Часткова заміна

Знадобиться нова олія, комплект з прокладок та фільтра (див. вище), інструменти, проградуйована ємність для відпрацювання.

Замена масла АКПП Toyota CAMRY 50

Алгоритм дій для заміни олії в АКПП Toyota Camry:

 • ТС заганяється на витяг, естакаду або яму, КПП переводиться в N, мотор глушиться;
 • знімається захист картера, якщо така є;
 • відкручується зливна пробка;
 • в заготовлену ємність збирається масло, що витекло з коробки.

Далі послаблюються кріплення піддону коробки:

Олія, що випливає при цьому, також збирається в ємність. У результаті піддон потрібно зняти, злити з нього залишки олії.

Коробка зі знятим піддоном:

Після цього потрібно оглянути фільтр коробки, при необхідності його слід замінити. У процесі витікає ще деяка кількість олії, яку потрібно зібрати в ту ж ємність.

Піддон відмивається від залишків старої олії та відходів (стружки тощо). Оглядається прокладка, якщо вона в хорошому стані, її можна залишити, якщо прокладка піддону коробки зношена, її змінюють.

Відмитий піддон коробки:

Важливо: трубка на малюнку – елемент системи контролю рівня олії без щупа. Якщо масло в коробці вище певного перепускної трубкою рівня (приймається за нормальний), воно виливатиметься при відгвинчуванні пробки.

 • місце ставиться новий фільтр, піддон коробки також встановлюється назад. Зливний отвір закривається пробкою (можна змінити її прокладку), але не загвинчується. так, щоб масло могло витікати через перепускну трубку (це потрібно для контролю рівня);
 • заливається нова олія.

Оскільки щуп відсутній, заливна горловина знаходиться не під капотом, а в районі переднього лівого колеса під пластиковим обважуванням:

toyota, camry, олії, акпп

Заливають олію спеціальним шприцем, ручним насосом, іншими підручними пристроями.

Після того, як з перепускної трубки почне литися масло, заливку припиняють, закручують усі болти та пробки, «проганяють» знову режими коробки, щоб розігнати масло по системі, і роблять контрольний замір, доливаючи рідину в коробку за необхідності.

На цьому заміну завершено.

Коробки на Toyota Camry

Зразки автомобілів даної моделі оснащувалися різними автоматичними коробками передач – на 4, 5 та 6 ступенів, залежно від року випуску, типу кузова та потужності силового агрегату. Коробки від Aisin відрізняють невибагливість до умов експлуатації, довгий термін «життя» та хорошу надійність елементів, за умови своєчасного та правильного обслуговування.

Важливо: зустрічаються моделі з варіатором, переважно це автомобілі японського виробництва 8 і 9 поколінь Camry.

Для прикладу: з 2009 року Camry з двигунами на 3.5 літра використовувалася коробка Aisin U660E, на 6 щаблів. Також ця коробка зустрічається у автомобілях Lexus LS. У комплекті з слабшими моторами на 2.5 л. часто йде автомат U760E.

Знята коробка U660E:

Зведена таблиця моделей автоматичних коробок Toyota Camry за роком випуску, об’ємом мотора та приводом:

Залежно від моделі зустрічаються коробки:

 • з гідравлічним керуванням;
 • електронні.

Основні проблеми та несправності

Розглянемо типові проблеми коробок Camry на прикладі АКПП U760E, що встановлюється в автомобілі Camry V50.

U760E – модифікація сімейства коробок Aisin U660, позбавлена ​​деяких конструктивних недоліків і призначена для двигунів до 2.7 літра об’ємом (є також варіант U760F: буква F вказує на призначення коробки для повнопривідних мінівенів та кросоверів).

Основна проблема цих коробок – гідротрансформатор. Що ламається:

 • виходять з ладу соленоїди;
 • забивається гідроблок;
 • перегрів, прослизання та «зварювання» маточини та втулки;
 • знос блокувальної накладки муфти.

Можуть виникати й інші проблеми, особливо на коробках із великими пробігами. У середньому ресурс гідроблоку коробки до капремонту – близько 200 тис. але своєчасним обслуговуванням коробки можна значно його продовжити. Так, вказану вище накладку бажано змінювати через 150-200 тис., що дозволить віддалити капремонт.

Загалом можна відзначити, що коробка U760E вийшла більш вдалою в порівнянні з потужнішою 660-ю серією, в цій коробці виправили ряд недоліків і «дитячих хвороб». Тому при належному обслуговуванні та правильній експлуатації коробка здатна «відходити» належні 200 тис. без капремонту, а в окремих випадках – і без зміни олії. Але останнє все ж таки рідкість, оскільки своєчасно і правильно проведена заміна масла в АКПП Toyota Camry в 50 модифікації. запорука довгого життя коробки передач.

READ  Чи не працює кондиціонер Opel Astra j

Режими роботи коробки

Модель АКПП та спосіб керування (гідравліка, електроніка) визначають набір режимів її роботи. Незалежно від типу коробки на Camry існує кілька основних режимів:

 • P – режим паркування. Його слід вибирати при довгій стоянці. Коробка в ньому вимкнена, вал заблокований, провідні колеса не обертаються.

Важливо: не можна переводити цей режим до повної зупинки. Також при зупинках на підйомах/спусках слід спочатку затягнути «ручник», і лише потім переводити коробку в режим паркування.

 • R – задня передача. До неї можна перекладати з «парковки» та «нейтралі», тільки після зупинки авто.
 • N – нейтральний режим. Коробка не передає момент, що крутить, на колеса, але вал не заблокований, і провідні осі можуть обертатися. У цьому режимі авто можна буксирувати на невелику (важливо!) відстань.
 • 2 – блокується рух на передачах вище 2. Цей режим коробки підходить для поганих доріг, частих підйомів та спусків, оскільки задіяє гальмування двигуном.
 • L – знижена передача. Його рекомендують задіяти на крутих ухилах та бездоріжжі, в ньому Toyota рухається лише на 1 щаблі трансмісії.
 • D – основний режим коробки, поступальний рух уперед.

Також на важелі можуть бути додаткові кнопки. Overdrive (O/D), SNOW, PWR, MANU, NORM.

 • NORM/PWR – перемикає режими коробки зі звичайного на спортивний. У другому змінюється логіка перемикання передач, авто стає динамічнішим, але витрачає більше палива.
 • SNOW – «зимовий» режим, в якому машина стартує з 2 передачі, спрощуючи початок руху на льоду та снігу.
 • Кнопка MANU – зустрічається переважно на Toyota, аналогічна Snow.
 • Overdrive – дозвіл використання підвищеної передачі. При активному овердрайві машині можна перемикатися на останню передачу (5, 6), при відключеному. ні. Багато хто рекомендує відключати овердрайв у міському циклі, щоб підвищити ресурс коробки.

Один із варіантів кнопки Overdrive:

Важливо: АКПП Toyota мають систему блокування, щоб уникнути поломок від неправильної експлуатації. Так, вивести коробку з «паркінгу» або включити задню передачу можна тільки після зупинки, при стислій педалі гальма та натиснутій клавіші розблокування на важелі (за наявності).

Схема роботи класичної АКПП:

Зовнішній вигляд важеля перемикання коробки на Camry у кузові V50:

Як видно, є символи «» і «-»: це означає, що коробка може працювати в «ручному» режимі, коли водій сам вказує коробці, коли знизити або підвищити передачу. Цей режим наближено до роботи класичної механіки.

АКПП Toyota Camry- Заміна масла в автоматі

Автомобілі Toyota Camry встановлюють автоматичні коробки від японського виробника Aisin. АКПП Toyota Camry показує досить високу надійність, хоча цим коробкам, як і іншим АКПП, властиві деякі типові проблеми та несправності.

Зміна олії

Toyota заявляє, що трансмісійна олія умовно незмінна, тобто. залито на весь термін “життя” коробки. Насправді ж масло АКПП неминуче забруднюється металевими фрагментами, що утворюються в процесі роботи, втрачає властивості через знос від часу. У російських реаліях бажано міняти ATF кожні 30-40 тис. кілометрів пробігу, хоча офіційно це рекомендують робити після 50 тис.

toyota, camry, олії, акпп

Переконатись у необхідності заміни можна, перевіривши візуально його стан. Зазвичай робиться це за допомогою щупа АКПП (місце, де стоїть щуп, вказано у мануалі до автомобіля).

Важливо: у деяких варіаціях Camry (40, 50 моделі) щуп АКПП відсутній, але перевірити рівень і колір можна через спеціальний контрольний отвір у піддоні, про нього буде докладніше розказано далі. На даних моделях Camry заміна олії в АКПП також має деякі особливості.

Для перевірки автомобіль прогрівається (можна зробити невелику поїздку або по черзі переключити всі режими коробки), ставиться на естакаду або яму, після чого коробка перекладається N, знімається пробка контрольного отвору. Звідти має витекти трохи олії, яким визначається якість рідини: якщо нічого не витекло, рівень олії в коробці низький, потрібно долив чи заміна цілком. При перевірці щупом (якщо така є) потрібно «прогнати» режими коробки і проконтролювати, на якому рівні знаходиться трансмісійне масло.

Увага: при перевірці на працюючому моторі масло буде гарячим!

Далі буде детально розглянуто методику заміни олії в АКПП Toyota Camry v50.

Можливо два типи зміни:

 • Повна.
 • Часткова.
READ  Як зняти замок запалювання на ВАЗ 2115

Повну бажано робити на спеціальному апараті, часткову можна зробити самостійно.

Марку олії для коробки бажано уточнювати в мануалі до автомобіля. Так, для коробки U760E використовується олія від Toyota ATF WS (оригінальна):

Заміна олії в АКПП Toyota Camry 50 версії повністю вимагатиме близько 12-15 літрів рідини, для часткової – достатньо 6.5-8. Бажано використовувати оригінал, або підбирати максимально підходящу за допусками рідину для коробки.

Також бажано придбати:

 • новий фільтр коробки (артикул 35330-08010);
 • прокладку піддону (артикул 35168-21020).
toyota, camry, олії, акпп

Можна поміняти і прокладку пробки зливу (90430-18008) та прокладку фільтра коробки (90301-32010).

Підготовлений комплект деталей для заміни (фільтр, прокладки):

Повна заміна рідини в автоматичній коробці Toyota Camry

Повну зміну рекомендують робити на спеціалізованих СТО, за допомогою спеціальних апаратів, що проганяють масло в коробці під тиском. На повну заміну може піти до 15 літрів ATF.

Як вибирати масла для АКПП?

Нерідко автомобілісти запитують, яке масло придбати для АКПП. Сьогодні на автомобільному ринку можна знайти величезну кількість варіантів різної якості та ціни, проте існує кілька основних правил. Пам’ятайте, що існує синтетична та напівсинтетична олії.

Якщо Ви проводите лише часткову заміну, то Вам варто використати ідентичну олію та торгову марку, що вже залито у трансмісію. Таким чином Вам вдасться уникнути поділу мастила на суспензії та шари, що гарантує більший термін її служби. Якщо Ви не знаєте або не впевнені, що використовується в автомобілі, замініть масло повністю. Безумовно, цей крок обійдеться дещо дорожче, але Ви гарантовано продовжите термін служби авто.

Пам’ятайте, що у технічному паспорті кожного автомобіля вказані рекомендовані розхідники. Так, наприклад, Ви знайдете, що саме рекомендує виробник для Вашого ТЗ: мінеральне або напівсинтетичне синтетичне, а також перевірені торгові марки. Важливим правилом залишається факт, що ніколи не слід використовувати олію нижчого класу, ніж зазначено в офіційній документації.

Під час заміни масла майстер може відзначити, що потрібна заміна подушки АКПП на Toyota Camry або інших елементів. Часто подібна необхідність виникає через деформацію, що виникла при необережній експлуатації або пізнього ТО.

Де провести заміну олії АКПП Toyota Camry?

Практика показує, що заміна олії в АКПП Toyota Camry 50 та ін може бути зроблена як на СТО, так і поза ним. Якщо Ви вибираєте перший варіант, то гарантовано отримуєте якісний та професійний результат, який є запорукою тривалого терміну служби транспортного засобу.

Крім того, для проведення відповідних робіт потрібне професійне обладнання, яке рідко знайдеться у кожному гаражі. Тим не менш, якщо у Вас є все необхідне і деякі навички, то заміна олії в АКПП Toyota Camry 40кузова може бути здійснена Вами самостійно, що дозволить заощадити суттєву суму фінансових коштів.

Отже, якщо Ви вирішили розпочати заміну олії прямо зараз, то переконайтеся, що у Вас є все необхідне, а саме:

 • Фільтр для коробки АПП;
 • Відповідна олія для трансмісії Toyota ATF WS;
 • Прокладання піддону трансмісії;
 • Власне прокладання фільтра;
 • Прокладки для зливної пробки масляних піддонів;

Як показує практика, вартість заміни масла в АКПП Toyota Camry може вдарити по кишені свого власника, тому останні вдаються до різних хитрощів для економії. Не варто йти на подібний крок при придбанні розхідників, тому що в іншому випадку Ви ризикуєте працездатністю улюбленого автомобіля.

Якщо Ви купуєте низькоякісне масло, то воно не зможе належним чином виконувати свої функції, а саме ефективно змащувати поверхні, що труться, і механізми, знижувати механічне навантаження на вузли АКПП, відводити тепло і перешкоджати корозії. Всі ці ефекти призведуть до швидкого виходу з ладу трансмісії, тому Вам потрібно буде провести її повну заміну.

Замена масла и масленого фильтра в АКПП на Toyota Camry XV50 Тойота Камри 2013 года, 2,5

Коли потрібна заміна олії АКПП?

Періодичність заміни олії в АКПП Toyota Camry викликає чимало питань у її власників, проте однозначної відповіді на це питання дати практично неможливо. Даний вид робіт повинен виконуватись у 80-100 тис. кілометрів пробігу, проте часом необхідно виконувати заміну ще раніше.

Важливим показником є ​​рівень олії у трансмісії. Нерідко відбуваються різні неполадки, через які на Toyota Camry заміна олії в АКПП або її доливання має статися раніше. Це стосується як моделі 2014 року, так і інших. Наприклад, така необхідність часто виникає через ослаблення болтів підтримки різних елементів АКПП, пошкодження герметика, знос окремих елементів АКПП або появи люфта первинного валу.

READ  Як відкрити ладу вест без ключа

У подібних випадках заміна олії в АКПП Camry 40 кузова зможе вирішити проблему лише частково, тому що за відсутності ремонту проблема повториться дуже скоро. Якщо Ви зіткнулися з подібною проблемою, то рекомендуємо звернутися до діагностики та ремонту до справжніх професіоналів, які знайдуть і усунуть проблему в найкоротші терміни.

Крім того, заміна олії в АКПП Camry 50 кузова повністю повинна проводитися і при втраті нею своїх технічних характеристик. Основним параметром для оцінки якості олії є його колір. В ідеалі, масло для АКПП має червоний колір з різними відтінками, проте через появу іржі та сторонніх домішок з трансмісії воно може змінювати відтінок аж до коричневого.

Зміна кольору олії є прямим показником та доказом появи сторонніх домішок, що суттєво знижує її характеристики. Через наявність мікроскопічних добавок, які не властиві маслу, останнє не має достатнього змащувального та тепловідвідного ефекту, що загрожує серйозними проблемами. Більше того, підвищений тиск у системі «посилає» мікрочастинки з величезною швидкістю на вразливі елементи системи, що призводить до їх витончення та швидкої деградації.

Якщо Ви не впевнені в якості чи кількості олії АКПП, то скористайтеся відповідним щупом. На ньому Ви завжди знайдете максимальні та мінімальні мітки, які дозволять Вам точно оцінити справжній рівень олії. У свою чергу, колір олії Ви можете визначити шляхом нанесення краплі матеріалу із щупа на білу паперову серветку, тканину чи папір.

Отже, якщо Ви визначили, що заміна олії в АКПП Camry Вам необхідна, то рекомендуємо приступити до відповідних робіт у найкоротші терміни. До речі, якщо ви власник давно популярної моделі Грація, то стаття не оминає і вас.

Заміна олії в АКПП Toyota Camry

Toyota Camry завжди славилася своєю надійністю та якістю, проте, як і за кожним автомобілем, потрібен значний догляд та якісне обслуговування. Практично кожен власник зазначає, що необхідно чимало уваги приділяти АКПП, оскільки за відсутності обслуговування саме цей важливий вузол виходить з ладу.

Якщо Ви бажаєте, щоб автомобіль служив досить довго, то заміна олії в АКПП Toyota Camry має відбуватися періодично. Крім того, робота проводиться в різному обсязі: повна заміна або лише додавання певної кількості.

Правила заміни олії

Отже, якщо Ви бажаєте розпочати роботи із заміни олії АКПП, то дотримуйтесь наступної інструкції:

 • Підніміть авто або використовуйте гаражну яму. Важливо, щоб автомобіль був строго горизонтально;
 • Вийміть зливні та заливні пробки, а потім дочекайтеся повного видалення відпрацьованого масла;
 • Акуратно видаліть болти, що утримують нижню кришку, та видаліть залишки олії. Пам’ятайте, що цей крок дуже важливий, оскільки залишається певний обсяг олії, яка в майбутньому може зіпсувати технічні та експлуатаційні характеристики;
 • Виконайте ретельне очищення, вимийте його та осушіть. Не використовуйте органічні розчинники та інші високоактивні хімічні сполуки, оскільки вони можуть спричинити деформацію та деструкцію піддону;
 • Змініть фільтр автоматичної трансмісії;
 • Проведіть заливку нової олії через відповідний отвір. Важливо залишати злив відкритим. Необхідно додати таку кількість олії, поки вона не виливатиметься зі зливу;
 • Закрийте всі пробки та клапани;
 • Переведіть трансмісію в Drive (D) і протягом 5-10 хвилин переміщуйте селектор маркерами Neutral (N) і Drive (D);

Виконавши послідовно ці кроки, Ви проведете зміну масла в АКПП Toyota Camry. Як Ви можете бачити, немає нічого складного. кожен автомобіліст може без особливих зусиль впоратися з даним завданням. Неодмінно, необхідно проводити адекватну оцінку інших вузлів, оскільки, можливо, може знадобитися заміна опори в АКПП Camry 3.5 літрів або деяких інших моделей, проте перевірку Ви можете зробити під час ТО.

Отже, зміна олії АКПП – це зовсім не складно. Ви витратите близько кількох годин, щоб виконати всі роботи належним чином, проте цей крок дозволить Вам набути абсолютно нового досвіду та заощадити суттєву суму на послугах фахівців.

Уважно виконуйте всі кроки вищезгаданої рекомендації, щоб Ваш автомобіль служив Вам досить довго без будь-яких неполадок!