Як правильно тримати руки на кермі автомобіля

Як правильно тримати кермо при водінні автомобіля

Здавалося б, що складного в рулении Але не всі початківці автомобілісти знають, що правильному утриманню керма теж потрібно вчитися, оскільки від цього багато в чому залежить точність маневрів і швидкість реакції водія, здатні як виручити в екстреній ситуації, так і стати причиною виходу з неї не кращим чином.

Правильний рульової хват

Бувалі автолюбителі мають безліч секретів, які допомагають справлятися з труднощами в дорожніх ситуаціях. Вони вважають, що найголовніше в нестандартній дорожньої ситуації. швидко відреагувати і вчасно прийняти правильне рішення. Від чого залежить швидкість реакції водія? На це впливає не тільки власний темперамент людини, а й навколишні умови.

Для процесу водіння це огляд, регулювання керма, сидіння і оглядових дзеркал, наявність тонування і посадка водія, легкість управління автомобілем і інші. Дуже важливий момент. обхват рульового колеса.

Якщо інші параметри мало залежать від водія, то становище рук на кермі ми можемо регулювати самостійно, і багато в чому від цього залежить вірогідність прискореного реагування на зміну дорожньої обстановки.

Як правильно тримати кермо при водінні?

Багато фахівців сходяться на думці, що правильне обертання керма. це перш за все відсутність зайвих рухів. Наприклад, найбільш поширеною помилкою початківця водія. це повернення керма у вихідне положення після кожного маневру вручну. Насправді робити цього практично не потрібно, оскільки механізм управління самостійно повертає кермо в правильне положення, і участь водія зводиться лише до контролю над цим процесом.

Досить важливим моментом для недосвідченого водія є правильне положення рук на кермі. Для швидкості запам’ятовування оптимального положення, зручно представляти кермо у вигляді циферблата годинника, і розташовувати руки на стрілках 9 і 3. Оскільки вся ергономіка керма розрахована саме під таке розташування рук, керувати транспортним засобом з нього буде найбільш комфортно, незалежно від складності виконуваного маневру. Крім того, при такому положенні рук виявляються легкодоступні важелі управління двірниками і поворотниками, розташовані з боків керма.

Існує кілька простих правил, які допоможуть початківцям автолюбителям максимально оперативно оволодіти навичками керування транспортним засобом:

 • починати рух необхідно з правильно розташованими на кермі руками, а в процесі руху періодично «повертати» їх в це положення;
 • незалежно від ситуації, уникати різких обертань керма, особливо на слизькій дорозі або на високій швидкості;
 • необхідно виключити заняття сторонніми справами під час руху (телефонні розмови, куріння);
 • перед виїздом на дорогу з інтенсивним рухом, непогано відточити навички на окремій ділянці, з мінімальною завантаженістю;
 • поворот вправо здійснюється переважно лівою рукою, і навпаки;
 • якщо автомобіль іде в замет, обертати кермо слід тільки в бік заносу. це один з рідкісних випадків, коли роблять це досить різко (швидко).

У разі повної відсутності досвіду водіння, має сенс занять з персональним інструктором, а для закріплення знань допомагають самостійні заняття на тренажері, що імітує кермо, який можна виготовити самостійно або придбати готовий варіант. Як відмінний варіант знайти не тільки впевненість у своїх силах, а й практичні навички, які неодмінно і не раз виручать водія, можна назвати підготовку на курсах контраварійного водіння.

Правила тримання керма

У процесі керування автомобілем водій знаходиться в стані підвищеної напруги. Від його уважності, правильного зручного розташування тіла і рук, буде залежати безпека пересування, швидкість реакції на будь-які зміни дорожньої ситуації.

Саме тому, безпосередньо перед виїздом з гаража, автовласник повинен дотримуватися деяких базових правил:

 • відрегулювати сидіння;
 • встановити в необхідну позицію дзеркала;
 • прибрати всі відволікаючі предмети;
 • правильно встановити руки на рульовому колесі.

І якщо виконання перших трьох пунктів не викликає у водіїв-аматорів додаткових питань, то з останнім нерідко з’являються сумніви. Перші практичні заняття, які проводяться в автошколі, починаються з вивчення правильної постановки рук на бублику. Розташування верхніх кінцівок безпосередньо впливає на швидкість реакції шофера при здійсненні маневру, а також на точність його виконання, що, тим самим, визначає безпеку їзди.

Занесення і аварійна ситуація

При занесенні при ожеледі у автовласника мало часу, щоб збагнути, в який бік крутити баранку для повернення машини в стійке положення. Тому багато хто з них піддаються паніці, яка тільки погіршує ситуацію. І роблять марні дії. збільшують-знижують швидкість, перемикають передачу і т. Д. Хоча «рецепт» порятунку відомий вже давно:

використання зчеплення, гальма і ручника заборонено;

слід просто відпустити газ, не чіпаючи важіль КПП;

якщо автомобіль задньопривідний, рульове колесо обертають в бік заносу; якщо машина з переднім приводом. в сторону, протилежну заносу;

повнопривідні моделі виводити із замету практично марно; особливо не рекомендується додавати газ: єдине, що можна зробити. мінімально повернути кермо в бік заносу.

Правильне положення рук на кермі при аварійній ситуації важливо, проте положення кистей може змінюватися. Як. залежить від випадку. Наприклад, якщо водій чекає сильного зіткнення, то напевно спрацюють подушки безпеки, що може призвести до травми рук. Тому в даному випадку руки з «бублика» краще заздалегідь прибрати, фактично залишивши автомобіль без управління.

Яку техніку рулювання при нештатної ситуації застосовувати кожен вирішує сам. Як і вибір варіанту дій. різкого гальмування або прискорення, повороту вліво-вправо з великою амплітудою і ін. Однак всі ці способи в будь-якому випадку кваліфікуються як екстрені, і найчастіше вони і приводять до ДТП.

Декілька порад

Варто запам’ятати, що ви тримаєте кермо в своїх руках, а не тримайтеся за нього. Якщо занадто сильно стискати рульове колесо. швидко прийде втома і знизиться відчуття управління. Контролюйте рульове колесо, але помірно і без фанатизму.

До слова, рулювання однією рукою. допустимий момент, але тільки в ряді моментів. Якщо ви пересуваєтеся на механіці, найчастіше доведеться відпускати рульове колесо в момент перемикання передач. Також ваш інструктор в автошколі навчить вас рухатися заднім ходом двома способами. з орієнтацією по дзеркалах, і з півобертом назад. В останньому випадку вам доведеться тримати кермо однією рукою, причому міцніше, ніж зазвичай.

Намагайтеся не схрещувати руки при входженні в крутий поворот. Небезпека полягає в збільшенні часу реагування на нестандартну ситуацію, тому викручуйте кермо тільки способом почергового переставлення рук по керму. Згодом ви навчитеся робити це швидко і правильно.

Часто можна побачити, що водій прикрашає власне рульове колесо всілякими «прибамбасами»: дзвіночками, опліткою, хутряною облямівкою і іншими. Не варто застосовувати такі способи виділити свою машину. це істотно впливає на безпеку, вашу і ваших пасажирів. Обшивка може зісковзнути або порватися, хутро раптово гнобити ваші рухи. і ось, рульове управління втрачено на якусь мить, а ви знову втрачаєте дорогоцінні секунди часу для відновлення рівноваги.

Пам’ятайте. недбале рулювання не принесе вам захоплення, але поставить під удар безпеку дорожнього руху. Завжди уважно слухайте вашого інструктора в автошколі, задавайте йому безліч хвилюючих питань по ходу навчання водінню на автомобілі. і нехай дороги рідного Каменська-Уральського стануть ще безпечнішими!

Загальні правила

Почнемо з заборони: рульовим колесом не можна маніпулювати у машини, що стоїть на місці з вимкненим двигуном. Адже це може спровокувати поломку деталей механізму, який відповідає за поворот коліс, а передчасний знос покришок просто гарантований. По-друге, триматися за «бублик» потрібно міцно, але тут важливо знати міру. Тобто водієві слід стискати кермо таким чином, щоб руки не втомлювалися, одночасно настільки сильно, щоб моментально відреагувати на зміну дорожньої обстановки.

ЗОЛОТЕ ПРАВИЛО хорошого водія: прибирати обидві руки з рульового колеса під час руху не можна ні в якому разі. Де гарантія, що слідом за ідеально рівним ділянкою дорожнього полотна не з’явиться пошкоджений відрізок? Якщо рухатися зовсім «без керма і вітрил», то своєчасно відреагувати на самовільну зміну траєкторію руху автомобіля однозначно не вийде! По крайней мере, якщо за кермом не професійний автогонщик.

Базові техніки правильного водіння

Виділяють 2 основні техніки правильного водіння автомобіля:

 • ➡ Не відриваючи рук. Руки в даному випадку тримають в вихідному правильному положенні (3 і 9), після маневру кермо просто відпускають, і він повертається «на місце». Не відриваючи рук, можна здійснювати перестроювання, обгін. тобто, маневри з невеликим кутом повороту.
 • ➡ З перехопленням. Даний метод використовується при здійсненні маневрів з великим кутом, наприклад, для входження в поворот під кутом 90 градусів. Руки в даному випадку спочатку лежать на 3 та 9, потім одна рука (наприклад, лежить на 3) штовхає рульове колесо в сторону повороту (наприклад, до 9), після чого друга рука перехоплює кермо і докручує його до закінчення маневру. Повертати кермо «на місце» потрібно по зворотній схемі.

Положення рук при русі заднім ходом

Як вчинити в ситуації, коли необхідно зробити задній хід? Це можна здійснити як за допомогою дзеркал, так і за допомогою повороту голови, щоб бачити ситуацію ззаду. Як повинні розташовуватися руки коли потрібно зробити задній хід?

 • Найчастіше в нашій країні використовують машини, в яких кермо розташовується зліва. Тому потрібно полубоком повернутися вправо і спостерігати за рухом.
 • Коли необхідно їхати вправо або просто рухатися назад, то руку краще розташувати поверх пасажирського сидіння. При цьому ліва рука буде тримати кермо.
 • Якщо ж повернути задом потрібно наліво, то потрібно теж розташуватися полубоком на самому сидінні. На спинку сидіння кладуть лікоть лівої руки, управління здійснювати правою рукою.

Тримає ліву руку у верхній точці керма

Така манера водіння характерна для людей, яких дуже турбує думка оточуючих. Ви не сприймаєте життєві тяготи близько до серця і зберігаєте спокійне ставлення незалежно від обставин.

У вас багато друзів і знайомих, і ви легко опиняєтеся в центрі їх уваги. Близько цінують вас за впевнену поведінку і легкий характер.

Уроки водіння автомобіляем. Урок 9. Тримаємо руки на кермі. Як правильно рулити?

Безпека: начебто, все під контролем, але тільки на перший погляд. Влуч під колесо ямка. і однією рукою кермо не втримаєш. Хват небезпечний саме ілюзією контролю над ситуацією. при реальній відсутності такого контролю.

Управління з перехопленням

Якщо поворот крутий, то застосовують спосіб перехоплення керма. Розберемося в тому, як потрібно правильно виконувати перехоплення керма:

 • Встановити руки в початкову позицію.
 • Двома руками повільно викрутити обід керма вліво, поки не доторкнеться ліва рука до відповідного боці.
 • В цю мить треба видалити ліву руку з керма, а правою повертати.
 • Потім швидко перемістити ліву руку по верхньому краю правої руки і знову взятися за рульове колесо.
 • Коли стане незручно крутити кермо правою рукою, треба її перемістити на верх керма.
 • Далі працюють за таким порядком: продовжувати повертати кермо, перехоплюючи його.
 • Після повернення транспортного засобу на вірну траєкторію, відразу вирівняти машину. Тепер треба обертати кермо вправо за таким же методом.

Щоб повернути вправо, зовсім не обов’язково крутити кермо двома руками. Доцільно застосовувати тільки ліву руку.

Правильный хват руля. Правило треугольника

 • Не можна торкатися керма правою рукою.
 • Помістити ліву руку вище центру обода керма, м’яко стискаючи його, і поступово повертайте вправо.
 • Коли рука не здатна повернутися, то треба стиснути кермо пензлем.
 • Далі, треба випрямити кисть і розгорнути пальці на 180 градусів. При цьому спертися рукою в рульове колесо і продовжувати його обертати. Завдання полягає в поверненні руки в початкове положення.

Як правильно крутити кермо автомобіля?

Навчитися правильно, тримати і крутити кермо автомобіля. важлива проблема для початківця водія. Навчившись такій процедурі, власник автомобіля зможе запобігти багато помилок, які зазвичай приводячи до дорожніх пригод, число яких постійно підвищується в 2017 році.

Таким навиком не слід нехтувати, неправильна позиція рук водія може сприяти вчиненню помилкового маневру. Фахівці відзначають, що кожен водій керує автомобілем по-своєму: деякі кермо беруть відразу двома руками, а багато рулять в дорозі однією рукою. Також є категорія водіїв, які керують кермом пальцями.

Але багато хто питає, а як необхідно правильно обертати кермо, щоб не потрапити в неприємну ситуацію? Дорога є місцем високої небезпеки, при русі по ній не можна легковажно ставитися до дорожньої ситуації. Тому тим, хто не вміє правильно водити автомобіль, а особливо управлятися з рульовим колесом, необхідно навчитися всім безпечним прийомам. Цей навик на практиці важливий, перш за все. Таким прийомам можна навчитися за кермом машини, а також на електронному симуляторі, перебуваючи вдома.

Як тримати рульове колесо

Якщо ви їдете по прямій дорозі, то краще тримати руки в позиції циферблата 9-15. Для цього потрібно покласти ліву руку на 9, а праву на 15. За кермо слід триматися обома руками. Таким способом можна контролювати рух автомобіля, створити легке управління і безпечну їзду. Зручніше буде користуватися перемикачами на кермі і важелі поворотів.

Як правильно потрібно тримати кермо в автомобілі

Якщо ваша машина рухається по асфальтованому покриттю, то великі пальці рук потрібно розташувати над перегородками, а при русі по грунтовій дорозі. на саму перегородку. Кермо потрібно тримати міцно, щоб забезпечувати хороший контроль руху. Але занадто чіплятися в рульове колесо немає необхідності, навіть під час крутих віражів. Його потрібно тримати впевнено, і не перестаратися в цьому, інакше руки будуть швидко втомлюватися.

Рухи рук можна розділити на наступні види:

 • Робочі руху (починаються з моменту хвата за кермо, їх закінченням є момент відпускання керма).
 • Неодружені руху (вони відбуваються в період, коли кермо відпущений, і то тих пір, поки ви знову його чи не візьмете).

Слід пам’ятати, що при взятті в руки керма, а також при його відпуску, він не повинен зупинятися.

силовий спосіб

Перший спосіб передбачає роботу, як обома руками відразу, так і поворот рульового колеса з перехопленнями. Наприклад, правий поворот, використовуючи даний спосіб:

 • Початкове положення рук на кермі.
 • Перемістіть праву руку по керму так, щоб подумки вона дісталася позначки, приблизно 12:30, як на годиннику.
 • Тепер робіть поворот кермом правою рукою, а ліва нехай рухається вниз по керуючому колесу.
 • Після цього взявшись внизу керма лівою рукою, завершите обертання і таким чином поворот.
 • У заключній, дозвольте керма самому повернутися в початкове положення, розслабивши руки, але не дозволяйте їм піддаватися енергії керма і рухатися самовільно, контролюйте процес.