Коли треба міняти ремінь ГРМ

Table of Contents

Як зрозуміти, що потрібно міняти ремінь ГРМ

Візуально оцінити стан ременя непросто в більшості автомобілів він схований під кожухом, і справа не обійдеться. Але якщо двигун почав працювати нерівно, це може бути одним із вірних симптомів. Також непрямими ознаками можуть послужити звуки, що тикають і клацають з-під капота, дим з вихлопної труби і течі олії або охолоджуючої рідини з-під кожуха. Все це не обов’язково вказує саме на зношування ременя ГРМ, але вимагає якнайшвидшої діагностики в сервісі.

Найвірніше орієнтуватися на пробіг автомобіля, а також на термін, що пройшов з моменту останньої заміни ременя. Ці показники сильно варіюються не тільки в залежності від марки автомобіля, але і від моделі двигуна, діапазон становить 50-150 тисяч кілометрів або 5-10 років служби. У цій таблиці наведено кілька прикладів, взятих із заводських рекомендацій.

Модель Термін служби, тис. км
Lada Vesta 90 000
Renault Logan 90 000
Volkswagen Polo 75 000
Audi A4 120 000
Chery Tiggo 5 60 000
Mitsubishi Outlander 90 000
Volvo S60 120 000
Subaru Forester 100 000
Range Rover Evoque 130 000

Крім того, багато сучасних газорозподільних механізмів наводяться не від армованого гумового ременя, а від металевого ланцюга до списку марок з такими моторами входять UAZ, Hyundai, Kia, Toyota, BMW, Mazda та інші. Ланцюг набагато менше схильний до зносу і служить від 150 тисяч кілометрів, а деякі виробники заявляють, що заміна не буде потрібно на всьому терміні служби автомобіля.

Що впливає на знос ременя ГРМ?

Деякі фактори збільшують частоту заміни:

 • Якість комплектуючих. Якщо при обслуговуванні ГРМ ви востаннє ставили неоригінальний ремінь, краще замінити його через 15-20 тис. км. Неможливо через скільки міняти ремінь ГРМ при використанні неоригінальних запчастин.
 • Інтенсивність експлуатації машини. Якщо машина використовується в таксі або ви використовуєте її кожен день з іншою метою, заміна запчастин повинна виконуватися частіше.
 • Підвищений ризик пошкодження. Якщо машина експлуатується в агресивних умовах (оффроад, гонки) або ремінь контактує з іншими деталями, ризик розриву збільшується.

По можливості, краще оглядати ГРМ кожні 5-10 тис. пробігу. але це не завжди можливо через особливості конструкції двигуна.

Порядок зміни ременя ГРМ

Досить часто можна зустріти повноцінні комплекти для заміни, до яких входить ремінь із роликами. Трудові та тимчасові витрати на заміну кожної деталі приблизно однакові, але так як не завжди вдається зрозуміти рівень зносу кожного, найрозумніше замінити все одночасно.

Необхідні інструменти для заміни ременя ГРМ

коли, треба, міняти

Перед проведенням заміни обов’язково потрібно підготувати спеціальні інструменти. Серед основних з них можна відзначити:

 • шестигранник “п’ятірка”;
 • комплект ріжкових ключів;
 • балонний ключ;
 • спеціальний регулювальний ключ для ролика натягувача;
 • домкрат;
 • велика викрутка, також підійде монтажка.

До підготовчих робіт можна віднести як приготування інструментів, а й певні маніпуляції з самим автомобілем. Машина ставиться на рівну поверхню та фіксується спеціальними упорами під колесами. Обов’язково потрібно затягнути ручник, підняти капот, від’єднати мінусову клему акумулятора, а також зняти кришку двигуна.

Давайте, розберемо сам процес, як проводиться заміна ременя ГРМ.

Зняття ременя ГРМ

Перш ніж встановити новий ремінь, необхідно обов’язково зняти зношений. Для цього провадиться наступна послідовність дій:

 • Знімається ремінь генератора. У деяких ситуаціях, щоб дістатися ременя ГРМ, потрібно зняти полікліновий ремінь. Всі гайки послаблюються, при необхідності потрібно відштовхнути генератор для усунення натягу та подальшого зняття ременя.
 • Для отримання доступу до ременя забираються такі додаткові деталі, як насос посиленого рульового управління, компресор, генератор. При цьому не потрібно знімати фітинг під тиском компресора. Досить просто їх відкрутити і трохи зрушити убік, не торкаючись тиску всієї системи.
 • Якщо є кришка розподільника, її потрібно зняти. Для цієї мети потрібно розімкнути фіксатори та прибрати кріпильні гвинти.
 • Вирівнювання основних настановних міток. За допомогою торцевого або гайкового ключа для болтів колінчастого валу, двигун потрібно провертати, поки мітка шківа не співпаде з нульовою відміткою. На даному етапі потрібно перевірити, щоб ротор розподільника збігся з покажчиком, присутнім на корпусі розподільника. Це своєрідне повідомлення про те, що ротор готовий до запалювання циліндра. Якщо такого збігу немає, потрібно виконати ще один повноцінний оборот.
 • Важливо перевірити необхідність зняття шківа віброгасника, що може знадобитися для зняття кришки ременя приводу. Дуже часто кришка перекриває деяку частину колінчастого валу, і шків не дає зняти її. При зворотному збиранні потрібно повернути деяке додаткове ущільнення.
 • Відкручуються болти та гвинти, які утримують кришку ременя ГРМ, і вона знімається з двигуна. Тут знімаються всі компоненти та ремені допоміжних агрегатів, які можуть завадити зняттю кришки. Перелік подібних компонентів прямо залежить від моделі транспортного засобу, тому в даному випадку варто використовувати спеціальний посібник з обслуговування.
 • Перевіряється точність суміщення настановних міток розподільного та колінчастого валу. Основна маса двигунів має спеціальну пунктирну волосінь на шківах. Її потрібно вирівняти за спеціальними мітками на блоці або на головці циліндра. Якщо старий ремінь був порваний, до міток варто поставитися уважніше, спираючись на офіційне керівництво автомобіля.
 • Здійснюється зняття зношеного ременя.

Не менш важливо перед встановленням нового ременя послабити основний натяжний пристрій. Тут досить просто трохи послабити болти кріплення, знімати їх повністю не потрібно. Після ослаблення отриманий стан необхідно обов’язково закріпити в ослабленому положенні.

Сам натяжний пристрій потрібно перевірити на наявність вм’ятин або тріщин. Дуже важливо провернути його і прислухатися: чи немає якогось гуркоту чи тріску, які можуть вказувати на ослаблення та зношування підшипників. При виявленні ознак пошкоджень або зношування підшипників, потрібно замінити шків натягувача. Це досить поширена операція, так як шків може висохнути, ослабнути, тріснути, зноситися та застигнути.

Установка ременя ГРМ

У процесі встановлення нового ременя ГРМ його необхідно розпакувати, зняти деталь із зірочок. Якщо ремінь використовувався дуже довго, він може застрягти у жолобках шківа. В цьому випадку потрібно підчепити його викруткою.

Новий ремінь натягується у повній відповідності до інструкції та специфіки кожного авто окремо. Особлива увага приділяється інформації у посібнику, що стосується затягування. Кріпильний болт шківа колінчастого валу обов’язково повинен мати високий нормативний момент затягування.

Якщо в транспортному засобі є гідравлічний натягувач, для вставки поршня назад в циліндр може знадобитися демонтаж. Необхідно вставити новий ремінь у затискний пристрій і стискати доти, доки повністю не збігатимуться всі отвори і не буде надано можливість вставити утримуючий стрижень. Після вставки стрижня можна виконувати повторне встановлення автомобільного натягувача.

Виставлення міток та регулювання натягу

Одночасно з новим ременем на місце встановлюються колінвал на шків, шестерні розподільних валів, а також помпи. Все надійно фіксується, а сам ремінь натягується за допомогою його обертання протягом годинної стрілки. Рівень натягу ременя легко перевірити вручну. Досить просто спробувати провернути його пальцями. Якщо ремінь добре натягнутий, його вдасться повернути не більше ніж на 90 градусів.

Після цього витягуються всі фіксуючі та провертальні інструменти. За допомогою колінвалу здійснюється два обороти.

На шестернях ретельно звіряються всі мітки. Як тільки все встановлено точно і грамотно, можна приступати до монтажу всіх елементів, що залишилися. У цьому вирішення питання, як поміняти ремінь ГРМ, вважатимуться закінченим.

Особливості установки ременя для 16-клапанних двигунів

Окремо варто вивчити питання, як замінити ремінь ГРМ для шістнадцяти клапанних двигунів. Виконання роботи по вимірі ременя на 16-клапанному двигуні відрізняється тим, що обов’язково потрібно використовувати два спеціальні фіксуючі пристрої. Їх можна придбати в магазині автоінструментів або зробити своїми руками.

READ  Заміна датчика тиску олії Lacetti

Простий спосіб як визначити знос ременя ГРМ.

Основна складність заміни ременя ГРМ на подібних двовальних рухових установках полягає у зав’язці розподільних валів та колінчастого валу у певному положенні. Для цього й потрібні фіксатори.

Як замінити ремінь ГРМ на Opel Astra G

Огляд ременя ГРМ та його своєчасна заміна це одне з основних завдань відповідального автолюбителя. Ігнорування проблеми може призвести не тільки до розриву ременя або послаблення його натягу, але й до серйозних збоїв у роботі двигуна та навіть деформації основних елементів клапанів та поршнів.

Призначення

Основне завдання ременя ГРМ точна синхронізація взаємодії двох основних вузлів (колінчастого валу та розподільного валу). Завдяки ідеальному настроюванню він гарантує поворот розподільного валу зі швидкістю, яка дорівнює половині швидкості обороту коленвала двигуна. При порушенні цього циклу (у разі розриву або неправильного налаштування натяжного ролика) клапана та поршень можуть зустрітися. Підсумок у цьому випадку дуже невтішний серйозна деформація вищезгаданих елементів та дорогий ремонт.

Коли міняти?

Термін експлуатації сучасних вузлів ГРМ залежить від цілого ряду факторів якості продукту, потужності двигуна, своєчасної експлуатації елементів силового вузла і так далі. В середньому ресурс ременя знаходиться в межах 70-110 тисяч кілометрів. Але, як правило, дотягувати до цього терміну не рекомендується у разі перших ознак несправності ремінь ГРМ бажано змінювати.

Огляд вузла бажано проводити хоча б раз на 6-8 місяців. Наявність на ремені олії або охолоджуючої рідини, явних пошкоджень або тріщин, слідів вироблення або сточування зубів може стати причиною заміни. З появою однієї з перелічених вище ознак варто запастися новим ременем і виділити кілька годин особистого часу для заміни.

Врахуйте, що заміна ременя ГРМ. дуже трудомісткий процес і потребує особливої ​​уваги від автолюбителя. У разі неправильного монтажу може порушитись весь цикл роботи двигуна, що призведе до появи вищезгаданих проблем та необхідності ще більш серйозного ремонту. Крім цього, разом із ременем ГРМ бажано поміняти і натяжні ролики. У деяких випадках може знадобитися встановлення нової помпи. Будьте до цього готові і перед початком робіт закупіть усі необхідні робили.

Змінюємо ремінь ГРМ на Опер Astra G

Якщо ви переконалися в несправності ременя, то не затягуйте із заміною. Тим більше, за допомогою інструкції у вас не повинно виникнути жодних проблем. Алгоритм дій наступний:

 • Зберіть потрібний інструмент. викрутку (зі звичайним і хрестоподібним жалом), набір головок, ганчір’я, плоскогубці, набір гайкових ключів та домкрат.
 • Купуйте новий ремінь ГРМ та натяжний ролик (при необхідності помпу).
 • Відкривайте капот і першою дією відкидайте клему мінуса від акумуляторної батареї. Це і гарантія безпеки дорогого вузла.
 • Демонтуйте датчик, встановлений на повітряному фільтрі.
 • Демонтуйте корпус фільтра з усіма начинками. самим фільтром та кришкою. Щоб зробити цю роботу, достатньо викрутити кріпильний шуруп і зняти шлангу забору повітря.
 • Піднімайте праву сторону автомобіля домкратом, встановлюйте дерев’яні підпірки під кузов (для надійності) та знімайте праве колесо.
 • Тепер демонтуйте опору з правої частини силового вузла та знімайте її з кронштейном.
 • Беріть накидний ключ, надягайте його на натяжний ролик і робіть обертання в протилежний бік від звичайного напрямку годинникової стрілки. Якщо добре натиснути на нього, то ремінь приводу легко знімається.
 • Викручуйте три болта, які кріплять фішку датчика розподільного валу та демонтуйте верхню частину захисту.
 • Витягуйте заглушку, розташовану біля картера.
 • Вставляйте в отвір сталевий стрижень або довгу викрутку та фіксуйте маховик.
 • Скористайтеся головкою торекс і за її допомогою викручуйте шків коленвала (обертання необхідно проводити проти годинникової стрілки). Далі знімайте вузол.
 • Знімайте натяжний ролик генератора (це необхідно насамперед для зручності подальшої роботи).
 • Демонтуйте низ захисту, викручуйте всього один болт і від’єднуйте фіксатори.
 • Знімайте датчик колінвалу (для цього достатньо викрутити два болти). Повністю прибирати його не обов’язково, просто відведіть від місця роботи.
 • Вставляйте болт фіксації шківа колінчастого валу на місце, діставайте прут (викрутку), що фіксує маховик.
 • За допомогою спеціального ключа провертайте колінчастий вал до моменту суміщення міток на зірках коленвала та розподільника.
 • Зафіксуйте шестерні.
 • Послабте болт натяжного ролика (можна використовувати шестигранник). Вставляйте інструмент в отвір важеля, тягніть його вбік і знімайте ремінь із роликів та розподільного валу.
 • Демонтуйте невеликі ролики та встановлюйте нові. Відразу перевірте помпу. За наявності люфту буде не зайвим замінити її. Заміна натяжного ролика є обов’язковою.
 • Накидайте новий ремінь ГРМ. Починайте роботу із зірки колінчастого валу. Після цього проводьте його через малі ролики до помпи та натягувача. Далі надягайте ремінь на першу зірку випускного розподільного валу, обводьте її і в останню чергу охоплюйте зірку впускного розподільчого валу.

У процесі натягу ременя ГРМ можуть виникнути проблеми (він може не налізти). В цьому випадку одягайте все, крім невеликого ролика з лівого боку. Після цього підтисніть ремінь до ролика і провертайте розподільний вал (десь на ¼ обороту) за допомогою ключа. У цьому випадку все має стати на місце. Ще раз переверніть колінчастий вал і переконайтеся у збігу міток.

Особливу увагу приділіть помпі. Якщо на ній є мітки, то проблем не виникне. У разі відсутності таких, краще їх нанести, щоб не помилитися під час складання.

От і все. Можете повертати все на місце у зворотній послідовності.

Як бачите, заміна ременя ГРМ на Opel Astra G це не так складно, як може здатися на перший погляд. Все, що необхідно трохи терпіння, вільний час та бажання. хай щастить.

Аналіз дефектів ременя ГРМ

Оцінка та виявлення обставин, що спричинили дефекти ременя ГРМ:

 • наявність надриву та розкуйовдженості приводу вказує на надмірне натяг вузла;
 • зрізані або стерті один або кілька зубів – слабка натяжка;
 • поява великої кількості тріщин – ознака впливу високої чи низької температури, можливе старіння виробу;
 • ремінь стертий між зубами – неправильно відрегульована натяжка;
 • наявність сильних потертостей на торці. перекіс;
 • надмірний шум. з ремінь перетягнутий або недотягнутий (щоб уникнути обриву потрібно термінове регулювання).

У разі виявлення дефектів ременя ГРМ краще відразу усунути причину, а за необхідності поставити новий привід. Коштує він не так дорого, але у разі урвища на ремонт авто доведеться дуже сильно витратитися.

Як часто міняти ремінь ГРМ на автомобілі: що потрібно враховувати

Як відомо, механізм газорозподілу може рухатися як ланцюгом, так і ременем. Ланцюговий привід більш надійний і практично не вимагає від власника будь-якого втручання аж до моменту планової заміни ланцюга.

Тому важливо знати, через скільки змінюється ремінь ГРМ, які фактори впливають на його ресурс, на які ознаки зносу або неполадок приводу слід звертати увагу і т.п.д. Далі ми розглянемо, через скільки потрібно міняти ремінь ГРМ, у яких випадках потрібна передчасна заміна та які особливості та нюанси потрібно враховувати.

Необхідно згадати, як працює двигун, щоб зрозуміти, для чого потрібний ремінь ГРМ. Спочатку паливо впорскується в циліндр, відкривається вхідний клапан і опускається поршень. Коли цей клапан опускається, свічка дає іскру і відбувається запалення палива.

Далі відкривається інший клапан вихідний, поршень йде вгору, а газ, що виділився, виходить назовні. В результаті роботи двигуна запускається вал, і машина їде. Саме ремінь ГРМ забезпечує синхронну роботу клапанів та поршнів, з’єднує розподільний вал з колінвалом. Завдяки йому вони обертаються одночасно, при цьому перший крутиться вдвічі повільніше, ніж другий.

Також ремінь обертає приводну шестерню водяного насосу. До складу ГРМ або газорозподільного механізму входять два ролики, що знаходяться під шківом розподільного валу. Перший натяжний, він знаходиться ліворуч і створює необхідний рівень натягу ременя. Праворуч розташований опорний ролик.

Виготовляється запчастина з армованої гуми із зубчиками на внутрішній поверхні, завдяки яким він не прослизає під час експлуатації. Ці зубчики відповідають зубчастій поверхні шківа колінчастого валу та шестерні газорозподільного механізму. Сам ремінь складається з трьох шарів:

 • Корд з ниток скловолокна.
 • Наступний шар зазвичай виготовляється з нейлону.
 • Зовнішня гумова оболонка захищає внутрішні шари від пошкоджень і робить його більш еластичним.

Зараз найпоширеніші моделі випускаються із металізованої гуми. Але згодом будь-яка модифікація може розтягуватися, покриватися тріщинами, розриватися. Знос збільшується під впливом зовнішніх та внутрішніх факторів.

У момент роботи двигуна відбувається тертя шківів об ремінь, тому поступово він стирається і приходить у непридатність. Такого не відбувається, якщо в автомобілі замість ременного приводу використовується ланцюговий. Однак встановлений ланцюг зазнає корозії, а мотор з ним працює шумно.

READ  Коли міняти масло у коробці Granta

Щоб уникнути аварійних ситуацій, бажано перевіряти стан деталі щомісяця. Ресурс знижується при попаданні бруду, кіптяви, технічних рідин або машинного масла. Така проблема зустрічається при пошкодженні захисного кожуха або зносу елементів двигуна.

Впливають і ролики, якщо відмовитися від їх своєчасної заміни, вони можуть будь-якої миті пошкодити зубчасту гуму. Впливає на термін служби та обраний виробник. Сумнівна продукція за підозріло низькою ціною здатна підвести будь-якої миті.

Придбаний виріб може бути підробкою, особливо якщо куплено не у офіційного дилера. При перевантаженні така деталь підведе насамперед. Причини поломок низька якість підроблених моделей, виготовлених із низькопробного матеріалу.

Ознаки зношування ременя

Як ми вже зазначили, необхідно регулярно контролювати стан ременя ГРМ.

Це дозволить помітити його пошкодження ще до того, як він повністю вийде з ладу, пошкодивши деталі двигуна.

 • Першою ознакою буде значне зношування матеріалу. Якщо це так, то ви ризикуєте отримати зісковзування або обрив при значному навантаженні на авто, а також при підвищеній вологості повітря.
 • Далі слід те, що знос відбувається, як правило, при відхиленні положення ролика для натягу і шківа, а також при значній температурі підшипника або його незадовільній роботі. Помітити це можна тому, що матеріал буде зношений, і з нього стирчать тканинні залишки.
 • Третя ознака передбачає наявність тріщин або ж відшарувань. Чим більше таких пошкоджень, тим вищий шанс, що ремінь дуже скоро порветься.
 • Проблеми характерні і для ситуації, коли зворотна поверхня ременя має низький показник еластичності та значну твердість. Видасть це ще й характерний блиск ременя. Це не дозволить забезпечити йому гарний контакт із шківом.
 • Під час експлуатації, ремінь може подовжуватися. Якщо цей параметр став занадто великим, варто замінити ремінь новим, тим більше що його еластичні здібності будуть значно знижені.
 • І, звичайно ж, якщо положення ременя відхиляється від заданого, це підкаже про ситуацію, коли компоненти натяжного ролика можуть вийти з ладу.

Ремінь ГРМ знятий для огляду, ще схожий, але власник вирішив його замінити

Ремінь ГРМ. Ресурс, коли міняти. Просто про складне

В даному випадку ремінь ще в хорошому стані

Коли міняти ремінь ГРМ: регламент, періодичність, термін служби

Для регулювання випуску вихлопних газів та упорскування повітряно-паливної суміші в авто використовується механізм газорозподілу (ГРМ). Найчастіше під його приводом мають на увазі ремінь або ланцюг. Це визначається особливостями конструкції певного автомобіля, проте найчастіше привід буває саме ременним.

Через скільки міняти ремінь ГРМ — питання, яке найчастіше звучить від автовласників. Якщо не брати до уваги особливості авто різних марок і моделей, нову деталь встановлюють у проміжку 75-100 тис. км.

Заводи-виробники машин вказують точніший інтервал заміни цих автокомплектуючих. У сервісній книжці викладено відповідну інформацію, завдяки якій ви дізнаєтесь, через скільки км потрібно міняти ремінь ГРМ.

Однак встановлювати нові запчастини потрібно, орієнтуючись не тільки на регламент виробника авто, але й на ознаки, що сигналізують про знос деталі. Так як часто міняти ремінь ГРМ може і хоче робити далеко не кожен автовласник, слід звернути увагу на знос цих елементів. Якщо на їхній поверхні виявлені невеликі тріщини, це перша ознака швидкого виходу деталі з ладу.

Як влаштований ремінь ГРМ

Привідний ремінь є замкненим кільцем, яке виконане з технічної гуми. Деякі моделі мають у складі полімерні нитки. Використання гуми дозволяє досягти мінімального рівня шумності.

На більшій частині двигунів внутрішнього згоряння використовуються зубчасті ремені.

Вони ефективніше налаштовують фази газорозподільного механізму. Такий ремінь має насічки-зубці на внутрішній поверхні кільця, які забезпечують надійне зачеплення зі шківами розподільних валів та колінвалу.

Застосовуються такі різновиди ременів:

Два останні типи застосовуються вкрай рідко. У порівнянні з зубчастими ременями, вони не дають достатньої надійності передачі зусилля.

Кожен ремінь має точні розміри за внутрішнім діаметром. Ширина стрічки також відрізняється. Враховувати ці параметри важливо, якщо потрібно придбати неоригінальний виріб.

Перед заміною необхідно придбати комплект ГРМ. Краще купити готовий, він включає сам ремінь і шківи, ​​які теж потрібно замінити.

 • набір ключів (накідні, ріжкові, головки);
 • шестигранник (для деяких моделей);
 • домкрат;
 • ключ балонний;
 • монтажні лопатки.

Для деяких моделей авто (BMW E36 з мотором M40, Audi А6) додатково потрібні викрутки та інший дрібний інструмент.

Які фактори можуть призвести до позапланової зміни ременя

Щодо того, які вибрати ремені ГРМ, нас проконсультували фахівці компанії «АТЛ-АВТОСЕРВІС» — однієї з найкращих мереж автомагазинів та СТО в Україні.

Коли потрібно замінити ремінь ГРМ?

Для більшості автомобілів рекомендовані інтервали заміни ременя ГРМ варіюються від 60 000 до 106 000 миль. Для деяких сучасних автомобілів інтервали ще більші. Деякі виробники автомобілів також вказують часові інтервали (наприклад, кожні 7 років). Щоб знати, коли замінювати ремінь ГРМ в автомобілі, вам необхідно знати об’єм двигуна автомобіля, тому що не всі двигуни мають ремінь ГРМ.Рекомендовані інтервали заміни вказані у графіку технічного обслуговування. які ви можете знайти у розділі «Технічне обслуговування» посібника з експлуатації вашого автомобіля або в окремій брошурі «Гарантія та технічне обслуговування», що додається до автомобіля.

Що таке ремінь ГРМ та навіщо його міняти? Ремінь ГРМ. найважливіший ремінь у двигуні. Це зубчастий ремінь, який надає руху распредвал (-и) двигуна. Він називається зубчастим ременем. тому що він точно «відраховує» рух поршнів вгору та вниз при відкритті клапанів; переглянути анімацію.

Чому час ремінь слід замінити? Згодом зношується; дивіться фото зношеного ременя ГРМ. У разі обриву ременя ГРМ двигун перестане працювати та вимагатиме ремонту. Вартість ремонту залежатиме від пошкоджень. Якщо на автомобілі встановлено інтееренційний двигун. ремонт може бути дорогим, детальніше читайте нижче.

Інша причина в тому, що згодом ремінь ГРМ розтягується. Симптоми розтягнутого ременя ГРМ включають відсутність потужності, повільний підбір та включення індикатора Check Engine.У деяких автомобілях розтягнутий ремінь ГРМ також може видавати глухий брязкіт звук з області ременя ГРМ.

Чи може ремінь ГРМ прослужити довше за рекомендований інтервал? Так, у деяких випадках. Нам попалося кілька машин із великим пробігом, з ременем ГРМ, який ніколи не змінювали. Фактично коли ми працювали над цією статтею, ми обговорювали Toyota Highlander, що належить одному з наших колег. Він проїхав майже 200 км, а ремінь ГРМ жодного разу не замінювався. «Я просто перевірятиму стан ременя, все ще виглядає нормально». відповів власник.З іншого боку, є багато повідомлень про передчасне обрив ременя ГРМ. Як дізнатися, чи знаходиться ремінь ГРМ у хорошому стані чи його потрібно якнайшвидше замінити?

Чи можна перевірити стан ременя ГРМ? Так. Ремінь ГРМ захищений пластиковими або металевими кожухами. Ваш механік може зняти одну з кришок та візуально перевірити стан ременя ГРМ.

Ремінь ГРМ Acura TL на 52 000 км. Цей ремінь ГРМ у добрій формі.2. Ремінь ГРМ у Honda Civic на 150 000 км. Цей пояс виглядає потрісканим і зношеним. Наприклад, ремінь ГРМ на першій фотографії належить Acura TL з пробігом 52 000 миль. Господар хотів перевірити стан ременя ГРМ перед тим, як взяти машину в дальню поїздку. За словами механіка, цей пояс у добрій формі і може прослужити довше. Ремінь ГРМ на другому фото належить Honda Civic із пробігом 150 000 миль.Двигун, як і раніше, працював нормально, але при огляді механік виявив тріщини на ремені ГРМ. Власник справедливо вирішив його замінити.

Що станеться, якщо обрив ременя ГРМ? Є два типи двигунів: перешкод та невтручання. У двигуні з перешкодами, якщо ремінь ГРМ обривається під час руху, велика ймовірність того, що двигун може бути серйозно пошкоджений. У разі обриву ременя ГРМ двигун без перешкод затихне, але подальші пошкодження можуть бути обмежені.Різниця в тому, що в двигуні з інтееренцією повністю відкриті клапани стикаються з поршнем, коли він переміщається у своє верхнє положення. Прочитайте більше і перегляньте анімацію: Інтееренція проти двигунів невтручання.

Чи необхідно при ремонті ременя замінювати водяний насос, натягувач ременя газорозподільного механізму та інше обладнання? Це не обов’язково, але зазвичай рекомендується, оскільки вимагає небагато додаткових зусиль. Відомо, що в деяких автомобілях гідравлічний натягувач ременя газорозподільного механізму протікає та виходить з ладу при більшому пробігу. Водяний насос також зношується з часом, докладніше: Коли потрібно міняти водяний насос?

READ  Заміна олії АКПП через скільки міняти

У всіх автомобілів є ремінь ГРМ? Ні, на багатьох сучасних автомобілях замість ланцюга ГРМ.Ланцюг приводу ГРМ не вимагає обслуговування та рідко вимагає заміни. Докладніше: Коли необхідно замінити ланцюг приводу ГРМ. Як дізнатися, чи є в автомобілі ланцюг чи ремінь ГРМ? Перевірте графік технічного обслуговування або зателефонуйте дилеру. Інший варіант. запитати свого механіка при наступній заміні олії. Toyota опублікувала в Інтернеті список моделей, які мають ремінь ГРМ: Чи є в моєму автомобілі ремінь ГРМ або ланцюг ГРМ? У згаданому раніше посібнику Gates за інтервалами заміни ременя ГРМ є список автомобілів, які мають ремінь ГРМ.Звичайно, ви завжди можете загуглити: «2017 Honda Accord V6 ремінь чи ланцюг ГРМ?»

Як дізнатися об’єм двигуна вашого автомобіля? Один із способів. розшифрувати номер VIN вашого автомобіля, який ви можете знайти на заводській наклейці VIN або у лівій нижній частині лобового скла. Номер VIN вашого автомобіля також надрукований на страховому папері вашого автомобіля або у назві транспортного засобу. Декодери VIN: AutoZone NHTSA Інший спосіб. перевірити етикетку викидів автомобіля, що зазвичай знаходиться під капотом.

ТОП-6 ознак того, що ремінь ГРМ час міняти! Розпізнаємо знос ременя ГРМ!

Завантажте посібник користувача та виконайте пошук за запитом «ремінь ГРМ». Це OM для Ford Escape 2019 року. Наприклад, на цій етикетці розмір двигуна Volkswagen Jetta 2019 зазначений як двигун об’ємом 1,4 л. У цього двигуна є ремінь ГРМ.

Як тільки ви дізнаєтеся об’єм двигуна, зверніться до посібника користувача. Ви навіть можете зробити це прямо зі свого телефону. Завантажте посібник користувача у форматі pdf для свого автомобіля та здійсніть пошук за запитом «ГРМ», «ремінь ГРМ» або «графік технічного обслуговування». Ознайомтеся з цією статтею: Де завантажити посібник з експлуатації вашого автомобіля.Див. Цей знімок екрана: ми завантажили посібник користувача Ford Escape 2019 року та здійснили пошук за запитом «ремінь ГРМ». Як бачите, тут згадується лише двигун об’ємом 1,5 л; два інших двигуни, доступні в цьому автомобілі, не мають ременя ГРМ.

Чи складно замінити ремінь ГРМ у домашніх умовах? Якщо у вас є технічні навички, інструменти та посібник з обслуговування з усіма інструкціями, це можна зробити.

В одних машинах це досить просто, в інших потрібно багато роботи.У невеликій машині з 4-циліндровим двигуном, такий як, наприклад, стара Honda Civic, це можна зробити за пару годин. В автомобілі з поперечно розташованим двигуном V6 простір між рамою та двигуном обмежений. Найскладніше зняти гармонійний балансир (шків головного двигуна), так як болт, який утримує його, дуже тугий. Для зняття шківа може знадобитися спеціальний знімач. Цей же болт необхідно буде належним чином затягнути після встановлення нового ременя. Ще одне складне завдання. правильно виставити таймінг, що дуже важливо.

Через скільки міняти ремінь ГРМ?

«Здрастуйте Сергію. У мене ВАЗ 2110, з 16-ти клапанним двигуном. Нещодавно злякали, що при обриві ременя ГРМ може погнути клапан, тоді рахуй ремонт на пристойну суму виходить. У мене до вас питання – через скільки міняти ремінь ГРМ? Олександр.»

Темя справді цікава. Давайте разом подумаємо над ним

Ми частково обговорювали це питання у статті ремінь ГРМ або ланцюг. Почитайте цікаво. Але сьогодні йтиметься саме про ГРМ.

Трохи теорії. Ремінь ГРМ (або ремінь Газорозподільного Механізму), невід’ємна частина ланки між колінвалом та розподільним валом (валами у 16 ​​клапанного двигуна). Колінвал обертаючись, за допомогою цього ременя обертає розподільний вал, який у певній послідовності відкриває або закриває клапана. Тим самим забезпечуючи упорскування палива або вихід відпрацьованих газів. Він є «сухою» сполучною ланкою в ланцюжку коленвал – розподільник. Тобто він знаходиться зовні двигуна (зазвичай закритий кожухом) і не змащується моторною олією, на відміну від ланцюга, що знаходиться всередині двигуна і змащується моторною олією. Це теорія.

Ось невелике відео, яке показує принцип роботи.

Як стає зрозуміло, на ремінь діють значні сили, він зношується. Тому час від часу його потрібно міняти. Якщо цього не зробити, то можна нарватися на серйозні проблеми. Ремінь просто порветься, у двигуні вийде дисбаланс, є шанс погнути клапан. Хоча сучасні двигуни від цього застраховані, вони мають ямки на поршнях двигуна.

І ось тут виникає багато питань, основний. через скільки його міняти?

Скажу так – якщо у вас нова гарантійна машина, то ви навіть не знатимете, коли його змінюють. Просто у вас все змінять за гарантією. Зазвичай це або 40. 50 000 для наших автомобілів. Або ж 60. 70 000 для імпортних. НА моєму, FORD FUSION ремінь ГРМ проходив 150 000 кілометрів.

Однак якщо у вас вже немає гарантії, і ви не знаєте, коли востаннє він змінювався (автомобіль купувався в іншого господаря). То питання звучить по-іншому.

1) Постарався б дізнатися у попереднього господаря, чи взагалі змінювався ремінь ГРМ? Якщо так приблизно коли. Якщо пробіг на нашому вітчизняному автомобілі вже зі зміненим ГРМ більше 30 000 кілометрів, то треба міняти, на іномарці змінив би через 50 – 60 000. Також якщо ремінь не змінювався потрібно терміново міняти, за умови, що пробіг автомобіля великий.

2) Де він змінювався, на офіційній станції або ж у дядька Васі в гаражі. Це теж важливо. Поясню чому. Якщо ви міняєте у офіціалів, то вони, як правило, ставлять оригінальні запчастини, а відповідно він також буде оригінальним. Проходить досить довго (згадати навіть мій FORD FUSION – оригінал проходив 150 000 кілометрів). Знову ж таки вони дадуть гарантію. Якщо ви міняли в гаражі у дядька Васі, тут 50 на 50, можуть поставити гарний ремінь ГРМ, і він також ходитиме довго. Можуть порадити інший більш дешевий, але тільки, скільки він ходити буде ніхто не знає. За аналогією скажу що у нас на робочій ВАЗ 2111 летить кожні 10 000 кілометрів, тому що ставлять не зрозуміло які запчастини.

3) Навіть якщо у купленого вами автомобіля змінено ремінь ГРМ 10 – 15 000 кілометрів тому. Він запросто може порватися, особливо це стосується наших автомобілів, на іномарках таки ремені ходять довше. Чому запитаєте ви? ТАК тому що багато автомобілістів особливо взимку, прогрівають двигуни на стоянках, наприклад, іноді прогрів двигуна доходить до 10. 15 хвилин. Спідометр автомобіля стоїть, а двигун працює. Тому в наших широтах, зі складними дорожніми умовами та нашими зимами, цей вузол потрібно міняти частіше. Допустимо, виробник запевняє, що проходить 60 000 кілометрів, допустимо на нашій LADA Priora. Сміливо ділимо пробіг на два та отримуємо 30 000 кілометрів, це схоже на правду. На іномарках також, тільки там виробники заявляють 100 – 120 000 кілометрів, тут можна ділити не на два, а забирати 30 – 40 %, тобто змінює приблизно через 60 – 70 000 кілометрів.

Думаю, зрозумілий перебіг моїх думок. Якщо у вас є оригінальний варіант, і виробник заявляє, що ви можете проїхати 120 000 кілометрів, краще його поміняти через 80 000 кілометрів. Вам буде спокійніше. Спишіть 40 000 на знос та зимові прогріви. Також пам’ятайте, на ремені ГРМ економити не варто, особливо якщо у вас на поршнях немає «ямок» для випадків урвища тоді ви потрапите на дорогий ремонт. Купуйте тільки перевірені екземпляри, які ставить завод на свої автомобілі. Думаю повністю розкрив тему, читайте наш АВТОБЛОГ

(11 голосів, середній: 4,27 з 5)

Що таке ремінь ГРМ, чому він важливий, і що потрібно знати про ремені газорозподільного механізму

Визнайте, ви ж не раз ставили лайки смішним гіфкам «коли порвався ремінь ГРМ, але не загнуло клапана» в соцмережах? І навіть якщо ні, то напевно чули, що урвище ременя ГРМ – це страшний сон автовласника. У цій статті пропонуємо розібратися чому це правда, а не жарти із соцмереж.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS