Заміна ременя генератора ВАЗ 2110

Ознаки несправності генератора

Середній термін служби генератора змінного струму автомобіля ВАЗ 2110 становить близько 80 000-100 000 км, після чого він може вийти з експлуатації в процесі експлуатації. Існує безліч можливих причин поломки: підшипники генератора, щітки, обмотки і т.п.д.

Внаслідок несправності в бортовій мережі з’являється слабкий струм. У цьому випадку необхідно звернути увагу на такі ознаки.

 • На приладовій панелі з’являється значок акумулятора (вказує на те, що акумулятор не заряджений).
 • При включенні фари тьмяніють або стрибають (нестабільна напруга).
 • При включенні додаткового обладнання підсвічування панелі приладів тьмяніє.
 • Навантаження на електросистему автомобіля призводить до поганої роботи вентилятора обігрівача і т.п.д.

Це ознаки того, що генератор не в змозі забезпечити живлення бортової мережі та що живлення надходить від акумулятора. Важливо також розуміти, що при відмові або несправності генератора змінного струму заряджання акумулятора стає проблематичною, внаслідок чого акумулятор швидко розряджається.

Зрештою, відсутність іскри на свічках запалення призведе до того, що двигун заглухне. У таких випадках необхідно зняти генератор, оскільки при знятому блоці можна демонтувати генератор та провести його огляд, ремонт (наприклад, заміну щіток) або потрібна повна заміна генератора ВАЗ 2110 на новий або справний.

Які поломки часто зустрічаються

Найчастіше генератори змінного струму для 8- та 16-клапанних ВАЗ-2110 виходять з ладу через попадання вологи та пилу. Іншою причиною є знос компонентів цього пристрою, а саме щіток. Найбільш поширені несправності виявляються в такий спосіб.

 • Генератор змінного струму не забезпечує живлення.
 • Занадто високий або надто низький вихідний струм.
 • При роботі двигуна чутно незвичайні звуки, зазвичай це вереск або різкий звук.

Перевірте роботу генератора змінного струму за допомогою спеціального випробувального стенда або цифрового вольтметра. Якщо ви чуєте шум у моторному відсіку, спочатку перевірте натяг ременя ГРМ. Швидше за все, причина в цьому, але після перевірки зніміть ремінь зі шківа та запустіть двигун. Відсутність шуму це привід ретельніше перевірити роботу автоматичного генератора.

Заміна ременя генератора ВАЗ 2110-15

Ремінь генератора ВАЗ 2110-2115 призначений для обертання генератора, що у свою чергу виробляє електроенергію для споживачів електроенергії в автомобілі. Без ременя LADA може пересуватися, але зовсім невелика відстань. У даній статті мова піде про ремені генератора на ВАЗ 2110-15, а саме про його призначення розміри та заміну.

Ремені автомобілів LADA можуть відрізнятися. LADA 2110-15 може мати гідропідсилювач, насос якого буде приводиться в обертання тим же ременем, що і генератор.

Відмінності у свою чергу і залежать від наявності ГУР-а або його відсутності. Автомобіль оснащений гідравлічним підсилювачем керма матиме довший ремінь, ніж авто без нього.

Заміна ременя генератора на ВАЗ 2110-2112, 2108-2108 та 2114-2115

Нижче на малюнку наочно показано відмінність двох ременів.

Зліва довгий ремінь, праворуч короткий (авто без доп. обладнання)

Існує велика кількість різновидів ременів генератора. У 90-ті роки з появою ВАЗ 2109 приводний ремінь генератора був клинового типу. Згодом від нього відмовилися і з появою ВАЗ 2110 на зміну клинового ременя прийшов полікліновий ремінь.

Ліворуч клиновий ремінь, праворуч полікліновий

Ремінь генератора ВАЗ 2110-15 без гідропідсилювача керма має довжину 742мм, а з додатковим навісним обладнанням 1115мм.

Заміна ременя ГРМ ВАЗ-2110, ВАЗ-2111

Ключем на 10 відвертаємо болти передньої кришки ГРМ: два збоку

Знімаємо кришку ГРМ. Знімаємо праве колесо та пластиковий щиток моторного відсіку.

Головкою на 19 провертаємо колінчастий вал за годинниковою стрілкою за болт кріплення шківа

до суміщення мітки на зубчастому шківі розподільного валу з установчим вусиком на задній кришці приводу ГРМ (B).

Знявши гумову заглушку у верхній частині картера зчеплення

переконуємося, що ризику на маховику розташована навпроти прорізу кришки картера зчеплення

Так розташована ризик на маховику двигуна при знятій коробці передач і головці блоку циліндрів.

Фіксуємо колінчастий вал від провертання, вставивши через отвір у картері зчеплення викрутку між зубами маховика.

Відвертаємо болт кріплення шківа приводу генератора.

заміна ременя генератора ваз 2110

Ключем на 17 послаблюємо гайку кріплення натяжного ролика. Повертаємо натяжний ролик у таке положення, при якому ремінь буде максимально ослаблений.

При заміні натяжного ролика відвертаємо гайку його кріплення та знімаємо ролик зі шпильки

Під роликом встановлено дистанційну шайбу.

Встановлюємо ремінь приводу ГРМ у зворотній послідовності. Одягаємо ремінь на шків колінчастого валу. Потім, натягуючи задню гілку, надягаємо ремінь на шків насоса охолоджуючої рідини і заводимо за натяжний ролик. Одягаємо ремінь на шків розподільного валу.

READ  Як зняти магнітолу UAZ Patriot

Вставивши викрутку між двома гвинтами або стрижнями діаметром 4 мм, встановленими в отвір натяжного ролика, та повертаючи ролик проти годинникової стрілки, натягуємо ремінь. Затягуємо гайку кріплення натяжного ролика. Завертаємо на місце болт кріплення шківа приводу генератора та головкою на 19 провертаємо за болт колінчастий вал на два обороти за годинниковою стрілкою. Перевіряємо збіг настановних міток колінчастого та розподільного валів.

При знятому шківі приводу генератора положення колінчастого валу зручно контролювати по суміщенню міток на зубчастому шківі колінчастого валу та кришці масляного насоса.

Схема приводу розподільного валу

/1 – зубчастий шків колінчастого валу 2 – зубчастий шків насоса охолоджуючої рідини 3 – натяжний ролик 4 – задня захисна кришка 5 – зубчастий шків розподільчого валу 6 – зубчастий ремінь

А – настановний виступ на задній захисній кришці В – мітка на шківі розподільного валу С – мітка на кришці масляного насоса D – мітка на шківі колінчастого валу

Якщо мітки не збігаються, повторюємо операцію з встановлення ременя. Для регулювання натягу ременя повертаємо колінчастий вал проти годинникової стрілки так, щоб мітка на шківі розподільного валу перемістилася вниз від вусика задньої кришки на два зуби.

При нормальному натягу ременя його передня гілка повинна закручуватися на 90° великим та вказівним пальцями руки із зусиллям 15–20 Н (1,5–2,0 кгс).Надмірний натяг ременя знижує термін його служби, а також підшипників насоса охолоджуючої рідини та натяжного ролика.

Заміна ременя генератора на ВАЗ 2110, ВАЗ 2111, ВАЗ 2112

Ласкаво просимо! Ремінь генератора на автомобілях десятого сімейства він йде лише на два шківи, ​​а саме на шків генератора і на шків коленвала, завдяки ньому відбувається передача моменту з коленвала на генератор, завдяки чому при заведеному автомобілі (Коли колінвал крутиться) машина заряджається, заряджається АКБ, а так само струм подається в бортову мережу автомобіля (Це магнітофон, щітки очищення лобового скла і т.д.д.), у зв’язку з цим коли двигун заведений, акумуляторної батареї вже не має сенсу давати струм у бортову мережу (Є сенс, коли генератор справлятися не буде, тобто голосно музика грає при включеному савбуфері тощо), завдяки чому акумулятор не сідає та напруга в мережі тримається на одному постійному рівні.

Примітка! Для заміни ременя генератора, знадобиться мінімум часу і мінімальний набір інструментів, в який входять: Гайкові ключі або ще краще, якщо у вас будуть накидні, то ними запасіться, тому що ними набагато легше користуватися і ймовірність зірвати гайки, буде менше!

Де знаходиться ремінь генератора? Як ми вже сказали він розміщений на двох шківах, один шків крутиться (Це шків колінвала) і завдяки чому ремінь теж наводиться в русі, тим самим другий шків теж крутиться починає (Обидва шківи до речі вказані стрілками, червоною показаний той самий шків колінчастого валу, а синій шків генератора), взагалі для наочності на нижньому фото і сам ремінь можна виразно побачити, а так само генератор і місце де він встановлений.

Коли потрібно міняти ремінь генератора? Час від часу його потрібно перевіряти, для цього зняти його звичайно ж доведеться, але знімається він дуже легко і більше 5-ти хвилин на всю перевірку ви максимум витратите, так от коли ремінь буде знято починайте огляд, на ньому не повинні бути тріщини та сліди розривів, крім того сам матеріал ременя генератора повинен бути гумовий, а не грубий (тобто слідів затвердіння гуми бути не повинно), ну і якщо він у вас зубчастий йде, то переконайтеся, що зубці не стерті у нього і перебувають у нормальному стані.

Гребаний таз.

Всім привіт! Мене звуть Михайло, зараз розповім історію про те, як мені вдалося обміняти дверцята на Camry 2010г. Все почалося з того, що мене стали дико дратувати поломки двінашки, начебто нічого серйозного не ламалося, але по дрібниці, млинець, стільки всього, що реально починало бісити. Тут і зародилася ідея про те, що настав час міняти машину на іномарку. Вибір упав на таоту Camry десятих років.

Так, морально я дозрів, а ось фінансово ніяк не міг потягнути. Відразу скажу, що я проти кредитів та брати машину, тим більше не нову, у кредит це нерозумно. Зарплата у мене 24к на місяць, так що назбирати 600-700 тисяч для мене практично нереально. Почав шукати різні способи заробітку в інтернеті. Ви не уявляєте скільки там розлучення, чого тільки не пробував: і ставки на спорт, і мережевий маркетинг, і навіть казино вулкан, в якому вдало програв близько 10 тисяч (( Єдиним напрямком, в якому мені, здавалося, можна заробити). це торгівля валютою на біржі, це називають форексом. Але коли почав вникати, зрозумів, що це дуже складно для мене. Продовжив копати далі і натрапив на бінарні опціони. Суть та сама, що на форексі, але розібратися набагато простіше. Почав читати форуми, вивчати трейдерські стратегії. Спробував на демо-рахунку, потім завів реальний рахунок. Якщо чесно почати заробляти вдалося не відразу, поки зрозумів всю механіку опціонів, злив близько 3000. але виявилося це дорогоцінний досвід. Зараз заробляю 5-7 тис. на день. Машину вдалося купити через півроку, але як на мене це непоганий результат, та й річ не в машині, у мене змінилося життя, з роботи природно звільнився, з’явилося більше вільного часу на себе та сім’ю. Сміятиметеся, але працюю прямо на телефоні)) Якщо ти хочеш змінити своє життя як я, то ось що раджу зробити прямо зараз: 1. Зареєструйтесь на сайті 2. Потренуйтесь на Демо-рахунку (це безкоштовно). 3. Як тільки щось буде виходити на Демо-рахунку, поповнюйте РЕАЛЬНИЙ РАХУНОК і вперед, до СПРАВЖНІХ ГРОШІВ! Також раджу скачати програму на телефон, з телефону працювати набагато зручніше. Завантажити тут.

 • Повернути колінвал за годинниковою стрілкою за болт кріплення шківа за допомогою головки на 19.
 • Поєднуючи мітки на зубчастому шківі розподільного валу з настановним вусиком на задній кришці приводу ГРМ.
 • Зняти гумову заглушку у верхній частині картера зчеплення.
 • Переконатися, що ризик на маховику розташований навпроти прорізу кришки картера зчеплення.
 • Фіксуємо колінвал від провертання, вставивши через отвір у картері зчеплення викрутку між зубами маховика.
 • Відвернути болт кріплення шківа приводу генератора та зняти його.
 • Послабити гайку кріплення натяжного ролика, використовуючи ключ на 17.
 • Повернути натяжний ролик, щоб ремінь був максимально ослаблений, а потім зняти ремінь ГРМ.
 • Одягти ремінь на шків коленвала.
 • Натягуючи задню гілку, надягаємо ремінь на шків насоса рідини, що охолоджує, і заводимо за натяжний ролик. Надягаємо ремінь на шків розподільного валу вставивши викрутку між двома гвинтами або стрижнями діаметром 4мм, встановленими в отвір натяжного ролика, і повертаючи ролик проти годинникової стрілки.
 • Затягнути гайку кріплення натяжного ролика.
 • Загорнути болт кріплення шківа приводу генератора і провертаємо за болт коленвал на два обороти за годинниковою стрілкою, використовуючи головку на 19.
 • Перевіряємо збіг настановних міток колінчастого та розподільного валів.
READ  Який генератор стоїть на ВАЗ 2107 інжектор

Перевірка стану ременя

Для початку запам’ятайте, що перевіряти стан ременя потрібно щорічно, або кожні 10-15 тисяч кілометрів пробігу. Заміна здійснюється після кожних 50 тисяч кілометрів.

Щоб вивчити стан елемента, виконайте такі дії:

 • Зніміть заглушку із захисної передньої кришки ГРМ;
 • Зніміть ремінь генератора, щоб він вам не заважав;
 • Викрутіть шість болтів, що дозволить зняти кришку;
 • Відкрийте доступ до ременя та вивчіть його.

Якщо ви помітите один із наступних моментів, неодмінно приступайте до заміни ременя:

 • На елементі є опуклості або розрізи;
 • На ньому з’явилися обірвані нитки, сліди розшарування;
 • Утворилися потертості, тріщини чи складки;
 • Підтікає масло.

У яких випадках потрібна заміна?

Як будь-який витратний матеріал, ремінь генератора має певний ресурс і потребує постійного технічного огляду. За рекомендаціями заводу-виробника на ВАЗ 2112 незалежно 16 клапанів на двигуні або 8 міняти розхідник потрібно через 45 тис. кілометрів пробігу. Але це лише рекомендації, необхідно постійно стежити за станом виробу і вчасно його міняти. Термін служби залежить від таких факторів:

Візуальний огляд комплектуючих приводу слід робити, коли машина пройде максимум 10 тисяч кілометрів і перед тривалою поїздкою. Це дасть можливість уникнути неприємних сюрпризів у дорозі – урвища ременя. Рекомендується возити із собою в багажнику запасний, тому що при обриві автомобіль вже не зможе рухатися самостійно.

Міняти ремінець потрібно, якщо він порвався, розтягнувся або став непридатним. Визначити поганий натяг можна за специфічним свистом, що виникає під час запуску двигуна. Натяг відіграє важливу роль для роботи ременного приводу. При слабкому натягу агрегат не виробляє необхідну для нормальної роботи автомобіля кількість електроенергії. При сильному – скорочується термін служби ременя, підшипників приводу та колінчастого валу.

Визначити необхідність заміни можна під час огляду за такими ознаками:

 • поява тріщин, надривів;
 • стерта поверхня;

Натяг ремінця перевірити просто. Вважається нормальним, якщо при зусиллі 10 кг, він прогнеться на 10-15 мм. Для перевірки на нього потрібно натиснути великим пальцем приблизно посередині ременя між шківом коленвала та генератором.

Якщо прогин більше норми, регулюють натяг або змінюють виріб.

Заміна

Ми вже розібралися, як підтягнути ремінь генератора. Але такі заходи не завжди актуальні. Якщо елемент покрився тріщинами, надмірно розтягнувся і більше не натягується, тоді не залишається нічого іншого, як замінити його на новий.

Насправді заміну складною процедурою назвати не можна. Дотримуйтесь інструкцій і все у вас вийде.

 • Послабте трохи гайку болта з нижнього кріплення генератора автомобіля, а також натяжну гайку.
 • Послабте додатково саме натяг вашого ременя. Як це робити – ви вже знаєте з попереднього розділу, де ми розповідали про натяг ременя генератора.
 • Відсуньте генератор у бік силового агрегату, що дозволить зняти ремінь зі шківів колінчастого валу та генератора.
 • Наступний крок – встановлення нового елемента. Для цього вам знадобиться якісний ремінь, придбаний у перевіреному магазині. Що саме це буде за деталь, і яких розмірів визначити не складно. Але якість понад усе.
 • Спочатку ремінь одягається на шків колінчастого валу.
 • Тепер він переходить на шків генератора.
 • На останньому етапі вам належить повторити процедуру регулювання натягу. Ви вже чудово знаєте, як проводиться дана процедура, тому проблем виникнути не повинно.

Встановлюємо під задні колеса упори, знімаємо переднє праве колесо та пластиковий бризковик. Зливаємо антифриз, можна злити його тільки з блоку циліндрів, відкрутивши зливну пробку біля стартера (головка на 13). Якщо буде заміна охолоджуючої рідини, то зливаємо її обов’язково і з радіатора.

READ  Чи не працює генератор ВАЗ 2107

Виставляємо верхню мертву точку (ВМТ)

 • Провертаємо колінвал за годинниковою стрілкою до збігу мітки на зубчастому шківі розподільного валу та загнутій кромці на металевому кожусі.

Опис розбирання механізму

Розбирання вузла приводу ГРМ на ВАЗ 2110 з двигунами 8V та 16V дещо різне, у випадку з 16-клапанним мотором треба зняти деякі додаткові елементи. Тому опис процесу буде викладено саме для нього із застереженнями на 8-клапанний агрегат. На початку потрібно зняти захисний пластмасовий кожух і для більшої зручності роботи зняти корпус повітряного фільтра, прибрати його в бік. Внизу, навпроти шківа колінчастого валу, встановлено датчик. Потрібно від’єднати від нього роз’єм, відкрутити та зняти сам датчик (у 8-клапанному моторі цього робити не потрібно). Далі, в обох видах двигунів потрібно обертанням колінвалу поєднати всі мітки на шківах розподільних валів та корпусі двигуна. Це суміщення перевіряється збігом мітки та прорізи на маховику, для цього слід витягнути з гнізда на коробці передач гумову заглушку.

Акуратно обертаючи колінвал поєднайте всі наявні мітки на шківах

Далі, щоб розібрати механізм і зняти ремінь ГРМ, потрібно спочатку послабити і прибрати ремінь генератора. Виконуючи цю нехитру операцію, останній варто уважно оглянути. Цілком можливо, що він теж перебуває в жалюгідному стані, і паралельно знадобиться також заміна ременя генератора ВАЗ 2110. У автомобілях, оснащених ГУР, це додаткова операція, про яку буде розказано нижче.

Наступний етап ослаблення та відкручування болта шківа, на який одягається ремінь генератора ВАЗ десятого сімейства. Для цього заклинюють викруткою або невеликим монтуванням колінчастий вал і послаблюють болт накидним ключем, після чого можна зняти і сам шків. Тепер можна відкручувати ролик, натяг ременя ГРМ зменшиться, що дасть змогу відкрутити та зняти опорний ролик.

Важливо не втратити при цьому спеціальні шайби, що стоять під роликами (у двигуні 8V ролик лише один). Розбирання закінчено, старий ремінь приводу газорозподільного механізму можна витягти.

Ремінь генератора ВАЗ 2110

Навіщо потрібний ремінь генератора в автомобілі? На це питання легко може дати відповідь навіть самий недосвідчений автолюбитель. Але якщо є труднощі з визначенням ролі ременя генератора, то коротко, можна відповісти так. Ремінь генератора передає крутний момент від колінвалу двигуна на вал генератора. І якщо натяг ременя падає, генератор перестає виконувати свою функцію належним чином.

Ознаки поганого натягу ременя генератора

Напевно, всі чули лунаючий свист з-під капота, коли автомобіль починав рух. Саме такий свист видає ремінь генератора, якщо він має слабке натяг або необхідна його заміна.

Також зверніть увагу на щиток приладів після запуску двигуна ВАЗ. Якщо лампочки змінюють яскравість після натискання на педаль газу, отже, ремінь генератора потребує натягу.

ременя, генератор, 2110

Ремінь генератора ВАЗ 2110 розмір, правила вибору

Про те, як зняти ремінь генератора на ВАЗ 2110, ви можете дізнатися з цього покрокового керівництва.

Довжина ременя генератора для ВАЗ 2110-2112

Якщо ви можете додати свої дані за ременями та розмірами для ВАЗ 2110-2112, то велике прохання до всіх читачів: відписуйтесь у коментарях до цієї статті.

Розглянемо основні причини, через які свистить клинопасове з’єднання. Вони зводяться до того, що:

 • Ремінь має слабкий натяг. При цьому він прослизає, що особливо помітно вночі, коли він свистить з особливим «завзяттям». Це викликано тим, що вночі генератор змушений працювати у посиленому режимі, забезпечуючи автомобіль світлом;
 • Почалася руйнація. Він пересихає і буквально починає розвалюватися. Спочатку з’являються тріщини, потім відвалюються шматочки. При цьому він також свистить через те, що задираки чіпляють шків, сприяючи пробуксовці. Його потрібно терміново змінити;
 • Потрапляння вологи відбувається досить рідко, і під час роботи вона випаровується. Але якщо при цьому клинопасове з’єднання свистить, це свідчить про те, що необхідно зробити натяг;
 • Клин самого генератора.

Самостійна заміна ременя генератора ВАЗ 2110 відео

Ремінь генератора як і ремінь ГРМ відіграє важливу роль у життєдіяльності двигуна, з його допомогою відбувається передача моменту, що крутить, з коленвала на вал генератора. Від правильності установки та натяжки ременя генератора залежить стабільна робота генератора. правильна зарядка акумулятора, а також інтенсивність зношування підшипників коленвала та генератора. Крім того, неправильна натяжка шкодить і самому ременю, від недостатньої натяжки його знос збільшується, як правило, проявляється це у вигляді свисту через прослизання ременя на валу.

Заміна ременя генератора ВАЗ 2112, Пріора, з Гур (заміна агрегатного ременя)

Надмірна натяжка також шкідлива, оскільки від цього ремінь генератора розтягується, а його підшипники вдвічі швидше зношуються. Заміна ременя генератора ВАЗ 2110 з гідропідсилювачем керма (ГУР) повинна проводитися кожні 50-60 тисяч пробігу, або у разі сильного розтягування, або появи тріщин на поверхні ременя або ниток.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS