Заміна олії в коробці Kia RIO 3

Яку олію заливати?

Оригінальною олією для Kia RIO є Hyundai ATF SP III з номером артикул 0450000400.

Kia Motors Corporation розробила власні стандартні мастила для АКПП. Для Kia RIO потрібна трансмісійна рідина, що відповідає специфікації DIAMOND ATF SP III. Найкращим чином в автоматичних коробках RIO показали себе синтетичні мастила ZIC “ATF SP 3” з артикулом 167123 та Mitsubishi “DiaQueen ATF SP III” з каталожним номером 4024610В. Змащення від сторонніх виробників повністю задовольняють вимогам до трансмісійних рідин для коробок автомат Kia RIO.

олії, коробці

Заміна олії в АКПП Kia RIO

Автомобіль повинен стояти на рівній горизонтальній поверхні.

Перевірка рівня рідини

Затягніть гальмо стоянки і заблокуйте колеса упорами для виключення кочення автомобіля.

Пустить двигун до прогрівання коробки до температури 60

При двигуні натисніть педаль гальма і послідовно перемістіть важіль селектора з позиції Р в позиції R ND12DNRP, утримуючи важіль у кожній позиції не більше 3 с.

Використовуйте вимірювання за шкалою COOL (20° C) тільки як орієнтовне значення.

Перевірте рівень рідини, який повинен бути між мітками HOT (65°C). При необхідності додайте необхідну кількість рідини.

Тип рідини для автоматичної коробки передач: SK ATF SP-III або DIAMOND ATF SP-III

Перевірка стану рідини

Ретельно перевірте стан рідини в автоматичній коробці передач та визначте, чи дійсно автоматична коробка передач має бути демонтована.

Якщо рідина в автоматичній коробці забруднена і підгоріла, це вказує на спалені пластини або гальмівні стрічки.

Перевірте колір рідини в автоматичній коробці.

Перевірте рідину в автоматичній коробці на наявність незвичайних запахів. Для визначення зміни кольору та запаху рідини порівняйте її зі свіжою рідиною.

Заміна рідини

Встановіть піддон для збирання рідини під коробкою передач.

Виверніть пробку та злийте всю рідину з автоматичної коробки передач.

Вийміть щуп для вимірювання рівня рідини та залийте необхідну кількість необхідної рідини.

Тип рідини для автоматичної коробки передач: SK ATF SP-III або DIAMOND ATF SP-III

Не переливайте рідину вище мітки HOT. Якщо випадково перелили, то треба злити зайву олію.

Перевірте рівень рідини в автоматичній коробці.

Процедура заміни рідини у перетворювачі автоматичної коробки передач

Заповніть перетворювач необхідною кількістю необхідної рідини.

Від’єднайте вхідний та вихідний шланги рідини автоматичної коробки від радіатора.

Підключіть вхідний та вихідний шланги рідини автоматичної коробки передач до перетворювача автоматичної коробки передач.

Частота заміни олії

У посібнику з експлуатації зазначено, що заміна олії в АКПП Kia RIO 3 має відбуватися після пройдених 90 т. км. Але існують фактори, які впливають на швидке зношування деталей у КПП і втрату в’язкості рідини:

 • експлуатація транспортного засобу у тяжких умовах;
 • часте використання авто у міському режимі (світлофори, пробки);
 • неякісний мастильний матеріал;
 • стан автоматичної коробки;
 • манера керування транспортним засобом.

Виходячи з цих факторів, заміна олії в АКПП Kia RIO 3 необхідна після пройдених 60 т. км. Фахівці радять разом зі змащувальним матеріалом міняти фільтр та прокладку, розташовану на кришці піддону.

За порадами досвідчених власників, заміна олії в АКПП Kia RIO 2 у 4-ступінчастій коробці проводиться після 30000 – 40000 км пробігу.

Функції мастильних матеріалів

Трансмісійна олія Kia RIO виконує такі функції:

 • захист тертьових елементів від зносу;
 • зниження енергетичних втрат на тертя;
 • тепловідведення;
 • значне зниження шуму та вібрацій зубчастих коліс;
 • зменшення ударного навантаження на елементи коробки.

Перед тим, як перевірити рівень мастила в МКПП, слід встановити автомобіль на рівний майданчик.

Після цього потрібно виконати такі кроки:

 • Зачекати дві хвилини з моменту відключення двигуна.
 • Дати трансмісійному мастилу охолонути.
 • Підготувати необхідні інструменти для відкриття горловини.
 • Опустити щуп у горловину та визначити кількість рідини.
 • Закрити горловину.

Механічна коробка передач вимагає діагностики рівня мастила кожні десять-п’ятнадцять тисяч кілометрів пробігу. У разі нестачі мастильної рідини варто додати необхідну кількість.

При дефіциті рідини, що змащує в системі коробки передач, водій може помічати:

Термін експлуатації заводської мастильної рідини багато в чому залежить від стилю водіння та зовнішніх факторів.

Так, для того, щоб мастильна рідина прослужила максимально довго, потрібно враховувати наступні моменти:

 • Новизна машини. На більш старих моделях машин існують суттєві зазори в механічній коробці перемикання передач, що сприяють швидшому приходу мастила в непридатність.
 • Умови експлуатації. За наявності холодних зим у мастило потрапляє конденсат і погіршує в’язкі властивості.
 • Термін придатності. Кожна мастильна рідина має свій термін придатності, після якого починається падіння параметрів антифрикційного впливу.

Заміна олії в коробці Kia RIO

Не має значення, старий автомобіль чи ні, за його справністю треба стежити. Звичайно, простіше доглядати нове авто, адже до вас його ніхто не використав, а купуючи машину з рук варто бути особливо уважним на етапі її огляду. Досить часто зустрічаються недбалі власники, після них купувати машину не бажано, адже її доведеться відновлювати.

Щоб не довести авто до плачевного стану, за ним потрібен постійний догляд та своєчасне проведення ТО. До планових процедур відносяться: заміна олії та інших розхідників.

Тільки якщо ви проводите огляд своєчасно та якісно, ​​може бути гарантована повна працездатність вузлів та механізмів автомобіля.

І тоді ви зможете завести машину та поїхати куди завгодно.

Kia RIO ділиться на два види трансмісій: механічну та автоматичну. Відразу визначимо, як виглядає і проводиться заміна олії в більш популярній коробці автомат. Багато хто з тих, хто близький до автомобільної теми, знають, що коробка передач сконструйована з використанням величезної кількості елементів, що труться, а також шестерень різної величини, що постійно обертаються. Так ось, для збереження цілісності механізмів у коробці передач і потрібне трансмісійне масло: воно збільшує термін експлуатації шестерень і сприяє ненагріванню коробки під час роботи.

Починаємо міняти масло. Готуємо свіжу рідину, ємність під старе мастило і, звичайно, трохи вільного часу на операцію. Незадовго до заміни олії в АКПП важливо прогріти рідину в коробці шляхом роботи двигуна. Багато майстрів радять проводити процедуру після поїздки, коли АКПП Kia RIO ще не охолола.

КІЯ РІО-3 Заміна олії в МКПП.Заощаджуємо свої бюджет та міняємо масло біля будинку !

Далі потрібно зняти захист двигуна та бризковики. Закінчивши, вивертаємо пробку, і рідина стіче в ємність. Пам’ятайте: гаряча рідина, вивертайте кришку акуратно. Після закінчення зливу пробка повертається назад.

Потім потрібно зняти шланг, прикріплений до радіатора, злити рідину, що охолоджує, і повернути деталь на штатну позицію. Потрібно очистити зону обслуговування: протерти щуп та посадкове місце. Потрапляння бруду в коробку передач призведе до поломки. У той же отвір вливається свіжа рідина.

READ  Де знаходиться датчик кисню на Kalina

Потім даємо двигуну попрацювати і чекаємо набору робочої температури, після чого потрібно стежити за станом та кількістю рідини у трансмісії. Воно має бути на позначці «макс» або трохи нижче, вище неприпустимо. Перевірка рівня олії в АКПП важлива. Неправильна кількість рідини призведе до поломки та повного виходу з ладу КПП.

Як перевірити рівень олії в АКПП, ймовірно, знає кожен. Завершуємо заміну олії та збираємо все назад.

Крім коробки автомат, на Kia RIO встановлюється ще й механіка. Її часто вибирають водії, які все життя проїздили на такій коробці (їх влаштовує перемикання швидкостей) і не довіряють автомату. Успішна заміна масла в МКПП Kia RIO пройде лише після прогрівання мастила. Це забезпечить плинність рідини. Важливо також визначитися з тим, яке масло заливати в конкретний автомобіль.

Потім піднімаємо машину та відкриваємо доступ до отвору зливу. Заміна олії в МКПП Kia RIO 3 покоління проводиться за строго визначеним алгоритмом дій. Діставшись до днища автомобіля, не забудьте взяти з собою ключі. Ними вивертається пробка основних отворів.

Підготуйтеся морально і фізично до того, що мастило потече вже на моменті, коли ви відкрутите гайку до половини, якщо цього не сталося, а датчик показує температуру вище 50 градусів, то мастила там просто немає.

Додаємо продукт через другий отвір і чекаємо, поки потік потіче через слив. Далі затягуємо пробки та протираємо масляні сліди.

Олія заливається в сервісну горловину, куди вставлено щуп. Рівень перевіряється так само, як і на АКПП. Проблема багатьох власників автомобілів полягає саме в тому, що вони не знають скільки рідини заливати в коробку на Kia RIO 2012, 2013 та інших років випуску. Кількість рідини контролюється показниками щупу.

Коли міняти масло в АКПП Kia Sportage 3

В основному власники корейських автомобілів Kia Sportage 3 здійснюють обслуговування самостійно. Простота в комплектації та відкриті інструкції в мережі дозволяють водіям самим визначати, що і коли їхній машині потрібно. Нижче будуть розглядатися приклади заміни мастила в автоматичній коробці передач, в частковій та повній мірі.

У версії Kia Sportage 3 заміну мастила треба проводити кожні 70-90 тисяч кілометрів пробігу, залежно від умов, де автомобіль експлуатувався.

До того ж, грають різні фактори, які можуть скоротити час роботи мастильних матеріалів. Багато автомобілістів радять проводити заміну масла саме восени, так щоб взимку машина працювала на оновленому маслі. Це допоможе продовжити термін служби коробки.

Часткова заміна

Заміна олії в АКПП Kia Sportage 3 досить проста операція, тому багато власників проводять її самі. Спочатку треба визначитися з олією. Варто ставитися до цієї дії уважно, якщо в коробі буде залито масло, що не відповідає технічному регламенту і типу, це може вивести з ладу всю систему роботи АКПП. Добре підходить до коробки мало “ZIC ATF. SP 4”. Також власники часто використовують такі напівсинтетичні олії, як:

ПЕРША ЗАМІНА ОЛІЇ В АКПП НА 100.000 КМ ПРОБІГ KIA RIO 2013 4 ст.автомат.(НЕ)БЕЗПЕЧНА ЗАМІНА.

Важливо стежити, щоб недолити або не перелити олію. Неправильний його рівень може позначитися на роботі і коробка автомат неправильно або із запізненням реагуватиме на перемикання селектора. Якщо розщедритися і перелити масло. це викличе рясні протікання у сальнику ущільнювача. Замінивши масло, варто перевіряти його рівень протягом 14 днів. Це пов’язано з в’язкістю змащувальної рідини. Швидкість її поширення невисока і коли вона дійде до всіх віддалених частин у коробці рівень може впасти і потрібно долити рідини до потрібного рівня.

Визначившись із маслом, перед початком роботи слід розігріти двигун автомобіля до 60 градусів. Далі потрібно заїхати або на естакаду, або оглядову яму, щоб забезпечити вільний доступ до дна автомобіля. Спочатку потрібно зняти захист під дном автомобіля, щоб забезпечити доступ до картера. Картер коробки має зливну пробку, скрутивши її потрібно почекати, поки вибіжить вся відпрацьована рідина в спеціальну заздалегідь підготовлену тару. По можливості необхідно заміряти обсяг рідини, що вийшла, щоб знати, скільки потім доливати. Зазвичай витікає до 40% олії від загального обсягу, решта знаходиться у гідротрансформаторі. Так що такий спосіб швидше оновить масло, змішавши його з наявним.

Далі скручуємо кріплення піддону коробки передач. Знявши його, отримуємо доступ до фільтра АКПП. Його при кожній заміні масла краще міняти або ретельно промивати від насадок, що накопичилися. На дні піддону знаходяться магніти. Вони потрібні, щоб збирати залізну стружку, що накопичилася, і пил від зношуваних елементів механізму. Очищаємо їх, промиваємо піддон і все ретельно сушимо.

Ставимо новий або добре очищений фільтр АКПП на місце. Кріпимо назад піддон і при необхідності міняємо його прокладку. Важливий момент: щоб закрутити на місце зливний затор, заздалегідь придбайте на нього нову гумову прокладку.

Тепер за допомогою вирви необхідно залити масло. Під капотом знаходиться «технологічний» отвір. Воно застосовується для вимірювання рівня олії в коробці за допомогою щупа. Вийнявши щуп, з’єднайте отвір з лійкою, при необхідності можна застосовувати гумовий шланг більшого діаметру. Заливаємо в нього той обсяг масла, який був на виході, і на холодну перевіряємо щупом його рівень. Потім потрібно проїхати автомобілем 10-15 кілометрів.

Протягом поїздки перемикайте селектор, щоб кожна передача попрацювала 1-2 хвилини. Це потрібно для кращого розходження масла по автоматичній коробці передач.

Тепер Ви самі зможете лише за 5 секунд прибрати будь-яку подряпину з кузова вашого автомобіля.

Самостійна повна заміна олії

Масло в АКПП Kia Sportage 3 легко поміняти через зручне розташування всіх деталей, це великий плюс якщо треба замінити масло в автоматичній коробці передач повністю. Для 100% заміни олії в АКПП потрібно прогріти машину 5-10 хвилин.

Далі слід повторити кроки, які були описані в частковій заміні (злив масла через зливний отвір). При знятті піддону коробки передач потрібно бути уважним, так як на його дні може бути багато масла. Промийте його та фільтр та поставте все на вихідні місця. Для швидкого очищення фільтра та піддону від опадів застосовуйте або сольвент, або бензин. Потім необхідно добре просушити та промити.

Наступного кроку потрібно залити масло в отвір щупа стільки ж, скільки і вийшло, або трохи більше від цього об’єму. Далі зручніше робити все вдвох. На радіаторі від’єднайте масляні трубки, подовжіть їх за допомогою гумового шланга трохи більшого діаметру та опустіть у тару під зливну рідину. Далі слід завести двигун автомобіля. Через деякий час з трубок піде відпрацьована масляна рідина. Чекайте, поки колір олії не стане таким, як при заливанні. Це означатиме, що нове масло витіснило старе. Як тільки колір буде необхідним, глушіть двигун. Потім, від’єднайте подовжувачі шлангів і закрутіть їх на місце до радіатора охолодження. Долийте масло до необхідного рівня і проїдьте на машині кілометрів 5. Заміряйте рівень олії, якщо вона відрізняється від початкової, то долийте до потрібної позначки. Слід спостерігати за рівнем протягом одного – двох тижнів. Якщо він постійно падає, переконайтеся, що всі деталі, які розбиралися під час заміни, стоять належним чином і не протікають.

READ  Де знаходиться діагностичний роз'єм Ford Focus 3

Повна заміна олії на станціях

Якщо з будь-яких причин проводити заміну олії самостійно ви не хочете, можете вдатися до допомоги фахівців. Для цього слід заздалегідь обдзвонити необхідні станції та домовитись про вільний час. Вся процедура триває близько півтори – двох годин. Щоб заощадити бюджет, слід їхати на СТО зі своєю олією, оскільки бували випадки, що та сама олія на станції обходилася замовнику дорожче.

Повна заміна олії здійснюється за допомогою спеціальної установки для автоматичної заміни олії в АКПП “Transerve 2” від фірми “Wynns”. Робиться це таким чином – трубки від апарата підключаються до роз’єму радіатора охолодження для входу та виходу олії. Заводиться двигун і система починає відкачувати всю відпрацьовану рідину. Потім чиститься вся трансмісійна система (не обов’язкова опція, але виробляти хоча б раз на рік-два все ж таки бажано) спеціальним розчином, витісняючи залишки відпрацювання. Наступним кроком буде проводитися закачування потрібного рівня олії під певним рівнем тиску, так щоб не пошкодити деталі АКПП.

Позитивною стороною даного методу є той факт, що всі роботи із заміни масла проводяться професіоналами на спеціалізованому пристрої, вам залишається лише чекати і спостерігати за тим, що відбувається.

Негативною стороною буде те, що такі апарати по заміні є не скрізь через високу вартість. Тому вартість такої процедури коштуватиме недешево. Ще один негативний нюанс полягає у можливості заміни олії тільки в нових машинах і з невеликим пробігом. Якщо у машини вже значний пробіг, то заміна олії під тиском вимиє всі необхідні присадки та відкладення. Це може призвести до виходу з ладу коробки передач.

Як вибрати масло для Kia RIO 3?

Найбільш підходящими мастилами для механічної коробки передач у Kia RIO 3 є мастильні рідини від фірм Shell, Mobil, ZIC, Castrol, Toyota зі специфікацією APIGL4 SAE 75W-90.

Серед популярних масел для Kia RIO 3 можна виділити:

Mobil 1 SHC

Mobil 1 SHC – це повністю синтетична рідина, створена спеціально для додавання до механічної коробки передач.

Ключовими перевагами даної серії масел є:

Мастило від Мобіл 1 призначене для важконавантажених механічних коробок передач. Завдяки сучасній формулі мастильна рідина показує вражаючі температурні властивості та максимальний захист від термічних руйнувань вузлів ходової частини автомобіля.

Лукойл ТМ-5

При нестачі мастильної рідини в коробці і необхідності її швидкої добавки варто звернути увагу на продукцію компанії Лукойл. Рідина для мастила серії ТМ-5 була спеціально розроблена для механічних коробок передач.

Даний вид мастильного матеріалу оптимально підходить для будь-яких видів двигунів.

Ключові переваги Лукойлу ТМ-5 представлені:

 • стабільною роботою за негативної температури навколишнього середовища;
 • хорошими антиокислювальними властивостями;
 • тривалим терміном служби.

Мастила Лукойл серії ТМ-5 виготовляються з високоочищених синтетичних масел-компонентів з використанням сучасного пакету присадок.

Castrol Syntrans Transaxle

Мастило Castrol Syntrans Transaxle відноситься до класу повністю синтетичних мастил з високим захистом компонентів трансмісії від зносу.

Заміна олії в МКПП на Castrol Syntrans Transaxle дозволить:

 • значно продовжити термін служби коробки;
 • захистити компоненти трансмісії від надмірного зношування;
 • забезпечити безперебійну роботу коробки в широкому інтервалі температур.

Toyota gear oil

Дана серія трансмісійних масел розроблена спеціально для автомобілів марки Toyota, але нічого не заважає залити це мастило в МКПП Kia RIO. Toyota Gear Oil забезпечує практично безшумне перемикання передач та надійно захищає трансмісію від зносу.

До недоліків даної мастил можна віднести вузький діапазон робочих температур. Власники автомобілів Toyota зазначають, що за температури.20 градусів Цельсія значно падає тяга машини і їзда перетворюється на повільне пересування.

Mobil Mobilube GX

Серія масел Mobil Mobilube GX розроблена спеціально для механічних коробок перемикання передач. Синтетична основа та наявність першокласних присадок робить цю серію масел однією з найкращих у своєму класі.

Основні плюси мастил Mobil Mobilube GX представлені:

 • чудовими температурними властивостями.
 • захистом вузлів трансмісії від окиснення та корозії;
 • стійкістю до зсувної деструкції;
 • зменшенням витрати пального.

Цей вид масел не закипає на жарі і не загусне за низьких температур. Дана мастильна рідина не схильна до спінювання і зберігає свої антифрикційні властивості тривалий час.

Kia RIO 2 заміна олії в МКПП

Дилери рекомендують проводити заміну олії в МКПП Kia RIO через 50-60 тис. км. Це оптимальний термін для забезпечення плавного перемикання передач без ривків та посмикувань. Більше того, якісна олія захищає трансмісію від утворення металевої стружки та продуктів зносу, а також розвитку окисних та корозійних процесів. Однак у разі несвоєчасної заміни велика ймовірність підвищеного зносу деталей КПП через сухе тертя та відсутність належного охолодження компонентів коробки передач. Таким чином, зіпсоване масло завдає коробці більше шкоди, ніж користі. Передчасної заміни не уникнути у важких умовах, коли доводиться різко перемикати передачі у міських пробках.

Kia RIO 2010-2017 заміна масла в коробці передач механіка та автомат

Будь-який автомобіль, у тому числі і Kia RIO 3 потребує своєчасного та якісного обслуговування. Догляд за новим екземпляром буде суттєво простіше, оскільки першому власнику відома вся короткочасна історія свого придбання. З вживаним авто слід бути настороженішим, особливо в момент огляду при придбанні, після чого рекомендується змінити всі присутні технологічні рідини та інші витратні елементи (за потребою). Від придбання автомобіля у недбалих власників краще утриматися, адже ризик подальших витрат на ремонт та обслуговування може зрости багаторазово.

Для запобігання приходу автомобіля Kia RIO 3 «занепад» потрібно постійно і з регламентованою періодичністю здійснювати заходи в плані технічного обслуговування. Адже це дозволить уникнути підвищених витрат на ремонт вузла, необхідність виконання ТО якому власник раніше вперто ігнорував.

Тільки своєчасно обслужений та відремонтований автомобіль дозволить своєму власнику пересуватися без побоювання за раптове виникнення поломки.

У цій статті розглянемо детально, як відбувається заміна олії в коробці АКПП та безпосередньо заміна олії в коробці МКПП.

Для Kia RIO 3, а також для більш ранньої версії Kia RIO 2 виробник передбачив можливість комплектування двома типами трансмісійних агрегатів: “механікою” та “автоматом”. Позначимо особливості заміни олії в автоматичній коробці. Ні для кого не секрет, що трансмісійний вузол має досить складну конструкцію, в яку укладено великий перелік взаємно труться і деталей, що обертаються. Для забезпечення безперебійного функціонування агрегату потрібне мастило відповідної якості, адже дана рідина дозволяє мінімізувати тертя між взаємодіючими компонентами коробки та забезпечує охолодження всього вузла. Як покроково здійснюється заміна олії в коробці АКПП.

Приступаємо до заміни мастила у Kia RIO 3.

 • Готуємо підходящу тару під злив відпрацьованої рідини.
 • Прогріваємо агрегат шляхом його спільної роботи з двигуном. Краще робити заміну після поїздки, що також рекомендують робити фахівці.
 • Демонтуємо захист мотора та бризковики.
 • Відкручуємо відповідну пробку на піддоні та даємо можливість рідини стікати в ємність. Не забувайте про запобіжні заходи, спрямовані на виключення ризику обпектися гарячою олією. Завершивши слив, загвинчуємо пробку.
 • Очищаємо зону навколо щупа, адже в цей отвір згодом заливатиметься нове мастило. Очищення необхідне для запобігання попаданню бруду всередину агрегату.
 • Після заливки залишаємо двигун у дії на нетривалий час. Після досягнення робочої температури зупиняємо двигун і за допомогою щупа контролюємо рівень залитої олії в АКПП. Він не повинен перевищувати позначку «MAX». Мінімальний фактичний рівень допускається трохи нижче зазначеної позначки. Контроль дуже важливий, оскільки запобігає ризику виходу з ладу трансмісійного агрегату.
 • Завершуємо складальний процес шляхом встановлення всіх раніше демонтованих деталей.
READ  Заміна олії АКПП через скільки міняти

Заміна олії в коробці МКПП повністю завершена.

Цей вид трансмісії також встановлюється у практичну модель Kia RIO 3. До вибору «механіки» схиляються водії, у яких градус довіри до «автомата» прагне нуля. Як правильно відбувається заміна олії в коробці МКПП

 • Спочатку агрегат потрібно достатньо прогріти.
 • Не забуваємо правильно вибрати рідину, оскільки від цього залежить «здоров’я» коробки.
 • Вивішуємо авто та забезпечуємо вільний доступ до зливного отвору.
 • Зливаємо масло з дотриманням запобіжних заходів.
 • Завершивши маніпуляцію, закручуємо пробку на місце, застосувавши рекомендований момент затягування.
 • Переходимо до процедури заливання. Рідина подається в агрегат через заливну горловину. Тут рекомендуємо скористатися відповідним шприцом, тому що отвір розташований у вертикальній площині, а доступ до нього обмежений. Подачу рідини припиняємо в момент, коли з’являться ознаки її зворотного струму з отвору.

Більшість власників стикаються з актуальним питанням, пов’язаним з з’ясуванням кількості мастила, що підлягає заливанню. За досвідом зауважимо, що потрібно близько 2-х літрів.

Технічні рекомендації (Регламент із заміни масла в КПП від Kia RIO)

Отже, хоча коробка Kia RIO стала більш надійною, як і в будь-якому іншому агрегаті, мастильну рідину рекомендується періодично міняти. В іншому випадку ресурс КПП може значно скоротитися, а також з пробігом можливі проблеми під час експлуатації (шум, виття КПП, проблеми з включенням передач тощо).д.);

При цьому регламент заміни масла в КПП виробник визначає, що міняти масло потрібно тільки за необхідності ремонту КПП при її розбиранні, а також у тому випадку, якщо пробіг перевищив позначку 200 тис. км. Іншими словами, олія залита на весь термін служби автомобіля.

Також слід враховувати особливості експлуатації ТЗ, навантаження на трансмісію, саму якість трансмісійної олії, можливі незначні витоки через сальники, прокладки та ущільнювачі. Цілком очевидно, що питанню стану та рівня олії в КПП слід приділяти підвищену увагу. Простими словами, мастило потрібно освіжати та міняти.

Що стосується самої заміни, для цих цілей потрібно викрутити зливну пробку, також викрутити пробку контрольного отвору рівня олії, злити відпрацювання та залити свіжу олію в КПП. Заливку цілком можна здійснити через вимикач заднього ходу.

Заміна олії в МКПП Кіа Ріо III

З огляду на те, що в мануалі не вказано, яке масло заливати в коробку RIO з механічним приводом, можна підбирати продукти, вказані нижче. Також слід вивчити рекомендації в посібниках для інших моделей Kia, що дозволяє розширити список олій, тобто використовувати аналоги.

Наприклад, підійде олія G-BOX Expert 80W85 або 75W90; Gazpromneft 80W90 або 80W85, ТНК TRANS KP 80W85 або ТНК TRANS KP SUPER 75W90, ЛУКОЙЛ ТМ-4 75W85, 75W80, 80W85, 75W90 або 80W90, Роснефть KINE 5.д. Також можна підбирати й інші аналоги (Liqui Moly, ZIC тощо.п.).

Головне, щоб продукт відповідав класу GL-4 або GL-4/GL-5, але не GL-5, а також усім рекомендованим виробником допускам та стандартам. Справа в тому, що олії GL-5, з одного боку, вважаються більш сучасним варіантом, проте вони більше розраховані на захист шестерень та навантажених поверхонь. При цьому сильно зношуються синхронізатори коробки, які виконані з м’яких сплавів.

Також при виборі олії для МКПП Kia RIO потрібно враховувати і температурний діапазон, в рамках якого експлуатується той чи інший автомобіль. Коротко, якщо взимку температура не опускається нижче.12 і не піднімається вище 50 Цельсію, тоді підійде масло 85W90.

Зниження температури до.26 говорить про необхідність заливати у коробку 80W90. Якщо влітку температура піднімається вище за 35, а взимку падає до.40, тоді оптимально використовувати олії 75W80 або 75W85. У випадках, коли влітку підвищення температури сягає 45, а взимку показник знижується до.40, тоді підійде трансмісійна олія з індексом в’язкості 75W90.

Яку олію лити в коробку механіка на Kia RIO 3?

Для п’яти- та шестиступінчастих механічних коробок Kia RIO 3 виробник рекомендує використовувати Hyundai MTF SAE 75W-85 API GL-4. Воно підходить для даних автомобілів будь-якого покоління.

Серед аналогів найкращі олії марки Shell. Також підійдуть Mobil, Toyota Gear Oil, Castrol, ZIC, Лукойл ТМ-5 такої ж в’язкості SAE 75W-85.

Об’єм масла в МКПП, який знадобиться для заміни. 1,9 літра.

Олія для МКПП Kia RIO

Kia RIO. компактний автомобіль В-класу, що випускається з 2000 року. Найближчі конкуренти – LADA Vesta, Mazda 2, Volkswagen Polo та Hyundai Solaris. З 2016 року випускається четверте покоління RIO, виконане у новому фірмовому стилі Kia. Корейська марка продовжує дотримуватися спортивної спрямованості у своїх машинах, що простежується у дизайні та їздових якостях. Це стосується і нового RIO, який у Росії навіть популярніший за соплатформний Соляріс 2-го покоління. Автомобіль випускається в із бензиновими двигунами об’ємом 1.4 та 1.6 л (99-124 л). з.). Коробки передач – механічна чи автоматична.

Змінюємо масло в МКПП Kia RIO

Деякі водії не вважають за потрібне перевіряти та міняти масло в МКПП Kia RIO 3, аргументуючи тим, що в регламенті ТО не прописана ця процедура.

Звичайно, механічна коробка надійна, але її ресурс не безмежний. Продовжити його може своєчасна заміна та контроль рівня мастила.

Поговоримо про те, як це зробити своїми руками та яке масло лити.

Періодичність заміни олії

Kia RIO 3 це бюджетний транспортний засіб. Воно не пристосоване для агресивної їзди та різких чи холодних стартів. А також АКПП транспорту не призначена для роботи за дуже низьких температурних режимів. Тому якщо заміна масла в АКПП за регламентом становить 90 тисяч кілометрів, то при щоденних поїздках на авто в умовах російської реальності, досвідчені автовласники рекомендують робити заміну через 60 тисяч км.

Трансмісійна рідина має в’язкий склад. Але згодом вона розріджується і перетворюється на звичайну рідину. Також масло має властивість забруднюватися продуктами зношування механічних деталей коробки автомат, забивається головний масляний фільтр. Зазвичай забруднення відбувається після пробігу 50000 км і більше.

На періодичність заміни впливає якість змащувального матеріалу. Неоригінальні олії швидше втрачають в’язкі властивості, не здатні підтримувати необхідну температуру всередині апарату. А слабка в’язкість засобу знижує тиск у гідравлічній системі АКПП. Через це фрикціони не продавлюються належним чином, не відбувається перемикання передач або, навпаки, автомат перескакує через одну передачу, через що спостерігаються поштовхи під час розгону.

Наступним питанням початківців автовласників після «Скільки часу експлуатувати автомат, щоб замінити масло?», буде «Яке масло слід доливати в АКПП».

Як часто міняти масло в АКПП RIO 3? Відповідно до рекомендацій від заводу-виробника заміна мастила в автоматичній коробці передач повинна відбуватися через кожні 90000 км колії або через 6 років експлуатації авто (ТО 6) залежно від події, яка настане раніше.

Як показує практика, заміну олії АКПП Kia RIO 3 необхідно проводити не рідше за кожні 60 000 кілометрів пробігу автомобіля. Саме на цьому інтервалі трансмісійна рідина в автоматі вже починає втрачати свої властивості.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS