Заміна троса ручника на ВАЗ 2110, ВАЗ 2111, ВАЗ 2112

Ласкаво просимо! Трос ручного гальма. з часом він розтягується і приходить у непридатність, а іноді навіть буває що він рветься (Насправді все від його якості залежить, деякі троси бувають взагалі навіть і не розтягуються), всі ці проблеми пов’язані з тросом, викликають купу незручностей. Все починається з того, що автомобіль просто на ручник не можна буде поставити або він буде тримати машину, але дуже і дуже слабо, тому щоб таких незручностей не було, трос час від часу підлягає заміні на новий, зробити це не складно і можна самому і навіть їхати на сервіси не потрібно.

Примітка! Для здійснення робіт із заміни троса, рекомендуємо щоб було зручно працювати: По-перше загнати автомобіль на оглядову яму і по-друге запастись коміром і до нього накидними головками, якщо у вас немає такої можливості, тоді звичайними ключами запасіться, такими як накидні та гайкові!

Де знаходиться трос ручника? Він проходить під днищем автомобіля, щоб докладніше зрозуміти його місцезнаходження, спершу на ручник потрібно буде глянути (Вказаний червоною стрілкою на великому фото), поряд з ним є кронштейн, він ще синьою стрілкою вказаний, так ось під днищем трос точно в цьому ж місці розташовується. взагалі троса всього три і два останні обов’язково повинні замінюватися в зборі (Парою), перший трос це той який від ручника йде (Маленький трос, див. маленьке фото), два других це які до кронштейна приєднуються, кронштейн так само показаний на маленькому фото і вказаний синьою стрілкою.

Коли потрібно міняти трос ручника? Він від старості може іржавіти або якщо ним не користуватися, така сама ситуація трапиться, у зв’язку з цим в оболонки він почне переміщатися з великими труднощами, заїдатиме і навіть можливо до ладу не тримати машину, крім цієї проблеми, трос потрібно міняти коли він розмахрився (Це можна зрозуміти глянувши на нього) або сильно витягнувся (Якщо трос навіть регулюванням не можна вже налаштувати, то він сильно витягнувся, як регулювати трос, читайте в цій статті нижче).

Як замінити трос ручника на ВАЗ 2110-ВАЗ 2112?

Примітка! Відразу перед тим як починати роботу, обидва задні гальмівні барабани зніміть з автомобіля, тому що кінці троса до гальмівних колодок прикріплюються, а не знявши барабан ви ніяк до колодок не дістанетеся (Про те, як його зняти, читайте в статті: «Заміна гальмівних колодок на десятці»)!

Зняття: 1) На початку підлізте під автомобіль і за допомогою двох ключів, там яке вказано червоною стрілкою, послаблюємо затягування контргайки (Усього там дві гайки, обидві вони контряться, перша гайка яка стоїть ближче до кронштейна, це регулювальна, друга то контргайка, завдяки ним до речі можна трос відрегулювати, робиться це ось як: Контр гайка послаблюється і регулювальна обертається в потрібному напрямку, тим самим кронштейн починає переміщатися і відбувається регулювання троса, на завершення контр гайка знову стопорить регулювальну і тим самим трос відрегульований) після чого можете їх обидві викручувати, коли гайки будуть у вас в руках, відведіть кронштейн назад і головний трос (його ще тягою називають) виведеться з кронштейна (див. маленьке фото).

Примітка! Після виконаної операції, з кронштейна вийміть обидва кінці троса, один для наочності стрілкою показаний і як тільки вони виявляться вийнятими, відкладіть кронштейн убік, щоб він не заважав подальшій роботі із заміни троса!

2) Тепер за допомогою двох викруток або можна чисто однієї запастися, вийміть кінчики троса з гачків важелів, більш детально на фото нижче всю інформацію дивіться, двома словами, кінчики (Один з кінчиків синьою стрілкою вказаний) до гачків приєднані і ось їх потрібно і вийняти (По одному кінчику на кожне колесо), щоб ще в одних місцях наконечники тросів звільнити.

READ  Заміна прокладки ГБЦ ВАЗ 2110 8 клапанів

3) Ну і на завершення, вийміть з другого кронштейна оболонки обох тросів, а також відвернувши дві гайки (По одній на кожен кронштейн), зніміть додаткові кронштейни з важелів (див. маленьке фото нижче) і після чого повністю зніміть обидва троси з автомобіля, але тільки враховуйте, що вони йдуть хрест на хрест, тому при зворотній установці, не забудьте це і обов’язково враховуйте.

Установка: Установка обох тросів здійснюється у зворотному порядку, всі зняті кронштейни обов’язково приєднайте на свої місця, щоб троси не бовталися і не зачіпали ні за що зайве.

Додатковий відеоролик: Більш детально побачити процес заміни троса, ви можете в ролику, який розміщений трохи нижче, крім цього в ньому ще пояснюється процедура заміни самого ручка, можливо вам і це знадобиться.

Заміна троса. Покрокова інструкція

Операція із заміни троса ручника, так само, як і регулювання ручника, може бути виконана самостійно. Заміна відбувається складніше, але якісь професійні навички, інструменти чи обладнання тут не потрібні. Треба не забути про помічника, який у цьому випадку необхідний водієві, щоб із силою натягувати трос для коректної установки зрівняча.

Заміна троса гальма стоянки складається з виконання наступних операцій:

Опустити важіль ручника донизу;

Зняти гальмівний диск колеса, із боку якого відбувається заміна троса;

Зняти глушник із його подушок підвіски, а також резонатор із задньої підвіски;

ЗАМЕНА ШТОКА РУЧНИКА ВАЗ 2110 2111 2112

Відкрутити контргайку (1) та регулювальну гайку (2);

Відкручуємо контргайку, регулювальну гайку

Після цього приступаємо до наступних дій:

З вирівнювача виймаємо наконечник старого троса;

З вирівнювача витягаємо наконечник троса

Також наконечник виймаємо з оболонки кронштейна, розташованого на нижній частині кузова;

ручник, 2110

Виймаємо наконечник оболонки троса ручного гальма з кронштейна

Відгинаємо скоби кріплення троса ручника

Знімаємо задню гальмівну колодку та від’єднуємо наконечник троса від важеля;

Знімаємо гальмівну колодку та відчіплюємо наконечник троса

Звертаємо погляд на задній міст. там знаходиться тримач троса, закріплений гайкою, затягування якої необхідно послабити;

Акуратно виймає трос спочатку з тримача, потім з кронштейна, і далі з гальмівного шипа;

Виймаємо трос із гальмівного щита Виймаємо трос із кронштейна на кузові Послаблюємо гайку тримача троса

13.Приступаємо до встановлення нового троса, дотримуючись зворотного порядку зазначених тут дій.

При встановленні троса обов’язково звернути увагу на його розташування в кронштейні. тільки хрест-навхрест! Після встановлення троса необхідна його правильна натяжка та регулювання, що було поетапно описано вище.

Перші кроки регулювання

Щоб приступити до регулювання ручника, необхідно переконатися в наявності та доступності одного з трьох елементів: підйомника, оглядової ями або естакади.

Естакада – вид інженерної споруди, що призначається для прокладання дороги або комунікацій над землею.

Саморобна естакада для регулювання ручника на ВАЗ 2110

У домашніх умовах найчастіше доступною є лише оглядова яма. Якщо ж не виходить скористатися жодною з перерахованих умов, то можна обійтися своєрідними опорними цапами, які є жорсткою конструкцією, що встановлюється під задню частину кузова, після її підняття домкратом. Крім того, необхідно підготувати два гайкові ключі розміром «13», а також пасатижі.

 • опустити важіль гальма стоянки в крайнє нижнє положення;

Замена ручника ВАЗ 2110-12. автоПРАКТИК

Один із етапів регулювання – опустити важіль ручника

 • за допомогою одного ключа на «13» потрібно послабити контргайку, при цьому утримувати другим ключем регулювальну гайку;
 • почати загортати регулювальну гайку і продовжувати доти, доки не натягнеться трос ручника або трохи не послабиться, якщо він перетягнутий;
 • під час закручування регулювальної гайки потрібно дотримувати штоки пасатижами в механізмі ручника.

Це ще не все, так як залишилося кілька пунктів для повного налаштування ручного гальма.

Призначення та розташування гальма стоянки

Розташування ручника відоме кожному водієві ВАЗ 2110 – між кріслами переднього ряду встановлений важіль, при натисканні на який відбувається гальмування. Металевий трос є механічним приводом у цьому вузлі.

Опускаючи важіль, автомобіліст забезпечує натяг троса, який притискає колодки задніх гальм до дисків коліс.

Поломка важеля зустрічається дуже рідко, оскільки основні навантаження припадають на металевий трос, як результат, через якийсь час він втрачає потрібний натяг.

У посібнику з експлуатації та обслуговування ВАЗ 2110 зазначено, що хоча б раз на півроку потрібно виконувати діагностику гальмівної системи, включаючи гальмо стоянки. У ПДР є вимоги до цього вузла. він повинен утримувати автомобіль при нахилі 25 градусів. Якщо металевий трос не пошкоджений, а регулювання не принесло результатів, значить проблема у задніх гальмах – тут потрібна повноцінна діагностика у фахівців.

READ  Які лампочки стоять на ВАЗ 2110

Стаття на тему: Самостійна заміна щіток генератора на ВАЗ 2114

Діагностика та перевірка ручника на ВАЗ-2110

Регулювання ручного гальма десятки за регламентом проводиться раз на 30 тисяч км пробігу.

ручник, 2110

Проте бувають ситуації, коли регулюванням ситуацію вже не врятувати. У тих випадках, коли трос ручника розтягнутий до краю або коли зношені задні колодки, гальмівний барабан, регулювання не дасть жодних результатів.

Влаштування стоянкової гальмівної системи автомобіля ВАЗ-2110.

Заміна тяги ручного гальма ВАЗ 2110

Тяга гальма стоянки часто вимагає заміни, оскільки вона експлуатується в умовах високої вологості і бруду. Найчастішою причиною її заміни є заржавіле різьблення, яке не дає можливості виконати регулювання «ручника». Для виконання роботи необхідно підняти автомобіль на витягу або загнати на яму. Далі виконайте такі дії:

 • Опустіть важіль ручного гальма у нижнє положення.
 • Викрутіть регулювальну та контрастну гайки з тяги важеля.
 • Вийміть вісь важеля, витягнувши пасатижами шпильку.
 • Витягніть тягу важеля з корпусу вирівнювача тросів.

Установка здійснюється у зворотному порядку. Після встановлення виконайте регулювання натяжки гальма стоянки.

Ручник на ВАЗ 2110: як підтягнути, відрегулювати чи замінити трос

Ручник, або гальмо стоянки, присутній в кожному автомобілі і є необхідним елементом системи безпеки. Трапляються випадки, коли він не виконує свою функцію повністю або частково. У будь-якому випадку цю несправність необхідно якнайшвидше усунути.

Регулювання ручного гальма

Регулювання необхідне також у тих випадках, коли ручник спрацьовує раніше, ніж важіль видасть друге клацання.

Це говорить про те, що при повному навантаженні задні гальмівні механізми пригальмовуватимуть колеса, барабани перегріватимуться, витрата палива зростатиме, а колодки інтенсивно зношуватимуться. Для регулювання нам буде необхідно дістати два ключі на 13, плоскогубці і про всяк випадок знайти проникне мастило типу WD-40.

Вона знадобиться, щоб зірвати ржавіючу, можливо, регулювальну або контрастну гайки. Далі робота проводиться у такому порядку:

  Встановлюємо автомобіль на естакаду або оглядову яму, оскільки при вивішених колесах точно відрегулювати ручник у нас не вийде.

Замена троса ручника и задних тормозных колодок ВАЗ 2110. 2112

Якщо ями поблизу немає, можна загнати автомобіль на таку міні-естакаду.

До упору опускаємо важіль гальма стоянки, попередньо кілька разів піднявши його повністю вгору.

Спускаємося під автомобіль і ретельно очищаємо механізм натягувача від пилу та бруду. Якщо потрібно, обробляємо різьблення штока троса ручника аерозольним мастилом.

В арці за глушником знаходимо регулювальний вузол і очищаємо його від бруду.

Послабляємо контргайку ключем на 13, утримуючи другим ключем гайку для регулювання.

1 – контргайка, 2 – регулювальна гайка, 3 – тяга, 4 – вирівнювач.

За допомогою регулювальної гайки натягуємо трос доти, доки трос не натягнеться.

Якщо гайки йдуть важко, бризкаємо ще змащення.

Перевіряємо натяг троса повним робочим ходом важеля ручника: він повинен підніматися вище за четверте клацання.

Ідемо в салон, тягнемо важіль і рахуємо клацання.

 • Якщо все нормально, затягуємо контргайку на штоку троса, утримуючи регулювальну гайку другим ключем.
 • Опускаємо важіль гальма до упору і перевіряємо обертання коліс. вони повинні обертатися вільно, колодки не повинні в цей час торкатися барабанів.
 • Якщо під час регулювання у нас не вдалося скоротити кількість клацань до чотирьох. сміливо змінюємо трос ручника або перевіряємо стан гальмівних колодок і барабанів. Вдалою всім роботи та міцних гальм!

  Система ручного (стоянкового) гальма на ВАЗ 2110

  Насправді ручне гальмо ВАЗ 2110 влаштоване досить просто. Принцип його дії не ґрунтується ні на чому складному. Механічним приводом є трос. Коли ручка гальма стоянки натягується, водій тим самим натягує і трос і виконується рівномірний натяг на колодках коліс.

  У разі несправності ручного гальма рекомендується виконати регулювання. А якщо вона не допомагає, тоді проводиться ремонт шляхом заміни несправного троса. На такому автомобілі як ВАЗ 2110 виконати регулювання троса так само просто, як і зробити заміну. Якщо цю несправність проігнорувати, машина може самостійно починати рухатися, або ви навпаки не зможете рушити з місця.

  Вам зовсім не обов’язково їхати на автосервіс, щоб вирішити проблему, що склалася. За наявності певного досвіду, розуміння суті ручного гальма, а також застосування даних з посібника з ремонту та експлуатації ВАЗ 2110, ви все зможете зробити своїми руками.

  READ  Заміна салонного фільтра Land Cruiser 200

  Підтягування ручника

  Цілком ймовірно, що вам достатньо буде просто підтягнути гальмо стоянки на ВАЗ 2110, щоб виправити проблему.

  • Заїдьте на оглядову яму, звідки виконувати регулювання зручніше. Інший варіант. витяг. Тут що знайдете. Так ви зумієте без проблем дістатися потрібних вузлів.
  • Переконайтеся, що важіль гальма розташований у крайньому нижньому положенні.
  • Візьміть два ключі. Першим ви послаблюватимете контргайку, а другим натягуватимете регулювальну гайку.
  • Затягувати гайку регулювання слід доти, доки трос добре не натягнеться.
  • Настійно рекомендується при затягуванні гайки регулювання пасатижами утримувати шток.
  • Тепер переконайтеся в тому, що повний хід важіль робить за 2-4 клацання, не більше.
  • Якщо після перевірки все виявилося добре, і робочий хід справний, затягніть контргайку вирівнювача, притримуючи при цьому другий ключ гайку регулювання.
  • Відпустіть важіль ручного гальма вниз і поверніть задні колеса руками. Обертання має відбуватися рівномірно без будь-яких заїдань.
  • Але якщо регулювання не дозволило натягнути трос, тоді елемент обов’язково підлягає заміні.

  Перевірка ефективності регулювання гальма стоянки виконується теж просто. Заїжджаєте на ділянку з ухилом, ставите машину на ручне гальмо і дивіться на реакцію автомобіля. Якщо на нейтралці машина не рухається, то ви добре впоралися з поставленим завданням.

  Чи потрібне регулювання?

  Для початку потрібно визначити, чи справді регулювання дозволить вирішити проблему несправності ручного гальма.

  Для цього проводиться невеликий тест. Причому робити подібну процедуру рекомендується після кожних 30 тисяч кілометрів пробігу, навіть якщо ви впевнені, що гальмо стоянки працює добре.

  Вирушайте на своєму автомобілі до ділянки, де є невеликий ухил. Поставте на нього авто, увімкніть ручник та перейдіть на нейтральну передачу. Якщо машина почне скочуватися вниз, все очевидно — ручник потребує ремонту.

  Якщо регулювання не допомогло

  Випадків, коли регулювання гальма стоянки не дало ніякого ефекту, не так багато. Тим не менш, це не привід зневірятися.

  Не виключено, що трос ручного гальма обірвався. Це рідкісне явище, але слід розглядати всі варіанти. Особливо якщо ваш ВАЗ 2110 не першої свіжості. До речі, на новіших моделях тросик теж рветься, якщо автомобіль експлуатується дуже інтенсивно. На подібні навантаження гальмівна система просто не розрахована.

  Можна навести кілька ситуацій, при яких потрібно обов’язково замінити трос гальма стоянки:

  • Трос обірвався;
  • Наконечники дали слабину;
  • Нитки троса мають розтягування, які з часом можуть перетворитися на повноцінний розрив;
  • Трос важко переміщається всередині оболонки навіть після рясного мастила.

  Заміна

  Процес триваліший, ніж регулювання, але не набагато складніше. Тому впоратися із завданням можна у власному гаражі з витягом або оглядовою ямою.

  Є одна важлива умова — вам знадобиться помічник. Його завдання полягатиме в сильному натягуванні троса, що дозволить грамотно встановити вирівнювач.

  Послідовність робіт із заміни тросика виглядає так:

  • Опустіть важіль ручного гальма максимально вниз;
  • Зніміть гальмівний диск із колеса, де проводиться заміна елемента;
  • Зніміть з подушок підвісок глушник, а з задньої підвіски резонатор;
  • Опустіть вниз вихлопну систему;
  • Демонтуйте регулювальну гайку та контргайку;
  • Зніміть вирівнювач;
  • Тепер витягніть з вирівнювача наконечники троса;
  • Дістаньте наконечник оболонки вирівнювача з кронштейна, що розташовується на кузові автомобіля;
  • Відігніть дужки, які кріплять трос;
  • Зніміть ззаду гальмівну колодку і демонтуйте наконечник троса від важеля;
  • Дещо послабте гайку, за допомогою якої кріпиться тримач троса на задньому мосту;
  • Вийміть трос із тримача, потім із кронштейна, після чого дістаньте через гальмівний шип;
  • Поставте на нове місце новий трос і виконайте процедуру складання, слідуючи зворотній послідовності зазначених процесів;
  • Переконайтеся, що троси в кронштейні обов’язково розташовуються навхрест;
  • Завершивши встановлення нового елемента, виконайте регулювання ручного гальма.

  Як бачите, завдання справді має певні нюанси, але нічого складного не представляє, якщо мати певний досвід і спиратися на посібник з експлуатації ВАЗ 2110. Як правило, там все прописано.

  Чи не зайвим буде доповнити свої навички та знання відеоуроками або консультацією у знайомого зі станції технічного обслуговування. Але якщо ви не впевнені, ризикувати і проводити заміну троса ручника самому не варто. Краще витратити більше грошей, але доручити роботу фахівцям.

  Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть CtrlEnter.