Table of Contents

Подвійний вихлоп на ВАЗ своїми руками

При вдосконаленні автомобіля люди вдаються до різних способів, які дозволяють виділити їхній транспортний засіб серед інших моделей. Найшвидшим і відносно дешевим є встановлення подвійного вихлопу. Встановлення досконалішої вихлопної системи, крім зовнішнього вигляду, може надати і більшої потужності рахунок більш легкого вихлопу. Іноді автомобілі потребують встановлення подвійного вихлопу при збільшенні об’єму та потужності двигуна, це дозволить отримати максимальну продуктивність, на яку здатний автомобіль. Такий тюнінг можна здійснити самостійно. При виготовленні подвійного вихлопу на автомобілі ВАЗ не знадобляться великі грошові вливання, а за наявності власного інструменту взагалі необхідно придбати лише витратні матеріали.

Поради щодо правильного вибору глушника для тюнінгу

подвійний, вихлоп, priora, своїми, рука

Основна увага має звертатися на вагу глушника та якість металу, з якого він виготовлений

 • Також потрібно подивитися на фарбовані ділянки глушника. При виявленні навіть найменшої ділянки відколювання фарби його брати не потрібно: це перший показник, що глушник вже схильний до корозійних процесів і довго вам не прослужить. Більшість запропонованих варіантів зараз виготовлено зі сплавів або нержавіючої сталі.
 • Зверніть увагу на довжину нового глушника, місця кріплення до кузова.

Для автомобіля ВАЗ варто вибрати такий глушник, який повністю вас влаштовує за конструкцією та рівнем поглинання шумів.

Для автомобіля ВАЗ варто вибрати такий глушник, який повністю вас влаштовує за конструкцією та рівнем поглинання шумів, адже саме він зможе забезпечити комфортне пересування на автомобілі.

Встановлення готового подвійного вихлопу на ВАЗ

Взаємозамінність деталей у різних моделях дозволяє підібрати оптимальну конструкцію подвійного вихлопу

При самостійній установці вам знадобиться невеликий набір інструментів: комплект ключів та викрутка. Для кріплення також знадобляться хомути та кронштейни кріплення.

Види глушників для створення подвійного вихлопу

При виготовленні подвійного вихлопу для автомобілів ВАЗ важливим є правильний вибір глушників. Так, виділяють типи глушників для вихлопних систем:

 • Резонаторні глушники, як правило, виготовлені з якісної перфорованої труби з камерою, що її оточує. Саме навколишня камера забезпечує глушення шумів, які мають певну частоту. Іноді може бути встановлений кілька резонаторів.
 • Глушник типу “стандарт” представлений системою перегородок, які нагадують за своєю будовою лабіринт. Перегородки дозволяють охолодити вихлопний газ, також при проходженні такої системи звук суттєво принишує. Вони можуть бути обладнані перфорованими трубами.
 • Третім типом є прямоточні системи. Вони також мають систему зниження шуму, але вона представлена ​​спеціальними фільтрами і волокнами, які встановлені в середині самої труби. Саме тому термін служби такого глушника обмежується терміном придатності волокон усередині прямоточного глушника.

Особливістю вихлопної труби даного типу є те, що вона здатна досить слабо гасити вихлопні звуки двигуна.

Виготовлення подвійного вихлопу своїми руками

За наявності часу, матеріалів і необхідних технічних засобів виготовити подвійний вихлоп для автомобіля ВАЗ можна самостійно. Основні деталі вихлопної системи вам доведеться все-таки придбати. Однак при виготовленні вихлопної системи ви зможете значно заощадити хоча б і придбання деталей.

Досвідчені автомобілісти вже давно вивели два основні варіанти виготовлення подвійного вихлопу для ВАЗів.

 • Перший варіант передбачає виготовлення вихлопу із різними кутовими показниками обох вихлопних труб. При цьому варіанті друга труба просто вварюється збоку в трубу, яка йде від колектора. При роботі автомобіля на холостому ходу вихід вихлопних газів із труб практично рівномірний, але при великих оборотах двигуна більша частина вихлопу виходить із прямої труби, що йде від колектора.

Вихлоп із різними кутовими показниками обох вихлопних труб

 • Інший варіант виготовлення вихлопної системи забезпечить однакову кількість вихлопних газів з обох труб. При цьому потрібно до труби, яка йде від колектора, під рівними кутами приварити дві труби з однаковими показниками кутів та поворотів. Це зможе надати конструкції більш естетичного вигляду.

Вихлоп із однаковими кутовими показниками обох вихлопних труб

Після вибору схеми будови вихлопної системи необхідно перейти до наступного етапу установки власної конструкції подвійного вихлопу. При встановленні самостійно виготовленої конструкції можуть виникати проблеми з відхиленнями труб від розташування старих утримувачів. Але і це не є великою проблемою, оскільки їх можна виготовити та встановити самостійно.

READ  Заміна фільтра тонкого очищення палива Priora

Пам’ятайте, що перед встановленням вихлопу власного виробництва його необхідно обернути азбестовим шнуром, який забезпечить теплоізоляцію. Вона вкрай необхідна для того, щоб уникнути спалаху, оскільки в небезпечній близькості розташована паливна система.

Що стосується процесу встановлення, то він ідентичний з тим, що був зазначений вище.

Щоб докладніше ознайомитися з усіма нюансами виготовлення та встановлення подвійного вихлопу на автомобілі ВАЗ, пропонуємо до вашої уваги відео з більш докладним описом.

Тюнінг вихлопу на Priora необхідний у двох випадках:

Якщо потужність двигуна була збільшена і заводська система не справляється з очищенням циліндрів від відпрацьованих газів;

Для створення видимості збільшеної потужності авто. Так би мовити, для краси.

Незалежно від причини, роздвоювати вихлоп на Priora можна двома способами:

Купити готовий варіант спортивної роздвоєної вихлопної системи та встановити, демонтувавши насамперед стару;

Створити самостійно подвійний вихлоп, Priora та конструкція її оригінального вихлопу не така складна, розібратися можна.

Якщо є можливість придбати готовий варіант, проблем із його пошуком немає. Величезний вибір різних видів вихлопних систем можна знайти на ринку тюнінгу. Одним з популярних визнано подвійний вихлоп Стінгер на Priora.

ТОВ «Стінгер спорт». велика компанія, що спеціалізується в цій галузі вже багато років. Тюнінгова вихлопна система на Priora від цього виробника має на увазі комплект з наступних складових:

Як зробити подвійний вихлоп на Priora?

Серійна система вихлопу на Priora дуже добре збалансована з кількістю газів, що виробляються двигуном.

Подвійний вихлоп на Ладу Priora своїми руками

Насамперед, подвійний вихлоп на автомобілі – це ознака її потужності. Як правило, таким атрибутом наділений багато зарубіжний автопром, потужність і крутний момент двигунів у яких досить великий і вимагає складнішої системи для інтенсивного виведення відпрацьованих газів з циліндрів.

Але, є ще таке поняття, як тюнінг вихлопних систем, це коли з якихось причин серійну конструкцію пристрою піддають переробці. Приводом для таких змін, сьогодні, може бути навіть бажання просто покращити зовнішній вигляд авто, надати їй крутості та додати уявної потужності.

Подвійний вихлоп можна встановити на будь-який автомобіль навіть вітчизняного виробника. При грамотному та акуратному підході це ніяк не зашкодить правильній експлуатації машини. Немає жодних проблем, щоб створити вихлоп подвійний на Priora, саме про це і йтиметься у цій статті.

Як зробити подвійний вихлоп на Priora самостійно?

Можна також спробувати зробити інсталяцію самостійно. Існує два способи, як встановити роздвоєний вихлоп. Priora – машина досить бюджетного класу, це означає, що всі підручні запчастини та залізниці для цієї процедури коштуватимуть не надто дорого.

Варіант 1. Спосіб простіший, але не найкращий. Можна приварити відвідну трубу до вже наявної під задньою балкою, і вивести її в протилежному напрямку. Вийде дві труби, що розходяться в сторони під різними кутами.

У цьому й мінус. Система функціонуватиме красиво тільки на неодружених оборотах. На високих оборотах двигуна, гази виходитимуть тільки з однієї труби. Погодьтеся, це не зовсім той результат, якого хотілося б досягти.

Варіант 2. Необхідно роздвоєння труб у місці з’єднання під балкою під однаковим кутом. Це більш трудомісткий процес, однак у цьому випадку відпрацьовані гази рівномірно виходитимуть з обох труб навіть на високих оборотах.

Як бачите, тюнінг LADA Priora та її системи вихлопу у схемі роботи досить простий. Однак, не слід забувати, що на Priora вихлопна система розташована поблизу паливної. Необхідно обов’язково теплоізолювати труби спеціальним матеріалом – азбестом.

Прямоточный выхлоп своими руками

Переваги подвійного вихлопу

Ви запитаєте, у чому сенс тюнінгу вихлопної системи, якщо вона функціонує без нарікань? У роздвоєного глушника є особливі переваги:

 • Підвищення інтенсивності відведення відпрацьованих газів рахунок зменшення опору, як наслідок — збільшення потужності двигуна;
 • Додаткове зниження рівня шуму під час роботи вихлопної системи;
 • Надання машині агресивного, ефектного спортивного зовнішнього вигляду;
 • Забезпечення працюючому авто рівного, своєрідного «шляхетного» звучання.

Варіанти роздвоєної конструкції

Зазначимо, що є кілька конструктивних рішень встановлення саморобного подвійного вихлопу на LADA Priora. Розглянемо найпоширеніші варіанти:

 • Розбіжність двох відводів від труби основного глушника (біля задньої балки);
 • Розведення двох глушників безпосередньо від резонатора;
 • Установка двох резонаторів із глушниками відразу після каталізатора;
 • Виведення двох труб з кожного із здвоєних глушників.

Отже, існує багато способів тюнінгу вихлопної системи, остаточний вибір залежить від того, який з варіантів вам найбільше підходить.

Типи подвійних саморобних глушників

Розглянемо найпростіший і малобюджетний метод монтажу подвійного вихлопу на «LADA Priora» із встановленням відводів від труби глушника під задньою балкою автомобіля. Зазначимо, що і тут можна вибрати один із двох варіантів:

 • Розведення патрубків різної довжини із приварюванням відгалуження до основного глушника.
READ  Заміна ГРМ Priora 16 клапанів без кондиціонера

Два патрубки різної довжини приварені до труби основного глушника

 • Приварювання до труби основного глушника двох патрубків, що мають аналогічні показники за довжиною, кутами та кількістю поворотів.

Два однакові патрубки приварені до труби глушника

Пам’ятайте, що різна довжина труб хоч і впливає на кількість газів, що виводяться (особливо це буде помітно при великих оборотах двигуна), але на самій роботі мотора ніяк не відбивається.

Як зробити своїми руками

Розглянемо процес установки роздвоєного глушника з прикладу готового зразка — всі виконані нами дії підійдуть для монтажу будь-якої конструкції такого типу. Єдиним нюансом, який може вплинути на хід робіт, стане можливе відхилення труб самостійно виготовленої системи від кріпильних елементів оригінального глушника. Однак це не є проблемою, тому що всі кронштейни можна легко виготовити та змонтувати своїми руками.

Встановлюємо автомобіль на витяг або оглядову яму, готуємо весь необхідний інструмент, запасаємося терпінням і приступаємо до роботи:

 • Демонтуємо оригінальний основний глушник, від’єднуючи хомут у місці його кріплення до резонатора (додаткового глушника).
 • Підвісимо на його посадкове місце праву частину нової конструкції, встановивши її на наявні подушки (замінивши їх у разі критичного зносу). Ліву сторону глушника поки не кріпимо, а лише з’єднуємо загальний висновок подвійного вихлопу з резонатором, злегка «наживляючи» хомут та кільце ущільнювача.

Установка частини конструкції на посадкове місце оригінального глушника
Прикладемо ліве відведення до лонжерону на днище авто, відзначимо точку кріплення скоби-кронштейна.

Ліва частина конструкції, кронштейн кріплення та подушка глушника
За допомогою дриля просвердлимо два отвори і надійно закріпимо кронштейн шурупами.

Підготовка отворів для встановлення скоби-тримача
Підвісимо відвід глушника на кронштейн за допомогою кріпильного прутка, попередньо вставивши подушку в скобу-тримач.

Встановлення додаткового відведення глушника
У нашому випадку елементи подвійного вихлопу потрібно з’єднати між собою, використовуючи хомут з ​​кільцями ущільнювачів (сильно не затягуємо). Виключаємо цей етап роботи при монтажі цільної конструкції.

З’єднання відводів між собою за допомогою хомута

 • Залишається перевірити кут розташування відводів подвійного вихлопу щодо землі. Переконавшись, що вони знаходяться на одному рівні, міцно затягнемо хомути у місці з’єднання вхідної труби з резонатором та на стику двох патрубків (якщо такий елемент є у конструкції).
 • Перевірка кута розташування відводів щодо землі

  Підготовка до роботи: інструменти та матеріали

  Для виконання повного циклу робіт нам потрібно буде підготувати набір найпростішого інструменту та ряд недорогих матеріалів:

  • ключ (накидний, ріжковий, головка) на «13»;
  • електродриль зі свердлом 1,5 мм;
  • викрутка хрестова;
  • самонарізний шуруп 4 мм. 2 шт.;
  • стандартне кріплення вихлопної системи (хомут кільце);
  • подушка глушника. 2 шт.;
  • кронштейн кріплення (тримач. скоба).

  Хомут з ​​кільцем ущільнювача, саморобний кронштейн, подушка глушника

  На підготовчому етапі робіт потрібно виконати необхідні виміри та скласти найпростішу схему конструкції подвійного вихлопу. Універсального креслення, яке б підходило для кожного індивідуального проекту, просто немає. Майстри-професіонали радять знімати всі виміри за місцем роботи, переносячи дані на папір у зручному для вас вигляді.

  �� ДВОЙНОЙ ВЫХЛОП на LADA Priora.��

  Схема саморобної скоби-тримача відведення подвійного вихлопу

  Зазначимо, що випускна система «LADA Priora» седан та універсал відрізняються від такого обладнання, встановленого на машинах типу хетчбек, довжиною патрубка основного глушника. Монтаж на авто з таким кузовом подвійного вихлопу для перших двох модифікацій призведе до того, що труби системи виступатимуть з-під бампера на 150-160 мм.

  Подвійний вихлоп на “LADA Priora” (ВАЗ 2170). ефективність плюс краса

  Вихлопна система з роздвоєним глушником. перша ознака дорогого елітного автомобіля. Цим обладнанням оснащені дітища зарубіжного автопрому з потужними моторами, що вимагають складних конструктивних рішень для інтенсивнішого виведення відпрацьованих газів. Однак ні для кого вже не секрет, що такий тюнінг виконують і на вітчизняних авто, де кількість коней під капотом значно менша. Як приклад розглянемо встановлення подвійного вихлопу на «LADA Priora».

  Як зробити подвійний вихлоп на Ладі Priora своїми руками

  Довелося застосувати чимало знань і витратити стільки ж сил, перш ніж вдалося втілити в життя давню задумку, а саме завжди мріяв встановити на свою ластівку бінарний вихлоп.

  Я не електрозварювальник, і досвіду майже ніякого, але варив конструкцію своїми власними руками. Ну, хіба що батька закликав до помічників. При цьому ніколи раніше цим ніхто з нас не займався, тому досвіду не вистачало.

  До рішення розпочати справу доходив досить тривалий час. Добу безперервно проводив на різних тематичних форумах, вивчаючи фото та відео, де умільці створюють подібні елементи. Я вирішив створити рівнотривалий вихлоп після балки. Така конструкція дозволить відпрацьованим газам виходити синхронно з обох боків. Перед тим, як розпочати безпосередньо роботу, довелося сотні разів проводити виміри та підрахунки.

  Спочатку зварив трійник із звичайних гнутих труб. Він стоятиме в центрі біля фільтра палива.

  Потім трійник, що вийшов, розрізав на дві частини. Посередині поставив звичайну пластину із металу. Така конструкція дозволить вихлопним газам заходити в обидві банки одночасно в рівних кількостях.

  READ  Як тонувати стекла автомобіля своїми руками

  Варто додати, що обидві банки, що використовуються, — системи Stinger.

  Насадки поставив фірми Prosport, давно вже у мене лежали і, нарешті, дочекалися свого часу.

  І ось, своїми власними руками, і головою, звичайно, я створив такий вихлоп. Конструкція зайвих звуків не виробляє, не постукує, не гуде і не верещить. Отже, все зробив як слід. Надалі планую придбати оновлений бампер та обробити цековкою отвори під насадки глушника. Думаю, гідно виглядатиме! спасибі за увагу!

  Типи здвоєної труби

  Наступні варіанти в даний час користуються найбільшою популярністю у вітчизняних автолюбителів:

  • роздвоєний відвід, встановлений після глушника;
  • паралельний монтаж двох патрубків із глушниками за резонатором;
  • система з 2 резонаторами, і такою самою кількістю глушників.

  Причому в останньому випадку від кожного може відходити ще й спарена труба. Як видно кожен варіант має свої переваги та недоліки, тому вибір залишається за автовласником.

  У цій статті ми розповімо, як зробити найпростіший подвійний вихлоп для Пріори. У цій схемі буде проведено розведення труби після глушника, тобто варіант чисто декоративний.

  Це рішення можна втілити в життя кількома способами. Найлегше буде приварити відведення від основної труби. Але такий варіант має багато недоліків, які, втім, на якість роботи двигуна ніяк не впливають. Але річ у тому, що на високих оборотах із доданого патрубка газів виходитиме менше. Тобто будь-якій знаючій людині стане зрозуміло, що здвоєний вихлоп – чиста декорація.

  Краще зібрати конструкцію у формі рогатки, в якій після глушника встановлюються однакові за довжиною та перерізом труби, спрямовані в різні боки.

  Як зробити подвійний вихлоп на Ладу Priora

  Як відомо, багато дорогих автомашин забезпечуються потужними силовими агрегатами. Щоб належним чином забезпечити відведення продуктів горіння, виробники на них зазвичай встановлюють ще й подвійну вихлопну трубу.

  Причому нерідко, коли проводиться заміна серійного (недостатньо потужного) двигуна на сильніший агрегат, і вітчизняних машинах також ставлять здвоєну систему. Іноді такий варіант також монтують під час тюнінгування, і тут він є виключно декоративним.

  У цій статті ми розповімо, як встановити подвійний вихлоп на власну Priora. Варто зазначити, що подібне покращення неважко змонтувати на будь-який тип вищезгаданої моделі і в тому числі на:

  Що потрібно підготувати

  Знадобиться досить невеликий набір інструментів, які, поза сумнівом, знайдуться в будь-якому гаражі. Перелік їх такий:

  • ключ на 13;
  • дриль;
  • свердло на 1,5 мм;
  • хрестоподібна викрутка;
  • самонарізи 2 шт. (4 міліметри);
  • стандартні хомути для кріплення вихлопної труби;
  • 2 подушки глушника;
  • кріпильний кронштейн.

  Важливо під час підготовки креслення враховувати і довжину різного типу кузовів. Якщо, наприклад, зібрати вихлоп за розмірами для універсала або седана і встановити його на хетчбек, то трубки будуть надто далеко.

  Різницю варто враховувати, і тоді бампер та патрубки будуть виглядати більш гармонійно та елегантно.

  У чому переваги подвійного вихлопу

  Навіть якщо мотор на Priora залишається заводський, встановлення здвоєної вихлопної труби дозволяє:

  • прискорити відведення продуктів горіння палива, що призводить до збільшення сили двигуна;
  • знизити шумність;
  • надати транспортному засобу більш спортивного вигляду;
  • покращити звучання установки.

  Останні два пункти, звичайно, більшою мірою відносяться до іміджевих.

  Варто відзначити, що всього є два варіанти, які дають можливість автовласнику, який бажає облагородити вигляд своєї Пріори, встановити подвійний вихлоп:

  Слід визнати, що перший сценарій вимагає досить серйозних фінансових вкладень, але другий обійдеться набагато дешевше, оскільки результат досягається швидше за рахунок акуратності та копіткості.

  Виконання робіт

  Процес виготовлення самої конструкції наводиться у відеоролику, який знаходиться наприкінці статті, тому докладно на ньому зупинятись не будемо. Розкажемо далі про монтаж.

  Машина встановлюється на рампу чи яму. Далі порядок дій буде наступним:

  • повністю знімають заводський глушник разом з хомутиком, що кріпить його у резонатора;
  • готову вихлопну систему (праву її частину) підвішують на рідних подушках;
  • ліву залишаємо незафіксованою;
  • загальний вихід з’єднують із резонатором хомутиком;
  • лівий вихід прикладають безпосередньо до лонжерону та відзначають місце встановлення кріплення;
  • висвердлюють там дірки під кронштейн та монтують його;
  • відведення фіксують.

  Перед тим, як повністю затягнути всі гвинти, потрібно переконатися, що система подвійного вихлопу розташована під правильним кутом до поверхні землі.

  Під кінець варто ще нагадати, що оскільки нова труба пролягає у безпосередній близькості від системи подачі пального, її обов’язково слід обернути шнуром, зробленим з азбесту – це дозволяє усунути небезпеку займання.

  Як виготовити здвоєну трубу, розповідається в цьому