Як працює ера ГЛОНАСС на автомобілі

Опис функцій блоку освітлення салону (БОС)

зона розташування мікрофона системи виклику екстрених оперативних служб; 2. зона розташування гучномовця системи виклику екстрених оперативних служб; 3. клавіша екстреного виклику системи виклику екстрених оперативних служб; 4. індикатор стану системи виклику екстрених оперативних служб (червоного кольору). Загоряється на 5 секунд при кожному включенні запалювання, а потім гасне. Також індикатор загоряється в разі наявності несправності в системі СВЕОС; 5. індикатор непристебнутий ремінь безпеки переднього пасажира (червоний колір); 6. індикатор відключеною подушки безпеки переднього пасажира (жовтий колір); 7. клавіша включення секції загального освітлення салону в режим «включено» ; 8. клавіша включення секції загального освітлення салону в режим «включено при відкритих дверях»; 9. клавіша включення індивідуального освітлення місця водія; 10. клавіша включення індивідуального освітлення місця переднього пасажира; 11. секція індивідуального освітлення місця водія; 12. секція індивідуального освітлення місця переднього пасажира; 13. секція загального освітлення.

При включенні запалювання індикатор стану системи загоряється червоним кольором на 5 секунд, потім гасне. Також індикатор загоряється червоним кольором при виявленні будь-яких помилок у функціонуванні СВЕОС. Для визначення помилок слід почекати 1 хвилину після включення запалення. У таблиці наведено режими роботи сигналізатора:

Характер неісправностіРежім роботи СВЕОСЦвет подсветкікнопкі «SOS» (білий / червоний) Індикатори
все справно Ініціалізація (при включеніізажіганія) білий Горить 5 сек.
Режим очікування білий Не горить
дозвон Червоний, блимає
Голосовий зв’язок Червоний, горить
Несправність компонентів СВЕОС Режим очікування білий горить
дозвон Червоний, блимає
Голосовий зв’язок Червоний, горить

Основні причини

Перша причина, щоб прибирати систему. розташування «тривожної» кнопки в салоні занадто непродумане. Необережним рухом рукою можна викликати екстрені служби.

Друге «але». в особистому автомобілі фізично знаходиться пристрій, постійно відстежує його переміщення. Не дивно, що такі міркування приводять водіїв до думки про відключення системи.

Як безкоштовно перевірити авто по держ номером?

Перевірка автомобіля по держ. номеру безкоштовно проводиться в ГИБДД. Обґрунтувавши свій запит і вказавши, які дані потрібні, ви зможете отримати відповідь, залишиться тільки його дочекатися. Варто зауважити, що, якщо в автоінспекції вважатимуть запит необгрунтованим, дані вам надані не будуть.

працює, глонасс, автомобілі

Як працює ЕРА-ГЛОНАСС в автомобілі?

Для інформування спеціальних служб використовується абонентський термінал. невеликий пристрій ЕРА-ГЛОНАСС, яке встановлюється в автомобілі. Термінал складається з тривожної кнопки (зазвичай розташовується на стелі біля дзеркала заднього виду), навігаційного модуля, переговорного пристрою (мікрофон і динамік), GSM-модему для передачі даних через мобільні мережі, а також спеціальних датчиків, безпосередньо фіксують аварію.

Датчики реагують на задні і передні удари, бічні зіткнення і перевороти. При виявленні будь-якій такій ситуацій термінал здійснює виклик по мобільній мережі. для екстрених дзвінків передбачений окремий діапазон кодів від 941 до 949. Крім того, водій може повідомити про подію самостійно, натиснувши на тривожну кнопку. спрацьовування датчиків не є обов’язковою умовою для виклику.

Сигнал про лихо наділений пріоритетним статусом: він передається через будь-якого стільникового оператора, чий сигнал буде сильніше в конкретному місці, а в разі перевантаження мережі безліччю телефонних дзвінків передбачена можливість їх переривання для передачі екстреної інформації.

Сигнал, який передається навігаційним обладнанням ЕРА-ГЛОНАСС, містить:

працює, глонасс, автомобілі
 • Координати місцезнаходження, певні по супутниках ГЛОНАСС;
 • Інформацію про характер і кількість спрацювали датчиків;
 • Точний час спрацьовування датчиків або натискання кнопки SOS водієм;
 • Ідентифікаційний номер транспортного засобу (VIN).

У тому, як працює ЕРА-ГЛОНАСС, можна виділити наступні кроки: спочатку сигнал надходить в колл-центр, де оператор відсіває помилкові виклики і помилкові спрацьовування. для цього оператор намагається зв’язатися з водієм автомобіля в ом режимі.

Якщо відповіді немає, або водій / пасажири підтверджують необхідність надання допомоги, оператор передає всю наявну інформацію в єдиний центр координації екстрених служб. Там визначають, які саме роботи необхідно відправити на місце конкретного події, і координують спільну роботу роботи екіпажів швидкої допомоги, рятувальників та інших служб для їх більшої ефективності.

Для автомобіліста експлуатація системи ЕРА-ГЛОНАСС повністю безкоштовна. робота всіх екстрених служб, відправлених на місце ДТП, фінансується державою.

автоматичний

При серйозному ДТП спрацьовує автоматичний режим. Внаслідок зіткнення системою створюється ВІН-код, в який включені всі важливі відомості. Через мобільний інтернет доступна в момент події мережі інформація направляється в центр екстреної служби. Навіть якщо зв’язок поганий, повідомлення передається максимально швидко. Якщо ж підключення до інтернету неможливо, відомості відправляються звичайним SMS.

Чому не рекомендується

Способи зняти модуль «ЕРА-ГЛОНАСС» з автомобіля існують, але її демонтаж небажаний відразу з кількох причин:

 • У потрібний момент, коли знадобиться реальна допомога, кнопка «SOS» не спрацює.
 • Техогляд нового автомобіля без наявності модуля не пройти. Те ж саме стосується чергового проведення цього заходу. Якщо буде виявлено демонтаж «ЕРА-ГЛОНАСС» з автомобіля, діагностична карта, необхідна для отримання ОСАГО, що не буде видана власнику транспортного засобу.

Подібні обставини повинні змусити подумати про можливі наслідки рішення відключити навігаційну систему водного, повітряного транспорту, призначеного для перевезення пасажирів.

Як працює ЕРА ГЛОНАСС на автомобілі?

Правила установки кнопки СОС

На сьогоднішній день як вітчизняні, так і зарубіжні, при імпорті авто, автовиробники оснащують авто такою системою прямо на заводі тому, купуючи нове авто, водієві не доведеться самостійно встановлювати “ГЛОНАСС“.

Якщо у власника машини виникає бажання обзавестися такою системою, то йому можуть допомогти тільки в центрах, що мають відповідний сертифікат на установку “ГЛОНАСС”. Але на цьому установка системи не закінчується. Після того як система встановлена ​​в центрі, її необхідно перевірити в спеціалізованій лабораторії на якість роботи і отримати документ про безпеку системи.

Як видно з вищесказаного, установка системи “ГЛОНАСС” можлива на всі автомобілі, однак, якщо система була встановлена ​​на старе авто, то вона не буде працювати автоматично. Водієві в разі аварії доведеться натиснути на тривожну кнопку.

Чи потрібна установка кнопки в 2019 році?

У цьому питанні є свої нюанси. В цілому, немає ніякої необхідності встановлювати систему в 2019 році. Установка зараз проходить на добровільній основі, в той же час наявність системи “ГЛОНАСС” є обов’язковим для деяких видів транспорту:

 • нові автомобілі, куплені за кордоном і перевезені до Росії;
 • старі автомобілі, куплені за кордоном і перевезені до Росії, не старше 30 років;
 • вантажний, комерційний і пасажирський транспорт.

Тому і установка кнопки не для всіх обов’язкове.

Глонасс, як працює: 6 основних функцій і 5 принципів роботи

“ЕРА-ГЛОНАСС” представляє собою систему екстреного реагування при ДТП. Ця система для нашої країни відносно нова і не так давно стала використовуватися, але в цій системі вистачило і невеликого часу використання, щоб довести свою ефективність і виправдати основну мету свого створення. негайне реагування спецслужб на підводному човні на всій території країни.

Як працює система “ГЛОНАСС”

При тестуванні цієї системи розробники намагалися врахувати всі можливі ситуації, які можуть виникнути під час ДТП і, потрібно зазначити, це у них дуже добре вийшло. Для більшого розуміючи того, як працює “ГЛОНАСС” на автомобілі потрібно розповісти про спеціальні засоби, які допомагають цій системі виконувати свою роботу найбільш ефективним чином.

Не можна сказати, що система “ГЛОНАСС” стала якимось технологічним проривом, однак вона включає в себе дуже цікаві речі, яких вкрай мало в повсякденному житті людини і тому вони здаються дуже крутими:

працює, глонасс, автомобілі

Как следит за водителями система ЭРА-ГЛОНАСС.

 • автоматичний виклик екстрених служб. Аварія. річ непередбачувана і потрапивши в неї водій разом з пасажирами можуть бути не в змозі викликати екстрену допомогу. Це може бути втрата свідомості або навіть стану шоку, коли людина не в змозі тверезо осмислити те, що сталося. Через це йде дорогоцінний час, який може коштувати життя і саме тому розробники “ГЛОНАСС” подбали про те, щоб при ДТП система сама посилала сигнал лиха екстреним службам;
 • спеціальні датчики в автомобілі. Якщо у вас виникло питання, як система дізнається про аварію, то це і є відповідь на нього. Ці датчики, як правило, націлені на реагування на сильний удар або переворот машини, що вже говорить про аварії, що сталася;
 • для точного місця розташування використовуються новітні навігаційні модулі, що дозволяють визначити місце розташування з точністю до кількох метрів;
 • також автомобіль оснащений спеціальною кнопкою тривоги, натиснувши яку, водій може подати сигнал лиха. Ця кнопка передбачена, в першу чергу, на той випадок, якщо вище згадані датчики вийдуть з ладу і не зможуть автоматично подати сигналу, що буває дуже і дуже рідко;
 • сигнал передається за допомогою стільникового зв’язку. Багато хто думає, що стільниковий зв’язок для таких випадків дуже ненадійна, але так було раніше. На сьогоднішній день покриття стільникового зв’язку дуже велике;
 • машина також оснащена спеціальним засобом зв’язку, за допомогою якого оператор служби може тримати зв’язок з водієм.

Після того, як ми ознайомилися з основними принципами роботи, закладеними в систему, настав час розглянути роботу “ГЛОНАСС” на прикладі ДТП:

“ЭРА-Глонасс”: что может тревожная кнопка

 • Автомобіль потрапляє в ДТП.
 • Під час ДТП система за допомогою своїх спеціальних датчиків фіксує сильного удару або переворот машини і посилає сигнал. Також водій або один з пасажирів може самостійно відправити сигнал, натиснувши кнопку SOS.
 • Сигнал надходить оператору, який робить спробу зв’язатися з водієм.
 • Якщо вдається встановити зв’язок, оператор просить підтвердити факт аварії, після чого передає всю наявну інформацію екстреним службам. Те ж саме відбувається, якщо не вдається встановити зв’язок. Також водій може відмовитися від виклику служб, якщо натиснув кнопку випадково або в роботі системи стався якийсь збій.
 • Вся інформація надходить екстреним службам, які негайно виїжджають на місце події для надання допомоги.

Найцікавіше питання. це, звичайно ж, питання про вартість установки системи. Потрібно розуміти, що система не з дешевих, так як її основні принципи роботи засновані на складних технічних інструментах. Але, незважаючи на дорожнечу, система має досить тверду ціну. За саму систему доведеться заплатити близько 23 000 рублів, також доведеться заплатити за установку і настройку, що обійдеться в районі 3 000 рублів. І в цілому придбання “ГЛОНАСС” обійдеться в 26 000 рублів.

Установка окремого модуля тривожної кнопки, стоїть по-різному. Також на ціну впливає модель самого автомобіля і функції модуля. Природно, чим ширше функціонал, тим вище, не рахуючи установки. Сажі установка може обійтися від 2 000 до 7 000 рублів.

Доцільність покупки за кордоном ТС без ЕРА-ГЛОНАСС

На сьогоднішній день ситуація з оформленням старих автомобілів і установкою на них терміналів служби екстреного оповіщення змінилася в кращу сторону. З’явилася можливість досить швидко і при відносно невеликих витратах обладнати ввезену іномарку системою ЕРА-ГЛОНАСС з тривожною кнопкою.

Таким чином, якщо в вашому регіоні є організація, що володіє всіма необхідними дозволами для установки абонентських терміналів і їх реєстрації, ви можете планувати покупку уживаного авто за кордоном. Обладнати його системою інформування служби порятунку можна буде відразу після ввезення на територію РФ.

Комплектація абонентського терміналу

Комплектація терміналів ЕРА-ГЛОНАСС визначається технічними регламентами, прийнятими в митному союзі. Згідно з вимогами цих регламентів, в комплект пристрою повинні входити:

 • кнопка для активації системи в ручному режимі;
 • навігаційний модуль (GPS / ГЛОНАСС);
 • GSM-модем для передачі інформації по мобільній мережі;
 • переговорний пристрій (мікрофон динамік);
 • індикаторний блок;
 • датчики, здатні фіксувати аварійну ситуацію (удар, переворот).

Також термінал комплектується акумулятором, що забезпечує його автономну роботу, і антеною, яка відповідає за прийом і передачу інформації.

Розміщення елементів в автомобілі визначається виробником.

Чем опасна ЭРА-ГЛОНАСС ? плюсы и минусы

Якщо термінал випускається в якості окремого пристрою, призначеного для монтажу на авто, що знаходиться в експлуатації, то основні компоненти можуть збиратися в єдиному корпусі.

Обов’язкова установка ЕРА-ГЛОНАСС

Основний документ, який встановлює вимоги до оснащення авто терміналами ЕРА-ГЛОНАСС. техрегламент Митного союзу ТР ТЗ 018/2011, визначає критерії безпеки колісних транспортних засобів. Згідно з вимогами цього документа, з 01.01.2017 система ЕРА-ГЛОНАСС повинна встановлюватися на випущені в обіг в РФ транспортні засоби категорій: