Як зняти бампер Niva Chevrolet

Table of Contents

Як зняти бампери Chevrolet Niva

Для того, щоб демонтувати буфер з автомобіля, не знадобиться жодних спеціальних пристроїв, проте роботи рекомендується виконувати за допомогою підйомника або оглядової ями.

Зняття переднього бампера нового зразка

 • Відвернути три гвинти у верхній частині решітки радіатора (в області замку капота).
 • Відкрутити два болти під номерним знаком.
 • Знизу бампер кріпиться до поперечки двома болтами. Їх необхідно відкрутити. Але перед цим необхідно демонтувати накладку, що імітує підсилювач.
 • Знявши переднє колесо, слід відвернути 6 гвинтів передньої частини захисту арки та 2 гайки, якими цей захист додатково притягнутий.
 • Під фарою знаходиться декоративна накладка. Її необхідно зрушити убік. Після цього відкриється доступ ще до двох гвинтів.
 • З протилежного боку роботи дублюються. Після цього можна знімати бампер.

Зняття переднього бампера старого зразка

Алгоритм зняття переднього бампера з автомобіля випуску 2002-2009 років дещо інший.

 • Спочатку демонтується решітка радіатора, так як вона встановлюється окремо.
 • Облицювання фар кріпляться гвинтами, які необхідно відвернути.
 • Зверху не важко буде знайти 4 болти. Їх необхідно відкрутити.
 • Відкрутити 4 гайки знизу бампера.
 • Відкрутити гвинти бічних кріплень.
 • Зняти номерний знак та відвернути гвинти кріплень.
 • Зняти бампер.

Зняття заднього бампера

Зняття заднього бампера для всіх зразків відбувається за тією ж схемою.

 • Знімаються бризковики.
 • Відкручуються гвинти з кожного боку, що кріплять підкрилки до бампера.
 • Для зняття катафотів необхідно здавити засувки з внутрішньої сторони. Під катафотами відкрутити по одному болту.
 • Зняти номер і під ним відкрутити 2 болти.
 • Відкрутити дві гайки знизу.

При знятті бампера необхідно виявляти обережність, тому що до нього зсередини кріпляться дроти, які згодом знімаються. Зняти бампер не складає труднощів. Потрібно тільки знати, де розташовані елементи кріплення.

Потрібно мені демонтувати задній бампер на ретайлінговий Chevrolet Niva. Для роботи нам знадобиться гайковий і торцевий ключ на 10, викрутка з хрестовим наконечником, викрутка з наконечником у вигляді зірочки, тонка викрутка або ніж. Відремонтую бампер, поїду півроку і куплю нову машину.

Відвертаємо кріплення бризковика до заднього бампера, всього тут 3 саморізи, центральний під хрестову викрутку, інші два під зірочку. Після цього відвертаємо чергові три саморізи вже з боків бампера. Видаляємо державний номерний знак та під ним відкручуємо пару гайок. Беремо ножик або тонку викрутку і віддираємо заглушки з верхніх болтів кріплення бампера, їх теж необхідно відвернути. Видавлюємо притискну планку.

Залазимо в оглядову яму та відвертаємо пару гвинтів нижнього кріплення бампера. Видаляємо катафоти, для цього зі зворотного боку відштовхуємо фіксатори, під ними бачимо гайки та відкручуємо їх. Більше пластикового бампера вже нічого не тримає. Акуратно тягнемо на себе праву частину елемента та відриваємо її. Не пошкодіть проводи підсвічування заднього номера, вони проходять через ліву частину бампера.

Якщо вам потрібно було зняти лише пластиковий бампер, то на цьому роботу можна вважати завершеною. В моєму випадку потрібно було знімати і залізний бампер, який розташований під пластиковим. Після демонтажу пластикового бампера відвертаємо пару гвинтів нижнього кріплення металевого бампера, потім два гвинти є з його боків, їх також відкручуємо. Все, на цьому залізний бампер легко знімається.

Все це я робив через те, що нещодавно в мене ззаду врізалася машина. Ушкодження не такі серйозні, але бампер, як пластиковий, так і металевий, був пошкоджений. Якщо з пластиковим все однозначно під заміну, то металевий ще поміняти можна. Винуватцем аварії був не я, відповідно гроші на ремонт мені дали, але я їх витрачати на автосервіс не став, на них купив новий бампер, а залишок залишив собі.

Вирівнював залізний бампер довго, адже потрібно домогтися усунення деформації. Добре, що удар був не сильним і його суттєво не повело, а то б і тут довелося витрачатися на покупку нового елемента.

Задній бампер на автомобілі Niva Chevrolet знімають з тих же причин, що і передній. для його заміни на новий у разі механічної деформації або при виконанні інших робіт, за яких його наявність заважатиме ходу його проведення. Підготуйте стандартний набір інструментів та виконайте наступну послідовність дій:

 • Хрестовою викруткою відкручуємо бічні гвинти кріплення накладки бампера до кузова автомобіля.
 • Далі відкручуємо гвинти та гайки кріплення бризковиків з обох боків.
 • Аналогічно відкручуємо нижні гайки кріплення накладки до балки бампера.
 • Від номерів підсвічування реєстраційного номера від’єднуємо електричні роз’єми.
 • Відкручуємо гайку і знімаємо зі шпильки наконечник масового дроту.
 • Відводимо трохи убік накладку бампера і виймаємо через отвір у кузові джгут із проводами.

На цьому ремонтні роботи зі зняття заднього бампера на автомобілі Niva Chevrolet завершено. Виконайте необхідний ремонт, після чого установку проведіть у зворотній послідовності.

Хто ж не хотів придбати собі Niva Chevrolet, яка є повнопривідним позашляховиком? Цей автомобіль має російське походження. Виробництво його почалося далекого 2002 року, тому за ці роки його конструкція, особливості та принципи демонтажу стали добре відомі практично кожному його власнику.

Будь-яка частина автомобіля рано чи пізно виходить з ладу, погіршується її зовнішній вигляд, або ж просто водій хоче поставити вдосконалену та сучасну. Бампер Chevrolet Niva не є винятком, тому, як і інші деталі, піддається періодичному демонтажу. Як самостійно зняти задній бампер на Chevrolet Niva, вам стане відомо після прочитання цієї статті.

У процесі дорожньо-транспортних пригод найчастіше страждає саме бампер, до того ж він дряпається він чіпляння бордюрів, що відлітають каміння і так далі. Для того щоб зняти бампер не обов’язково мати якусь поломку, більшості вузлів і механізмів машини доступні тільки при його знятті, інакше до них просто не дістати. Як би там не було, будь-який автовласник транспортного засобу Chevrolet Niva в обов’язковому порядку повинен знати та вміти, як провести зняття заднього бампера.

Неможливо просто взяти і зняти бампер, важливо знати, як він приєднаний, які кріплення має, а також які інструменти знадобляться для його вилучення. Задній бампер машини виготовлений з армованої або неармованої пластмаси, залежить це виключно від виробника. Сам по собі бампер кріпиться до поперечної балки, виконаної з металу, що при неправильному демонтажі може пошкодити буфер і балку енергопоглинання.

Машина може битися струмом. Щоб уникнути такого неприємного моменту, слід заздалегідь перед початком демонтажу заднього бампера Chevrolet Niva від’єднати клему акумулятора. Щоб спростити собі весь процес, рекомендується вивчити всю схему кріплення даної деталі до інших вузлів автомобіля. Загальний час демонтажу бампера займає трохи більше 30 хвилин.

Розглянемо необхідні інструменти, які дозволять якісно та легко зняти задній бампер Chevrolet Niva:

 • гайковий ключ на 10;
 • гайковий ключ на 12;
 • молоток;
 • плоска викрутка;
 • Хрестова викрутка;
 • болгарка або мастило ВД-40 (на випадок, якщо є засохлі шматки бруду або іржа).

Починаючи роботу, не забудьте про те, що транспортний засіб необхідно встановити на підйомники, підставивши маточини під кожне колесо. Якщо є оглядова яма, завдання спрощується.

Заміна бамперів Niva Шевролет

Зняти передній бампер автомобіля Niva Chevrolet не є складним.

Передній бампер бажано хоч один чи два рази знімати, особливо у літній період незалежно від стану автомобіля.

Тому що навіть при хорошій мийці на сотах радіаторів кондиціонера і двигуна накопичується багато комах та залишків трави та пилу, яка згодом заважає теплообміну.

Також бампер знімаємо при ремонті звукового сигналу та інших видах технічного обслуговування.

Вам знадобляться: ключі на 8, на 10, на 13, ключ для гайок коліс, викрутка.

Від’єднайте дріт від клеми «мінус» акумуляторної батареї.

Виверніть передній гвинт кріплення облицювання фари

Виверніть бічний гвинт кріплення облицювання фари

Виверніть верхні гвинти кріплення накладки буфера.

Викрутіть гвинти, розташовані за номерним знаком

Роз’єднайте колодки джгутів проводів протитуманних фар

Викрутіть болт кріплення накладки до кузова

Виведіть протитуманну фару із зачеплення з балкою буфера

Виверніть гвинт кріплення балки буфера та переднього крила.

Відкрутіть гайки кріплення балки до кузова.

Вийміть із кронштейна балки датчик зовнішньої температури.

Встановіть балку, накладку буфера та всі зняті деталі у порядку, зворотному зняття.

Як зняти бампер Niva Chevrolet

Встановіть автомобіль на підйомник. Підніміть капот, від’єднайте клему дроту маси від акумуляторної батареї. Відкрутіть три гвинти 1 (рис. 8-11) верхнього кріплення бампера.

Рис. 8-11. Кріплення бампера до верхньої поперечки передка:

Відкрутіть два болти 1 (рис. 8-12) кріплення бампера (у зоні номерного знака).

Рис. 8-12. Кріплення бампера до нижньої поперечки передка:

Відверніть дві гайки 1 (рис. 8-13) нижнього кріплення бампера.

Рис. 8-13. Кріплення бампера до нижньої поперечки передка (вигляд знизу):

Відкрутіть по шість гвинтів 1 (рис. 8-14) і по дві гайки 2 кріплення кожуха захисного, правого/лівого, арки переднього колеса та зніміть захисний кожух 3.

Від’єднайте колодку 1 (рис. 8-15) переднього джгута проводів від протитуманних фар.

Відкрутіть по одному гвинту 1 (рис. 8-16) з боку арки колеса, кріплення накладок 1 (мал. 8-17) фар.

Рис. 8-15. Розташування протитуманних фар правої/лівої:

Рис. 8-16. Кріплення фари на бампері:

Зніміть накладку 1 (мал. 8-17) фар праву та ліву, долаючи опір двосторонньої липкої стрічки.

Відкрутіть по два болти 1 (рис. 8-18) верхнього. бічного кріплення бампера до нижньої поперечки кузова та зніміть бампер 2.

Відкрутіть по одному гвинту 1 (рис. 8-19) бічного кріплення балки бампера.

Рис. 8-19. Бокове кріплення балки переднього бампера:

Відверніть чотири гайки 1 (рис. 8-20) кріплення балки переднього бампера та зніміть балку.

Установку балки та переднього бампера робіть у порядку зворотного зняття, при цьому забезпечте рівномірні зазори у сполученні бампера з фарами та передніми крилами.

READ  Плавають обороти на ходу Chevrolet Lacetti

Балка та бампер повинен бути закріплені на всі точки кріплення, передбачені конструкцією.

Відкрутіть п’ять гвинтів 1 (рис. 8-21) кріплення нижньої накладки бампера, зніміть накладку

Рис. 8-21. Зняття нижньої накладки бампера:

Відкрутіть два гвинти 1 (рис. 8-22) кріплення кронштейнів та зніміть кронштейни 2.

Від’єднайте двадцять клямок 1 (мал. 8-23) кріплення верхньої решітки і зніміть решітку 2, від’єднайте від верхньої решітки шість металевих клямок і зніміть хромовану накладку 2 (мал. 8-12).

Рис. 8-23. Кріплення верхньої решітки бампера:

Відкрутіть по три гвинти 1 (рис. 8-24) кріплення протитуманних фар, зніміть фари 3, праву та ліву. Відверніть по два гвинти 2 кріплення нижньої решітки.

Рис. 8-24. Кріплення протитуманної фари:

1. гвинти кріплення протитуманної фари;

Від’єднайте сімнадцять клямок 1 (рис. 8-25) кріплення нижньої, декоративної решітки бампера, зніміть решітку 2.

Рис. 8-25. Кріплення нижньої решітки бампера:

Зріжте струною (ліскою) 1 (рис. 8-26) заводський знак 2, долаючи опір двосторонньої липкої стрічки, (струна, капронова кручена нитка).

Складання переднього бампера проводите в порядку зворотному розбиранні.

Встановіть автомобіль на підйомник. Підніміть капот, від’єднайте клему дроту маси від акумуляторної батареї. Відкрийте двері задка, зніміть ковпачки 1 (мал. 8-27) з головок болтів, відверніть п’ять болтів, верхнього кріплення бампера, зніміть верхню накладку 2.

Рис. 8-27. Верхнє кріплення заднього бампера:

Відверніть дві гайки 1 (рис. 8-28) центрального кріплення бампера у зоні встановлення номерного знака.

Рис. 8-28. Кріплення заднього бампера в зоні встановлення номерного знака:

Відкрутіть три гвинти 1 (рис. 8-29) кріплення брудозахисного фартуха, відверніть один гвинт 1 (мал. 8-30) і дві гайки 2 з боку арки колеса, зніміть притискну пластину 4 та фартух 3.

гвинт; 2. бампер задній; 3. брудозахисний фартух. Кріплення фартуха на Niva Chevrolet

Відкрутіть по два гвинти 1 (рис. 8-31) кріплення бампера до арки заднього колеса правої/лівої.

Рис. 8-31. Кріплення бампера до арки заднього колеса правої/лівої:

Відкрутіть два гвинти 1 (рис. 8-32) нижнього кріплення бампера до балки бампера.

Відігніть оббивку багажника ліворуч, від’єднайте клему 1 (мал. 8-33) джгута ліхтаря освітлення номерного знака від кузова та колодку 2 джгута проводів ліхтаря освітлення номерного знака від заднього джгута проводів.

Рис. 8-33. Провід джгута ліхтарів освітлення номерного знака:

клема дроту маси джгута ліхтаря освітлення номерного знака;

колодка джгута проводів ліхтаря освітлення номерного знака до заднього джгута проводів.

Зніміть світлоповертачі, відверніть по одній гайці 1 (мал. 8-34), зніміть бампер.

Відкрутіть по одному болту 1 (рис. 8-35) бічного кріплення задньої балки 2.

Відкрутіть два болти 1 (рис. 8-36) кріплення балки заднього бампера до кузова та зніміть балку 2.

Рис. 8-36. Кріплення балки заднього бампера знизу:

Установку балки та заднього бампера проводити в порядку зворотного зняття, при цьому забезпечте рівномірні зазори у сполученні бампера із задніми крилами та ліхтарями. Балка та бампер повинен бути закріплені на всі точки кріплення, передбачені конструкцією.

Відкрутіть по три гвинти 1 (рис. 8-37) і зніміть надставки 2 бампера праву та ліву, відверніть по три гвинти 3, кріплення дефлекторів 4 заднього бампера і долаючи опір двосторонньої липкої стрічки зніміть дефлектори.

Рис. 8-37. Кріплення надставки та дефлектора заднього бампера:

гвинти кріплення надставки бампера; 2. надставка бампера; 3. гвинти кріплення дефлектора; 4. дефлектор; 5. бампер.

Як зняти фару та замінити скло Chevrolet Niva. Чому скло розплавилося?

Відкрутіть по два гвинти 1 (рис. 8-38) кріплення ліхтарів освітлення номерного знака та чотири гвинти 3 кріплення джгута проводів ліхтарів освітлення номерного знака, зніміть джгут із ліхтарями у зборі.

Рис. 8-38. Кріплення ліхтарів освітлення номерного знаку та джгута проводів:

гвинти кріплення ліхтарів освітлення номерного знака; 2. ліхтарі освітлення номерного знака; 3. гвинти кріплення джгута проводів освітлення номерного знака; 4. задній бампер.

Як зняти бампера на ВАЗ-2123

Вам знадобляться: ключі на 8, на 10, на 13, ключ для гайок коліс, викрутка.

Заміна переднього бампера Niva Chevrolet

Від’єднайте дріт від клеми «мінус» акумуляторної батареї.

Виверніть передній та бічний гвинти кріплення облицювання фари та зніміть облицювання.

Виверніть верхні гвинти кріплення накладки буфера.

Викрутіть гвинти, розташовані за номерним знаком та в нижній частині буфера

Роз’єднайте колодки джгутів проводів протитуманних фар.

Викрутіть болт кріплення накладки до кузова.

Виведіть протитуманну фару із зачеплення з балкою буфера та зніміть накладку буфера.

Виверніть гвинт кріплення балки буфера та переднього крила.

Відкрутіть гайки кріплення балки до кузова

Вийміть із кронштейна балки датчик зовнішньої температури

Встановіть балку, накладку буфера та всі зняті деталі у порядку, зворотному зняття

зняти, бампер, niva, chevrolet

Зняття та встановлення переднього бампера автомобіля Niva Chevrolet з 2009 року

Ключем T-20 відкручуємо два саморізи з правого та лівого боку, і по два саморізи знизу.

Відкручуємо та знімаємо передній номерний знак.

Під номерним знаком відкручуємо два болти головкою на 10

Ключом Т-20 відкручуємо чотири саморізи кріплення нижньої частини накладки бампера та знімаємо її.

Під цією накладкою відкручуємо три саморізи

Після цього ключем torxT-30 відвертаємо три саморізи, які кріплять верхню частину бампера

Тепер потрібно віджати верхню частину бампера трохи вперед і просунувши тонку, довгу викрутку в щілину, що утворилася, віджимаємо пластиковий язичок декоративної накладки, що прикриває нижню частину фари

Ця клямка (язичок) ось так виглядає, можна подивитися на малюнку 7.

Ще ця декоративна накладка приклеєна двостороннім скотчем, але в деяких випадках на заводі її кріплять клеєм для склеювання вітрового скла.

Цей клей або скотч наносять посередині цієї накладки.

Стрілкою малюнку 8 показано місце нанесення цього шару.

Віджимаючи цю накладку можна побачити два гвинти з одного та з іншого боку, які кріплять бампер.

Встановлюємо бампер у зворотній послідовності.

зняти, бампер, niva, chevrolet

Встановлюючи декоративні панельки під фарами, потрібно переконатися, що нижні фіксатори стали у відповідні отвори.

При установці бампера потрібно спочатку наживити та закріпити чотири гвинти під фарами.

Після цього нижню частину бампера, потрібно спочатку наживити всі шурупи, тільки після цього їх все затягувати.

Заміна заднього бампера

Вам потрібні: ключ «на 10», ключ для гайок коліс, викрутка.

Від’єднайте дріт від клеми «мінус» акумуляторної батареї.

Викрутіть бічні гвинти кріплення накладки буфера до кузова з обох боків.

Відкрутіть гвинти та гайки кріплення бризковика та зніміть його.

Виверніть верхні болти кріплення накладки.

Стиснувши пальцями фіксатори, зніміть світлоповертаючі елементи.

Відверніть гайки кріплення накладки, розташовані за світлоповертальними елементами та за номерним знаком

Викрутіть нижні гайки кріплення накладки.

Роз’єднайте колодку дроту лампи підсвічування номерного знака.

Викрутіть болт кріплення клеми «масового» дроту.

Відведіть убік ліву частину накладки та вийміть джгут дротів з отвору в кузові.

Виверніть верхні та нижні болти кріплення балки заднього буфера та зніміть балку.

Встановлюйте балку та накладку заднього буфера, а також усі зняті деталі у порядку, зворотному зняття

Заміна заднього бампера автомобіля випуску після 2009 року

Вам потрібні: ключ «на 10», ключ для гайок коліс, викрутка.

Від’єднайте дріт від клеми «мінус» акумуляторної батареї.

Викрутіть бічні гвинти кріплення накладки буфера до кузова з обох боків.

Відкрутіть гайки кріплення бризковика і зніміть його.

Підчіпаємо викруткою і виводимо із зачеплення пластмасовий фіксатор катафота

Знімаємо катафот, виводячи із зачеплення другу клямку.

Головкою на 10 відкручуємо два болти нижнього кріплення бампера

Головкою на 10 з кожного боку відкручуємо по одній гайці, розташованій у ніші під катафотом

Відкручуємо дві гайки кріплення бампера під номерним знаком

Головкою на 10 відкручуємо п’ять болтів верхнього кріплення бампера

Знімаємо бампер із посадкових місць і проштовхуємо в отвори бампера захисні ковпаки ліхтарів освітлення номерного знака з проводами

Хрестовою викруткою відкручуємо чотири саморізи кріплення тримачів проводів ліхтарів та знімаємо бампер з автомобіля

Заміна заднього бампера автомобіля випуску після 2009 року

Вам потрібні: ключ «на 10», ключ для гайок коліс, викрутка.

Від’єднайте дріт від клеми «мінус» акумуляторної батареї.

Викрутіть бічні гвинти кріплення накладки буфера до кузова з обох боків.

Відкрутіть гайки кріплення бризковика і зніміть його.

Підчіпаємо викруткою і виводимо із зачеплення пластмасовий фіксатор катафота

Знімаємо катафот, виводячи із зачеплення другу клямку.

Головкою на 10 відкручуємо два болти нижнього кріплення бампера

Головкою на 10 з кожного боку відкручуємо по одній гайці, розташованій у ніші під катафотом

Відкручуємо дві гайки кріплення бампера під номерним знаком

Головкою на 10 відкручуємо п’ять болтів верхнього кріплення бампера

Знімаємо бампер із посадкових місць і проштовхуємо в отвори бампера захисні ковпаки ліхтарів освітлення номерного знака з проводами

Хрестовою викруткою відкручуємо чотири саморізи кріплення тримачів проводів ліхтарів та знімаємо бампер з автомобіля

Встановлюємо бампера у зворотній послідовності.

Покрокова інструкція зі зняття бампера на Chevrolet Niva

Бампер будь-якого автомобіля доводиться іноді демонтувати. Пов’язана ця обставина з тим, що цей елемент конструкції схильний до частих пошкоджень під час ДТП. Крім того, виконання ремонтних робіт різних видів також вимагає виконання подібної процедури, оскільки він створює перешкоди для доступу до різних вузлів та агрегатів машини при їх ремонті. Потрібно зняти його і в тому випадку, коли автовласник вирішить провести тюнінг і замінити штатний пристрій на нестандартний. Саме тому йому необхідно обов’язково знати, як зняти передній бампер на Chevrolet Niva.

зняти, бампер, niva, chevrolet

Знімаємо передній бампер на Niva Chevrolet своїми руками

Передній бампер на Chevrolet Niva виконаний на 90% із пластику та армованого пластику, а спирається він на металеву поперечну балку, тому не виключені його пошкодження під час експлуатації. Крім того, варто знати як зняти передній бампер Chevrolet Niva для демонтажу деяких вузлів та агрегатів, наприклад, радіатора охолодження.

Знімаємо передній бампер на Niva Chevrolet своїми руками

Зняття бампера може знадобитися для ремонтних робіт та його тюнінгу.

Для демонтажу бампера особливих інструментів та знань не потрібно. Достатньо мати хорошу хрестову викрутку, ключі/головки на 8, 10, 13 і на 12, ніж, також не завадить балончик з проникним мастилом WD-40 на випадок, якщо якийсь болт прихопить іржа.

Якщо не допоможе аерозоль, тоді використовуватимемо болгарку. Операцію зручніше і правильніше проводити на оглядовій ямі або на підйомнику, оскільки доведеться часто відкручувати гвинти знизу автомобіля.

Алгоритм

 • Вивішуємо два передні колеса та знімаємо їх.
 • Відкриваємо капот і відключаємо мінусовий провід на акумуляторі.
 • Тепер потрібно зняти пилолегезахисний бризковик з колісної арки праворуч і ліворуч, можна зняти тільки передню його частину.

Болти підкрилки позначені стрілочками.

Демонтаж декоративної накладки бампера.

Два гвинти кріплення бампера під номерним знаком.

Два болти кріплення переднього бампера знизу.

Установка бампера

Установка бампера проводиться у зворотному порядку. Вдалою всім роботи та рівних доріг!

Зняття переднього бампера Chevrolet Niva і в інших автомобілях проводитися в більшості випадків, наприклад, для ремонту або фарбування. Це особливо актуально для таких позашляховиків як Chevrolet Niva, оскільки експлуатація в жорстких умовах незмінно призводить до появи різних дефектів в передній частині автомобіля. Особливо це проявляється, якщо не встановлений захист бампера. Цей елемент авто виготовляється з полімерних матеріалів – пластмаси, як і на всіх сучасних автомобілях. Тому при знятті можливе пошкодження

READ  Заміна передніх гальмівних колодок Ford Focus 3

Для робіт із заміни бампера потрібна наявність невеликого набору інструментів:

 • набір ключів на 10 та 12
 • хрестова та звичайна викрутка середнього розміру
 • балон зі змащенням, підійде стандартна WD-40 або будь-яка на полімерній основі
 • в особливих випадках, якщо автомобіль експлуатувався давно, можливе прикипання болтів через сильну іржу, які доведеться спилювати болгаркою.

Сам демонтаж можна розділити на кілька нескладних етапів, які може самостійно виконати будь-який автолюбитель:

 • Відключаються клеми акумулятора, щоб знеструмити автомобіль. Це необхідно зробити, тому що під бампером проходить безліч дротів, пошкодивши які можна закоротити систему, знищивши дорогі деталі.
 • Автомобіль піднімається на домкраті. Знімаються передні колеса, а під кузов встановлюються спеціальні підставки, щоб автомобіль залишався у підвішеному стані.
 • Знімається декоративна обрешітка радіатора. Для цього необхідно відкрутити 4 утримуючі гвинти. Діяти необхідно обережно, щоб не пошкодити радіатор.
 • За допомогою викрутки забирається декоративне облицювання передніх ліхтарів. При цьому треба намагатися не зачепити елементи оптики автомобіля.
 • Відкручуються верхні болти кріплення бампера, потім болти, розташовані під реєстраційним знаком автомобіля.
 • Відключаються протитуманні фари. Для цього достатньо від’єднати клеми, що підходять до них.
 • Відкручуються болти, у нижній частині бампера.
 • Демонтуємо протитуманні фари
 • Бампер знімається зі свого кріплення до кузовної частини автомобіля.
 • Вимикається датчик навколишньої температури. Важливо не забути про цей елемент, щоб не пошкодити кріплення або сам пристрій.
 • Знімається балка посилення бампера.
 • Дотримуючись повного переліку дій, можна зняти передній бампер Chevrolet Niva акуратно та без пошкоджень. Установка нового бампера проводитися у зворотній послідовності.

Для додаткового захисту кузова, а також для стримування ударів під час дрібних ДТП на автомобіль встановлюється бампер, який буває двох видів – передній і задній. Виготовляється він із звичайного та армованого пластику, який закриває металеву поперечну балку і під час експлуатації може бути пошкоджений, тому з часом його доведеться ремонтувати або міняти. Також деякі елементи автомобіля замінити без його зняття неможливо тому потрібно знати як робити правильний демонтаж бампера щоб його не пошкодити.

Щоб зняти передній бампер Chevrolet Niva непотрібно мати спеціальних знань достатньо мати весь необхідний інструмент. Для цього необхідно підготувати;

Коли всі готові приступаємо до демонтажу;

 • Знімаємо передні колеса
 • Відключаємо клеми від АКБ
 • У колісних арок з обох боків знімаємо бризковики
 • Знімаємо декоративну накладку, яка тримається на чотирьох болтах, робити це потрібно акуратно, так як поруч знаходиться радіатор і його можна пошкодити
 • Від’єднуємо якщо є ПТФ
 • Справа та з боку від фари демонтуємо декоративні накладки фар
 • Відкручуємо болти, які тримають накладку бампера, які розташовані під декоративним елементом
 • Викручуємо пару болтів, які знаходяться під номерним знаком
 • З нижнього торця від номера зліва і права знаходяться гвинти їх також слід викрутити
 • Накидаємо накидний ключ і викручуємо накладки які кріпляться до кузова автомобіля та виймаємо з балки ПТФ
 • Повністю знімаємо накладку бампера
 • Знімаємо силову балку, для цього біля основи переднього крила з лівого та з правого боку відкручуємо гвинти
 • Не знімаючи силову балку відкручуємо гайки, які її кріплять
 • Виймаємо датчик температур розташований у спеціальному кронштейні та демонтуємо балку

Установка на місце проводиться у зворотному порядку зняття.

Щоб зняти задній бампер Chevrolet Niva, також готуємо необхідний набір інструментів і виконуємо наступні дії:

Нива Шевроле. Як зняти передній бампер!

 • Від’єднуємо мінусову клему від акумулятора
 • У накладки буфера з двох боків викручуємо бічні болти
 • Знімаємо бризковики попередньо відкрутивши гвинти кріплення
 • У заднього бампера з верхнього боку відкручуємо болти кріплення
 • Знімаємо катафоти
 • За номерним знаком відкручуємо верхні та нижні гайки, які кріплять накладку заднього бампера
 • Від’єднуємо дроти які підходять до підсвічування номерного знака
 • Відкрутивши болт який зміцнює клему «Маси» і відводимо всі дроти убік і витягуємо весь джгут дротів
 • Демонтуємо накладку бампера
 • У заднього буфера балки викручуємо нижні та верхні болти та знімаємо швелер.

На цьому демонтаж можна вважати завершеним, на місце все встановлюється у зворотному порядку.

Для того щоб захистити передній та задній бампер встановлюють спеціальний захист, який захищає їх від будь-яких пошкоджень.

Покрокова інструкція зі зняття бампера на Chevrolet Niva

Зняття переднього бампера. Підніміть капот автомобіля, від’єднайте клему мінус від акумуляторної батареї, зніміть номерний знак.

Відверніть чотири болти 4 (рис. 8-10) верхнього кріплення переднього бампера 3 та чотири гайки нижнього кріплення, відверніть гвинти 1 та 5 бічного кріплення.

Від’єднайте колодки джгутів дротів від протитуманних фар.

Установку переднього бампера виконуйте у зворотному порядку.

Зняття заднього бампера. Відкрийте двері задка автомобіля, зніміть ліву оббивку арки та боковини.

Від’єднайте колодки джгута проводів ліхтарів освітлення номерного знака від заднього додаткового джгута проводів.

Відкрутіть болти 7 (рис. 8-10) по периметру заднього бампера 8.

Відверніть чотири гайки 9. Відкрутіть чотири гвинти 5 і зніміть бампер.

Установку заднього бампера виконуйте у зворотному порядку.

Передній бампер на автомобілі Niva Chevrolet знімають для його заміни у разі деформації або внаслідок тимчасового зносу, а також при виконанні інших робіт, при яких його наявність заважатиме ходу їх проведення. Підготуйте стандартний набір інструментів та виконайте наступну послідовність дій:

 • Виконайте демонтаж передніх коліс, після чого знеструмте автомобіль, відключивши клему мінус від акумуляторної батареї.
 • Відкрийте капот. Зніміть облицювання радіатора.
 • Далі хрестовою викруткою відкручуємо передній та задній гвинти кріплення облицювання передніх фар.
 • Знімаємо декоративні облицювання фар.
 • Ключом на десять відкручуємо верхні гвинти кріплення накладки бампера.
 • Знімаємо реєстраційний номер і відкручуємо гвинти, розташовані під ним.
 • Також відкрутіть гвинти, розташовані в нижній частині буфера.
 • Якщо в бампер врізані протитуманні фари, то від’єднайте колодку з проводами, що живлять від них.
 • Далі відкручуємо болт кріплення накладки до кузова автомобіля.
 • Виводимо протитуманні фари із зачеплення з балкою, щоб вони не заважали подальшому демонтажу буфера.
 • І знімаємо декоративний буфер переднього бампера, а саме з його балки.
 • Відкручуємо гвинти і гайки кріплення балки до кузова.
 • З кронштейна балки виймаємо датчик зовнішньої температури.
 • І знімаємо балку.

На цьому ремонтні роботи зі зняття переднього бампера на автомобілі Niva Chevrolet завершено. Виконайте необхідний ремонт, після чого установку проведіть у зворотній послідовності.

Крім того, виконання ремонтних робіт різних видів також вимагає виконання подібної процедури, оскільки він створює перешкоди для доступу до різних вузлів та агрегатів машини при їх ремонті.

Потрібно зняти його і в тому випадку, коли автовласник вирішить провести тюнінг і замінити штатний пристрій на нестандартний. Саме тому йому необхідно обов’язково знати, як зняти передній бампер на Chevrolet Niva.

Бампер будь-якого автомобіля доводиться іноді демонтувати. Пов’язана ця обставина з тим, що цей елемент конструкції схильний до частих пошкоджень під час ДТП. Крім того, виконання ремонтних робіт різних видів також вимагає виконання подібної процедури, оскільки він створює перешкоди для доступу до різних вузлів та агрегатів машини при їх ремонті.

Алгоритм усунення вм’ятини

Ремонт вм’ятини на пластиковому бампері виконується відповідно до наступного алгоритму:

деталь демонтується для того, щоб мати рівний доступ як до зовнішньої, так і внутрішньої її поверхні;. Категорично виключені сліди іржі, бруду, грибок, які можуть стати на заваді нормальному перебігу процесу відновлення; вирівняти бампер після попередньої підготовки необхідно феном, поступово прогріваючи його

Весь ділянку, що ремонтується, потрібно рівномірно нагріти до температури при якій пластиковий бампер розм’якшується, при цьому не потрібно доводити його до температури плавлення і натискати на нього в процесі виконання робіт слід обережно. Якщо це правило не дотриматися, доведеться бампер перефарбовувати; прогріваючи виріб феном, або ж поливаючи гарячою водою, витягуємо вм’ятину поступовими кругоподібними рухами, натискаючи на неї з боку

Відмінно, якщо подібне виправлення вм’ятини буде виконано за допомогою тупого металевого предмета.прогрів бампер, варто почекати кілька хвилин перед виправкою вм’ятини, так як під впливом градусів високої температури, він може почати виправлятися сам, повертаючись в колишній стан; після того, як деталь прийняла стару або отримала нову форму, а вм’ятина ліквідована, бампер потрібно в місці пошкодження охолодити за допомогою мокрої ганчірки, а також балончика зі стисненим повітрям.

Окремо варто зазначити, що в посібниках, присвячених темі: як прибрати вм’ятину на бампері, спеціально вказується на те, що деякі види пластиків мають «пам’ять форм». Вона полягає в тому, що при проведенні ремонту через відносно короткий час після того, як бампер отримав пошкодження, він може повернутися до попередньої форми десь через 10-15 хвилин після закінчення нагрівання виробу. Якщо бампер вчасно охолодити, він закріпитися в новому стані і більше не повернеться до колишнього. Що ж до зворотної установки його на місце, то робити це можна лише тоді, коли демпфер повністю охолоне, і не буде боятися серйозних механічних впливів.

Зняття та встановлення переднього бампера на; Chevrolet Niva; для заміни радіатора охолодження

Приступив до заміни РАДІАТОРА охолодження.Постараюсь зробити все докладніше, добираюся до цієї наволочі)))

Мда а стрибок там лютий зусилля довелося докладати і не малі!

Зняття переднього бампера Chevrolet Niva відео

Сьогодні у нас на ремонт автомобіль Niva Chevrolet (Chevrolet Niva) 2016 року випуску, на якому після невеликої аварії тріснув бампер, замінимо його та покажемо як це правильно робиться. Був придбаний новий бампер у колір (рідке скло). Відкриваємо капот, відкручуємо зверху 3 саморізи (Торкс Т30). Демонтуємо праве колесо. Знімаємо вію, кріпиться вона за допомогою болта Торкс Т20. Знімаємо номерний знак, під ним ховаються два болти, викручуємо їх за допомогою голівки на 10. Знімаємо другу неушкоджену вію, у неї є спеціальне віконце, куди ми вставляємо викрутку або інший відповідний за розмірами інструмент:

Стисаємо фіксатор вбік і піднімаємо вію вгору. Відсуваємо бампер трохи вбік і бачимо основне кріплення вії на Torx T20:

Знизу послаблюємо гвинти кріплення. Відсуваємо бампер трохи вперед і відключаємо протитуманні фари.

Відео заміна переднього бампера в Chevrolet Niva:

Резервне відео як замінити передній бампер в Niva Chevrolet:

Передній бампер на Chevrolet Niva виконаний на 90% із пластику та армованого пластику, а спирається він на металеву поперечну балку, тому не виключені його пошкодження під час експлуатації. Крім того, варто знати як зняти передній бампер Chevrolet Niva для демонтажу деяких вузлів та агрегатів, наприклад, радіатора охолодження.

Знімаємо передній бампер на Niva Chevrolet своїми руками

Зняття бампера може знадобитися для ремонтних робіт та його тюнінгу.

READ  Як обслуговувати кондиціонер в автомобілі

Для демонтажу бампера особливих інструментів та знань не потрібно. Достатньо мати хорошу хрестову викрутку, ключі/головки на 8, 10, 13 і на 12, ніж, також не завадить балончик з проникним мастилом WD-40 на випадок, якщо якийсь болт прихопить іржа.

Якщо не допоможе аерозоль, тоді використовуватимемо болгарку. Операцію зручніше і правильніше проводити на оглядовій ямі або на підйомнику, оскільки доведеться часто відкручувати гвинти знизу автомобіля.

Алгоритм

 • Вивішуємо два передні колеса та знімаємо їх.
 • Відкриваємо капот і відключаємо мінусовий провід на акумуляторі.
 • Тепер потрібно зняти пилолегезахисний бризковик з колісної арки праворуч і ліворуч, можна зняти тільки передню його частину.

Болти підкрилки позначені стрілочками.

Демонтаж декоративної накладки бампера.

Два гвинти кріплення бампера під номерним знаком.

Два болти кріплення переднього бампера знизу.

Установка бампера

Установка бампера проводиться у зворотному порядку. Вдалою всім роботи та рівних доріг!

У разі зношування, деформації або просто потрібен ремонт або фарбування переднього бампера, необхідно, перш за все, його зняти, тобто зробити демонтаж. Але перш ніж встановлювати новий, розглянемо як правильно знімати передній бампер на Niva Chevrolet. Бампер на автомобілі зроблений із пластмаси, як і на більшості автомобілів на сьогоднішній день. Тому, якщо не хочете пошкодити його, або зробити подряпини, будьте уважні під час проведення робіт.

Для початку необхідно озброїтися всім необхідним набором інструментів. Для роботи знадобиться наступний інструмент: ключ на 10х12, молоток, викрутка хрестоподібна і звичайна, балончик ВД-40, ну а якщо не допоможе, можливо, знадобиться болгарка, якщо деякі болти поржавіли.

Chevrolet Niva 4х4 Шевроле Нива 2016 Заміна переднього бампера

 • Відключаємо від акумуляторної батареї клему мінус, щоб автомобіль знеструмити. Це необхідно, щоб випадково не закоротити систему.
 • Проводимо демонтаж передніх коліс ШНиви. Необхідно мати доступ до гвинтів, які тримають бампер.
 • Демонтуємо облицювання радіатора за допомогою викрутки, відкрутивши 4 гвинти. Проведення даної процедури варто уважності, щоб не пошкодити радіатор випадково.
 • Тієї ж викруткою відкручуємо і знімаємо облицювання передніх ліхтарів. Тут також слід бути уважними, щоб не зачепити передню оптику. Облицювання знімаємо обережно, щоб не пошкодити.
 • За допомогою ключа на десять (краще накидного) відкручуємо верхні болти кріплення бампера.
 • Знявши реєстраційний номер, відкручуємо гвинти, що розташовані під ним.
 • Відключаємо протитуманні ліхтарі, від’єднавши клемну колодку.
 • Внизу бампера за допомогою ключа відкручуємо болти.
 • Знімаємо протитуманні фари зі зчеплення з балкою, щоб вони не заважали подальшому демонтажу буфера.
 • Відгвинчуємо кріплення до кузова автомобіля.
 • Знімаємо бампер із кріплення до кузова автомобіля.
 • Відкручуємо болти та гайки кріплення до кузова.
 • Знімаємо датчик зовнішньої температури із балки. Головне не забути про датчик, інакше можна пошкодити.
 • Знімаємо балку.

Бампер із автомобіля вилучено без пошкоджень. Далі беремо новий або упорядковуємо старий бампер, і в зворотній послідовності зняття бампера, робимо його установку. У роботі зі зняття бампера з автомобіля Niva Chevrolet не виникає жодних проблем.

Бампер є енергопоглинаючим пристроєм, який покликаний оберігати автомобіль від пошкоджень при незначних аваріях. Але на жаль іноді відбувається так, що через отримані пошкодження він підлягає або ремонту, або заміні на новий, у зв’язку з чим необхідно його зняти. І тут бампер Niva Chevrolet також не є винятком, про що йтиметься в цій статті.

Бампери ВАЗ 2121 Chevrolet. Відмінності. Як зняти бампер.

У розробках інтер’єру італійської дизайн-студії Bertone на бампері Chevrolet Niva було акцентовано особливу увагу. Йдеться про модернізацію автомобіля, яка припала на 2009 рік. Якщо розглядати окремо початкову версію Chevrolet Niva та версію після рестайлінгу, то помітити відмінності не так просто. Однак вони досить суттєві і, перш за все, торкнулися переднього і заднього бамперів.

Рестайлінгова Niva-2009

Старт першої моделі Chevrolet Niva припав на 2002 рік. До 2009 року з конвеєра зійшло близько 300 000 автомобілів. Аналіз ринку показав, що продукт об’єднаної компанії “GM-АвтоВАЗ” підкорив серця російського споживача, проте на досягнутому зупинятися не можна було. Хоча «стаж» нової ВАЗ 2121 був практично незначним, у порівнянні з кількістю років, які протрималися у виробництві представники класичного сімейства. Керівництво компанії приймає рішення щодо модернізації моделі шляхом зміни інтер’єру. Технічну частину вирішили залишити без особливих змін.

Наприкінці 2008 року компанія “GM-АвтоВАЗ” звертається із замовленням у дизайнерську студію Bertone. Перед виконавцями стояли конкретні завдання:

 • Створити сучасний дизайн, що відповідає стилю Chevrolet, та при цьому мінімізувати фінансові витрати.
 • За збереження геометрії кузова підкреслити кінетичні характеристики автомобіля. Модернізувати інтер’єр.
 • Зміни зазнали фари головного світла, задні ліхтарі, грати радіатора. Але ключову роль у набутті стилю зіграли бампери Chevrolet Niva.

Передній бампер

косильної волосіні переднього буфера на автомобілях, що випускалися до 2009 року, відповідали класичним уявленням про призначення цієї деталі кузова. Пластикове облицювання відрізнялося правильною формою, яку успадкували європейські автомобілі кінця 90-х років. Вона умовно поділяється на дві частини. Верхня частина представлена ​​простим пластиковим коробом з виливком для кріплення номерного знака. У нижній частині розташовані повітрозабірники та протитуманні ліхтарі прямокутної форми.

Між бампером та решіткою радіатора утворювалася щілина, яка видавала похибки кузовного складання. Насправді ця щілина зовсім не була помилкою збирачів і була частиною дизайнерського задуму. Вже у відгуках перших власників значилися такі недоліки, як відсутність захисту радіатора та відносно тривіальний дизайн переднього бампера в цілому.

Після рестайлінгу передній буфер став складатися з більшої кількості секцій, що додало автомобілю сучасний стиль. Верхня частина тепер виконана докупи з радіаторними решітками. Внаслідок такого рішення злощасна щілина зовсім зникла. Повітрозабірник у новій версії закритий декоративними ґратами. Вона не лише служити частиною зовнішнього дизайну, а й має практичне значення. Нижня частина радіатора захищена від попадання квіток, трави та іншого сміття. Переслідуючи прихильність до стилю Chevrolet Captiva, дизайнери вирішили змінити оправу ПТФ. Круглі протитуманні ліхтарі встановлюються на сучасних автомобілях європейського та азіатського автопрому. Нижня частина переднього бампера виконана із чорного пластику. Є ще одна деталь, яка з’явилася після рестайлінгу. Це підсилювач, встановлений знизу.

Такі підсилювачі призначаються для захисту радіатора та картера двигуна. Зазвичай встановлюються на потужних позашляховиках.

Тут вони виконують лише декоративну функцію, зате з ними у машини з’явився свій особливий стиль. Підсилювач підкреслює статус позашляховика.

Задній бампер

Відмінних елементів задній бампер рестайлінгової моделі Chevrolet Niva отримав не так багато, зате практичні нововведення. Перше, що впадає у вічі – це горизонтальна вставка у верхній його частині. Теоретично вона повинна служити для зручного завантаження або розвантаження багажника. Але навіть якщо користі від неї власник і не знайде, то виглядає вона досить стильно. При фарбуванні облицювання у колір кузова вставка залишається чорного кольору. Бампер задній, як і передній, має нижню частину, виконану з чорного пластику. Імітація захисту буфера є кронштейном для номерного знака. Прорізи повітрозабірників, нехай навіть вони й не функціонуючі, надають автомобілю деяку подобу стилю GT.

До речі, в оновленій версії з’явилися на крилах та порогах обважування. Бампера мають плавні переходи під накладки, що створює єдину картину по периметру кузова.

Для того, щоб демонтувати буфер з автомобіля, не знадобиться жодних спеціальних пристроїв, проте роботи рекомендується виконувати за допомогою підйомника або оглядової ями.

Зняття переднього бампера нового зразка

 • Відвернути три гвинти у верхній частині решітки радіатора (в області замку капота).
 • Відкрутити два болти під номерним знаком.
 • Знизу бампер кріпиться до поперечки двома болтами. Їх необхідно відкрутити. Але перед цим необхідно демонтувати накладку, що імітує підсилювач.
 • Знявши переднє колесо, слід відвернути 6 гвинтів передньої частини захисту арки та 2 гайки, якими цей захист додатково притягнутий.
 • Під фарою знаходиться декоративна накладка. Її необхідно зрушити убік. Після цього відкриється доступ ще до двох гвинтів.
 • З протилежного боку роботи дублюються. Після цього можна знімати бампер.

Зняття переднього бампера старого зразка

Алгоритм зняття переднього бампера з автомобіля випуску 2002-2009 років дещо інший.

 • Спочатку демонтується решітка радіатора, так як вона встановлюється окремо.
 • Облицювання фар кріпляться гвинтами, які необхідно відвернути.
 • Зверху не важко буде знайти 4 болти. Їх необхідно відкрутити.
 • Відкрутити 4 гайки знизу бампера.
 • Відкрутити гвинти бічних кріплень.
 • Зняти номерний знак та відвернути гвинти кріплень.
 • Зняти бампер.

Зняття заднього бампера

Зняття заднього бампера для всіх зразків відбувається за тією ж схемою.

 • Знімаються бризковики.
 • Відкручуються гвинти з кожного боку, що кріплять підкрилки до бампера.
 • Для зняття катафотів необхідно здавити засувки з внутрішньої сторони. Під катафотами відкрутити по одному болту.
 • Зняти номер і під ним відкрутити 2 болти.
 • Відкрутити дві гайки знизу.

При знятті бампера необхідно виявляти обережність, тому що до нього зсередини кріпляться дроти, які згодом знімаються. Зняти бампер не складає труднощів. Потрібно тільки знати, де розташовані елементи кріплення.

Як зняти передній бампер на Niva Chevrolet, фото

Передній бампер на Chevrolet Niva виконаний на 90% із пластику та армованого пластику, а спирається він на металеву поперечну балку, тому не виключені його пошкодження під час експлуатації. Крім того, варто знати як зняти передній бампер Chevrolet Niva для демонтажу деяких вузлів та агрегатів, наприклад, радіатора охолодження.

Знімаємо передній бампер на Niva Chevrolet своїми руками

Зняття бампера може знадобитися для ремонтних робіт та його тюнінгу.

Для демонтажу бампера особливих інструментів та знань не потрібно. Достатньо мати хорошу хрестову викрутку, ключі/головки на 8, 10, 13 і на 12, ніж, також не завадить балончик з проникним мастилом WD-40 на випадок, якщо якийсь болт прихопить іржа.

Якщо не допоможе аерозоль, тоді використовуватимемо болгарку. Операцію зручніше і правильніше проводити на оглядовій ямі або на підйомнику, оскільки доведеться часто відкручувати гвинти знизу автомобіля.

Алгоритм

 • Вивішуємо два передні колеса та знімаємо їх.
 • Відкриваємо капот і відключаємо мінусовий провід на акумуляторі.
 • Тепер потрібно зняти пилолегезахисний бризковик з колісної арки праворуч і ліворуч, можна зняти тільки передню його частину.

Болти підкрилки позначені стрілочками.

Демонтаж декоративної накладки бампера.

Два гвинти кріплення бампера під номерним знаком.

Два болти кріплення переднього бампера знизу.

Установка бампера

Установка бампера проводиться у зворотному порядку. Вдалою всім роботи та рівних доріг!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS