Змінюємо реле та плавкі вставки

Ці захисні та керуючі ланцюгом живлення вентилятора компоненти замінити досить легко. З посадкового гнізда виймаємо згорілий елемент і встановлюємо новий аналог. Тут зручно користуватися відповідним пінцетом.

Як знайти причину

Почніть перевірку з електродвигуна. Для цього від’єднайте від нього електричні дроти і підключіть його безпосередньо до акумулятора, дотримуючись полярності. Якщо вентилятор не ввімкнувся – проблема саме у ньому. Якщо він заробив, потрібно шукати іншу причину.

Перевірте всі контакти на роз’ємах, а потім реле та запобіжник. Вони розташовані в додатковому монтажному блоці, який знаходиться праворуч від панелі приладів біля нижнього повітроводу печі.

Запобіжник (50 А) можна перевірити тестером, реле краще взяти наперед робоче, і встановити його у відповідне гніздо. Якщо проблема не вирішилася, йдемо далі.

Перевіряємо датчик температури. Для цього прогрійте двигун до робочої температури, заглушіть його та вимкніть датчик. Він розташований зверху на корпусі термостату. При відключеному датчику контролер самостійно повинен запустити вентилятор на постійну роботу.

Заведіть двигун і дочекайтеся, поки увімкнеться вентилятор. Якщо температура рідини, що охолоджує, досягла критичного показника, а вентилятор не ввімкнувся, потрібно шукати обрив в електропроводці.

Чи потрібно міняти вентилятор

Якщо ви встановили, що проблема в самому вентиляторі, вірніше в електродвигуні, можна спробувати його відремонтувати. Найчастіше він перестає працювати через виходу з ладу щіток, або через проблеми з підшипниками ротора. Рідше приходить у непридатність колектор або виникає обрив в обмотці.

READ  Як виставити запалення на Kalina 8 клапанів

На Калине не включается вентилятор радиатора. Ищем причину.

Якщо вентилятор не підлягає ремонту, його потрібно замінити.

У жодному разі не слід їздити на автомобілі з непрацюючим вентилятором. Перегрів двигуна неминуче призведе до руйнування гумових шлангів системи охолодження, прокладок, а також загрожує виходом з ладу деталей поршневої групи.

Несправності вентилятора охолодження

Причинами неспрацьовування вентилятора можуть бути:

  • несправний датчик температури;
  • вихід з ладу реле чи запобіжника вентилятора;
  • обрив проводки чи відсутність контакту роз’ємах;
  • несправний електродвигун вентилятора.

На Kalina не включається вентилятор охолодження радіатора

Вентилятор радіатора служить для примусового охолодження радіатора двигуна при його перегріві. Коли автомобіль перебуває в русі, радіатор охолоджується за рахунок зустрічного повітряного потоку.

На малих швидкостях, або коли машина просто стоїть, радіатор не в змозі самостійно охолоджувати рідину, тому при досягненні певної температури (101-105 градусів) спрацьовує датчик, тим самим передаючи відповідний сигнал на контролер.

Останній аналізує інформацію, що надійшла, і включає вентилятор.

Сам вентилятор є конструкцією, що складається з кожуха (корпусу) з вбудованим електричним двигуном з крильчаткою. Вентилятор кріпиться до внутрішньої сторони радіатора охолодження.

Діагностика системи

Якщо не включається вентилятор Калини, насамперед проблему варто почати шукати саме в електромоторі. Для цього від’єднує проводку, після чого пристрій підключаємо безпосередньо до АКБ. Так ви дізнаєтеся, чи є проблема з вентилятором, чи необхідно шукати іншу причину несправної системи охолодження.

Далі перевіряємо контакти, реле та запобіжник. Їх слід шукати на додатковому монтажному блоці, що розташований трохи правіше за панель приладів. Для перевірки запобіжника використовуємо тестер. Якщо це не допомогло вирішити проблему, дивимося на датчик температури. Просто прогрійте двигун, заглушіть двигун, після чого потрібно відключити датчик.

READ  Як поміняти підвісний підшипник на ВАЗ 2107

Знайти його можна на корпусі термостату. Після вимкнення датчика вентилятор запуститься в автоматичному режимі. Заводимо двигун. Якщо він прогріється, а вентилятор охолодження Kalina не працює, починаємо шукати порвану проводку.

Як замінити вентилятор

Зрозумівши, чому не працює вентилятор охолодження LADA Калини, слід замінити несправний елемент. При належних навичках та вправності можна виконати ремонт самостійно. З інструментів потрібно підготувати пасатижі, викрутку, ключі на 8 та 10.

Для початку встановлюємо транспортний засіб на рівний майданчик. Потім піднімаємо капот, відключаємо систему від АКБ. За допомогою ключа від’єднуємо кріплення повітряного фільтра. Далі необхідно відключити ДМРВ (просто натисніть на фіксатор) та клапан продування, який знаходиться на корпусі повітряного фільтра. Відкручує болт хомута, знімаємо гофру.

Знімаємо кришку фільтра повітря, виймаємо елемент, що фільтрує, демонтуємо повітрозабірник. Після цього приступаємо до кріплення кожуха вентилятора і від’єднуємо живлення вентилятора. Правильно все зробивши, можна буде демонтувати вентилятор. Виймаємо електромотор, а потім змінюємо його на новий елемент. Потім збираємо все назад.

Насамкінець варто перевірити працездатність пристрою. Запускаємо двигун, після чого прогріваємо його 3-5 хвилин. За цей час вентилятор повинен увімкнутися. Глушити машину, як тільки вентилятор закрутиться, не потрібно – слід почекати, коли пристрій вимкнеться автоматично.

Основні причини

lada, kalina, працює, вентилятор, охолодження

Схема датчиків температури на LADA Kalina.

У нас Kalina з двигуном від Пріори (98 конячок). Під капотом дуже тісно. На фото розташування вентилятора охолодження під капотом.

Не работает вентилятор охлаждения в Калине

Підгоряння контактів на роз’ємі, що підключається до вентилятора. Тимчасово усувається підгинанням пластинки контакту, потім колодку змінюють на нову.

READ  Заміна масла в двигуні ВАЗ 2115

Найчастішою поломкою є несправність датчика температури через його порівняно низьку надійність. Знайти причину нескладно власними силами.

Алгоритм перевірки

  • Від’єднують роз’єм з датчика температури біля термостату. При відключеному датчику та увімкненому запаленні вентилятор охолодження повинен працювати постійно. Якщо вентилятор не ввімкнувся, це може бути запобіжник вентилятора або сам вентилятор.

Скидаємо колодку з датчика і вмикаємо запалювання.

Схема запобіжників роботи вентилятора охолодження.

Чому не спрацьовує вентилятор охолодження на LADA Kalina

Вентилятор охолодження є невід’ємною частиною системи охолодження. Він служить для створення потоку повітря, що обдуває радіатор з охолоджувальною рідиною, що циркулює в ньому.

Схема включення вентилятора системи охолодження двигуна.

Вентилятор включається у разі перевищення порога заданої температури охолоджувальної рідини. На Kalina заводське налаштування 101 °C. Антифриз починає кипіти при 110 °C.

Перевірка датчика

Для повної перевірки датчик доведеться зняти, що пов’язано зі зливом невеликої кількості рідини, що охолоджує.

Перевірити датчик можна тестером у режимі опору. Щупи приладу приєднують до клем роз’єму і занурюють кінчик датчика в гарячу воду. Таблиця свідчень.

Температура (°C) Опір (Ом)
100 177
90 241
80 332
70 467
60 667
50 973
45 1188
40 1459
35 1802

Під час перевірки необхідно перевіряти стан контактів роз’ємів. При поганому контакті вони будуть перегріватися і контакт ще ослабне, аж до повного зникнення. Рознімання повинні бути сухими, чистими і без слідів перегріву.