Седан та універсал

Спочатку розглянемо процес заміни на прикладі Chevrolet Lacetti седан чи універсал. Для цього знімаємо блок фари, відкрутивши два гвинти.

лампочка, ближнього, світла, chevrolet

Процес зняття фари

Після чого зрушуємо фару вперед, і вона опиниться в наших руках. Ми побачимо два люки. Що ближче до крила автомобіля – приховує лампи ближнього світла (H7) та габаритів (W5W).

Пристрій фари

На кришці лючка лампи є стрілки з відмітками та стрілками «OPEN» та «CLOSE», відкривається він поворотом проти годинникової стрілки. Далі знімай пластикову клемну колодку та пружинний фіксатор, для цього натисніть на металеву скобу і відсуньте її убік. Після чого ви зможете витягти лампочку.

Зняття лампочки

Тепер бери нову лампу, але не торкайся колби, тут і знадобляться чисті рукавички, якщо їх не знайшлося, то тримай лампочку за цоколь. При встановленні зверніть увагу, що у цоколя лампи H7 спідниця несиметрична, з одного боку вона зрізана і є невеликий виступ, потрібно встановлювати лампу пазом вгору, як показано на фото. Після встановлення лампи робимо все у зворотній послідовності — заклацаємо фіксатор, надягаємо клему, ставимо на місце захисний люк.

Встановлення лампочки

На цьому заміна ламп ближнього світла закінчена. Раджу міняти відразу у двох фарах, оскільки згодом навіть якісні галогенки починають світити гірше, і якщо лампи змінювалися в парі, то й поки що справній лампі не довго світити залишилося.

Загальні відомості про модель

Chevrolet Lacetti – представлений автомобілістам у кузові седан та хетчбек у 2002 році з різницею у півроку, тоді як універсал – у 2004. Його виробляли у низці країн, у тому числі й у Росії аж до 2012 року. Lacetti випускається і зараз, його збирають у Китаї під назвою Buick Excelle. В інших країнах він вироблявся також під різними назвами, наприклад, США, під маркою Suzuki Reno, а Узбекистані реалізується під маркою Ravon. На вітчизняному ринку йому на зміну прийшов Chevrolet Cruze у 2009 році.

Процес заміни своїми руками

Щоб поміняти лампи ближнього світла нам знадобиться:

  • Ключ чи головка на 10;
  • Нові лампи;
  • Х/б рукавички.

Усі роботи виконуйте, коли акумулятор вимкнено, щоб уникнути проблем.

Від’єднання клеми

Яка лампочка стоїть у фарі

У автомобіля Chevrolet Lacetti є цікава особливість. У кузовах універсал та седан фари відрізняються від варіанта в кузові хетчбек.

Відмінності фар на Lacetti седан та хетчбек

Так для автомобілів у кузові седан використовуються лампи H7 для ближнього світла, їхня штатна потужність 55 Вт. У той час як у хетчбека далеке і ближнє світло поєднане в 1 лампочці. H4. Конструктивно в цих лампах є 2 спіралі, потужністю 60 і 55 Вт, за рахунок чого і відбувається перемикання між далеким і ближнім світлом.

Как добраться до лампочек ближнего света ничего не сломав на Chevrolet lacetti седан

Лампи у фарах H7 та H4

Збережіть наступну таблицю, якщо ви власник Chevrolet Lacetti або автоелектрик. У ній наведені типи всіх ламп, що використовуються на цьому автомобілі. З її допомогою ви можете визначити яка лампочка стоїть у будь-якому ліхтарі вашого Chevrolet, хоч у ближньому світлі, хоч у підсвічуванні багажника!

READ  Чи не працює спідометр Chevrolet Lacetti

Пояснення до таблиці — зовнішній вигляд ламп, що використовуються Таблиця використовуваних ламп

Хетчбек

Давай тепер розберемося із фарами Lacetti Hatchback. Зовні вони відрізняються, форма більш витягнута та розбита на дві частини – покажчик повороту та відбивач з лампою далекого/ближнього світла.

Фара на Lacetti хетчбек

Як ми вже відзначили у фарі Lacetti хетчбек встановлена ​​лампа H4. Якщо у тебе тонкі руки можна спробувати замінити лампочки без зняття декоративної накладки, але при роботі з лівою блок-фарою потрібно зняти акумулятор, а з правої – блок повітряного фільтра. До речі такий спосіб заміни може підійти і для кузовів універсал та седан, але ми описали так, як рекомендує виробник.

Підкапотний простір

Але якщо не вийшло, то, як і в попередньому, потрібно зняти фару. Вона і тут закріплена у трьох точках. Якщо перші два гвинти знаходяться перед очима, то третє кріплення знаходиться за декоративною накладкою радіаторної решітки. Щоб її зняти, потрібно відкрутити 4 гвинти, відклацнути засувки, вони розташовані ближче до бампера і потягнути грати на себе.

Зняття декоративної накладки з решітки радіатора

Далі ключем або головкою на 10 відкрути три гвинти кріплення фари.

Демонтаж фари

Тепер можна відкрити лючок і витягти лампу ближнього/дальнього світла, після чого виконати всі дії у зворотній послідовності та перевірити свою роботу.

Процес заміни

Как поменять лампочку в фаре Лачети

Які лампи вибрати

А якими лампами ви користуєтеся? Пишіть у коментарях!

У принципі, у рейтингу H7 моделі аналогічні, відрізнятиметься лише маркування типу лампочки. Тому наведемо три популярні варіанти:

Заміна лампи ближнього світла на Chevrolet Lacetti

Справність світлових приладів вашого автомобіля – це ваша безпека. Тому важливо, щоб усі лампочки світили, як цього вимагає конструкція авто. А в цій статті ми розповімо про заміну лампи ближнього світла Chevrolet Lacetti.

Де шукати запобіжник

Іноді буває так, що після заміни ламп виявляється, що фара все одно не світить. У цьому випадку потрібно перевірити монтажний блок на наявність запобіжників, що перегоріли. У Chevrolet Lacetti він знаходиться у монтажному блоці, який встановлений у підкапотному просторі.

Монтажний блок під капотом

Chevrolet Lacetti замена ламп ближнего и дальнего света(причина слабого размытого света)

Нас цікавлять запобіжники EF20 (ліва фара) та EF27 (права фара) їх номінал – 10А. Якщо запобіжник справний, але світла все немає, то краще зверніться до автоелектрика, адже проблема може бути як у проводці, так і вимикачі світла або реле.

Доступна заміна лампи ближнього світла Lacetti седан, хетчбек, універсал

У нас демократичні ціни на всі види ремонтних робіт із встановлення працездатності автомобілів Chevrolet Lacetti, в якому б кузовному виконанні вони не були: хетчбек, універсал, седан.

При несправності освітлювальних приладів зверніться за допомогою до нашого технічного центру. Досвідчені автослюсарі якісно та в стислий термін виконають весь обсяг необхідних робіт, за які Вам доведеться заплатити суму, значно меншу, ніж, якби Ви звернулися з цією ж проблемою до сервісного центру офіційного дилера. Вартість будь-якого виду робіт можна дізнатися, ознайомившись із нашим прайс-листом. Наші ціни Вас приємно здивують. Переконайтеся у цьому – довірте свій автомобіль нашим кваліфікованим майстрам.

READ  Як відрегулювати фари на Chevrolet Niva

Діагностика несправності блок-фари

Якщо не горить одна з ламп блок-фари, потрібно визначити причину, з якої це сталося. Насамперед потрібно перевірити працездатність 25А запобіжника. Він розташований усередині монтажного блоку. На його місце необхідно встановити інший. Якщо раптом він знову зіпсується. потрібно знайти причину, з якої сталося коротке замикання.

Ближнє світло вмикається за допомогою реле, розташованого в монтажному блоці. Якщо живлення відсутнє на обох лампочках необхідно 10А запобіжник перевірити на працездатність. Він знаходиться під кришкою, доступ до неї можна отримати при відкритих водійських дверях. Якщо цей запобіжник справний – потрібна перевірка реле. Це можна зробити, замкнувши контакти під номерами 87 і 30. Лампа горить – реле потрібно замінити, якщо так само не горить – необхідно перевірити запобіжники Ef20 і 27, відповідно для лівої та правої фар.

Якщо ці елементи електроланцюга знаходяться в робочому стані, потрібно перевірити саму 55Вт лампочку. Не можна забувати, що на Chevrolet Lacetti хетчбек встановлені H4U, що мають дві нитки розжарювання. Якщо ж і лампочки справні. вийшов з ладу тумблер, розташований з лівого боку під кермом.

99-3-04-04

Виводимо фіксатор із зачеплення з гачком.

Chevrolet Lacetti

Замінити лампи ближнього/далекого світла буде зручніше, якщо заздалегідь зняти блок-фару з автомобіля. Однак за певної вправності можна обійтися і без цього.

При заміні лампи у правій блок-фарі нічого додатково знімати не потрібно. При заміні лампи в лівій блок-фарі, можливо, потрібно буде зняти акумуляторну батарею, але при цьому зіб’ються налаштування магнітоли та деяких інших систем автомобіля. Без зняття акумуляторної батареї вийняти лампу з лівої блок-фари можливо, хоч і буде важко.

Для наочності показуємо дану операцію на лівій блокфарі, знятій з автомобіля (на правій блокфарі дії виконуються аналогічно).

99-7-13-09-13

Нову лампу PY21W встановлюємо у зворотній послідовності.

Автомобільні освітлювальні прилади завжди повинні знаходитися у справному стані. лампочки, Що Перегоріли, вимагають своєчасної заміни, це необхідно за Технічним регламентом і правилами дорожнього руху. За дотримання всіх норм і вимог усі учасники руху будуть у безпеці.

Лампа далекого/ближнього світла

Chevrolet Lacetti встановлюємо на рівну платформу, відкриваємо капот. Відкручуємо два кріплення фари у фронтальній частині, один фіксатор із тильною. Вилучаємо оптику із посадкового місця. Почергово відвертаємо захисну кришку, виймаємо цоколь із лампою. Замінюємо новою, встановлюємо у зворотній послідовності. Паралельно оглядаємо стан електропроводки, колодки. За наявності пошкоджень, ознак зношування, деформації, плавлення встановлюємо справні на головне світло. За аналогією проводимо заміну лампи ближнього світла. Дії повторюємо на правій оптиці.

Задні ліхтарі

Установка задніх ліхтарів стоп сигналу ускладнена, тому що у Chevrolet Lacetti седан одна конструкція, у хетчбек інша. Це потрібно знати під час проведення діагностичних робіт.

Щоб замінити несправну лампу на седан відвертаємо пластиковий люк у лівій (правій) стороні багажного відсіку з внутрішньої сторони. Акуратно виймаємо патрон із лампою, встановлюємо нову. Збираємо конструкцію у зворотній послідовності.

У версії кузова хетчбек (універсал) алгоритм наступний: відкриваємо кришку багажника, у правій (лівій) стороні відкручуємо два кріпильні болти, що фіксують ліхтар до кузова автомобіля. Акуратно подіваємо викруткою, виймаємо задній ліхтар у зборі. Викручуємо захисний ковпак, замінюємо лампу, збираємо конструкцію.

Заміна лампочок ближнього, далекого світла, протитуманок та габаритів.

Перед початком профілактичних робіт проведіть діагностику для ідентифікації поломки, пошуку несправної лампи, світлодіодів. Сучасні автомобілі, у тому числі Chevrolet Lacetti, оснащені бортовим комп’ютером. Модуль відстежує роботу вузлів та агрегатів, інформує водія про можливі несправності шляхом виведення індикатора на табло у панелі приладів.

READ  Як перевірити модуль запалювання ВАЗ 2110

Не світиться ближнє світло — замініть несправний елемент. Зробити це потрібно не лише через можливе накладення адміністративного штрафу працівниками ДІБДР, а й з метою власної безпеки. Нерідко причинами аварійних ситуацій стає несправність механізму, освітлювального приладу.

Систематичні вібрації сприяють погіршенню контакту колодки з клемою, внаслідок чого освітлювальний прилад працює нестабільно. Водій купує нову лампу для заміни, але за фактом це не потрібно, оскільки колишня справна. Перед заміною перевіряйте якість з’єднання контактних плат, колодок, стопорного кільця.

Протитуманні фари

Думки автовласників щодо способу заміни ПТФ розділилися на два «табори». Одні практикують заміну з-під днища автомобіля, інші демонтують передні фари, радіаторні ґрати. Обидва способи практичні, дозволяють оперативно замінити несправний освітлювальний прилад. Перший варіант придуманий автолюбителями, другий рекомендований виробником. Що прямо зазначено в інструкції з експлуатації технічним засобом.

Розглянемо “офіційний” спосіб. Chevrolet Lacetti встановлюємо на рівну платформу, відкриваємо капот, відкручуємо передню оптику, радіаторні грати. Конструкція тримається на болтах, пластикових пістонах.

Вилучаємо фару, внизу, у порожнині бачимо корпус протитуманної фари. Знімаємо цоколь, встановлюємо лампу у туманки. Складання у зворотній послідовності. За аналогією проводимо встановлення в правій стороні автомобіля.

Зникло світло у фарах, встановили нові, але поломка не усунена. Подібне часто буває при виході з ладу одного із запобіжників. Встановіть новий запобіжник, поломка зникне.

Список лампочок на Chevrolet Lacetti

Нижче наведений перелік для штатної комплектації Chevrolet Lacetti. Власник автомобіля може доповнювати список новими освітлювальними приладами, встановлюючи додаткові фари, оптику, діоди.

Купуючи нові лампи, звіряйте каталожні артикули, показники потужності, позначення з даними в інструкції з експлуатації. Установка оптики з меншими показниками не бажана. У першому випадку освітлення буде недостатнім, у другому підвищене навантаження на електричний ланцюг, генератор. Непоодинокі випадки короткого замикання, пошкодження ізоляційного шару проводки, колодок з контактами, інші несправності з негативними наслідками.

Не маєте достатнього досвіду в обслуговуванні Chevrolet Lacetti – довірте справу справжнім професіоналам – майстрам СТО. Після звернення до сервісу вам не потрібно турбуватися, купувати витратні матеріали, все необхідне в майстерні.

Світлодіоди в салоні автомобіля

Щоб встановити нові світлодіодні лампи, потрібно демонтувати пластиковий плафон – корпус. Зробити це можна викруткою із плоским наконечником. З тильного боку виймаємо лампу, встановлюємо нову. Збираємо конструкцію габариту.

Поворотники головної фари

Процедура заміни аналогічна до встановлення ламп далекого (ближнього) світла. За конструкцією оптика розташована в одній фарі, але у різних секціях. Лампа поворотника розташована у крайньому лівому (правому) відсіку. Відвертаємо пластиковий цоколь, встановлюємо нову лампу. Пам’ятайте, що на поворотниках використовується лампа оранжевого кольору. Установка стандартної буде розцінена працівниками ДІБДР як порушення. Не виключено адміністративний штраф за невідповідність технічного засобу встановленим стандартам.

Якщо на Chevrolet Lacetti встановлено галогенові лампи, процес заміни нічим не відрізняється від ламп далекого (ближнього) світла. Нерідко елемент освітлення знаходиться у справному стані, встановлення нового також не дає результату. Причина не в оптиці, а в реле далекого світла. Замінивши його можна розраховувати на повноцінну роботу передніх та задніх ліхтарів.

Щоб поміняти вогні підсвічування номера викруткою з плоским наконечником, підсмикніть пластиковий корпус на кришці багажника. Вийміть освітлювальний елемент, встановіть новий, зберіть конструкцію. За аналогією змініть другий освітлювальний блок на Chevrolet Lacetti.