Як прокачати гальма на класиці

Table of Contents

Прокачування передніх гальм ВАЗ

Переходимо до передніх механізмів. На ВАЗ-2104 або будь-якій іншій «класиці» складність операції з переднім контуром полягає в тому, що гальмівний супорт у них блоковий, тобто кожен з двох гальмівних поршнів в дію наводиться окремо.

Тому щоб отримати доступ до штуцера зовнішнього поршня, щоб прокачати гальма на ВАЗ-2105, доведеться знімати колесо. Тут теж діє принцип віддаленості механізму від головного циліндра, тому першим прокачується ліве колесо. Робиться все так:

 • Видомкручуємо колесо і знімаємо його;
 • Штуцер внутрішнього поршня чіпати не потрібно (та й не завжди він є, замість нього може бути просто заглушений отвір). Далі прокачування проводиться за вже знайомою схемою: накачування. злив. накачування (4-5 разів);
 • Останнім прокачується праве переднє колесо. Алгоритм дій – ідентичний;

Як прокачати задні гальма на ВАЗ 2107

Сьогодні мова піде про гальма ВАЗ 2107.Нещодавно на трасі трапилася неприємність після різкого гальмування з блокуванням коліс машина стала різко тупа, їй важко прискорюватися, педаль гальма тверда ніби тисну в стіну, але машина ледве ледве гальмує. Раніше помічав дивну поведінку гальм, то вони м’які то жорсткі, але такого, як у стінку, не було!Спочатку подумав невже накрився вакуумник, але тоді педаль натискалася б, а вона кам’яна. Гтц? Але найчастіше якщо він виходить з ладу то починає текти і ватна педаль. Значить який контур не дає ГТЦ продавити гальмівну рідину, т.е. Тиснеш у закриту трубку. А це або заклинило гальма або чаклун (він же регулятор-розподільник гальмівних зусиль). Вивісивши задній міст і встановивши його надійно на проставки, щоб машину не зірвало і домкрата, покрутив задні колеса, що обертаються легко, перевірив передні, теж саме.

Знявши задні колеса вирішив спробувати прокачати гальмівну систему. Налив свіжу гальмівну рідину. Прокачування гальм самостійно легко.Прикрутив на бочок кришку з ніпелем, під’єднав компресор і ввімкнув, щоб створити тиск. Спочатку коли таке робив у перші боявся що порве бочок, але кришка не герметична і трохи але пропускає повітря тиск більше 2атмосфер не створюється. Пішов до задніх гальм.Як правильно прокачувати гальма на класиці починаю із заднього правого, далі заднє ліве, далі переднє праве і переднє ліве, т.е. Від гальмівного бочка, починаючи від найвіддаленішого кінця, поступово скорочуючи відстань магістралей до бочка.Пішов до задніх гальм. Надів ключик 8 на штуцер і трубочку від крапельниці, другий кінець трубки у пластикову пляшку. Відкручую штуцер і, і, і, нічого… Заради експерименту викрутив штуцер повністю ефекту нуль, т.е. Разом висновок якщо Жорсткі гальма і не прокачується задній контур, на ВАЗ 2107 то це або пробка, або чаклун, або заклинило якось гтц. Відкручую спец ключем вхідний штуцер з Чаклуну, і від туди моментально починає литися гальмівна рідина. Зрозуміло, винуватця знайдено! Заради експерименту натискаю на педаль гальма, вона провалюється! Значить точно чаклун! Значить, треба міняти, без нього їздити не можна. Можна звичайно зробити регулятор гальмівних зусиль під капотом і прибрати чаклуна. Т.до. Його правильна робота буде тільки на стоку, якщо машину занизити, то розподіл гальмівних вже не буде вірним. Але у мене висота сток.

Міняти так міняти, але розписувати повністю не буду, є мурзилка і розповім тільки про нюанси:

Частина перша.Чаклун-ще та зараза. По-перше, невідомо, що трапиться в магазині — це рулетка і його не перевірити. По-друге розташований так логічно і зручно, що я прокляв, і не один раз, того генія що придумав його розташування! Мурзилка починається зі слів зніміть задній правий амортизатор:) вже тішить!Я цього робити не став. У мене було пару подовжувачів і вороток, що полегшило зняття та встановлення. Скажу відразу за інструкцією сказано зніміть чаклуна і тільки після цього відкручуйте гальмівні трубки: а трубки з часом прикисають намертво, можна легко зірвати шліци. Підводящий я зняв відразу, а от виходить зняти не вийде ключик не підлазить.

Вітаю вас друзі на сайті ремонт автомобілів своїми руками. Гальмівна система будь-якого автотранспортного засобу потребує особливо уважного ставлення до себе, адже від її стану залежить життя та здоров’я людей.

На жаль, через неналежне обслуговування гальм щорічно у світі відбувається велика кількість дорожньо-транспортних пригод.

прокачування гальм відео

Неефективне гальмування, а іноді його повна відсутність може бути викликано різними причинами. Одна з них – наявність повітря, яке може потрапити до системи гальм.

Як може потрапити повітря у гальмівну систему ВАЗ 2107

Попадання повітря в гальмівну систему може бути різним, наприклад, після проведеної профілактики системи або її ремонту, заміни гальмівних циліндрів, кілець ущільнювачів, трубок, шлангів.

В іншому випадку розгерметизація системи може статися внаслідок попадання повітря через бачок через відсутність у ньому гальмівної рідини, а також внаслідок її витоку або механічного пошкодження гідравлічної системи транспортного засобу.

Як прокачати зчеплення на класиці

Бувають випадки, коли в міських пробках відбувається посмикування автомобіля, у цьому випадку водії зазвичай дотискають педаль зчеплення, але така маніпуляція не вирішує проблему, при цьому ви лише почуєте неприємне хрускіт, що йде з КПП.

Забезпечення прокачування зчеплення

Іноді виникає необхідність зниження зусилля на педалі. Слід скористатися методом модифікації ВАЗ-2107 через встановлення робочого циліндра зчеплення від ГАЗ-3102. Вирішення проблеми настільки ефективно тому, що у моделі автомобіля Волга внутрішній діаметр робочого циліндра більше на шість міліметрів, ніж у моделей авто сімейства ВАЗ.

Для такої модифікації знадобиться виготовлення нового кронштейна. Для того, щоб не переробляти свою роботу, почніть із ретельного зняття розмірів, а потім уже виготовлення нового кронштейна. Наступна операція вам належить по розбору циліндра. Оскільки конструкція поршня знаходиться в підпружиненому стані, і як би постійно висунута, то простий збирання пружини не приведе до позитивного результату. Поршень просто провалиться в зоні збільшеного діаметра циліндра.

Вихід із становища був знайдений у рішенні застосування робочого циліндра з моделі UAZ, на якій діаметр робочого циліндра більший за діаметр, наявний на класиці, всього на чотири з половиною міліметри. У результаті в циліндр моделі UAZ був вкручений нерідний шток.

прокачати, гальма, класиці

Конструкція циліндра автомобіля UAZ має перевагу по відношенню до циліндра, що стоїть на класиці. це пильовик, що має вигляд гофри, що зберігає його цілісність більш тривалий час у період експлуатації автомобіля.

При кріпленні слід звертати увагу на довжину болтів, що виробляють безпосереднє кріплення кронштейна до картера зчеплення. Позиція верхнього болта повинна розташовуватися навпроти зубчастого вінця маховика і якщо встановіть довгий болт, його просто переклинить. Довжина болтів має становити лише двадцять міліметрів. Після закінчення монтажу, необхідно вручну прокрутити двигун, переміщуючи храповик, тим самим ви переконаєтеся у відсутності будь-яких перешкод.

Для того щоб не допустити близької відстані між циліндром та балкою, необхідно додатково виготовити перехідник. Підключення відбувається під кутом і виводиться у бік. Простіше кажучи, необхідно зберегти принцип підключення шлангів від робочих циліндрів до передніх гальм. При такому монтажі перехідника слід застосовувати мідні шайби.

А тепер до того, як прокачати зчеплення на класиці. після закінчення подібної модифікації або заміни рідини в гідроприводі, яка зазвичай проводиться один раз на п’ять років в експлуатаційний період автомобіля.

Для того щоб на класиці прокачати зчеплення, вам потрібно виключити можливість перебування повітря, що вже потрапило в систему і визначити причину можливого попадання повітря і його наявність. Що створює причини неповного вимкнення зчеплення і зрештою ускладнює перемикання передач. Перевіряти зчеплення на класиці, як і на інших автомобільних моделях, необхідно на підйомнику або оглядовій ямі. Обов’язково візьміть собі когось у помічники. Щоб прокачати зчеплення, необхідно очистити від бруду штуцер вимкнення зчеплення та штуцер, що служить для прокачування. У разі потреби гальмівна рідина доливається в бачок. Після чого знімається захисний ковпак і кінець гумового шланга насаджується на штуцерну головку. Інший шланговий кінець опускається в невелику ємність із наявністю рідини. Застосовувати шланг для перевірки краще прозорого кольору, який дозволить бачити бульбашки повітря, що видаляється.

У цей час ваш помічник виробляє натискання педалі зчеплення не менше трьох або п’яти разів, інтервал між натисканнями становить дві або три секунди, при натисканні педалі вона має деякий час утримуватись у натиснутому стані. Ви робите відвертання штуцера на 1/3 – 1/4 обороту. У цей момент педаль має піти вперед. Коли припиняється спостереження повітряних бульбашок у рідині, то робіть кріплення штуцера.

Як прокачати гальма якщо не відкручується штуцер

Багато автовласників стикалися з проблемою прокачування гальм. У цій статті я розповім, як прокачати гальмо зі зламаним штуцером.

Для прокачування гальм необхідно: ємність (краще прозора), гумовий або пластмасовий шланг (краще прозорий) і гальмівна рідина. Крім того необхідний ще один гомосапієнс (homo sapiens), який буде тиснути на педаль гальма і стежити, щоб не витекла вся рідина з головного гальмівного циліндра.

Зазвичай для прокачування гальм потрібно налити трохи води в баночку. Потім надіти шланг або трубочку на штуцер для прокачування, розташований на гальмівному циліндрі або супорті. Інший кінець шланга або трубки опустити в баночку з гальмівною рідиною. Одна людина натискає пару разів на педаль гальма. Коли педаль гальма починає натискатися із зусиллям, людина натискає на педаль і тримає її натиснутою. Інша людина відкриває штуцер прокачування, мало відкручуючи його ключем. У банку спостерігаються бульбашки повітря. Коли педаль натискається до упору, штуцер закривають і повторюють функцію. Через кілька таких циклів повітря в банку не спостерігається, а педаль гальма починає натискатися з зусиллям (не провалюватися).

Чим викрутити облизаний штуцер прокачування

Часто зривають, злизують грані прокачувальних штуцерів робочих гальмівних циліндрів та циліндрів зчеплення.

Аварійний спосіб прокачування гальмівної системи

Аварійний метод прокачування гальмівної системи. У ролику показаний інший метод прокачати гальма.

Але недавно я зіткнувся з проблемою. При спробі відкрутити штуцер, він зламався. В Інтернеті Вам рекомендують замінити гальмівний циліндр або супорт. Ще, як випадок, можна висвердлити старий штуцер і порізати нову різьбу. І закрутити новий штуцер. У першому випадку новий гальмівний циліндр або супорт необхідно мати. І якщо циліндр ще не такий дорогий, то супорт. запчастина не доступна. Висвердлювати штуцер теж небезпечно. У Вас не завжди це вийде. І у разі лиха Ви розгерметезуєте і залишитеся взагалі без гальм. Крім того, необхідно мати запасний штуцер. Третя порада: мало відкрутити гальмівну трубку і залишити автомобіль на кілька годин, щоб рідина разом з повітрям повільно витікала.

READ  Як прокачати головний циліндр ВАЗ 2107

Я вирішив проблему таким способом. Спочатку я відкрутив гальмівну трубку. Коли одна людина плавно натискала на педаль, я відкручував трубку. Пізніше закручував. Але нормально прокачати гальмо таким методом не вдалося. У циліндрі залишалося повітря. Тоді я зняв гальмівний барабан. Людина в салоні плавно натискала на педаль. Спочатку було шипіння. Виходило повітря. Пізніше потекла гальмівна рідина. Після чого я стиснув гальмівні колодки та одягнув барабан. Можливо прокачування не було бездоганним, але гальмо покращилося дуже суттєво. Таким чином я їжджу вже кілька місяців.

Правда був один недолік. При натисканні на педаль гальма гальмівна рідина розірвала пильовик на гальмівному циліндрі. Можливо, щоб цього не сталося, краще зняти або послабити пильовик перед прокачуванням.

Головне. педаль тисніть дуже повільно, щоб колодки не вискочили і гальмівний циліндр не розсипався. Не забувайте вчасно доливати рідину в головний гальмівний циліндр.

Якщо така проблема в супорті (в ), я думаю, можна зняти І плавний натискати на педаль.

Привіт всім! Міняв гальмівний передній шланг, і тепер треба прокачати гальма. Ось і проблема. На правому гальмівному циліндрі не зміг відкрутити гайку спуску, зірвав грані. Що можна зробити? Новий купувати не хочеться. Допоможіть порадою.

dimanback

викрути старий кліщами, на крайняк акуратно висвердли, потім новий постав

dimanback

акуратно висвердли свердлом, меншого діаметру, ніж різьблення, потім залишки виколупаєш акуратно

В автомагазинах подивися спеціальний ключ їм можна лисі гайки та болти відкручувати. Коштує копійки.

Надай штуцеру осьове змішування легким різким ударом молотка, побризкайте WD 40 або оцтовою кислотою, викрутіть кліщами і поставте новий. Коштує 10.

dimanback

А сама трубка йде? У мене друг-автослюсар в цьому випадку прокачував прямо через трубку. Гальма накачували, він трубку відпускав, потім затягував, знову накачували, знову відпускав. Але це якщо терміново і в полі, а так краще спеціальним ключем, звичайно

dimanback

А сама трубка йде? У мене друг-автослюсар в цьому випадку прокачував прямо через трубку. Гальма накачували, він слухавку відпускав, потім затягував, знову накачували, знову відпускав. Але це якщо терміново і в полі, а так краще спеціальним ключем, звичайно

так там вчепитися практично нема за що

А сама трубка йде? У мене друг-автослюсар в цьому випадку прокачував прямо через трубку. Гальма накачували, він слухавку відпускав, потім затягував, знову накачували, знову відпускав. Але це якщо терміново і в полі, а так краще спеціальним ключем, звичайно

Друг твій х. й автослюсар. Навіщо винаходити велосипед, т. е крутити за незручну трубку, коду зливний штуцер саме для цього і призначений. До речі тих кілька грам повітря в гальмівній системі, які залишаться при подібній прокачці, можуть дуже сильно сказати про себе в невідповідний момент.

А топікстартер інструмент у вигляді газового ключа на допомогу, якщо вже зовсім ніяк, СТО з газозварюванням вирішать вашу проблему легко і швидко. Зі свердлінням теж дуже хороша порада, тільки тут потрібні невеликі навички, адже якщо свердло піде убік і зачепить різьблення наслідки будуть куди серйознішими.

Друг твій х. й автослюсар. Навіщо винаходити велосипед, т. е крутити за незручну трубку, коду зливний штуцер саме для цього і призначений. До речі тих кілька грам повітря в гальмівній системі, які залишаться при подібній прокачці, можуть дуже сильно сказати про себе в невідповідний момент.

Але це якщо терміново і в полі, а так краще спеціальним ключем, звичайно

Уважно читати слід. А слюсар мій друг чудовий, до нього завжди черга

вставлю свої п’ять копійок. перш ніж крутити старі гайки. потрібно бризнути дихлофосом і трохи зачекати. проблем потім таких не буде.

вставлю свої п’ять копійок. перш ніж крутити старі гайки. потрібно бризнути дихлофосом і трохи зачекати. проблем потім таких не буде.

У буквальному значенні дихлофосом? Або це WD-шку так називаєте?

так саме дихлофосом. засіб 100% допомагає, раніше не було вд-шок. та й зараз не завжди є під рукою, старий слюсар підказав, у мене раніше старі машини були. кожен день лагодив, багато різьблень зірвав, поки про дихлофос підказали

вставлю свої п’ять копійок. перш ніж крутити старі гайки. потрібно бризнути дихлофосом і трохи зачекати. проблем потім таких не буде.

знаю, що мух цькують, знаю, що в пиво додають, але щоб гайки відквачувати не знав

прокачати, гальма, класиці

Береш щось типу пасатижкй (у зварювальників є хороші, не пам’ятаю назву) Зриваєш старий штуцер, викидаєш. Купуєш новий за 10 і не мучишся. Або 10 шкода?

знаю, що мух цькують, знаю, що в пиво додають, але щоб гайки відквачувати не знав

Дихлофос не юзал)) Зазвичай-ВД-40, Гас або Кока-кола.

Дихлофос не юзал)) Зазвичай-ВД-40, Гас або Кока-кола.

За 7 місяців у мене присохла так, що зривав її два дні. (Батя до когось на ній до цього їздив, там прокачали, але навіть ковпачок надіти потрібним не вважали)

На класиці та на передньому приводі можна шланги міняти одному без прокачування. По передньому мосту я спускником ніколи не користувався, достатньо два-три рази розвести колодки, монтажкою або чим іншим, потім накачати рідину педаллю назад, видавши гальмівний циліндр. Повітря віддаляється в головний циліндр сам. По заднім шлангам або колісним циліндрам, просто при знятті закриваєш отвір у трубці заточеною дерев’яною паличкою. Після заміни та складання, відкриваєш спускник і чекаєш коли бульбашки припиняться. Для спускників бажано мати накидний ключ, шестигранний.

Щодо дихлофосу. Дуже їдуча рідина. Їм навіть корпус АКБ (поліпропілен) клеїли, нічим заклеїти не могли, а він розчинив та заклеїв. Ось тільки отруйний він, а так велика сила.

Привіт всім! Міняв гальмівний передній шланг, і тепер треба прокачати гальма. Ось і проблема. На правому гальмівному циліндрі не зміг відкрутити гайку спуску, зірвав грані. Що можна зробити? Новий купувати не хочеться. Допоможіть порадою.

Не той вузол де заощаджувати надумав. Якщо все так запущено поміняй його. Розбита про когось машина дорожче коштуватиме. Поміняй весь робочий циліндр.

продається так званий хитрий ключ прийди магазин і скажи мені ключ для про качці гальм Bezz20101

Привіт всім!За день до крайньої поїздки до Одеси замінив (на кінець-то) задні гальмівні колодки і по передку практично тотально: гальмівні диски та колодки (к-кт). Єдиним прикрістю стала неможливість прокачування (вірніше хотів повністю замінити гальмівну рідину в системі) самої системи. Справа в тому, що достовірних даних (через колгоспність машини) про терміни та час заміни гальма так і не виявив. Банальною перевіркою індикатором стало зрозуміло, що вода вже пішла у критичну концентрацію у самій гальму. А тому що на вулиці спекотно, та ще й поїздки в спеку і в спекотний регіон. Одеса), то ризикувати більше не хотілося (ну типу чекати закипання гальмівної рідини).Так от прокачати (замінити всю рідину) не вдалося через те, що відкрутився тільки правий передній штуцер. Лівий передній був страшенно зализаний,

як виявилося при прокачуванні гальм у офіціалів на вул. Туполєва,19 ВЕЛИЧЕЗНИЙ ЇМ ПРИВІТ за те! Із задніми циліндрами взагалі проблема – сам корпус циліндра алюмінієвий,

а штуцер-то залізний. Судячи з штуцерів (задніх) там ні кого не було НІ КОЛИ! Ну в принципі і правильно. че туди лізти, якщо не турбує вузол. При пробігу 181000 км. циліндри абсолютно сухі

(Сам у шоці — попередньо вже шукав варіанти для заміни перед поїздкою на СТО). Роботи із заміни робив у Своїх давніх друзів на СТО. Років 20(!) знаємо один одного. Вони Мені ще ВАЗ 21043 лагодили. У хлопців дуже правильний підхід до роботи. Коротше перевірені роками та дружбою. Так от хлопці не змогли відкрутити зализаний лівий передній штуцер (там і схопити його не було за що), а зламати побоялися. Про задній теж сказали. Так як його ні хто не чіпав від народження, то ймовірність облома через закисання (через різницю металів: алюміній і залізо) дуже велика. Але таки показали Мені(переконали на власні очі), що штуцер сидів мертве в циліндрі, а ламати його не маючи оснастки зап.частин потрібних (а ще й спеціальних мітчиків під потрібний крок різьблення та конусність самих витків) не наважилися. Приклавши по кілька разів до штуцерів деяке зусилля (природно з розумінням що можна обламати), показали їхню безнадійність на відкручування. Відразу Мені і пояснили, що на спеціалізованому СТО хлопці якщо і обламають, то зможуть шляхом розбору супорта (або циліндра) висвердлити залишки та нарізати потрібне різьблення. Знову ж таки не на коліні, а на верстаті з потрібним оснащенням. Ось саме Вони-то Мені і порадили звернутися на це СТОМайстер Сервіс(у них мовляв є все оснащення, обладнання та запасні частини потрібні — і головне: ЦЕ ЇХНЯ ВУЗКА СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ).Під’їхав попередньо. Обмовили проблему. Уточнили наявність зап.частин, обсяг і вартість робіт (прямих, і тих, які під час робіт можуть виникнути). У Мене з’явилося чітке розуміння процесу. Якщо обломиться штуцер переднього супорта, то знімаємо весь супорт, мийка, продування, виймаємо поршень, манжету (адже стружка неминуча). Інспектуємо по ходу стан комплектуючих супорта (поршень, манжета, колечко. при потребі міняємо). Висвердлюємо та нарізаємо нове різьблення. Продування. Складання та мастило. Та й установка на штатне місце. Такі ж процедури і з заднім циліндром.Записався на дату та час.І ось на призначений час приїхав на СТО. Машину зачехлили в целофан і віджали в Мене.

Якщо чесно, то Мене це якось навіть напружило. Я просто звик спостерігати за процесом що так як роблять. Але тут порядки, а порядки порушувати не можна. Ще, Я вважаю, пощастило. машина зайняла найближчий підйомник. З не забороненої зони можна було майже все подивитись.

Заміна ГТЦ своїми руками

Заміна головного гальмівного циліндра ВАЗ 2107 — не така вже й складна справа, тому кожен автолюбитель може виконати роботу своїми руками. Краще робити це у гаражі. А якщо на відкритому повітрі, то за відсутності вітру, щоб пісок, бруд та пил не потрапили всередину агрегату.

 • Шприц видалити рідину з розширювальної ємності. Якщо манжети не тримають, потрібно попрацювати педаллю, після чого видалити рідину, що з’явилася.
 • Демонтувати бачок.
 • Підставити ємність під основний циліндр на випадок витоку робочого середовища.
 • Акуратно послабити накидну гайку магістрального трубопроводу, щоб не зламати трубку, відвести її убік та заглушити дерев’яною пробкою.
 • Повторити дії з іншими трубками.
 • Відкрутити дві гайки М8, від’єднавши циліндр від ВУТ.
 • Встановити новий ГТЦ, виконавши дії у зворотній послідовності.
 • Приєднати розширювальний бачок і налити в нього свіжу рідину.
 • Послабте послідовно кріплення трубок до корпусу, щоб випустити повітря з нового виробу. Після того, як з’явиться рідина, гайку щільно закрутити.
 • Переконатися у відсутності витоків.

Коли необхідне прокачування гальм ВАЗ 2107

Прокачувати гальмівну систему доводиться у чотирьох випадках:

 • Заміна гальмівної рідини. Термін служби гальмівної рідини обмежений. Згодом вона поглинає вологу з повітря, що може спричинити корозію поверхні гальмівних циліндрів та виходу їх з ладу. Також вода погіршує основну властивість гальмівної рідини знижує температуру кипіння.
 • Рекомендований термін служби гальмівної рідини на автомобілях ВАЗ – 2 роки, після чого варто зробити його заміну. Це стосується стандартної гальмівної рідини на гліколевій основі.
 • Усунення несправності гальмівної системи. При заміні гальмівних шлангів і циліндрів неминучий витік гальмівної рідини та попадання повітря в систему. Тому після ремонтних робіт обов’язково проводиться прокачування гальм ВАЗ 2107.
 • Попадання повітря під час експлуатації. Це проявляється у погіршенні ефективності гальмування, «м’якої педалі» або в нерівномірному гальмуванні окремих коліс.
READ  Чим відрізняється Niva 21213 від 21214

Підготовка

Як прокачати гальма на ВАЗ-2107 своїми руками? Для цього нам знадобляться нова рідина Дот-4 та ключ на 8. Краще, щоб він був не ріжковим, а багатогранним. Так як штуцери на Класику рідко відкручуються і їх заливає брудом, є ризик, що вони погано відкручуватимуться.

Щоб не злизати грані, ріжок краще не застосовувати. Можна також використовувати спеціальний ключ для гальмівних трубок. Він якісно охоплює грані і їм можна відкрутити найіржавіші штуцери. Також потрібні шланг і ємність, куди зливатиметься стара рідина.

Як прокачати гальма на класиці ВАЗ 2107, ВАЗ 2106, ВАЗ 2105. Відео

Покажемо як самотужки прокачати гальма на класиці ВАЗ 2107, ВАЗ 2106, ВАЗ 2105. Зробити прокачування гальм можна тільки з напарником, який тиснутиме на педаль гальма. Для роботи нам знадобиться гальмівна рідина DOT 4, ключ на 8, силіконова трубка (можна купити в аптеці для крапельниць). Починаємо роботу із заднього правого колеса, потім переходимо до заднього лівого, наступним буде переднє праве та переднє ліве відповідно.

Знімаємо колісний диск та підбираємось до штуцера. Попередньо перед цим наливаємо до максимального значення гальмівну рідину в бачок. Ось так виглядає штуцер:

У нашому випадку піпка червоного кольору, у вас може бути й чорний. Знімаємо пластикову піпку, зриваємо гайку на штуцері. У цей час ваш партнер натискає приблизно раз 8 на педаль гальма, на 9 утримує її. Ви відкручує штуцер на підлогу обороту або трохи більше. По пластиковій трубці повинна политися гальмівна рідина, швидше за все, з бульбашками повітря. Дочекайтеся того моменту, коли бульбашок не буде, рідина буде світлою.

На передніх колесах штуцер розташований спереду, а не ззаду. Якщо гайка на штуцері збита, то можна спробувати купити спеціальний затяжний ключ, який зазвичай допомагає, якщо ні, то найкраще помінятиме сам циліндр.

Відео як прокачати гальма на класику ВАЗ 2107, ВАЗ 2106, ВАЗ 2105:

Під час прокачування гальм не забувайте стежити за рівнем гальмівної рідини в бачку, за необхідності підливайте.

Як прокачати гальма на класиці

В автомобілі сімейства ВАЗ 2107 наказано заправляти ТЖ класу ДОТ-4 на синтетичній та напівсинтетичній основах. Мінеральна виключена із застосування.

До 1995 року у гальмівний контур ВАЗу заправляли ДОТ-3. Через невисокі технічні характеристики, невідповідність вимогам і стандартам сучасності третій клас виключили.

Інженери АвтоВАЗу рекомендують оновлювати ТЖ через кожні 45000 км або три роки з моменту заправки, залежно від того, що настане раніше терміну.

У ДОТ 4. 6 покоління є один недолік. активне вбирання вологи, конденсату. Це пояснюється особливостями гігроскопічної структури на молекулярному рівні. Чим більше вбирається води, тим менше корисних речовин усередині, слабша конструкція.

Крапка «кипіння» ДОТ-4 250 °, після пробігу машини в 60 тис. км. 130 °. Низький поріг «кипіння» є одним з факторів створення аварійної ситуації на дорогах, заклинювання супортів, робочих циліндрів.

Водієві на замітку. Не змішуйте між собою ТЗ на синтетичній, напівсинтетичній та мінеральній основах. Внаслідок хімічної реакції, рідина згортається, утворюється густа, однорідна маса, яка засмічує магістралі контуру.

Як прокачати гальма на класиці

 • шматок пластикової трубки (можна купити в автомагазинах. Ціна близько 8-10 за метр)
 • Чиста прозора судина ємністю понад 50 мг
 • головка на 8 ( ключ для прокачування гальм від класики ВАЗ чудово підходить)
 • свіжа гальмівна рідина у необхідному обсязі

Тож почнемо

1. Скиньте залишковий вакуум у блоці підсилювача гальма, кілька разів натиснувши на педаль гальма (двигун заглушений). 2. Зніміть кришку бачка головного циліндра та заповніть бачок гальмівною рідиною. Встановіть кришку на місце.

3. Для прокачування конкретного колеса все зрозуміло. з нього почнемо, їм і закінчимо. Для прокачування системи повністю рекомендується починати з найдальшого по ланцюгу колеса. У нашому випадку це праве заднє. Крохтячи і поминаючи всіх святих, влаштовуємося під ним, злегка послаблюємо штуцер прокачування, знову підтягнемо його так, щоб можна швидко і легко послабити, натягуємо на штуцер трубку, другий кінець якої вже в пляшці.4. Попросіть помічника повільно натиснути педаль гальма 3-4 рази, щоб створити в системі тиск, потім утримувати педаль у нижньому положенні. 5. Прикрутіть штуцер так, щоб через нього почала виходити рідина. Стежте за бульбашками повітря, що виходять із зануреного в контейнер кінця труби. Коли потік рідини у трубці сповільниться, затисніть штуцер і попросіть помічника відпустити педаль. Знову загорніть штуцер. Повторюйте цю процедуру доти, доки не припинять з’являтися бульбашки повітря. Якщо ж Ви міняєте гальмівну рідину, кінцем роботи під цим колесом буде зміна кольору гальмівної рідини, що виходить- свіжа рідина прозоріша і світліша. Звичайно, за умови, що Ви її регулярно підливаєте у розширювальний бачок. Не дай Вам Бог запустити повітря в систему. все доведеться повторювати з початку. Але ж Ви підливали, правда? Тоді затягніть штуцер і переходьте до лівого переднього колеса, потім до лівого заднього, і, нарешті, до правого переднього.

Підсумком Вашої роботи стала чиста, вільна від бруду, води та повітря гальмівна рідина та пружний, без провалів, хід гальмівної педалі. Якщо це не так. повторіть вправу.

Офіційний виробник Volkswagen Polo седан рекомендує використовувати тільки оригінальну гальмівну рідину, артикульний номер якої B 000 750 M3. Вона повністю відповідає умовам роботи гальмівної системи.

 • Відкручуємо кришку з гальмівною рідиною.
 • Під акумулятором знаходимо гумовий ковпачок, що прикриває штуцер прокачування на робочому циліндрі зчеплення.
 • Просимо помічника натиснути кілька разів на педаль зчеплення та залишити натиснутою.
 • Відкручуємо штуцер доки не потече по шлангу.

Як прокачати гальма на класиці

 • На початок форуму
 • Правила форуму
 • Старий дизайн
 • FAQ
 • Пошук
 • Користувачі

Почнемо з того, що гальма прокачуються контурами, а не перед зад!

1-й контур це переднє ліве заднє праве колесо! 2-й контур це переднє праве заднє ліве колесо!

Прокачувати спочатку передні колеса, а потім задні можна до нескінченності!

То перший біж контур це переднє ліве колесо, і заднє праве! 2-й контур це переднє праве, і заднє ліве колесо

а в якій послідовності треба прокачувати ?

У будь-якій, але якщо міняєте задні циліндри, то розумніше почати з одного із задніх коліс! Наприклад прокачати заднє праве, перейти до переднього лівого (швидше за все в передньому колесі повітря не буде, але краще підстрахуватись і прокачати), а далі заднє ліве переднє праве!

Не забувайте підливати в бачок головного циліндра гальмівну рідину, інакше все нанівець, і доведеться вже пихтіти прокачуючи всі колеса!

Прокачування гальм необхідне при заміні гальмівної рідини, а також для видалення повітря, що потрапило в гідропривід під час ремонту або заміни окремих вузлів гальмівної системи.

Роботу виконуємо вдвох із помічником на оглядовій канаві або підйомнику.

Повітря видаляємо спочатку з одного контуру системи, потім з іншого, починаючи з колісних циліндрів задніх гальм. Знімаємо заглушку з прокачного штуцера колісного циліндра і надягаємо на нього прозорий шланг, опустивши його вільний кінець у посудину, частково заповнену гальмівною рідиною. Помічник натискає на педаль гальма три-чотири рази з інтервалом одна-дві секунди і утримує натиснутою педаль. Напарник ключем на 8 відвертає на 1/2-3/4 обороту прокачний штуцер. При цьому частина гальмівної рідини та повітря витісняються в посудину, а педаль опускається до підлоги. Пухирці повітря добре видно в посудині з рідиною або в прозорому шлангу. Загортаємо прокачовий штуцер і повторюємо цю операцію доти, доки повністю не припиниться вихід бульбашок повітря зі шланга. При видаленні повітря із системи потрібно стежити за рівнем рідини в бачку головного гальмівного циліндра і, при необхідності, доливати її.

Прокачуємо колісні циліндри задніх гальм.

Прокачуємо колісні циліндри передніх гальм.

Як самостійно прокачати гальма на класику ВАЗ 2107

Почнемо розмову з послідовності, а потім перейдемо до опису процесу. Ви знаєте, що гальмівна система ВАЗ 2107 та іншої вітчизняної класики має два контури, якщо бути точніше – три. Перший – передні колеса, вона складається з двох окремих магістралей, її прийнято поєднувати в один контур передніх гальмівних механізмів. Другий – задні колеса. Від головного гальмівного циліндра йде на «корму» машини одна гальмівна трубка, що поділяється на кожний бік задньої осі. Виходячи з конструкції, прокачувати потрібно починати з найдальшого елемента системи – правого заднього колеса.

Важливо! Кожен контур хитається окремо, спочатку займаємося виключно одним, допустим заднім, потім переходимо до переднього. Якщо порушити послідовність, то можуть виникнути проблеми адекватності роботи гальм.

Випустивши повітря з правого заднього механізму, переходимо до лівого заднього. Закінчивши з ним, переходимо до правого переднього, а потім до лівого переднього. Прокачувати починаємо з найдальшої ділянки від ГТЦ (він знаходиться під капотом з лівого боку) – це задній контур, права сторона, потім ліва, потім дальня ділянка переднього контуру – права сторона, потім ліва.

Якщо ви міняли головний циліндр, то спершу потрібно стравити повітря з нього

 • Заливаємо гальмівну рідину в бачок
 • «Наживляємо» штуцера гальмівних трубок у вихідні отвори циліндра. Не затягуємо їх, накручуємо на пару витків. Це потрібно, щоб повітря вільно могло вийти з місця з’єднання трубок і корпусу ГТЦ
 • При заливанні в бачок «гальма» вона може самопливом випливати зі штуцерів. В іншому випадку, просимо помічника натиснути на педаль гальма кілька разів. Рідина не вдарить фонтаном із слабо закручених трубок. Спочатку вийде повітря, побачите характерні бульбашки, потім почне сочитися сама рідина
 • Переконайтеся, що з усіх сполук рівномірна течія. Тільки після цього затягуємо штуцера магістралей і протираємо ці місця сухим ганчірком

Відео, як прокачати головний гальмівний циліндр або чому не прокачується система:

Як самостійно прокачати гальмівну систему на ВАЗ 2107

Якщо гальма погано працюють, то під час руху збільшується ризик виникнення аварійної ситуації на дорозі, внаслідок небезпеки наражаються всі учасники руху, а також водій з пасажирами. Тому слід стежити, щоб система гальм (ТС) функціонувала безвідмовно та виконувати її прокачування після ремонтних та регламентних робіт із заміни робочої рідини або у разі утворення в ній повітряних пробок.

Причини проведення процедури прокачування гальм

Прокачування виконується для видалення повітря із ТЗ. Ця процедура необхідна після заміни гальмівної рідини під час проведення регламентних, ремонтних робіт або, якщо вона змінила колір. Зазвичай на ВАЗ 2107 повну зміну ТЖ роблять через три роки. Процедура складається з етапів: злив старої рідини, заливка нової та прокачування гальмівної системи.

Для ВАЗ 2107 виробник рекомендує використовувати ТЖ DOT-4, її об’єм дорівнює 0,382 л. Доливати рекомендується таку ж рідину, що була раніше залита. ТЖ має відповідати рекомендаціям виробника. У ній містяться спеціальні присадки, що захищають від корозії деталі з металу. З часом рідина втрачає свої властивості, до неї потрапляють сторонні частки, які руйнівно діють на елементи системи. Це кілька причин, через які потрібна заміна ТЗ. Після чого необхідно прокачувати систему.

Крім того, прокачування виконують в обов’язковому порядку:

 • якщо виконувалася заміна чи демонтаж деталей;
 • після виконання тюнінгу;
 • якщо зносилися гальмівні шланги, сталася розгерметизація ТС;
 • у бачку рівень ТЖ впав нижче за мінімум.

У момент, коли шланги від’єднані, можливе утворення повітряних пробок у гідроприводі. Небезпека його присутності в ТЗ у тому, що він унеможливлює гальмування. Коли водій тисне на гальмо, не спрацьовують гальмівні колодки на колесі з повітряними пробками у контурі, і воно продовжує крутитися.

READ  Як прокачати зчеплення на Hyundai Solaris

Зрозуміти, що у гідравлічному приводі є повітря можна за поведінкою гальмівної педалі та наступними ознаками:

 • якщо на неї кілька разів натиснути і спочатку вона легко натискається, а потім щоразу стає все жорсткіше;
 • збільшується робочий хід педалі;
 • педаль часто падає до підлоги;
 • збільшується гальмівний шлях;
 • при гальмуванні авто відводить убік від напрямку, в якому вона рухалася.

Прокачування виконується за допомогою прокатних штуцерів, що знаходяться на гальмівних вузлах кожного колеса. На передніх колесах вони розташовані на супорті та прикритий ковпачком.

Для того щоб правильно провести процедуру, потрібно знати, що ТЗ класичних ВАЗів є два незалежні контури. Один включає передні колеса під водієм та пасажиром. У другій – задні. Якщо відмовляє один із контурів, продовжує діяти інший. Якщо повітря проникло в якийсь один контур, то прокачувати потрібно його, а другий не чіпати. Така ситуація може виникнути під час ремонту гальмівного вузла одного з коліс.

Покрокова інструкція щодо проведення процедури

Для проведення робіт з прокачування знадобиться двоє людей. Один спускається під машину, працюючи з механізмами гальмівної системи. Інший знаходиться в салоні, натискаючи гальмівну педаль по команді людини, що знаходиться внизу. Під час проведення робіт потрібно стежити за рівнем ТЖ у бачку, вона постійно повинна перебувати на максимумі. Якщо рівень буде нижче мінімуму, то в ТЗ з бачка може проникнути повітря і процедуру прокачування доведеться повторити.

Чому в такій послідовності?

А фіг його знає! Усі фахівці стверджують, що прокачувати гальма на сімках потрібно саме такою послідовністю, але логічного пояснення ніхто не дає. Якщо ви знаєте – пишіть у коментарях, цікаво обговорити цю тему.

Чому потрібно починати саме із задніх коліс? – тому що вони найдальші, відповісте ви. Добре, але контури задніх і передніх розділені між собою манжетами поршнів головного гальмівного циліндра! Передній контур починає працювати першим у разі гальмування, чому його не хитнути насамперед?

Висловлю свою теорію, засновану на досвіді та спостереженнях. Так як за задні гальма відповідає друга камера головного циліндра, остання по ходу поршня, значить, прокачавши її, першу буде простіше качати. Якщо зробити навпаки, то до кінця «вигнати» повітря із заднього гальмівного контуру буде проблематично. Натискаючи педаль гальма, поршень стискатиме рідину в першій камері, і ви не зможете відчути ногою ступінь пружності педалі після прокачування. Є шанс, що не все повітря вийде і задня вісь гальмувати не буде.

Але в сімействі передньопривідних ВАЗів черговість інша, хрест на хрест. Першою прокачується камера, ближче до вакуумного підсилювача, тобто навпаки. Про це поговоримо докладно в інших статтях.

«UAZ БУХАНКА» | Автор теми: Максим

Як самостійно встановити парктронік: докладна інструкція

мужики допоможіть, UAZ буханець 2021 р, постійно доводиться прокачувати зчеплення, рідина не йде, педаль бере в самому низу, ногу не встигаєш прибрати машина вже їде, прокачування трохи допомагає (але не надовго), повітря спостерігається в рідині,

Рома (Jager) Дивись у різьбленні десь повітря

Рома (Jager) Дивись від головного до робітника у мене так було на гальмівній системі нічого не де не текло, а повітря йшло. Ну і чисто випадково знайшов у різьбовій з’єднанні смоктав повітря в систему

Костя (Well) можлива справа в манжеті головного циліндра.

Микола (Aksita) Відкрути трубку від головного і прокачай його, пальцем затискай, щоб повітря не засмоктував

Правильне прокачування гальм

Для цих цілей знадобиться:

 • Ключ на «8», бажано накидний
 • Гумова шланга, ємність. Обов’язково прозорі, щоб бачити, як виходять бульбашки повітря. Так будемо контролювати розповсюдження системи
 • Гальмівна рідина для доливання

Прокачуємо задні гальма

Напарника садимо в салон машини, самі ліземо в яму. Знімаємо захисний ковпачок зі штуцера прокачування і надягаємо на нього шланг. Набираємо трохи гальма в ємність і опускаємо кінець шланга в неї.

Важливо! Її кінець повинен бути обов’язково повністю занурений у рідину. Інакше можна «засмоктати» повітря через неї назад у систему.

Просимо помічника натиснути на педаль гальма кілька разів і вперти ногу в нижньому крайньому положенні, повністю вичавленою педалі. Ключем на «8» відкриваєте штуцер. Спостерігаєте, як по шлангу виходить гальмівна рідина з бульбашками повітря.

У цей час педаль має «провалитися», її опір нозі пропаде. Він повідомляє про це. Закручує штуцер і просіть напарника натиснути ще кілька разів. Він фіксує ногу у натиснутому положенні. Повторюєте процедуру, доки зі шланга не піде чиста рідина без повітря.

Затягуєте штуцер, обов’язково надягаємо захисний ковпачок на нього. Він захистить його від попадання бруду. Переходимо до протилежного заднього колеса, повторюємо операцію.

Важливо! Якщо на автомобілі встановлено регулятор гальмівних зусиль задніх гальм і він несправний, прокачати не вийде. Якщо його шток закис у закритому положенні, то передавати тиск гальмівної рідини в циліндри не буде або це буде відбуватися дуже повільно. Не факт, що вийде повністю «вигнати» повітря.

Як швидко прокачати гальма самому.

Прокачуємо передні гальма

Переходимо до передніх колес, помічника не випускаємо із салону, як би він не чинив опір. Процес ідентичний заднім колесам, тільки місце розташування штуцера інше.

Послідовність прокачування та прокачування гальм ваз класика.

Добиваємося повного розвітрювання переднього контуру та перевіряємо педаль гальма на адекватність. При заглушеному моторі вона має бути тугою. Пару разів хитнули, якщо потрібно докладати певного зусилля, щоб її продавити «в підлогу» — все гаразд, якщо «млява» — качаємо знову. Можна зняти передні колеса та візуально побачити, замикаються колодки на диску. Задні спробувати крутити руками в момент натискання на педаль. Не крутяться – все добре.

Важливо! Не забуваємо доливати рідину в бачок. У міру прокачування, її рівень зменшуватиметься. Є шанс почати по-новому систему, і виконувати всю роботу заново.

Відео, як правильно потрібно прокачувати гальмівну систему ВАЗ класика:

Ознаки втрати якості гальмівною рідиною

 • Збільшення довжини колії до повної зупинки автомобіля;
 • Для натискання педалі гальма необхідно докладати зусилля;
 • ДОТ у розширювальному бачку змінив колір зі світлого на темний;
 • У місці установки бачка видно сліди витоку мастила, йде рівень нижче норми;
 • На панелі приладів горить індикатор жовтого кольору – датчик рівня рідини в системі.

При виявленні однієї або кількох ознак, зупиніть машину, заглушіть мотор, проведіть огляд гальмівного контуру, головного циліндра. Подальша експлуатація технічного засобу небезпечна.

Чи можна прокачати окремо передні або задні гальма на класиці?

Можна, можливо. Більш того, можна окремо хитнути ліві та праві механізми однієї осі. Задній та передній контури не пов’язані між собою, якщо цілі манжети у ГТЦ. Тому ризик завозити сусіда мінімальний. Погодьтеся, при заміні переднього гальмівного циліндра прокачують тільки його, не всю систему. Це стосується і задніх коліс. Неодноразово, змінюючи задній циліндр на класичних ВАЗ, я прокачував лише його. Після цього всі механізми продовжували справно працювати.

Чому не прокачуються гальма?

Часто буває таке, що після довгих мук педаль залишається «млявою», мало інформативною.

Чаклун на ВАЗ-2107: функція, регулювання та видалення

На автомобілі ВАЗ 2107 гальмівна система представлена ​​у вигляді дискових гальм на передніх колесах та барабанних – на задніх. В дію гальмівні механізми наводяться за допомогою гальмівної рідини у системі. Однак різновид гальмівної системи призводить до того, що навантаження на передні та задні колеса розподіляється нерівномірно. Спочатку навантаження розподіляється на передні колеса, а потім на задні. Щоб перерозподілити навантаження на колеса при гальмуванні, на автомобілях ВАЗ 2107 встановлюється регулятор тиску (чаклун). Що це за механізм і для чого він призначається, дізнаємося далі.

Прокачування гальм на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107

Ласкаво просимо! Прокачування гальм одна з головних необхідних процедур після заміни або зняття будь-яких циліндрів, або шлангів гальмівної системи. Дана процедура як ви вже зрозуміли необхідна, а інакше якщо в гідропривід гальм після від’єднання будь-яких шлангів або ще чого не потрапить повітря, то в такому випадку гальмувати дане колесо на якому ви зробили заміну гальмівного шланга просто не буде, тому що в системі буде знаходитись повітря яке просто не дасть це зробити, але про це трохи пізніше, а зараз давайте ж розберемо деякі питання і дізнаємося як взагалі потрібно прокачувати гальмівну систему на класичному автомобілі.

Примітка! Для прокачування гальм вам потрібно буде скористатися: Основним набором гайкових ключів, а також невеликою пляшкою (близько 0.5 літрів) усередині якої буде знаходитися трохи нової гальмівної рідини і ще вам потрібно буде взяти з собою коротенький шланг один кінець якого ви одягнете на прокачовий штуцер, а інший кінець якого ви засунете в пляшку з новою гальмівною рідиною (Докладніше навіщо цей шланг потрібен, ви зрозумієте повністю прочитавши цю статтю)!

За рахунок чого здійснюється прокачування гальм? Вона робиться за рахунок прокачувальних штуцерів які встановлені на гальмівних вузлах всіх коліс вашого автомобіля, ось наприклад на передніх колесах прокачовий штуцер перебувати на самому гальмівному супорті, детальніше місцезнаходження прокачного штуцера дивіться на фото зображеному трохи нижче:

Примітка! На цьому фото зверху на прокачной штуцер його одягнений пластмасовий ковпачок, тому якраз сам штуцер там не видно а тільки видно ковпачок які його закриває, але все ж таки місцезнаходження на гальмівному супорті самого штуцера можна приблизно зрозуміти!

Навіщо потрібно робити прокачування гальм і коли його потрібно робити? Згодом у гідропривід гальм потрапляє повітря і тим самим машина починає значно гірше гальмувати, у зв’язку з цим ризик потрапити в автомобільну катастрофу збільшується, тому щоб такого не було і потрібно час від часу прокачувати гальма на автомобілі.

Повітря в систему зазвичай може потрапити з кількох причин, а саме якщо гальмівна рідина у вас вже не замінювалася давно наприклад року 3, то це говорить про те, що її потрібно вже замінити (Не прокачати) і швидше, тому що в неї вже швидше всього проникла волога за весь цей час, тим самим вона швидше закипатиме при інтенсивних гальмуваннях і ефективність роботи гальм може зменшитися. (Про те як замінити гальмівну рідину, див. у статті: «Заміна гальмівної рідини на ВАЗ»)

Але все ж таки повернемося до нашої теми про прокачування, а саме гідропривід гальм потрібно прокачувати в тому випадку якщо ви замінювали, або ж просто піддали зняттю будь-яких деталей гальмівної системи, наприклад після заміни гальмівної рідини, гідропривід гальм потрібно буде прокачувати, а так ж після зняття одного з циліндра гальмівної системи, при знятті гальмівного шланга і т.д.д.

Примітка! До речі зрозуміти в гальмівну систему проникло повітря дуже легко, просто натискайте кілька разів на педаль гальма якщо при перших натисканнях вона буде дуже легка а потім потроху почне ставати жорсткою, то це і буде говорити про те, що в гідроприводі гальм у вас знаходиться повітря потрібно буде повністю прибрати із системи!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS