Регулювання ручного гальма Renault Duster

Renault duster. Керівництво частина 183

ВикористовуйтеТехнічну ноту Електросхеми автомобіля H79.

Сигнальна лампа гальмівної системи горить навіть при відпущеному гальму стоянки.

Виконайте діагностику ABS, ESP (див.Глава 38C,Антиблокувальна система гальм), або ETC(див. Глава 26A, Задній міст).Обробіть інші несправності, якщо вони є.

Перевірте рівень гальмівної рідини у бачку.За необхідності доведіть рівень рідини до норми.Перевірте відсутність підтікання у гальмівній системі.

Роз’єднайте роз’єм датчика аварійного рівня гальмівної рідини.Переконайтеся у справності датчика аварійного рівня гальмівної рідини.-При датчику, зануреному в рідину, відсутня з’єднання між ланцюгамиMBіH1.-При датчику, недовантаженому в рідину, є з’єднання між ланцюгамиMBіH1.При необхідності датчик ходу педалі зчеплення.

Перевіртенадійність з’єднанняістанроз’ємівщитка приладів, код компонента247

датчика аварійного рівня гальмівної рідини, код компонента.Якщо рознімання несправні і якщо існує спосіб ремонту (див.Технічну ноту 6015A, Ремонтелектропроводки, Електропроводка: Запобіжні заходи при ремонті), усуньтенесправність роз’ємів, якщо способу ремонту немає, замініть електропроводку.

Переконайтеся у відсутності пошкоджених, обірваних і закоротили проводів у наступних ланцюгах:. H1 160; MB між компонентами 207 і масою.Якщо ланцюг або ланцюги несправні та якщо існує спосіб ремонту (див. Технічну ноту 6015A, Ремонт електропроводки, Електропроводка: Запобіжні заходи при ремонті), усуніть.

Перевірте стан і надійність з’єднання роз’ємівдатчика аварійного рівня гальмівноїрідини, код компонента207,ЕБУ ABS, код компонента118, абоЕБУ ESP, код компонента 1094, або ЕБУ ETC розподілу крутного моменту між переднім і заднім мостом, код компонента 2017, і.Якщо рознімання несправні і якщо існує спосіб ремонту (див.Технічну ноту 6015A, Ремонтелектропроводки, Електропроводка: Запобіжні заходи при ремонті),усунітьнесправність роз’ємів, інакше замініть електропроводку.

Переконайтеся у відсутності пошкоджених, обірваних і закоротілих проводів ;1094.Якщо ланцюг несправний і якщо існує спосіб ремонту (див.Технічну ноту 6015A, Ремонтелектропроводки, Електропроводка: Запобіжні заходи при ремонті), усуньтенесправність проводки; якщо способу ремонту немає, замініть проводку.

Заміна тросів гальма стоянки Renault Duster

Троси стоянкового гальма міняємо у разі їх обриву, витягування або заїдання всередині оболонок (задні троси), коли регулюванням гальма стоянки не вдається домогтися утримання автомобіля в нерухомому стані на ухилі – до 23 % включно.

Роботу проводимо на оглядовій канаві чи естакаді.

Роботу із заміни заднього троса показуємо на прикладі лівого троса, правий замінюємо аналогічно.

Знімаємо облицювання тунелю підлоги (див. Зняття облицювання тунелю підлоги.

Для ослаблення натягу тросів піднімаємо важіль гальма стоянки і ключем «на 10» майже повністю відвертаємо регулювальну гайку приводу на різьбовому наконечнику переднього троса (див. Регулювання приводу гальма стоянки).

Знімаємо колодки гальмівного механізму заднього колеса. Заміна колодок гальмівних механізмів задніх коліс.

Пасатижами витягуємо передній наконечник троса в салон автомобіля та, повертаючи зрівняльник.

Стиснувши пасатижами пелюстки фіксатора заднього наконечника оболонки троса

…виводимо наконечник з отвору в щиті гальмівного механізму… …і з металевого тримача на важелі задньої підвіски.

Виймаємо трос із двох пластмасових тримачів на паливному баку

і пластмасового власника на днищі кузова.

пасатижами стискаємо пелюстки фіксатора переднього наконечника оболонки троса і виштовхуємо наконечник з отвору в днище.

Цю операцію виконати нелегко, тому що доводиться працювати в тісному просторі ніші днища.

Але з огляду на те, що трос ми знімаємо для заміни, можна просто зламати пластмасові пелюстки фіксатора.

Виводимо трос з отвору в днище кузова.

Аналогічно знімаємо правий трос гальма стоянки.

Встановлюємо задні троси гальма стоянки у зворотній послідовності.

Для заміни переднього троса гальма стоянки знімаємо облицювання тунелю підлоги (див. Зняття облицювання тунелю підлоги і послаблюємо натяг тросів, відвернувши регулювальну гайку приводу на різьбовому наконечнику переднього троса.

Ножем акуратно розрізаємо килимове покриття підлоги за важелем гальма стоянки.

Від’єднуємо передні наконечники задніх тросів від вирівнювача (див. вище).

Відігнувши частини килимового покриття, що розрізають

…головкою «на 13» відвертаємо дві гайки кріплення важеля до підлоги.

Піднявши важіль гальма стоянки, від’єднуємо колодку проводів від вимикача сигналізатора і знімаємо важіль.

Відвівши заглушку облицювання важеля, ключем «на 10» повністю відвертаємо регулювальну гайку на різьбовому наконечнику переднього троса.

Виймаємо передній трос з отвору важеля.

Підчепивши викруткою, по черзі знімаємо з вирівнювача пластмасові фіксатори

Встановлюємо передній трос гальма стоянки у зворотній послідовності.

Після заміни тросів або важеля необхідно провести регулювання приводу гальма стоянки.

тестовий виклик вікна з реєстрацією логіном

Купони за коментарі!

Бажаємо віддячити вам за коментар! Виберіть один із 3 купонів. Повідомлення відображається 1 раз на день не проґавте свій шанс!

Всім здоров’я. Почитав мануал як підтягується ручник і вирішив зробити по своєму, нічого розбирати не потрібно, все елементарно. Максимально піднімаємо ручник вгору, знімаємо заглушку вниз і ось вона заповітна гайка). Потрібна головка на 10, чим довша тим краще. І ставимо заглушку на місце, я це зробив без особливих зусиль, ледь не відпускав ручник.

Коментарі та думки власників 15

актуальна тема. чи правильно я зрозумів. важіль вгору до упору, а потім просто підтягнути? нічим не контриться? а як зловити момент затягування назаповітні три клацання?

На заповітні 7-8 клацань, у книжці написано, а так і я написав. Навіть двома руками піднімав.

актуальна тема. чи правильно я зрозумів. важіль вгору до упору, а потім просто підтягнути? нічим не контриться? а як зловити момент затягування назаповітні три клацання?

Питання, а зад у будь-якому випадку вивішувати треба?

не перетягніть. а то барабашка грітиметься ппц

На мою його не підтягують. У нас самонатягувач є. Значить закис він у тебе чи неправильно підтягував. Тиснеш на педаль гальма до упору (при робочому двигуні легше) і легким рухом ручника вгору і вниз (має чути спрацьовування храповика) даєш прокрутитися храповому механізму самонатягувача (вибрати зазор). Це теоретично.

Стор. 220, заміна задніх гальмівних колодок

Щоб відрегулювати положення гальмівних колодок, натискаємо педаль гальма кілька разів. Утримуємо її в натиснутому положенні і потім багаторазово піднімаємо і опускаємо важіль гальма стоянки (при переміщенні важеля потрібно весь час тримати кнопку вимкнення гальма стоянки на важелі натиснутою, щоб храповий механізм не працював). При цьому в гальмівних механізмах задніх коліс буде чути клацання від роботи механізму автоматичного регулювання зазорів між колодками та гальмівними барабанами. Важіль гальма стоянки піднімаємо і опускаємо до тих пір, поки не припиняться клацання в гальмівних механізмах.

На мою його не підтягують. У нас самонатягувач є. Значить закис він у тебе чи неправильно підтягував. Тиснеш на педаль гальма до упору (при робочому двигуні легше) і легким рухом ручника вгору і вниз (має чути спрацьовування храповика) даєш прокрутитися храповому механізму самонатягувача (вибрати зазор). Це теоретично.

Після різних робіт, наприклад, після заміни тросів, проводять обов’язково регулювання стоянкового гальма. Щоб виконати регулювання ручного гальма Renault Duster, знімається декоративна пластикова панель. Її розташування знаходиться у салоні. Ще точніше. між передніми сидіннями. За допомогою десятого ключа, проводиться регулювання натягу троса. Даним ключем, обертаємо гайку, біля важеля, гальма стоянки. Обертаючи гайку так, як було описано вище, причому всі дії повинні здійснюватися за годинниковою стрілкою, трос, неодмінно натягатиметься. Якщо ж, відкручувати, то трос послаблюється. Щоб відрегулювати гальмо стоянки, автомобіля Renault Duster, потрібно вивісити його задок. Потім, натисніть кілька разів, педаль гальма, її потрібно утримувати. Важіль гальма після цього, зводимо вгору. У ручному гальмі, його хід, буде, близько шести або восьми клацань. Кількість клацань, та їх регулювання, зробимо за допомогою гайки, що розташована біля важеля. При опущеному важелі(зверніть увагу) заднім колесам нічого не повинно заважати. Обертання має бути вільним. При піднятому ж, автомобіль, не повинен з’їжджати з клону, (умовно-двадцять три градуси). Це включно.

А я що сказав. У Вас та За кермом написано: після заміни троса і т.д.д. Зазор повинен регулюватися сам. Так, можна і три рази попередньо натиснути на медаль гальма, але дії ручником аналогічні. У мене злітав трос, я все це прочитав, їздив на станцію.Сказали, має само регулюватися описаними вище діями. У мене поки що нормально. Далі побачимо. А сам побував регулювати за мануалом?

READ  Renault Megane 2 заміна масла в АКПП

Ви читати вмієте? У першому написано при заміні задніх гальмівних колодок.

Вмію, тому й написав: і т.д., т.е. так далі

А я що сказав. У Вас та За кермом написано: після заміни троса і т.д.д. Зазор повинен регулюватися сам. Так, можна і три рази попередньо натиснути на медаль гальма, але дії ручником аналогічні. У мене злітав трос, я все це прочитав, їздив на станцію.Сказали, має само регулюватися описаними вище діями. У мене поки що нормально. Далі побачимо. А сам побував регулювати за мануалом?

другий рік експлуатації і відчую що саморозслаблюється але не в обратку це факт

Якщо розглядати ручне гальмо, як систему на Renault Duster — цей механізм є найбільш надійним і нехитрим вузлом, встановленим на машині. Всі складові ручного гальма мають підвищені експлуатаційні властивості, що гарантує тривале функціонування без поломок. Однак, через певний термін відбувається зниження ефективності від роботи стоянкової системи через розтягування металевого троса, який здійснює привід гальмівних колодок, що в свою чергу призводить до підвищеного їхнього зносу. Усунути несправність троса на Renault Duster можна як самостійно, так і скористатися послугами автосервісу. Багато власників Дастера цікавить питання, як підтягнути ручник? Коли потрібна заміна троса? У цій статті постараємося розібратися в цьому питанні, та розповісти, як відбувається регулювання ручника.

регулювання, гальма, renault, duster

У разі ремонту самотужки Вам обов’язково слід ознайомитися з даною публікацією. Далі наведено інструкцію як підтягнути ручник, і заміна троса гальмівної системи стоянки на Renault Duster, не звертаючись до чужої допомоги. Але перед самим регулюванням ручника слід відновити прогалини у знаннях про влаштування автомобіля.

Щоб зрозуміти, як підтягнути ручник, потрібно розуміти його пристрій. Розтискання гальмівних колодок задньої осі відбувається при переміщенні важеля, що складається зі звичайного набору:

 • рукоятка гальма стоянки;
 • передній трос із шайбою для регулювання його довжини на кінці;
 • стабілізатор;
 • два торси приводу колодок на кожному задньому колесі;
 • рукояті для приводу ручного гальма.

Передній трос одним кінцем з’єднаний з важелем, а заднім. до балансиру. Проміжним елементом є задні троси, що зв’язують стабілізатор та рукояті колодок. Отже, при переміщенні рукоятки гальма стоянки в робочий стан, відбувається вплив на колодки, які блокують задні колеса. Нижче йтиметься про те, як здійснюється регулювання ручника на Renault Duster, для нормального функціонування всієї системи.

Заради справедливості, слід зазначити, що з поняттям, як підтягнути ручник гальмівної системи стоянкового механізму автовласнику Renault Duster доводиться досить рідко, на відміну від інших машин. Потреба у цьому виникає зазвичай після заміни тросів чи ремонту. Конструктивно ручне гальмо цього автомобіля обладнане саморегулюючим пристроєм – подовженням розпірної планки усувається частково знос колодок. Завдяки цьому відкоригувати ступінь натягу троса можна, а як підтягується ручник? Виконати треба ряд повних прокачування педаллю, і перемістивши рукоятку вниз, а потім кілька разів вгору. При виконанні цієї процедури кнопку ручки слід натискати. Завдяки таким простим діям ручний стопор починає функціонувати справно, при цьому вважається нормальним виникнення шести-восьми клацань храповика. У разі відсутності блокування задньої осі коліс через ослаблений трос, його слід натягнути. Нижче розписано технологію цієї процедури. Отже, як підтягується ручник правильно:

Швидко підтягнути ручник за 3 хвилини на Рено Дастер

 • Необхідно спочатку зняти кожух тунелю підлоги, щоб провести регулювання. Для його демонтажу необхідно із зусиллям звільнити фіксатори та вийняти каркас пильника рукоятки КПП. Використовуючи викрутку, відхилити стопорний механізм регулятора електричного приводного пристрою дзеркал заднього огляду. Потім зняти накладку.
 • Віджати кришку-заглушку кожуха важеля гальмівного стоянкового механізму. Після перевести важіль у граничне положення вниз.
 • Потім слід піддомкратити автомобіль ззаду, щоб колеса задньої осі вільно оберталися та надійно зафіксувати таке положення машини.
 • Далі кілька різких натискань, з утриманням педалі гальма, дозволять зробити натяжку троса. Використовуючи ключ на 10, необхідно обертати регулювальну шайбу для натягу тросика.
 • При виконанні такого процесу, як регулювання ручника, не забувайте наводити кілька разів рукоятку в робоче положення, щоб відрегулювати храповий механізм до нормальної кількості клацань (6-8).
 • Наприкінці слід провести прокручування кожного колеса задньої осі та переконатися у відсутності блокування при опущеній рукоятці. Таким чином, ви наочно дізналися, як підтягується ручник.

Після успішного регулювання гальма стоянки на Renault Duster необхідно зробити останній тест. Він відбуватиметься безпосередньо на дорозі. Машина встановлюється на схилі з ухилом 25% і перевести рукоятку в робоче положення. Це дасть можливість перевірки ефективності його роботи. Якщо машина залишається абсолютно нерухомою в цих умовах, система ручного гальма працює справно. І інформація про те, як підтягнути ручник, вам була зрозуміла, і ви впоралися із завданням. Для подібного експерименту підійде відповідна ділянка дороги чи естакада.

Який антифриз для Renault Duster 1.6? Стаття розповідає про це

Як правило, якщо вся технологія регулювання дотримана, то ручне гальмо на Renault Duster працює нормально. У разі перенатягу, заклинювання або розірваного, слід поставити новий, тоді потрібна заміна троса, але про це мова піде в наступній статті.

Покрокова інструкція

Щоб зробити регулювання троса на Renault Duster слід виконати кілька кроків. При цьому на початку процесу слід провести підготовчі роботи, які включають:

 • демонтаж кожуха тунелю підлоги та пластиков панелі, розташованої між передніми сидіннями (витягнути фіксатори);
 • зняття каркаса пильника важеля;
 • відхилення убік механізму зупинки електричного пристрою дзеркал заднього виду;
 • зняття накладки;
 • переведення важеля в максимально низьке положення;
 • підняття машини до рівня вільного обертання коліс за допомогою домкрата або іншого пристрою;
 • фіксація становища транспортного засобу.

Після цього можна перейти безпосередньо до регулювання. Вона має на увазі:

 • вичавлення педалі газу кілька разів до упору і утримуємо в такому положенні;
 • регулюємо трос, використовуючи тріскотку з подовжувачем на 10 або ріжковий ключ (обертаємо гайку за годинниковою стрілкою);
 • робимо перевірку, піднімаючи ручку вгору, кількість клацань має становити 6-8.

Якщо їх число вийшло нижче, необхідно відкрутити гайку, повернувши проти годинникової стрілки.

Після, повертаємо всі демонтовані деталі у зворотному порядку на належне місце.

В результаті всіх дій, ручне гальмо Renault Duster необхідно буде тільки перевірити в дорожніх умовах.

Пристрій гальма стоянки Renault Duster

Блокування задніх коліс автомобіля здійснюється за допомогою впливу ручного приводу механізму ручника, який включає стандартний за мірками сучасного автопрому набір основних деталей, а саме:

 • важіль ручника;
 • передній трос з розташованою на його наконечнику регулювальною гайкою;
 • зрівняльник;
 • два задніх троси (по одному на кожне колесо);
 • важелі приводу гальмівних колодок.

Передній трос своїм переднім наконечником прикріплений до механізму важеля, а заднім наконечником до вирівнювача. Сполучною ланкою між вирівнювачем та важелями колодок служать задні троси. Таким чином, в той час як водій встановлює важіль ручного гальма в робоче положення, зусилля всієї системи спрямоване на те, щоб привести в рух колодки та заблокувати колеса. Про те, як підтягнути ручник на Renault Duster, щоб він міг ефективно виконувати свою функцію, ми розповімо далі.

Як відрегулювати трос гальма стоянки

Вдаватися до підтяжки ручної гальмівної системи власнику Renault Duster не так часто, як на інших автомобілях. Як правило, це потрібно лише після ремонту системи або заміни тросів приводу. Справа в тому, що в конструкції ручного гальма цього авто присутній самонатягується механізм. за рахунок збільшення довжини розпірної планки відбувається компенсація зносу гальмівних колодок. Тому зазвичай регулювання ручника Renault Duster проводиться шляхом декількох натискань на педаль гальма до упору та установки важеля у верхнє та нижнє положення кілька разів (кнопка важеля в цей час має бути натиснутою). Найчастіше після цих нехитрих дій система починає справно працювати і 6-8 клацань храпового механізму для неї є нормою. Якщо ж на вашій машині гальмівні колодки коліс не блокуються через те, що витягнувся задній трос (або обидва), його доведеться підтягнути. Як це зробити, ви дізнаєтеся з наведеної нижче покрокової інструкції:

 • Отримати доступ до механізму регулювання ручника ви зможете лише після демонтажу накладки обшивки тунелю підлоги. Для її зняття спочатку потрібно, подолавши опір фіксаторів, витягти рамку пильника важеля КПП. Після того як ви за допомогою викрутки відтисніть стопор регулятора електроприводу дзеркал заднього виду, можна зняти накладку.
 • Змістіть заглушку обшивки важеля гальма стоянки, після чого встановіть сам важіль у крайнє нижнє положення.
 • Підніміть задню частину автомобіля так, щоб задні колеса могли вільно крутитися і надійно зафіксуйте його в такому положенні.
 • Тепер кілька разів інтенсивно натисніть на педаль гальма і, утримуючи її, зробіть натяжку троса приводу ручника. Для цього за допомогою головки на 10 слід обертати регулювальну гайку за годинниковою стрілкою.
 • У процесі регулювання періодично встановлюйте важіль ручного гальма в робоче положення, щоб досягти оптимальної кількості клацань (від 6 до 8).
 • Після завершення натяжки троса перемістіться до задньої частини машини і покрутіть від руки кожне заднє колесо — переконайтеся, що при опущеному важелі колодки не перешкоджають руху.
READ  Який дизельний двигун може бути поставлений на Niva

Закручуйте гайку за годинниковою стрілкою

Якщо регулювання ручного гальма Renault Duster пройшло успішно, настала черга фінального тесту в дорожніх умовах. Вам потрібно встановити автомобіль під ухилом в 25% і поставити на ручник, щоб перевірити, наскільки ефективно він функціонує. машина не повинна рухатися мимовільно. Для цього можете підшукати відповідну ділянку дороги або використати відповідну естакаду.

У більшості випадків після правильно виконаного регулювання ручник Renault Duster починає працювати нормально. Якщо ж трос занадто сильно витягнувся, заклинив у захисній оболонці або зовсім обірваний, то буде потрібно його заміна, але це вже тема іншої статті.

Найкращі ціни та умови на купівлю нових авто

Кредит 9.9% / Розстрочка / Trade-in / 98% ухвал / Подарунки в салоні

Ви тут

Вам буде потрібна торцева головка «на 13». Гальмо стоянки має утримувати автомобіль на ухилі 25% при переміщенні важеля в салоні автомобіля на 5-7 зубців (клацань) храпового пристрою. При необхідності привід гальма стоянки регулюють із салону. 1. Зніміть облицювання тунелю підлоги (див. тут)

2, Відкиньте вперед встановлену на облицювання важеля приводу гальма стоянки заглушку, що закриває регулювальний вузол приводу гальма стоянки.

Загортаючи або відвертаючи регулювальну гайку, досягайте ходу важеля на 5-7 клацань. 4. Виконайте кілька повних ходів важеля та опустіть важіль до упору. 5. Піддомкратте задню частину автомобіля та проверніть задні колеса рукою. Вони повинні обертатися рівномірно, без ривків. В іншому випадку відремонтуйте привід гальма стоянки або гальмівні механізми задніх коліс. 6. Встановіть на місце заглушку регулювального вузла та облицювання тунелю підлоги.

Особливості регулювання

На позашляховику Renault Duster є можливість покращити ефективність роботи ручника без регулювання елементів стабілізатора системи.

У другому випадку дії слід проводити з натиснутою кнопкою, щоб фіксатор не потрапляв у пази зубчастого сектора. Якщо після проведеної процедури колеса не блокуватимуться, тоді потрібно відкоригувати величину натягу тросів або замінити гальмівні колодки.

Компоненти повнопривідної системи

Основними частинами будь-якої системи повного приводу є два диференціали (передній та задній) та роздавальна коробка. Крім того, системи з частковою зайнятістю мають блокуючі вузли, і обидва типи систем можуть мати вдосконалену електроніку, яка допомагає їм ще краще використовувати наявну тягу.

Автомобіль має два диференціали: один розташований між двома передніми колесами, а інший. між двома задніми колесами.Вони посилають крутний момент від карданного валу або трансмісії на провідні колеса. Вони також дозволяють лівому та правому колесам обертатися з різною швидкістю, коли ви робите поворот.

регулювання, гальма, renault, duster

Коли ви робите поворот, внутрішні колеса йдуть іншим шляхом, ніж зовнішні, а передні колеса. інакше, ніж задні, тому кожне з коліс обертається з різною швидкістю. Диференціали забезпечують різницю швидкостей між внутрішніми та зовнішніми колесами.(У повнопривідному автомобілі різниця у швидкості між передніми та задніми колесами обробляється роздавальною коробкою. ми обговоримо це пізніше.)

Існує кілька різних видів диференціалів, що використовуються у легкових та вантажних автомобілях. Типи диференціалів, що використовуються, можуть істотно вплинути на те, наскільки добре автомобіль використовує наявну тягу. Подивіться, як диференціали працюють для більш детальної інформації.

роздавальна коробка

Це пристрій, який розподіляє потужність між передньою та задньою осями на повнопривідному автомобілі.

Повернемося до нашого прикладу повороту на поворот: у той час як диференціали обробляють різницю швидкостей між внутрішніми та зовнішніми колесами, роздавальна коробка в системі повного приводу містить пристрій, який враховує різницю швидкостей між передніми та задніми колесами. Це може бути в’язка муфта, міжосьовий диференціал або інший тип коробки. Ці пристрої дозволяють системі повного приводу функціонувати належним чином на будь-якій поверхні.

Роздавальна коробка на повнопривідній системі з неповним робочим днем ​​блокує карданний вал передньої осі на карданний вал задньої осі, тому колеса змушені обертатися з однаковою швидкістю.Це вимагає, щоб шини прослизали, коли автомобіль повертає на поворот. Системи з частковою зайнятістю, подібні до цієї, слід використовувати тільки в ситуаціях з малим зчепленням, коли шин відносно легко зісковзувати. На сухому бетоні шини не легко ковзають, тому повний привід слід відключити, щоб уникнути різких поворотів та додаткового зносу шин та трансмісії.

Деякі роздавальні коробки, найчастіше в системах з частковою зайнятістю, також містять додатковий набір передач, які дають автомобілі нижнього діапазону.Це додаткове передавальне число дає автомобілю додатковий момент, що крутить, і супер-повільну вихідну швидкість. На першій передачі на низьких оборотах автомобіль може розвинути максимальну швидкість близько 5 миль на годину (8 км/год), але на колесах створюється неймовірний момент, що крутить. Це дозволяє водіям повільно та плавно повзти вгору по дуже крутих схилах.

Стопорні вузли

Кожне колесо в автомобілі кріпиться болтами до ступиці. Неповна повнопривідна вантажівка зазвичай має блокуючих маточок на передніх колесах. Коли повний привід не задіяний, блокуючі маточини використовуються для від’єднання передніх коліс від переднього диференціала, півосей (валів, які з’єднують диференціал зі маточкою) і карданного валу.Це дозволяє диференціалу, півосям та карданному валу перестати обертатися, коли автомобіль працює на двоколісному приводі, що знижує знос деталей та підвищує економію палива.

Вузли ручного блокування раніше були досить поширеним явищем. Щоб задіяти повний привід, водій фактично повинен був вийти з вантажівки та повертати ручку на передніх колесах, доки маточини не зафіксуються. Нові системи мають автоматичні блокуючі втулки, які включаються, коли водій перемикається на повний привід. Цей тип системи зазвичай може бути включений під час руху автомобіля.

У цих системах, як ручних, так і автоматичних, зазвичай використовується ковзна муфта, яка фіксує передні півосі на ступиці.

Advanced Electronics

На багатьох сучасних повнопривідних та повнопривідних автомобілях передова електроніка відіграє ключову роль. Деякі автомобілі використовують систему ABS, щоб вибірково застосовувати гальма до колес, які починають заносити. це називається. контроль тяги.

Інші мають складні, з електронним управлінням зчеплення, які можуть краще контролювати передачу моменту, що крутить, між колесами.Ми розглянемо одну таку просунуту систему пізніше у цій статті.

По-перше, давайте подивимося, як працює найголовніша система повного приводу з частковою зайнятістю.

Регулювання гальма стоянки відноситься до категорії робіт, які часто виконуються власниками автомобіля. Отже, ручник функціонально призначений впливати на гальма під час стоянки машини.

Підтягування ручника

Намір відновити і підтягнути ручник гальма стоянки передбачає операції з дотриманням етапу:

 • Встановити авто на яму або підняти на естакаду. Можна вивісити витягом. Зручним варіантом вважається підняття задньої частини машини. Для виключення зсуву або скочування включається якась передача КПП. Під передні колеса та кузов ставляться опори для безпеки робіт. Гальмо стоянки вимикається.
 • У салоні на пластиковій накладці ручника відвертаються гвинти кріплення. Знімається регулювальна гайка для ослаблення натяжки троса. При цьому потрібно заміряти лінійкою або візуально відстань між важелем та регулювальною гайкою. Щоб послабити натяг тросів, вони повинні бути в межах 20 мм.

Відвертаємо гвинти кріплення пластикової накладки ручника

Затягуємо гайку регулювального болта

Зняті деталі встановлюються у зворотній послідовності.

Покрокова інструкція роботи з ручником

Регулювання ручника Renault Duster проводиться після заміни колодок, пориву або розтягування тросів. Основною ознакою неефективної роботи гальма стоянки є великий робочий хід важеля ручника. Робота з регулювання нескладна і здебільшого проводиться самостійно.

Для цього необхідно послідовно виконати низку дій:

 • Вивісити задні колеса та надійно зафіксувати автомобіль.
 • Демонтувати декоративну накладку тунелю підлоги.
 • Відвести заглушку облицювання важеля для доступу до регулювального вузла.
 • Кілька разів натиснути на педаль гальма та залишити в натиснутому положенні.
 • Переміщенням ручника домогтися припинення роботи механізму регулювання зазору між колодками та барабаном. Якщо клацань немає, то потрібно закрутити регулювальну гайку наконечника переднього троса на 3-4 обороти.
 • Перевірити хід важеля, який має становити 6-7 клацань.

Ефективність функціонування ручника перевіряється обертанням коліс: при знаходженні важеля у нижньому положенні вони вільно обертаються, а у верхньому блокуються.

Заміна тросів

Такі роботи проводяться після пориву або заклинювання троса в оболонці або при поломці стабілізатора. Якщо з’явився дефект на 1 тросику, рекомендується змінювати весь комплект. Демонтаж та встановлення передньої тяги праці не складає.

Заміна задніх тросів пов’язана з демонтажем гальмівних колодок. У процесі розбирання вузла дефектні деталі слід замінити чи відремонтувати (артикул ремкомплекту 440265341г).

 • встановити домкрат під задній міст у моделей із повним приводом;
 • від’єднати наконечник троса від вирівнювача;
 • зняти колесо;
 • демонтувати гальмівний барабан;
 • зняти верхню та нижню стяжні пружини;
 • демонтувати пружину регулятора проміжків;
 • провернути чашку задньої колодки та витягнути пружину та наконечник стійки;
 • відвести колодку і від’єднати наконечник троса гальма стоянки від важеля.
READ  Renault Logan заміна пильовика шруса

Установку нової деталі виконують у зворотному порядку. Покрокову заміну елементів можна подивитися на

Після закінчення монтажу роботу пристрою перевіряють у дорожніх умовах.

Регулювання ручного гальма Renault Duster самостійно

Добре спроектована гальмівна система моделей Renault Duster робить автомобіль цієї марки найбільш надійним і безпечним. Головним елементом такої системи є ручне гальмо. Всі комплектуючі такого механізму мають гарні експлуатаційні властивості. За рахунок цього знижується ризик виникнення несправностей і збільшується функціональність.

регулювання, гальма, renault, duster

Система дії наступна металевий трос, який є основою ручника, приводить у дію гальмівні колоди. У процесі експлуатації автомобіля, трос розтягується, за рахунок чого відбувається швидке зношування колодок. Саме тому регулювання ручного гальма Renault Duster є важливою процедурою, яка потрібна для забезпечення безпеки даної системи.

Усунути проблему можна не тільки в спеціальних сервісних центрах, але і самостійно. Для цього не потрібні специфічні інструменти або знання.

Регулювання гальма стоянки на Renault Logan 2

Гальмо стоянки необхідно регулювати після заміни тросів приводу, а також якщо перевірка виявила необхідність регулювання. Хід ручника повинен становити 5. 7 клацань.

Послідовність виконання 1. Підготовляємо автомобіль до виконання роботи. 2. Підчіпаємо викруткою і відкриваємо кришку в задній частині облицювання тунелю підлоги. 3. Ключем TORX T20 відвертаємо гвинт кріплення облицювання.

Піднімаємо вгору важіль приводу гальма стоянки і знімаємо облицювання.

Опускаємо важіль гальма стоянки. 6. Відкидаємо вперед кришку регулювального вузла.

Торцевим ключем на 10 мм з подовжувачем затягуємо або відвертаємо регулювальну гайку в залежності від того, що необхідно: зменшити або збільшити кількість клацань ходу важеля.

Після того, як гальмо стоянки відрегульоване (кількість клацань в нормі), вивішуємо задні колеса автомобіля і переконуємося, що при піднятом на одне клацання важелі приводу гальма стоянки горить контрольна лампа включення стоянкового гальма і колеса вільно обертаються а при піднятом важелі.

Ручне гальмо (ручник) регулювання та заміна тросів

На Renault Duster/Kaptur та Nissan Terrano встановлено 1 трос на кожне заднє колесо. Троси однакові, т.до. лівий = правому, взаємозамінні та поставляються під одним артикулом. Таким чином, для заміни тросів на задніх колесах необхідно придбати 2шт.

Трос ручного гальма Duster, Terrano ( 4×4 ) на одне колесо Bosch (аналог 364003676R)

Як регулюється стоянкове гальмо Renault Duster?

Найчастіше регулювання гальма стоянки потрібне після ремонтних робіт (наприклад, якщо проводилася заміна автомобільних тросів).

Перш ніж розпочати регулювання, потрібно демонтувати декоративну пластикову панель, що знаходиться в салоні авто між передніми сидіннями (іноді достатньо зняти лише верхню накладку на панелі). Наступний крок вивісити задок автомобіля.

Потім потрібно натиснути на педаль кілька разів та затиснути її. Важіль ручного гальма піднімається вгору. Оптимальна кількість клацань для ходу важеля 6-8. Регулювання клацань здійснюється за допомогою гайки: торс натягується при обертанні за годинниковою стрілкою. Коли гайка крутиться проти годинникової стрілки слабшає.

Для обертання гайки, яка знаходиться біля гальма стоянки, бажано використовувати ключ на 10 найбільш зручний розмір.

Як перевірити правильність регулювання?

В результаті, коли важіль опущений, задні колеса повинні обертатися. Якщо ж важіль піднятий, то машина не повинна спускатися з ухилу 23 градуси включно. Саме після цих двох перевірок можна сказати, що гальмо стоянки відрегульовано вірно.

Renault Duster заміна тросів гальма стоянки

Троси гальма стоянки міняємо у разі їх обриву, витягування або заїдання всередині оболонок (задні троси), коли регулюванням гальма стоянки не вдається домогтися утримання автомобіля в нерухомому стані на ухилі до 23% включно.

Роботу проводимо на оглядовій канаві чи естакаді.Роботу із заміни заднього троса показуємо на прикладі лівого троса, правий замінюємо аналогічно.Знімаємо облицювання тунелю підлоги (див. Зняття облицювання тунелю підлоги.Для послаблення натягу тросів піднімаємо важіль гальма стоянки і ключем на 10 майже повністю відвертаємо регулювальну гайку приводу на різьбовому наконечнику переднього троса (см.Регулювання приводу гальма стоянки).Опускаємо важіль гальма стоянки.Знімаємо колодки гальмівного механізму заднього колеса. Заміна колодок гальмівних механізмів задніх коліс.Пасатижами витягуємо передній наконечник троса в салон автомобіля та, повертаючи зрівняльник

Renault Duster: ручник, колодки, барабани.

Стиснувши пасатижами пелюстки фіксатора заднього наконечника оболонки троса

виводимо наконечник з отвору в щиті гальмівного механізму та з металевого тримача на важелі задньої підвіски.

Виймаємо трос із двох пластмасових тримачів на паливному баку

РЕНО DUSTER. ШВИДКИЙ СПОСІБ ПІДТЯНУТИ РУЧНИК

та пластмасового тримача на днищі кузова.У салоні автомобіля

пасатижами стискаємо пелюстки фіксатора переднього наконечника оболонки троса і виштовхуємо наконечник з отвору в днище.Цю операцію виконати нелегко, тому що доводиться працювати в тісному просторі ніші днища.Але з огляду на те, що трос ми знімаємо для заміни, можна просто зламати пластмасові пелюстки фіксатора.

Виводимо трос з отвору в днище кузова.Аналогічно знімаємо правий трос гальма стоянки.Встановлюємо задні троси гальма стоянки у зворотній послідовності.Для заміни переднього троса гальма стоянки знімаємо облицювання тунелю підлоги (див. Зняття облицювання тунелю підлоги і послаблюємо натяг тросів, відвернувши регулювальну гайку приводу на різьбовому наконечнику переднього троса.

Ножем акуратно розрізаємо килимове покриття підлоги за важелем гальма стоянки.Від’єднуємо передні наконечники задніх тросів від вирівнювача (див. вище).Відігнувши частини килимового покриття, що розрізають

головкою на 13 відвертаємо дві гайки кріплення важеля до підлоги.

Піднявши важіль гальма стоянки, від’єднуємо колодку проводів від вимикача сигналізатора і знімаємо важіль.

Відвівши заглушку облицювання важеля, ключем на 10 повністю відвертаємо регулювальну гайку на різьбовому наконечнику переднього троса.

Виймаємо передній трос з отвору важеля.Підчепивши викруткою, по черзі знімаємо з вирівнювача пластмасові фіксатори

та наконечників задніх тросів.Виймаємо передній трос із вирівнювача.Встановлюємо передній трос гальма стоянки у зворотній послідовності.Після заміни тросів або важеля необхідно провести регулювання приводу гальма стоянки (див. Регулювання приводу гальма стоянки).

Категорії товарів, які вам можуть бути цікаві на підставі статті Ручне гальмо:

Налаштування ручника своїми руками

На відміну від багатьох вітчизняних автомобілів, регулювання ручника на автомобілі Renault Logan не вимагає підняття автомобіля і роботи під його днищем. підтягувати трос слід безпосередньо з салону машини. Але для початку необхідно дістатися до регулювального механізму, демонтувавши облицювання тунелю підлоги. Для цього вам знадобиться ключ TORX T20 та викрутка з плоским лезом.

Скористайтеся ключем TORX T20

Спочатку ключем TORX T20 виверніть гвинт у задній частині облицювання. він прихований під спеціальною заглушкою, яку можна відкрити, скориставшись викруткою. Після цього задню частину можна зрушити вперед та зняти. Отримавши доступ до регулювального механізму ручного гальма, озброїться гайковим ключем на «13» і скористайтеся наступною інструкцією, яка розповість, як підтягти ручник Renault Logan:

 • Регулювальний вузол прихований під невеликою заглушкою, яку слід відкинути вперед, попередньо натиснувши на неї, щоб вивести із зачеплення.
 • Далі, підтягніть або зменшіть натяг троса ручника поворотом регулювальної гайки в той чи інший бік. При цьому важіль повинен знаходитись у неробочому положенні (опущеним до упору). Після кожних півоберта гайки перевіряйте хід важеля, щоб досягти потрібної кількості клацань механізму (оптимально 5–7).
 • Після цього необхідно вивісити задні колеса, встановивши автомобіль на опори, і перевірити, чи гальмівні колодки не перешкоджають обертанню кожного колеса при опущеному важелі. Якщо все в порядку, значить, ручне гальмо налаштоване правильно і можна заглушку разом з облицюванням тунелю підлоги встановлювати на місце.

З цього посібника ви дізналися, як відрегулювати ручне гальмо на Renault Logan, але після підтяжки троса необхідно також перевірити, наскільки ефективно функціонує система ручного блокування задніх коліс. Проводиться цей тест на ділянці дороги з нахилом 25% або на відповідній естакаді. Просто поставте машину на ручник і переконайтеся, що вона під таким ухилом залишатиметься нерухомою. Якщо ж гальмо стоянки недостатньо ефективне або зовсім не тримає, незважаючи на правильно виконане регулювання, то, ймовірно, троси занадто сильно розтяглися або пошкоджені. У будь-якому випадку тут знадобиться заміна.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS