Що роблять страхові компанії з вашими даними про телематику

Сьогодні майже кожен великий страховий постачальник у Сполучених Штатах містить власну програму телематики. Ці програми, які використовують глобальну систему позиціонування (GPS) та інші технології для моніторингу пробігу страхувальників та звичок водіння, як правило, обіцяють великі заощадження на страхових полісах. Страхові компанії поділяють, що вони можуть забезпечити ці заощадження, оскільки послідовно практикуючи безпечні звички водіння, зменшує ризик аварії водія, а дані телематики надають докази цих звичок.

Хоча важко сперечатися з цим міркуванням за номінальною вартістю, ці програми-також відомі як страхування на основі використання (UBI)-працюють, збираючи величезні суми даних користувачів. Страхові компанії використовують ці дані для обчислення нових ставок для страхувальників, часто на основі прокатки. Але це те, що вони використовують дані для?

Використання телематичних систем зростає

Прогресивний вперше почав експериментувати з програмами UBI у 90.х роках, але це було лише до того, як смартфони почали ставати всюдисущими, програми зняли. Наявність смартфонів із вбудованими GPS-системами, гірометрів, акселерометрів та інших технологій у автомобілях з водіями, надали страховим компаніям можливість стежити за звичками своїх страхувальників.

Продаж телематичних систем збільшився з 4 мільйонів у 2010 році до 16.3 мільйони в 2020 році, майже на 308% за десятиліття. Таке швидке та різке збільшення продажів цих програм свідчить про те, що вони стали значним страховим продуктом.

роблять, страх, компанії, даними, телематику

Програми телематики збирають велику кількість даних

Природа програм UBI вимагає від них постійно збирати дані. Як результат, страхові компанії дотримуються ключів до величезної кількості даних про своїх страхувальників. Ці дані не обмежуються тим, як швидко хтось їздить, наприклад. Програми телематики відстежують цілий ряд поведінки користувачів та інших даних, включаючи:

  • Гальмування звичок
  • Прискорення
  • Використання телефону
  • Швидкість повороту
  • Час дня

Можливо також, що компанії могли збирати інші типи даних, дотично пов’язані з безпекою водія. або, можливо, вже роблять. Наприклад, погода на момент водіння може бути одним фактором. Дані про місцезнаходження також можуть бути частиною набору даних, зібраних програмами телематики, вказуючи, який підприємства має тенденцію до частоти.

Дані телематики-це швидко зростаючий ринок

Враховуючи зростання ринку даних споживачів, не повинно дивуватися, що телематика та дані, які вони генерують.

У всьому світі цінність ринку телематики вибухнула. У 2014 році глобальний ринок коштував 28 мільярдів. До 2022 року вартість ринку телематики у всьому світі оцінюється в 103 мільярди.

Страхові компанії стрибають на цю можливість

У 2010 році страховий гігант Allstate утворив Arity, компанію, яка збирає та синтезує дані про водіння. Компанія негайно мала доступ до відставання Allstate даних про претензії та відповідну інформацію та інші дані користувачів, що рухаються вперед.

Allstate використовує аналіз даних та дані з платформи Arity для власних операцій для більш точного обчислення страхових внесків. Однак він також продає ці дані іншим страховим постачальникам.

роблять, страх, компанії, даними, телематику

“У нас є 6 мільярдів миль даних, ми-операція з оцінкою ризику”,-сказав Том Вілсон, голова, президент і генеральний директор Allstate, на заклику доходів у третьому кварталі в 2021 році. “Ми допомагаємо людям робити маркетинг більш ефективно та ефективно, і тому ми справді будуємо досить платформу, яка зробить ряд речей.”

Операції даних Arity розширюються

Раніше в 2021 році Arity уклала угоду з Gasbuddy, додатком для моніторингу цін на газ. Партнерство дозволило Gasbuddy запропонувати пропозиції водіям на основі попередніх звичок водіння та, можливо, що ще важливіше, доставити цільову рекламу. У стовпці у проводці New York Times один письменник описав Гасбудді як “кошмар конфіденційності” через кількість даних, які додається, і продає.

Дані про водіння також можуть мати законні наслідки

Світ цільової реклами. не єдина зона, в якій використовуються дані телематики. Дані цих програм все частіше використовуються в правової системи, як у кримінальних, так і в цивільних справах.

У кримінальних розслідуваннях правоохоронні органи та прокурори можуть отримати дані про телематику за допомогою судового наказу. Можливість точно бачити, коли і де обвинувачений підозрюваний під час певного злочину може надати важкі докази для підтримки справи проти них. Деякі програми можуть навіть використовувати розпізнавання голосу, щоб підтвердити, що певна людина насправді була людина, яка керує автомобілем.

Цивільні судові судові процеси також можуть викликати дані про телематику в певних випадках. Подібно до того, як ці дані використовуються у кримінальних справах, адвокати можуть використовувати дані про місцезнаходження та час, щоб довести місце перебування людини або закономірності поведінки у цивільних справах, таких як розлучення та битви під вартою.

Ставлення до програм телематики все ще змішане

Збільшення прийняття програм телематики є ознакою того, що настрої серед водіїв рухаються до прийняття. Звіт про Q2 від TransUnion виявив, що показники вибору зросли з 49% до 65% між опитуваннями, що на 32% збільшується.

Але це не обов’язково означає, що люди готові від усієї душі прийняти телематику та збір даних, що йде з цим. Поки зростають, що багато споживачів, схоже, залишаються сумнівними.

Дослідження ARITY виявило, що, хоча більшість опитаних сказало. Це ж дослідження виявило, що лише 47% опитаних хотіли, щоб їхній страховик знав їх швидкість.

Оскільки збирання даних стає більш частиною статусу, деякі люди, можливо, почали вважати це неминучим. Це ставлення до того, що Аллі Кук, користувач телематики в Мічигані, здавалося, відображає.

“Я розумію, що я отримую знижку на свій рахунок за страхування автомобіля внаслідок ретельного водіння, що є чудовою прихильністю. хоча я не стежу за цією знижкою, щоб відстежувати, наскільки я фактично економляю”. сказала вона. “Я впевнений, що вони використовують ці дані і для інших цілей, включаючи продаж їх зацікавленим сторонам. Я не ціную це, тому що, на відміну від безкоштовних сайтів соціальних медіа, я плачу за цю послугу, але я розумію.”

Уряди починають повідомляти

Проблеми навколо програм телематики та особистої конфіденційності не залишилися непоміченими деякими урядами. В даний час у штаті Каліфорнія заборони на такі програми, закон, який привернув увагу генерального директора Tesla Елона Маск.

Нещодавно Tesla запустила Tesla Insurance, програму на основі використання, розроблену для власників Tesla, але доступна власникам інших вибраних транспортних засобів. Маск оголосив, що підштовхне уряд Каліфорнії до коригування своїх законів, щоб забезпечити страхові програми на основі телематики.

Федеральний уряд також нещодавно взяв дані про водіння як питання. 20 вересня 2022 року u.S. Реп. Ерл Картер (R-GA) оголосив про утворення конгресу Кавказу про доступ до даних про транспортні засоби. Картер запросив членів дому з обох сторін взяти участь у Кауку, пізніше повідомив журналістам, що він сподівається, що сторони “працюватимуть спільно та на двосторонній основі, щоб зважити посади цих зацікавлених сторін і придумати проект законодавства про доступ до автомобілів, які будуть підтримується через регулярне замовлення.”

Програми телематики-це компроміс

Як і більшість цифрових послуг, користувачі програм UBI погоджуються на поліси збору та продажу даних компанії, коли вони вибирають програму. З цією метою драйвери погоджуються на передачу своїх даних.

Однак більшість страхових компаній, як правило, значною мірою зосереджуються на безпечних звичках водіння як причину заощаджень власника. Страхування на достовірно менш ризикного водія зменшує фінансовий ризик страхової компанії, але продаж даних страхувальника дає компанії додатковий потік доходу. Цей потік залишається недоторканим, чи ставки власника страхувальника зростають чи вниз.

З прийняттям цих програм щодо збільшення, страховики та брокери, на які вони продають дані, матимуть збільшення кількості даних драйверів. Якщо не впровадити нові норми, підприємства, швидше за все, знаходять все більше способів використання цих даних, що робить їх все більш вигідними в результаті.

На індивідуальному рівні водії повинні припустити, що їхні дані про телематику продаються третім сторонам, і, можливо, повторно подаються після цього. Люди можуть захотіти враховувати це у своїх рішеннях, а також будь.які потенційні заощадження можуть бути їм доступними.

Источник

Image:www.automoblog.net