Заміна масляного насоса ВАЗ 2109

Table of Contents

Заміна масляного насоса ВАЗ 2109

Силова установка сучасного автомобіля оснащена кількома насосами. Їх можна назвати серцями, кожне з яких перекачує певну рідину паливо, тосол або олія. Сьогодні ми поговоримо про один з них масляним. Оскільки діагностику цього вузла неможливо провести без часткового розбирання двигуна, стан насоса визначається за непрямими ознаками.

У разі його несправності події найчастіше розгортаються таким чином: на панелі приладів запалюється контрольна лампочка тиску масла. Автолюбитель перевіряє його рівень і бачить, що він в нормі (або доливає масло за необхідності), однак лампа і не думає гаснути, що призводить до необхідності пошуку несправності.

Причин, з яких спалахнула лампа, може бути чимало, але, найімовірніше, зламався датчик тиску масла або щось не так з насосом. У цій статті ми розповімо, як правильно замінити цей агрегат на ВАЗ-2109 та інших автомобілях цього сімейства.

Де знаходиться масляний насос на ВАЗ 2109

Його місцезнаходження знаходиться за шківом колінвалу. Внаслідок цієї обставини до нього не вдасться дістатися без зняття деяких деталей, зокрема, самого шківа та піддону картера. Нижче наведено фотографію, на якій зображено масляний насос на його посадковому місці.

Коли потрібно міняти масляний насос

Якщо насос несправний, відбуваються такі речі:

 • Падає тиск олії, внаслідок чого якраз і запалюється відповідна контрольна лампочка на панелі приладів.
 • Збільшується витрата олії, і її постійно доводиться доливати (проте таке трапляється не завжди).

Як замінити масляний насос на ВАЗ 2109, 2108, 21099

Перш ніж ви почнете заміну, підготуйте всі необхідні інструменти. Це набір гайкових ключів, набір головок, карданний шарнір та подовжувач. Якщо насос замінять новий, то купіть необхідну запчастину (її каталожний номер 2108-1011010). Крім того, заженіть машину на яму або естакаду, інакше вам буде дуже важко дістатися до насоса.

Зняття:

1) Демонтуйте датчик положення колінвалу. Слід зазначити, що це актуально тільки для інжекторного двигуна, якщо двигун карбюраторний, пропустіть цей пункт.

2) Злийте моторне масло.

3) Далі демонтуйте зубчастий шків.

4) Тепер можна знімати піддон картера. Потім знайдіть маслоприймач і викрутіть болти, якими він кріпиться, після чого зніміть його.

5) Візьміть головку потрібного розміру та подовжувач, і за їх допомогою викрутіть 6 болтиків, якими масляний насос кріпиться до блоку двигуна. Будьте дуже уважні, оскільки під болтами знаходяться шайби, і дуже важливо не втратити їх.

6) В ідеалі після п.6 насос повинен знятися, але на практиці так буває не завжди. Якщо це ваш випадок, візьміть викрутку товстішу, вставте її між насосом і корінним підшипником і акуратно похитайте (пам’ятайте, підшипник пошкоджувати не можна!).

7) Акуратно знімайте маслонасос.

Встановлення:

1) Перед тим, як ви встановлюватимете новий агрегат, виконайте одну дуже важливу процедуру. Вам потрібно знайти провідну шестерню і повернути так (продовження нижче)

2) Щоб її положення збігалося з особливими лисками, розташованими на колінчастому валу.

3) Тепер візьміть трохи моторного масла і промажте передній сальник коленвала (якщо точніше його робочу кромку).

4) Кромка сальника змащена? Встановлюйте насос на колінвал. Для цього вам знадобиться звичайний олівець. Він буде потрібен, щоб заправити сальник на його місце (це треба робити строго незаточеним кінцем олівця!). Після цього закрутіть назад 6 болтиків, що кріплять маслонасос, не забувши про шайби.

5) Тепер здійсніть складання інших деталей у порядку, зворотному до процесу зняття. Архіважливо!

Оскільки вам доведеться зняти ремінь ГРМ, щоб дістатися до зубчастого шківа (а заодно і радіатор разом з іншими деталями), будьте гранично акуратні з колінвалом в процесі зміни насоса. Не можна припустити, щоб він перевернувся на значний кут, інакше поршні можуть зустрітися з клапанами, внаслідок чого ті можуть деформуватися, а це призведе до сумних наслідків.

Зняття та розбирання масляного насоса ВАЗ-2109

Головкою «на 10» відвертаємо шість болтів кріплення масляного насоса до блоку циліндрів.

Підчепивши викруткою приплив кришки, знімаємо масляний насос і ущільнювальну прокладку.

Затискаємо насос у тиски з накладками з м’якого металу та шестигранником «на 8» відвертаємо пробку редукційного клапана (ущільнюється алюмінієвим кільцем).

Виймаємо пружину та поршень редукційного клапана.

Шестигранником «на 5» відвертаємо шість гвинтів кріплення корпусу насоса до кришки.

Знімаємо корпус насоса і виймаємо ведучу та ведучу шестірні.

Промиваємо деталі масляного насоса та перевіряємо їх технічний стан – діаметр гнізда під ведену шестерню, ширину сегмента на корпусі, осьові зазори шестерень. Збираємо насос у зворотній послідовності, попередньо змастивши моторним маслом шестерні, корпус у зоні шестерень та поршень редукційного клапана. Шестерні встановлюємо фасками на вершинах зубів усередину корпусу насоса.

Заміна масляного насоса на ВАЗ 2108, 2109, 21099

Починати роботу найкраще слід на гарячий двигун для кращого зливу олії. Для проведення даної роботи буде потрібно підйомник або оглядова яма, набір ключів, а саме, на 8, 17, 19, бажано торцевих і з тріскачкою.

Починаємо роботу із заміни масляного насоса на ВАЗ 2108, 2109, 21099 зі зняття захисту «броні», що захищає картер (піддон) двигуна від ударів. Скручуємо два болти на 17 спереду і два болти на 19 ззаду захисту. Коли захист знято, знаходимо 4-х, 5-и літрову чисту посудину під масло, що зливається, на картері ключем на 17 відкручуємо зливальний болт і зливаємо масло до останньої краплі.

Після того, як масло злите, відкручуємо три болти на 8 із захисту, який закриває маховик поруч із картером. Після того, як зняли захист із маховика, скручуємо болти з картера. Якщо картер у попередньому розбиранні був посаджений на герметик, то можете не боятися, що коли ви відкрутите болти, він упаде. Вам ще доведеться його віддирати від блоку. Після того, як зняли картер, ви побачите колінчастий вал, масляний паркан і сам масляний насос, до якого прикріплений масляний паркан. Відкручуємо паркан від насоса, який прикручений на трьох болтах. Після того, як зняли паркан, на цьому робота під машинною до складання закінчена.

READ  Скільки літрів бак на ВАЗ 2109

Далі робота йтиметься під капотом ВАЗу. Відкриваємо капот, знімаємо пластмасовий захист, який закриває ремінь ГРМ, знімаємо праве колесо, далі відкручуємо шайбу, яка тримає шків, знімаємо шків, відкидаємо ремінь ГРМ, далі знімаємо помпу. При знятті помпи головне не втратите шпонку, яка тримає помпу. Після того, як помпа знята, відкручуємо чотири болти на 8 з масляного насоса і знімаємо сам насос з колінчастого валу.

Процес складання йде у зворотному порядку, при встановленні нового насоса на ВАЗ 2108, 2109, 21099 потрібно встановити разом з ним новий сальник. Після того як встановили насос, помпу, одягли ремінь ГРМ, шків, виставляємо запалювання. Після того, як запалення виставлено, ставимо на місце пластиковий захист ременя ГРМ, ставимо на місце колесо, і подальше складання проходить знову під машиною.

Ставимо масляний забірник на насос, знежирюємо картер, наносимо герметик, кладемо нову прокладку на картер і знову наносимо герметик, знежирюємо блок і встановлюємо картер на місце. Щоб було простіше, посадіть його для початку на 3-4 болти у різних місцях, далі вкрутіть всі інші. Ставимо захист на маховик та захист картера, заливаємо масло, заводимо.

Заміна масляного насоса на ВАЗ 2108, ВАЗ 2109, ВАЗ 21099

Чи стикалися Ви з ситуацією, коли в дорозі несподівано на приладовій панелі спалахує лампочка, що сигналізує про недостатній тиск масла в системі. Багато людей перш за все йдуть заливати масло в двигун, але після заливання, сідаючи за кермо, бачать — а лампочка не перестала горіти. У сьогоднішній публікації ми намагатимемося розібратися в причинах цієї проблеми.

Отже, причин достатньо: починаючи від датчика тиску масла, який може вийти з ладу і давати помилкові показання, і закінчуючи масляним насосом, де так само можлива наявність несправності, а деталі, що знаходяться всередині, неправильно працюють. Рішення ремонт даного насоса. А з тонкощами процесу та послідовністю дій ми тут: «Ремонт масляного насоса».

Розташування насоса

Знаходиться за шківом колінчастого валу. Розглянути його буде можливим лише при знятому з двигуна автомобіля шківі. На фото нижче вказаний насос, що кріпиться до блоку циліндрів за рахунок шести болтів кріплення.

Коли міняти масляний насос?

По-перше, знижується масляний тиск у системі, про що сигналізує лампочка тиску масла.

І по-друге, витрата олії в системі збільшується, вимагаючи постійної доливки моторної олії в двигун.

Заміна масляного насоса на ВАЗ 2108, ВАЗ 2109, ВАЗ 21099

Чи стикалися Ви з ситуацією, коли в дорозі несподівано на приладовій панелі спалахує лампочка, що сигналізує про недостатній тиск масла в системі. Багато людей перш за все йдуть заливати масло в двигун, але після заливання, сідаючи за кермо, бачать — а лампочка не перестала горіти. У сьогоднішній публікації ми намагатимемося розібратися в причинах цієї проблеми.

Отже, причин достатньо: починаючи від датчика тиску масла, який може вийти з ладу і давати помилкові показання, і закінчуючи масляним насосом, де так само можлива наявність несправності, а деталі, що знаходяться всередині, неправильно працюють. Рішення – ремонт даного насоса. А з тонкощами процесу та послідовністю дій ми тут: «Ремонт масляного насоса».

Розташування насоса

Знаходиться за шківом колінчастого валу. Розглянути його буде можливим лише при знятому з двигуна автомобіля шківі. На фото нижче вказаний насос, що кріпиться до блоку циліндрів за рахунок шести болтів кріплення.

Коли міняти масляний насос?

По-перше, знижується масляний тиск у системі, про що сигналізує лампочка тиску масла.

І по-друге, витрата олії в системі збільшується, вимагаючи постійної доливки моторної олії в двигун.

Заміна масляного насоса на ВАЗ 2109, 2108

Для зняття масляного насоса з автомобіля ВАЗ 2109 підготуйте стандартний набір інструментів і виконайте наступну послідовність дій:

 • Насамперед нам необхідно знеструмити автомобіль, відключивши клему «-» від акумуляторної батареї.
 • Далі послаблюємо болти кріплення генератора та знімаємо його ремінь.
 • Підготуйте чисту ємність і злийте масло з картера, після чого зніміть захист двигуна та піддон масляного картера.
 • Зніміть зубчастий ремінь приводу розподільного валу. Після зняття ременя забороняється провертати розподільний і колінчастий вали, оскільки це може призвести до пошкодження клапанів за рахунок удару поршнів по них.

Тепер нам необхідно зняти шків колінчастого валу. Для цього візьміть дві плоскі викрутки та стягніть її з валу. Зніміть шпонку, якщо вона погано тримається у своєму гнізді.

Зніміть маслоприймач. Щоб його зняти необхідно відвернути два болта кріплення до кришки корінного підшипника і один болт кріплення до масляного насоса.

Тепер можна зняти сам насос, який кріпиться шістьма болтами. Відкручуємо їх, після чого плоскою викруткою зрушуємо його від кришки корінного підшипника та знімаємо.

На цьому процес зняття масляного насоса ВАЗ 2109 завершено. Здійсніть необхідні ремонтні роботи або заміну насоса після чого встановіть його в порядку зворотного зняття

У процесі установки зверніть увагу на такі моменти:

 • Перед установкою проверніть шестерню насоса таким чином, щоб виступи збігалися з лисками на колінчастому валу.
 • Далі змастіть моторним маслом робочу кромку сальника, щоб він вільно одягався на шийку колінчастого валу. Так само в процесі установки підправляйте краї сальника тонкою дерев’яною тріскою. Після цього закріпіть насос і встановіть решту зняття деталі.

Після повного складання, не забудьте відрегулювати натяг ременів розподільного валу та генератора.

З яких причин ламається насос?

Причин виходу з ладу редукційного клапана та масляного насоса на ВАЗ-2109:

 • Надмірно низький тиск олії.
 • Несправність датчика тиску.
 • Неякісна моторна олія.
 • Використання мастила, що не підходить для автомобіля.
 • Несправний запобіжний або мастильний клапан.
 • Брудний масляний фільтр.
 • Забита сітка маслоприймача.

Зверніть увагу, що піддон необхідно зняти та очистити, щоб уникнути засорів. Несправність насоса може бути спричинена такими несправностями:

 • Якщо гумове ущільнення пошкоджено.
 • Якщо масляний фільтр закріплений нещільно.
 • При надмірному зношуванні деталей масляного насоса ВАЗ-2109.
 • У разі виходу з ладу редуктора тиску.

Заміна прокладання масляного насоса ВАЗ 2109

Виходячи з того, що вся робота масляного насоса полягає в обертанні шестерень у корпусі, з мінімальними зазорами, його ремонт на автомобілях ВАЗ 2108, 2109, 21099 зводиться до дефектування та вибракування стерлих деталей після проведення декількох контрольних вимірів.

READ  Заміна передніх гальмівних колодок Ford Focus 3

Незважаючи на те, що цей агрегат має довгий термін служби і рідко виходить з ладу, застосування неякісного моторного масла, і неабиякий пробіг двигунів цих давно вже не молодих автомобілів (що далеко перевищує 100.000 км. термін безпроблемної служби масляного насоса) призводить до поступового або різкого (у кого як) його відмови.

Для ремонту масляного насоса потрібен спецінструмент: мікрометр (з межами від 0 до 25 мм), штангенциркуль. А також металева лінійка і набір плоских щупів. Якщо їх немає, то масляний насос краще не ремонтувати, а замінити новим (оскільки ціна спецінструменту буде вищою за ціну нового насоса).

Особливості ремонту масляного насоса автомобілів ВАЗ 2108, 2109, 21099

— Знімаємо масляний насос із двигуна автомобіля. розбираємо та промиваємо його (соляркою або гасом). Продуємо стисненим повітрям

Особливу увагу слід приділити промиванню отворів редукційного клапана так попадання сорини під клапан одна з найпоширеніших причин відмови масляного насоса

На його деталях (робочій поверхні корпусу, шестернях) повинно бути слідів сильного зносу: подряпин, тріщин, кришення. Редукційний клапан та отвір під нього не повинні мати сильно виражених поздовжніх рисок.

робоча поверхня корпусу масляного насоса 2108 під ведучою та веденою шестернями не повинна мати глибоких рисок

Далі перевіряємо наскільки стерлися ведена та ведуча шестерні, та їхнє робоче місце.

Прикладаємо лінійку ребром до площини корпусу насоса та щупом вимірюємо зазор між лінійкою та шестернями. Зазор для провідної шестерні – 0,12 мм, веденої – 0,15 мм.

насос, 2109

— Вимірюємо товщину ведучої та веденої шестерні.

Використовуємо мікрометр. Товщина провідної шестерні – 7,45 – 7,47 мм (номінал), граничний розмір – 7,42 мм. Товщина веденої шестірні – 7,45 – 7,47 мм (номінал), граничний розмір – 7,35 мм.

вимірювання товщини провідної та веденої шестерень масляного насоса 2108

Використовуємо штангенциркуль. Діаметр посадкового місця веденої шестірні не повинен перевищувати 75,1 мм. Мінімальна товщина розділової перегородки між веденою та ведучою шестернями (сегмент) – 3,4 мм.

замір посадкового отвору веденої шестерні та товщини сегмента в корпусі масляного насоса

Проводимо додаткові перевірки (необов’язкові).

Покласти її на рівну поверхню та похитати. Зазору не повинно бути. Якщо є деформація, можна усунути її шліфуванням.

площина кришки корпусу масляного насоса 2108 для шліфування

Без навантаження. 44,72 мм і під навантаженням 4±0,24 кгс. 31,7 мм.

Відбраковані деталі слід замінити на нові, провести ще раз виміри, змастити все моторним маслом і встановити на двигун. Перед встановленням прочистити приймач маслозабірника.

Крім цього бажано замінити запресований у корпус насоса сальник колінчастого валу

— До більш неприємних причин загоряння лампочки аварійного тиску масла та зниження тиску в системі мастила двигуна можна віднести провертання або зношування вкладишів на колінчастому валу та знос шийок колінчастого валу (це вже капремонт двигуна).

з двигунів автомобілів ВАЗ 2108, 2109, 21099

Зняти насос самотужки не складно. Та й вам цілком під силу виконати самостійний ремонт.

 • Знеструмте автомобіль, знявши з АКБ мінусову клему.
 • Послабте кріпильні болти генератора, зніміть ремінь.
 • Приготуйте чисту тару, зливши в неї масло з картера. Далі потрібно зняти захист мотора та піддон картера з маслом.
 • Демонтуйте зубчастий ремінь приводу розподільного валу.
 • Тепер, коли ремінь знятий, у жодному разі не провертайте коленвал і розподільник. Інакше ви пошкодите клапана, вдаривши по них поршнями.
 • Зніміть шків колінчастого валу, озброївшись двома плоскими викрутками і стягнувши його з валу. Якщо шпонка погано утримується на своєму посадковому місці, її краще також зняти.
 • Наступний на черзі демонтажу маслоприймач. Для його зняття потрібно відкрутити два кріпильні болти, розташовані на кришці корінного підшипника, а також один кріпильний болт з’єднання маслоприймача до насоса (масляного).
 • Зніміть насос, який утримується на своєму місці за рахунок шести болтів.
 • Відкрутивши всі болти, акуратно посуньте масляний насос від кришки корінного підшипника, після чого зі спокійною душею знімайте масляну помпу.

Зняти насос самотужки. не складно. Та й вам цілком під силу виконати самостійний ремонт.

Щоб відремонтувати, оцінити стан насоса, перевірити працездатність та ступінь зносу окремих його елементів, насамперед потрібно зняти пристрій та розібрати його.

 • Знеструмте автомобіль, знявши з АКБ мінусову клему.
 • Послабте кріпильні болти генератора, зніміть ремінь.
 • Приготуйте чисту тару, зливши в неї масло з картера. Далі потрібно зняти захист мотора та піддон картера з маслом.
 • Демонтуйте зубчастий ремінь приводу розподільного валу.
 • Тепер, коли ремінь знятий, у жодному разі не провертайте коленвал і розподільник. Інакше ви пошкодите клапана, вдаривши по них поршнями.
 • Зніміть шків колінчастого валу, озброївшись двома плоскими викрутками і стягнувши його з валу. Якщо шпонка погано утримується на своєму посадковому місці, її краще також зняти.
 • Наступний на черзі демонтажу маслоприймач. Для його зняття потрібно відкрутити два кріпильні болти, розташовані на кришці корінного підшипника, а також один кріпильний болт з’єднання маслоприймача до насоса (масляного).
 • Зніміть насос, який утримується на своєму місці за рахунок шести болтів.
 • Відкрутивши всі болти, акуратно посуньте масляний насос від кришки корінного підшипника, після чого зі спокійною душею знімайте масляну помпу.

Демонтуємо пристрій

По-перше, потрібно зняти захист піддону двигуна. Після цього на таких моделях як ВАЗ 21099, 2108 та 2109 можна розпочинати процес заміни масляного насоса. Два болти відкручуємо спереду на 17 та два на 19 ззаду захисту. Після зняття захисту потрібно взяти обрізану каністру або келих на 5 літрів для зливу олії, відкрутити болт зливу, який знаходиться на картері за допомогою ключа на 17, і злити масло.

Потім потрібно відкрутити 3 болти на 8 з кожуха, яке захищає маховик, відкручуємо всі болти з картера. За умови, що раніше картер використовувався з герметиком, то при відкручуванні болтів, він не впаде. Після зняття картера ви знайдете забірник масла та сам насос, а також колінчастий вал. Далі ви повинні зняти паркан з масляного насоса, який прикріплений за допомогою трьох болтів. Після зняття цього паркана ви закінчили саму роботу під авто і повинні перейти до роботи під капотом.

Для цього потрібно відкрити капот, зняти захист ремня ГРМ, прибрати праве колесо, відкрутити шайбу, що фіксує шків, зняти сам шків, відкинути ремінь ГРМ і прибрати помпу. Важливо не упустити шпонку, що фіксує помпу. Після зняття помпи потрібно відкрутити 4 болти діаметром 8 мм від масляного насоса, а потім видалити насос з валу.

Як поміняти масляний насос на ВАЗ 2109?

Ласкаво просимо! 1. Чи було у вас колись таке? Їдьте ви на своєму автомобілі і несподівано спалахує лампочка сигналізуюча дає сигнал, що тиску масла в системі мала. Багато людей перш за все йдуть заливати масло в двигун, але після заливання сідають за кермо і бачать те, що лампочка не перестала горіти, в чому ж причина?

READ  Як зняти заднє сидіння Chevrolet Lacetti седан

Насправді причин тут може бути дуже багато, починаючи від датчика тиску масла, який може вийти з ладу і у зв’язку з чим лампа тиску масла горітиме, і закінчуючи самим масляним насосом, який може бути просто несправний або ж деталі, що знаходяться в ньому, можуть неправильно працювати. Лікується неправильна робота деталей, ремонтом масляного насоса. (Як відремонтувати масляний насос, см. у статті: «Ремонт масляного насоса»)

Де знаходиться масляний насос? Він розташований за шківом колінчастого валу, і через це побачити чітко масляний насос ви зможете лише при знятому шківі з двигуна автомобіля. Трохи нижче перегляньте фото, на якому вказано сам масляний насос, що кріпиться до блоку циліндрів за рахунок шести болтів його кріплення.

Коли потрібно міняти масляний насос? При несправності масляного насоса відбувається наступне:

По-перше знижується тиск олії в системі, про що і повідомляє лампочка тиску олії.

І по-друге витрата олії в системі швидше за все теж збільшиться, що призведе до постійного доливання моторного масла в двигун.

Як замінити масляний насос, він же маслонасос на ВАЗ 2108-ВАЗ 21099?

Примітка! Перш ніж приступати до роботи, запасіть наступним списком інструментів: набір основних гайкових ключів, торцевими головками, карданними шарнірами і на завершення знадобиться подовжувач!

насос, 2109

Зняття: 1) На початку якщо у вас не карбюраторний, а інжекторний автомобіль, то в такому разі зніміть з його двигуна датчик положення колінвалу. (Як зняти датчик, см. у статті: «Заміна датчика положення колінчастого валу»)

установка масляного насоса та маслоприймача ВАЗ 2108.2110

2) Потім злийте все моторне масло, що знаходиться в двигуні автомобіля. (Як злити масло, см. у статті: «Заміна олії у двигуні»)

3) Після зливу олії, зніміть зубчастий шків коленвала. (Як зняти зубчастий шків, читайте у статті: «Заміна переднього сальника колінчастого валу», у пунктах «1-4»)

4) Слідом вам потрібно буде зняти піддон картера і після чого відвернути кілька болтів кріплення маслоприймача, а після відвертання болтів зніміть маслоприймач з автомобіля. (Як зняти піддон і як зняти маслоприймач, ви зможете дізнатися зі статті: «Заміна маслоприймача на ВАЗ»)

5) Далі за допомогою подовжувача з накидною головкою, відверніть шість болтів які кріплять маслонасос до блоку циліндрів автомобіля.

заміна маслонасоса Ваз2108 # установка ременя ГРМ #, тонкощі в роботі

Примітка! Під болтами, які кріплять маслонасос, знаходяться плоскі шайби, тому відвертайте болти акуратно не втративши їх!

6) Тепер за допомогою товстої викрутки трохи посуньте маслонасос, вставивши її для того між корінним підшипником і між самим масляним насосом.

7) І внаслідок чого акуратно зніміть масляний насос з колінчастого валу.

Установка: 1) Перед установкою нового маслонасоса обов’язково запам’ятайте важливу річ, при його установці провідну шестерню, яка на ньому знаходиться, потрібно повернути таким чином (Продовження у пункті «2»)

2) Щоб вона збіглася з лисками які присутні на колінвалу.

насос, 2109

3) Для того щоб встановити маслонасос, спочатку змастіть за допомогою моторного масла, робочу кромку переднього сальника коленвала.

4) Після змащення кромки сальника, встановіть новий масляний насос на колінчастий вал. Вхідні установки, акуратно за допомогою дерев’яної палички або тупої частини олівця заправте робочу кромку сальника всередину, і після чого загорніть всі шість болтів які масляний насос кріплять.

5) Далі встановіть всі деталі, які були зняті раніше, у зворотному порядку зняття.

Зняття масляного насоса на ВАЗ 2108-15

Важливо! Коли ремінь «Газо-розподільного механізму» буде знято, намагайтеся не провертати колінчастий і розподільний вал, а інакше при різкому провороті поршні можуть вдарити по клапанах і у зв’язку з чим може статися деформація одного або декількох клапанів!

Маслоприймач 2108-1010010-01 2108-2109-2114-2115-2110-2112-1118

Для зняття масляного насосу готуємо автомобіль. Встановлюємо його на оглядову яму чи підйомник. Знімаємо мінусову клему акумулятора.

Відкрутіть три болти і зніміть передню кришку приводу розподільного валу.

Встановіть поршень верхнього циліндра в.м.т.

Для цього поверніть колінчастий вал за болт кріплення шківа так, щоб мітка на шківі розподільного валу стала навпроти мітки на задній кришці приводу розподільного валу.

Зніміть ремінь приводу генератора і відверніть болт кріплення шківа колінчастого валу, зафіксувавши вал від провертання за допомогою викрутки.

Послабте затягування гайки кріплення натяжного ролика.

Поверніть ролик, послабивши цим натяг ременя.

Після зняття ременя приводу розподільного валу забороняється повертати розподільний і колінчастий вали, оскільки поршні можуть вдарити по клапанах.

Зніміть зубчастий шків з колінчастого валу.

Відкрутіть три болта кріплення нижньої захисної кришки картера зчеплення та зніміть її.

Відкрутіть шістнадцять болтів кріплення масляного картера та зніміть його.

Зніміть ущільнювальну прокладку олійного картера.

Відверніть два болти кріплення маслоприймача до кришки корінного підшипника.

Відкрутіть болт кріплення маслоприймача до масляного насоса і зніміть маслоприймач

Відкрутіть шість болтів кріплення масляного насоса

Посуньте викруткою масляний насос, вставивши її між насосом та кришкою корінного підшипника

Зніміть масляний насос з колінчастого валу

Установка масляного насоса ВАЗ 2108, ВАЗ 2109, ВАЗ 21099

Маслонасос у конструкції двигуна кожного автомобіля є важливим і невід’ємним механізмом, який призначений для створення певного тиску в системі змащення двигуна. Конструкції вузла бувають різні і в рух можуть наводитися за допомогою розподільного валу або колінвалу.

На таких поширених моделях, як ВАЗ 2108/2109, пристрій для циркуляції олії в системі розташовується за шківом колінчастого валу. Заглянувши під капот, розглянути його так просто не вдасться: зробити це можна лише після зняття шківа коленвала з двигуна.

Кріплення насоса до блоку циліндрів виконано на шести болтових з’єднаннях, що забезпечує надійну фіксацію всієї конструкції.

Масляний насос на ВАЗ 2108/2109 розташований за шківом коленвала, тому розглянути цей елемент не так просто

| Denial of responsibility | Contacts |RSS