Заміна гальмівного циліндра ВАЗ 2107

Бортовий журнал ВАЗ 21074 (2006 р.)

Всім привіт! Минулого разу під час перевірки нових задніх барабанів і колодок з’ясувалося, що погано притерлася права сторона, плюс при їзді знову з’явилося якесь шурхання ззаду праворуч. Бризнув тоді спокоєм під пильовики і оскільки винен там може бути тільки циліндр, то вирішив його замінити восени, якщо так і не розробиться. Взяв на заміну сток Lada-імідж, начебто оригінал. Також, докупив спеціальної мастила для поршнів гальмівних циліндрів, щоб змастити під пильовиками, невідома марка Metaco, але випускає все той же ВМПавто.

гальмівного, циліндра, 2107

Барабан знявся легко, але ось штуцер прикис до гальмівної трубки капітально, довелося спочатку відкручувати болти кріплення циліндра, а потім сам циліндр від закислої трубки зі штуцером. Далі в хід пішли газовий пальник із вд-шкою і штуцер вдалося-таки розробити.

Виявилося, що колодки праворуч-таки припрацювалися, але раз зняв, то вирішив все ж таки замінити циліндр на новий.

Перед установкою змазав не сильно під пильовиками, а всі різьбові з’єднання рясно мідним мастилом та графіткою.

Мастило дуже схоже на MC-1600, якою змащував під пильовиками передніх циліндрів, але трохи рідше за консистенцією, характеристики заявлені такі ж, мабуть, просто трохи розбавили.

Штуцер і болти рясно замазав автопластиліном. Гальмівні трубки дуже іржаві, машині 15 років і вони досі рідні, мабуть, доведеться міняти наступного року заодно з чаклуном, у цьому руки так і не дійшли.

А ось на іншому, лівому боці колодки притерлися погано. Виявляється, ця сторона спочатку і закисала, мабуть, щось переплутав минулого разу і не перечитав минулий запис.

Під пильником циліндра звідкись узялася бруд і гальма, хоча минулого разу не спостерігав.

Довелося поставити знятий з правого боку циліндрик, також змастивши під пильовиками. там все було сухо, також, замінив на ньому тріснутий пильовик, знявши з неробочого. По ідеї треба було міняти обидва циліндри, але хто знав), якщо що заміню теж. Прокачав лише задній контур.

Ознаки несправності головного гальмівного циліндра

Є три основних типи поломки головного гальмівного циліндра:

Нерідко третій тип поломки стає прямим наслідком першого.

Ознак несправності головного циліндра два:

Для усунення проблем потрібен ремонт головного гальмівного циліндра ВАЗ 2107. Для цього його необхідно зняти, розібрати, замінити зношені (пошкоджені) деталі та встановити циліндр на місце. Як варіант, головний гальмівний циліндр можна замінити новим.

Що необхідно для ремонту головного гальмівного циліндра ВАЗ 2107

Щоб зняти, відремонтувати та поставити на місце гальмівний циліндр, знадобляться:

 • ключі на 13;
 • спеціальний ключ для гальмівних трубок;
 • шприц;
 • ємність для гальмівної рідини;
 • плоска викрутка;
 • ремкомплект головного гальмівного циліндра;
 • гальмівна рідина.

Заміна гальмівних циліндрів супорта на ВАЗ 2101 2107

Заміна

Зробити заміну деталі своїми руками не складе труднощів. Для цього необхідно озброїтися наступним набором інструментів:

Якщо при розбиранні ви виявили, що старі гумові шланги стали твердими, рекомендується замінити їх новими.

 • Знімаємо ремінь з розширювального бачка та прибираємо убік.
 • За допомогою ключа на десять викручуємо кріплення бачка з гальмівником і відкриваємо кришку.
 • Зливаємо в ємність гальмівну рідину.
 • Щоб уникнути попадання гальмівної рідини у відсік двигуна, необхідно підстелити під циліндр шматок щільного матеріалу.
 • Послаблюємо хомути на шлангах, що відходять від бачка і знімаємо їх.
 • Від’єднуємо три гальмівні трубки і відсуваємо їх трохи.
 • Викручуємо дві гайки, що кріплять до підсилювача циліндр, використовуючи ключ на 13.
 • Знімаємо головний гальмівний циліндр.
 • Очищаємо посадкове місце запчастини від бруду та залишків гальмівної рідини.
 • Переходимо до нового елементу. Виймаємо захисну пломбу та встановлюємо туди сальник.
 • Вставляємо на місце новий циліндр та затягуємо гайки.
 • Знімаємо заглушки і використовуючи шприц, впорскуємо гальмівну рідину в порожнину циліндра до заповнення.
 • Виробляємо збирання інших елементів.

Завершальним етапом ремонтних робіт стане прокачування гальмівної системи автомобіля.

Чому тече циліндр

Взагалі, із системами безпеки в автомобілях конструкції 60-х років не так все райдужно. Крім того, що з повноцінних систем безпеки в тольяттинських машинах були тільки гальма з двома гальмівними контурами, так ще й якість комплектуючих дуже часто призводила до виходу з ладу елементів системи. Якщо говорити про головний гальмівний циліндр, то на його довговічність і працездатність може впливати відразу кілька моментів:

 • відповідність гальмівної рідини рівню стійкості гумових ущільнювачів та манжет до
 • хімічний вплив;
 • якість гальмівної рідини Нева або її аналогів, що ще гірше;
 • якість пильовиків, захисних ущільнювачів та самих манжет;
 • клас обробки дзеркала головного гальмівного циліндра та його поршнів;
 • своєчасна заміна робочої гальмівної рідини.

Заміна головного гальмівного циліндра ВАЗ-2107

За безпеку кожного автомобіля відповідає гальмівний механізм. Справні гальма дозволяють запобігти розвитку аварійних наслідків. Щоб вони були завжди справними, необхідно періодично проводити їх перевірку. На жаль, цим мало хто займається, тому якщо вже зламалося, то треба лише міняти. Сьогодні приділимо увагу темі, як здійснити заміну головного гальмівного циліндра на ВАЗ-2107.

Заміна головного гальмівного циліндра на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107

Ласкаво просимо! Головний гальмівний циліндр складається зі штока і поршня (всередині циліндра поршень розташовується) і з корпусу в який заливається гальмівна рідина, принцип роботи його досить простий, при натисканні на гальма педаль шток висувається вперед (див. фото нижче) і тим самим тисне на поршень, той у свою штовхає гальмівну рідину. а ті в свою чергу гальмівні колодки притискають до гальмівного диска і у зв’язку з чим відбувається гальмування автомобіля), коли ногу Ви прибираєте з педалі, шток назад повертається і тим самим рідина перестає тиснути на робочі гальмівні циліндри і гальмування переривається, докладніше всю цю інформацію, Ви можете знайти у статті під назвою: «Принцип роботи гальмівного супорта», там все дуже навіть докладно сказано.

READ  Як зняти блок запобіжників ВАЗ 2107

Примітка! Щоб замінити головний гальмівний циліндр, знадобляться: Усі ключі які є у Вас, а також спец. ключ для прокачування гальм, їм зручно гальмівні трубки відкручувати (різьблення не зірвете якщо ним відкручувати будете) і штуцера на супортах які розміщуються, ще ще плоскою викруткою запасіться середнім розміром і медичним шприцем або гумовою грушею (за допомогою останніх, будете з гальмівного бачка гальмівної системи)!

Де знаходиться головний гальмівний циліндр? Знайти його не складе жодних труднощів, найголовніше з головним циліндром зчеплення його не сплутати, вони дуже схожі між собою але все ж таки по установки у них є відмінності, наведемо масу прикладом, по-перше циліндр зчеплення сам по собі має не таку довгу форму як гальмівний циліндр і найголовніша відмінність, головний гальмівний циліндр (Вказаний червоною стрілкою) вставлений у вакуумний підсилювач гальм (Вказаний синьою стрілкою) в той час як циліндр зчеплення, просто до кузова прикручений, але в деяких автомобілях немає вакуумного підсилювача гальм (В таких автомобілях як ВАЗ 2101, ВАЗ 2102, ВАЗ 2103 він просто відсутній) і тому особливо покладатися на нього потрібно і до речі, ще одна явна відмінність, це те, що гальмівний циліндр розташований правіше, а циліндр зчеплення лівіше, все це пов’язано з педалями, вити саме на на якому рівні розташовані вони і де саме, впливає те, де циліндр перебуватиме.

Коли потрібно міняти головний гальмівний циліндр? Якщо рідина з гальмівного бачка йти стала (Вона може або через погано прикручених гальмівних трубок йти, через порвані гальмівні шланги і звичайно ж через головний гальмівний циліндр), якщо при натисканні на педаль гальма, сама педаль провалюється набагато більше звичайного (Майже в підлогу упирається), а так само якщо видно явні підтікання під гальмівним циліндром (А саме під тим місцем, де він розташовується), то він обов’язково підлягає заміні на новий.

Повністю справна гальмівна система автомобіля ВАЗ 2107 є ключовим елементом, що забезпечує безпеку пересування на автомобілі, як пасажирів, так і водія. Тому слід приділяти їй особливу увагу, і при появі незначних ознак несправності. негайно приступити до ремонту.

Головний гальмівний циліндр. один з основних елементів гальмівної системи автомобіля. В основному у нього може бути дві несправності. Перша це поява течі рідини з головного гальмівного, друга у зниженні ефективності гальм, яку можна визначити за провалами педалі або її “м’якістю”. Обидві ці несправності можна усунути шляхом не дуже складного ремонту головного гальмівного, цей ремонт полягає в тому, що замінюються кільця ущільнювачів і пильовик, але в деяких випадках проблему може вирішити тільки заміна циліндра.

Заміна головного гальмівного циліндра на ВАЗ-2107

Власне, причиною для здійснення даної процедури послужила текти гальмівної рідини (далі. ТЖ) в місці кріплення циліндра (ГТЦ) до вакуумного підсилювача (ВУ), що самі розумієте можливим відмовою гальмівної системи та непередбачуваними наслідками. Отже, що знадобиться для заміни: 1. Ключ на 8/10 (спеціальний, для гальмівних трубок). Дуже бажана річ, бо звичайними ріжковими ключами гайки на гальмівних трубках злизуються «на ура» і доводиться міняти ще й самі трубки, а це зайві праці та фінансові витрати.
Кріпимо бачок на своє місце. Тепер знімаємо по черзі захисні ковпачки зі штуцерів на ГТЦ і теж наповнюємо їх ТЖ шприцом з голкою: Тепер одягаємо гумові шланги на штуцери та затягуємо хомути:

Тепер беремо помічника і виконуємо прокачування гальм. Процедура дуже стандартна, тому описувати тут нічого.

Дякуємо за матеріал користувача нашого форуму Randall Обговорити статтю можна на форумі: http://www.semerka.info/forum/viewtopic.php?p = 69277 # 69277

Складання головного циліндра

Складання проводиться у зворотному порядку. Якщо ви робили ремонт головного гальмівного циліндра ВАЗ-2106, то необхідно:

 • Встановити нові манжети.
 • Вставити в циліндр поршень другого контуру та зворотну пружину. Перш ніж їх встановлювати, змастіть внутрішню поверхню циліндра гальмівною рідиною.
 • Зафіксувати положення за допомогою болта.
 • Вставити поршень першого контуру зі зворотною пружиною і зафіксувати його положення за допомогою болта.

Після цього перевірте надійність затягування болтів фіксації та встановіть циліндр:

 • За допомогою двох гайок затягніть на шпильках вакуумного підсилювача.
 • Прикрутіть трубки до ГТЦ.
 • Встановіть шланги та зафіксуйте їх за допомогою хомутів.

Після проведення всіх робіт потрібно залити рідину в розширювальний бачок.

Заміна заднього гальмового циліндра ВАЗ класика (LADA 2101-07)

Заміна переднього гальмівного циліндра на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107

Ласкаво просимо! Передній гальмівний циліндр ця назва до нього прийшла з народу, насправді це робочий гальмівний циліндр, але на жаль не всі люди це знають і тим самим називають речі не своїми іменами, але все ж таки це не особливо важливо, тому давайте повернемося до теми і перше що вам потрібно буде дізнатися, так це те що з часом цей або дані (їх кілька штук стоїть на колесі, тому вони можуть вийти з ладу як один, або як відразу кілька) циліндри зношуються, і їх доводиться міняти, але як це зробити не знає кожен, тому ми сьогодні вас і познайомимо з усіма тонкощами в заміні переднього гальмівного циліндра, а також пояснимо де він розташовується і в яких випадках він підлягає заміні, загалом приступимо до справи.

READ  Заміна зчеплення пауер шифт Ford Focus 3

Примітка! Для того щоб замінити робочий гальмівний циліндр, вам потрібно буде запастися: Гайковим ключем приблизно десь «на 10», а також запасіться ще викруткою, монтажною лопаткою та гумовим молотком для того щоб зняти і встановить гальмівний циліндр, але все ж таки якщо у вас немає гумового молотка і немає монтажної лопатки, то замість них можна буде використовувати або товсту викрутку, або ж брухт, загалом читайте статтю і що потрібно використовувати для заміни ви зрозумієте!

ЗАМІНА ПЕРЕДНЬОГО ГАЛЬМОВОГО ЦИЛІНДРУ І ПРОКАЧУВАННЯ ВСІЙ СИСТЕМИ ВАЗ КЛАСИКА

Де знаходиться передній гальмівний циліндр? Як ви вже зрозуміли цей циліндр перебувати в передній частині, але трохи раніше ми згадали те, що їх коштує відразу кілька на одному колесі, а саме два, тому щоб ви докладніше розуміли це, ми спеціально для вас підготували фотографію на якій показали місцезнаходження даних циліндрів червоними стрілками.

Примітка! Побачивши перший раз фото вище, багато хто не зрозуміє що за місце вказано на цьому фото в автомобілі, загалом пояснимо цей момент, це фото було зроблено відразу після зняття переднього колеса з автомобіля а стрілками вказані ті самі циліндри, просто через незручний ракурс дійсно важко зрозуміти що це за місце в автомобілі!

Коли потрібно міняти передній гальмівний циліндр? Він підлягає заміні, якщо даний робочий гальмівний циліндр заклинив, а саме при його заклинювання він може залишитися в різних положеннях, іноді даний циліндр заклинює при гальмуванні і відповідно коли ви приберете ногу з педалі у своє зворотне положення він не повернеться, тим самим він буде постійно гальмувати ваш автомобіль незалежно від того потрібно вам це чи ні, а цей циліндр може заклинити коли на педаль гальма ви взагалі натискати не будете, внаслідок чого після цього даний циліндр працювати не буде і тим самим ефективність гальм у вас стане в багато разів гірше, ніж це було раніше зі справним гальмівним циліндром.

Ще цей циліндр потрібно буде змінити якщо через кільце ущільнювача (Вказано на фото нижче стрілкою) почне витікати рідина, це неприпустимо і такий циліндр вимагає термінової заміни, а інакше з часом він так само може заклинити і тим самим перестане працювати взагалі.

Заміна гальмівного циліндра ВАЗ 2107 заднього колеса

У разі появи течі гальмівної рідини, яка проявляється у вигляді появи патьоків з внутрішньої сторони задніх коліс, необхідно проводити заміну гальмівного циліндра ВАЗ 2107. Течія могла утворитися при пошкодженні гумових манжет, так само заміну гальмівного циліндра проводять і при заклинювання гальмівних поршнів. Для виконання робіт потрібен помічник, спеціальний ключ для гальмівних трубок, чиста гальмівна рідина для долива в систему.

Для виконання робіт необхідно піддомкратити автомобіль, зняти колесо з боку, що ремонтується, а так само необхідно зняти гальмівний барабан, тим самим забезпечити доступ до гальмівного циліндра.

Послідовність робіт із заміни гальмівного циліндра ВАЗ 2107 виглядає так:

 • Знявши гальмівний барабан, промийте чистим бензином всю внутрішню поверхню від бруду та пилу від накладок колодок.
 • З зворотного боку гальмівного щитка, спеціальним ключем відвертаємо штуцер кріплення гальмівної трубки. Відвернувши трубку заткніть її отвір заглушкою, щоб уникнути витоку гальмівної рідини. Якщо штуцер трубки намертво прикипів і не відвертається його доведеться ламати з наступною заміною гальмівної трубки на нову.
 • Далі, так само зі зворотного боку гальмівного щитка, відвертаємо два болта кріплення гальмівного циліндра.
 • Виводимо гальмівний циліндр із зачеплення з гальмівними колодками та знімаємо його.

Виконайте необхідний ремонт, перевірте стан гумових манжет, якщо необхідно замініть їх на нові, але як правило в більшості випадків вихід з ладу манжет і подальша їх заміна на нові не допомагає впоратися з підтіканням гальмівної рідини, тому якщо вони пошкоджені, то краще міняти циліндр повністю на новий. Перевірте стан гальмівних колодок (товщину їх накладок) і якщо потрібно замінити, але не забувайте, що гальмівні колодки змінюються попарно з кожного боку. На цьому ремонт із заміни гальмівного циліндра ВАЗ 2107 заднього колеса завершено. Встановіть усі деталі в порядку зворотного зняття.

Заміна гальмівного циліндра ВАЗ 2107 заднього колеса

Якщо ви помітили текти гальмівної рідини, яка проявляється з внутрішньої сторони задніх коліс у вигляді підтікань, швидше за все, проблема криється в гальмівному циліндрі і його слід замінити. Причиною могло бути банальне пошкодження гумових манжет. При заклеюванні гальмівних поршнів також потрібна повна заміна гальмівного циліндра. Підготуйте ключ для трубок гальм, нову гальмівну рідину. Подбайте про допомогу партнера.

Для початку злегка підніміть автомобіль, скориставшись домкратом. З ремонтованого боку вийміть колесо і гальмівний барабан, щоб забезпечити повний доступ до гальмівного циліндра.

Ремонт головного гальмівного циліндра на ВАЗ 2107

Справна гальмівна система автомобіля ВАЗ 2107 є запорукою безпеки як водія, так і пасажирів. Саме тому слід приділяти їй особливу увагу, і при появі найменших ознак несправностей негайно починати ремонт.

Головний гальмівний циліндр на ВАЗ 2107 є одним з основних елементів гальмівної системи автомобіля. У нього може бути дві основні несправності. Перша виявляється у появі течі рідини з головного гальмівного, друга у зниженні ефективності системи, яку можна визначити лише після перевірки робітників. У більшості випадків обидві несправності можна усунути шляхом нескладного ремонту головного гальмівного, який полягає у заміні ущільнювальних манжет та пильника. Однак у деяких випадках вирішити проблему може лише заміна циліндра.

READ  Заміна поршневих кілець ВАЗ 2109

Для початку, необхідно розібрати гальмівний циліндр та визначити, чи доцільно виконувати його ремонт. Для роботи знадобиться мінімум інструменту:

Головний циліндр розташовується в моторному відсіку ВАЗ 2107, на перегородці між підкапотним простором та салоном. Перш ніж його знімати, необхідно по черзі від’єднати шланг від бачка з рідиною та дві трубки:

 • Перш ніж від’єднувати шланг, рекомендується вибрати гальмівну рідину з бачка, щоб не розливати її. Процедура дуже проста. послаблюємо хомут і знімаємо шланг.
 • Трубки відкручуємо за допомогою спеціального ключа на 10.

Тепер, коли всі трубки, що підводять і відходять, від’єднані, ключем на 13 відкручуєте гайки кріплення циліндра до корпусу, і знімаєте його.

Тепер слід розібрати головний гальмівний циліндр і провести огляд щодо можливості зробити його ремонт. Тут теж не повинно виникнути жодних проблем – потрібно лише по черзі відкрутити стопорні гвинти, починаючи від пробки. Викручуючи другий гвинт, притримуйте поршень, щоб він не вискочив під впливом пружини. Перший поршень вийде сам, другий потрібно буде вибити, постукаючи корпусом по деревочку.

Витягнувши обидва поршні з пружинами, огляньте дзеркало циліндра на наявність на ньому раковин, подряпин, інших пошкоджень. Якщо дзеркало чисте, значить можливий ремонт, інакше — заміна головного гальмівного.

Оскільки сама заміна проблем викликати не повинна, то далі опишемо той випадок, коли ремонт має сенс. Придбайте ремкомплект для головного гальмівного циліндра.

Зніміть усі кільця з поршнів і ретельно протріть всі деталі: поршні, пружини, корпус.

Одягаємо нові ущільнювальні манжети та збираємо головний циліндр, у зворотній послідовності. Прикручуємо його до корпусу, приєднуємо трубки, шлангочку від бачка. Трубки закручуємо не повністю, заливаємо в бачок нову рідину і, як вона почне витікати з-під трубок, закручуємо їх до кінця. Швидше за все, після остаточного збирання знадобиться прокачування системи, для видалення бульбашок повітря. По суті, при цьому відбувається повна заміна рідини.

Залишилося перевірити місця з’єднань і сам головний гальмівний щодо відсутності течі. Також перевіряємо ефективність гальм. Якщо все нормально, значить, все у вас вийшло, ваш автомобіль ВАЗ 2107 готовий до експлуатації.

Порядок заміни заднього гальмівного циліндра

Заміна заднього гальмівного циліндра досить часто проблема, з якою стикаються водії. Якщо ви помітили, що на вашому ВАЗ 2106 почав падати рівень гальмівної рідини в бачку, то варто звернути увагу на гальмівні шланги передніх циліндрів. А також, на стан задніх гальмівних циліндрів. Дуже часто гумки тріскаються і з-під них починає труїти рідину. Зрозуміло, ефективність гальмування у разі знижується.

Ремонт головного гальмівного циліндра на ВАЗ 2107

Справна гальмівна система автомобіля ВАЗ 2107 є запорукою безпеки як водія, так і пасажирів. Саме тому слід приділяти їй особливу увагу, і при появі найменших ознак несправностей негайно починати ремонт.

Головний гальмівний циліндр на ВАЗ 2107 є одним з основних елементів гальмівної системи автомобіля. У нього може бути дві основні несправності. Перша виявляється у появі течі рідини з головного гальмівного, друга у зниженні ефективності системи, яку можна визначити лише після перевірки робітників. У більшості випадків обидві несправності можна усунути шляхом нескладного ремонту головного гальмівного, який полягає у заміні ущільнювальних манжет та пильника. Однак у деяких випадках вирішити проблему може лише заміна циліндра.

Для початку, необхідно розібрати гальмівний циліндр та визначити, чи доцільно виконувати його ремонт. Для роботи знадобиться мінімум інструменту:

Головний циліндр розташовується в моторному відсіку ВАЗ 2107, на перегородці між підкапотним простором та салоном. Перш ніж його знімати, необхідно по черзі від’єднати шланг від бачка з рідиною та дві трубки:

 • Перш ніж від’єднувати шланг, рекомендується вибрати гальмівну рідину з бачка, щоб не розливати її. Процедура дуже проста. послаблюємо хомут і знімаємо шланг.
 • Трубки відкручуємо за допомогою спеціального ключа на 10.

Тепер, коли всі трубки, що підводять і відходять, від’єднані, ключем на 13 відкручуєте гайки кріплення циліндра до корпусу, і знімаєте його.

Тепер слід розібрати головний гальмівний циліндр і провести огляд щодо можливості зробити його ремонт. Тут теж не повинно виникнути жодних проблем – потрібно лише по черзі відкрутити стопорні гвинти, починаючи від пробки. Викручуючи другий гвинт, притримуйте поршень, щоб він не вискочив під впливом пружини. Перший поршень вийде сам, другий потрібно буде вибити, постукаючи корпусом по деревочку.

Витягнувши обидва поршні з пружинами, огляньте дзеркало циліндра на наявність на ньому раковин, подряпин, інших пошкоджень. Якщо дзеркало чисте, значить можливий ремонт, інакше заміна головного гальмівного новим.

Оскільки сама заміна проблем викликати не повинна, то далі опишемо той випадок, коли ремонт має сенс. Придбайте ремкомплект для головного гальмівного циліндра.

Зніміть усі кільця з поршнів і ретельно протріть всі деталі: поршні, пружини, корпус.

Одягаємо нові ущільнювальні манжети та збираємо головний циліндр, у зворотній послідовності. Прикручуємо його до корпусу, приєднуємо трубки, шлангочку від бачка. Трубки закручуємо не повністю, заливаємо в бачок нову рідину і, як вона почне витікати з-під трубок, закручуємо їх до кінця. Швидше за все, після остаточного збирання знадобиться прокачування системи, для видалення бульбашок повітря. По суті, при цьому відбувається повна заміна рідини.

Залишилося перевірити місця з’єднань і сам головний гальмівний щодо відсутності течі. Також перевіряємо ефективність гальм. Якщо все нормально, значить, все у вас вийшло, ваш автомобіль ВАЗ 2107 готовий до експлуатації.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS