Заміна шворнів UAZ на підшипники

Як замінити шворень на Буханці

Заміна шворнів на UAZ Буханець потребує відсутність тривалого ремонту. Якщо їздити доброю дорогою вони можуть витримати до 100 000 км. Але ось при не найкращому дорожньому покриття створить неприємності. При цьому під час водіння водій чує характерний стукіт, який може посилитися з часом.

шворнів, підшипники

UAZ «Буханка» вантажопасажирське авто з високим рівнем прохідності. Серійний випуск авто було запущено в 1965 році і продовжується до теперішнього часу. Кожні кілька років UAZ проводить модернізацію з метою покращення функціональності, зручності та безпеки моделей. Базова модифікація УАЗу зберігається і сьогодні.

Як відрегулювати та замінити шворня на підшипниках UAZ Patriot

Шкворні на UAZ Patriot на підшипниках, розташовані в передній підвісці, відрізняються підвищеним ресурсом та покращують керованість автомобіля на шосе, а також в умовах бездоріжжя. Із заводу використовується конструкція на бронзових втулках. Переробка здійснюється власниками за бажанням при черговому ремонті ходової частини.

Пару слів скажемо і про шкворні нового зразка. Загалом відгуки автолюбителів у них негативні: матеріал неміцний, зроблено погано, заміняти важко, щоб нічого не пошкодити; і служать вони менше за класику.

Відзначається також і погано нарізане різьблення. Можливо, варто прислухатися до думок досвідчених автомобілістів і віддавати перевагу класиці доти, доки нова продукція не вдосконалиться.

Заміна шкворнів на підшипникові УАЗ Фермер

Частота заміни шворнів прямо залежить від умов, в яких експлуатується UAZ. При постійній їзді по сильному бездоріжжю ремонт цієї деталі автомобіля, природно, знадобиться раніше, ніж при помірній експлуатації.

Якщо деталь все ж таки зносилася і вимагає заміни, можна звернутися на СТО або зробити заміну своїми руками, не вдаючись до допомоги фахівців. Це не так вже й складно, як спочатку може здатися.

Насамперед варто підібрати і придбати нову шворень. Вона буває роликова та стандартна. Роликова відрізняється тим, що всередині знаходиться підшипник і таку шкворень не потрібно ставити на авто, що експлуатується по місцевості з глибоким брудом.

Для жорсткої експлуатації краще ставити на UAZ стандартну деталь, вона надійніша.

Як самостійно замінити шворні на UAZ?

Заміна шкворнів на UAZ Patriot своїми руками може залежати від кількох факторів, і точно можна сказати, що єдиного тимчасового інтервалу визначити неможливо:

заміна підшипників у шворнях автомобіля уаз патріот

Стан коліс та рульових наконечників.

Звичайно, цей вузол швидше виходить з ладу, якщо експлуатувати автомобіль, часто навантажуючи його, по дорогах навесні (за зиму дорожнє полотно розбивається), а також після неякісно виконаного ремонту. Якщо проаналізувати форуми, то розкид в інтервалах заміни шворнів досить великий і становить від 30 000 до 200 000 кілометрів. І це не дивно, адже манера їзди у всіх різна.

Типи шворнів на UAZ

Як замінити шкворні на UAZ Patriot, а також який краще вибрати – це питання, відповіді на які залежать від сукупності кількох факторів. По-перше, слід озирнутися на свій стиль водіння за час використання відпрацьованих шворнів. По-друге, велику роль відіграють якість доріг та частота вилазок на бездоріжжя.

Підшипникові шкворні, які замість вкладишів мають голчасті підшипники. Встановивши такий елемент замість заводського, ви наражаєтеся на зайві проблеми з проходженням технічного огляду. Це вже буде вважатися зміною конструкції автомобіля. Потрібна доробка рульового керування. Такі шворні прекрасні для поїздок містом, але не підійдуть для любителів екстриму та бездоріжжя.

Шкворні з бронзовими вкладками у заводській комплектації йдуть на Hunter, але чудово підходять і до Патріота. Така деталь дуже надійна та міцна. Гарантований термін експлуатації – не менше 100 000 кілометрів. Але тільки кожні 20 000 пробігу потрібно змащувати шворень. Вони чудово підійдуть любителям помісити бруд і подолати брід, оскільки стійкі до ударних навантажень.

При виборі шворнів на заміну враховуйте і те, що вони більшою мірою підходять для певних умов експлуатації та манери їзди. Якщо ви плануєте їздити на автомобілі тільки містом, тоді ставте підшипникові деталі. Комфортність управління збільшиться в рази, а термін служби вдвічі вищий, ніж у заводських пластикових аналогів. Якщо ж ви знаєте, що часом доведеться з’їжджати на пересічену місцевість, тоді залишайте варіант із вкладишами із пластику. Любителі жорсткого бездоріжжя повинні встановлювати шкворні з бронзовими наконечниками. Нестача таких деталей – у деякому часі підробітку. Перші кілька тисяч кілометрів будуть невеликі труднощі з поворотом керма.

Як шприцювати шкворні

Щоб шкворні прослужили максимально довго і не підводили у невідповідні моменти, їх потрібно систематично шприцювати. У тому, як змастити шворні на UAZ Patriot, немає нічого складного, якщо діяти чітко за наведеною нижче інструкцією:

Зніміть колесо та підвісьте автомобіль.

Виверніть кермо, щоб відкрити доступ до прес-маслянок.

Зачистіть їх від бруду.

Відверніть голівки маслянок.

У шприц натискної дії або пневмопістолет наберіть трансмісійну олію або будь-яке інше мастило, наприклад CS: GO-19, змішану з графіткою. Вливайте до повного витіснення старого мастила.

Затягніть голівки прес-маслю.

Якщо ж після мастила шворні поводяться не найкращим чином, значить, потрібна їхня заміна. Про те, як змінити шкворні на UAZ Patriot, ми розповімо далі.

Що знадобиться для заміни

оправлення для випресовування та запресовування підшипників або вкладишів.

металева трубка, для вибивання шворня.

дріт, для прочищення каналів мастила.

Заміна шворнів

Спустошивши міст від масла, вивішіть його і поставте під колеса упори.

Відкрутіть диск та гальмівний супорт.

Відкрутіть гальмівний щит.

Заберіть корпус підшипника.

Демонтуйте кермовий наконечник і викрутіть нижню прес-маслянку.

Зніміть кришку шворня та мастильний клапан.

Викрутіть пробку з нижньої шворні. В аналогічному порядку розберіть другий бік.

Очистіть зняті елементи та огляньте на предмет пошкоджень.

Змастіть і спресуйте втулки.

Очистіть канал мастила. За необхідності зробіть заміну сальників півосей.

Змастіть маслом кромки.

READ  Заміна шкворнів UAZ Patriot на підшипники

Встановіть нові шкворні.

Перевірте на ШРУС кожне різьбове з’єднання. Подивіться, як переміщається кулак по осі.

Встановіть прес-маслянку та кришку шворня.

Змастіть шийку приводу. У точно зворотній послідовності встановіть усі вузли. Процедура завершена.

Неправильне використання шкворня змушує замінити його на дорожчий і надійний аналог. Самостійний ремонт свого автомобіля дозволяє краще вивчити його.

Підписуйтесь на наші стрічки у таких соціальних мережах як. Вконтакте, Instagram. Yandex Zen, і Telegram: всі найцікавіші автомобільні події зібрані в одному місці.

Мости автомобілів UAZ Підшипникові шворні

Як видно з малюнка, деталь складається з чотирьох частин: верхньої, нижньої, шайби та підшипника, розташованого посередині (по суті, це той самий шкворень, тільки з підшипником усередині). Підшипник обраний конічний, для того щоб забезпечити необхідне постійне (з урахуванням зносу) осьовий натяг шворня. Основне призначення шайби. забезпечити зняття підшипника. У вірній частині, крім отвору під штифт, є два отвори з різьбленням, через які випресовується обойма підшипника. У нижніх кришках просвердлені та нарізані отвори під прес-масляни. Розміри точать із припуском 2-3 сотки на посадку (попередньо заміряйте свої розміри). Підшипник. ступичний зовнішній від ЗАЗ 965А номер 7203. Деталі вузла виточені зі шворнів ЗІЛ-130 або міських автобусів ЛІАЗ (з одного ЗІЛовського виходить два УАЗівські). Спочатку шкворні відпускаються для обробки, а потім отримані деталі гартуються до початкового стану. Шайба та штифт точать зі сталі марки 40Х.

Складність установки полягає в запресовуванні нижніх частин у кульову опору поворотного кулака (ШОПК). Підскладання: у верхню частину запресовується обойма та штифт, на нижню напресовується підшипник (попередньо підкладіть під нього шайбу).

Особливості шкворню на UAZ

Шкворень необхідний для переміщення колеса машини в рамках встановлених обмежень у кермі. Основною складовою шкворню є сферичний шарнір.

Звичайна конструкція шкворня на UAZ відома своїми проблемами: щодня необхідно перевіряти люфт, що з’єднує поворотний кулак із кульовою опорою, контролювати наявність мастила, вчасно помічати проблеми з прокладками та усувати їх.

Розглянемо шворень із бронзовим вкладишем. Такий варіант є дуже міцним, він не зашкодить, навіть якщо сильно вдарити підвіску. Ці деталі добре показали себе на всіх типах доріг. Шкворень з бронзовим вкладишем ставлять на машини UAZ 469 або UAZ буханець. домагаючись відмінних ходових характеристик автомобіля. Коли машина пройде обкатку на 2 тисячі кілометрів, керувати їй стане легше. Щоб встановити деталь із бронзовим вкладишем, необхідно збільшити кут кастору для вільного обертання коліс.

Управляти УАЗом стає набагато легше завдяки шкворням на підшипниках, вони дуже практичні у використанні. Особливо якщо автолюбитель не має наміру ганяти UAZ складними дорогами. Установка шкворню на підшипниках коштує дорого, поставити бронзові вкладиші вийде значно дешевше. Перед монтажем деталі необхідно встановити кермовий демпфер або поставити передні колеса на баланс.

Почати буде розумно з вибору деталей. Наприклад, крім стандартних шворнів зараз продаються і роликові, а що буде краще, визначається запланованими умовами експлуатації.

При поїздках грунтовими дорогами, де немає сильного бруду, ролико-підшипникові шкворні, мабуть, будуть кориснішими. А ось на лісових дорогах, де бруду багато, краще стандартні шкворні. вони виявляться куди надійнішими.

При покупці варто брати до уваги упаковку деталі. на ній має бути адреса фірми-творця. Перед початком роботи на домкратах необхідно вивісити передній міст.

Робота починається зі зняття гальмівного супорта, потім знімається гальмівний щит, щоб при знятті шворня вони не заважали. Потім так само забирається кермовий наконечник, вивертається масляна.

Все, можна розбирати шворень. Спочатку туди акуратно вкручується болт. Потім шворень витягується через піддягання за капелюшок. Далі потрібно витягнути шайбу, випресувати втулку (найзручніше, мабуть, допоможе заточений цвях).

Коли втулка буде витягнута, все всередині краще миється бензином, видаляються застарілі мастило і бруд, всередину заноситься свіже мастило.

Ну от і все! Можна ставити новий шкворень, акуратно забиваючи на місце. Обережно, стежте, якщо шкворень почав туго йти, можливо, він перекосився і варто перевстановити його наново.

Не забудьте після встановлення провести регулювання кермового керування.

Зовні цей автомобіль дуже схожий на військовий джип, але при цьому виробник подбав про зручність та комфорт водія та його пасажирів. Hunter буває двох видів.

Автомобіль дуже місткий і досить комфортний, має велику вантажопідйомність. Для підвищення комфорту виробник обладнав крісла механізмом регулювання, тому в машині буде зручно будь-якій людині. Водій отримає масу задоволення від подорожі на UAZ Hunter по будь-якій місцевості.

Однією з найбільш обговорюваних та спірних тем є ремонт та регулювання шкворневого вузла даного автомобіля.

UAZ Patriot. Заміна шворнів. Ремонт маточини та ШОПК.

Домкратимо передній міст, ставимо постачання під панчохи. Ворушимо колеса у вертикальній площині. З правого боку дуже суттєвий люфт із хрустом. Справа маленька, але є. Або маточини, або шкворні, або і те, і інше

Ясна річ, що розтин покаже. Ось це розтин і почнемо з самої кримінальної, правої сторони.

Установка шворнів на підшипниках Уаз Патріот

Клієнтка привезла набір ремонтний шворнів UAZ Patriot із бронзовими чашками. Набір нормальний. Однозначно краще, ніж рідні шворні. А знаєте чому? Тому що інженери концерну UAZ з кожним роком збільшують присутність пластмаси в навантажених вузлах, що позиціонується концерном позашляховика Якщо занадто довго і хитромудро, то можу і простіше. Опорні чашки в шворні на заводі ставлять пластмасові. Напевно, щоб власники Патріотів стали схожі на власників ЛендРоверів. Ті, під час зустрічі, не вітаються один з одним тому, що вранці вже привіталися в автосервісі

Але це все лірика, а нам потрібна практика.

Скидаємо колесо, відкручуємо кришку хаба. Дивуємось і розгадуємо загадку про шоколад усередині.

Ось на такій чудовій субстанції з хрускотом рухалася муфта хаба.

А далі просто розбираємо весь ступичний вузол. На самому початку зрозумів, чому сталася поломка. Вузол це вже ремонтували. Попередні роботяги вкрай хрінова розконтрили дві гайки якими підтискається ступичний підшипник. Звичайно в процесі експлуатації автомобіля зрізалася контршайба і гайки відкрутилися. Тим самим звільнивши передній ступичний підшипник. Ну там природно все і розмело в потерть

Ця робота була офігенно брудною і тому я не робив багато фоток руки по лікоть у мазуті Ступицю поки що відкладаємо убік.

Окреме спасибі конструкторам УАЗу, які брали участь у розробці кріплення гальмівного супорту. Блін, ну у всіх іномарках, нашому UAZ-469 нормальний та вільний доступ до двох болтів кріплення супорта. На Патріоті ж настільки примудрилися, що для того, щоб викрутити нижній болт треба закінчити курси з авто-йоги

READ  Підключення реле середнього світла ВАЗ 2106

Відкручуємо п’ять болтів кріплення ШОПК (поворотний шар) до панчохи мосту. Після того, як викрутили болти, сам ШОПК виймати не потрібно. Завдання його провернути в панчосі. Так, щоб він вільно обертався. Якщо закис, а таке часто-густо бийте кувалдою по кулі через дерев’яний брусок. Парочка потужних ударів завжди зриває накип

На цьому етапі треба відкрутити кришки шворні. Якщо з нижньою кришкою проблем ніяких, то на верхній під гайками стоять сухарі. Буває, що вони капітально закисають. Я використовую два методи вилучення сухарів. Іноді одного будь-кого вистачає. Іноді обидва, два відразу)))

Метод намба ван: беремо мідну виколотку, наставляємо на болт зверху і середньо осаджуємо кувалдочкою. Зазвичай цього вистачає, щоб сухати стронувся. Потім його можна підчепити та зняти з болта пальцями.

Метод намба ту: беремо кувалдочку і середньо так б’ємо по бічній поверхні кришки. Цього так само вистачає що сухар рушив.

Варіювати методи на власний смак!

Після зняття кришки дивуємося прокладці, виготовленої з картонної упаковки чи то соку, чи ще чогось. Ну а що? Суворий челябінський тюнінххх

Тепер треба викрутити розрізні гайки самого шкворню. Для цього є ключик, який йде в комплекті.наборів. Але. Ключик цей здався мені не зручним для постійного використання. Тому я вирішив його доопрацювати під півдюймовий квадрат на тріскачці.

Як видно з фоток, беремо відповідну непотрібну головку. Проточуємо її на токарному верстаті. Точити хромванадіум прикольно вставляємо проточену головку в трубчастий ключ і обварюємо. Вариться чудово. Маємо людський ключик!

Тепер, перш ніж відкрутити розрізну гайку, що закипіла, легким ударом кувалдочки через м’який матеріал, осаджуємо шкворні. Після цієї процедури гайка легко відвертається. Як скрутили дві гайки, виймаємо ШОПК з панчохи і несемо на верстак.

І що ж ми бачимо? А ми бачимо один сепаратор, що розвалився, і перемелений підшипник у шворні Це як мінімум несподівано Тому що передбачалося побачити шкворні заводської конструкції! Ну, ті, які на опорній пластмасовій чашці. Підшипникові шкворні точно здивували.

Час десята година ночі. Дзвоню господині авто. Пояснюю ситуацію, що несподівано в конструкцію авто, несподівано вкрався челябінський тюнінх. І треба б прикупити до завтра ремкомплект шворнів підшипникових. Насилу, але вона їх знайшла. Молоток )))

Відмиваємо ШОПК. Тепер треба випресувати старі обойми від підшипників. На фотці вгорі виразно видно, що це заняття з шостого розділу камасутри. Але є секрет. Охоче ​​поділяюся їм. Як досить швидко вийняти пальцями руки такі обойми? Спритність рук і жодного обману)))

Накидаємо на обойму зварний шов посередині. І даємо охолонути до холодного стану. Шов при охолодженні стягне обойму на сотні, яких вистачає, щоб вийняти обойму руками. Іноді вони вивалюються самі при перевертанні.

Чистимо посадкове місце та запресовуємо нову обойму.

А далі я знову уперся в нюанси нашої російської культури виробництва Розмір посадкового місця на шворні мав форму овалу в розрізі і за більшим діаметром мав розмір на півтори десятки більше внутрішнього діаметра підшипника Довелося години дві витратити на затиснення чотирьох шворнів з мінімальним биттям у верстат і проточку з правильним припуском на посадку підшипника.

Потім знову згадуємо екзотичними словами інженерів, які вигадали підшипникові шворні. Бо вставляти їх треба вкрай хитро. Спочатку вкладаємо в кулю сепаратори підшипника і потім вуха саму кулю вставляємо в половинку. Причому він пролазити не буде. Заважають як ви думаєте що? Правильно підшипники! Ось така головоломка

Розгадку залишу поки при собі )) Пущай карма у розробників цього девайсу підробиться )))

Потім вставляємо самі шкворні та одягаємо їх на підшипники. Накидаємо розрізні гайки. Підтягуємо гайки та виставляємо однаковий розмір між поверхнею кулі та торцем під кришками шворнів. З науки допуск там 0.2мм. Я зробив в нуль. Врахуйте, що при затягуванні верхньої шкворневої гайки розмір може піти!

Накидаємо гумовий сальник ШОПК, фетр та кришку. Кріпимо болтами. Закручуємо на заздалегідь заміряну висоту болт-обмежувач повороту кулака. Накидаємо рульову сошку. Шприцуємо шкворні через тавотниці.

На цьому з цим вузлом все. Приступаємо до огляду, дефектування маточини.

При випресовуванні старих обойм від підшипників спостерігаю картину апокаліпсису в масштабах вузла.

Обоймою зовнішнього підшипника розмело і звальцювало посадкове місце стопорного кільця Хотів розточити на токарному, але зрозумів, що там немає місця для ремонту. Вхлам

Довелося порадувати господиню тим, що вона забула купити нову маточину. І гальмівний диск заразом. Старий з торця з’їдений металом супорта.фотку вище). Хтось, колись у паралельній реальності гальмував при виході з гіперстрибка без колодок)))

Вкотре господиня не підвела. Взагалі їй уклін до землі за оперативне підвезення залізок!

Вибиваємо колісні шпильки зі старої маточини, забиваємо в нову. Запресовуємо обойми, ставимо стопорні кільця, завзяту шайбу заднього сальника, сам сальник. Забиваємо літієвим мастилом підшипники і підбираємо вузол.

Закручуємо регулювальні гайки. Регулюємо ними підшипник. Контрім правильно стопорну шайбу. На обидві сторони!

Розбираємо на атоми хаб, промиваємо, закладаємо нове мастило і збираємо назад. Принагідно знаходимо чергову пластмасову детальку. Піпець. Що хаби УАЗу так часто ламаються?

Нижній болт кріплення гальмівного супорта, раджу вкоротити міліметрів на вісім. Чи зможете після цього накинути головку при закручуванні. Не забудьте потренувати себе в епітетах на адресу інженерів УАЗу)))

Ну, як ремонт другого кулака не має сенсу описувати. Все те саме тільки лівою рукою

p/s: прилетіло НЛО і вкрало зі звіту опис заміни рульових наконечників, зміну прокладки картера мосту та заміну олії в мосту

Шкворень. стрижень, що утворює шарнірне з’єднання поворотного кулака (у зборі зі ступицею колеса) і кульової опори поворотного кулака (ШОПК, всередині опори розташовується шарнір рівних кутових швидкостей, ШРУС) на передньому мосту повнопривідних автомобілів UAZ. Шкворні є компонентами шкворневого механізму, який забезпечує можливість відхилення керованих коліс без розриву потоку моменту, що крутить.

Виступають у ролі осей, навколо яких може коливатися поворотний кулак; Виступають у ролі сполучних компонентів, що об’єднують кульову опору та поворотний кулак у єдиний вузол; Виступають у ролі несучих компонентів, які забезпечують необхідну жорсткість шкворневого вузла, а також сприймають моменти сил, що виникають під час руху автомобіля, від поворотного кулака (а він, у свою чергу, від колеса) і передають їх на балку мосту.

Шкворні UAZ, незважаючи на просту конструкцію, відіграють важливу роль у функціонуванні переднього мосту позашляховика, а отже, і всього автомобіля.

READ  ВАЗ 2110 не спрацьовує вентилятор охолодження

Шкворень UAZ: одна з основ керованості та маневреності позашляховика

Це трудомістка та тривала процедура. Не маючи досвіду в подібних питаннях, можна провозитися досить довго. Міняти вкладиші на шворні доведеться достатньо. Постійне складання-розбирання великих деталей рано чи пізно призводить до того, що власник УАЗу все-таки вирішує замінити не вкладиш, а поставити підшипник. І не дарма. Це позбавить великої втрати часу, сил і грошових коштів.

Далі дії проводяться у зворотному порядку: встановлюються накладки з прокладками, ставиться поворотний кулак та проводиться регулювання. Після закінчення ремонту обов’язково потрібно відрегулювати передні маточини.

Пристрій та заміна шкворнів на UAZ буханець

Шкворень. стрижень, що утворює шарнірне з’єднання поворотного кулака та кульової опори поворотного кулака переднього мосту повнопривідних автомобілів марки UAZ. Шкворні є частиною механізму, що дозволяє керованим колесам здійснювати відхилення без втрати потоку моменту, що крутить.

Шкворні УАЗу виконують такі функції:

  • виконують роль осей, навколо яких може коливатися поворотний кулак;
  • виступають у ролі сполучних компонентів, що об’єднують поворотний кулак та кульову опору в єдину систему;
  • беруть на себе роль несучого компонента, що забезпечує жорсткість шкворневого вузла, а також сприймає моменти сили від поворотного кулака і передає їх на балку мосту під час руху автомобіля.

Які вибрати?

Крім заводських вуглепластикових (які власники не рекомендують ставити жодним чином), існує кілька типів шворнів:

Перший різновид відрізняється складною конструкцією. Такі шкворні УАЗа об’єднують у собі нижню половину з конічним підшипником та завзятим кільцем, а також обойму.

Бронзові елементи відрізняються високою стійкістю до ударних навантажень такі втулки на порядок міцніші за підшипникові. Але руліжка буде тугішою. За вартістю практично ідентичні попереднім 1,5 тисяч за комплект. Це відмінні шкворні для UAZ Буханки, Хантера та 469-го. Щоправда, як і попередні, вони вимагають регулярного мастила та огляду. Детально про цю процедуру ми розповімо нижче.

Шкворні на підшипниках на UAZ

?Потрібні застереження і попередження Ні в якому разі не претендую на авторство ідеї, тому що вона потім не нова, моїм є тільки втілення. На точний момент шкворні експлуатуються на автомобілі UAZ. 452Д ( він же UAZ. 3303, він же пуголовок ) зі звичайними містками. Про встановлення в бойові (редукторні) містки буде зображено нижче. Найголовніше. Оскільки подробиця є частиною вузла, що має безпосереднє ставлення до кермового управління, переробка якого заборонена ПДР і зовсім не вітається ДІБДР, кожен, хто побажав відтворити нижчеописане, повинен усвідомлювати можливі наслідки.

Тепер у торговій мережі можна визначити практично будь-який інструмент, у тому числі і розвідні (регульовані) ручні розгортки кожного розумного розміру, в т.ч. год. і на 25 мм, і вартість їх теж цілком розумна. Їх довжина цілком достатня для наскрізного проходу обох втулок. У цьому епізоді єдине, ніж Редакція може пожертвувати стосовно вимог Керівництва. потребою, в гаражних умовах ремонту, контролю співвісності отворів у втулках Калібр. качалкою d = 24.995 мм. При достатній довжині розгортки і невеликій частині акуратності в роботіці цієї вимоги буде дотримано автоматично. вгору

У підшипниках хитрість є. друга, коли контрити починаєш вибирає слабину в різьбленні і перетискає підшипник. якщо затягнеш першу гайку під нормальний натяг підшипника. Я регулюю знявши гальмівний барабан, щоб одногола маточина була і кружляла в підшипниках після законтривання легко і гомогенно, без закусування, т.е. гомогенно. Якщо підшипник трохи перетягнутий обертання йде ривками, як по піску, пальці це вірно відчувають. Потім перевіряю з одягненим колесом-тоді важіль великий виходить. [ papa_serg ] Жовтень 2003 Про ШРУС по системі Вілліса

Потрібні застереження і попередження Ні в якому разі не претендую на авторство ідеї, тому що вона потім не нова, моїм є тільки втілення. На точний момент шкворні експлуатуються на автомобілі UAZ. 452Д ( він же UAZ. 3303, він же пуголовок ) зі звичайними містками. Про встановлення в бойові (редукторні) містки буде зображено нижче. Найголовніше. Оскільки подробиця є частиною вузла, що має безпосереднє ставлення до кермового управління, переробка якого заборонена ПДР і зовсім не вітається ДІБДР, кожен, хто побажав відтворити нижчеописане, повинен усвідомлювати можливі наслідки.

Вузол шкворневий з конічними радіально. упорними підшипниками призначений для установки на передні мости типу Спайсер ( з нероз’ємним картером ) машин UAZ замість серійних вузлів зі сферичним пластмасовим вкладишем. Завдяки застосуванню роликового підшипника даний шкворневий вузол має, в порівнянні з серійним, куди менший момент згортка, зменшений момент затяжки та підвищений ресурс. У процесі встановлення заміні підлягають Опора шарова в зборі 3162. 2304012 та Шкворні 3160. 2304019, інші деталі вузла: Корпуси поворотного кулака 3162. 2304040, 3162. 2304041, Втулки затискні 3160. 2304016, Прокладки 3160. 2304028, Накладочки 3160. 2304037, Гайки з фланцем 3160. 2304103. застосовуються без змін.

Варіант для бойових мостів (для колгоспних за аналогією). Викладений спосіб наблизиться і для розбирання вузла зі звичайними шкворнями (у дужках). розбираємо вузол (знімаємо колесо, гальмівний барабан, маточину, пильовик маточини, цапфу, гальмівний щиток з колодками і циліндриками і бортову передачу); знімаємо вузол з містка; відчиняємо кришки шкворнів і випресовуємо верхні частини шкворнів (шкворень), для чого:. привертаємо пластину з отвором 10 мм болтами кришки (підклавши між пластинкою та площиною PC гайки або втулки для забезпечення зазору приблизно 20. 25 мм. щоб вийшов шворень);. короткий болт М10 через пластину загортаємо у верхню частину (в шкворень), випресовуючи його подібним типом;. високим болтом М10 повторюємо вищеописану операцію для нижньої частини шворня (ШОПК можна підклинити з боку сальників, сунувши дерев’яний клинок між корпусом PC і ШОПК);. повторюємо дві (одну) минулі операції для іншого шворня. вгору

Коли потрібна заміна шворнів на UAZ Patriot

У процесі експлуатації автомобіля відбувається поступове стирання чашок, виготовлених із кольорового металу. У міру руйнування елемента зазор компенсується затягуванням кульового пальця та втулки, при досягненні критичного зношування поворотний кулак починає заклинювати. Можливо потрібна заміна шворнів на UAZ Patriot.

Водій чує сторонні звуки з передньої підвіски та фіксує погіршення керованості. З’ясувати причину поломки можна лише після розбирання поворотного вузла.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS