Як зняти задній ліхтар Renault Logan 2

Як зняти задній ліхтар на новому Logan

На новому Renault Logan досить просто зняти задній ліхтар, якщо знати деякі нюанси. Тож почнемо. Як це банально б не звучало, але для початку відкриваємо багажник.

Фара тримається на 1 пластиковому баранчика, його потрібно відвернути, але не до кінця. Попередньо знімаємо колодку харчування заднього ліхтаря. Після цього потрібно гарненько вдарити підставою кисті по баранчикові, і фара вийде зі свого місця. Якщо заважає поворотна пружина кришки багажника. зніміть її.

Якщо фара не знімається зі свого посадкового місця, то потрібно долонею надавити на скло з боку крила і докласти зусилля в бік зняття фари (в сторону задньої частини автомобіля). Фара і долоню повинні бути чистими і не ковзати, а як би прилипнути. Можна фару також похитувати вгору і вниз.

Якщо і це не виходить, то між кутом ліхтаря і крилом можна вставити пластиковий шпатель. Будьте обережні, щоб не сколоти кут скла, можна робити це через ганчірочку. Залежно від року випуску кріплення фари може дещо відрізнятися, на останніх (2018-2020 роки) Логаном фара знімається не дуже складно, на попередньому “рестайлинге”. сиділа на своєму місці дуже міцно.

зняти, задній, ліхтар, renault, logan

Якщо фара сидить щільно. можна щось вставити в шов

заміна ламп

Для того щоб замінити лампочку лампу, віджимаємо пластмасові засувки і виймаємо плату з закріпленими на ній лампочками.

Отщелкивали засувки і тягнемо кришку з платою на себе

Під’єднуємо до неї дроти, щоб перевірити працездатність кожної лампи. Для цього в салон садимо помічника, який послідовно включає поворот, натискає на педаль гальма, включає задню швидкість. Таким чином виявляється перегоріла лампа.

Щоб її видалити, беремося за колбу, натискаємо і повертаємо проти годинникової стрілки.

Далі виконуємо всі задані дії в зворотному порядку і встановлюємо задній ліхтар на штатне місце. Однак не завжди причиною, по якій не загоряється та чи інша лампочка, є що вийшла з ладу лампочка. Далі розглянемо можливі варіанти.

Для заміни лампи в додатковому стоп-сигналі потрібно в кришці багажника знайти спеціальне технологічне отвір, витягти через нього патрон і з нього витягти лампу.

Зрушуємо утеплювач і бачимо лампу, беремо за колбу і тягнемо її назад і вгору

Несправності задніх ліхтарів і способи їх усунення

Якщо заміна лампочки не принесла очікуваних результатів, то причина цього може бути прихована в наступних несправності:

 • Перегорів запобіжник в ланцюзі подачі живлення на задні ліхтарі. Визначається це за допомогою тестера, один кінець якого закріплюється на “масі”, а другий встановлюється спочатку на вході, а потім вихід запобіжника. Відповідно. і там, і там має бути присутнім харчування. Якщо це не так, то несправний елемент треба замінити на новий.
 • У роз’ємі на фарі окислились контакти, про що говорить білий наліт на їх поверхні. Його слід видалити, використовуючи для цього наждачний папір або надфіль з дрібною насічкою.
 • Поганий контакт між роз’ємом і штекером. Це відбувається через те, що контакти в роз’ємі ослабли і розійшлися, що не дозволяє їм щільно охоплювати клеми в зарядному. Для усунення цієї несправності проводиться регулювання елементів роз’єму за допомогою плоскогубців.
 • Прогоріли доріжки на платі. Визначити це можна або візуально, або за допомогою тестера. В останньому випадку вимірюється напруга на роз’ємі і, в разі його наявності, безпосередньо на роз’ємі. Якщо до споживача струм не доходить, то залишається один варіант. замінити плату або фару.
 • Ліхтар заднього ходу може не загорятися через поломки відповідного датчика. Щоб це визначити, слід за допомогою приладу перевірити наявність напруги на кожному елементі, що входить в ланцюжок харчування: запобіжник = датчик на коробці передач = лампа. Якщо виходу з датчика немає, то його треба замінити.

Схема підключення

Для підключення лампи заднього ходу, біля основи важеля коробки передач встановлюється вимикач. При включенні задньої швидкості замикається його контакт. і струм через запобіжник F15 і через блок управління надходить на задні ліхтарі.

Схема включення ліхтарів світла заднього ходу

Поворотники на Renault Logan працюють через блок управління електрообладнанням. Струм подається через запобіжник F29 на подрулевой перемикач, яким вибирається, на який ліхтар подавати імпульси харчування: на лівий або правий. Для подачі струму на аварійну сигналізацію використовується запобіжник F7, і для її включення встановлений спеціальний вимикач. Всі лампи в цій схемі включені паралельно, а тому якщо одна з них перегорає, то інші починають блимати частіше. Таким чином можна визначити наявність несправності.

Схема включення покажчиків повороту і аварійної сигналізації

Біля педалі гальма розташований перемикач, за допомогою якого включаються стоп-сигнали. Його контакти замикаються при натисненні педалі, створюючи ланцюг для проходження струму через запобіжник F7 на лампи.

Як поміняти лампочки заднього ліхтаря на Renault Logan 2

Що робити, якщо не горить одна з лампочок в задньому ліхтарі Renault Logan 2? Звичайно, можна поїхати на СТО, щоб заміну виконали фахівці. Але чи варто втрачати час і гроші з-за цієї незначної несправності? Ми розповімо, як це зробити самостійно.

Де і які лампочки стоять

Перед початком цієї операції необхідно визначити, які лампочки треба приготувати для заміни. Всі необхідні відомості наведені в таблиці:

Підібравши витратні матеріали, можна приступати до заміни, яка починається з демонтажу заднього ліхтаря.

Тюнінг задньої оптики

Сьогодні торговельна мережа пропонує хромовані або чорні аналоги класичних задніх ліхтарів. У них встановлюють світлодіоди, біксенонові лампи. Крім того, використовують різні накладки, здатні додати автомобілю оригінальний вигляд.

А можна зробити тюнінг фар самостійно і без великих фінансових витрат. Ось такі задні фари на свій Renault logan 2 може зробити кожен, у кого є бажання і руки на місці.

Світлодіоди можна встановити ось по цій розділової косильною волосіні.

Визначення місця установки світлодіодів

З’єднуються світлодіоди послідовно групами по 4 штуки, так як кожен з них харчується напругою 3 В. При цьому треба пам’ятати, що до коротких ніжок підключається мінус, а до довгих. плюс.

Частина перегородки доведеться зламати, використовуючи для цього пасатижі. Якщо цього не зробити, то не вийде плавно вигнутого контуру.

Паяльником в корпусі ліхтаря пропалює отвори, в які встановлюються світлодіоди. Для їх закріплення використовується термоклей, наприклад, з FIX PRICE.

Використовуваний інструмент Ось такі виходять отвори Вставляємо світлодіоди

Ось так фара виглядає в вимкненому стані

Вид фари з встановленими, але не включеними світлодіодами

З увімкненими світлодіодами фара виглядає так

Безумовно робота вимагає старанності, посидючості та уваги. Але отриманий результат того вартий.

Сумарні витрати на все виглядають наступним чином:

 • 100 шт. світлодіодів. 60 руб.
 • Термоклей з фікспрайса. 50 руб.
 • 4 м двожильного проводу перетином 0,5. 50 руб.

Заміна лампочки, як і тюнінг фари під силу виконати кожному водієві. При цьому не потрібно ніяких особливих знань і пристосувань: забезпечує дотримання наших рекомендацій. Щоб виконана робота була якісною, необхідно використовувати тільки рекомендовані виробником автомобіля лампи. При дотриманні цих вимог ваш автомобіль буде довго радувати ваш погляд і дивувати оточуючих автолюбителів.

Как правильно снять заднее сиденье Рено Логан 2

покрокове керівництво

Відкриваємо багажник і знаходимо технологічний отвір для доступу до заміни лампи.

Вставляємо руку в технологічний отвір і беремося за корпус лампочки.

Повертаємо корпус проти годинникової стрілки і витягаємо.

Для того щоб витягти лампу, натискаємо на неї і повертаємо проти годинникової стрілки.

Вставляємо лампу в корпус і повертаємо за годинниковою стрілкою.

Вставляємо корпус з новою лампою в посадочне місце і повертаємо за годинниковою стрілкою.

Заміна лампи додаткового стоп-сигналу

Робиться все максимально просто. Заміна проводиться з багажника.

  Для заміни повертаємо наліво плафон (проти годинникової стрілки) і витягаємо його з посадкового місця.

Крути проти годинникової стрілки, як на фото

Далі від’єднуємо лампочку і ставимо замість неї нову.

У числі найбільш часто зустрічаються поломок можна виділити наступні.

 • Перестав подавати ознаки світіння один з ліхтарів гальмування.
 • Обидва елемента не горить, коли активації педалі гальма.
 • Чи не функціонує додаткова лампа стоп-сигналу.

З огляду на приналежність зазначених елементів до бортової автомобільної мережі, першою дією буде перевірка її стану. Перевіряємо цілісність запобіжника з маркуванням F3, якому поставлено функція забезпечувати електроживленням лампи гальмування. Дана плавкахвставка розташовується в блоці, що знаходиться в салоні в лівій частині передньої панелі Renault Logan. Потужність, що витримується запобіжним елементом, заявлена ​​на рівні 10 Ампер. У вигляді непрямого підтвердження виходу вставки з ладу служить відсутність працездатності обох ліхтарів. Перевірка проста. досить замінити підозрюваний запобіжник на завідомо справний елемент. Також в альтернативному варіанті можна скористатися мульти-тестером для контролю цілісності ланцюга.

Якщо зазначені дії не ознаменувалися результатом, тоді продовженням пошуку несправності буде дослідження підводить кабельної мережі на предмет обриву. У числі пріоритетних місць для підвищеної уваги складаються ділянки вигинів проводки.

Продовжуємо пошук. Розглядаємо вимикач в ланцюзі ламп стоп-сигналів. Даний вузол розташувався в педальному модулі і закріплений за допомогою кронштейна. Для забезпечення зручного контролю цей елемент рекомендується демонтувати. Здійснити це можна за наступним алгоритмом:

 • відключаємо клему від АКБ, оскільки схема цієї ділянки борт-мережі знаходиться під безперервним подаванням напруги;
 • від’єднуємо підвідний провідний роз’єм;
 • для вилучення елемента з посадкового гнізда повертаємо його на 90-градусний кут і, застосувавши незначне ручне зусилля, тягнемо на себе. Через пару секунд конструкція буде в ваших руках.

Для перевірки датчика заміряємо за допомогою тестера його опір. Можна підключити новий аналог. Для вимірювання підключаємо висновки тестирующего приладу до контактів датчика і одночасно здійснюємо кілька періодичних натискань на його шток. Якщо приладом реєструється несправність, тоді обов’язково потрібна заміна лампи додаткового стоп сигналу.

Коли датчик виявляється справним і в цьому факті переконався перевіряючий, то подальшої мірою буде перевірка подачі електроживлення до даного елементу через примикає ділянку борт-мережі Renault Logan. Для реалізації даного дії повертаємо клему на висновок АКБ і заміряємо за допомогою тестера присутність напруги на висновках датчика. Якщо подача напруги має місце, переходимо до безпосередньої перевірки самих ламп. Установка датчика на колишнє місце така ж елементарна процедура, як і зняття. Яким же чином здійснюється заміна лампи додаткового стоп сигналу?

Заміна лампи стоп-сигналу на Renault Logan в новому кузові

Заміна аналогічна, тільки трохи змінилися кріплення задніх габаритних вогнів. Задні габарити кріпляться одним баранчиком, який необхідно відкрутити. Після цього потягніть фару на себе.

Відкручуємо баранчик (фото редакційного автомобіля)

Колодка заднього габариту справа (фото редакційного автомобіля)

Задні габарити поблизу (фото редакційного автомобіля)

Заміна лампочки стоп-сигналу

Отже, ми переконалися, що лампочка все-таки згоріла.

Замінити лампочку в основному стоп-сигналі не складніше ніж лампу ближнього світла. В такому випадку необхідно відключити акумулятор, і приступити до роботи по заміні. Для цього потрібно виконати наступні маніпуляції:

 • відкриваємо багажник.
 • Відгинаємо оббивку багажника.
 • Від’єднайте джгут проводів від задніх ліхтарів (якщо у Вас згоріла лампа переднього габариту, то читайте матеріал: заміна переднього габаритного вогню на Renault Logan).

Відкручуємо два самореза, для цього знадобиться викрутка із зірочкою (дві пластикові гайки, якщо це Logan 2 фази).

Панель з лампочками кріпиться на 3 засувках, знімаємо її і міняємо перегоріла лампу.

Збираємо все назад, на інший фарі робота проводиться аналогічно. Майже аналогічно відбувається заміна лампочки підсвічування номера.

При заміні не торкайтеся до колби лампи, що потрапив на неї жир прискорить вихід її з ладу.

Світлодіодні лампи

Світлодіодна лампа в задньому стоп-сигналі

Багато автолюбителів прагнуть встановлювати світлодіодні лампи. При виборі такого джерела освітлення звертайте увагу на світність. Вона не повинна бути надто високою, щоб не зліпити їдуть позаду водіїв. Підбирайте прилади з світність 2000-3000 К.

Прикладом такої лампочки може стати Osram LEDriving-Premium. За заявою виробника термін служби її близько 5 років. Економія енергії в порівнянні зі звичайною галогенкою до 80%.

Світлодіодні лампи

 • Світлодіодна лампа в задньому стоп-сигналі
 • Багато автолюбителів прагнуть встановлювати світлодіодні лампи
 • При виборі такого джерела освітлення звертайте увагу на світність. Вона не повинна бути надто високою, щоб не зліпити їдуть позаду водіїв
 • Підбирайте прилади з світність 2000-3000 К.

вибір лампи

Там встановлена ​​двухнітевая лампа розжарювання, її назва. Osram 7528 P21 / 5W. На її цоколі розташовано два штифта один навпроти одного, зверни на це увагу при покупці. є моделі, де штифти стоять не на одній осі.

Але на Renault Logan є і третій, додатковий стоп-сигнал: в салоні під заднім склом. У ньому варто лампочка розжарювання з однією ниткою, вона називається Osram 7506 P21W. Виглядає майже так само, за винятком того, що на її цоколі розташований лише один контакт і одна спіраль в колбі.

Щоб задні ліхтарі яскравіше світили, можеш поставити світлодіодні лампи P21W і P21 / 5W. Їх на ринку безліч, і в цьому випадку, як не дивно, майже завжди працює правило «чим дорожче, тим краще».

Не купуй відверте «палево» за копійки, хороші світлодіоди коштують дорого. Також звертай увагу на спрямованість світіння лампи. Воно повинно бути всеспрямованим, а не орієнтованим кудись конкретно.

Блок: 2/4 | Кількість символів: тисяча сто вісімдесят-чотири

Примітки і доповнення

 • Лампи габаритного світла в передніх фарах безцокольна W5W, в задніх ліхтарях двухнетівая (об’єднана з лампою стоп-сигналів) P21 / 5W, лампа ліхтаря освітлення номерного знака W5W.
 • Якщо включено зовнішнє освітлення і відкрита одна з дверей, лунає повторюється звуковий сигнал, що вимагає або закрити двері, або вимкнути освітлення.
 • Додатково, при включенні габаритів загоряється щиток приладів і підсвічування клавіш панелі.
 • TWOKARBURATORS VK.Еще інформація в нашій групі ВКонтакте

New Logan 2 как снять заднюю фару фонарь на рено логан 2

Як замінити лампочку стоп сигналу на Renault Logan: фото і відео

Стоп-сигнали транспортних засобів грають важливу роль в забезпеченні безпеки дорожнього руху, так як призначені для передачі інформації іншим учасникам руху про дії водія.

Сучасні машини комплектуються на додачу до основних заднім сигнальним приладів ще й додатковим стоп-сигналом.

Не став винятком і новий Renault Logan, який разом з основними приладами має додатковий стоп-сигнал.

Зняття і установка заднього ліхтаря Renault Logan: покрокова інструкція

Отже, ми переконалися, що лампочка все-таки згоріла.

Замінити лампочку в основному стоп-сигналі не складніше ніж лампу ближнього світла. В такому випадку необхідно відключити акумулятор, і приступити до роботи по заміні. Для цього потрібно виконати наступні маніпуляції:

 • відкриваємо багажник.
 • Відгинаємо оббивку багажника.

Від’єднайте джгут проводів від задніх ліхтарів (якщо у Вас згоріла лампа переднього габариту, то читайте матеріал: заміна переднього габаритного вогню на Renault Logan).

Відкручуємо два самореза, для цього знадобиться викрутка із зірочкою (дві пластикові гайки, якщо це Logan 2 фази).

 • Панель з лампочками кріпиться на 3 засувках, знімаємо її і міняємо перегоріла лампу.
 • Збираємо все назад, на інший фарі робота проводиться аналогічно. Майже аналогічно відбувається заміна лампочки підсвічування номера.

  вибір лампи

  • Для додаткового стоп-сигналу виробник рекомендує використовувати галогенові лампи з маркуванням P21W. Потужність цієї штатної лампочки 21 Вт, напруга 12 В.
 • Для стоп-сигналів на Renault Logan використовуються однониткових варіанти.
 • Важливо правильно підбирати лампи для заміни. Одними з кращих вважаються Osram Original Line 12V. Вони відрізняються тривалим терміном служби.

  При цьому не відбувається зниження світності, а також не тьмяніє колба.

  Інший варіант галогенових ламп Philips VisionPlus P21W. Вони зазвичай продаються в упаковках по 2 штуки. Можуть використовуватися не тільки для додаткових стоп-сигналів, але і для габаритів.

  Рекомендуємо: Самостійно змінюємо помпу на «Renault Logan»

  Заміна лампи стоп-сигналу на Renault Logan в новому кузові

  Заміна аналогічна, тільки трохи змінилися кріплення задніх габаритних вогнів. Задні габарити кріпляться одним баранчиком, який необхідно відкрутити. Після цього потягніть фару на себе.

  Відкручуємо баранчик (фото редакційного автомобіля)

  Колодка заднього габариту справа (фото редакційного автомобіля)

  Задні габарити поблизу (фото редакційного автомобіля)

  Зняття і заміна ламп заднього ліхтаря на Renault Logan 2

  Не торкайтеся до скляної частини лампи, так як шкірний жир значно скоротить термін служби лампи. Якщо ви випадково доторкнулися до скляної поверхні лампи, необхідно обережно протерти її ганчіркою, змоченою в метиловий спирт, а потім висушити перед установкою.

  Попередження! Дайте лампі повністю охолонути, перш ніж приступати до виконання процедури зняття, якщо головні фари тільки що були включені.

  Завжди використовуйте паперовий рушник або суху чисту ганчірку при установці нової лампи, щоб уникнути отримання травм в разі пошкодження лампи, а також щоб збільшити термін служби лампи.