Які фари краще на ВАЗ 2110

Які лампочки стоять в фарах ВАЗ 2110 і що краще вибрати

Молоді хлопці найчастіше вибирають перший автомобіль вітчизняних марок. Але їх часто доводиться ремонтувати, і заміна лампочок. одна з проблем, з якою доведеться зіткнутися. У цій статті я розповім, які лампи стоять в фарах ВАЗ 2110.

Які види фар встановлювалися на ВАЗ 2110

Десяте сімейство «LADA» або, як його ще називають «LADA 110», складається з 4 моделей:

 • 2110. седан;
 • 2111. універсал;
 • 2112. п’ятидверний хетчбек;
 • 21123. трьохдверний хетчбек або, як його ще називають, купе.

Види Lada 110

Вони випускалися на АвтоВАЗі з 1995 по 2009 рік, однак, на заводі в м Черкаси продовжували проводитися під маркою Богдан аж до 2014 року. Фари на них застосовувалися однакові, тому в статті я буду говорити «десятка» або «ВАЗ 2110», але інформація може бути застосована до будь-якого з поколінь.

На «десятках» найчастіше стоять фари двох типів:

Обидва варіанти влаштовані таким чином, що за ближній і дальнє світло відповідає окремі лампи, але про це поговоримо нижче. У чому ж все-таки відміну Bosch від Киржач?

Фари Bosch для ВАЗ 2110 виробляють в Рязані, в даний час ця компанія називається «AL-Automotive Lighting». Номер. 2110-3711011 (ліва), 2110-3711010 (права). Це стандартні фари, в них два рефлектора. для далекого і ближнього світла відповідно. Вони об’єднані в одному блоці зі склом з насічками. Насічки. це ніщо інше, як лінза Френеля, такі стекла ще називають рифленими. Це потрібно для формування правильного пучка світла і світлотіньової межі таким чином, щоб фари не зліпили водіїв зустрічних і йдуть попереду автомобілів.

Огляд оригінальних фар Bosch для “десятки” ти можеш подивитися в цьому

Другий тип фар проводиться на ЗАТ “Завод Автосвет” в м Киржач Володимирській області, звідки і пішла їх назва. У фарах Киржач оптика ближнього світла лінзованной, скло навпроти лінзи не рифлене, а гладке. Лампа дальнього світла варто в звичайному рефлекторе, але на склі перед нею вже є насічки. Блок з лінзою ближнього світла зображений зліва на фотографії нижче.

Скло до корпусу фари Bosch 2110 кріпиться скобами, а на Киржача. на герметику, що сильно ускладнює розбирання, в процесі якої ти можеш і зовсім пошкодити виріб. Порівняти конструкцію і то, як світять різні фари для “десятки”, можна, подивившись

Вибір кращої лампи

  Маяк H1 12V 55W Super Light 50% серії «Ультра». 3 або 240 рублів. Народні лампи підвищеної яскравості від вітчизняного виробника.

Що краще поставити: галогенові, світлодіоди або ксенон?

Як вже було сказано, фари для ВАЗ 2110 призначені для галогенних ламп. Це означає, що за законом встановлювати в них світлодіодні лампи або ксенон не можна. Відповідно до частини 3 ст. 12.5 КоАП РФ вас можуть позбавити прав на термін до року.

Є думка, що в Киржач можна законно встановити ксенон через інший конструкції і наявності блоку лінзи. Насправді це не зовсім так. Для законності установки ксенону на автомобіль ви повинні виконати наступні вимоги Постанови Уряду РФ від 10.09.2009 N 720 (ред. Від 15.07.2013, з ізм. Від 08.04.2014) “Про затвердження технічного регламенту про безпеку колісних транспортних засобів”:

Тобто потрібні автокорректор кута нахилу і омивач, а також прозоре скло перед лінзою. Але це ще не все. Потрібно в ГИБДД подати заяву на внесення змін в конструкцію, на підставі якого, якщо вашу переробку схвалять, вам видадуть висновок. Саме висновок можна отримати, звернувшись в НАМИ-ПТІА-ФОНД, а саме переобладнання повинно проводиться в сертифікованому сервісі. Говорячи простою мовою, встановити ксенон законно можна, але досить складно.

Зі світлодіодними фарами справа йде двояко: з одного боку, фари призначені для галогенових ламп, а з іншого боку, світлодіодні лампи маркуються також. H1, що побічно говорить про відповідність галогенні.

Які стоять лампочки

І для дальнього світла, і для ближнього світла з заводу встановлюються галогенові лампи H1, вітчизняна маркування АКГ 12-55-2. Виглядають вони наступним чином:

Вам буде корисно ознайомитися з таблицею маркування всіх ламп, які стоять в ВАЗ 2110.

Процес заміни ламп

І нарешті, поговоримо про заміну лампи в фарі ВАЗ 2110. Для цього нам знадобляться хороші лампочки ближнього світла і чисті рукавички або ХБ-тканину. Насправді для заміни не потрібно їхати в сервіс. Це робиться за 5 хвилин. Відкрий капот і подивися на фару зсередини. На її тильній стороні є два люка, прикритих гумовим пилюжником або пластиковим ковпаком. Той, що ближче до крила і поворотники (неважливо, з якої зі сторін), це ближнє світло, а той, що ближче до радіатора. дальній.

Кришка люка лампи може відрізнятися в залежності від моделі фар і року випуску твого ВАЗ 2110, але принцип заміни ламп аналогічний. У прикладі, зображеному на фотографіях, в нижній частині є засувки, на які потрібно натиснути. У випадку з гумовими пильовиками вони просто знімаються, є також і ковпаки, які потрібно відкручувати проти годинникової стрілки.

Піднявши кришку, ти побачиш клеммник, його потрібно просто зняти з цоколя. Але не тягни за дроти, берись міцно за пластикову його частина. До речі, в лючке ближнього світла знаходиться і лампа габаритних вогнів (див. Фото нижче). Щоб демонтувати лампочку потрібно зрушити пружинний тримач (скобу). Форма і кріплення цієї скоби теж може відрізнятися в різних моделях і роках випуску, але не дуже, так що дій за обставинами.

Пружинний фіксатор Можна діставати лампу

Зверніть увагу, що лампу вставити неправильно не вийде з-за форми спідниці навколо цоколя. Процес зворотного установки ви бачите нижче. Для заміни дальнього світла дії аналогічні.

Як виявилося, заміна ламп ближнього і дальнього світла у фарах ВАЗ 2110 справа зовсім нескладна, для цього навіть не знадобляться ключі або інший інструмент. Головне, що ми можемо зробити це безкоштовно своїми руками. спасибі за увагу.

Проблема нових фар

Трапляється так, що після установки нових фар, придбані за великі гроші від надійного, відмінного виробника, якість світіння залишає бажати кращого.

Малодосвідчені водії списують все на шлюб або купівлю підробки, замасковану під перевірену фірму. Але на ділі все виглядає зовсім інакше.

Фари світять якісно і ефективно не тільки в залежності від виробника. Велику роль відіграє настройка, про яку хтось не знає або просто забуває.

Фари, тільки що витягнуті з заводської упаковки і встановлені на місце старої оптики, не мають необхідну конкретно для вашого автомобіля регулювання. Виконати її самостійно можна, але для цього буде потрібно ідеально рівний майданчик, аналогічна стіна і навички кресляра. На практиці реалізувати це досить важко, тому оптимальне рішення. довірити регулювання фахівцям зі станції технічного обслуговування.

На жаль, ВАЗ 2110. це не сучасний, передовий автомобіль, в якому фари регулюються автоматично електронікою. Тут все доводиться робити вручну.

Завантаження. No Коментарі та думки власників Yet! You can be first to comment this post!

Які фари краще?

Перед тим, як зняти і встановити нову оптику, давайте розберемося в тому, якому виробникові віддати перевагу. Незважаючи на те, що продукція німецького виробництва завжди славилася якістю, в реальності вітчизняні фахівці рекомендують ставити на «десятки» ліхтарі Киржач.

Завантаження. Чи була ця стаття корисною? Стаття була полезнаПожалуйста, поділіться інформацією з друзями

Фари ВАЗ 2110

Фари ВАЗ 2110

Професійна установка фар на ВАЗ 2110 буде коштувати мінімум 3 тисячі рублів. Це без урахування покупки самої оптики. Чи реально виконати роботу своїми руками? зрозуміло.

Але для початку потрібно визначити, які саме фари на вашому ВАЗ 2110 стоятимуть.

Характерні несправності фар

Тепер коротко розповімо про несправності. У відповідності зі схемою роботи, фари Bosch ВАЗ 2110 або Киржач функціонують за одним принципом. Те ж саме стосується інших елементів оптики, будь то поворотники на ВАЗ 2110, протитуманні фари Bosch, ДГЗ на ВАЗ 2110 або стоп-сигнали.

Отже, які несправності характерні для оптики:

 • Задні ліхтарі ВАЗ 2110 перестали працювати. Оскільки ці лампочки включаються при активації задньої передачі, причин їх відмови може бути кілька. Це проводка, непрацездатність самої лампи, а також вихід з ладу датчика заднього ходу. Якщо перестали працювати відразу дві лампочки, то не потрібно відразу ж розбирати задні ліхтарі на ВАЗ, необхідно провести перевірку працездатності датчика.
 • Не працюють габаритні вогні або габарити в поворотниках ВАЗ 2110. В цьому випадку потрібно перевірити реле і запобіжник, розташовані в блоці. Якщо проблема полягає не в них, то перевіряйте проводку і самі лампи.
 • Відмовляються працювати ходові вогні на ВАЗ 2110. Також слід перевірити працездатність запобіжника і проводки з лампочками. Але якщо крім ДГЗ, всі інші ліхтарі працюють, не зайвим буде провести діагностику підрульового перемикача.
 • Не працюють стопи. Останнім часом власники «десяток» ставлять в стоп сигнали так звані ліхтарі ключки. Ключки називаються так тому, що скло на них виконано у вигляді хокейної ключки. І часто буває таке, що стопи не включаються після заміни оптики. Якщо ви міняли ліхтарі, то в першу чергу слід перевірити якість всіх з’єднань, працездатність лампочок стоп сигналів. Якщо з ними все в порядку, шукайте проблему в проводці.
 • Чи не працює тільки дальній чи тільки ближнє світло або і той, і інший. Якщо вся оптика працює нормально, але не функціонує тільки дальній або ближнє світло, спочатку перевірте лампи. Далі по схемі. перевіряється проводка, якість контактів, запобіжники. Якщо всі складові елементи працюють, необхідно провести діагностику підрульових перемикачів. Можливо таке, що при включенні того чи іншого освітлення на схемі перемикача відходить контакт.
 • Якщо у вас встановлений ксенон на ВАЗ 2110, то причина несправності може полягати у виході з ладу блоку розпалювання.

Как улучшить свет ВАЗ 2110

фари, краще, 2110

регулювання фар

 • Щоб забезпечити правильну настройку, потрібно заправити повний бак бензину, промити ліхтарі, накачати шини до норми і покласти в авто все, що в ньому має бути. Йдеться про запасному колесі, інструментах, вогнегаснику і т.д. Автомобіль слід підігнати до рівного забору або стіни, при цьому поверхня, на якій машина стоїть, також повинна бути рівною. Стіну потрібно розмітити так, як показано на фото.
 • Авто поставте в п’яти метрах від стіни.
 • включіть освітлення.
 • Регулятор ліхтарів потрібно поставити в положення 1.
 • Налаштуйте освітлення так, як показано на схемі.

Оригінальні фари для автомобіля ВАЗ-2110

Із заводу «десятки», 2111 і 2112 оснащувалися головною оптикою двох виробників:

 • Bosch (м Рязань). класична конструкція з роздільними лампами дальнього і ближнього світла. Дає рівномірний яскраве освітлення. Для зміни скла досить відстебнути 4 засувки. Кращий варіант з можливих.
 • Автосвет (м Киржач). конструктивно ближнє світло виконаний в сучасному лінзованной варіанті, дальній. рефлекторний. Скло вклеєна на герметику. За відчуттями, промінь більш спрямований і тьмяний, ніж у «обрусілого німця».

Продукція цих заводів оснащується коректором, має регулювання в двох площинах. Використовуються лампи H1, H3. При попаданні каменя можливо поміняти тільки скло (продається окремо). Покажчик повороту виконаний окремим елементом, що знижує вартість ремонту при невеликому ДТП.

Увага! Покажчики поворотів «Bosch» і «Автосвет» не взаємозамінні. При установці фар іншого виробника доведеться витратитися також на «поворотники».

Фари на ВАЗ-2110: все, що вам потрібно знати

Велика кількість аварій, які трапляються в нічний час на дорогах, відбуваються внаслідок поганого освітлення. У сучасному світі особливо важливо господарям автомобілів правильно підбирати фари головного світла для своєї машини. Тому багатьох цікавить питання, які фари на ВАЗ-2110 все-таки світять краще, а також як можна поліпшити освітлення шляху у вечірній і нічний час доби?

Заводська головна оптика транспортних засобів десятого сімейства, без сумніву, не блищить різноманітністю. Вона обмежується двома основними позиціями:

 • Киржач. виробляються заводом Автосвет (їх можна придбати за ціною в середньому від 2500 до 2700р.);
 • Bosch (ціна їх складає суму на 200-400р. Нижче, ніж перше).

«Продукцію» якого виробника краще вибрати?

варіанти

Не всі автомобілісти знають, яка блок фара передбачена на ВАЗ 2110. Але по суті варіанти 2:

 • Російські фари Киржач для ВАЗ 2110;
 • Зарубіжні фари Bosch для ВАЗ 2110 (виробник. Німеччина).

Що стосується ціни, то набір від Bosch обійдеться приблизно в 2,2-2,4 тисячі рублів, а ось Киржач дорожче. від 2,5 до 2,8 тисячі рублів. І це при тому, що йдеться про російському виробнику.

Заміна лампи дальнього світла:

Щоб не розписувати все докладно, просто скажемо пару слів. По-перше задня частина кришки з лампи дальнього світла знімається абсолютно так само як і з лампи ближнього світла, тому всю детально по заміні даної лампи дивіться в рубриці вище по заміні лампи ближнього світла, тому що заміна і тієї й іншої лампи здійснюється практично ідентично, чому практично запитаєте ви? Пояснюємо! У тому місці де розташовується лампа дальнього світла конструкція по суті така ж, але тільки там немає лампи габаритного світла, тому при знятої задньої кришки всі нутрощі виглядають ось так:

варіанти

Як сказано вище, для автовласників «десяток» ринок пропонує тільки два варіанти ліхтарів. вітчизняного виробництва Киржач і оригінальні фари Bosch ВАЗ 2110. Зрозуміло, більшість споживачів віддає перевагу продукції німецького виробництва, особливо, якщо врахувати, що її вартість нижча, ніж російської оптики ( автор. канал Aleks B).

Які фари встановлюють на ВАЗ-2110

Свого часу 10-ка оснащувалася блок-фарами різних виробників, точніше, 2-ух. російські блок-фари з містечка Киржач і німецькі фари Bosch. За конструкцією вони дещо відрізняються:

Все ж багато хто знаходить плюси і в російських фарах, один з яких. лінзованной плафон для лампи ближнього світла. Які б фари не могли бути встановлені, на якість світла сильно впливають лампи.

ВАЗ 2110 КИРЖАЧ или BOSCH Какие фары ярче

Що вибрати?

Здавалося б, мова йде про продукцію німецької якості, яка за визначенням повинна бути краще вітчизняного аналога. Але в дійсності справи йдуть трохи інакше.

Давайте розглянемо ключові особливості фар Киржач і Bosch, щоб визначити, які саме варто вибрати для своєї моделі ВАЗ 2110.

Примітно, що це одне з небагатьох винятків, коли вітчизняні вироби виявилися кращими зарубіжних. Сумний, але факт.

Що вибрати?

Здавалося б, йдеться про продукцію німецького властивості, яка за визначенням повинна бути краще російського аналога. Але в реальності справи йдуть трохи інакше.

Давайте розглянемо основні особливості фар Киржач і Bosch, щоб визначити, які саме варто обрати для власної моделі ВАЗ 2110.

Виходячи з усього сказаного, стає ясно, чому фари від Bosch коштують дешевше Киржач, також чому фахівці рекомендують на російський автомобіль встановлювати блок фару вітчизняної контори.

Улучшение света на машине ВАЗ 2110

Примітно, що це одне з небагатьох винятків, коли російські вироби виявилися кращими зарубіжних. Сумний, але факт.

Коротко про себе: авто шанувальник. Менеджери автомобільних салонах знають мене в обличчя, тестую все новинки. У рік міняю по три автомобіля. Дружина сміється, у неї вже 5 років 4 Citroen, а я все на новенькому. Сплю з ключами, гараж мій 2-ий будинок!