Заміна датчика детонації своїми руками Masteravaza. Заміна датчика детонації…

Основні ознаки несправності датчика детонації на клапанах VAZ-2112 16

Детонація. це лише неправильне згоряння суміші. Але якщо ви не вживаєте заходів у часі, то детонація двигуна VAZ може мати сильні негативні наслідки. Особливість цього ефекту полягає у самопрацюванні горючої суміші через вплив високих температур та тиску в циліндрах.

При нормальній роботі двигуна спалювання горючої суміші відбувається в три етапи.

 • Індукція, проходить на підхід поршня до верхньої точки. У той же час, стадія спалаху полум’я з іскри, яка згодом утворює передню частину полум’я, відбувається, і все це супроводжується неінтенсивним підвищенням тиску в камері згоряння.
 • Формування та проходження спереду полум’я на камері згоряння, внаслідок чого основна основна суміш вигорає, і це супроводжується різким підвищенням тиску та температури.
 • Спалювання залишків суміші, що залишилася за фронтом, а також циліндр, розташований біля стінок циліндра. Ось між переходом від другої стадії до третього і детонація може відбутися. Висока температура і тиск, що виникає на другій стадії, призводить до появи швидкопливних хімічних реакцій у неперевіреній суміші, внаслідок цього. Таке згоряння відбувається дуже швидко (до 1200 м/с) і у вигляді вибуху, що супроводжується утворенням ударних хвиль, що має руйнівний характер.

Ці хвилі призводять до знищення тім’яних шарів газів, що забезпечує збільшення теплопередачі, через які стінки циліндрів та інших компонентів перегріву CPG. Вибухонебезпечна хвиля також руйнує масляну плівку стін, внаслідок чого тертя між циліндрами та кільцями збільшується. Детонація також має механічний вплив на елементи поршневої групи. різке збільшення тиску призводить до появи ударних навантажень на дно поршня, клапана, стінок циліндрів, що призводить до їх пошкодження.

На малюнку показано, як відбувається нормальне та детонаційне спалювання палива.

Зліва. нормальне згоряння; Право. спалювання детонації

Ознаки несправності DMVR

Пристрій датчика повітряної маси

Ознаки несправностей датчика масового потоку можуть бути прямими або непрямими. Розглянемо всі можливі варіанти:

 • Засмагання на двигуні перевірки приладної панелі. У більшості випадків індикатор контролю освітлюється через збій одного з датчиків, тому вам потрібно підключитися до ECU, щоб точно визначити несправність.
 • Падіння потужності. лише непряма особливість, оскільки ця несправність може бути ще однією причиною.
 • Збільшення споживання палива. Звичайно, все можна віднести до бензинового насоса, але DMVR також повинен бути перевірений. Про регуляторні показники споживання палива тут.
 • Зменшення динаміки прискорення. Неправильна кількість повітряної суміші, яка потрапляє в камери згоряння, дає погану запальну суміш, яка, в свою чергу.
 • Поганий початок або його неможливість. Багата або погана паливна суміш зазвичай не може підірвати, що спричинить саме такі проблеми. А також можливо не спалювати паливо і плескати в глушнику.
 • Швидкість плавання на холостому ходу. Різна кількість повітря, що потрапляє в паливну суміш, дасть ефект, коли швидкості будуть зменшуватися, а потім збільшити.

Щоб точно визначити несправність датчика DMVR, необхідно діагностувати.

Як перевірити датчик DMRV?

Датчик масового повітря перевіряється за допомогою мультиметра

Датчик масового потоку повітря перевіряється досить легко. Для діагнозу вам знадобиться мультиметр.

Підключіть зонди вимірювального пристрою: червоний до жовтого та чорний до зеленого (до маси датчика).

Показання напруги хорошого і несправного датчика

 • 1.01-1.02. Читання нового датчика, все нормально.
 • 1.02-1.03. є знос, але параметри в нормі.
 • 1.03-1.04. Параметри робітників, але вже є знос.
 • 1.04-1.05. Критичні параметри, підготуйтеся до заміни, якщо є гроші, то ми змінюємо. Споживання палива може зменшуватися.
 • 1.05 і вище. не робочий датчик DMRV.

Заморожуйте хрести. на пристрої може виникнути помилка. Показання показують, що датчик “наказав жити довго”

Другий спосіб перевірити продуктивність датчика масової швидкості потоку повітря. це відключити потужність від нього та провести кілька кілометрів. Якщо операція двигуна покращилася, проблема полягає в DMRV.

Як перевірити датчик детонації?

На жаль, датчик детонації також може зламатися. Більше того, людина без спеціальних знань може помітити це лише за допомогою палаючого показника. Жодних інших очевидних функцій не помітить. Автомобіль буде продовжувати працювати в тому ж режимі, починайте без будь.яких ознак поломки.

На даний момент слід пам’ятати, що цей пристрій не є механічним, він є частиною електронної системи, отже, розрив вважається електронним.

Несправність датчика детонації може статися з ряду різних причин, включаючи:

 • Всередині самого датчика відбулася поломка.
 • Закриття.
 • Сигнальний провід або екранована коса зламалася.
 • Управління двигуном.

датчик, детонації

Таким чином, не буде складно визначити поломку. Для того, щоб визначити це, потрібно перевірити.

датчик, детонації
датчик, детонації
датчик, детонації
датчик, детонації
датчик, детонації
датчик, детонації
датчик, детонації
датчик, детонації
датчик, детонації
датчик, детонації

Найпростіший спосіб перевірити. це перейти до служби автомобіля. Там досвідчені майстри відкриють захист двигуна та розкриють поломку всього за годину.

Але ті, хто не шукає легких способів, завжди зможуть здійснити цей простий процес самостійно. Перевірка незалежно відбувається за такою схемою:

 • Спочатку ми видаляємо захист у гаражі. Працювати безпосередньо з двигуном.
 • Тепер ми виключаємо прорив сигнального дроту та фільму адаптивну косу. Якщо він розірваний або відрізаний, вам потрібно перевірити кріплення вилки та датчика розетки. Цілісність коси потрібно точно перевірити.
 • Якщо скеля виключена, вони оцінюють сам розетку. Можливо, його з’єднання несправне і вимагає заміни.
 • Ви можете виявити несправності самого пристрою за допомогою вольтметра. У цьому випадку машина повинна бути відкрита і простою.
 • Вам також потрібно перевірити умову контактів пристрою.

Ви можете перевірити себе дещо по.іншому. Для цього потрібен мультиметровий пристрій. Цей пристрій дуже часто зустрічається у автомобілістів.

датчик, детонації

Мультиметр. це комбінований пристрій, який поєднує функції омметра, амперетра та вольтметра. Ви можете використовувати як механічний, так і електронний пристрій.

Перевірка датчика детонації за допомогою мультиметра здійснюється лише після його видалення з двигуна. Під час перевірки вони стукають на щось метал. Цей метод є найпростішим.

Ми встановили діапазон 200 мВ, прикріплюємо позитивний і негативний провід до виходу датчика та до металевого кільця відповідно. Не плутайте масу та вихід сигналу! Тепер вам потрібно вдарити його чимось металевим, але не багато. Датчик повинен буде виявити.

датчик, детонації

Ви можете перевірити датчик за допомогою іншого пристрою під назвою Осцилоскоп. Це дозволить вам краще вивчити сигнал.

Плюс використання цього пристрою полягає в тому, що він не потребує видалення двигуна з двигуна. Вам просто потрібно підключити пристрій і запустити машину.

Тепер вам потрібно дуже сильно натиснути на датчик. Пристрій покаже детонацію.

Якщо датчик підірваний, то він є працівником, а поломку потрібно шукати в іншому місці. Але якщо низький рівень датчика детонації або сигнал недоступний, то це несправність.

Діагностика та заміна датчика детонації

Ознаки несправності датчика

Якщо ви почали помічати, що двигун вашого автомобіля працює нерівномірно (TROIT), або його динаміка погіршувався та на панелі приладів під час початку руху на підйомі або під час прискорення автомобіля, сигнальний пристрій “Sheck Engine” освітлюється. тоді слід перевірити датчик детонації на наявність його можливої ​​несправності. Наступна інструкція допоможе вам діагностувати власні руки та замінити датчик детонації.

Обстеження

Так, на VAZ 2110, 2112, 2114, 2115 Заміна датчика детонації починається з читання кодів несправностей двигуна:

Помилка з кодом 0325 говорить, що в електричному ланцюзі датчика ланцюга був розрив.

Необхідно ретельно оглянути і, якщо необхідно, “зателефонуйте” по всій схемі та очистити контакти в сенсорних роз’ємів, оскільки основною причиною цієї помилки є окислені контакти. Крім того, необхідно перевірити ремінь синхронізації, а саме правильну установку на позначках, можливо, він ослаб і стрибнув у кілька зубів.

Помилка під номером 0328 говорить про високий рівень сигналу датчика детонації.

У цьому випадку необхідно звернути увагу на високопостійні дроти. Ця помилка видається для “розбиття” харчування та п’єзо.елемента, а також із збільшенням розриву клапанів

Знову подвійна перевірка ременя ГРМ.

Помилки з кодом 0326 та 0327 вказують на те, що рівень сигналу від датчика занадто низький.

Як і в попередніх випадках. перевірте контур електричного ланцюга, коли датчик видаляється, ми обробляємо датчик та його контакти за допомогою спеціальних антикорозійних агентів.Зверніть особливу увагу на момент затягування датчика, який повинен бути 10-24 нм. Якщо щит приладу не підписується з контрольною точкою “Перевірте двигун”, то заміну датчика детонації VAZ 2114, 2110, 2115 супроводжується перевіркою за допомогою вольтметра, для якого:

Якщо щит приладу не підписується з контрольною точкою “Перевірте двигун”, то заміну датчика детонації VAZ 2114, 2110, 2115 супроводжується перевіркою за допомогою вольтметра, для якого:

 • У мультиметрі встановіть режим вольтметра та введіть межу вимірювань зчитування 200 мВ;
 • На двох контактних датчиках (тип широкосмугового зв’язку) ми підключаємо мультиметрові зонди до контактів та на одному контакті (тип резонансу). один для контакту, другий на корпусі датчика;
 • Незначно, з подальшим збільшенням сили удару, торкніться його металевим предметом (викруткою або болтом) вздовж корпусу датчика і дотримуйтесь показань вольтметра;
 • При ударі слід спостерігати стрибок напруги: удар сильніший. над стрибком, інакше. датчик безумовно замінює.

Крім того, заміна датчика детонації Vaz 2115 може супроводжуватися його перевіркою омметром, в якому показання опору повинні бути в масштабі 1-10 мам.

Заміна

Заміна датчика детонації VAZ 2112, 2110, 2114, 2115 не є складною, тому ця інструкція не буде містити жодних додаткових відео матеріалів.Як було сказано вище, обидва типи датчиків виконання встановлені на блоці циліндрів двигуна.Весь процес заміни такий:

датчик, детонації
датчик, детонації
датчик, детонації
датчик, детонації
датчик, детонації
датчик, детонації
датчик, детонації
датчик, детонації
датчик, детонації

 • Якщо запалювання вимкнено, ми відключаємо дріт або один дротяний роз’єм від датчика з резонансним типом датчика;
 • У першому випадку ключ від “13” відкрутить болт, що кріпляться до двигуна.

Заміна датчика детонації VAZ 2115

А по.друге, використовуючи ключ на “22”, ми відкрутимо пристрій з тіла і демонтуємо сам пристрій;

Встановіть у зворотній послідовності.

Види

Використовуються два типи датчиків детонації: резонансна та широкосмугова.

Дизайн широкосмугових DDS, що використовуються у автомобілях Vaz, інших іноземних автомобілів:

датчик, детонації

Широкосмугові датчики прикріплені до блоку циліндрів в безпосередній близькості від зони згоряння. Кріплення жорстке для того, щоб не вологих ударних імпульсів з порушеними льодовими роботами.

П’єзорамний чутливий елемент утворює електричний імпульс, достатній для процесу управління двигуном амплітуди в широкому діапазоні частот.

Широкосмугові датчики утворюють сигнал, як під час запалювання при зупинці двигуна з низькою частотою обертання, так і на високих швидкостях під час руху.

На деяких автомобілях, таких як Toyota, використовуються резонансні датчики:

Такі DDS працюють з низькою швидкістю двигуна, в якій завдяки явищу резонансу найбільший механічний вплив на п’єзоелектричну пластину досягається відповідно, великий сигнал утворюється. Не випадково в цих датчиках встановлений захисний резистор шунта.

Перевагою резонансних датчиків є фільтрування механічних впливів під час руху по нерівній дорозі, сторонні механічні пні, які не пов’язані з детонацією двигуна.

DD резонансного типу встановлюється на власному різьбовому з’єднанні, нагадує датчики тиску масла у вигляді.

Ознаки несправності датчика детонації

З повною або частковою невдачею ДД виявляється несправність датчика детонації для одного з симптомів:

 • Струшування двигуна. Якщо датчик і система управління в двигуні, це явище не повинно працювати. На слух, детонація може бути опосередковано визначатися металевим звуком, що випливає з запущеного двигуна (палець.енок). І надмірне під час роботи струшування двигуна та ривки. це перша, за допомогою якої ви можете визначити несправність датчика детонації.
 • Зниження потужності або «дурості» двигуна, що проявлялося погіршенням прискорення або надмірного збільшення на низьких швидкостях. Це відбувається, коли при неправильному сигналі DD проводиться спонтанне регулювання кута запалювання.
 • Важко запустити двигун, особливо “на холод”, тобто при низьких температурах після тривалого простою (наприклад, вранці). Хоча цілком можливо, що така поведінка машини та при теплій температурі навколишнього середовища.
 • Збільшення споживання палива. Оскільки кут запалювання порушується, повітряна суміш не відповідає оптимальним параметрам. Відповідно, ситуація виникає, коли двигун споживає більшу кількість бензину, ніж потрібно.
 • Виправлення помилок датчика детонації. Зазвичай причини їх появи. це вихід сигналу від DD за межами допустимих меж, розрив його проводки або повне відвал датчика. Перевірте лампу двигуна на приладовій панелі вказуватиме появу помилок.

Однак слід мати на увазі, що такі симптоми можуть вказувати на інші поломки двигуна, включаючи інші датчики. Рекомендується додатково розглянути пам’ять про ECU щодо наявності помилок, які можуть виникнути при неправильній роботі окремих датчиків.

датчик, детонації
датчик, детонації
датчик, детонації
датчик, детонації
датчик, детонації

Несправний ланцюг датчика детонації

Для того, щоб точніше визначити несправності ДД, доцільно використовувати електронні помилки помилки електронного управління. Особливо, якщо контрольна лампа “перевірка” освітлена на приладовій панелі.

Часто помилка P0325 «Кліфф у ланцюзі датчика детонації» вказує на проблеми в проводці. Це може бути проводка або, частіше, окислювані контакти. Необхідно здійснити запобігання з’єднувачам на датчику. Іноді помилка p0325 виникає через те, що ремінь часу уповільнює 1-2 зуби.

Помилка P0328 “високий рівень сигналу детонації” часто вказує на проблему з високопостереними проводами. Зокрема, якщо ізоляція розривається на них або елемент п’єзо. Аналогічно, зазначена помилка може виникнути через те, що ремінь часу стрибнув на пару зубів. Для діагностики потрібно перевірити теги на ньому та стан шайб.

Помилки P0327 або P0326, як правило, формуються в пам’яті ECU через низький сигнал від датчика детонації. Причина може складатися з поганого контакту з нього або слабкого механічного контакту датчика з блоком циліндра. Щоб усунути помилку, ви можете спробувати обробити інструмент WD-40 як для згаданих контактів, так і для самого датчика

Важливо також перевірити момент посилення кріплення датчика, оскільки цей параметр є критичним для його роботи

Загалом, можна зазначити, що ознаки несправності датчика детонації дуже схожі на симптоми, характерні для пізнього запалювання, оскільки ECU, для цілей безпеки Виключає руйнування двигуна (якщо кут занадто рано, то крім того, що відбувається детонація, не тільки падіння потужності, але й ризик спалювання клапана). Отже, загалом ми можемо зробити висновок, що основні особливості точно такі ж, як і в неправильній установці кута сили запалювання.

Принцип експлуатації ДД

Функціональність заснована на роботі. П’єзоелектрична пластина встановлена ​​всередині дизайну DD. Коли детонація відбувається на пластині, створюється напруга. Значення напруги не велике, але достатньо для створення коливань.

Коли коливальні рухи зникають, кут запалювання відновлюється до початкового положення. Таким чином, максимальна ефективність електроенергії досягається в конкретних умовах експлуатації.

Діагностика та заміна датчика детонації

Ознаки несправності

Якщо ви почали помічати, що двигун вашого автомобіля працює нерівномірно (TROIT), або його динаміка погіршувався та на панелі приладів під час початку руху на підйомі або під час прискорення автомобіля, сигнальний пристрій “Sheck Engine” освітлюється. тоді слід перевірити датчик детонації на наявність його можливої ​​несправності. Наступна інструкція допоможе вам діагностувати власні руки та замінити датчик детонації.

Обстеження

Так, на VAZ 2110, 2112, 214, 2115 Заміна датчика детонації починається з читання кодів несправностей двигуна:

Необхідно ретельно оглянути і, якщо необхідно, “зателефонуйте” по всій схемі та очистити контакти в сенсорних роз’ємів, оскільки основною причиною цієї помилки є окислені контакти. Крім того, необхідно перевірити ремінь синхронізації, а саме правильну установку на позначках, можливо, він ослаб і стрибнув у кілька зубів.

У цьому випадку необхідно звернути увагу на високопостійні дроти. Ця помилка видається для “розбиття” харчування та п’єзо.елемента, а також із збільшенням розриву клапанів. Знову подвійна перевірка ременя ГРМ.

Як і в попередніх випадках. перевірте контур електричного ланцюга, коли датчик видаляється, ми обробляємо датчик та його контакти за допомогою спеціальних антикорозійних агентів.Зверніть особливу увагу на момент затягування датчика, який повинен бути 10-24 нм. Якщо щит приладу не підписується з контрольною точкою “Перевірте двигун”, то заміну датчика детонації VAZ 2114, 2110, 2115 супроводжується перевіркою за допомогою вольтметра, для якого:

 • У мультиметрі встановіть режим вольтметра та введіть межу вимірювань зчитування 200 мВ;
 • На двох контактних датчиках (тип широкосмугового зв’язку) ми підключаємо мультиметрові зонди до контактів та на одному контакті (тип резонансу). один для контакту, другий на корпусі датчика;
 • Незначно, з подальшим збільшенням сили удару, торкніться його металевим предметом (викруткою або болтом) вздовж корпусу датчика і дотримуйтесь показань вольтметра;
 • При ударі слід спостерігати стрибок напруги: удар сильніший. над стрибком, інакше. датчик безумовно замінює.

Крім того, заміна датчика детонації Vaz 2115 може супроводжуватися його перевіркою омметром, в якому показання опору повинні бути в масштабі 1-10 мам.

Заміна

Заміна датчика детонації VAZ 2112, 2110, 2114, 2115 не є складною, тому ця інструкція не буде містити жодних додаткових відео матеріалів.Як було сказано вище, обидва типи датчиків виконання встановлені на блоці циліндрів двигуна. Весь процес заміни такий:

 • Якщо запалювання вимкнено, ми відключаємо дріт або один дротяний роз’єм від датчика з резонансним типом датчика;
 • У першому випадку ключ від “13” відкрутить болт, що кріпляться до двигуна.

Заміна датчика детонації VAZ 2115

ВАЗ 2110 Заміна датчика детонації

А по.друге, використовуючи ключ на “22”, ми відкрутимо пристрій з тіла і демонтуємо сам пристрій;

Порада! Під час встановлення зверніть особливу увагу на чистоту розташування датчика та момент його затягування (10-25 нм)

Основна мета пристрою

Дуже неприємне явище включає природні вибухи в автомобільному двигуні, що може бути викликано неконтрольованим і абсолютно спонтанним вогнем DT. Цей процес відбувається в паливній камері. Але VAZ 2112 або 2110 датчик детонації автомобіля, встановлений у системі двигуна, керує цим процесом.

Більше того, цей факт встановлює цей пристрій на початковому етапі процесу, передаючи відповідну інформацію до основного блоку. Але ECU автоматично здійснює виправлення процесу запалювання, щоб запобігти небажаним наслідкам. Ось так працює датчик детонації в автономному офісі VAZ 2110, а нова модель, встановлена ​​у Vaz 2112.

Чи може пристрій вийти з ладу

Як і будь.яка інша деталь, цей пристрій може припинити застосовувати сигнал до ECU.

Це може означати тимчасову збій або повну збій пристрою. Це може статися через:

 • наявність великих корозійних утворень;
 • Порушення проводки (це вказує на ланцюг);
 • Серйозні розлади в роботі, що сталася через те, що пристрій пронизаний;
 • Неправильна заміна самого пристрою.

Але чи є якісь ознаки несправності? Безсумнівно. Нехарактерна поведінка двигуна, яка проявляється в:

 • очевидна падіння потужності двигуна;
 • різке збільшення швидкості на низьких швидкостях;
 • значне погіршення розповсюдження автомобілів;
 • Збільшення споживання рідини палива.

Усі ці симптоми вказують на те, що з пристроєм щось не так. Але перш ніж подумати про придбання нового пристрою, вам слід діагностувати стару. Для цього потрібно дізнатися, як перевірити датчик детонації, а також де він знаходиться. Давайте зупинимось на останньому.

Перевірка продуктивності датчика

Система самодіагностики VAZ 2110. Він каже водію, що датчик потрібен. Вам доведеться встановити новий механізм після такого повідомлення в будь.якому випадку. Але іноді він може працювати деякий час. Для того, щоб дізнатися, як швидко (безпосередньо чи трохи пізніше) вам потрібно змінити елемент, ви можете виконати такі дії:

 • скинути показники, які видана система самодіагностики;
 • подолати машиною після цього 2-4 кілометри;
 • Повторно розпочати систему незалежної діагностики.

Поява тієї ж помилки 34 сигналізує про повністю нефункціональний датчик 34. Якщо повідомлення не повторюється, йому дозволено керувати пристроєм протягом певного часу. Але пам’ятайте, що вам потрібно замінити його якнайшвидше.

Якщо на машині немає ECU, наступні явища можуть служити симптомами розбиття датчика детонації VAZ 2110:

 • Низька якість прискорена динаміка транспортного засобу;
 • “Trill” двигуна в холостому ходу;
 • Поява індикатора перевірки на приладовій панелі на початку поїздки або під час прискорення автомобіля.

[ЗАКРИТИ] Вирішено: Помилка датчика детонації та перегріву двигуна

Щоб надіслати відповідь, ви повинні ввести або зареєструватися

1 Тема з ٠๑ Mira Epte๑٠ 2015-05-17 13:49:53 (2015-05-17 13:50:31 Відредаговано ٠๑ Mira Epte๑٠)

 • ٠๑ Mir Yopte๑٠
 • Новий учасник
 • Неактивний
 • Реєстрація: 2015-05-09
 • Дописи: 3Spasibo: 1

Тема: Вирішено: Помилка датчика детонації та перегріву двигуна

Всім привіт! Помилка датчика детонації (DD) при гальмуванні та в холостому ходу. Змінив два датчики, не допомагає. Я помітив ще одну річ, що якщо автомобіль не працює, то двигун перегрівається, і якщо ви їдете зі швидкістю. Тоді він не нагрівається, але варто лише увімкнути нейтрал при русі та переміщеннях рулону, температура починає зростати. Насос, антифриз змінювався, термостат працює, терміни на позначках, дроти DD цілі без пошкоджень. І є, відповідно, невелика детонація в холостому ходу. Не було перегріву на помилку. Довідка))) VAZ 21103 1.5 16V

Re: Вирішено: Помилка датчика детонації та перегріву двигуна

Якщо є детонація, то щось не так у запаленні, в термінах або з паливом. Спочатку вам потрібно спробувати змінити заправку, налити 95.й безліч. Де є впевненість, що терміни? Якщо позначка на вхідному валу зросла, ось детонація.Є до н.е? Uoz “біжить”, коли вискакує? Якщо ні, то перевірте проводку для датчика детонації.Яка помилка? Розрив схеми DD або високий рівень детонації?

3 Відповідь від ٠๑ Mira Epte๑٠ 2015-05-22 10:08:36 (2015-05-22 10:14:15 вечора ٠๑ Mira Yopte๑٠)

 • ٠๑ Mir Yopte๑٠
 • Новий учасник
 • Неактивний
 • Реєстрація: 2015-05-09
 • Дописи: 3Spasibo: 1

Re: Вирішено: Помилка датчика детонації та перегріву двигуна

Вибачте за довгу відповідь! Він поїхав до країни.Час стоїть на знаках (мітки збігаються на колінчастому валах та розподільних валах) до н.е. (Multitronics Steel

Re: Вирішено: Помилка датчика детонації та перегріву двигуна

Слова не мої, а право.

Яка детонація двигуна його сутності, це мікро.постріли всередині двигуна, що призводить до різкого збільшення навантаження на циліндри та двигуна поршня.Тому детонація. це небажане явище, що веде до додаткових навантажень. Під час цього явища паливо не контролюється, і це негативно впливає на всю роботу двигуна.Температура в камері згоряння в цей момент може досягати до 3500 градусів.

Причин детонації може бути багато, але основні можуть бути віднесені до наступного: погане якості палива; раніше запалювання; перегрівання двигуна; утворення великого носія в циліндрах; не належним стилем автомобіля; Не простою обертів двигуна під навантаженням; порушення паливної суміші (характерні для карбюраторних автомобілів).

Що може призвести до детонації перегріву двигуна; зменшення потужності двигуна; збільшення споживання палива; відмова групи поршня циліндрів; корозію циліндрів та поршень двигуна; спалювання головки циліндра;.

Низький показник палива в октановому кількості затопленого палива менше, ніж необхідно для даного двигуна, процес детонації неминучий.Якщо октанове паливо є невідповідним (як правило, воно менше, ніж потрібно), процес його активного згоряння відбувається, цей процес настільки швидкий, що згоряння нагадує невеликий вибух всередині камер.Наприклад, згідно з інструкціями, він повинен залити бензин AI-98 в бак, і водій затоплює AI-95.Вивільняється великий об’єм теплової енергії, а під тиском викид енергії призводить до детонації, t.Е. Внутрішня мікровсія, яку відчуває водій у вигляді потрясінь детонації.Окрім невідповідності октанового палива, детонація може спричинити просто погане паливо, яке виробляється з порушенням усіх вимог та норм.

Перегрівання двигуна є причиною, яка може спричинити детонацію. перегрівання двигуна. Відповідно до палива та нормально проявленого запалювання, перевірте рівень теплоносія в резервуарі, робота термостата, радіатор.

Формування великого вуглецевого волокна в циліндричному ступені блідо.утворення на стінках циліндра двигуна.це використання не.високої якості масла та палива.

Не правильний стиль руху автомобіля.розпалювання переказів із збільшенням зменшення, коли вихід із обертання.Подороваючи збільшення середньої тривалості, коли на початку підйому 5.ї передачі, здається, достатньо, але в кінці підйому не є, але водій все ще продовжує вичавити останні сили з двигуна, не Намагаючись перейти на 4.й або 3.й програми.Таким чином, ви стукаєте металу про метал (схожий на стук з металевих кульок) всередині двигуна, саме так проявляється детонація останнього.

Недохідний режим двигуна двигуна приводить помилку, переміщуючи помилку, рухаючись на машині, утримуючи швидкість двигуна в холостому ходу.Це те саме взимку, щоб зігріти двигун і передачу.Причина цього лежить або з незнання, що цього неможливо зробити, або бажанням заощадити паливо таким чином.Саме в цей момент ймовірність детонації двигуна збільшується.

Детонація або самопрганування суміші необґрунтованості можна плутати ці два явища.Само.розгортання суміші відбувається внаслідок сильного перегріву двигуна. У той же час, в кінці тактовності стиснення температура паливної суміші стає вищою за норму, і вона не спалахує вгору.Крім того, якщо двигун сильно закритий, то гаряча туша на стінах внаслідок контакту з паливною сумішшю може запалити його.

Датчик детонації, це виявляється важливою справою

Десь взимку я помітив, що машина втрачає динаміку прискорення.Ну, я зрозумілий діагностикам, вони підключили комп’ютер, кажуть, що все нормально, лише час впорскування трохи більше, ніж повний час, 3.9 мс або щось інше. Двигун керував усім, як це має бути, вони кажуть, що інжектор сміття для профілактики.Інжектор я мив форсунки у ультразвуковій ванні та ТП.Стало краще, але все.таки щось задушило машину.Через місяць “перевірка Енджі” почала періодично падати і, до речі, в новому командирі.дошці я написав, що помилка розірваного ланцюга датчика детонації була скинута.Ну, до чого ще раз не можна дістатися, щоб піднятися, щоб змінити термостат. Я куплю для одного та нового датчика детонації.Купили: датчик детонації калуги 235 25xm88

Ознаки пошкодження датчика детонації з відмовою датчика детонації, наступні відхилення в двигуні: 1- погана динаміка прискорення автомобіля (що я мав)2- На холостому ходу, двигун Troit3 під час прискорення, а також під час початку автомобіля на приладовій панелі, індикатор контролю освітлюється. (з’явився з часом)Якщо ви спостерігаєте за одним із перерахованих вище симптомів, вам потрібно перевірити датчик детонації.Якщо у вас є комп’ютер на дошці в машині, іноді ви можете отримати повідомлення про помилку, яке вказує на несправність датчика детонації.

датчик, детонації

датчик, детонації

датчик, детонації

Вам потрібно накрутити датчик детонації силою 20-25 гм, я також рекомендую очистити сам датчик з оксиду та ТП, краще витягнути дріт праворуч від двигуна, що було б зручніше.

Я відчув повернення динаміки автомобіля вже у дворі, і, покинувши кімнату моєї радості, не було шасі.

Видалення та встановлення датчика детонації Vaz 2110, Vaz 2111, Vaz 2112, Lada Dozen

На двигунах VAZ 2111 можуть бути встановлені два типи датчиків: одноконтакт і подвійний пін.

Щоб видалити датчик подвійного піну, відключіть електричний роз’єм, коли запалювання VAZ 2112 вимкнено (для чіткості ми виконуємо операцію на демонтованому двигуні).

Ключ “на 13” ми вимикаємо гайку датчика кріплення.

і вийміть шайбу і датчик із стилета.

Щоб видалити один.контактний датчик детонації VAZ 2112, ми відключимо електричний роз’єм.

Ми повертаємо датчик з ключем “на 22”.

і зняти це.

Щоб перевірити датчик, ми підключаємо тестер до його контакту та тіла.

Злегка постукуючи оправою з м’якого металу вздовж різьбової частини датчика, ми вимірюємо імпульс напруги. Залежно від інтенсивності потрясінь робочого датчика, імпульс напруги змінюється в межах 40-200 мВ.

Встановіть датчик у зворотному порядку.

Датчик стука

Одиночний датчик детонації занурюється у верхню частину блоку циліндрів VAZ 2110, датчик подвійного піну кріпиться до стилето.

Дія датчика заснована на ефекті п’єзейну: Коли п’єзоелектрична пластина стиснута на її кінцях, виникає різниця в потенціалі. Під час детонації в датчику утворюються імпульси напруги, завдяки якому контролер регулює запалювання VAZ 2110.

Система управління двигуном VAZ-2111

датчик, детонації

реле запалювання; 2. акумулятор; 3. перемикач запалювання; 4. нейтралізатор; 5. датчик концентрації кисню; 6. насадка; 7. паливний пандус; 8. регулятор тиску палива; 9. простою регулятор; 10. повітряний фільтр; 11. діагностичний блок; 12. датчик масового потоку повітря; 13. тахометр; 14. датчик положення дроселя; 15. Перевірте лампу “Перевірте двигун”; 16. вузол дросельної заслінки; 17. блок управління іммобілайзатором; 18. модуль запалювання; 19. датчик температури теплоносія; 20. контролер; 21. свічка запалювання; 22. датчик детонації; 23. паливний фільтр; 24. реле перемикача вентилятора; 25. електрична система охолодження; 26. реле для включення насоса електробензо; 27. паливний бак; 28. Електробензо.насос з датчиком індикатора рівня палива; 29. сепаратор пари бензину; 30. гравітаційний клапан;31. запобіжний клапан; 32. датчик швидкості; 33. датчик положення колінчастого вала; 34. Два.шлях клапана.

Мета датчика детонації

DD бере участь у утворенні паливної суміші, а також бере участь у впливу кута сили запалювання (UOZ). З будь.яким шумом у двигуні внутрішнього згоряння датчик передає показання до електронного блоку управління двигуном (ECU), який, в свою чергу, вирівняв роботу льоду відповідно до датчика.

Сам датчик. це круглий елемент з вилкою та отвором у центрі. Всередині є нитки, які дозволяють знайти резонанс і п’єзоелектричний елемент. Коли відбувається детонація, нитки починають коливатися і перетворюватися в імпульс, який передається в ECU.

Датчик детонації розрізаний навпіл

Cogda blок эбу полівает і.вкаріаяя, Основыаясь нами нани, Он Вж.Ситвляте, огол. Це необхідно для більш правильного спалювання палива в циліндрах, тим самим забезпечуючи більш правильну і навіть експлуатацію двигуна. Цей процес постійно працює.

Основна мета ДД. продовження терміну служби двигуна.

Датчик детонації.це не.комбіновий.вільно.безперешкодний, і з його несправністю необхідно замінити лише новим DD. На щастя, його ціна не є високою, а також ринок є досить неоргінальними, високоякісними аналогами, наведеними нижче в таблиці. У двигунах 8 і 16 клапанів немає відмінностей у ДД, датчики для обох типів двигунів точно однакові.

Нижче наведено таблицю зі статтею та вартістю датчика детонації для Lada Priora

Виробник Код постачальника )
LADA (оригінал) 21123855020 200-400
Самара, 2112 3855020 180-250
Епоха 550489 300-400
“Дорожня карта” 21123855020 250-360
Декаро 2112-3855020 380-500
Фенокс SD10100O7 200-400

Безперебійна робота датчика детонації на VAZ 2110 є гарантом збереження свого власника

Кожен автомобіль сьогодні оснащений різними регуляторами та контролерами, розробленими для управління та управління різними системами. Один із них на автомобілі VAZ 2110. це датчик детонації. Ви можете дізнатися більше про мету, типи та процес заміни цього матеріалу.

Мета та принцип експлуатації датчика

На 8- та 16-клапанних двигунах датчик детонації VAZ 2110 виконує систему управління для системи запалювання горючої суміші. Через пізнє запалювання водій може зіткнутися з проблемою збільшення споживання бензину, зниження потужності двигуна, а також його перегрівання. Якщо запалювання горючої суміші пізніше, це може призвести до блокування клапанів, а також зменшення потужності двигуна.

Що стосується принципу роботи пристрою на льоду 8 або 16 клапанів, він складається з пезику. Тобто рівень напруги повністю залежить від фізичного впливу на компонент. Якщо тиск вищий, відповідно, імпульс напруги збільшиться і.

Видалення регулятора з місця встановлення

Сорти

Якщо ми поговоримо про типи датчика фаз VAZ, то в домашніх «десятках» таких типів регуляторів можна використовувати:

У широкосмугових версіях перетворювач АЦП сприймає ефект усіх струмових імпульсів, які генерує пристрій. Якщо в системі раптово з’являється резонанс, то вимірюючий блок може сприймати лише вібрації з певною частотою, яка є актуальною на момент детонації в двигуні.

Слід зазначити, що обидва типи самі по собі не взаємозамінні, оскільки рівні імпульсів суттєво відрізняються в них. Отже, якщо ви стикаєтесь із проблемою несправностей у роботі пристрою і, відповідно, з необхідністю замінити датчик детонації, краще встановити той самий регулятор, який вже стояв (автор відео. це двигун ремонт! І цікаво!).

Поширені несправності

Перш ніж змінити пристрій на двигуні 8 клапанів, вам потрібно приділити час його діагнозу, для цього, перш за все, перевірити проводку їжі. Як показує практика, часто помилка датчика фази обумовлена ​​окисленням контактів, якщо так, то їх потрібно буде лише очистити. Зазвичай цей регулятор є дуже надійними ознаками несправності у своїй роботі рідко проявляється.

Але, розбиваючи контролер на двигуні 8 або 16 клапанів, ви можете перевірити комп’ютер, або проаналізувати ознаки несправності:

 • падіння потужності 8- або 16-клапанного двигуна;
 • Час від часу індикатор двигуна CKeck може з’являтися на приладовій панелі, особливо зі збільшенням потужності, на самому початку водіння або під час переїзду на гору;
 • Ознаки несправності також включають резервуари двигуна. при русі з невеликими швидкостями двигун починає тремтіти;
 • Само.діагностика автомобіля також покаже помилки 0325, 0326, 0327, 0328, які вказують на проблеми в електрокопі пристрою.

Процес заміни датчика детонації

Розташування датчика детонації позначається стрілкою

Перш ніж перейти безпосередньо до процесу заміни датчика детонації на 16-клапт VAZ-2112, варто знайти його місцезнаходження. Він розташований на балоні циліндра від зонда.

Існує два типи датчиків детонації:

Датчики детонації, які були встановлені для 1 та 2 покоління 2112

Розглянемо процес заміни в обох версіях.

Заміна одноразового датчика детонації:

Відключіть мережевий датчик живлення

Заміна одноразового датчика детонації (називається широкосмуговим):

датчик, детонації

Від’єднайте блок живлення від датчика

датчик, детонації

Відкрутіть датчик 13 ключем

Вийміть шайбу і демонтуйте датчик

Коли відображений датчик може поставити діагноз. Для цього, за допомогою тестера, перевірте контакти, робочий датчик, імпульс напруги змінюється протягом 40-200 мВ.

Вибір датчика

2112-3855020-це оригінальний номер каталогу датчика детонації. Але, вибираючи від продавця, варто запитати один.контакт або подвійний пін. У той же час варто точно знати, що встановлюється безпосередньо на автомобілі. Середній

Поряд з оригіналом є кілька замінників, які можна встановити на машині. Розглянемо всі можливі варіанти:

 • 2112-3855020 DK-Project Proceedings China. Якість продукту вважається середньою, але, як показує практика, його ресурс тримає не гірше, ніж оригінал.
 • Fenox SD10100O7. більш надійний датчик, ніж оригінал. Як радить більшість автомобілістів, саме цей продукт повинен бути встановлений на 12 моделі вази.
 • ERA 550489. це ще один продукт, який рекомендується для встановлення на машині. Це середня версія між Китаєм та дорогим датчиком. Вартість. 370

Причини несправності

Перш ніж розглянути причини, необхідно побачити симптоми несправності. Отже, що може слугувати дзвінками до того, що датчик детонації не вдалося:

 • Двигун втрачає живлення.
 • Потенціал прискорення падає.
 • Споживання палива збільшилося.
 • Перевірка на панелі приладів загорівся.
 • Димний вихлоп.
 • Наявність детонації.
 • Двигун почав трубити.

Безпосередньо причиною несправності датчика є банальний знос. Він, як інша частина машини, не може служити назавжди.

Де знайти датчик детонації?

Переважна більшість власників автомобілів почули, що їхній автомобіль має датчик детонації, але в той же час значна частина власників автомобілів навіть не представляє, де це шукати. І у разі несправності, саме відсутність цієї інформації може спричинити певні проблеми. Загалом, варто зазначити, що існують два типи датчиків, резонансних та широкосмугових мереж. Основна їхня відмінність. принцип роботи, але в той же час дизайнерський пристрій не впливає на місце розташування.

Орієнтир у пошуку датчика детонації у дочірці. це масляний фільтр. Датчик детонації найчастіше розташований біля датчика масла. Однак природно, що, залежно від моделі транспортного засобу, можуть бути індивідуальні характеристики. Це означає, що у випадку, якщо у вас виникли сумніви або бажаний елемент, не вдалося знайти у звичайному місці, він обґрунтовано звернеться на допомогу в інструкціях щодо роботи вашої моделі транспортного засобу.

Що таке і для чого потрібен датчик детонації?

Ця частина знаходиться в автомобілях, де бензин використовується як паливо. Він призначений для інжекторних типів двигунів. Датчик розташований на балоні циліндра двигуна. Це важлива деталь системи управління, основна мета якої. контролювати рівень детонації.

 • На цю тему є подібна стаття. що таке мікросхема настройки двигуна, плюси та мінуси.
 • Даючи відповідь на питання, на що відповідає датчик детонації, слід зазначити, що завдяки йому реалізуються такі можливості автомобіля:

Детонація вважається електричним імпульсом, створеним під час запалювання. Саме завдяки детонації автомобіль починається, всередині двигуна відбуваються складні хімічні та фізичні процеси, і паливо запалюється.

Датчик керує системою автомобільної фабрики, регулює свою правильну роботу.

З яких основних елементів складається датчик детонації?

Основними деталями цього механізму є:

 • Вібраційна пластина.
 • П’єзо електричного елемента.
 • Сигнальний провід.
 • Коси.

Де знаходиться датчик детонації?

Залежно від марки автомобіля, розташування датчика може змінюватися, але він завжди розташований на корпусі двигуна. Сама частина дуже мала, приблизно з сірниковою коробкою.

Особливості встановлення деталі

Важливою особливістю встановлення датчика є наявність електронної системи запалювання в автомобілі. Якщо цього немає, то датчика немає. На моделях старого типу датчик детонації не надається. Крім того, вони не встановлюють його на карбюраторні системи двигуна.

Принцип експлуатації датчика детонації полягає в п’ємеханізмі. Всередині датчика є тарілка з ефектом п’єзо. Якщо відбувається детонація, створюється напруга на вході та вихід, а двигун вібрує. Інакше це називається створенням потенційної різниці. Якщо рівень напруги на одному кінці занадто перевищений, датчик регулює цей процес.

Якщо з якоїсь причини датчик зламається, значок перевірки засвітиться на приладовій панелі. Це означатиме лише одне: необхідний терміновий ремонт або заміна елемента.

Автомобілісти з досвідом можуть визначити наявність несправності цього механізму, але якщо є електронна система, це не потрібно.

Якщо електричний ланцюг датчика не зламається, але поломка існує, значок перевірки не загоряється. Тому іноді варто слухати свою машину.

Як перевірити датчик детонації?

На жаль, датчик детонації також може зламатися. Більше того, людина без спеціальних знань може помітити це лише за допомогою палаючого показника. Жодних інших очевидних функцій не помітить. Автомобіль буде продовжувати працювати в тому ж режимі, починайте без будь.яких ознак поломки.

 • На даний момент слід пам’ятати, що цей пристрій не є механічним, він є частиною електронної системи, отже, розрив вважається електронним.
 • Несправність датчика детонації може статися з ряду різних причин, включаючи:
 • Всередині самого датчика відбулася поломка.
 • Закриття.
 • Сигнальний провід або екранована коса зламалася.
 • Управління двигуном.

Таким чином, не буде складно визначити поломку. Для того, щоб визначити це, потрібно перевірити.

Найпростіший спосіб перевірити. це перейти до служби автомобіля. Там досвідчені майстри відкриють захист двигуна та розкриють поломку всього за годину.

 • Але ті, хто не шукає легких способів, завжди зможуть здійснити цей простий процес самостійно. Перевірка незалежно відбувається за такою схемою:
 • Спочатку ми видаляємо захист у гаражі. Працювати безпосередньо з двигуном.
 • Тепер ми виключаємо прорив сигнального дроту та фільму адаптивну косу. Якщо він розірваний або відрізаний, вам потрібно перевірити кріплення вилки та датчика розетки. Цілісність коси потрібно точно перевірити.
 • Якщо скеля виключена, вони оцінюють сам розетку. Можливо, його з’єднання несправне і вимагає заміни.
 • Ви можете виявити несправності самого пристрою за допомогою вольтметра. У цьому випадку машина повинна бути відкрита і простою.
 • Вам також потрібно перевірити умову контактів пристрою.

Ви можете перевірити себе дещо по.іншому. Для цього потрібен мультиметровий пристрій. Цей пристрій дуже часто зустрічається у автомобілістів.

Мультиметр. це комбінований пристрій, який поєднує функції омметра, амперетра та вольтметра. Ви можете використовувати як механічний, так і електронний пристрій.

Перевірка датчика детонації за допомогою мультиметра здійснюється лише після його видалення з двигуна. Під час перевірки вони стукають на щось метал. Цей метод є найпростішим.

Ми встановили діапазон 200 мВ, прикріплюємо позитивний і негативний провід до виходу датчика та до металевого кільця відповідно. Не плутайте масу та вихід сигналу! Тепер вам потрібно вдарити його чимось металевим, але не багато. Датчик повинен буде виявити.

Як самостійно замінити датчик?

Більшість автомобілістів вважають за краще замінити описаний елемент на найближчій станції технічного обслуговування. Час ця операція для експертів займає мінімум. буквально 15-20 хвилин. Більше того, їхні послуги коштуватимуть дорожче, ніж вартість нового механізму.

Не всі водії готові платити за таку незначну і, за великим рахунком, зовсім не складно обслуговувати свої гроші. Ми скажемо їм, як замінити тривогу детонації. Він розташований біля повітряного фільтра з лівого боку двигуна автомобіля, між блоками циліндрів (між другою та третьою). До нього нелегко дістатись у власному гаражі, але цілком реально.

Визначивши розташування датчика, озброїш себе ключем, який відкрутить болт у 12, і перейде до заміни невдалого елемента відповідно до цієї схеми:

 • Ми демонтуємо озвучений болт;
 • Ми натискаємо на засувку (вона виготовлена ​​у вигляді звичайної дужки), утримуючи вилки та витягуємо цю саму пробку;
 • Встановіть новий датчик, видалення старого;
 • Вставляємо пробку назад і затягнемо болт до 12.