
 • Виконати операції в зворотному порядку і прибрати сміття з салону.

Корисна порада! Щоб полегшити установку нового СФ на автомобіль, потрібно від’єднати привід педалі, після чого вона опуститься вниз до упору.

Коли і як часто потрібно міняти салонний фільтр на Nissan Qashqai?

За сервісній книжці зазначено, що замінювати салонний фільтр Nissan Qashqai потрібно на другому технічному обслуговуванні. При перекладі на кілометраж, виходить, що операцію необхідно робити кожні 30 тисяч кілометрів.

При тривалому проведенні часу в міських пробках і заторах, заміну необхідно проводити через кожні 15-20 тисяч кілометрів. Через недотримання вимог, зазначених в сервісній книжці, забруднитися пічної радіатор і випарник системи кондиціонування. В результаті ефективність обігріву або охолодження влітку в кілька разів буде знижена.

Варто відзначити, що багато власників Nissan Qashqai керуються не тими положеннями, які вказані в правилах технічного обслуговування, замінюючи фільтруючий елемент, а реальним його станом. Зрозуміти необхідність заміни його можна за чіткими і певними ознаками. Так, заміна потрібна, якщо:

 • в кроссоверним салоні знаходиться стійкий сторонній запах від дефлекторних отворів (є явною ознакою напої активованого вугілля шкідливими речовинами і заповненням фільтруючого елемента);
 • в салоні ефективність обдування впала (незалежно від включення грубки, кондиціонера або вентилятора);
 • в салоні постійно літає і осідає пил.

Також заміна потрібна, якщо фільтруючий елемент був деформований і має чорний колір при найближчому розгляді.

Інструкція по заміні фільтра салону своїми руками

Оскільки Nissan Qashqai представлений в двох поколіннях і має різне розташування фільтра, інструкція по заміні їх буде виглядати по-різному.

Правила вибору

Вибрати фільтр нескладно. За рекомендацією виробника, слід віддавати перевагу оригінальному елементу. З двох типів моделей, звичайних і вугільних, варто вибирати вугільні вироби. Вони якісно очищають повітря в салоні і позбавляють його від патогенних мікроелементів, вуглекислого газу та гару.

 • типу структури;
 • вартості;
 • рівня якості;
 • матеріалу: вугільні фільтри краще затримують частинки і не пропускають всередину салону неприємні запахи;
 • типу покриття: найкращим є електретний, здатне вловити найдрібніші частинки;
 • властивостей (бувають протигрибкові і антибактеріальні варіанти).;
 • рівня грязеємність.

Де знаходиться?

Багато власників автомобілів запитують, де стоїть салонний фільтр, наприклад 2010 і 2013 роки у Nissan. Кросовер Nissan Qashqai представлений двома поколіннями і у кожного покоління свій кузов. Так, є перше покоління. j10 (2008 року до 2014 року). Є в другому поколінні. j11 (2015 року з 2017 г.).

Знаходяться фільтри у j10 і j11 в різних місцях. Наприклад, j10 2011 року, він знаходиться у правій водійських ноги під бічний пластиковою накладкою на шестерінках.

У автомобіля j11 2016 і 2017 року салонний фільтр знаходиться у головного бардачка зліва. Слід зазначити, що незалежно від місця розташування фільтруючого елемента, всі автомобілі йдуть разом з кондиціонером і клімат-контролем, тому такий елемент необхідний, особливо в моделі 2012 і іншого року.

Зі зняттям бардачка

Якщо фільтр знаходиться у бардачка, то потрібно підготувати викрутку, ліхтарик і нове фільтруюче виріб. Далі виконати наступні дії:

 • Зняти бардачок, викрутивши кілька болтів.
 • Вийняти заглушку пластикового кожуха фільтруючого елемента;
 • Акуратно витягнути старий фільтр, протерти простір від пилу і поставити новий фільтруючий елемент;
 • Виконати всі дії навпаки.

Важливо! Всі дії виконувати в прогрітій і попередньо вимкненій машині. Вводити новий виріб до кінця, щоб уникнути її псування.

Як своїми руками замінити салонний фільтр на Nissan Qashqai

Поставлений в машині салонний фільтр виконує конкретні завдання. Він здійснює очищення повітря в салоні і виконує роль пилозбірника. У підсумку, для надходження чистого і свіжого повітря, його потрібно своєчасно міняти. Заміна салонного фільтра у Nissan Qashqai. досить складна і трудомістка процедура, але власник машини може зробити це самостійно. Про те, де знаходиться фільтр, коли і як потрібно його змінювати, далі.

В цілому, салонний фільтр потрібно міняти в міру його забруднення. Знаходиться він в моделях в різних місцях. Відшукати його нескладно, керуючись представленої вище інформацією. Щоб замінити його, потрібно правильно вибрати новий фільтруючий елемент, відштовхуючись від відповідних критеріїв вибору. Потім потрібно виконувати дії з покрокової інструкції.