Регулювання зчеплення ВАЗ 2107 своїми руками

Зчеплення вимикається, але педаль не повертається у вихідне положення

Зазначена несправність часто вирішується банально просто. може злетіти або лопнути поворотна пружина. Гідравлічна система в ВАЗ 2107 являє собою конструкцію, де немає зворотних пристроїв, крім механічних деталей.

Вирішується все завдяки заміні пошкодженого елемента.

Діагностика несправностей зчеплення ВАЗ 2107

Існує ряд поломок, що вказують, що машині потрібно терміновий ремонт.

пробуксовка зчеплення

Подібне виявляється при різкому прискоренні. Двигун стабільно набирає обертів, але машина «спізнюється» з розгоном. Також процес може супроводжуватися ривками, просмикування і стороннім шумом.

Ситуація сильно зношує фрикційний диск, негативно позначається на витраті палива.

Регулювання вільного ходу педалі зчеплення

Щоб виставити необхідний хід педалі зчеплення, виконується така процедура.

 • Усередині салону автомобіля, необхідно знайти штовхач поршня зчеплення (розташований під відповідною педаллю).
 • Перевірити робочий зазор на самому елементі, в нормальному стані люфт становить 0,5-2 мм. найзручніший спосіб. приставити лінійку і по ній заміряти хід педалі до спрацьовування механізму. Якщо пороги не дотримано. потрібно калібрування.
 • Гайковим ключем 0 необхідно відпустити стопорну гайку штока поршня.
 • Далі за допомогою ріжка на 13 прокручується гайка обмежувач ходу (за годинниковою зменшити. проти, збільшити).
 • При попаданні в необхідний діапазон конструкція затягується в зворотній послідовності.

Про те, як правильно виставити вільний хід зчеплення можна подивитися на

Перевірка зчеплення

Щоб перевірити прокачування зчеплення досить виконати просту послідовність.

Регулировка сцепления ваз 2107

 • До упору підняти ручник.
 • Вичавити зчеплення і завести мотор.
 • Спробувати перемикати передачі, при цьому, не повинно з’являтися сторонніх звуків, затиків.
 • Включити випадкову передачу і плавно відпустити педаль.
 • Приблизно на середині ходу мотор повинен почати сіпатися і стихнути. Це говорить про правильну роботу зчіпного пристрою.

Пристрій механізму зчеплення ВАЗ 2107

На сімці застосовується мокрий механізм зчеплення. Він складається з:

Деякі автолюбителі допрацьовують механізм, викидаючи гідравліку і монтуючи сухий привід. Процес аргументується більшою точністю модифікації і відсутністю необхідності її частого обслуговування.

Як працює привід зчеплення

 • Водій натискає на педаль.
 • Поршень головного циліндра нагнітає тиск в систему, надлишок рідини йде в розширювальний бачок.
 • Вміст системи переміщається по магістралях і потрапляє в робочий циліндр.
 • Поршень робочої частини проштовхує вилку і розмикає підшипник.
 • Диск зчеплення відсувається від кошика і двигун відключається від коробки передач.

ВАЗ 2107. регулювання зчеплення

Будь-який механізм навіть самого прогресивного автомобіля вимагає регулювань. Це може бути вкрай необхідно при заміні комплектуючих, а також регулювання потрібна в міру зносу тих чи інших запасних частин. На прикладі зчеплення автомобіля ВАЗ 2107 ми осягнемо всі тонкощі регулювання трансмісії і приводу класичних Жигулів.

Яке краще поставити

Відмінності в продукції брендів полягають в надійності і поведінці під час експлуатації.

Багато хто відзначає надійність нових комплектів Валео, які часто працюють без поломок більше 150 000 км пробігу. З недоліків. висока вартість.

Всесвітньо відомий німецький виробник фрикційних муфт. Продукція завжди відрізнялася передовими конструктивними рішеннями. Наприклад, використання гасителя крутильних коливань натискного і веденого дисків істотно демпфує вібрації, що сприяє комфорту. Муфти LuK. найбільш оптимальний вибір в співвідношенні ціна-якість, однак у продажі зустрічається багато підробок, так що при покупці потрібно бути уважно.

Регулювання зчеплення на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107

Ласкаво просимо! Регулювання зчеплення. завдяки цій невеликій процедурі ви можете скоротитися ризик зносу деталей зчеплення таких як вижимний диск, але тільки в тому випадку якщо зчеплення не налаштоване, якщо воно налаштоване то при правильній його роботі ризик зносу деталей зчеплення і так буде мінімальний при помірній їзді. Тому якщо у вас зчеплення не відрегульовано, то ми вам з цією інструкцією щоб ви надалі вміли його регулювати.

Примітка! Для регулювання вам потрібно буде запастися: Основним набором гайкових ключів, а так само для більш правильного регулювання рекомендується взяти з собою лінійку або косинець.

А так же ще необхідно буде скористатися: Пасатижами і кліщами виду «Кобра»!

Де знаходиться робочий і головний циліндр зчеплення, за рахунок яких здійснюється регулювання зчеплення?

Робочий циліндр можна легко побачити зазирнувши під днище автомобіля, він розташовується одним кінцем на самій коробці передач а іншим кінцем вставлений в вилку зчеплення, більш детально про місцезнаходження робочого циліндра дивіться на фото нижче:

Головний циліндр розташовується в підкапотному просторі автомобіля, для того щоб його розгледіти під днище автомобіля залазити не має сенсу, тому що після відкривання капота його можна легко побачити.

Коли потрібно регулювати зчеплення? Зчеплення регулюється при появі дуже значного люфту при натисканні на педаль зчеплення, або ж при повній відсутності люфту, для замітки! Початковий вільний хід педалі повинен складати «0.4. 2.0 мм», якщо він більше або менше то в такому випадку відрегулюйте систему.

Примітка! А так же заміряйте про всяк випадок вільних хід педалі зчеплення до його виключення, який повинен укладатися в норму. «25. 35 мм»!

Ще систему обов’язково потрібно регулювати, якщо між штовхачем який вказаний червоною стрілкою і виделкою зчеплення яка вказана синьою стрілкою, повністю пропав вільний хід або ж він перевищує «4-5 мм», перевірити цей хід дуже легко для цього візьміться рукою за вилку зчеплення як показано на малюнку, і після чого покачайте вилку з боку в бік.

Регулировка сцепления ваз 2107 или любого задне приводного ВАЗа.

Примітка! По суті це операцію можна і не проводити, а найкраще вся увага акцентувати на перевірки вільного ходу педалі зчеплення, тому що як правило якщо він буде нормальним то і вільний хід штовхача та вилки зчеплення теж швидше за все буде в нормі. Але все ж якщо ви захочете перевірити вилку, тоді перевіряйте її а інакше через велику вільного ходу в вилки буде піддаватися постійного навантаження вижимний підшипник, через що найближчим часом він може стати непридатним для використання, в зв’язку з чим його доведеться замінити!

Пристрій зчеплення на ВАЗ 2107

Перед тим як розповідати вам про виконання регулювання зчеплення поговоримо про те, як влаштований цей вузол на автомобілі ВАЗ 2107. На цій моделі використовується сухе однодискове зчеплення, а безпосередньо під педаллю розташовується головний привід від циліндра зчеплення.

При натисканні на педаль зчеплення починається рух штовхача, який входить в отвір для нього в поршні головного циліндра. Під тиском з циліндра видавлюється гідравлічна суміш, яка по трубопроводу направляється до робочого циліндру.

Відповідно, такий робочий циліндр з’єднується за допомогою штовхача з вилкою зчеплення. Така вилка при натисненні педалі зчеплення переміщує по втулці вижимний підшипник, з’єднує і роз’єднує диски зчеплення, що і дозволяє нам перемикати передачі.

Наявність численних рухливих елементів незмінно призводить до частих поломок зчеплення на ВАЗ.2107. При цьому своєчасно виконана регулювання і огляд стану вузлів дозволить уникнути серйозних поломок, що в свою чергу зменшить витрати автовласника на обслуговування свого автомобіля.

Саме тому нехтувати діагностикою зчеплення і його регулюванням на ВАЗ 2107 не слід. Така робота не відрізняється складністю, а при її виконанні не буде потрібно використовувати будь-яких складних професійних інструментів.

Регулювання зчеплення ВАЗ 2107. Авто-майстерня онлайн

Регулювання зчеплення ВАЗ 2107 необхідна для збереження працездатності трансмісії. Коли при перемиканні передач, механізм буксує або веде себе не передбачувано. це може призвести до втрати керування або створенням небезпечної ситуації на дорозі.

Далі детально розписана процедура настройки з покроковим описом дій.

Методика прокачування

Роботи бажано проводити на естакаді або оглядовій ямі, в крайньому випадку машину слід підняти на опори. Подальші дії проводяться по переходах:

 • Залити нову рідину в бачок зчеплення.
 • Одягти на штуцер робочого циліндра один кінець шланга, а другий кінець опустити в ємність.
 • Попросити помічника натиснути на педаль муфти 5-6 разів і зафіксувати її в натиснутому стані.
 • Послабити ключем «на 8» штуцер на циліндрі і випустити рідину з повітрям в ємність, після чого загорнути штуцер і попросити відпустити педаль.
 • Долити при необхідності рідина в бачок і повторити операцію до тих пір, поки в рідини не буде бульбашок повітря.

Під час прокачування можна допускати, щоб рівень рідини в бачку опускався менше 15 мм, і своєчасно доливати її. На завершення потрібно перевірити функціональність муфти:

 • Завести авто і включити задню швидкість, поява заїдань або сторонніх шумів неприпустимо.
 • Перевірити перемикання швидкостей під час руху, якщо розгін і перемикання відбувається без ривків і сторонніх шумів, то система управління муфтою налаштована нормально.

Як регулювати вільний хід вижимний вилки?

Перш, як прокачати зчеплення на класиці ВАЗ 2107, потрібно виконати другий регулювальний етап, який робиться на естакаді або оглядовій ямі. Технологія перевірки і настройки вільного ходу вилки виключення муфти полягає в наступному:

 • Від’єднати пассатижами пружину від вилки, а потім з робочого циліндра. Зробити перевірку можна і без демонтажу пружини, але при контролі вільного ходу доведеться прикладати зусилля для подолання її опору.
 • Перевірити лінійкою хід вилки, натискаючи на неї до упору. Показання повинні бути в межах 4-5 мм, якщо є відхилення, то слід виконати наступні пункти.
 • Очистити циліндр від бруду і побризкати на гайки мастилом WD-40.
 • Використовуючи ключі «на 13» і «на 17», одним утримувати регулювальну гайку «а», в цей час іншим відвернути контргайку «б».
 • Зафіксувати штовхач кліщами і відвернути гайку «б» на два оберти.
 • Обертаючи регулювальну гайку ключем «а», налаштувати вільний хід вилки. Штовхач при цьому утримувати кліщами.
 • Затиснути кліщами штовхач і регулювальну гайку «б», після чого зафіксувати контргайку «а».
 • Перевірити параметри вільного ходу вилки, і при необхідності повторити процес.

Регулювання вільного ходу штовхача вилки зчеплення:

Перевірка: 1) Для цього за допомогою щипців від’єднайте оттяжную пружину спершу від вилки виключення зчеплення, а потім повністю її зніміть з робочого циліндра.

Примітка! Пружина знімається лише для зручності, тому що по суті вільний хід можна так само перевірити і не знімаючи пружини, але тільки в цьому випадку при перевірці вільного ходу вам доведеться долати опір пружини!

2) Потім або за допомогою лінійки або або за допомогою кутника перевірте вільний хід вилки зчеплення, для цього встановіть спершу кутник таким чином щоб його кінець був зафіксований т. Е. Упирався в що небудь (Саме вдале розташування для перевірки, показано на фото нижче).

Далі коли кутник буде розташований як треба, рукою натисніть вперед до упору на вилку зчеплення і зафіксуйте її в такому положенні. Потім запам’ятайте положення вилки щодо кутника. Після запам’ятовування відпустіть вилку і тим самим заміряйте її вільний хід, який повинен бути в межах «4. 5 мм».

Примітка! Якщо вільний хід порушений, то відрегулюйте вилку!

Примітка! Через те що робочий циліндр знаходиться практично під днищем автомобіля, в основному він буває дуже сильно забруднений або ж взагалі гайки штовхача буває закисают в зв’язку з чим його гайки практично нереально зрушити зі свого місця, тому для полегшення роботи на гайки можна побризкати будь-якої мастилом наприклад «WD-40», для полегшення роботи!

1) Перш за все скористайтеся двома гайковим ключем, одним з яких утримуйте регулювальну гайку під літерою «А», а іншим у цей час звільніть контргайку під літерою «Б».

2) Потім кліщами виду «Кобра» зафіксуйте штовхати від його провертання (Місце вказано буквою «А»), і після чого звільніть контргайку «Б» на 1. 2 обороту.

3) Слідом продовжуючи утримувати кліщами штовхач, за допомогою обертання регулювальної гайки «Б» добийтеся правильного вільного ходу штовхача вилки зчеплення.

4) Далі знову затисніть кліщами штовхач «А» і регулювальну гайку «Б», і після чого в цей же час затягніть контргайку під літерою «В».

Примітка! Після всіх закінчених операцій, обов’язково перевірте щоб вільний хід педалі зчеплення відповідав нормі!

нюанси регулювання

Сам по собі розглядається в цій статті процес ділиться на два етапи. Для першого ніякої особливої ​​підготовки не потрібно. всі роботи проводяться в салоні.

На другому необхідно організувати доступ до днища ВАЗ-2107. Машину краще поставити на естакаду або яму. Візьміть наступні ключі. на 13 мм, 17, а також на 8 або 10. Один з останніх потрібен для маніпуляцій з робочим циліндром зчеплення.

Далі докладніше опишемо кожну процедуру окремо.

Як зробити регулювання зчеплення на ВАЗ-2107

Якщо зчеплення на ВАЗ-2107 відрегульовано неправильно, то нормальна робота машини стане неможливою. Відповідно, вузли і агрегати автомобіля почнуть зношуватися швидше, а це, в свою чергу, підвищить витрати на його Багато досвідчених власники класичних моделей серії 2107 вміють самостійно регулювати зчеплення і вважають, що нічого в цій процедурі складного немає. Початківцям водіям розібратися в питанні дозволить ця стаття.

Як на ВАЗ-2107 проводиться регулювання штовхача

Вільний хід штовхача також важливо відрегулювати правильно. Для цього етапу необхідно забратися під днище. саме тут в ВАЗ-2107 знаходиться робочий циліндр.

Візьміть пасатижі і з їх допомогою зніміть пружинку, що знаходиться на вилці зчеплення. В принципі, цей крок не забороняється пропустити, але в цьому випадку буде потрібно під час регулювання докладати набагато більше зусиль.

 • натисніть на вилку рукою, поки вона не перестане рухатися;
 • заміряйте показник лінійкою;
 • відпустіть об’єкт;
 • зафіксуйте, наскільки він піднявся.

Якщо все правильно, то хід буде не більше 3-5 міліметрів. Даний параметр безпосередньо впливає на швидкість зносу такий ключовий деталі зчеплення ВАЗ-2107, як вижимний підшипник. При відсутності ходу на нього припадає надмірно високе навантаження.

Неправильний показник говорить про необхідність відрегулювати вилку. Порядок дій наступний:

 • зафіксуйте ключем на 17 нижню гайку;
 • інструментом на 13 мм ослабте контргайку;
 • затисніть плоскогубцями штовхач і шток циліндра;
 • підійміть нижню гайку на пару оборотів.
регулювання, зчеплення, 2107, своїми

Далі залишається переконатися, що вільний хід вилки відповідає нормі і остаточно все закріпити в правильному положенні. Після того як пружина буде повернута на своє місце, бажано перевірити ще раз, що не порушилися чи раніше виставлені на педалі величини.

Ознаки несправності зчеплення

Про те, що регулювання виконана неправильно, свідчить дві характерні ознаки. Перша несправність виражається в тому, що зчеплення починає пробуксовувати. В цьому випадку диск після повного натискання педалі зупиняється, а значить, що обертає момент, одержуваний від силового агрегату, не передається на трансмісію.

Другий симптом невдалої регулювання зчеплення. коли педаль натискається, диск може бути відсувається від маховика. Це не дає можливості легко пересувати важіль перемикача швидкостей.

А ще іноді зчеплення спрацьовує передчасно або, навпаки, з помітним запізненням.

У всіх описаних випадках транспортом управляти важко і в певних ситуаціях навіть небезпечно.

Як своїми руками здійснюється регулювання педалі

У ВАЗ-2107 педаль зчеплення повинна рухатися абсолютно вільно. це підвищує комфортність їзди і забезпечує легкість управління. Для виконання завдання слід провести настройку робочого і головного циліндрів.

З самого початку необхідно відрегулювати такий параметр, як повний хід. Тут потрібні 2 ключа на 13 мм. Робота виконується в салоні.

Зверніть увагу. тут є шток-обмежувач. Його притискають дві гайки. так:

 • одним ключем слід утримувати все згадане кріплення;
 • за допомогою другого найнижчу (розташовану біля основи) гайку злегка послаблюють.

У стандарті величина повного ходу складає 14 сантиметрів. Переконатися, що регулювання здійснена правильно, допоможе звичайна лінійка або рулетка.

Далі на ВАЗ-2107 налаштовують вільний хід. Цей параметр педалі становить 3 см. В той же час зазначений показник. тільки рекомендація. Багато автовласників регулюють його так, як їм зручно.

Вільний хід виставляють верхній гайкою, що розташовується на обмежувачі. Як тільки потрібний показник досягається, поступите так:

 • продовжуйте її притримувати одним ключем;
 • другим подкрутите розташовану під штоком контргайку.

На завершення регулювання ходу педалі здійснюють перевірку:

 • візьміть в руки рулетку;
 • кінчик стрічки впріть в днище кузова. добре, якщо вийде рівно 14 см;
 • далі тисніть вільної долонею на педаль до опору. так отримаєте другий показник. 3-3,5 см.

Як перевірити зчеплення в 2107-ї моделі

Перед тим як виїхати на вулицю, бажано переконатися, що регулювання була проведена без помилок. Тест здійснюється так:

 • виставте важіль коробки передач на нейтральну позицію;
 • запустіть двигун;
 • дочекайтеся його розігріву;
 • плавно вичавіть педаль зчеплення;
 • переведіть КПП на задній хід.

Відсутність сторонніх звуків (постукування, скрип і т. Д.) Говорить про те, що робота виконана належним чином.

Далі переведіть важіль на першу передачу і повільно рушайте з місця. Коли і ці дії не супроводжуються скреготом і іншими небажаними шумами, то це означає, що зчеплення було відрегульовано належним чином.

Тепер дозволено зробити коло на машині. під час руху продовжуйте перемикати передачі поступово, збільшуючи обороти двигуна. Важливо переконатися, що автомобіль набирає швидкість досить плавно, без ривків і поштовхів. Будь-яка невідповідність нормі слід розглядати як привід для повторної регулювання.

У перший раз описана процедура займе досить багато часу, але пізніше, коли, як то кажуть, рука наб’ється, всі етапи ви зможете виконувати швидко і точно.

Регулюємо зчеплення ВАЗ 2107

Якщо ви помітили, що при включенні зчеплення автомобіль став смикатися, хід педалі збільшився, зменшився або вона стала западати, з’явився люфт. значить пора регулювати зчеплення.

Якщо цього не зробити, то ви досить сильно ризикуєте з двох причин:

 • по-перше, збільшується знос деталей трансмісії. вилки зчеплення, вичавного підшипника, ведучого і веденого дисків;
 • по-друге, автомобіль може просто стати некерованим, оскільки ви не зможете нормально перемикати передачі, особливо це небезпечно в тому випадку, якщо ви йдете на обгін, їдете під гірку або спускаєтеся з неї.

Сьогодні ми поговоримо про регулюванню зчеплення на ВАЗ-2107. Якщо ж у вас ВАЗ-2108-21099, то можете почитати відповідну статтю на нашому порталі vodi.su.

Пристрій зчеплення ВАЗ-2101-2107

Перш, ніж приступати до роботи, переконайтеся, що ви хоч трохи ознайомлені з пристроєм.

Зчеплення на ВАЗ-2107. сухе однодискове. Безпосередньо під педаллю знаходиться головний гідропривід циліндра зчеплення. Натискаючи на педаль, ми наводимо в рух штовхач, який входить в гніздо поршня головного циліндра. Через це гідравлічна рідина видавлюється з нього і рухається по трубопроводу до робочого циліндру.

Робочий циліндр в свою чергу з’єднаний з вилкою зчеплення за допомогою штовхача. Коли ми тиснемо педаль, вилка переміщує вижимний підшипник по втулці і роз’єднує нажімной і опорний диски. Таким чином обертальні рухи клонували перестають передаватися на трансмісію і ми можемо перемикати передачі.

Зрозуміло, що якщо будуть будь-які несправності, то перемикання передач стане проблематичним. Якщо, наприклад, намагаючись переключитися з другої на третю, ви відчуваєте пробуксовки, неприємний запах і посмикування автомобіля, це може свідчити не тільки про необхідність регулювання гідроприводу, але також про знос феродо. фрикційних накладок веденого диска зчеплення. Допускати цього ні в якому можна, інакше заклепки будуть дряпати маховик і саму кошик зчеплення.

В такому випадку вам потрібно не регулювати зчеплення, а клепати нові накладки на ведений диск, або проводити його повну заміну. завдання складне, але на щастя самі накладки коштують не так дорого, набагато дорожче обійдуться ремонтні роботи.

Регулювання зчеплення ВАЗ-2107

Спочатку нам потрібно перевірити хід педалі зчеплення. Ми вже писали на Vodi.su про те, як це зробити за допомогою лінійки. Вільний хід педалі може варіюватися між 0,4 і 2 мм. Робочий хід. 25-35 міліметрів. Наше завдання. відрегулювати саме вільний хід, тому що якщо він буде в межах норми, то обмежувальний гвинт педалі зчеплення не дасть їй опускатися нижче.

Якщо вільного ходу немає взагалі, або він більше 2 мм, необхідно знайти кронштейн штовхача під педаллю, положення штовхача на ньому регулюється за допомогою гайки, контргайки і обмежувача. Одним гайковим ключем утримуємо обмежувач, а іншим трохи послаблюємо контргайку. на півтора-два оберти. Потім заміряємо вільний хід педалі, натискаючи на неї долонею. якщо він в межах 0,4-2 мм, значить все зроблено правильно.

Наступний момент. перевірка і регулювання вільного ходу штовхача робочого циліндра. Щоб знайти цей самий циліндр, нам доведеться заглянути під днище, тому таку роботу краще проводити на естакаді або оглядовій ямі. Циліндр виходить з КПП і з’єднується з виделкою зчеплення. Також тут закріплена поворотна пружина, яка повертає вилку в початкове положення при вимкненому зчепленні.

Вільний хід вилки повинен бути не більше 4-5 мм.

Заміряти його досить легко. від’єднайте пружину і, натиснувши на вилку, запам’ятайте на яку відстань вона може переміститися. Якщо в межах 4-5 мм, значить все нормально. В іншому випадку за допомогою гайки і контргайки на штовхачі виставте правильний хід.

Зверніть увагу, що вам спочатку потрібно буде послабити контргайку, утримуючи іншу гайку ще одним ключем. Потім штовхач потрібно зафіксувати за допомогою кліщів і послабити контргайку ще на півтора-два оберти. Потім проверніть регулювальну гайку, щоб виставити потрібний хід штовхача. Після цього залишиться тільки затягнути контргайку.

Якщо все зроблено правильно, то вільний хід педалі і штовхача повинні бути в межах норми. Зрозуміло, що потрібно перевірити роботу механізму зчеплення в робочому стані.

 • заведіть мотор і залиште його трохи попрацювати на холостих обертах;
 • перейдіть на задній хід, витиснувши зчеплення. ніяких сторонніх звуків не повинно виходити з коробки передач при цьому;
 • потім спробуйте переключитися на першу передачу і виїхати на рівну трасу;
 • розганяйтеся, по черзі переходячи на вищі швидкості. все повинно працювати нормально.

Якщо ж проблеми все одно залишилися. пробуксовки, скрегіт, ривки і т.д значить проблема або в зношеному диску феродо, або в самому гідравлічному приводі.