Що вимірюється в автозаправних станціях

Як обманювати газові газові станції?

Яка різниця між КПК і SUG

Паливо газового двигуна популярне з споживачів. Це дозволяє подвоюватися зменшити вартість заправки, збільшити енергетичний ресурс, збільшити термін служби гумових виробів, моторного масла, свічок, клапанів та більш екологічно чистих, ніж бензин або дизель.

На сучасних автозаправних станціях ви можете заправляти транспортними засобами з двома типами газового палива: CPG та SUG. Основна відмінність між ними полягає в хімічному складі. В основі метану CpG (натуральна речовина). Хоча SUG складається з суміші пропан-бутану, отриманої під час розтріскування нафтопродуктів.

Тверде природний газ (CPG)

CPG виробляються в процесі стиснення природного газу на спеціальні компресійні установки. Субстанція подається до AGNKS на магістральному газопроводі і скомпрометований на місці: висихає та під високим тиском (до 200 банкоматів) перекачується у судини сферичної або циліндричної форми зберігання. Після цього, у стиснутому вигляді CPG, заповнюють циліндри автомобіля під час заправки.

Обладнання для газу-балу для CPG відрізняються великими розмірами, вагою та високою вартістю, тому основна сфера його використання. це середні та великоматеріальні транспортні засоби (вантажні автомобілі, автобуси, тракторне обладнання).

CPG: Переваги та недоліки

 • Безпека. Маса метану менше повітряної ваги. Завдяки ситуації викидів надзвичайних ситуацій, він швидко випарюється.
 • Екологія. Не токсичні в низьких концентраціях, не залишає сажу і не містить шкідливих домішок.
 • Економіка. Згоряє під час роботи у повному обсязі, забезпечуючи значну економію пального.
 • Розширює життя автомобіля. Відсутність шкідливих домішок захищає деталі двигуна від утворення іржі та швидкого зносу. Використання КПГ збільшує міжремонтний період роботи двигуна, знижує витрати на ремонт та обслуговування транспортного засобу.

ЯК ОБМАНУЮТЬ НА ГАЗОВИХ ЗАПРАВКАХ?

До недоліків КПГ відносять необхідність застосування високоміцних ємностей із міцної та якісної сталі. Отже, транспортним засобам потрібно більше простору для зберігання пального. Також встановлення балона призводить до зниження вантажопідйомності автомобіля.

Зріджений вуглеводневий газ (SUG)

Це зріджені під тиском вуглеводневі гази пропан та бутан, вироблені з попутного нафтового газу. На додаток до суміші бутано-пропану, він містить близько 6% інших вуглеводнів: бутилену, пропілену, етану, етилену. Композиція SUG є непостійним і неоднорідним.

Висока гранична температура дає можливість зріджувати газ та доставляти його покупцям у рідкому стані. Зрідження газу відбувається під тиском до 16 банкоматів.

Через рідкий стан, обладнання для SUG є більш компактним, легким і дешевим, ніж для CPG. Це дозволяє придбати таке паливо на готуванні для легкових автомобілів, а також транспортування з невеликою вантажопідйомністю (Paz, Gazelle).

СУГ: переваги та недоліки

Переваги зрідженого газу включають:

 • Легкість зберігання та транспортування;
 • висока теплопровідність;
 • відсутність у складі речовин, що викликають корозію;
 • Висока екологічність (SUG безпечніше для атмосфери, ніж бензин та дизель);
 • Економічний потік.

Недоліки SUG включають:

 • мінливість композиції;
 • Щільність в два рази вище, ніж у повітря (витік призводить до накопичення газу на Землі та виникнення вибухових ситуацій);
 • Тиск у циліндрах залежить від температури: збільшення тиску призводить до збільшення ризику вибуху.

Ключові відмінності між зрідженим та компримованим газом

CPG пов’язаний природний газ, майже повністю складається з метану. SUG. це зріджений вуглеводневий газ, що містить пропан, бутан та інші домішки у своєму складі. CPG зберігається в газоподібному стані під більшим тиском, тому вимагає складного дорогого обладнання та великого місця зберігання, а можливості транспортування CPG обмежені. ЗВГ в результаті зрідження перетворюється на рідке паливо, яке не викликає труднощів при транспортуванні та зберіганні. Однак, у порівнянні з SUG, CPG є більш екологічним паливом.

READ  Як зняти бачок омивача Ford Focus 2

Інші статті:

Зміни в мережевій службі програми літра та рубля

Зміни у режимі обслуговування на АЗС “ВР”

Зміни в мережевій службі програми літра та рубля

Базові олії «Роснефти» поставлятимуться на ринок Європи морським шляхом

Перша частина масел була відправлена ​​з порту Кавказу.

Бензиновий бренд AI-100 з’явиться на Далекому Сході

вимірюється, автозаправних, станціях

На Ангарській НХК та Комсомольському НПЗ випустили першу партію бензину АІ-100.

Чи вигідно заправляти автомобілі газовим паливом

І пропан-бутанова суміш газів, і метан в умовах підвищення цін у всьому сегменті палива значно виграють у бензину та менш дорогого дизельного пального.

Приймати рішення про перехід на газ слід після детального вивчення нюансів:

Привабливість переходу на будь-який газ підвищується, якщо з автомобілями пов’язана комерційна діяльність або існує потреба у численних щоденних поїздках. Вартість пропан-бутанового палива менша на 35-37%, якщо порівнювати навіть із недорогою маркою бензину АІ-92.

При розрахунку економічних переваг газового переходу, зокрема, метану, також необхідно враховувати дію в Росії державних програм. За 2021 р. Уряд майже двічі збільшив розмір субсидій, призвело до того, хто вирішує перекласти свої автомобілі від бензину та дизельного двигуна на HBO. Крім того, переваги також можуть бути представлені регіональними органами влади, що також збільшує привабливість перетворення транспорту на роботу з газу.

При споживанні бензину 15 л / 100 км, споживання метану буде 13.5 м3 / 100 км. в) об’єм метану вимірюється не з літрами, але кубічними метрами. У 100-літровій кулі, 25 м 3 метану (100 л / 4 = 25 м 3).

Для зберігання природного газу на борту автомобіля встановлено 90 л циліндр, який вміщує 22 кубічних метрів метану. Завдяки цьому обведення універсального вагона з повним заправкою з бензином та природним газом становить понад 1000 км.

Вартість встановлення HBO та палива

Установка газобалонного обладнання дозволяє істотно заощадити кошти за рахунок дешевизни палива (газ майже в 2 рази дешевший за бензин).

Наведемо приклад. Припустимо, ви їдете за рік 100 000 км. При витраті бензину 10 літрів на 100 км витрата газу буде приблизно на 10% більше, разом 11 літрів газу на 100 км. Вартість бензину 2019 року 43.5 / л., Пропан 21 / л, метан 15 м3 / л.

Тип газу Ціна за паливо Середня вартість установки на 4 циліндри Щомісячна економія Щорічна економія
Пропан 21/л. 27.000 16.930 203.185
Метан 15/м3 60.000 22.410 269.000

Зріджені вуглеводневі гази

Зріджений вуглеводневий газ (СУГ) це вуглеводні або їх суміші, які при нормальному тиску та температурі навколишнього повітря знаходяться в газоподібному стані, але при збільшенні тиску на відносно невелику величину без зміни температури переходять у рідкий стан.

Зріджені гази отримують від проходять масляні гази, а також депозити газових конденсатів. Етан, пропан, а також бензиновий бензин, витягнутий на переробні установки. Найбільшу цінність для галузі газопостачання мають пропан та бутан. Їхня головна перевага в тому, що їх легко зберігати і перевозити у вигляді рідини, а використовувати у вигляді газу. Іншими словами, для перевезення та зберігання зріджених газів використовуються плюси рідкої фази, а для спалювання газоподібної.

Зріджений вуглеводневий газ отримав широке застосування в багатьох країнах світу, включаючи Росію, для потреб промисловості, житлового та комунально-побутового сектора, нафтохімічних виробництв, а також як автомобільне паливо.

READ  Заміна передніх гальмівних дисків ГАЗель

Молекула пропану складається з трьох атомів вуглецю та вісім атомів водню

Пропан

Для систем газопостачання, що експлуатуються в Росії, найбільш підходящим є технічний пропан (C3H8), оскільки він має високі стеради парою до мінус 35С (точка кипіння пропану при атмосферному тиску мінус 42.1C). Навіть при низьких температурах з циліндра або газового ролика, заповненого пропаном, легко вибрати потрібну кількість парової фази у природному випаровуванні. Це дозволяє встановлювати газові балони зі зрідженим пропаном на вулиці взимку та відбирати парову фазу за низьких температур.

Бутан

При згорянні молекули бутану в реакцію вступають чотири атоми вуглецю та десять атомів водню, що пояснює його велику теплотворну здатність порівняно з пропаном

Бутан (C4H10) дешевший газ, але відрізняється від пропану низькою пружністю парів, тому застосовується лише за позитивних температур. Температура кипіння бутану при атмосферному тиску мінус 0,5с.

Температура газу в танках автономної системи газопостачання повинна бути позитивною, інакше випаровування бутанового компонента SUG буде неможливим. Для забезпечення температури газу вище 0C використовується геотермальне тепло: газгольдер для приватного будинку встановлюється підземно.

Суміш пропану і бутан

У побутовій сфері використовується суміш пропану та технічного бутана (SPb), в повсякденному житті називається пропан-бутаном. Коли вміст Бутану в SPBT понад 60% безперебійної роботи резервуарних установок у кліматичних умовах Росії неможлива. У таких випадках для примусового переведення рідкої фази в парову застосовуються випарники СУГ.

Склад газу LPG, різниця між зимою з літа

Зріджений газ LPG складається з двох компонентів: пропану та бутану. Звичайна літня суміш газу LPG, яка використовується в Європі, і більшість наших підстилок влітку складається з 55% пропану та 45% Бутану.

Бутан має більшу енергоефективність, пропан менший, але це дешевше.

Взимку, постачальники газу LPG використовують дещо іншу формулу. Він складається з 75% пропану та 25% Бутану. Так нерідко водіїв автомобілів для газу помічають споживання палива взимку. Однією з причин підвищеної витрати може бути саме зимова суміш.

Загальні норми ефективності зимової та літньої суміші виглядають так:

 • 1,19 літрів літньої суміші приблизно еквівалентні 1 літру бензину;
 • 1,25 літрів зимової суміші приблизно еквівалентні 1 літру бензину.

Так, якщо ваш автомобіль споживає 10 л бензинового палива, то для пропану витрата складе близько 11 л, а для метану 8-9 куб. м. У той час як витрата пропану перевищує витрату бензину на 10%, витрата метану за певних факторів може бути навіть нижчою порівняно з бензиновим паливом.

Фактор Пропан Метан
Відносно дешевше, ніж бензин 1,8-2 рази 3 рази дешевше
Потік відносно бензину (на 10 літрів) 11-11,5 літрів 8-8,5 кубічних метрів
Вага середнього циліндра 20-30 кг 60-125 кг
Поставка палива до середнього комплекту (кілометрів подорожей) 600-1000 км 250-350 км

Заява

Розглянемо, де використовується паливо SUG:

 • Як альтернативне автомобільне паливо. Є більш ефективною сировиною для ДВЗ, ніж навіть високоякісний бензин або будь-яка марка дизельного палива;
 • Для автономного газифікації житлових масивів та промислових об’єктів, включаючи віддалений географічно;
 • Для виробництва електроенергії з газогенераторами;
 • У хімічній промисловості в різних галузях промисловості (ущільнення, поліетилену, пластмаси, плівки, волокна, смоли, розчинників та т.D.).

Транспортування ЗВГ реалізується у спеціальних судинах під правильним тиском або в ізотермічних цистернах, а також трубопроводами. Перевезення можливе залізничним транспортом у спеціальних вагонах-цистернах, морським шляхом у танкерах-газовозах, сухопутним в автоцистернах.

SUG паливо. застосування зріджених газів

Загальне скорочення ЗВГ поєднує кілька видів зріджених вуглеводневих газів, що використовуються в різних галузях промисловості. Найбільша слава SUG, отримана в області автотранспорту. як альтернатива бензиновому та дизельному паливі. Для заправки авто частіше застосовуються суміші пропану та бутану. Крім того, метан. справедливість використовується як паливо, неможливо назвати зрідженим газом, оскільки він тільки стиснутий під високим тиском, стиснутий природний газ (CPG).

READ  Заміна ременя ГРМ Pajero 4

Такі види палива помітно вигідніші, оптимально безпечні при правильному підключенні системи ГБО (газобалонного обладнання). Крім того, після розробки зріджених газів, а також метану, мінімальний збиток екології, на відміну від дизельного палива та бензину. Власники автотранспорту приваблюють та відсутність дорогих технічних проектів для встановлення газової системи.

Варто врахувати, що газові пропан-бутанові суміші на АЗС коштують майже вдвічі дешевше за бензин, а витрата ЗВГ лише трохи вище рідких палив з розрахунком на ідентичний пробіг:

Зимовий склад. 1,25 л газової суміші проти 1 л бензину;

Літній газ. 1,19 л. СУГ проти 1 л бензину.

Сукупність всіх властивостей та можливостей цих сумішей викликає зовсім інформований інтерес водіїв до переходу до альтернативного виду палива. Умовне обмеження все ще може бути до тих пір, як широка мережа автозаправних станцій, що продають вуглеводневе паливо. Але власники паливних карток та автомобілів з газовим обладнанням успішно використовують інформацію з газової станції лактатора. всі точки з зрідженими газами та маршрутами до них у Росії можна знайти буквально за лічені секунди, а кількість газових станцій постійно зростає.

вимірюється, автозаправних, станціях

Характеристика зріджених газів

Використання газових сумішей як палива для автомобілів не можна назвати новим явищем у автомобільній сфері. Російська частина історії застосування такого ресурсу триває більше 80 років, і тепер заслужила право називати безпечним. Метан, пропан та бутан. основні гравці сегмента газового палива, а також всі ці три види комбінації загальної характеристики:

Відсутність запаху – для установки на автомобіль паливним газам навмисно надають ароматичний маркер, за допомогою якого можна швидко виявити витік;

Опір запалювання. з рівними концентраціями, бутан спалахує при 429 с, пропан при 466 с, метан при 537С, тоді як бензин та дизельне паливо легкозаймиться при t 250-300;

Гранично повне згоряння газів – одночасно досягається високий паливний ККД та мінімізується обсяг шкідливих викидів в атмосферу;

Низька освіта нагару. збереження якості поршнів в циліндрах, свічок, камери згоряння двигуна;

Висока октанова кількість зріджених газів – у метану 110, у пропан-бутанової суміші 100.

Офіційні стандарти якості для ЗВГ

Побоювання водіїв про вибухонебезпечність газового обладнання трапляються частіше від некоректної, виробленої з порушеннями установки системи ГБО, відсутності контролю стану балонів. Технічні правила та умови, які пояснюють процедуру та норми повторного обладнання, можна знайти, наприклад, у TR TS 018/2011. На спеціалізованих транспортних засобах (робота над зрідженими вуглеводневими газами), також у правилах ЄЕС 15 відносно різних класів транспортних засобів.

За допомогою складу пропан-бутану або метану баланс досягається між ефективністю, надійністю та можливістю використання в різних кліматичних умовах:

Бутан у зрідженому вигляді і метан не морозостійкий, але несприйнятливий до спекотного клімату;

Пропан влітку реагує на високу температуру і може призвести до збільшення тиску в газовому циліндрі;

У суміші ж пропан і бутан, на тлі індивідуальних температурно-залежних характеристик доповнюють один одного, гази в різних обсягах утворюють стабільну, надійну субстанцію, яка й забезпечує паливну систему автомобіля. Залежно від сезону на АЗС продаються зимові та літні газові суміші з різними пропорціями вмісту. Наприклад, для зимових сортів, бутановий обсяг становить 40%, влітку 60%.

Усі вимоги до якості вуглеводневого автомобільного палива, докладні описи властивостей метану, бутану та пропану – складових елементів сумішей зріджених паливних газів – описані у ГОСТ (7578-2018).

| Denial of responsibility | Contacts |RSS